gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αλλεργίες της γάτας!

+22
Spiros82
konnaki
f.m123
anta
Gatoplikti
tia
purina
fotini123
SophiCat
vaso
marina289
kouix
tania g
houlieta
Τζούλι το Κατσούλι
ΜαύροςΓάτος
Prouna
funambolo
alexandrakicat
nikos_x
koneko
mpoulaalekoula
26 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 10:47 pm

Ηρω μου ουτε αδερφια ειναι οι γατοι! Τον μεγαλο τον μαζεψα απο Αθηνα και τον αλλο απο Λαμια!
Αυτο που θελω ειναι να τον κλεισω. Να μην σκοτωσει αλλα ζωα(ναι ακουγεται και αυτο αλλα που να φαντασω οτι θα μας εξαπατησει με τις εξετασεις αιματος).Που εισαι Τζουλη να δεις εξελιξεις?
Να φανταστειτε οταν στειρωσα τον μεγαλο πριν δυο χρονια σε αυτον, απο δικη του πρωτοβουλια πηρε και εκανε εξετασεις αιματος και ουρων χωρις να μας ρωτησει. Λοιπον τωρα συνειδητοποιω οτι τοτε δεν του ξυρισε του μεγαλου το ποδαρακι οπως εκανε στον μικρο τωρα. Απο που σκατα πηρε αιμα τοτε?
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Αυγ 03, 2013 10:56 pm

Το ενδεχομενο να εχει γινει λαθος εκ παραδρομής ΜΗΝ το απορριπτετε.
(και αν το απορριπτετε εσεις, μπορει να το ισχυριστεί ο ίδιος ο κτηνιατρος ή η μικροβιολογος)

Γιατι οταν (και αμα) καταχωρουνται τα αποτελεσματα σε εναν υπολογιστή, εύκολα μπορεί να ισχυριστεί, ότι, ΤΥΠΩΣΕ (με σημερινή) ημερομηνια, τα αποτελεσματα του ΑΛΛΟΥ του γατου, ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ.

.... Για μενα, αυτο που προέχει, είναι, να βρεις την μικροβιολογο, και να πας ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΗΣ, και να της ζητήσεις να σου ξανατυπωσει (γιατι τις εχασες -και καλα...) τα αποτελεσματα του μικρού (τις τωρινες εξαιτασεις δηλαδη)
Αν γινει αυτο, και ΑΝ δεν εχει εξαιτασεις του μικρού στο αρχείο της, τοτε μαλλον με μεγαλη σιγουρια, μιλάμε για ΑΠΑΤΗ απο την μερια του κτηνιατρου.
(και αυτο, θα σου χρειαστεί και ως στοιχείο για τις μετέπειτα εξελίξεις)

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 11:01 pm

kouix έγραψε:Το  ενδεχομενο να  εχει  γινει λαθος  εκ παραδρομής ΜΗΝ  το απορριπτετε.
(και  αν το απορριπτετε εσεις, μπορει  να το  ισχυριστεί ο  ίδιος ο  κτηνιατρος ή η μικροβιολογος)

Γιατι οταν (και αμα)  καταχωρουνται τα  αποτελεσματα σε εναν  υπολογιστή,  εύκολα μπορεί να  ισχυριστεί,  ότι, ΤΥΠΩΣΕ (με  σημερινή)  ημερομηνια, τα αποτελεσματα  του ΑΛΛΟΥ  του γατου, ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ.

.... Για μενα, αυτο που  προέχει,  είναι,  να  βρεις την μικροβιολογο, και να  πας ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΗΣ, και να  της  ζητήσεις να σου ξανατυπωσει (γιατι τις  εχασες  -και καλα...)  τα  αποτελεσματα  του  μικρού (τις τωρινες  εξαιτασεις δηλαδη)
Αν  γινει αυτο,  και ΑΝ  δεν εχει  εξαιτασεις του μικρού  στο αρχείο της,  τοτε μαλλον  με  μεγαλη σιγουρια,  μιλάμε για ΑΠΑΤΗ  απο την μερια  του κτηνιατρου.
(και αυτο,  θα σου χρειαστεί και ως  στοιχείο  για  τις  μετέπειτα  εξελίξεις)
Ευχαριστω Κουιχ μου για την συμβουλη. Θα την κρατησω. Εκεινο που φοβαμαι ειναι μηπως και η μικροβιολογος ειναι στο κολπο (γυναικα,γκομενα,αδερφη,φιλη κτλ) και τον καλυψει.... Ειναι πολυ μικρη η πολη και ολοι λιγο πολυ ειναι φιλοι-γνωστοι.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Σαβ Αυγ 03, 2013 11:17 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:Ηρω μου ουτε αδερφια ειναι οι γατοι! Τον μεγαλο τον μαζεψα απο Αθηνα και τον αλλο απο Λαμια!
Αυτο που θελω ειναι να τον κλεισω. Να μην σκοτωσει αλλα ζωα(ναι ακουγεται και αυτο αλλα που να φαντασω οτι θα μας εξαπατησει με τις εξετασεις αιματος).Που εισαι Τζουλη να δεις εξελιξεις?
Να φανταστειτε οταν στειρωσα τον μεγαλο πριν δυο χρονια σε αυτον, απο δικη του πρωτοβουλια πηρε και εκανε εξετασεις αιματος και ουρων χωρις να μας ρωτησει. Λοιπον τωρα συνειδητοποιω οτι τοτε δεν του ξυρισε του μεγαλου το ποδαρακι οπως εκανε στον μικρο τωρα. Απο που σκατα πηρε αιμα τοτε?

μηπως του πηρε απο τον λαιμο; Αλλα λογικα θα το εβλεπες αν επαιρνε απο εκει γιατι τα ξυριζουν και εκει. Στον δικο μου παντα τον ξυριζουν οταν του παιρνουν αιμα. Και στην κοιλια τον ειχαν ξυρισει οταν ηθελαν να του παρουν δειγμα ουρων απο την κυστη. Αν εκανε εξεταση αιματος και ουρων επρεπε να δεις ξυρισμενο ποδι/λαιμο ΚΑΙ ξυρισμενη κοιλια.

koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 11:28 pm

koneko έγραψε:
Μαύρος Γάτος έγραψε:Ηρω μου ουτε αδερφια ειναι οι γατοι! Τον μεγαλο τον μαζεψα απο Αθηνα και τον αλλο απο Λαμια!
Αυτο που θελω ειναι να τον κλεισω. Να μην σκοτωσει αλλα ζωα(ναι ακουγεται και αυτο αλλα που να φαντασω οτι θα μας εξαπατησει με τις εξετασεις αιματος).Που εισαι Τζουλη να δεις εξελιξεις?
Να φανταστειτε οταν στειρωσα τον μεγαλο πριν δυο χρονια σε αυτον, απο δικη του πρωτοβουλια πηρε και εκανε εξετασεις αιματος και ουρων χωρις να μας ρωτησει. Λοιπον τωρα συνειδητοποιω οτι τοτε δεν του ξυρισε του μεγαλου το ποδαρακι οπως εκανε στον μικρο τωρα. Απο που σκατα πηρε αιμα τοτε?

μηπως του πηρε απο τον λαιμο; Αλλα λογικα θα το εβλεπες αν επαιρνε απο εκει γιατι τα ξυριζουν και εκει. Στον δικο μου παντα τον ξυριζουν οταν του παιρνουν αιμα. Και στην κοιλια τον ειχαν ξυρισει οταν ηθελαν να του παρουν δειγμα ουρων απο την κυστη. Αν εκανε εξεταση αιματος και ουρων επρεπε να δεις ξυρισμενο ποδι/λαιμο ΚΑΙ ξυρισμενη κοιλια.

να τα μας! Τιποτα δεν ειχε περα απο τα ραμματα της επεμβασης! Προσεχως θα ξεσκεπασω τεραστιο απατεωνα παιδια. stay tuned !

Εντιτ:Εν ολιγοις εχω 2 γατους που ποτε δεν τους εγιναν εξετασεις. Shocked 
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από nikos_x Κυρ Αυγ 04, 2013 2:05 pm

H μικροβιολογος σε ποια περιοχη βρισκεται?
Επρεπε να του ζητουσες να στελνει τα αιματα σε εργαστηριο της Αθηνας,αλλα που να το ξερεις κ συ οτι θα κανει ταρζανια...

Ειναι κουλα τα νουμερα στις εξετασεις,δηλαδη ΤΟΣΗ ομοιοτητα??? -.-

Βρες κ αλλους που πανε τα ζωα τους εκει κ χωρις να τους πεις περι τινος προκειται ζητα πρωτα να μαθεις τα νουμερα των εξετασεων.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 3:18 pm

Νικολη και καποιος αλλος μου το προτεινε. Εδω ειναι επαρχια και στην επαρχια τα ζωα τα εχουν για να τους φυλανε,να κυνηγανε,να τρωνε ποντικια. Δεν τους κανουν ουτε εμβολια ουτε εξετασεις. Εχω αρρωστησει απο χθες που διαπιστωσα οτι κατι παιζει.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 3:30 pm

Η μικροβιολος ειναι στην ιδια περιοχη που ειναι και ο κτηνιατρος.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Αυγ 04, 2013 3:31 pm

Δεν μπορώ να μείνω πολλή ώρα εντός, γιατί δεν έχω διαθέσιμες πολλές μονάδες ίντερνετ, αλλά δεν μπορώ παρά να εκφραστώ ως εξής: Shocked Shocked Shocked Πάρε τηλ τη μικροβιολόγο το συντομότερο, να δεις τι θα σου πει. Εντάξει, ο διάβολος έχει πολλά ποδάρια, μία στο δισεκατομύριο να είναι ίδια τα αποτελέσματα (λέμε τώρα...). Δεν τα ξυρίζουν όλοι για το αίμα, του Γιοντάκου έχει τύχει να του πάρει χωρίς ξύρισμα από το πόδι μια φορά! Κατά τ' άλλα, μην πανικοβάλλεσαι για τους ίδιους τους γάτους, το πιο πιθανό είναι πως κανένας από τους δυο τους δε θα έχει νόσημα.grouphug grouphug Όσο για την πιθανότητα να είναι απατεώνας... ψάξε το και κυνήγα τον!
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Αυγ 04, 2013 3:52 pm

To να πιστέψει κάποιος ότι μπορεί να αποτελεί σύμπτωση η απόλυτη ομοιότητα τόσων τιμών 2 διαφορετικών οργανισμών είναι σαν να δηλώνει πανίβλακας.
Δεν μπορώ να το εκφράσω διαφορετικά : πουστι@ καραμπινάτη μυρίζομαι και απίστευτη ανηθικότητα....

υγ κράτα και αντίγραφα επικυρωμένα των εξετάσεων , μπας και στα αρπάξουν και στα σκίσουν...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Αυγ 04, 2013 3:55 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:Την μικροβιολογο την γκουγκλαρα και την βρηκα. Πρωι πρωι την Δευτερα θα την παρω τηλ να ρωτησω. Ελπιζω να μην ειναι καμια γυναικα του και τον καλυψει.
Πάντως έχε κατα νου ότι αν μιλάμε για κομπίνα -που κατα τη γνώμη μου παίζεται κάτι βρώμικο-, η μικροβιολόγος μπορεί να είναι και ανυποψίαστη, αλλά μπορεί να είναι και υποψιασμένη...κοινώς στο κόλπο...
Οπότε κράτα πισινή όπως και να'χει

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Αυγ 04, 2013 3:58 pm

Ή μπορεί να είναι εκείνης το κόλπο...tafos Θα σκεφτόμουν ότι ίσως ο τύπος κρατά αρχείο εξετάσεων των "πελατών" κι έκανε λάθος και σας έδωσε το παλιό σας αντί για το καινούριο σας, αλλά αφού λες ότι έχει και ημερομηνία...tafos 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από marina289 Κυρ Αυγ 04, 2013 3:59 pm

Σωστα...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 4:02 pm

παιδια δεν θα παω ετσι. καταρχην Τριτη θα παω στην κλινικη να παρω τροφη για τα μικρα.Μαζι μου θα εχω και αντιγραφα των εξετασεων με σβησμενα τα στοιχεια για παν ενδεχομενο.Να τα δειξω στους αλλους γιατρους να μου πουν και εκεινοι.
Μετα τους γιατρους θα παω στην μικροβιολογο και οτι πουμε θα καταγραφει.
Θα μου παρει 3-4 μερες ομως γιατι οι αποστασεις κλινικη-μικροβιολογος ειναι τεραστιες και σε αλλες πολεις.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Αυγ 04, 2013 4:05 pm

Τουλάχιστον αξίζει τον κόπο, αν ο τύπος/ και οι δυο τους το βλέπουν τόσο επιφανειακά το θέμα, ίσως έρθει η ώρα που κάποιο καημένο ζωάκι θα την πληρώσει από την εγκληματική τους συμπεριφορά...tongueout 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 4:08 pm

Τζουλη να ειναι μονο εκεινης για ποιο λογο? Τι θα κερδισει? Να βαριεται να βγαζει εξετασεις γατων εννοεις και να δινει τις ιδιες? Παιδια τα φερνω στο μυαλο μου ολα. Στον Μπλακυ απο μονος του ειπε οτι πηρε αιμα και ουρα οταν τον στειρωσε και μας τα χρεωσε και βλεπετε τα αποτελεσματα. Πριν 2 χρονια αυτο. Χωρια οτι το γατι δεν ειχε πουθενα σημαδι οτι του πηραν αιμα. Στον Μαυρουλη ημουν παρουσα σε ολη την διαδικασια. Δεν τον αφησα και εφυγα και γυρισα μετα να τον παρω. Του Μαυρουλη το ποδι του το ξυρισε κανονικα. Χωρια οτι του ζητουσα εξεταση αιματος του Μαυρουλη επι μηνες και αρνιοταν κατηγορηματικα να του κανει. Επισης το εμβολιο του Μαυρουλη οταν το εκανε μετα στο σπιτι ειδα οτι ειχε ληξη κατα 1 μερα. Εχω και αυτο αν χρειαστει και μετρησει.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 4:11 pm

Πριν λιγους μηνες που εκανα ερευνα για αυτον,μου εστειλε ενας τυπος και μου ελεγε οτι η σκυλιτσα του αιμοραγουσε στα γεννητικα και την πηγε σε αυτον. Του ειπε να της βαζει μπενταντιν και θα της περασει. Το σκυλι τελικα ειχε καρκινο και το πηγε Αθηνα να το χειρουργησει.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Κυρ Αυγ 04, 2013 4:11 pm

Ρε τι έχετε πάθει εκεί στην εξορία...Sad Τραγικός ο τύπος, αλλά τι να κάνεις εκεί που είσαι;Sad Ελπίζω σύντομα να έχετε δυνατότητα να μετακινηθείτε κάπου με περισσότερες επιλογές γιατρών, δεν βλέπω άλλη λύση. Πάλι καλά που ήξερε και να στειρώνει!Madd 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 4:14 pm

Αυτο ξαναπεστο Τζουλη! 2 γατους και τον σκυλο εκεινος τους στειρωσε. Πως δεν τα σκοτωσε να λες....
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από vaso Κυρ Αυγ 04, 2013 5:09 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:παιδια δεν θα παω ετσι. καταρχην Τριτη θα παω στην κλινικη να παρω τροφη για τα μικρα.Μαζι μου θα εχω και αντιγραφα των εξετασεων με σβησμενα τα στοιχεια για παν ενδεχομενο.Να τα δειξω στους αλλους γιατρους να μου πουν και εκεινοι.
Μετα τους γιατρους θα παω στην μικροβιολογο και οτι πουμε θα καταγραφει.
Θα μου παρει 3-4 μερες ομως γιατι οι αποστασεις κλινικη-μικροβιολογος ειναι τεραστιες και σε αλλες πολεις.

 Δεν μπορείς να καταγράψεις κάποιον χωρίς να το γνωρίζει και χωρίς να έχει δώσει την συγκατάθεση του....
Και φυσικά δεν είναι κάτι που θα γίνει αποδεκτό σαν στοιχείο....
Έχε το αυτό κατά νου σου γιατί μπορεί να βρεις τον μπελά εκεί που θα προσπαθείς να αποδείξεις αυτό που θες....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Κυρ Αυγ 04, 2013 5:23 pm


και περα απο αυτο, εγω προτεινα απο την αρχη "ψυχραιμια" και σωστη οργανωση των κινήσεων.

για να μην γινει κανενα λαθος και να τους τσακωσεις.... blinking 

επισης (πχ) προσεχε γιατι αν δεν σου εχει δωσει αποδειξη για τις αιματολογικες (ή ακόμη και για την επισκεψη) ... προσεχε μην βγεις μπλεγμενη....

και το γεγονος οτι οι δευτερες εξαιτασεις ΔΕΝ εχουν υπογραφη μικροβιολογου πανω, εμενα προσωπικα μου λεει, οτι ΜΟΝΟΣ του την εκανε την "μαμουνιά"....

οπως και να 'χει, πρεπει να κανεις πολυ προσεχτικά, και "ψυχραιμα" και καλα οργανωμενα βηματακια.....

Καλη επιτυχια στο ξεμπροστιασμα του αγυρτη.....!!!
luck 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 5:34 pm

Ναι Βασω εχει δικιο. Κουιξ μιλησα με μια φιλη η οποια μου εστειλε τις εξετασεις των γατων της και δεν εχουν καμια σχεση του ενος με του αλλου. Επισης μου ειπε οτι το μικροβιολογικο και σε εκεινη ποτε δεν βαζει σφραγιδα με υπογραφη. Εσας σας βαζουν? Θα γραψω στους νομικους εθελοντες υπερ των ζωων να με κατευθυνουν γιατι ειλικρινα δεν ξερω πως θα μπορουσα να το χειριστω καλυτερα και να τον ξεμπροστιασω.
Ευχαριστω πολυ ολους σας για την συμπαρασταση! flower 
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Κυρ Αυγ 04, 2013 5:56 pm

ναι, καλυτερα μιλα με αυτους! πολυ καλα θα κανεις....

(παντως οι εξαιτασεις του ενος γατου και του αλλου, δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι ΔΥΟ εξαιτασεις... ΜΙΑ ειναι.... και κοβω οτι θελεις... απο λαιμο... μεχρι ότι να 'ναι....!!! το θεμα που δεν θα μαθουμε ποτε -βεβαια- ειναι αν αυτα τα αποτελεσματα -τα πρωτα- ηταν (ή οχι) του μεγαλου γατου σου .... (ή κανενος άλλου γειτονα....)

.... Επισης, επειδη (ξαναλεω) ευκολα μπορει να ισχυριστεί "λαθος εκ παραδρομης" (ΑΝ η μικροβιολογος του στελνει με mail τα αποτελεσματα)
πρεπει με καποιον τροπο να διασφαλίσεις οτι ΑΥΤΟ το εχει αποκλείσει ήδη απο μόνος του....

γι' αυτο ειναι ουσιωδες να κανεις ενα ραντεβου με την μικροβιολογο (κατα την γνωμη μου -αλλα ρωτα και τους ειδικους που ειπες) για να μαθεις: α) αν παντα βαζει υπογραφη στα αποτελεσματα που στελνει, β) αν τα στελνει παντα μεσω mail και γ) αν εχει αντιγραφο των εξαιτασεων του μικρου γατουλη που πηγες πριν μερικες μερες.

με καποιον τροπο, ετσι ωστε να ΜΗΝ υποψιαστει.....

(πχ.... μηπως ο κτηνιατρος φευγει διακοπες...? για μαθε το κι αυτο.... blinking 

θα σε βοηθουσε για να το χρησημοποιησεις σαν προσχημα για να ερθεις σε επαφη με την μικροβιολογο "κατ' ευθειαν" (αφου και καλα ο κτηνιαρος θα λειπει.....)
blinking blinking 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 6:50 pm

Κουιξ πιστευω οτι τα αποτελεσματα τα πρωτα ηταν και αυτα του γειτονα!
Ολοι μου λενε οτι για να παρει αιμα απο το γατι το ξυριζουν. Το γατι γυρισε σπιτι μονο με τα ραμματα της στειρωσης(για τον μεγαλο λεω).
Μια κοπελα απο τους εθελοντες δικηγορους μου ειπε οτι θεωρει πως και με αυτα τα δυο χαρτια μπορω να του κανω καταγγελια στον κτηνιατρικο συλλογο. Περιμενω να με συμβουλεψουν κι αλλοι νομικοι. Θελω ο τυπος να σταματησει να ασκει αυτο το επαγγελμα γιατι ειναι επικινδυνος.Ποιος ξερει ποσα ζωα εχει σακατεψει το ρεμαλι....
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Κυρ Αυγ 04, 2013 7:08 pm

Οπως  σου εχω  ξαναπει,  νομιζω πως πρεπει να  αντιμετωπισεις  το ολο  θεμα  με  ψυχραιμία.

Εισαι  μονη σου στην μεση  του ΠΟΥΘΕΝΑ.....
(ο  αντρας  σου λειπει...)

και θα  κινηθεις  εναντιον "καποιου" που ξερει  ολα  τα χωρια  εκει γυρο....

... προσεχε....

No No No


ΕΝΤΙΤ: και πως ειχε κανει την στειρωση...? δεν του εκανε ναρκωση...? για να κανει την ενεση της ναρκωσης δεν επρεπε να ξυρισει το ποδι του γατου...?

kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 04, 2013 7:18 pm

kouix έγραψε:Οπως  σου εχω  ξαναπει,  νομιζω πως πρεπει να  αντιμετωπισεις  το ολο  θεμα  με  ψυχραιμία.

Εισαι  μονη σου στην μεση  του ΠΟΥΘΕΝΑ.....
(ο  αντρας  σου λειπει...)

και θα  κινηθεις  εναντιον "καποιου" που ξερει  ολα  τα χωρια  εκει γυρο....

... προσεχε....

No No No


ΕΝΤΙΤ:  και πως  ειχε  κανει την στειρωση...?  δεν  του εκανε  ναρκωση...?  για να κανει την  ενεση  της  ναρκωσης  δεν επρεπε  να  ξυρισει το  ποδι  του  γατου...?

Πρεπει να ρισκαρω ομως για να σταματησει να παιζει με τις ζωες των ζωων μας.Ετσι κι αλλιως ενα μηνα ακομα θα λειψει ο Βασιλης και ειμαστε υπο συζητηση μετα να ξανακατεβουμε Αθηνα μονιμα.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Δευ Αυγ 05, 2013 12:42 am

παρε και καποια φιλη/ο μαζι σου μηπως χρειαστεις στην πορεια μαρτυρα
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 9:00 am

Παιδια δεν μου εχουν απαντησει ακομα οι δικηγοροι. Δεν θελω να κανω του κεφαλιου μου γιατι θα τα κανω χειροτερα. Ας ελπισω σημερα να εχω μια απαντηση.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Αυγ 05, 2013 9:56 am

Εκανε ραμματα στειρωσης(εξωτερικα) σε ΑΡΣΕΝΙΚΟ γατι? Πες το μου κ αυτο.

Το ξυρισμα δεν ειναι απαραιτητο για να παρεις αιμα παντως,κρατιστε το σαν σκεψη. Και για την ναρκωση αν δεν βαλεις το ζωο στον ορο δεν ειναι απαραιτητο να το ξυρισεις. Επειδη η στειρωση αρσενικου ειναι συντομη δεν ειναι απαραιτητο να μπει στον ορο.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 10:24 am

nikos_x έγραψε:Εκανε ραμματα στειρωσης(εξωτερικα) σε ΑΡΣΕΝΙΚΟ γατι? Πες το μου κ αυτο.

Το ξυρισμα δεν ειναι απαραιτητο για να παρεις αιμα παντως,κρατιστε το σαν σκεψη. Και για την ναρκωση αν δεν βαλεις το ζωο στον ορο δεν ειναι απαραιτητο να το ξυρισεις. Επειδη η στειρωση αρσενικου ειναι συντομη δεν ειναι απαραιτητο να μπει στον ορο.

τα ράμματα ,εξαρτάται αν θα κάνει ή όχι ο γιατρός,απο το μέγεθος της τομής,συνήθως δεν κάνουν αλλά κι αν κάνουν δεν είναι λάθος!!!
Το ξύρισμα τώρα ,αν είναι κοντότριχο,μπορεί και να μη γίνει..αν δηλ με το σφιγκτήρα φανεί η φλέβα δεν είναι απαραίτητο!!!
Επίσης,θέλω να σου πω,πως αν ο γάτος δεν έδωσε πολύ αίμα..(μερικά ζώα αγχώνονται πολύ με αποτέλεσμα να μη τρέχει η φλέβα)υπάρχει περίπτωση να δείξει το μηχάνημα ίδιες τιμές,όχι μόνο στα δικά σου αλλά σε ολα,επειδή δεν υπάρχει επάρκεια αίματος σε ποσότητα!
Μηχάνημα είναι,και μετράει με βάση την ποσότητα,οπότε,αν δεν είναι αρκετή,βάζει μόνο του το όριο που ΄έχει προγραματιστεί να δείξει!!!!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 10:36 am

Νικο και στον σκυλο και στους γατους (ολα αρσενικα) εκανε ραμματα απορροφησιμα. Δεν ηξερα οτι μπορουν να αποφευχθουν.
SophiCat το γατι ηταν ναρκωμενο εντελως. 3-4 φορες το τρυπησε μεχρι να αρχισει να τραβαει ο ορος.
Δεν νομιζω ομως να ισχυει αυτο που λες.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 11:22 am

Μαύρος Γάτος έγραψε:Νικο και στον σκυλο και στους γατους (ολα αρσενικα) εκανε ραμματα απορροφησιμα. Δεν ηξερα οτι μπορουν να αποφευχθουν.
SophiCat το γατι ηταν ναρκωμενο εντελως. 3-4 φορες το τρυπησε μεχρι να αρχισει να τραβαει ο ορος.
Δεν νομιζω ομως να ισχυει αυτο που λες.
εννοείς πως του πήρε αίμα ναρκωμένο????
ποιός ορός να τραβάει,δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς??????

Εργάζομαι σαν βοηθός χειρουργείου σε μεγάλη κτηνιατρική κλινική της Αθήνας,δεν σου λέω άκυρα........
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 11:32 am

SophiCat έγραψε:
Μαύρος Γάτος έγραψε:Νικο και στον σκυλο και στους γατους (ολα αρσενικα) εκανε ραμματα απορροφησιμα. Δεν ηξερα οτι μπορουν να αποφευχθουν.
SophiCat το γατι ηταν ναρκωμενο εντελως. 3-4 φορες το τρυπησε μεχρι να αρχισει να τραβαει ο ορος.
Δεν νομιζω ομως να ισχυει αυτο που λες.
εννοείς πως του πήρε αίμα ναρκωμένο????
ποιός ορός να τραβάει,δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς??????

Εργάζομαι σαν βοηθός χειρουργείου σε μεγάλη κτηνιατρική κλινική της Αθήνας,δεν σου λέω άκυρα........
Ναι ηταν ναρκωμενος οταν του πηρε αιμα.
Ο ορος που του βαζουν για να του παρουν αιμα(το σωληνακι δεν ξερω πως να το πω!)Μαλλον δεν εβρισκε φλεβα και το εβγαλε 3-4 φορες και το ξαναβαλε.
Δλδ κατα την γνωμη σου υπαρχει περιπτωση τα νουμερα αυτα να ειναι αληθινα...
Δεν μπορω να καταλαβω. Ολα τα ζωα στρεσαρονται κατα την διαρκεια της εξετασης και με αυτη τη λογικη οι τιμες των εξετασεων ειναι σε ολα οι ιδιες.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 11:59 am

οχι βρέ,απλά λέω, πως εκτός απο το άγχος υπάρχει και το θέμα της ποσότητας αίματος που υπάρχει στο γυαλάκι εξέτασης!!!

Καμμιά φορά,αν είναι μικρή η ποσότητα το μηχάνημα δείχνει την μικρότερη τιμή που είναι ρυθμισμένο!!!!!Δεν είπα πως είναι σωστές οι τιμές,είπα πως απλά μάλλον βάλανε μικρή ποσότητα αίματος και στις δύο εξετάσεις!!!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 12:03 pm

SophiCat έγραψε:οχι βρέ,απλά λέω, πως εκτός απο το άγχος υπάρχει και το θέμα της ποσότητας αίματος που υπάρχει στο γυαλάκι εξέτασης!!!

Καμμιά φορά,αν είναι μικρή η ποσότητα το μηχάνημα δείχνει την μικρότερη τιμή που είναι ρυθμισμένο!!!!!Δεν είπα πως είναι σωστές οι τιμές,είπα πως απλά μάλλον βάλανε μικρή ποσότητα αίματος και στις δύο εξετάσεις!!!
Αυτο που λες ειναι πολυ σημαντικο και αναιρει ολες τις υποψιες περι απατης. Κι ουτε μπορω να κανω κατι δηλαδη...

εντιτ. Εσυ τι θα μου προτεινες? Να ζητησω να στειλουν το δειγμα καπου αλλου? Θα υπαρχει δειγμα ή το πετανε μετα την αναλυση και υπαρχουν μονο στα αρχεια οι εξετασεις?

εντιτ 2. Το μπουκαλακι ηταν πανω απο την μεση απο οσο θυμαμαι ή μεχρι την μεση και μαλιστα μου σχολιασε επειδη το κοιταξε οτι ειναι σκουρο το αιμα και δειχνει φυσιολογικο.Μετα εβαλε το μπουκαλακι στο ψυγειο.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης