gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

+22
markello
Kikiriki
leopoldine
Mbrigade ante portas
XIONIS
vaso
brea
Πούπσυ
gatoras
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
purina
niou
marmanga
nosyparker
tsili
NiaR
Chouzouris
SuperCatz
ladycat
Fotoula
Anatoli
ralou
26 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Αυγ 16, 2010 10:40 pm

xspray xspray xspray xspray xspray xspray xspray

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 29.Οπου μια μικρή δεν βάζει γλωσσα μέσα της και άλλες δύο αποδεικνυονται διαόλου κάλτσες!

Δημοσίευση από ralou Δευ Αυγ 16, 2010 10:41 pm

Ζηνα και η Μελίτα, Μάρκος και Αγγελίδα, Πρίγκιπας και Ανθια

Η Ζηνα και η Μελίτα, που ηταν αχώριστες όλο το πρωινό ετοιμάζονται να κολυμπίσουν.
«Τι κάνετε κορίτσια;»
«Α! Κυρία ραλού, όλα υπέροχα ήταν και το φαγητό τέλειο! Αλλά ευτυχώς είχα κοντά μου την φίλη μου την Ζήνα και με συγκράτησε να μην παραφάω. Τι καλά που την έχω φιλενάδα! Ολο καλές συμβουλές μου δίνει. Α! Σας είπα ότι έχουμε μωρό στο σπίτι; Είναι ενας όμορφος γατούλης και η μαμα όλο λέει ότι θα τον δώσει σε καλό σπιτι κι όλο το μετανοιώνει. Ο Ομηρος τον έβαλε κάτω και τον έπλυνε καλά καλα όταν τον φέραμε για να είναι ευπαρουσίαστος και να τον αγαπήσουν όλοι στο σπίτι. Ξέρετε τωρα τι καλός που είναι ο Ομηρος μας. Και μένα όταν ήμουν άρωστη όλο με φρόντιζε. Κύριε Νικόλα, θα μου κάνετε φυσικοθεραπεία στο πόδι μου; Η μαμά είπε ότι θα μου κάνει καλό, που τόσο ταλαιπωρήθηκα τόσο καιρό. Αλήθεια! Γιατί δεν του λέτε να σας κάνει και σας που ποναει το ποδαράκι σας. Αχ σας είπα πόσο σας αγαπάω;!»
Παναγιά μου! Τι το ταϊζουν πια αυτο το κορίτσι; Γλυστρίδα;
«Ελα βρε Μελιτάκι μου! Πάρε ανάσα είπαμε! Γιατι είσαι τόσο βιαστική; Ολα θα γίνουν. Πάτε τωρα να κολυμπίσετε λίγο με την φίλη σου και σε λίγο να έρθεις εκεί που κάνουμε μαθηματα να σε αναλάβει ο Νικόλας.
Παρατηρώ ότι δεν την αποκαλεί «κα. Ζηνα» αλλά «Ζηνα» σκέτο. Χα χα! Ξετσούμισε κι αυτό και νομίζει ότι έγινε μεγάλη γάτα. Μωρέ πόσος καιρός πέρασε από το πάρτι των Χριστουγέννων στο σπίτι μου, που την είχα όλη την ωρα στην αγκαλιά μου γιατί ήταν μια σταλιά σκατο... Αχ! Πως μεγαλώνουν τα σκασμένα...
Διπλα της η Ζηνα χαμογελάει λιγάκι συγκαταβατικά.
«Κυρία ραλου, αφήστε την! Στην ορμή της νιότης της είναι και χαίρεται την νεοαποκτημένη αυτοπεποίθηση της. Δεν θυμάστε που ήταν κάπως δειλή και ντροπαλή στην αρχή. Μετά την μεταμόρφωση της έχει γίνει άλλη γάτα, παρ όλη την ταλαιπωρία της με το ποδι της. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά.»
«Ζήνα μου, είχες πει ότι ήθελες να βοηθήσεις στο πάρτι. Ευχαριστω κουκλάρα μου και σε παρακαλώ. Να αυτό θέλω, να την έχεις συνέχεια το νου σου, μπορεί να νομίζει ότι μεγάλωσε αλλά τι νομίζεις; Μια ταρζανίτσα είναι λιγάκι ανώριμη ακόμα, μου το υπόσχεσαι;»
«Και βεβαια κα ραλου! Συνέχεια δίπλα μου θα την έχω!»
Αχ! Τι υπεροχη γάτα είναι αυτη, ζωή ναχει. Μια τελεια πανέμορφη κυρία!
Και έχω την εντύπωση ότι το απολαμβάνει να είναι ο πυγμαλίωνας της μικρής...
«ΑΑΑΑ! Που είναι ο Ομηρός μου;» Φωνάζει το Μελιτάκι «Χρειάζεται βοήθεια τωρα στην αρχή γιατί δεν έχει ξαναμπει στην θάλασσα!
Ομηρεεεεε! Ελα εδω! πάμε για κολύμπι! Και Ρας μας; Που ειναι ο Ρας μας; Κι αυτός θέλει βοήθεια!»
«Μην σε νοιάζει κορίτσι μου! Η Ραλου θα κολυμπίσει με τον Ρας. Τι νόμισες, ότι θα τον αφήσουμε μόνο του;» Την ησυχάζει ο Νικόλας
Ο Ομηρος την ακουει και έρχεται τρέχοντας κοντα.
Χμ... εμαι σίγουρη ότι αυτός θα φροντίζει αυτην και όχι το αντίστροφο...

Η πριγκιποοικογένεια είναι συγκεντρωμένη όλη μαζί. Ο Μάρκος έχει πιάσει την Αγγελίδα να της φορέσει τα μπρατσάκια και ο Πρίγκιπας την Ανθια.
«Τι κάνετε παιδια; Διασκεδάζετε;» ρωτάμε
«Ναι, κυρία Ραλου! Πολύ και σας ευχαριστούμε! Το φαγητό ήταν υπέροχο και τώρα το μπανάκι θα είναι ότι πρέπει» απαντά ο Πρίγκιπας προσπαθωντας να τα καταφέρει με την Ανθια
«Και μην σας νοιάζει για τις μικρές, είμαστε και οι δυο άριστοι κολυμβητές και έχουμε λάβει μέρος και σε διεθνείς αγώνες κολύμβησης (ο Πρίγκιπας σε ειδική διοργανωση για γαλαζοαίματους). Υποσχεθηκαμε στην μαμα να τις διδαξουμε εμείς!»
«Αρκεί να κάτσουν ήσυχα μια στιγμή να τους φορέσουμε μπρατσάκια και βατραχοπέδιλα βέβαια!» προσθέτει ο Πρίγκιπας που δεν καταφέρνει να ελέγξει εύκολα την ζώρικη αδελφούλα του
«Ρε θυ Ανθια! Τι είναι αυτά ρε θυ που μας βάδουν;»
«Κθερω γω ρε Αγγελίδα; Εγω θέλω να μπω θτη θάλαθθα και να κάνω βουτιέθ!»
«Μα είναι χαδοι αυτοι οι μεγάλοι! Χαδοί θου λέω! Αφίθτε μααααθ!!!»

Α πα πα πα! Χαρα στο κουράγιο σας αγόρια!
Ολη η οικογένεια προχωράει προς την θάλασσα με τις μικρές να προηγούνται και να βουτάνε με το κεφάλι στο νερό, αλλά τα μπρατσάκια τις κρατάνε στην επιφάνεια.
«Ρε θυ Αγγελίδα; Γιατί δεν μπαίνει το κεφάλι μαθ θτο νερό και όλο είναι έκθω;»
«Κθερω γω Ρε Ανθια! Αυτοί οι χαδοί οι μεγάλοι χαλάθανε την θάλαθθα τωρα που μπήκαμε εμείθ μέθα! Αααααααααα! Θελω να κάνω βουτιέεεεθ!»

Σκασμένοι στα γέλια προχωράμε παρακάτω
Φωτο: Οι Αργυρόηχες με τα μπρατσάκια τους
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_argy10
Θολή βεβαια γιατι δεν κάθονται ήσυχα να τις τραβήξω!


Λάθη ορθογραφικα; Γράμματα που λείπουν απο τις λέξεις;
Το γνωρίζω... Αλλα πρέπει να πάω να κάνω ντουζ από τα αλάτια της θάλασσας και να τακτοποιησω τα πράγματα... και δεν προλαβaίνω.
Σας ειχα υποσχεθεί σασπενς για απόψε αλλά δυστυχώς...
filaki
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Αυγ 16, 2010 10:46 pm

Καλε, δε βιαζομαστε, take your time! filaki
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ralou Δευ Αυγ 16, 2010 10:47 pm

Anatoli έγραψε:Ωχ ωχ ωχ οι τυποι με τα μαυρα καθολου δεν μου αρεσουν nio nio nio nio nio nio

vaso έγραψε:Kαι εμένα ύποπτοι μου φαίνονται confused

Anatoli έγραψε:rCatz

[quote="Anatoli"]Ωχ ωχ ωχ οι τυποι με τα μαυρα καθολου δεν μου αρεσουν nio nio nio nio nio nio

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 71431 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 71431 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 71431 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 71431 Λες να είναι οι γνωστοί γατάγνωστοι? Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 236755 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 236755 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 236755 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 236755 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 236755 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 236755 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 236755


Αχ! Εσεις αυτο υποψιάζεστε ε;
Τι να πω... Αν δεν το δω με τα μάτια μου ... δεν ξέρω!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ralou Δευ Αυγ 16, 2010 10:52 pm

SuperCatz έγραψε:
ralou έγραψε: Μια μαύρη σφαίρα και μία γκριζωπή –ο Χουζούρης και ο Γκίσμο- μαζί και η δικιά μου η προκομένη τρέχουν να πέσουν πρωτοι στη θάλασσα. Χμ... ξερω γιατι βιάζονται.. θέλουν πρωτοι να δοκιμάσουν το θαλάσσιο κατούρημα, είμαι σίγουρη...!


Βικτωρίιιιιαααααα!!!! Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 844737 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 844737 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 844737 Τα κατρούλια τακίμιασαν!!! Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261

Chouzouris έγραψε: xspray xspray xspray xspray xspray xspray xspray

Μα γι αυτο σας είπα ότι δεν έφταιγε το πάρτι για την ταλαιπωρία του με το κατούρημα!
Ειδατε, οσο ηταν εδω κατουραγε κανονικά! tongueout
Και βεβαια θα τακίμιαζε με τα άλλα κατρουλιάρικα!
Νομίζω και ο Πίσας της Φρόσως ανηκει σ αυτη την κατηγορία...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ladycat Τρι Αυγ 17, 2010 1:02 am

Ω ναι κ ο δικός μου είναι σε αυτή την κατηγορία
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από purina Τρι Αυγ 17, 2010 2:36 am

το δικο μου το σκασμενο τι κανει εφαγε ειναι καλα?
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από tsili Τρι Αυγ 17, 2010 9:02 am

aνυπομονούμε
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Αυγ 17, 2010 9:38 am

tsili έγραψε:aνυπομονούμε

+10000 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 270712 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 24219
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 9:39 am

purina έγραψε:το δικο μου το σκασμενο τι κανει εφαγε ειναι καλα?
Οχι μονο έφαγε καλά, τακίμιασε με την Κιμπα, είχε τις απόψεις της σχετικα με τους άντρες αλλά και μου έκανε πλάκα σε συνεργασία με μερικά αλλά, κοβοντας μου την χολή...
tafos
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 30.Οπου μερικά κορίτσια συζητάνε για κυταρίτιδα και άλλα γυναικεία προβλήματα και μια καλή μάνα φροντίζει και δυο ακόμα μικρό

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 10:17 am

Μπέμπα, Ευα, Τια και Οντέτ, Ζουζού, Πασχάλης Μαγια και Γείωσης

«Σας το λέω! Αμα πιάσει κυταρίτιδα το πόδι, δεν φεύγει με τίποτα!» ακουσαμε την Μπέμπα να λέει με έμφαση «τι γυμναστικές, τι μαντζούνια, τι κομμένα αλάτια... τίποτα αυτή! Μουλαρωνει και δεν την διώχνει τίποτα!»
«Εγω έκανα λασπόλουτρα στο σπίτι και κάτι φύκια που μου έφερε η Φρόσω από την θάλασσα αλλά το μόνο που κέρδισα ήτανε να κάνω το σπίτι χάλια χωρίς κανένα κέρδος» κουνάει το κεφάλι η Ευα περίλυπη «Τι τα θες, είναι δωράκι της ηλικίας και σύ μικρή να την περιμένεις να έρθει αργα η γρήγορα, μην κοιτάς τωρα που είσαι μικρούλα και το κορμάκι σου είναι ελαφίσιο!»
Η Τια αδιαφορεί τελειως για το θέμα και φευγει να πάει για μπάνιο.
«ουφ! Βαριέμαι! Εχω τόσα να σκεφτω τωρα! Η Κυταρίτιδα μπορεί να περιμένει!
Η Οντέτ μου απο δίπλα, τις κοιτάει και απορεί. Τόσο όμορφες γάτες και να σκέφτονται ότι μια παλιοκυταρίτιδα μπορεί να κλέψει την ομορφιά τους!
«Μα βρε κοριτσια, τι λέτε! Να αγαπάτε το κορμί σας όπως και να είναι. Η ομορφιά βγαίνει από μέσα σας όχι από το δέρμα σας»
Οι δύο μεγαλύτερες γάτες κουνάνε το κεφάλι τους σκεπτικά. Ειναι φυσικό η μικρή να μην τα καταλαβαίνει αυτά.
«Δεν βαριέσαι Οντέτ μου, σου ειπαμε... αμα μεγαλώσεις λιγο, θα τα βλέπεις διαφορετικά τα πράγματα!»
«Τι έγινε κορίτσια; στην φιλοσοφία το ρίξαμε;» τους λέω πλησιάζοντας
«Βρε σεις, κουκλάρες είσαστε όλες, μικρότερες και μεγαλύτερες, λίγο να κουνήσετε το πατουσάκι σας ενα σωρό παλικάρια θα πέσουν στα πόδια σας!» τους λέει ο Νικόλας
«Νικόλα, δεν πας να πάρεις το Νενάκι από την τέντα. Κάντου και κανένα μαθημα κολύμβησης! Ασε με εμένα να μιλήσω με τα κορίτσια, αυτά ειναι γυναικεία θέματα!» του λέω
Ο Νικόλας αποχωρεί και μένω εγω να τους κάνω διάλεξη για το θέμα
Αλλά...
Αλλά, επειδή το θέμα απασχολεί –και όχι μόνο η κυταρίτιδα βέβαια- όλες εμάς τις γυναίκες που μεγαλώνοντας βλέπουμε το κρμί μας να αλλάζει προς το χειρότερο...(Ε! δεν ειμαι απ’ ότι φαίνεται και το καλύτερο πρόσωπο να τους δωσει συμβουλές) και σε λίγο, η Οντέτ μας αφήνει και απομακρύνεται προς την οικογένεια της Ασπας που... κάτι έχει πιο πολυ ενδιαφέρον, και εμείς μένουμε για να αναλλάξουμε συνταγές και μαντζούνια για κάθε συμφορά του κορμιού που μας βασανίζει.
Τουλάχιστον στο τέλος αποφασίζουμε να βγάλουμε τα παρεό και να μείνουμε με τα μαγιό μας.
Για να αφήσω θετικο το κλίμα στο τέλος συμπληρώνω
«Ορίστε! Κουκλάρες είμαστε όλες μας, κι όποιος πει κακό για μας να φάει μια σκατούλα!»Τα κορίτσια σκάνε στα γέλια και φεύγουν να πάνε για κολύμπι!

Κοιτάνω στην άμμο και βλέπω μια χαραγμενη μια γραμμή. Αχα! Τα ίχνη του Γείωση! Δεν τον είδα καθόλου σήμερα, νόμισα ότι ήταν με την Μπεζ και την Ρουμπυ. Τα ακολουθω και φτάνω κοντά στην τουαλέτα.
Εκεί, έχει απλώσει την ψάθα της η Ζουζού η επονομαζόμενη και Σνούπι. Μαζί της εχει τον Πασχάλη της τον ζόρικο και έχει παρεούλα και τον Γείωση μαζί με την Μάγια!
Τα μικρά έχουν τακιμιάσει και κάτι σιγοψυθιρίζουν μαζί. Ευτυχως ο Πασχάλης έχει ξεχάσει τελείως την ιδέα να την πέσει σε καμιά μεγάλη γάτα, τωρα που βρηκε συνομήλικους να κάνει παρέα
«Γεια σου Ζουζού μου! Γιατί βρε συ καθεσαι εδω, ενα σωρό σκιές έχει πιο κει, όσο νάναι εδω θα είναι πιο δυσάρεστα με τόσες γάτες να κάνουν πιπί δίπλα σου.»
«Δεν πειράζει κα ραλού» μου απαντάει η κουκλιτσα μου «Εχουμε μαζί μας και τον Γείωση που ένοιωθε μοναξιά, είναι και νέος στην οικογένεια της Αντμίνας, είναι και μικρός και δεν νοιώθει πολύ άνετα με τα άλλα αντμινόγατα. Αυτός επέμενε να κάτσουμε εδώ γιατι κάθε τρεις και λιγο ο Χουζούρης περνάει για να πάει στην τουαλέτα και αισθάνεται κάποια ασφάλεια όταν βλέπει μελος της οικογένειας!»
Ανατριχιάζω ολόκληρη! Αχ αντμινόγατα! Αν το μάθει η Βικ ότι δεν προσέχετε τον μικρό, ούτε ψύλος στον κόρφο σας! Τουλάχιστον ο μικρός δείχνει να περνάει καλά με τον νέο του φίλο και την γλυκειά μητρική φιγούρα της Ζουζούς...
Αλλά μετά το σκέφτομαι λίγο περισσότερο και αλλάζω γνωμη. Ολο με την Μάγια είναι αυτός σήμερα... βρε λες να ηρθαν εδω που λίγες γάτες πλησιάζουν για να έχουν ησυχία; Πάντως δεν πάει το μυαλό μου στο κακό διότι είναι συνέχεια και ο Πασχάλης μαζί τους και φενεται ότι περνάνε μια χαρά!
«Θα πάτε για μπάνιο» ρωτάω
«Εγω όχι κυρία ραλού» λέει η Ζουζου «αλλά θα πάω τα μικρά στον σύζυγο σας να τα μάθει μπάνιο»
Μα τι κορίτσι μάλαμα είναι τούτο! Το φιλάω στο κεφαλάκι και τα δύο αγοράκια ζηλεύουν κι αυτά, οπότε δινω και σ αυτά φιλάκια για να μην παραπονιούνται.
Φωτό: Η Μαγια και ο Γειωσης ζουλιούνται μεταξύ τους, ενω ο Πασχάλης παρακολουθει προσεχτικά.
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_zouz10
Και όλα αυτά γίνονται πισω από την πλάτη της Ζουζους...!


ΕΙΡΗΝΗ, ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΜΑΡΙΔΩΣ ΟΣΟΝΟΥΠΩ! Το κεφαλάκι της χρειάζομαι μόνο!
η ΟΠΟΙΟΣ ΆΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ

ΤΗΝ ΈΧΟΥΜΕ ΣΊΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΓΑΤΌΣΠΙΤΟ ΑΛΛΆ ΠΟΥ???
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 31.Οπου οι εκλεκτοί καλεσμένοι μας δείχνουν τον –κατα βάθος- καλό χαρακτήρα τους.

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 10:38 am

Ζουζού η τουλιπένια, Σασυ, Μαρίκα, Ελίσα και Μαντου (και... Μπάστακας!!!)

Μια εκλεκτη παρέα κάθεται σε αναπαυτικές σεζλονγκ κάτω από ενα απόμερο δέντρο.
Το τρίο Ζουζού η τουλιπένια, Σασυ και Μαρίκα συζητάνε σαν παλιές φιλενάδες που είναι και ο Μαντου παρακολουθεί με συγκαταβατικό ύφος.
Μαζί τους και η Ελίσα αλλά μάλλον δεν πολυμιλάει μαζί τους... Αχ καρδούλα μου... τι να βασανίζει το μυαλουδάκι σου...;
Η Σασυ πετάγεται επάνω και με χαιρετά εγκάρδια.
«Αχ! Κυρία ραλού, καθόλου δεν σας είδαμε από το πρωί! Να! Πιάσαμε την κουβέντα με τους φίλους εδω και ξεχαστήκαμε. Τι κάνετε; Ο κύριος Νικόλας; Το πάρτι σας είναι τέλειο όπως πάντα και το φαγητό εκλεκτό όπως πάντα!»
Δινω φιλάκια στην αγαπημένη Σασυ που τα καταφέρνει να διατηρεί την μαύρη γυαλιστερη γούνα της τέλεια ακόμα και μετά από μια μέρα στην εξοχή!
«Αγάπη μου όμορφη, χαίρομαι που περνάς καλά! Τα αδέλφια σου τα είδα και ειναι κι αυτά μια χαρά. Δε θα πάτε για μπάνιο;»
«Ναι θα πάμε σε λίγο, αυτο συζητουσαμε τωρα. Ντρέπομαι λιγάκι που άφησα τους άλλους τρεις χωρίς επιτήρηση, αλλά η μαμα Ειρήνη είναι πολύ καταπιεστική και ήθελα να τους αφήσω να κάνουν ότι θέλουν μόνοι τους. Αλλωστε κανένας μας δεν είναι πια μικρό γατάκι και βέβαια η μαμα μπορεί να είναι περίεργη ωρες-ωρες αλλά μας έχει δωσει καλή ανατροφή. Δεν συμφωνείτε;»
Χαίρομαι που μια γάτα μιλάει με καλά λόγια για την μαμα της, αλλά καλου κακού κοιτάζω μην τυχόν έχει κι αυτή κανένα πομποδέκτη για να την ελέγχει η μάνα της από μακριά. Οχι ευτυχώς. Ο φόβος της Ειρήνης είναι κυρίως για τον Κολιφ... εεε! Για τον κ. Κουκι ήθελα να πω! (σκέφτομαι ότι η Ειρηνη μπορεί να μου έχει βάλει και μένα κανένα πομποδέκτη να παρακολουθεί τις σκεψεις μου, οπότε... χμ... οποιος φυλάει τα ρούχα του έχει τα μισα...)
Η Μαρίκα από δίπλα ακούει τον διάλογο σκεφτηκά
«κυρία ραλου», μου λέει, «αυτά παθαίνουν όσες γάτες δεν έχουν αποχτήσει την ανεξαρτησία τους νωρίς νωρίς και δεν έχουν πατησει πόδι από μικρές. Να! Κοιτάτε εμένα, Το μέλος Markos η συγκάτοικος μου, ουτε πήρε χαμπάρι για το πάρτι, μόνη μου αποφάσισα να έρθω και ευτυχώς. Σας εχω πει πόσο καλά περνάω μαζί σας και τωρα που η συγκάτοιος έχει τις κλειστές της, εγω δεν θα έχανα την ευκαιρία να ξεσκάσω!»
«Ναι βρε Μαρίκα μου, συμφωνω! Αλλά της αφησες τουλάχιστον κανένα μήνυμα για να ξέρει που έχεις πάει; Γιατι, ναι μεν θέλει να σε παρουσιάσει ως αντιηρωίδα αλλά η αγάπη της για σένα ποτέ μα ποτέ δεν κρύβεται από τα λόγια της» ρωτάω
«Και βεβαια! Μια καλή συγκατοίκηση έχει τους κανόνες της και εγω δεν τους ξεχνώ ποτέ!»
«Και εκείνος ο Μπαστακας ο παλιός σου φίλος τι έγινε βρε Μαρίκα μου;»
«... Ο Μπάστακας...ο Μπάστακας... ποιός Μπάστακας... Ααα! Λέτε για εκείνο τον ομορφούλη που μου τα έριχνε επίμονα πέρσι τον χειμωνα! Μα δεν τα μάθατε; Τελικά πήγε στο Αγιο Ορος να μονάσει και με το ήθος και την δυναμική προσωπικότητα του τα κατάφερε και ανέβηκε στην ιεραρχία της γατομονής και τωρα είναι ηγούμενος στην Μονή Γατοπεδίου! Λένε ότι η μονή έχει ανθίσει οικονομικά από τότε που ανέλαβε αυτός τα ηνία. Καλύτερα έτσι. Αυτός βρήκε την κλίση του και εγω την ησυχία μου.»
Σκεφτομαι αυτόν τον υπέροχο πανέμορφο γάτο και τι τρέξιμο είχα κάνει για να τους φέρω σε επαφή στο πάρτι των Χριστουγέννων. Τελικά δεν είχε τύχη με την Μαρικα ο καημένος... τέλος πάντων, ελπίζω να είναι ευτυχισμένος με τις επιλογές του...
Το τουλιπένιο μου Ζουζουδάκι με κοιτάει από δίπλα με τα ευγενικά σοφά ματάκια του. Να σας εξηγήσω γιατι την λέω «τουλιπένια» αυτην την Ζουζού. Οταν την είχα δει από κοντά με το μικρο κομψό της κορμάκι και το κεφαλάκι της το αριστοκρατικά στρογγυλό, μου είχε φερει στο νου μια φρέσκια τουλιπα, μοναχική και πανέμορφη, σε ενα λιτό βάζο. Και παρ όλο που τα έχει τα χρονάκια της, ζωή νάχει, μοιάζει πάντα με μικρή γατούλα! Ομολογω δε ότι της έχω αδυναμία ξεχωριστή!
Η Ζουζού λοιπόν με χαιρεταει και μου δίνει τα χαιρετίσματα της μαμας Μάρως που έλειπε λέει τις τελευταίες μέρες και δεν βρήκε την ευκαιρία να μου μιλήσει η ίδια.
«Αλλωστε, μην κοιτάτε που μικροδείχνω, κυρία ραλου, είμαι σε ηλικία να τα αποφασίζω πια αυτά τα πράγματα μόνη μου. Και η μαμα Μάρω είναι τόσο μα τόσο απασχολημένη με το τεράστιο φιλοζωικό έργο της για το οποιο είναι γνωστή τοις πάσοι! Α! Είναι εξαιρετικός άνθρωπος η μαμα μου και μπορεί να μην την βλέπω πολύ αλλά ξέρετε πόσα γατιά και σκυλιά την ευγνωμονούν για το έργο της; Ειμαι πραγματικά περήφανη γι αυτή!»
Συμφωνω με την Ζουζού απόλυτα. Ειμαι και γω περήφανη για την Μάρω μας! Και ποιός δεν είναι άλλωστε!
Ο Μαντου από την άκρη της παρεας, γυρίζει και με κοιτάει.
«Πρέπει να ομολογήσω κυρία ραλού, ότι δεν έχω δει άλλο άνθρωπο να αγαπάει τόσο πολύ τις γάτες. Σας παρακολουθώ ολη μέρα, δεν έχετε πει κακή κουβέντα γα καμιά απολύτως. Βέβαια, ίσως σε κάποιες περιπτώσεις να είσαστε υπερβολικά επιεικής μαζί τους αλλά αυτό δεν αποδεικνύει παρα μόνο την αγάπη σας.
Ας είναι!
Δεν ξέρω αν με έχετε και σεις και η Φρέγια σας παρεξηγήσει... Ειμαι λιγάκι μονοχνωτος το παραδέχομαι αλλά με τόσο κόσμο στο σπίτι, μικρους και μεγάλους ανθρώπους, παπαγαλους με την φαμίλια τους ακόμα και χελώνες, εχω πάρει την συνηθεια να απομονωνομαι λιγάκι για να καθαρίσει το μυαλό μου. Και βέβαια τα διαβάσματα μου –η οικογένεια μου είναι πολύ διαβαστερή ξέρετε και έτσι έμαθα από μικρός- με αποστασιοποιουν λιγάκι από την πραγματικη ζωή και με ρίχνουν στον κόσμο μου. Ηδη ζήτησα συγνωμη από την Φρέγια σας για το περιστατικό των Χριστουγέννων και τα βρήκαμε. Αν και με αυτό τον Μαρκελο τον πορτοκαλή που έχει μπλέξει, δεν φάνηκε να δίνει και πολλή σημασία...!»
«Χαχαχα!» συνεχίζει «Νάτο! το έκανα πάλι, όλο να κρίνω τους άλλους θέλω. Το παίρνω πίσω αυτο. Μια χαρά είναι οι δυο τους μαζί. Ειναι σπανιο να βλέπεις μια φιλία ανάμεσα σε γάτα και γάτο, αλλά αφού αυτοί οι δύο τα βρίσκουν και το διασκεδάζουν, ποιός είμαι εγω για να τους κρίνω!»
Ουφ! Πολυλογάδες μου βγηκαν όλοι σ αυτη την παρέα. Πρέπει να τους παρακινήσω να ξεκουνήσουν και να πάνε να συγχρωτιστουν με τους υπόλοιπους.
Ωστόσο, παίρνω τον Μαντου στην αγκαλια μου και του δίνω άπειρα φιλιά στο πανέμορφο κάτασπρο κεφάλι του.
Και ξέρετε κάτι; Με αφηνει να το κανω και χαλαρώνει δύο λεπτά σην αγκαλιά μου προς άφατη αγαλίαση μου.
Τελικά τους αφήνω να πανε να κολυμπίσουν και να χαρούς το όμορφο απόγευμα.

Και ιδου η φωτό με την άφιξη τους που σας χρωστάω
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_heli10
Η μηπως την έχω ξαναβάλει;
Χμ... ίσως... Τα έχω μπλέξει με τόσες φωτογραφίες και τόσες γάτες...!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 32.Οπου ενα νεαρό κορίτσι δίνει βοήθεια και μαθηματα στον αδελφό του, ενα καινουριο ζευγαράκι απολαμβάνει ωρες χαλάρωσης και ενα άλλο βαζει τα πράγματα στη θέση τους. Ολα τα πράγματα!

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 11:17 am

Ασποοικογένεια, Τσιλι και Τζόγια, Μαρίδω, Μαρκελος και Φρέγια

Η Ασποοικογένεια ειναι η επόμενη παρέα που συναντάω. Ο Πίπης, ακοίμητος φρουρός δίπλα στο Νεφελάκι και σε φοβερη εγρήγορση. Δεν πρόσεξα τίποτα, αλλά φαίνεται ότι πολλοί πρέπει να της την έπεσαν τέτοια κουκλιτσα που είναι. Πρωτος αυτος με αντιλαμβάνεται και με χαιρετάει. Η Φρέγια έρχεται κι αυτη δίπλα μου, διότι ο Πίπης είναι εντυπωσιάκός γάτος, πολύ κοντα στα κυβικά της και πολύ της αρέσει. Χαίρεταει κι αυτη την παρέα, πλησιάζει τον Πίπη και του κάνει ματάκια. Αντε πάλιιιι! Παλι στην τσίτα θα με βάλει το παλιοκόριτσο μην τυχόν έχει τίποτα μπλεξίματα. Αλλά έρχεται ο απο μηχανης θεός και μας σωζει και τις δύο, ευτυχώς!
Ο Μαρκελος πλησιάζει και φωνάζει
«Ρε συ Φρέγια! Εχουμε δουλιές ρε συ! Μην ξεχνιέσαι!»
Δεν είμαι σίγουρη αν, το να έχουν δουλειές μαζί, είναι κάτι καθησυχαστικό αλλά τουλάχιστον τον Μάρκελο τον γνωρίζω καλύτερα και με την μάνα του κλαιμε μαζί με τα χουνέρια που μας κάνουν τα γατιά μας. Δεν θέλω να μπλέξω και την Ασπα σε περιπέτειες!
Η Φρέγια τρέχει κοντά του και αφήνει ήσυχο τον Πίπη
«Ο Χιόνης είναι ακόμα στην Τέντα;» ρωτάω
«Ναι κυρία ραλού, και καλά κάνει γιατι το ροζ δερματάκι του είναι πολύ ευαίσθητο. Ειχαμε εντολή από την μαμα να μην τον αφήσουμε καθόλου στον ήλιο!» μου απαντάει η Νεφέλη.
Ο Πολυς κάνει δειλα την εμφάνιση του πίσω από τον Πίπη. Οπως έχουν παρόμοια χρώματα δεν τον είχα προσέξει καθόλου. Φοράει ακόμα τα γυαλιά ηλιου.
«Βγαλε πια αυτα τα γυαλιά αγοράκι μου!» του λέω, αν και το υποκοριστικό «αγοράκι» διόλου δεν του ταιριάζει, αφού έχει γινει ενας γάταρος τεράστιος και υπέροχος.
«Αυτό του λέω και εγω κυρια ραλου μου!» λέει η Νεφέλη. Και μετά προς τον αδελφό της «Πολυ μου, σε παρακαλώ άκουσε με: Εισαι ενας πανέμορφος γάτος, έξυπνος, καλός και σοβαρός. Και τι έγινε που το ένα σου ματάκι είναι λιγάκι θολό. Κανείς και κυρίως καμία δεν θα δωσει σημασία. Αντίθετα, σου δίνει τύπο και μια δόση μυστηρίου και σε κάνει να δείχνεις πολύπειρος! Βρε συ! Οχι ότι είσαι αδερφός μου αλλά είσαι κούκλος στο λέω! Αντε, πήγαινε τωρα εκεί που είναι αραχτή αυτη η όμορφη γκριζούλα που τόση ώρα κάθεται μόνη της και έχει ξελαιμιαστεί να σε κοιτάει. Αντε σου λέω! Μην ντρέπεσαι!»
Ο Πόλυς κοιτάει κι αυτός προς το μέρος της Οντέτ που τους είχε πλησιάσει απο πριν, όταν εφυγε από την παρέα της Ευας και της Μπέμπας, την ωρα που μιλάγαμε για την κυταρίτιδα. Τα δυό τους, ενωνουν μουσούδες σε χαιρετισμό και κάθονται δίπλα-δίπλα κουβεντιάζοντας.
Α! Χαίρομαι πολύ για τον Πολίτσο. Τα βρίσκουν αυτά μεταξύ τους! Αλλωστε μαζί δεν κοιμηθήκαμε οι τρεις μας το μεσημέρι!
Σκέφτομαι ότι ενα τέτοιο καλοκαιρινό ειδύλλιο πολύ θα με ευχαριστούσε, γιατι τα αγαπάω πολύ αυτα τα δύο και είναι και πολύ σοβαρα γατια.

Ααα! Να και ο Τσίλι μου! Εχει αράξει με την Τζογια και κοιτάνε την θαλασσα. Δηλαδή ο Τσίλι την κοιτάει και περιγράφει την εικόνα στην αγαπημένη του σαν εμπειρος, ρομαντικός ποιητής. Το Τζογιόπουλο από δίπλα εχει ξαπλώσει χαλαρωμένο και τον ακούει μαγεμένο. Ελπίζω η Ειρήνη να μην τρελαθεί όταν το μάθει, γιατι της έχει γίνει εμμονή η ιδέα ότι το Τζογιόπουλο θέλει τον κ. Κουκι.
Κοιταω προσεχτικά μηπως έχει φορέσει πομποδέκτη και σ αυτην.
Οχι! Ευτυχώς!
Αχ βρε Ειρήνη, αν τα έβλεπες τα δύο τους έτσι τρυφερά, δεν νομίζω να ειχες αντίρηση για ενα αθωο καλοκαιρινό φλέρτ.
Αν και για να πω την αλήθεια, πιστεύω ότι ο Τσίλι καθόλου δεν είναι ενας ακίνδυνος ρομαντικος γάτος. Ο Τσιλι μου, είναι ενας παθιασμένος αλλα σοβαρός γάτος που ξερει να κρατάει το επίπεδο του. Αλλά όταν θέλει δειχνει τον ισχυρό χαρακτήρα και τον δυναμισμό του!

Και να που βάλθηκε να το αποδείξει σε όλους μας!
Μολις είδα κι εγω ότι η Μαρίδω, που όλη μέρα ήταν χαμένη στις παρέες των αγοριών της Φρόσως, πλησιάζει το ζευγος θυμωμένη.
«Αααα! Εδω είσαι αχαϊρευτε ε; Και ποια είναι αυτη η σουσουράδα που είναι μαζί σου παρακαλώ; Εμένα συνοδεύεις και με εχεις παρατήσει απο το πρωι!»
Ωωω! Ειμαι σίγουρη ότι ο Τσίλι πρωτα θα αγανακτήσει που του λέει την Τζογια του σουσουράδα αλλά θα προσπαθησει να συγκρατηθει, και μετα θα ξεχειλήσει ο θυμός μέσα του και θα την αρπάξει από το τσουλούφι την Μαρίδω!
Και να! Ο Τσίλι σηκώνεται ορθιος και της λέει θυμωμένα
«Την Τζόγια μου μην την βάζεις στο στόμα σου, ξετσίπωτο θηλικό, ακούς! Ουτε στο μικρό της δαχτυλάκι δεν την φτανεις. Φυγε και πήγαινε στις παρέες σου και πρόσεξε να είσαι αξιοπρεπής γιατί θα ερθω και θα τους πρειδοποιησω τι κουμάσι είσαι!»
«Μμμμ! Σιγά! Τωρα φοβηθήκαμε! Κι εγω θα της τα βγαλω τα μάτια της γκόμενας δίπλα σου!» απαντάει στον ίδιο θυμωμένο τόνο η Μαρίδω
Ο Τσίλι... Ω Θεε μου... Ο Τσιλι μου, το καλό μου παιδι, έξαλος πετάγεται και κοπανάει ενα χαστούκι στην αναιδέστατη γειτόνισσα του! Πουλάκια θα είδε η κακομοίρα!

Ποτε μα ποτε δεν έχω ξαναδει τον Τσίλι σε αυτη την κατάσταση... Εφτασε και πέρασε τα όρια του ο Γατος!

Βουτάω την Μαρίδω στην αγκαλιά μου. Μπορεί να ειναι κακομαθημένη αλλά τωρα είναι σε κατάσταση σοκ και την λυπάμει την φουκαριάρα. Αλλωστε, μπορει να είχε δίκιο ο Τσίλι, μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλά όσο νάναι μια στεναχωρημένη γάτα θέλω να την κανακέψω
Κάνω νόημα στον Τσίλι να ησυχασει και απομακρίνω την Μαριδω αό την σκηνή. Ειναι σε τέτοια κατασταση θυμού, ντροπής, απελπισίας που κάθεται ήσυχα χωρίς να επιχειρήσει να με φαει ζωντανη. Δεν νομίζω να έχει ποτέ κανείς επιχειρήσει να την πάρει αγκαλια στην ζωή της...
Δεν βαριέστε... Αμα η γάτα ζει στον δρόμο τι μπορεί να κάνει; Αν είχε μεγαλώσει σε μια αγκαλιά, αμφιβάλω αν θα ειχε αυτο τον βίαιο χαρακτήρα...
Την αφήνω στην παρέα του Ζυλίτο και του Πίσσα και τους προτέπω όλους να ρίξουν καμια βουτια για να ηρεμίσουν τα πνευματα.

ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ
Το θέμα που είχα γράψει για τις ωρες που η Ζηνα είχε πάει το Μελιτακι σε σπα για να ομορφίνει και να βρει την αυτοπεποίθηση του, η Nosy με είχε χαρακτηρίσει «Φωσκολο» και για να πω την αληθεια μου είχε κακοφανεί που συνέκρινε το χμ... ταλέντο μου με του γνωτού τηλεπαραμυθά.
Αλλά Γεωργία... αυτη την φορά θα έχεις κάθε δίκιο να το πεις ξανά!
ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ



Επαναλαμβάνω!!!!
ΕΙΡΗΝΗ, ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΦΩΤΟ Της ΜΑΡΙΔΩΣ ΟΣΟΝΟΥΠΩ! Το κεφαλάκι της χρειάζομαι μόνο!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 33.Οπου κάνουμε μπανάκι μαζί με τον Ρας και αφου τα πιο πολλα γατιά βουτηξαν επίσης στη θάλασσα, το μπιουτυ πάρλορ της Λελας αποκτα συνωστισμό

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 12:10 pm

Ρας, Κιμπα, Φρεγια και Μαρκελος

Πάω να πάρω τον Ρας για μπάνιο και πλησιάζουμε μαζί στην παραλία. Σχεδόν όλα τα γατιά έχουν βουτηξει και κολυμπάνε. Η Κίμπα είναι η καλύτερη κολυμβήτρια, σαν βίδρα μοιάζει με την μαυρουδερή της γουνα να γυαλίζει βρεγμένη. Κοπελάρα μου εσυ!!!
Από κοντά και η Ντίνο που αποδεικνύει ότι διόλου δεν έχει ανάγκη από μαθηματα! Αχ καημένη Κωνσταντίνα... Πόσα δεν ξέρεις και συ για το κοριτσι σου, όπως και όλοι μας βεβαια για τα δικά μας. Εχω την βεβαιότητα ότι οι γάτες έχουν μια μυστικη ζωή, που την διαγουν όταν εμεις λείπουμε από το σπίτι και που την φυλάνε ζηλότυπα κρυφη από τους ανθρώπους
Ας ειναι...!
Μπαινουμε προσεκτικά στην θάλασσα με τον Ρας. Δεν πιστευω να έχει ξανακολυμπίσει ο καλός μου, αλλά ευτυχώς ενθουσιάζεται με το νερό. Η ανωση σίγουρα ανακουφίζει τις κουρασμένες αρθρωσεις του –το ίδιο αριβως και τις δικές μου βεβαια- και κολυμπάει με το εμφυτο ταλέντο και την αγάπη των σκύλων για το νερό. Ειμαι δίπλα του και του μιλάω συνέχεια για να ακούει την φωνή μου και να αισθάνεται σιγουρια.
Το καλό μου το σκυλί, δεν θέλει να βγει εξω! Ολο μου λέει «Σας παρακαλώ, λίγο ακόμα κυρία ραλου, λιγο ακόμα» και μένουμε μέσα πολλή ωρα ανακουφίζοντας και οι δύο τα δυσκαμπτα κορμιά μας...

Και η Φρέγια; Γιατι δεν είναι στην θάλασσα η Φρεγια; Ουτε ο Μαρκελος βεβαια.
Σαρωνω με το μάτι όλη την παραλία και πιάνω μια λάμψη από πορτοκαλια γούνα δίπλα σε μια μαύρη φουντωτή ουρα να χωνονται πισω από μια συστάδα δέντρων προς την πλευρά που είναι οι γείτονες κατασκηνωτές.
Δεν πάει βεβαια το μυαλό μου στο πονηρο, αλλά σίγουρα...! Σιγουρα κάτι σκαρωνουν αυτά τα δύο και πρέπει να πάω για να ελέγξω.
Ολα τα γατιά έχουν ηδη βγει από την θάλασσα, είναι γνωστό ότι το νερό δεν το αγαπάνε και πολύ και τωρα συνωστίζονται στις ντουζιέρες.

Η κυρία Λελα με την Ταμάρα είναι εκεί δίπλα και τα περιμένουν με αφράτες πετσετες για να τα σκουπίσουν και να τα καλλωπίσουν. Ενα ενα τα ακουμπάνε πάνω σε ειδικά μαξιλαράκια που έχουν φέρει μαζί τους και αφου τα αφήνουν να στεγνωσουν στον ζεστο Αυγουστιάτικο αερα αρχίζουν να τα βουρτσίζουν σιγά σιγά. Πρωτα τα μακρύτριχα που το έχουν περισσότερο ανάγκη και μετα τα υπόλοιπα. Ναι! Ειναι εξαιρετική στην δουλειά της η γυναίκα, ως και με την δύστροπη Ελισα κατάφερε να δουλέψει, και κοίτα τι όμορφη που την έκανε!

«Ελα Ρασούλη αγόρι μου, πάμε να βγούμε και μεις, παπούδιασαν τα δαχτυλα μας. Ειναι και το πρώτο μπάνιο σου, δεν κάνει να μείνουμε πολύ μέσα»
Ο Ρας έχει κουραστεί πια και βγαίνουμε μαζί για να πάμε στις ντουζιέρες. Τον πλένω καλά καλά και μετά ρίχνει ενα τίναγμα απ αυτά που μόνο οι σκύλοι ξέρουν να κανουν για να στεγνώσει. Ευτυχως δεν έχει μεγαλώσει ακόμα πολύ η γούνα του μετα το κούρεμα και σε δέκα λεπτά εχει στεγνωσει
«Κουράστικα λίγο» μου λεει ντροπαλά αλλά η φάτσα του λάμπει από ευχαρίστηση.
Τον πάω κατ ευθείαν στο καταλυμα του και του φερνω κοντά σκυλοτροφή και νερό. Τρωει με πολλή όρεξη και αραζει αναπαυτικά στο κρεβάτι του, όπου κοιμάται αμέσως ξερός σαν τούβλο!
Φωτο: Ο Ρας απολαμβάνει το μπανάκι του!
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_ras_11
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Τσιλι και Μαρίδω!

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 12:31 pm

Φωτο: Δευτερολεπτα πριν το σφοδρο χαστουκι...
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_tsil11
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Αυγ 17, 2010 1:10 pm

ralou έγραψε:Φωτο: Δευτερολεπτα πριν το σφοδρο χαστουκι...
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_tsil11

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 986261 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 742497 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 56971
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από tsili Τρι Αυγ 17, 2010 3:07 pm

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Όταν τα πράγματα μοιάζουν έτσι, αλλά δεν είναι έτσι

Δημοσίευση από Fotoula Τρι Αυγ 17, 2010 3:22 pm

ή η διπλή ανάγνωση ενός πάρτυ
«Θεέ μου κούραση!» σκέφτηκε κοιτώντας γύρω του και αναθεματίζοντας την ώρα και τη στιγμή που δέχτηκε να συμμετέχει σε αυτή την επιχείρηση. «Εάν ξανακούσω εγώ Αργυρώ και Σίβα να μου κατσαρώσει η ουρά» είπε μονολογώντας. Ντεμέκ είχαν μπέιμπυ σίτινγκ στη Δάφνη και για αυτό έπρεπε αυτός να είναι ο εσωτερικός κατάσκοπος.
«Μαντού επιτέλους, έχουμε ήδη χάσει μια σειρά από γάτες που έχουν απαχθεί με ανεξήγητο τρόπο μπροστά στα μάτια των καλύτερων πρακτόρων μας. Για να μη μιλήσω και για τους ίδιους που μυστηριωδώς έχουν επιστρέψει από τις έρευνές τους άλλοι με ολική αμνησία άλλοι με μια τάση χαζοχαρουμενιάς τραγουδώντας Ρουβά το «θα σου κάνω μακαρόνια με κιμά» (αυτό βέβαια έχει και μαγειρικές προεκτάσεις αλλά δεν έχει διαπιστωθεί αφού κανένας δε ζήτησε υλικά) και άλλοι με εναλλασσόμενη ακράτεια με δυσκολία στο κατούρημα. Δεν πάει άλλο πρέπει να αναλάβεις εσύ, από τη στιγμή που ο Σίβα διαπαιδαγωγεί –λέμε τώρα τη Δάφνη- και εγώ προσέχω το παιδί και το Σίβα», είπε η Αργυρώ με τη γνωστή «μη τολμήσεις και πεις όχι σε ξεπουπούλιασα» φωνή της.
Η αλήθεια είναι ότι έξη μήνες τώρα η γατική κοινότητα βρίσκεται μπροστά στο ανεξήγητο φαινόμενο της απαγωγής μελών της χωρίς να έχει κατορθώσει να βρει ούτε ένα στοιχείο που να βοηθήσει τη γατική υπηρεσία ασφαλείας να βρει κάποια άκρη.
Σίγουρα το πάρτυ του ανθρώπου "Ραλλού" ήταν μία καλή ευκαιρία, 70 γάτες ξεσαλωμένες σε μια παραλία. Οι μισές και θηλυκές που επιδεικνύουν τα κάλλη τους και οι υπόλοιποι στειρωμένοι και μαμμόθρεφτοι, άρα βαθμός αυτοσυντήρησης μηδενικός.
Γύρισε με το γνωστό και μετά από εντρύφηση στον Προυστ σε συνδυασμό με Ζάχο Χατζηφωτίου ύφος του προς τη Μαρίκα – Μαρίκα; Ο killer της υπηρεσίας να αναγκάζεται να ζει με το όνομα Μαρίκα; Ίσως τελικά δεν υπέφερε μόνο αυτός- και της είπε σηκώνοντας το δεύτερο δεξιά μουστάκι του –σήμα που έλεγε εγώ δεξιά εσύ αριστερά- «Μαρίκα μήπως να πηγαίναμε μια βόλτα περιμετρικά; Ραντεβού στο κιόσκι της μανταμοτέτοιας επί του καλλωπισμού».
Η Μαρίκα σηκώνοντας το 2ο αριστερό μουστάκι της τεντώθηκε ντεμέκ αδιάφορα και ελαφρώς τσαντισμένα του είπε «ας όψεται το αριστερό μου παρελθόν, αλλιώς θα σου έλεγα εγώ, άντε πάμε, έτσι κι αλλιώς πόσο να αντέξω τόση γάτα μαζεμένη σε ένα χώρο; Α πιάσε μου και την αναθεματισμένη την ομπρέλλα, για κάποιο λόγο αυτή η ξεσαλωμένη άνθρωπος που μας υποδέχτηκε θεωρεί ότι εγώ και η ομπρέλλα πρέπει να πηγαίνουμε μαζί. Σα κοκτέιλ έχω αρχίσει να νοιώθω με αυτήν, η ελιά μου λείπει μόνο. Τη Ζουζού τι θα την κάνουμε; Από τότε που γύρισε από την αποστολή στα Κουφονήσια είναι του αλλούτελλα και δε μπορούμε να την αφήσουμε μόνη της, θα την χάσουμε και θα τρέχουμε.»
«Πάρτην μαζί και άφησέ την στον άνθρωπο που τον φωνάζουν Ραλλού, πες της ότι την πιασαν οι ρευματισμοί της ή κάτι ανάλογο, εάν και αυτά περί τουλίπας που διάβασα με ψιλοτρόμαξαν, γιατί όσο και πεις μια πράκτορας του επιπέδου της Ζουζού ακόμα και στην κατάσταση που είναι τώρα δε λέει να βρεθεί παρκαρισμένη μέσα σε κανά βάζο. Ή καλύτερα δώστην στη Φρέγια. Έχει τσαγανό αυτή η μικρή και μυαλό. Τα ανθρωποειδή που ζούνε μαζί της τη θεωρούν περιορισμένης ευφυΐας και η επιλογή κάλυψης της είναι η καλύτερη που θα μπορούσε να κάνει. Είναι αξιολάτρευτη έτσι όπως γυρνάει παντού με το Μαρκέλλο με την ουρά της να ανεμίζει πίσω από τη γουρούνα του και αυτή να γέρνει ντεμέκ όλο εγκατάλειψη χαζογκόμενας στον ώμο του, ενώ η ίδια σκανάρει και εποπτεύει την περιοχή με τη σούπερντούπερ κατασκοπευτική συσκευή που σχεδίασε η Μπεζ, κρυμμένη στην καλοχτενισμένη ουρά της».
Γέλασαν και οι δύο χαμηλόφωνα και ξεκίνησε ο καθένας του για την επόπτευση του χώρου, ο Μαντού με το λευκό παναμά του και τον Προύστ του παραμάσχαλα, η Μαρίκα με την ομπρέλλα και τη Ζουζού από το χέρι.


Συνεχίζεται (λέμε τώρα)


Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fotoula στις Τρι Αυγ 17, 2010 7:25 pm, 1 φορά

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Αυγ 17, 2010 3:43 pm

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 742497 Πραγματικά, η διπλή ανάγνωση ενός πάρτυ! Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 742497 Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ladycat Τρι Αυγ 17, 2010 4:49 pm

Ο χριστός κ η μάνα του τόσο πονηρά γατία έχουμε χμχμχμ
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 6:05 pm

Φωτουλα, στάσου ακούνητη με τα δ'αχτυλα μακρυα απο το πληκτρολόγιο!!!!!!
Να ξέρεις ότι η εικόνα της Φρέγιας...:
"Είναι αξιολάτρευτη έτσι όπως γυρνάει παντού με το Μαρκέλλο με την ουρά της να ανεμίζει πίσω από τη γουρούνα του και αυτή να γέρνει ντεμέκ όλο εγκατάλειψη χαζογκόμενας στον ώμο του, ενώ η ίδια σκανάρει και εποπτεύει την περιοχή με τη σούπερντούπερ κατασκοπευτική συσκευή που σχεδίασε η Μπεζ, κρυμμένη στην καλοχτενισμένη ουρά της"
... θα με καταδιώκει μέχρι να βρω τρόπο να την φτιάξω στο φωτοσοπ, μαζί με εκείνη του Μάρκελου ντίρλα από το ποτο, πάνω στη γουρούνα με το τρέιλερ πίσω, να μεταφέρει με ιλιγγιώδη ταχύτητα μερικά επίσης μεθυσμένα γατιά στην παραλιακή, που έγραψα στο πάρτι των Χριστουγέννων!

Προσοχη προσοχή!!!!!!!!!!!!!
εδω υπάρχει Σποϊλερ
Σπόιλερ:

Γμ/το! Μια ωρα προσπαθω να βάλω ενα σποϊλερ μέσα σε ενα άλλο και δεν γίνεται...
Ας είναι! Ειπαμε! Με δική σας ευθυνη το διαβάζετε!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 34.Οπου έρχεται το σούρουπο και μια θλίψη πέφτει πάνω μας καθως θυμώμαστε αγαπημένους φίλους που δεν είναι πια μαζί μας...

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 7:28 pm

Νεος Βελτιωμένος Γιακουμης, Τεζόρο, Πατουσακι. Σνοου και Γκίσμο, Φρεγια και Μαρκελος, οικογενεια της Φροσως, Μικυ
Αλλά και Μαγιούλης και Μπονυ και Λουλου και Πατουνι και όλα τα χαμένα γατιά μας...


Ενα κεφάλαιο στενάχωρο και σκοτεινο, παρένθεση μεσα στην χαρά και την διασκέδαση του πάρτι.

Τα γατιά είναι μαζεμένα στην παραλία αραχτά σε μαξιλαρακια και πετσέτες.
Πηγαίνω στην τέντα για τους ευαίσθητους και τα βρίσκω όλα καλά. Ο Νεος Βελτιωμένος Γιακουμης, έχει βγάλει το καλάθι με τα μικρά στην εξωτερικη πλευρά και παρακολουθουν κι αυτοι το ηλιοβασίλεμα.
Πλησιάζω και εγω.
Στα μικρά βραχακια που υπάρχουν στην μία άκρη βλέπω την οικογένεια της Βικυς, ο Τεζόρο μαζί με το Πατουσακι και ο Σνοου με τον Γκίσμο.
Ειναι όλα συγκινημένα... Σκέφτονται το γλυκό μας το Λουλουδάκι που χάθηκε τόσο μικρό.
Ο Τεζόρο παρηγορεί το Πατουσάκι που κλαίει κι αυτό με λιγμούς όσο θυμάται την καημένη την μανούλα του. Αχ μικρό μου...Ο Πέρσυ κάθεται διακριτικά δίπλα της και της χαιδεύει στοργικά το ποδαράκι.

Η Φρέγια είναι με τον Μάρκελο. Της κρατάει φιλικά το χέρι και αυτη έχει γυρει στον ωμο του.
Ακουω την Φρεγια να λέει με σπασμένη φωνη.
«Αχ, νάτανε εδω μαζί μας και ο αγαπημένος μου ο Μαγιούλης... Ποσο μου λείπει ο καλός μου. Τοσο καλός φίλος και σύντροφος όσο μέναμε μαζί στης Κικής... Με είχε συνέχεια αγκαλίτσα και με έπλενε σαν μωρό. Μοιάζαμε κι όλας τόσο πολύ...»
Ξεσπάει σε λιγμούς, όλων μας μας λείπει ο πολυαγαπημένος Μαγιουλης αλλά και η Μπόνυ και βεβαια το Λουλουδάκι και... τόσα άλλα γατιά που τα ζησαμε στο γατόσπιτο και τα αγαπήσαμε και κλάψαμε όταν χάθηκαν...

Φωτο: Πολυαγαπημένα μας...
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_thip11

Τα γατιά της Φροσως πιο κει, σκέφτονται το Πατουνι και αγκαλιάζονται όλα μαζί.
Ειναι μια δύσκολη στιγμή για όσους βρίσκονται εκεί κοντά και παρακολουθουν την σκηνή. Διοτι οι περισσότεροι, άλλος λίγο, άλλος πολύ, έχει βιωσει τον καημό της απωλειας.
Χαιδεύω όσα περισσότερα κεφαλάκια μπορώ. Ειναι μεγάλη η ενταση.
Την ωρα που ο ήλιος δύει, στο απέναντι βουναλάκι πέφτουν κάτι τεραστιες σκιές, παράξενες και σαν άλλοι Δροσουλίτες, βλέπω να περνάνε η Μπιζού και η Σιλβα και ο Λαϊανο οι παλιές χαμένες μου γάτες και στο τέλος βλέπω και την σκιά της μαμας μου της συγχωρεμένης να περνάει και να έχει αγκαλιά στο ενα χέρι τον Μερλιν μου τον Πορφυρογέννητο και στο άλλο την Σανυ την Εξυπνη την μαμα του, το πιο κοντινό πλάσμα σε επιστηθια φίλη, που είχα ποτέ...
Φωτο: Δροσουλίτες
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_thli11

... Αλλα τη σκιά της Νερίνας t.c., αρνουμαι πεισματικά να την αφήσω να εμφανιστεί! Γιατι το αγαπημένο μου Νερινάκι, -είμαι σίγουρη!- κάπου περπατάει ακόμα πάνω στη Γη...
Ο ηλιος έχει χαθει πια, όταν ενα απαλό πατουσάκι ακουμπει το χέρι μου. Γυρίζω να κοιτάξω και είναι ο Μίκυ μου, το καλό μου το αγόρι που έρχεται να με παρηγορήσει.
Αχ βρε Τέτα... Τι τελειο παιδί που έχεις αναθρέψει!

Ο ήλιος εχει χαθεί και το μισοσκόταδο πεφτει πάνω μας ευεργετικά και λυτρωτικα.
Τα περισσότερα γατια διαλύονται και πλησιάζουν τον χωρο του φαγητού για να τσιμπήσουν για βράδυ.
Η στιγμη έχει πια χαθει και η ζωή συνεχίζεται...
Ελπίζω χωρίς λυπες.
Οσο είναι δυνατόν!


ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Αυγ 17, 2010 7:40 pm

Τωρα, μας εκανες κομματια Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Αυγ 17, 2010 7:43 pm

Ραλου μου ευχαριστω που προσεχεις τα παιδια!!! Με πηρε ο μικρος Πολιτσος τηλεφωνο (ειναι μαμοθρεφτο το χρυσουλι μου και μ ενημερωνει συνεχεια!) και ηταν κατενθουσιασμενος!!!! Μου ειπε οτι εκανε καινουργιους φιλους και φιλες κι οτι κανεις δεν τον κοιταξε στραβα λογω του ματιου!!!! Κατι μου ειπε για μια κοπελιτσα που κανανε πιο στενη παρεα αλλα δεν ειπε περισσοτερα... Να ανησυχησω??? Οχι τιποτα αλλο, αλλα φοβαμαι μηπως το μικρο μου ετσι δειλο κι αβγαλτο που ειναι μη μπλεξει με καμια παρδαλη... Cool
Προσεχε τη τρελλο Νεφελη γιατι δεν ακουει τιποτα και κανενα και μην αφησεις τον Πιπη να φαει ΤΑ ΠΑΝΤΑ γιατι ειναι σε διαιτα!!! Για τον Χιονη δε γραφω τιποτα γιατι ειναι Κυριος με Κ κεφαλαιο και παντα με βγαζει ασπροπροσωπη οπου κι αν παει!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από vaso Τρι Αυγ 17, 2010 7:45 pm

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Αυγ 17, 2010 8:25 pm

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 72784 .......................
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 8:43 pm

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_thip12
(παραλίγο να ξεχάσω τον γερούλη μς τον Τζόυ. Συγνωμη Βασω... Ειναι και ανάδελφος ο καημένος και δεν πρόλαβαν να τον γνωρίσουν τα υπόλοιπα γατιά...
Τον σκεφτομαστε κι αυτόν. Αλλά περισσότερο στεναχωριόμαστε που παραλίγο να τον ξεχάσουμε...
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από tsili Τρι Αυγ 17, 2010 8:51 pm

Ρούλα μου, μας κάνεις κομμάτια , αλλά είναι πολύ πολύ όμορφο και συγκινητικό
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από vaso Τρι Αυγ 17, 2010 9:41 pm

Ρούλα μου, δεν χρειάζεται να μου ζητάς συγνώμη!!!
filaki filaki filaki grouphug
Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Πολύ όμορφο και πολύ συγκινητικό αυτό που έκανες για όλα τα γατάκια

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 35.Οπου αναρωτιέμαι, και ανησυχω λιγάκι. Δυστυχώς όμως... όχι αρκετα...

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 10:12 pm

Μαρκελος και φρέγια και...

«Φρεεεεγιαααα! Που είσαι μωρη σκατούλα! Ελα εδω! Μάρκελεεεε!»
Αφαντοι. Κι αυτη κι αυτός.
Γεμίζω ενα μπολάκι κροκέτες και τις κουνάω να κάνουν ήχο, πάντα αποτελεσματικός τρόπος για να την καλέσω. Την βλέπω να σκάει μύτη πίσω από τους θαμνους και να κάνει νόημα στον Μάρκελο πίσω της.
«Ελα ρε! Φαί!»
«Ρε συ Φρέγια, έχουμε δουλειά!»
«Ναι ρε συ Μαρκελε, αλλά πεινάω!»

Πρέπει να ανακαλύψω επειγόντως τι δουλειά έχουν, σκέφτομαι καθως τα βλέπω να πλησιάζουν. Παραδόξως, δεν έχουν ύφος ζαβολιάρικο αλλά είναι και τα δύο σε υπερένταση με τα μάτια τους να γυαλίζουν από ενθουσιασμό.
«Θα σας ρωτήσω για άλλη μια φορά! Τι σκαρωνετε εσείς οι δύο;»
Η Φρέγια έχει πεσει με τα μούτρα στις κροκέτες και μασωντας λεει
«Τσομπ τσομπ, τιποτα καλέ μαμα, τσομπ, τσομπ, εκει κοιτάγαμε κάτι σλουρπ»
«Τι κοιτάγατε δηλαδη;»
«Να κυρία Ραλου, κοιτάγαμε αυτούς τους τύπους που κάθονται εκεί στις σκιές. Μας φαίνονται πολύ ύποτοι!»
«ετσι ε;!!! Προσέξτε φουκαριάριδες μην ενοχλήσετε τους ανθρώπους γιατι την βάψατε!»
«Μαααα... τσομπ, τσομπ, τσομπ, ρε μάνα είναι υποπτοι σου λέω» λέει η Φρέγια μπουκωμένη ακομα
«Ναι! Δεν μας αρέσουν τα μούτρα τους και τους παρακολουθούμε, έχουν και...»
«Μάρκελε, να τους αφησετε ήσυχους δεν σας το είπα και πριν; Τέλος οι παρενοχλήσεις! Αν σας πιάσω κοντά τους πάλι, θα τσακωθουμε σας το λέω!»
«Μα... κυρία ραλού... έχουν και μια σημ...» προσπαθει να πει ο γάτος, αλλά εγω τους κόβω την φορα
«Δεν ακουω τίποτα! Φρέγια, δεν κάνατε και μπάνιο ε; Εσυ μόνο για κατούρημα μπηκες στη θάλασσα.
Αντε! Αφήστε τις θεωρίες συνωμοσίας και πάτε να κάνετε καμιά δουλειά. Να! Δείτε που όλοι οι φίλοι σας μαζευονται σιγά σιγα. Αλλωστε βράδιασε!»
«Μααα...»
«Δεν έχει Μα και ξε-μα! Πηγαινετε είπα!»

Οι δυό τους φεύγουν απρόθυμα και στον δρόμο κάτι ψυθιρίζουν μεταξύ τους
Χμ...! Νομίζω ότι τους προτιμούσα όταν ήταν ζαβλιάριδες. Τωρα με το καινούριο στυλάκι δεν ξέρω πως να τους χειριστω.
Πλησιάζω προς τους γείτονες να μάθω αν τους έχουν ενοχλήσει. Στην σκηνή τους όλα είναι σκοτεινά, τα πράγματα τους μαζεμένα και προφανώς οι ίδιοι λείπουν.
Δεν πειράζει. Θα θυμηθώ να τους ρωτήσω το πρωί.
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_mbri15
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 10:17 pm

XIONIS έγραψε:Ραλου μου ευχαριστω που προσεχεις τα παιδια!!! Με πηρε ο μικρος Πολιτσος τηλεφωνο (ειναι μαμοθρεφτο το χρυσουλι μου και μ ενημερωνει συνεχεια!) και ηταν κατενθουσιασμενος!!!! Μου ειπε οτι εκανε καινουργιους φιλους και φιλες κι οτι κανεις δεν τον κοιταξε στραβα λογω του ματιου!!!! Κατι μου ειπε για μια κοπελιτσα που κανανε πιο στενη παρεα αλλα δεν ειπε περισσοτερα... Να ανησυχησω??? Οχι τιποτα αλλο, αλλα φοβαμαι μηπως το μικρο μου ετσι δειλο κι αβγαλτο που ειναι μη μπλεξει με καμια παρδαλη... Cool
Προσεχε τη τρελλο Νεφελη γιατι δεν ακουει τιποτα και κανενα και μην αφησεις τον Πιπη να φαει ΤΑ ΠΑΝΤΑ γιατι ειναι σε διαιτα!!! Για τον Χιονη δε γραφω τιποτα γιατι ειναι Κυριος με Κ κεφαλαιο και παντα με βγαζει ασπροπροσωπη οπου κι αν παει!!!
Ασπα μου, συμφωνά απόλυτα για τον Χιόνη! Κυριος και χαμηλών τόνων!
Αλλά και η Νεφέλη, πολύ σοβαρη μου φάνηκε και μου άρεσε που βοήθησε τον Πολυ να βρει την αυτοπεποίθηση του.
Οσο για τον τελευταίο... όπως είπα θα δείξει αν έχει συνέχεια το καλοκαιρινό του φλερτάκι. Πάντως για καλό και για κακό μίλησε και με την Αθηνα. Η Οντέτ είναι εξαιρετική γάτα, το ξέρω!

Ο Πίπης πάλι... Καλά έκανε και εφαγε του σκασμού έστω και για μια μέρα! Σε βεβαιώνω 'οτι του χρειάστηκε ολη η δύναμη του αργότερα!
tafos
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Αυγ 17, 2010 10:21 pm

ωχ ωχ ωχ!Να τα μαααας! mantili
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 36.Οπου αρχίζει το ξεφάντωμα και εμένα με ζώνουν τα φίδια...

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 10:33 pm

Ολα τα γατιά και...

Το βραδινο φαγητό τελειώνει γρήγορα, όλα τα γατιά θέλουν να διασκεδάσουν τωρα και τρωνε ελαφριά. Ειναι νυχτόβιες οι γάτες και ειναι η καλύτερη ωρα να ξεφαντωσουν.
Τα μεγάφωνα γεμίζουν το χωρο με ποπ μουσικη και όλοι σηκώνονται να χορέψουν. Ο Νικόλας έχει εγκαταστήσει και άπειρα λαμπιόνια Χριστουγεννιάτικα πάνω στα κοντινά δέντρα και η ατμόσφαιρα είναι φαντασμαγορική. Τα γνωστά πια ζευγαράκια είναι αχώριστα, ο Πέρσυ και η Πατούσα, Ο Τσίλι και η Τζόγια, ο Πολύς και η Οντέτ ακόμα και... η Μαρίδω με τον Φέλιξ, λικνίζονται αγκαλιασμένοι στα πιο σλοου κομμάτια.
Στην άκρη της πίστας τα μικρότερα μαζεύτηκαν όλα μαζί Οι Αργυρόηχες, ο Πασχάλης, η Νενα, ο Γείωση, η Μάγια παίζουν και μιμούνται τα βήματα των μεγάλων, κοροϊδεύοντας τους κι όλας λιγάκι σκασμένα στα γέλια.
Οι Ρεγκινα και Κάδρο στέκονται κοντά και τα προσεχουν, διότι μπορεί να είναι τζαναμπετόγατες αλλά ότι και να λένε, την μικρή Νενα την αγαπάνε. Κατα βάθος βεβαια... Πολυυυυ βάθος!

Αφηνω στον Νικόλα την γενική εποπτεία, συννενοούμαι με τον κ. Πελοπίδα για το αυριανό μενου και απομακρύνομαι να μιλήσω με τους φρουρούς της περίφραξης.
Ολα καλά, μου αναφερουν αν και εκείνος που ήταν προς το μέρος των γειτόνων λείπει. Ισως να έχει πάει για κατούρημα ο άνθρωπος, ή ίσως να έχει μπει πιο βαθειά μέσα στα δέντρα να ελέγξει τίποτα. Η σκηνη των γειτόνων έχει ενα αμυδρο φωτάκι μέσα και οι δύο κάτοικοι της διακρίνονται να απολαμβάνουν την βραδιά στα σκοτεινά.
Αισθάνομαι ενα μικρό ανεξήγητο ρίγος στην ραχοκοκκαλιά μου και κάπως με ζώνουν τα φίδια από μια ξαφνική διαίσθηση κινδύνου. Αλλά το εξηγω γιατι είναι πια νύχτα και η νύχτα πάντα με φοβίζει όταν δεν είμαι σε οικεία μέρη.
Καθως κάνω να απομακρυνθω, το μάτι μου πιάνει μια λάμψη 30 μέτρα πιο μακριά, στο βάθος του δάσους. Φωνάζω τον πλησιέστερο φρουρό να πάει να το ελέγξει για καλό και για κακό. Εκείνος απομακρυνεται και σε λίγο τον ακούω να φωνάζει.
«Κυρία Ραλου! Κυρία Ραλου! Εδω! Εδω! Ειναι ο συνάδελφος ο Αντρεας. Ειναι πεσμένος κάτω και δεν φαίνεται να αντιδρά!!!»
Βγαζει ενα γουόκι-τοκι και επικοινωνεί με τον αρχηγό τους. Σε λίγο μαζεύονται δυο τρείς κοντά του και δυστυχως αποδυναμωνουν την περίμετρο από έλεγχο.
Ο Ρας, που δεν συμμετείχε στους χορούς εμφανίζεται δίπλα στο πόδι μου.
«Κάτι συμβαίνει κα Ραλου! Το οσμίζομαι στον αέρα. Και ακούω και άλλους θορύβους εκεί αριστερά που έφυγε και ο άλλος φρουρός!
Παναγία μου! Τι γίνεται εδω; Τι κακό θα μας συμβεί πάνω στο φουντωμα του πάρτι μας;
Τρέχω στον Νικόλα και τον φωνάζω να πάει στο σημείο εκείνο.

«Προσοχή παρακαλώ!» φωνάζω από τα μεγάφωνα. « Γινεται μια άσκηση ασφαλείας και παρακαλώ να κάνετε ότι σας λέμε μέχρι να τελειώσει. Το πάρτι θα συνεχιστεί αμέσως μετά.
Παρακαλώ να συγκεντρωθείτε όλοι στον χωρο του φαγητού και να παραμείνετε ήσυχοι και ηρεμοι. Τα μωρά να πάνε αμέσως στην τέντα και να κλείσετε καλά το φερμουαρ της εισόδου. Γιακουμη, Κιτσοτζίμη, Γατάκη και Πίπη να μείνετε φρουροί απ έξω.
Παρακαλώ, Ζυλίτο, Γκρινιάρη, Πίσα, Λάμπη και σεις Τελεία και Παυλα να φροντισετε να μην φυγει κανείς από τους μεγάλους από τον χωρο του φαγητού.
Ραμσή, εσύ και ο Χουζούρης συντονίστε τις δύο ομάδες.»

Χαμηλώνω τον αγωνιώδη τονο της φωνής μου και συμπληρώνω
«Μην ανησυχείτε παιδιά μου! Δείτε το σαν ενα αστείο χάπενινγκ από αυτά που συχνά κάνει η Φρέγια στα πάρτι της»

Δεν έχω δει πουθενά την Φρέγια και τον Μαρκελο αλλά τρεχω στο σημείο της αναταραχής. Ο Νικόλας βοηθάει να μεταφέρουν τον αναίσθητο φρουρό.
Ο Ρας, μου τραβάει το παντελόνι να τον ακολουθήσω στην μερια των γειτόνων μας με εξαιρετικη επιμονή
Απομακρύνομαι απο τους άντρες και... Τι να δω;!
ΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!
Τα υπογλώσσια! Που έχω τα υπογλώσσια;;;;;

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_mbri16
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty Απ: Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα!

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Αυγ 17, 2010 10:40 pm

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!Λιποθυμω lipothymia
Μικυυυυυυυυυυυυ, Λουκουμιιιιιιιιιιιιιι, παρτε το πρωτο ταξι και τσακιστητε να ερθετε σπιτι.Γρηηηηηηηηγορα!! run
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 Empty 37.Οπου όλοι βοηθάνε αλλα δύο γατιά κι ενας σκύλος γίνονται οι ήρωες της βραδιάς

Δημοσίευση από ralou Τρι Αυγ 17, 2010 10:44 pm

Παρ’ όλη τη θολούρα και την σκοτοδίνη που με επιασε, βλέπω ότι στο σημείο των γειτόνων η περίφραξη έχει κοπεί και χάσκει ολάνοιχτη!
Μέσα από το άνοιγμα βλέπω αυτη την εικόνα !!!!!
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_mbri10

Ο Ρας που είχε ακούσει τι γινόταν είναι μέσα στην έξαψη δίπλα μου.
Τα επόμενα λεπτα συμβαίνουν πολλά ταυτοχρόνως και θα σας τα περιγράψω συνοπτικά
Ο Μάρκελος με την Φρέγια ορμούν σαν βέλη προς την σκηνή.
Πηδάνε μαζί στην σκεπή να την ρίξουν ενω από μέσα πετάγονται δύο σκοτεινοί τύποι.
«Ελα ρε! Ξεκινάμε! Πιάσε αυτά τα δύο πρώτα και μετα κοιτάμε αν είναι στην λίστα! Και μετά πάμε για τα άλλα! Κοίτα! Όλα μαζεμένα εκεί κάτω είναι σε δύο λεπτά τα μαζεύουμε όλα!
Τα δύο γατιά τους ορμάνε ταυτόχρονα.
Αλλά από τον χωρο συγκέντρωσης όλοι ακούνε την φασαρία και έρχονται να δουν τι συμβαίνει.

Καταλαβαίνουν ότι γίνεται συμπλοκή και τα παληκάρια της Φροσως Λαμπης και ο Ζυλίτο και οι υπόλοιποι και ο Πίπης και ο Παυλας με τον Τελεια, ακόμα και ο Γιακουμής (ο παλιός καλός ζόρικος Γιακουμης μου) και ο Κιτσοτζιμης, όλα ψωμωμένοι γάτοι με μεγάλο εκτόπισμα, ορμούν και ρίχνουν κάτω τον ένα γατρομοκράτη!

Ο ηρωικός μου Ρας, έχει δαγκώσει το μπατζάκι του άλλου που είχε αρχίσει να τρέχει για να γλυτώσει από την αντεπίθεση των αγοριών και τον βαστάει καθηλωμένο δείχνοντας του τα δόντια του

Απο κοντά και τα κορίτσια η Ζηνα η warrior Princess, η Ρεγκινα, η Καδρο και βέβαια η Μινουσκιν, η σφοδρη αγωνίστρια και η Μαρίδω η άγρια και η Ευα και η Μπέμπα που πολεμάνε χέρι με χέρι με τους αδελφούς τους.

Πιο πίσω η Πουπσυ με την Λουσυ κρατάνε τους μικρους Μονκ και Τζερυ από τον σβέρκο που λυσσάνε κι αυτοί να ριχτούν στην μάχη, αλλά δεν θέλουν να τους εκθέσουν σε κίνδυνο!

Η Ελιζα με την Σασυ στα μετόπισθεν φωνάζουν στους υπόλοιπους και προσέχουν μηπως κανένας αδύναμος πάει να μπλεχτει κι αυτός.

Καποια στιγμή οι τρομοκράτες δεν φαίνονται καθόλου, σκεπασμένοι όπως είναι από πολλά γατια που τους νυχιάζουν, τους δαγκώνουν και τους δίνουν σφαλιάρες.

Και οι σεκιουριτάδες; Που είναι οι σεκιουριτάδες;
Οι μισοί, που ήταν πιο μακριά, δεν έχουν πλησιάσει ακόμα, σιγά μην παραβγαίνουν στο τρέξιμο με ενα μάτσο έξαλλα γατιά! Οι πιο κοντινοί είναι σε αμηχανία, καθως δεν θέλουν να χτυπήσουν κατα λάθος κανένα τους και περιμένουν να καταλαγιάσει η μάχη.
Ο Νικόλας ορμάει κι αυτός να γλυτωσει την Φρέγια, έχει τρομοκρατηθεί μην τυχόν του πάθει τίποτα, αλλά αυτή με την αδρεναλίνη να χτυπάει κόκκινο στο αίμα της, του χωνει στα τυφλά μια σφαλιάρα με τα νυχια ανοιχτα και τον παίρνουνε τα αίματα

Ολη αυτη η συμπλοκή είναι ζήτημα αν κρατησε μερικά λεπτα.
Οι σεκιουρητάδες απομακρύνουν προσεχτικά τις γάτες μία μία από τον σωρό πάνω στους γατρομοκράτες και τους ανακαλύπτουν από κάτω αιμόφυρτους και παραδομένους! Τους σηκώνουν όρθιους.
Ο Ρας δεν θέλει με τίποτα να ξεκολλήσει τα δόντια του απο το μπατζάκι του ενός και τον καλοπιάνω για να ηρεμήσει.
«Ελα Ρασούλη μου! Ηρέμισε! Ολα τελείωσαν αγόρι μου και αν δεν είχες επέμβει εσύ δεν θα τον πιάναμε τον δεύτερο. Μπράβο σου καμάρι μου!»
«Εσεις κυρία Ραλου είστε καλά» με ρωτάει και τον διαβεβαιώνω για να πειστεί να πάει μαζί με τον Νικόλα στον χωρο του φαγητού που μαζεύονται όλα σιγα-σιγα.

«Φρέγιααα! Μαρκελεεεε!» φωναζω γιατι δεν τους βλέπω καλά στο σκοτάδι.
Οι δυο τους εμφανίζονται λαχανιασμένοι αλλά και κάπως συνεσταλμένοι.
Παιρνω και τα δύο ηρωικά γατιά στην αγκαλιά μου. Τόσες φορές προσπάθησαν να μου το πουν ότι κάτι τρέχει κι εγω τα αγνοούσα
«Αγαπες μου, συγνωμη που δεν σας άκουσα που μου το λέγατε εσείς! Ειστε και οι δυο καλά; Χτυπήσατε πουθενά;»
Τα δυό τους κουνανε το κεφάλι τους κουρασμένα αλλά τα μάτια τους ειναι λαμπερά και ευτυχισμένα... Ειναι κι αυτά ηρωες της μάχης.
«Αντε, τελείωσαν όλα τωρα, πηγαίνετε μαζί με τους άλλους να κάνουμε απολογισμό ζημιών.»
«Αφήστε κυρία ραλού!» λέει ο Μαρκελος «Θα παμε να κάνουμε καταμέτρηση να δούμε μην τυχόν λείπει κανένας»
Και απομακρύνονται αγκαλιασμένοι, με το δέσιμο της αιωνιας φιλίας παλιών συμπολεμιστων...

Καθως ο χωρος αδειάζει από γατιά και σκύλους, οι δύο γατρομοκράτες στέκονται μπροστά μου και οι σεκιουρητάδες με ρωτούν αν τους γνωρίζω.
Μου είναι τελείως άγνωστοι. Προφανως εκτελεστικά όργανα κάποιου που θέλει το κακό μας!

Θελετε να αποκαλυφθεί πλήρως, ποιου;
«Ενα φως βρε παιδιά! Φερτε ενα φως να δουμε καθαρά!» φωνάζω
Και ιδου τι βλέπουν τα μάτια μας...
Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 1_mbri18

Γμ/το! Δεν πίστευα ποτέ ότι η Mbrigade θα έκανε τέτοιο τολμημα...
Αλλά... πολλά λάθη έκανα σήμερα... Το παραδέχομαι....
Ας ειναι!
Τέλος καλό όλα καλά!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το beach-party της Φρέγιας για Αγόρια ΚΑΙ Κορίτσια. Επιτέλους έφτασε η ωρα! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης