gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Frejias School for Gifted Youngsters

+21
m.kat
Mary-Fish
marea
YNL
Kikiriki
ROZALIA78
Πούπσυ
natalouko
marina289
alex..niaou
tsili
doremi
f.m123
LAROGATA
houlieta
otz
Dreamer
moukelis
funambolo
Anatoli
ralou
25 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από YNL Δευ Μάης 28, 2012 4:24 pm

ralou έγραψε:Νοερη σημειωση Φρεγιας:
meleti
(Η Χιονατη καθηγητρια στο μάθημα "Αποφυγη δεσιματος με σαμαρακι".)
YNL έγραψε:
ralou έγραψε:
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Sc_log10
Θειε Γιαννη, η καριέρα της Χιονάτης στη σχολη μας, θα ανοιξει γι αυτην νεους δρομους στην εξελιξη της ως πνευματικης γατας!
Ευελπιστουμε να γινουμε λικνο πνευματος και πολιτισμου!
H Διευθυντρια Φρεγια


Καλή μου Φρέγια οπως βλέπεις υπάρχει πρόβλημα με την Χιονατούλα μας. Μάλλον υποφέρει από αγοραφοβία. Θα πρέπει να την στείλω στους ψυχολόγους της πολυκατοικίας μας να της δώσουν πιστοποιητικό πνευματικής ικανότητας για την δουλειά αυτή. Δεν θα ήθελα να εκθέσουμε την σχολή σου.

ralou έγραψε:Γιαννη μην ανησυχεις!
Εγω προσωπικα θα μιλησω στην Ελληνικη νοηματικη με την Χιονάτη σου και ειμαι βεβαιη ότι θα αποδειχθει απολυτως επαρκης για εκπαιδευτικος.
Αλλωστε και ποιος δεν έχει μια φοβία στις μέρες μας?!
Η ιδια η Φρεγια ειναι φοβικη με όλους, ανθρωπους και ζωα εκτός απο εμάς.

Μπορει η Φρεγια να έχει καβαλησει το καλάμι και να νομιζει ότι τα ξέρει όλα, αλλά εγω προσωπικα δεν θα πάψω να ειμαι η καλυτερη γατοψυχολογος.
Γιατι όπως εχω πει ξανα, οι γατες με εμπιστευονται!
Μαλιστα!
Αυτο το κατορθωμα ειναι το καμάρι της ζωης μου να ξέρεις! Embarassed

Καλή μου Θεία Ραλλου και γλυκιά μου Φρέγια.
Έμαθα για την πρόταση σας και δεν ξέρετε πόσο με χαροποιήσατε. Veryhappy Veryhappy rollers Δεν έχω σταματήσει να τρέχω πάνω κάτω και να πηδάω δεξιά αριστερά. fancat Αν τελικά το συμβούλιο της σχολής εγκρίνει την πρόσληψη μου θα το χρωστώ στο κουράγιο που μου έδωσε η θεία Ραλλού αλλά και στις συνεδρίες που θα έχω κάνει με τις γατοψυχολόγες επιστημόνισες της πολυκατοικίας μας Θειούλες Catandie και Eirinaki 84 καθώς και στις καθηγήτριες μας minnielakecity_mickey και Bijoux
Και σας διαβεβαιώ πως εκτός από το μάθημα αυτό της "Αποφυγής δεσίματος με σαμαρακι". μπορώ ακόμα και αμισθί να προσφέρω μαθήματα χάρις τα πτυχία που απόκτησα από τις σχολές της Θείας Φλώρα περί

f.m123 έγραψε:
"φροντίδα σπιτιού όταν οι γονείς το αμελούν"
"επαναδιακόσμηση χώρου"
"πώς να διατηρήσετε χαμηλό προφίλ όταν σκαρώνετε μια σκανταλιά"
Σας παραθέτω ένα από τα πτυχία μου από το πανεπιστήμιο της
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Ceertificate

Κι επι πλέον να είστε σίγουρες πως στα διαλείμματα επίσης αμισθί μπορώ
1) να επιβλέπω τα παιδιά . Σούζα θα τα έχω. (Σας παραθέτω παρακάτω τις συστάσεις μου με αποδείξεις)


Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Tzami

2) θα επιβλέπω να τρώνε υγιεινά και σωστά τα φαγητά τους κι αν δεν χορταίνουν θα τους δίνω από το δικό μου ( παραθέτω επίσης αποδείξεις της εμπειρίας μου με τον σκασμένο και φαταούλα Αράπη που έχει ο μπαμπάς στο εξοχικό που μου τρώει το φαγητό μου)
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Arapis

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ
Με απέραντο σεβασμό
Χιονάτη του Κερατσινίου
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από ralou Δευ Μάης 28, 2012 4:27 pm

Τα αγορια σου Τετα εχουν ηδη θέση στο διδακτικο προσωπικο της σχολης!
Απιστη και κακοπροαίρετη μάνα! Που θα κάνουμε λαντζεριδες τετοιους αρχαιοελληνικους ΘΕΟΥΣ Madd
Ελεος πια! Μια καλη κουβέντα δεν λες για τα παλικάρια σου...
Κι υστερα ελεγες για μένα, που αποκαλουσα την Φρεγια "χοντρη"
tongueout
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Μάης 28, 2012 4:29 pm

ralou έγραψε:Τα αγορια σου Τετα εχουν ηδη θέση στο διδακτικο προσωπικο της σχολης!
Απιστη και κακοπροαίρετη μάνα! Που θα κάνουμε λαντζεριδες τετοιους αρχαιοελληνικους ΘΕΟΥΣ Madd
Ελεος πια! Μια καλη κουβέντα δεν λες για τα παλικάρια σου...
Κι υστερα ελεγες για μένα, που αποκαλουσα την Φρεγια "χοντρη"
tongueout
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ειπα μηπως μας σωσει η ομοιπαθητικη! tongueout

Scared
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από ralou Δευ Μάης 28, 2012 4:34 pm

Ειμαι πολυ σιγκινημένη... αληθεια σας λέω...
Δεν έχουμε στην παρεα μα μονο πεπειραμένες γατες-εκπαιδευτικους.
Εχουμε ολοκληρωμένες προσωπικοτητες που μπορουν επάξια -εκτος απο το να ετοιμάζουν ενα σωστο και εμπεριστατωμένο βιογραφικο- να σταθουν στο υψος των περιστασεων
Αγαπητη μου Χιονάτη...
Πιστευω ειλικρινα ότι θα εισαι στα assets της Σχολης.


Φρεγιαααα! Ασε την καταθλιψη και έλα να δεις ποσο μπορει να βοηθησει και η Χιονάτη η Κερατσινιωτισα!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Μάης 28, 2012 5:45 pm

Η Πούπσυ και ο Τζέρυ έχουν ενθουσιαστεί και αυτοί και ήδη κάνουν σχέδια για χορωδιες, θεατρικές ομάδες και διάφορες άλλες δραστηριότητες που θα ήθελαν να έχει η σχολή. θα υπάρξει και τμήμα ενηλίκων φαντάζομαι, ε; Γιατί τα δικά μου είναι καλλιτεχνικά γατιά και θα ήθελαν να μάθουν κάποια τέχνη!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από tsili Δευ Μάης 28, 2012 7:21 pm

Ο Τσίλι λέει θέλει να αναλάβει το΄μάθημα "Πως να ανταπεξελθετε αν η τρελλή η μάνα σας αποφασίσει να σας φέρει για παρέα μια θεότρελλη νεαρή γάτα"
Έχει τρια post doc πάνω στο θέμα και θεωρείται παγκοσμίως ένας από τους πιο διακεκριμένους επιστήμονες στο θέμα αυτό
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από otz Δευ Μάης 28, 2012 7:45 pm

tsili έγραψε:Ο Τσίλι λέει θέλει να αναλάβει το΄μάθημα "Πως να ανταπεξελθετε αν η τρελλή η μάνα σας αποφασίσει να σας φέρει για παρέα μια θεότρελλη νεαρή γάτα"
Έχει τρια post doc πάνω στο θέμα και θεωρείται παγκοσμίως ένας από τους πιο διακεκριμένους επιστήμονες στο θέμα αυτό

Νομίζω ότι είναι ιδανικός γι' αυτή τη θέση
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από f.m123 Δευ Μάης 28, 2012 8:11 pm

happy2 happy2 happy2 happy2
Εγγυώμαι προσωπικά για τη Χιονάτη του Κερατσινού! Συμμετείχε ενεργά στα σεμινάρια "Γάτοι και Γάτες- προσεχώς καθηγητές" και αρίστευσε σε όλα τα τμήματα που παρακολουθούσε! Είναι μια διακεκριμένη απόφοιτη του Flora University. Επίσης, το πανεπιστήμιό μας, αν και αποτελούμενο από ανθρώπινο δυναμικό, ενδιαφέρεται να συμμετάσχει στην οργάνωση του σχολείο ως χορηγός και προτίθεται να φιλοξενήσει όποια σεμινάρια διεξαχθούν για την επιπλέον επιμόρφωση των καθηγητών. Για οτιδήποτε χρειαστείτε, είμαστε στη διάθεσή σας!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marina289 Δευ Μάης 28, 2012 8:27 pm

tsili έγραψε:Ο Τσίλι λέει θέλει να αναλάβει το΄μάθημα "Πως να ανταπεξελθετε αν η τρελλή η μάνα σας αποφασίσει να σας φέρει για παρέα μια θεότρελλη νεαρή γάτα"
Έχει τρια post doc πάνω στο θέμα και θεωρείται παγκοσμίως ένας από τους πιο διακεκριμένους επιστήμονες στο θέμα αυτό
Στηρίζουμε οικογενειακώς την υποψηφιότητα του Τσίλι! strike
Και προτείνουμε για συνεργάτη του τον Χούλιο, που επίσης έχει τρομερή κατάρτιση στο θέμα! oksmily3

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 29, 2012 4:47 pm

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Sc_log10
ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ
(η δευτερη συναντηση δεν θα δει το φως της δημοσιότητας διοτι όλα όσα ειπωθηκαν και αποφασιστηκαν, ανασκευάστηκαν πληρως υπο το φως των εξελιξεων αυτου του φιλοδοξου και ορμητικου σχεδιου!)

Φ - Πιπη μου ελα αγόρι μου!
Τζάμπα σπαζοκεφαλιάζαμε χθες και φτιάχναμε προγράμματα για το σχολείο μας...
Κοίτα πόσα νέα στοιχεία συγκεντρώθηκαν... Αχ! Δεν θα τα καταφέρουμε σου λέω... Δεν θα τα καταφέρουμε
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Sc_fr_10
Η Φρεγια έχει φρικάρει τελείως. Δεν το περίμενε ούτε τέτοια ανταπόκριση να έχει το σχέδιο τους ούτε τα πράγματα να τρέχουν με τέτοια ταχύτητα.
Αυτό που ξεκίνησε ένα βράδυ αϋπνίας με σχέδια να έχει μερικά γατάκια κοντά της και να τα μαθαίνει ότι γνωρίζει σαν πεπειραμένη στη ζωή γάτα, φαίνονται τελείως ανεπαρκή πια.
Στην αρχή το μόνο που φοβόταν ήταν μην τυχόν και δεν έβρισκε μαθητές... τώρα κάθε μικρο που το μαθαίνει μουρμουράει στην μανα του και τρέχουν όλοι μαζί για βιβλία τσάντες και τετράδια, μολύβια ξυστρες και γομες με την μπαρμπι και τον Τζο τον Σφουγκαρακη.
Σε λίγο θα γίνεται χαμός και φοβάται ότι θα χάσει τον έλεγχο.

Ο Πιπης βέβαια είναι εκεί στο πλάι της και φροντίζει να την στηρίζει. Να βάζει πλάτη να ακουμπήσει η Φρεγια το ανοικονόμητο αλλά ανασφαλές κορμί της.
Δεν ξέρω τι θα έκανε χωρίς αυτόν!


Π - Ελα μπουγαρίνι μου! Ηρέμησε! Πάρε μερικές βαθιές αναπνοές, χαλάρωσε και στείλε το μυαλό σου σε μια ευχάριστη ανάμνηση... θα σε βοηθήσει πολύ αυτό.
Φ - Ααααχχχ.... ναι καλέ μου... θα προσπαθήσω!
Π - Ωραία... που φαντάζεσαι τον εαυτό σου τώρα?
Φ - Είμαστε στο σπίτι την πρώτη φορά που ήρθες να γνωριστούμε από κοντά... θυμάσαι?
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Pf_afi10
Ανοίγω την πόρτα και σε βλέπω μαζί με τον Ορφέα στην είσοδο, να μου δίνεις ένα μπουκέτο λουλούδια και ένα κουτί σοκολατακια... Είσαι όμορφος, πολύ πιο όμορφος από κοντά και ακουμπώ την γούνα σου διστακτικά. Ει σαι τόοοοσο απαλός... Αχ... τι όμορφα που ήτανε...
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Pf_kip12
Και μετά που καθίσαμε μαζί μέσα στις φτέρες στον κήπο μου και σε ένοιωθα δίπλα μου ζεστό και αγαπημένο... ναι... είναι τόσο όμορφα...!
Π - Έτσι! Έτσι μπιγκόνια μου! τώρα άνοιξε τα μάτια σου και δες τα πράγματα με άλλο μάτι. Όλα θα πάνε καλά στο υπόσχομαι!
Φ - Αχ να σαι καλά μωρό μου... Τι θα έκανα χωρίς εσένα?! Ωραία... ηρέμησα τώρα... Αν είχαμε κι ένα σοκολατακι θα ήτανε καλύτερα όμως ε?!
Π - Χαχαχα! Πετούνια μου... όχι και τόοοσο χαλαρά! Ελα έχουμε δουλειά να κάνουμε. Ας δούμε πάλι μαζί το θέμα του προσωπικού!

Παίρνουν κοντά τους ξανά τα βιογραφικά που από χθες που συζητούσαν το ίδιο θέμα τα είχαν σκορπίσει σ όλο το σπίτι κι εγώ τα μάζεψα μετά σε μια τακτική στοίβα.
Π - Ας απλοποιήσουμε τα πράγματα αφού έχουμε ένα σωρό υποψηφιότητες πια.
Πρώτοι και καλύτεροι οι κουμπάροι. Ο Τζερυ νομίζω ότι θα ήταν σπουδαίος Σεφ για το εστιατόριο του σχολείου. Έχει και ένα άλφα εκτόπισμα νομίζω θα είναι τέλειος με την άσπρη ποδιά και το καπέλο του. Είναι και καλοφαγάς... θα είναι πολύ ευτυχισμένος στην δουλειά του.
Φ - Ναι συμφωνώ! Επίσης θα τον βάλουμε υπεύθυνο για κάθε εκδήλωση του σχολείου που περιλαμβάνει φιλοξενία και σίτιση γατιών και γατογονιων.
Με την Πουπσυ μιλήσαμε ήδη στο τηλέφωνο. Κι αυτή είναι χαρούμενη που η Θεία Ελιζα την προσανατόλισε προς την γραμματειακή δουλειά. Άσε που έχουν χεστει και οι δυο, η μαμά και η Πουπσυ που θα συνεργάζονται καθημερινά! Το ξέρω ότι αγαπιούνται τρελά αυτές οι δυο! Α! ναι! Η Πουπσυ δήλωσε ότι ευχαρίστως θα αναλάμβανε την θεατρική ομάδα και την χορωδία του σχολείου αλλά μάλλον θα την βάλουμε να συνεργαστεί και με την Χιονάτη την Τουλιπενια που έχει τεράστια πείρα λόγω της μαμάς της!
Π - Πάμε για τους υπόλοιπους τώρα. Ο Τάρτας ζήτησε να γίνει γυμναστής. Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, είναι αθλητικός τύπος αυτός, αν και με ανησύχησε λίγο σήμερα που έμαθα ότι έχει κάποιο μικρο προβληματάκι με το αναπνευστικό του
Φ - Όχι Πιπη μου, είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρει καλά. Όλοι όσοι έχουν αναπνευστικά επιβάλλεται να αθλούνται συστηματικά αν και όχι πάρα πολύ έντονα. Ε! μικρά γατάκια θα αθλει, τι στο καλό δεν θα τα βάλει να τρέξουν και Μαραθώνιο. Είχα βέβαια και την Χιονάτη Κ. για αυτή την δουλεία. Έμαθες πως η χάρη της έφτασε μέχρι το Έβερεστ ε?! Απαπα! Τρομερή σταμινα έχει αυτή η γάτα. Θα τους βάλουμε να συνεργαστούν και θα μοιραστούν τις ανάγκες του σχολείου.
Για παράδειγμα ο Τάρτας μπορεί να αναλάβει την καθημερινή άσκηση, την εκμάθηση βήματος για τις παρελάσεις, το κοουτσάρισμα των ομάδων και η Χιονάτη να αναλάβει πιο δύσκολα προτζεκτς όπως για παράδειγμα την συμμέτοχη του σχολείου στον Μαραθώνιο της Αθήνας, το τρίαθλο «Κολυμπι-ποδηλασία-αναρηχηση» και άλλα τέτοια πολύ απαιτητικά. Σημειώνω εδώ σε μια λίστα και το θέμα «αποφυγη δεσίματος με Σαμαράκι» που η Χιονάτη είναι επίσης ειδική.
Είχα επίσης σκεφτεί την Χιονάτη Κ. για να συνεργαστείτε για τα γατάκια με ειδικές δεξιότητες... Τι λες?
Π - Βρε χαρά μου... Η Χιονάτη είναι κωφή, εγώ τυφλός... πως θα συνεννοηθούμε? Σαν κι αυτή την παλιά ταινία «Δεν βλέπω τίποτα, δεν ακούω τιποτα» θα είμαστε!
Φ - Ααα δεν το σκέφτηκα αυτό... Καλά, τότε να προτείνουμε στην Χιονάτη Κ. να διδάσκει στα γατάκια και αναρριχήσεις και χιονοσπορ! Ε?
Π - Πωπω! είναι να μην αρχίσει να παίρνει μπρος το μυαλό σου Φρεγια μου. Το τι σκέφτεται και σχεδιάζει είναι απίστευτο. Βρε λες να συμμετέχουμε και σε καμία Μαθηματική Ολυμπιάδα??? Είναι πολύ γκλάμουρους κάτι τέτοιο και μεγάλη τιμή για το σχολείο μας έτσι κι έχουμε επιτυχίες και οι επιτυχόντες πάνε για διδακτορικό στο Cat-bridge για παράδειγμα!
Φ - Ωραία ιδέα είναι αυτή. Κάτι έχω σκεφτεί, αλλά ας τελειώσουμε πρώτα με την Χιονάτη Κ. Όπως βλέπεις στο βιογραφικό της, έχει πάρα πολλά άλλα προσόντα εκτός από ένα γυμνασμένο κορμί και αποφασιστικότητα! Κοίτα τι λέει εδώ. Είναι διακοσμήτρια και ξέρει να φροντίζει το σπίτι. Θα μπορούσε να κάνει και τα μαθήματα Oικοκυρικής.
Π - Χμ... να της το πούμε και αν θέλει... εντάξει... Βλέπω ωστόσο ότι το κυρίως πτυχίο της είναι στην «Δημιουργία χαμηλού προφίλ όταν κάνετε μια Σκανταλια» Πολύ ενδιαφέρον!
Φ - Τo είδα κι εγώ αυτό. Να ξέρεις όμως ότι σαν θέμα σπουδών αυτό θεωρείται στις μέρες μας απαραίτητο και δεδομένο για κάθε γάτα. Σε λίγα χρόνια θα θεωρείται αναλφάβητη μια γάτα αν δεν το έχει σπουδάσει! Πάντως από ότι φαίνεται καμία γάτα δεν θα έχει μόνο ένα αντικείμενο. Όλες θα διδάσκουν τους μαθητές διάφορα μαθήματα. Ελπίζω να το δεχτούν αυτό.
Π - Φρεγια μου... δεν θα είμαστε στυγνοί εργοδότες... αλίμονο! Θα τους πληρώνουμε τις ώρες εργασίας τους ακριβοδίκαια και θα τους απασχολούμε σε θέματα που γνωρίζουν και τους ενδιαφέρουν! Θα κάνουμε ωραίες έντιμες συμβάσεις αορίστου χρόνου με τον καθένα και την καθεμία από αυτούς!
Φ - Ωραία! Πάμε παρακάτω τώρα
Π - Μίκυ και Λουκουμάκι. Παρ όλο που η μανα τους τα στέλνει για λαντζέρηδες, εγώ δεν συμφωνώ!
Φ - Τα παιδιά είναι φιλαράκια από καιρό και είναι από τους πρώτους που σκέφτηκα να συνεργαστούν μαζί μας. Νομίζω ότι θα μπορούσαν να κάνουν μαθήματα Θάρρους.
Π – Μετά από τα γεγονότα στο μπαλκόνι τους τις προάλλες Φρεγια μου... ξέρω γω... λες να τα καταφέρουν?
Φ – Είμαι σίγουρη. Τώρα πια έχουν την προσωπική εμπειρία τους και καταλαβαίνουν. Αρα θα μπορούν να εξηγούν στα γατάκια για πιο λόγο δεν πρέπει να φοβούνται. Μην σε ξεγελάνε... ειδικά ο Μίκυ είναι ένας πολύ αποτελεσματικός γάτος, η μαμά στηρίζεται πάντα στην βοήθεια του. Μια κακή στιγμή ήταν αυτή τις προάλλες... Ναι! Έχε μου εμπιστοσύνη θα τα καταφέρουν μια χαρά, θα δεις. Κατά βάθος είναι λεοντόκαρδοι και οι δύο.
Π – Εντάξει. Έκλεισε!
Φ – Και στο κάτω κάτω θέλω να την πω κάπως στην θεία Τετα που όλο τα κακολογεί τα αγόρια της... Κι η μαμά θα συμφωνήσει μαζί μου που πολύ τσαντίζεται όταν γίνεται αυτό και όλο της βάζει τις φωνές!
Π – Εξαιρετικά βιογραφικά έστειλαν και ο Σείριος και η Μοιρα! Είναι πολύ μορφωμένα αυτά τα παιδιά τελικά και εξαιρετικά καλλιεργημένα!
Φ – Εννοείται! Ας τους αφήσουμε αυτούς τους δυο προς το παρόν. Πρόκειται για περίπτωση over-qualification … Πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά το θέμα.
Π – Οι δυο τσαπερδόνες Ίριδα και Στέλλα, θέλουν κι αυτές να γίνουν καθηγήτριες!!! Χαχαχα! Αυτές θέλουν πρώτα ένα μπερντάκι ξύλο μου φαίνεται και όχι να τις αφήσουμε να μπλέκουν με τα άμαθα μωρα! Τίποτα! Και η αδελφή μου και η μικρή κουμπάρα θα είναι μαθήτριες στο σχολείο μας. Ειδικά στην Στέλλα πολύ θα ήθελα να της μάθω πέντε πραγματάκια που έχει χάσει πια τον έλεγχο! Άντε το πολύ πολύ να τις βάλουμε υπεύθυνες τήρησης της τάξης την ώρα των διαλειμμάτων να νομίζουν ότι κάτι κάνουν κι αυτές!
Φ – Συμφωνώ. Και μια και είπες για την μικρή κουμπάρα έχουμε και την αίτηση του Τσιλι και της Σουσυ των άλλων κουμπάρων.
Π – Νομίζω ότι και ο Τσιλι αλλά και ο Χούλιο είναι ιδανικοί για το μάθημα «Πως να αντιμετωπίζεις την ζωή με χιούμορ όταν η μαμά φέρνει μια πιτσιρίκα τσαπερδόνα να συγκατοικήσει μαζί σου»
Φ – Χαχαχα! Βέβαια! Είναι οι πιο πεπειραμένοι στο θέμα αυτό. Ο Τσιλι μάλιστα θα παίρνει και νομικές συμβουλές από την Σουσυ την συζυγάτα του, ώστε το μάθημα να γίνεται στα πλαίσια της πολίτικης ορθότητας. Δεν θέλουμε καμία μικρή τσαπερδόνα να μας τρέχει στα δικαστήρια για προτροπή του αδελφού της σε βιαιοπραγίες! Είναι πολύ ξεσκολισμένα τα πιτσιρίκια σήμερα... Για όλα τα έχω ικανά!
Π – Εκτός αυτού, Τσιλι και Χούλιο είναι και συνομήλικοι και θα τα βρουν ωραία μαζί, θα τους βλέπουμε στα διαλείμματα να τα λένε αραχτοί στην λιακάδα και να ανταλλάσσουν τις εμπειρίες της πλούσιας ζωής τους. Και ο Τσιλι αλλά και ο άρχοντας Χούλιο θα δώσουν κύρος στην σχόλη μας και στο Σύλλογο Διδασκόντων.
Φ – Είπες «Συλλογο» και σκέφτηκα Πιπη μου ότι πρέπει να φτιάξουμε διάφορους συλλόγους για παράδειγμα να, όπως είπες, Σύλλογο Διδασκόντων αλλά και Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων όπως και Σύλλογο Αποφοίτων! Σε όλα αυτά θα δουλέψει η Σουσυ. Σαν έγκριτη νομικός που είναι μπορεί να τα τακτοποιήσει μια χαρά και όλα σωστά και νομότυπα ε?!
Π – Θα θέλει και η Μπαρίλλα να κάνει τέτοια δουλειά ξέρεις... Λες να έχουμε γκρίνιες?
Φ – Το σκέφτηκα και εγώ αλλά η Μπαρίλλα ως μέλος του Hidden division του Κλαμπ των Ανεξάρτητων Γλωσσοκοπάνων και επιφορτισμένη με την στρατολόγηση νέων γατασκοπων δεν νομίζω ότι επιτρέπεται να συμμετάσχει σ όλο αυτό, τουλάχιστον φανερά. Βέβαια δεν θα την εμποδίσουμε να κάνει την δουλειά της. Άλλωστε οι σκοποί του Κλαμπ είναι κοινωφελείς, ακόμα και αν οι γατογονεις θα έχουν τις αντιρρήσεις τους στο θέμα αυτό. Ας κρατήσουμε low profile στο θέμα. Είναι ευαίσθητη η θέση μας!

Σταματάνε να πάρουν μια ανάσα. Αν και η αδρεναλίνη είναι στο κόκκινο από όλη αυτή την προσπάθεια σίγουρα σε μερικά λεπτά θα είναι λιωμένοι στο κρεβάτι τους κατάκοποι.
Πρώτη φορά που δεν κλείνουν την κουβέντα τους με συζήτηση για φαγητό.
Απαπα! Πρέπει να το προσέξω αυτό! Κάτι που μπαίνει η ζέστη και τρώνε λιγότερο, κάτι που ξεφουντωνουν οι γούνες .... μοιάζουν τόσο αδυνατισμένα και τα δυο τους.
Κάτι πρέπει να κάνω, έχω και ευθύνη απέναντι στην συμπεθέρα τώρα που ο Πιπης μένει μαζί μας!
Πάω να τους ετοιμάσω κανένα γκουρμέ φαγητό για όταν ξυπνήσουν. Έχουν να δουν τόσα βιογραφικά, να συζητήσουν τόσα πολλά ακόμα...
Η μήπως να πάρουμε κανένα σουβλάκι διπλό με τα τζατζίκια και τις μουστάρδες του???
Μερικές φορές τα βρόμικα είναι τα πιο απολαυστικά, κανονικό food for the soul!
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Souvlaki
Και πράγματι, σε λίγο έχουν ξυπνήσει και προτίμησαν βέβαια την γνώστη λύση.
Παει χαμένο το φιλέ μινιόν με σάλτσα παπαρουνοσπορου και ρυζάκι αρωματισμένο με τρουφέλαιο και σαφραν...

........................................-
Φ- Πιπη μου πριν συνεχίσουμε να στείλουμε ειδοποιήσεις στους συνεργάτες για να τους ενημερώσουμε για το ποιος παίρνει ποια θέση.
Εγώ θα ενημερώσω Τσιλι και Σουσυ, Πουπσυ και Τζερυ, Μίκυ και Λουκουμάκι. Α ναι! Και τον Τάρτα.
Εσύ με Χιονάτη Κ. και Χούλιο. Έλεγα αν μπορούσες να αναλάβεις και τα δύσκολα... Να ενημερώσεις τις μικρές ότι θα είναι μαθήτριες και ότι θα τις βάλουμε να προσέχουν τα μικρά στο προαύλιο. Με τρόπο... ξέρεις εσύ.
Π – Χαχα! Όντως τα δύσκολα μου βάζεις. Εντάξει γιασεμί μου, θα το κάνω εγώ και θα ενημερώσω και την Μπαριλλα για την θέση της στο σκιώδες προσωπικό του σχολείου μας!
Φ – Μπράβο! Είσαι πολύ γενναίος Πιπη μου... ας ξεκινήσουμε σιγά σιγά...
Π – Να προσέξουμε επίσης τι θα λέμε στα αδέλφια αυτών που θα ειδοποιήσουμε! Αποκλείεται για παράδειγμα να μην πετάξει τσιρίδες αγανάκτησης η Σιέλ άμα δει την ειδοποίηση μόνο για τον Χούλιο!
Φ – Σωστά! Θέλει προσοχή... Άλλωστε έχουμε τόσες πολλές θέσεις να καλύψουμε ακόμα! Αύριο νομίζω ότι θα ολοκληρώσουμε την διαδικασία. Καλή αρχή αγόρι μου!
Π - Καλή αρχή κορίτσι μου! Καλή επιτυχία να έχουμε!

Πλένουν και βουρτσίζουν την γούνα τους και φορώντας το καλύτερο χαμόγελο τους ξεκινάνε να πάνε στους φιλους τους τις ενημερωτικές επιστολές.
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Sc_epi11
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Μάης 29, 2012 5:08 pm

Έχω πάρει αγκαλιά ένα σακουλάκι ποπ κορν και περιμένω εξελίξεις.. ομ νομ νομ... psari tiletheatis
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marina289 Τρι Μάης 29, 2012 5:51 pm

tiletheatis tiletheatis tiletheatis tiletheatis tiletheatis

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από otz Τρι Μάης 29, 2012 7:20 pm

Πω πω! I'm so excited! Μαμααααααά έπιασα δουλειά. Μαμααααά, θα γίνουμε συνάδελφοι.
Πάω να οργανώσω πρόγραμμα δραστηριοτήτων. Προς το παρόν προπονούμαι για να εντυπωσιάσω με τις ικανότητές μου τη γιαγιά μου και τον παππού μου που έρχονται σε λίγο. Θα ενθουσιαστούν, νομίζω
Τάρτας
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από alex..niaou Τρι Μάης 29, 2012 7:39 pm

oksmily3 oksmily3
η σουσι ειναι πολυ ευχαριστημενη με τα καθηκοντα που της ανατεθηκαν κ η μπαριλλα δηλωσε οτι προτιμα να μην ανακατευτει με την σοβαρη εκπαιδευση,αυτηνης της αρεσει να εκπαιδευει μονο γατακια για..dirty jobs!!!! happy2
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Μάης 29, 2012 8:07 pm

Ωραια!Με τετοια παλικαρια στα Μαθηματα Θαρρους θα σκισει η ομαδα!Ολα τα γατια θα γινουν μπουχεσηδες!! tafos

Hidden division οπως Fringe division? oksmily3

tiletheatis tiletheatis tiletheatis tiletheatis
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από alex..niaou Τρι Μάης 29, 2012 8:09 pm

Anatoli έγραψε:Ωραια!Με τετοια παλικαρια στα Μαθηματα Θαρρους θα σκισει η ομαδα!Ολα τα γατια θα γινουν μπουχεσηδες!! tafos

Hidden division οπως Fringe division? oksmily3

tiletheatis tiletheatis tiletheatis tiletheatis

οχι! η ραλλου ξεχναει... Madd λεγεται "ghost division" κ ουχι hidden! nio
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Μάης 29, 2012 8:11 pm

Η Πούπσυ ξεσκονίζει τις γνωσεις της στους υπολογιστές και ετοιμάζεται να φτιάξει καρτέλες για κάθε μαθητή! είναι πολύ χαρούμενη! Ο Τζερυ μπήκε στην κουζίνα και κάνει δοκιμαστικά μενου! και φυσικά θα είναι τέλεια γιατί δοκιμάζει απ όλα πριν τα σερβίρει!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 29, 2012 10:12 pm

Ουφ! Ειχα σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθω πως λεγόταν το τμημα που διευθυνει η Μπαριλα στο Κλαμπ αλλά ηταν αδυνατο. Εχουμε και το προβλημα στο φορουμ σημερα και ηταν αδυνατο να βρω τα πρακτικα του Κλαμπ για να το ψαξω.
Ghost Division! Σωστα... σωστα! oksmily3
Βρε παιδια... να ειστε επιεικεις μαζι μου!
Εχω εκατο γραμματείες στα χέρια μου και μονο ενα μυαλο.
Και του Κλαμπ και της σχολης και του προσωπικου γραφειου της Φρεγιας... ως και ευχαριστηρια στέλνω ακομα για τον γάμο της σε κάποιους που αργησαν να το μάθουν και στελνουν τις ευχές τους καθηστερημένα!
Ευτυχως θα έχω βοηθεια της Πουπσυ σε λιγο για να παρω μια ανασα!
Πουπσάκι μου σε περιμένω να συνεργαστουμε πως και πως!

Χαιρομαι που τα γατια σας έχουν ενθουσιαστει με την ιδέα. Τετοιους αποφασισμένους και εργατικους συνεργατες θέλουμε για το σχολειο μας! Ταρτα, να πεις στο Ζορο να περιμένει και τον δικο του διορισμο!

Τετα, θα σε δαγκωσω! Μα το Θεό θα έρθω εκει και θα σε δαγκωσω! Ακου εκει "μπουχέσηδες"!!! Madd
Και θα πάρω τα γατια σου μαζί μου να μεινουν στους κοιτωνες του σχολειου να μην σε έχουν αναγκη (για καλο και για κακο βεβαια θα απομακρυνουμε όλα τα αδεια μπουκάλια απο το χωρο, για να αποφυγουμε τις κακοτοπιές)
Twisted Evil λοιπον γιατι θα το φυσας και δεν θα κρυωνει!

Κυρίες και κυριοι αναμενετε...
Φυσικα το θέμα μας θα συνεχιστει για να μάθετε και για τους καινουριους διορισμους και για ενα σωρο άλλα πραγματα που ενδιαφέρουν γατογονεις και οχι μονο.
Υπομονη όμως. Δεν τα γραφω εγω αυτα. Απλως παρακολουθω τα τεκταινόμενα και τα μεταφέρω εδω.
Τα γατια μας Πιπης και Φρεγια έχουν εξαντληθει τα φουκαριάρικα απο την πολλη δουλεια!
No No No
Δεν μπορω να τα πιέσω να κάνουν πιο γρηγορα! Wink Wink Wink

εντιτ:
Τζερυυυυυ! Στειλε και κατα δω κανένα δειγμα της δουλειας σου.
Δεν έχω ετοιμάσει φαί για το βραδυ Laughing


ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από houlieta Τετ Μάης 30, 2012 12:31 am

κ. Φρέγια καλησπέρα σας...
Έλαβα την πρόσκλησή σας για συνέντευξη, θα έρθω να τα συζητήσουμε και απο κοντά...
Λυπάμαι που - από ότι κατάλαβα - δεν λάβατε ποτέ τις σκέψεις μου, ήταν ένα στιγμιαίο λάθος...

Τα σέβη μου στον σύζυγό σας, κύριο Πίπη...

Σπόιλερ:


Χούλιο...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marea Τετ Μάης 30, 2012 1:05 am

Θεια Ραλλου μου ειπε ο Πακης να σας γραψω γιατι εκεινος δεν ασχολειται και πολυ με την τεχνολογια οτι θα ηθελε και αυτος να συμμετασχει στο σχολειο της Φρεγιας σας. Κατοπιν υποδειξεως του σας αποστελλω τα θεματα με τα οποια θεωρει οτι μπορει να ασχοληθει:

"Βλεμματα και νιαουρητα που θα κανουν το αιμα των διποδων να παγωσει με το που προσπαθησουν να σας αγγιξουν. Μπονους: πως να χτυπατε την ουρα σας με τοση μανια ωστε να προκαλεσετε το ιδιο αποτελεσμα"

"1000 και 1 τροποι στην αγνοηση των διποδων"

"Θεματα "διαφορετικης" σεξουαλικοτητας"

Ευχαριστουμε θερμα Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 270712
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από houlieta Τετ Μάης 30, 2012 1:08 am

marea έγραψε:Θεια Ραλλου μου ειπε ο Πακης να σας γραψω γιατι εκεινος δεν ασχολειται και πολυ με την τεχνολογια οτι θα ηθελε και αυτος να συμμετασχει στο σχολειο της Φρεγιας σας. Κατοπιν υποδειξεως του σας αποστελλω τα θεματα με τα οποια θεωρει οτι μπορει να ασχοληθει:

"Βλεμματα και νιαουρητα που θα κανουν το αιμα των διποδων να παγωσει με το που προσπαθησουν να σας αγγιξουν. Μπονους: πως να χτυπατε την ουρα σας με τοση μανια ωστε να προκαλεσετε το ιδιο αποτελεσμα"

"1000 και 1 τροποι στην αγνοηση των διποδων"

"Θεματα "διαφορετικης" σεξουαλικοτητας"

Ευχαριστουμε θερμα Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 270712
Θα κάνουν και σεξουαλική αγωγή τα μωρα μας, ώ Θεε μου!...
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marea Τετ Μάης 30, 2012 1:10 am

Η Μονα απο την αλλη αμφιταλαντευεται... Θεωρει οτι ειναι μεγαλη (ενος την επομενη βδομαδα) για να παει σχολειο αλλα και μικρη συναμα.... καθως δεν ξερει αν δεχεστε τοσο νεαρους καθηγητες....



Βεβαιως και θα επρεπε να υπαρχουν μαθηματα σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης στο σχολειο... Δεν θα επρεπε να μαθαινουν ανακριβειες απο ασχετους... Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 134150
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Μάης 30, 2012 1:11 am

ο τζέρυ ξεκίνησε με ένα απλό σαντουιτσάκι για σνακ.
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 A96873_a539_8-cat-food
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από YNL Τετ Μάης 30, 2012 1:14 am

marea έγραψε:
"Θεματα "διαφορετικης" σεξουαλικοτητας"
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Μάης 30, 2012 1:14 am

εδώ ένα γκουρμέ πιάτο με ημίωμο φιλέτο για εκλεκτούς ουρανίσκους. είναι με χαμηλά λιπαρά αλλά με πολλές πρωτείνες που θα χρειάζονται οι μικροί μας φίλοι για να αποδίδουν καλά.

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Food+05
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Μάης 30, 2012 1:17 am

οι πρώτες ύλες που θα χρησιμοποιεί θα είναι φρέσκες και αγορασμένες εκείνη την ημέρα. έχει έρθει ήδη σε επαφή με τους προμηθευτές.

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 49fa3e07639a0b32d7bd6977285ab5dd
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Μάης 30, 2012 1:55 am

Τζέρυ, Τζέρυ και γαλατάκι να φέρεις!!!!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από ralou Τετ Μάης 30, 2012 9:42 am

marea έγραψε:Η Μονα απο την αλλη αμφιταλαντευεται... Θεωρει οτι ειναι μεγαλη (ενος την επομενη βδομαδα) για να παει σχολειο αλλα και μικρη συναμα.... καθως δεν ξερει αν δεχεστε τοσο νεαρους καθηγητες....



Βεβαιως και θα επρεπε να υπαρχουν μαθηματα σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης στο σχολειο... Δεν θα επρεπε να μαθαινουν ανακριβειες απο ασχετους... Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 134150

H Φρεγια και ο Πιπης μετα απο το παρακάτω βιντεο αποφάσισαν σε ενα δευτερόλεπτο για ποιο εργο θα προσλαβουν την Μονα στο σχολειο τους!

tafos

Και βεβαια θα υπάρχει μάθημα σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης στο σχολειο μας!
Σπόιλερ:
Ειναι δεδομένο!
Πακη λαμβάνουμε σοβαρα υπ οψιν το βιογραφικο σου, αν και η συγκεκριμένη θέση ηταν ηδη πιασμένη απο τις πρωτες ωρες που αρχισαμε να επεξεργαζομαστε ην ιδέα. Ομως όλοι οι καλοι χωράνε και μαλιστα... τιποτα δεν ειναι τυχαίο!
tafos

Τζερυ, τα σέβη μου! Τοση επαγγελμτικη ευσυνειδησία, τοση ζεση και αγαπη για δουλεια...!
Νομιζω ότι αν πάνε καλα οι δουλειες, το επόμενο προτζεκτ της Φρεγιας θα ειναι να συνεργαστει μαζι σου για να ανοιξετε γκουρμε εστιατόριο σε χαικλασατη περιοχη.

(Ναι ναι κυρίες και κυριοι... η γατα μου έχει μεγάλες φιλοδοξίες και σιγουρα θα το σκεφτει μολις καταλαγιάσει κάπως η φουρια με το σχολειο και όλα αρχισουν να δουλευουν ρολοι.
Θα αφησει την διευθυνση σε κάποιον ικανο και θα προχωρήσει παρακάτω!
Το ξέρετε βεβαια ότι ο ικανος επιχειρηματίας δεν ειναι αυτος που διαλέγει την σωστη επιχειρηση να στησει αλλά αυτος που ξέρει να διαλέγει τους σωστους ανθρωπους γατες στις σωστες θέσεις ώστε όλα να λειτουργουν τελεια ακομα και αν αυτος ασχολειται με το επομενο μεγαλεπιβολο σχέδιο του!)
Laughing
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marea Τετ Μάης 30, 2012 10:20 am

Αληθεια θεια Ραλλου???!!!! Συγκινουμαι βαθυτατα που τα παιδια μου θεωρουνται ικανα απο την Φρεγια και τον Πιπη για μια θεση στο σχολειο!!!!
Θα αναμενουμε με αγωνιιιιιιια!!!!
Φιλια στα μουστακια
Με σεβασμο
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από ralou Τετ Μάης 30, 2012 10:45 am

Μαρια, θα σε μαλωσω!
Τι ανασφάλειες ειναι αυτες με τα γατια σου?
Και βεβαια ειναι ικανα για μια θεση στο σχολειο (αν και... η θέση που ετοιμάζουν για την Μονα ειναι ... κάπως περίεργη... tafos )

Δεν κοιτας που άλλες μαναδες μας δειχνουν πορτα με το γαντι και μας μας την λένε κιολας που δεν τους δωσαμε την θέση που θέλουν για τα γατιά τους -ονοματα δεν λέμε, υποληψεις δεν θιγουμε- tafos

Φ - Μια στιγμη μαμα, περιμενε να απαντησω εγω στον Χουλιο γιατι έτσι που πας θα μου ανακατεψεις τις επαγγελματικες μου σχέσεις με τους συνεργατες μου και θα τρεχω και δεν θα φτανω!
Π - Οχι γαρδενια μου, άσε να απαντησω εγω γιατι εσυ εισαι εκνευρισμένη και θα τα κάνεις σαλάτα! Ηρεμησε!
Αγαπητε Χουλιο, κατανοω την δυσαρεσκεια σου. Ο σκοπος μας κατα την διάρκεια επιλογης προσωπικου ηταν όχι μονο να βρουμε τις καταλληλες γατες για τις καταλληλες θέσεις αλλά να τους δωσουμε την ευκαιρία να ειναι ευτυχισμένες με την επιλογη που κάναμε. Το λέμε με την Φρεγια μου σε πολλά σημεια στην Τριτη Συναντηση Διδασκοντων πιο πάνω αν το πρόσεξες.
Κατ αρχας, τα βιογραφικα τα στελνετε σ αυτο το θέμα. Αν κάποιος ενδιαφερεται για δουλεια δεν φτιάχνει ενα βιογραφικο και το αφηνει στο σπιτι του και μάλιστα σε να κρυφο συρταρι του γραφειου του, περιμένοντας ότι ο υποψηφιος συνεργάτης θα έρθει και θα το βρει μονος του.
Επειδη ωστόσο εμεις σε θέλουμε οπωσδηποτε ανάμεσα στο διδακτικο προσωπικο να ερθεις να τα πουμε πο κοντα και να δουμε πως μπορει να αλλάξει το σχημα.
Να ξερεις ωστόσο ότι, όντας και εγω καμμένος απο το θέμα "μικρη τσαουσα αδελφουλα στο σπιτι", a.k.a. Στελλα, θεωρω εξαιρετικα σημαντικο αυτο το μάθημα και αν δεν θελησεις να το κάνεις εσυ μαζι με τον ομοιοπαθη Τσιλι, θα αναγκαστω να το διδάξω εγω προσωπικα σε βάρος των απειρων άλλων καθηκοντων μου.
Ανυπομονω να έρθεις να τα συζητησουμε απο κοντα!
Πιπης


ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marea Τετ Μάης 30, 2012 11:53 am

"....αν και... η θέση που ετοιμάζουν για την Μονα ειναι ... κάπως περίεργη... Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 56971"



Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 501866 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 977566 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 593639 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 990179 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 876780 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 876780
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από ralou Τετ Μάης 30, 2012 4:53 pm

Πιπης και Φρεγια εχουν ξεκινήσει την σημερινή κουβέντα για τους υπόλοιπους διορισμούς.
Και είναι η πρώτη φορά που οι δυο τους διαφωνούν.
Ας τους ακούσουμε:


Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Sc_log10

ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Μέρος Πρώτο, εκτός ημερησίας διατάξεως

Π – Βρε Φρεγια μου... Βρε κορίτσι μου... είσαι σίγουρη? Μήπως παρεξηγηθεί η Μόνα? Η και η μαμά της? Μα να την βάλουμε να... απαπα! Ούτε να το πω δεν θέλω!
Φ – Μα... γιατί? Τέτοιο προσόν που έχει να παει χαμένο? Είναι μια εξαιρετική θέση εργασίας, θα καλοπληρώνεται και θα επιτελεί κοινωνικό έργο!
Π – Δεν ξέρω..., δεν συμφωνώ κατ αρχήν. Θα έχουμε δράματα!
Φ – Κοίτα, είναι ουσιαστικά μια θέση άνετη και χαλαρή με εργασία μόνο μερικών δευτερολέπτων 7-8 φορές την μέρα. Θα της έχουμε και μικροφωνική εγκατάσταση στην διάθεση της. Δεν θα χρειάζεται να ξελαρυγγιάζεται! Άλλωστε είναι μικρή ακόμη για να διδάσκει.
Π – Φρεγια δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένεις. Σου λέω θα έχουμε θέμα. Δεν μας φτάνει που παραλίγο να χάσουμε τον Χούλιο από το προσωπικό, τώρα θέλεις να τα χαλάσουμε και με την θεία Μαρία?
Φ – Εγώ λέω να το προτείνουμε και βλέπουμε. Φαντάσου την εικόνα: Η ώρα είναι 8 το πρωί, όλα τα μωρά είναι αγουροξυπνημένα και χτυπάει το κουδούνι να μπουν στις τάξεις τους. Ακούγεται εκείνος ο απαίσιος οξύς ήχος ντρρρρρρρρν και όλα αλαφιάζονται!
Ή είναι ώρα μεσημεριανού διαλείμματος και φαγητού. Πάλι ντρρρρρρρρν και τους κόβεται η όρεξη!
Π – Ενώ έτσι...?
Φ – Ενώ έτσι που το σκέφτομαι, η Μόνα παίρνει το μικρόφωνο και... το υπέροχο μελωδικό της χουρχουρισμα πλημμυρίζει τις αίθουσες, τους διαδρόμους, το προαύλιο, ακόμα και τους κοιτώνες που κοιμούνται τα πιο μικρά! Υπάρχει πιο καθησυχαστικός ήχος από ένα απαλό αλλά και στιβαρό χουρχουρισμα για να τα ενημερώσει? Δεν υπάρχει!
Π – Τέλος πάντων... αφού επιμένεις... Δεν έχεις άδικο βέβαια αλλά φοβάμαι για το πως θα το πάρουν...
Φ – Κοίτα Πιπη μου, η Μόνα όπως είπαμε είναι μικρή για καθηγήτρια και κάπως μεγάλη για μαθήτρια. Με την θέση αυτή όμως θα μπορεί να συγχρωτίζεται και με μεγάλους και με μικρούς, να παραμένει σε ένα περιβάλλον εκπαιδευτικό και ταυτόχρονα να εργάζεται σε μια θέση χωρίς εξαντλητικές απαιτήσεις. Άσε που δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε αλλιώς εφ όσον η παιδική εργασία έχει συγκεκριμένους κανόνες και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί.
Π – Καλά... Αφού είναι έτσι, ας προτείνουμε στη Μόνα να κάνει το... κουδούνι του σχολείου. Αλλά εγώ δεν το ανακοινώνω. Αν θέλεις κάνε το μόνη σου κι αν μας πάρουν με τις ντομάτες, να το ξέρεις! Εσύ θα φταις!!!
Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Sc_hou10

Η συνέχεια της Τεταρτης Συναντησης Διδασκοντων οσονουπω...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marea Τετ Μάης 30, 2012 5:14 pm

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 986261 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320 Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 95320
Να ειστε καλα θεια Ραλλου μας!!!!

Η Μονα αυτη τη στιγμη απολαμβανει τη μεσημεριανη σιεστα της... Αλλα θα παρω το θαρρος και θα απαντησω εγω εκ μερους της...
Ειμαστε οικογενειακως περηφανοι να ειμαστε ο ηχος που θα καλει τα παιδια στον υπεροχο κοσμο των μαθηματων αλλα και να τα απαλασσουμε συγχρονως απο αυτα.... Αφηστε που θα βρει και ευκαιρια να καταστρωνει σχεδια με την Ιριδα και τη Στελλιτσα..... Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 56971

Αλλα επειδη θα εχει πολυ ελευθερο χρονο και δεν θα ηθελα να μην αξιζει το μισθο της προτεινω και δευτερη θεση.... Επισημη ελεγκτης των αμμολεκανων.... καθως οπως πολυ καλα γνωριζετε η μυτουλα μας ειναι γαλλικη και ως εκ τουτου περηφανη.... Μπορει λοιπον να ελγχει τις αμμολεκανες του σχολειου πολυ ευκολα και γρηγορα και σε περιπτωση που δεν ικανοποιουν την ευαισθητη μυτουλα και τα υψηλα στανταρ της να αφηνει ενα "σημαδι" εξω απο αυτες ωστε να αλλαχθουν επειγοντως... Μη ξεχναμε εξαλλου οτι στους δημοσιους χωρους η υγιεινη ειναι προτεραιοτητα.....

Αποδεχομεθα λοιπον με μεγαλη χαρα και τιμη τον τιτλο και τη θεση του χουρχουριστου κουδουνιου (ολιγον απο κουρδιστο πορτοκαλι μου κανει και δεν ξερω αν ειναι καλο) του σχολειου και αναμενουμε απαντηση για την προταση μας....
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από doremi Τετ Μάης 30, 2012 6:04 pm

Σωστήηηηη! Η μύτη του σχολείου happy2 happy2
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 Empty Απ: Frejias School for Gifted Youngsters

Δημοσίευση από marea Τετ Μάης 30, 2012 6:25 pm

Αγαπητοι Φρεγια και Πιπη,
σας μιλαω πανω απο το ψυγειο γιατι παλι σφυριξε αυτο το παπορο που λεει και η μαμα και κοψοχολιαστηκα παλι!!! Ουυυυφ...βαρεθηκα καθε μερα τα ιδια... Τελος παντων!!!
Σας ευχαριστω παρα πολυ που με σκεφτηκατε για το επισημο κουδουνι του σχολειου!!!! Μου φαινεται πολυ καλο ποστο....και δε μου ειναι και καθολου δυσκολο το γουργουρητο....Ισα ισα.... να ακουστε και τι θα πει η μαμα...
- Μαααααααααα!!!!
-Ελα κοριτσι μου....
-Μααα πες εδω στον Πιπη και τη Φρεγια ποσο πολυ μου αρεσει να γουργουριζω!!!!
-Δεν κανεις και αλλη δουλεια βρε νυχτεριδι μου.....ολη τη μερα...για να μη πω και για το βυζαγμ.....
-Ρε μαμααααααα.... σταματα!!! Ειμαι μεγαλο κοριτσι πλεον και θα εχω και δουλεια σε λιγο.... Ενω εσυ.....????!!!!
Οριστε εχετε και τις αποδειξεις απο τη χαζοβιολα τη μαμα μου.... Ομως εκτος απο το ποστο μου χαιρομαι πολυ που θα κανω επιτελους παρεα και απο κοντα με κοριτσια (και αγορια δε λεω) που νομιζω οτι μοιαζουμε πολυ οπως τη Στελλα και την Ιριδα.... νομιζω εχουμε να πουμε πολλα μεταξυ μας.... Βεβαιως βλεπω πως η μαμα με προτεινε για τη θεση της Ελεγκτριας Αμμολεκανων. Νομιζω πως ειμαι ικανη να αναλαβω και αυτη την υπευθυνη θεση καθως τωρα τελευταια τα καταφερνω περιφημα σε αυτο....Δε ξερω.... νομιζω ειναι χαρισμα....

Ευχαριστω πολυ!!
Μονα
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Frejias School for Gifted Youngsters - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης