gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αλλεργίες της γάτας!

+22
Spiros82
konnaki
f.m123
anta
Gatoplikti
tia
purina
fotini123
SophiCat
vaso
marina289
kouix
tania g
houlieta
Τζούλι το Κατσούλι
ΜαύροςΓάτος
Prouna
funambolo
alexandrakicat
nikos_x
koneko
mpoulaalekoula
26 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 11:34 am

Οι εξετασεις βγηκαν καλες. Το ξεσμα εδειξε μολυνση. Εχει καπου αλλεργια δλδ και χτυπαει με φαγουρα στο κεφαλι,ξυνεται και με τα νυχια κανει μολυνση.
Το θεμα ειναι οτι πηρα στην κλινικη που τα παω να δω αν φερνουν υποαλλεργικες κροκετες και μου λενε μονο ρουαγιαλ. Ειναι οι ρουαγιαλ υποαλλεργικες? Οσο τον ταιζα ρουαγιαλ για στειρωμενα ειχε πληγες και παλι. Δεν θελω με τπτ να ξαναγυρισω σε τοσο ακριβη τροφη.Εχω ηδη τον εναν με την κλινικη της ρουαγιαλ δεν αντεχω οικονομικα να τα ταιζω και τα δυο με αυτη. Και τον μεγαλο οταν τελειωσει η θεραπεια του εχω σκοπο να τον γυρισω σε ΟΚ PASSION (urinary).
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από houlieta Παρ Αυγ 02, 2013 11:38 am

Εχει υποαλλεργική νομίζω και η RC... Aλλωστε εχει για τα πάντα!...
Μηπως να δοκιμαζες καποια grain free (που θα σου βγει και πιο οικονομικα) και βλέποντας;
Να προτιμήσεις ουδετερη γευση όμως, κατι σε κοτόπουλο ας πούμε...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 11:44 am

houlieta έγραψε:Εχει υποαλλεργική νομίζω και η RC... Aλλωστε εχει για τα πάντα!...
Μηπως να δοκιμαζες καποια grain free (που θα σου βγει και πιο οικονομικα) και βλέποντας;
Να προτιμήσεις ουδετερη γευση όμως, κατι σε κοτόπουλο ας πούμε...
Εχεις καποια υποψην σου Χουλιετακι? Τι θα κανω? pale 
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από houlieta Παρ Αυγ 02, 2013 1:31 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:
houlieta έγραψε:Εχει υποαλλεργική νομίζω και η RC... Aλλωστε εχει για τα πάντα!...
Μηπως να δοκιμαζες καποια grain free (που θα σου βγει και πιο οικονομικα) και βλέποντας;
Να προτιμήσεις ουδετερη γευση όμως, κατι σε κοτόπουλο ας πούμε...
Εχεις καποια υποψην σου Χουλιετακι? Τι θα κανω? pale 
Σιγουρα υπάρχει τροφή που δεν θα τον ενοχλεί, οπότε θα την βρεις. Συνηθως τα πουλερικά είναι πιο αθωα σε σχέση με τις αλλεργίες.
Γιατί δεν δοκιμάζεις την Applaws ή την Acana ή ακόμα και την Pronature (εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη)...
Για ένα διάστημα πάντως θα έδινα και λίγο μαγειρευτό (συνηθως επιλέγω κοτόπουλο βρασμένο με ρυζάκι)...
Τι τροφή δίνεις τώρα;
Για αρχή, μπορείς να επιστρέψεις σε εκείνη που έδινες πριν την αλλεργία.
Smile
Μην αγχώνεσαι, αυτά είναι απλά προβλήματα..

Υπάρχει και αυτή η τροφή, που είναι για γάτες με ευαισθησία.
Ειναι grain free (αρα κραταει περισσότερο) και έχει τετράκιλο με 31?, που νομίζω συμφέρει (η σχέση χρόνου-τιμής είναι καλή)..
Την είχα δει όταν εψαχνα kitten για τον Μάξιμο (αλλά δεν του άρεσε και πολύ η kitten, δεν την έφαγε παρα μόνο ανακατεμένη με κονσέρβα)...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Αυγ 02, 2013 3:06 pm

ωωωωχ, τα καλά τα δικά μας έχετε κι εσείς, που πρέπει και τα δύο να τρώνε οπωσδήποτε κτηνιατρική τροφή διαφορετικού είδους;;;!Sad  Τουλάχιστον έχουν μάθει να τρώνε σε συγκεκριμένες ώρες; Γιατί ο μεγάλος μας είχε συνηθίσει με πάντα διαθέσιμο φαγάκι στο μπολ και δεν μπορούσαμε να του το αλλάξουμε όταν ήρθε ο μικρός. Για τις τροφές με κάλυψε η μπατζανάκισσά μου από πάνω. Κοίτα προτίστως τι κρέας περιέχει αυτή η τροφή που του έδωσες και άλλαξε μάρκα και γεύση. Αν δε δεις ούτε με αυτό τον τρόπο αποτέλεσμα, μπορείς να ψαχτείς μετά με υποαλλεργικές. Δυστυχώς είναι από τις πιο ακριβές τροφές, ακόμα και ανάμεσα σε άλλες κτηνιατρικές. Ωστόσο το καλό είναι που βρήκατε περίπου τι φταίει και πώς μπορείτε να το αποφύγετε. Και το ακόμα καλύτερο που βγήκαν καλές οι εξετάσεις σας!!!Veryhappy Περαστικά σας και πάλι, ελπίζω να βρείτε σύντομα μια λύση που θα σας βοηθήσει όλους.mati mati mati 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 3:28 pm

Κοριτσια μου δεν υπαρχει "πριν την αλλεργια" γιατι παντα με πληγες ηταν.Ακομα και εξω οταν ζουσε. Τοτε βεβαια νομιζα οτι ηταν γατοκαυγαδες κτλ.Δεν ειχα μπει σε διαδικασια να του κανω εξετασεις αφου λεγαμε να τον κρατησουμε στον κηπο.
Και με την ρουαγιαλ πληγες και πριν την ρουαγιαλ το ιδιο και τωρα το ιδιο. Αυτη που του δινω ειναι η ok passion (ιταλικη) με γευση γαλοπουλας. Μεσα στην σακουλα εχει και λιγη ρουαγιαλ ανακατεμενη. Απ οτι καταλαβα θελει καθαρα υποαλλεργικη. ΤΩρα 31 ευρω το 4κιλο ακριβη μου φαινεται γμτ.Αν σκεφτεις οτι αυτη που δινω τωρα την πηρα 35 τα 12μιση κιλα. πφφφφφφφφφφφφφφφ! Αντε παλι στο ψαξιμο!
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 3:33 pm

α Τζουλη τα εχω μαθει να τρωνε συγκεκριμενες ωρες. Αφου ο ενας τρωει κλινικη και ο αλλος αλλη τροφη δεν γινοταν αλλιως.Περα απο αυτο εχω διαβασει οτι ενας λογος που παθαινουν ουρολιθιασεις ειναι οταν εχουν συνεχεια διαθεσιμες κροκετες. Δεν ξερω αν ισχυει. Ομως τρομαξα τοσο τοτε που τα εμαθα να τρωνε συγκεκριμενες ωρες. Μεχρι και νερο τους βραζω,το αφηνω να κρυωσει και το τοποθετω σε μπουκαλια στο ψυγειο για να φευγουν τα αλατα(μεγαλο προβλημα με τα αλατα εδω που ειμαι)
Να δω τι αλλο θα κανω!
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Αυγ 02, 2013 3:37 pm

Δυστυχώς έχουν από κάμποσα έως πολλά έξοδα, ειδικά αν σου βγουν με κάποιο προβληματάκι.Sad 35 τα 12 κιλά είναι πολύ οικονομική, αν ψάχνεις την πιο υψηλή ποιότητα και υποαλλεργική αποκλείεται να βρεις με τόσα λίγα.tongueout Τι να πω, είναι δύσκολα τα πράγματα γενικώς αυτό τον καιρό, ελπίζω να βρείτε σύντομα λύση χωρίς να παιδευτεί κανείς σας.gatoula Μανίκι η τροφική αλλεργία γενικώς πάντως...
Υ.Γ. Τώρα είδα και το άλλο μήνυμα. Τι να σου πω βρε παιδί μου, ώρες ώρες που κάνω κι εγώ κάτι τέτοια τρελά, νομίζω πως κάπου το χάνουμε (το μυαλο μας)...happy2 Ο,ΤΙ κι αν κάνεις για το καλό τους μπορεί εντέλει να γυρίσει μπούμερανγκ, αυτό έχω δει τελικά. Οπότε απλά προσπαθείς για το καλύτερο, χωρίς όμως να παθαίνεις άρρωστη εμμονή (προσπαθώ τουλάχιστον) κι από κει και πέρα ελπίζεις και η φύση με τις ιαματικές της δυνάμεις να βοηθήσει έστω λίγο. Και φυσικά αν κάτι βλέπεις ότι δε βοηθάει, το αλλάζεις αμέσως...tongueout Τον εαυτό μου πάντως ποτέ δεν τον πρόσεξα τόσο, οπότε...happy2 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Αυγ 02, 2013 3:39 pm

Α, τώρα το κατάλαβα ότι έχετε πρόβλημα με τα άλατα. Πάλι καλά, εμείς δεν έχουμε, όμως διάφορα περίεργα με το νερό (πχ αλλαγή 4 φορές τη μέρα, νερό μισό μισό από ψυγείο-βρύση) τα έχω κάνει κατά καιρούς...happy2 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 4:06 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Α, τώρα το κατάλαβα ότι έχετε πρόβλημα με τα άλατα. Πάλι καλά, εμείς δεν έχουμε, όμως διάφορα περίεργα με το νερό (πχ αλλαγή 4 φορές τη μέρα, νερό μισό μισό από ψυγείο-βρύση) τα έχω κάνει κατά καιρούς...happy2 
Ναι εχουμε τεραστιο προβλημα με το ποσιμο νερο εδω στο χωριο. Ο βραστηρας μου σκεψου που ειναι καινουργιος εχει καταστραφει. Εχει πιασει τεραστια κομματια απο αλατα και δεν ξεκολλανε με τπτ.
Κανονικα και εμεις εμφιαλωμενο πρεπει να πινουμε αλλα που να τρεχεις σε διπλανα χωρια να βρεις περιπτερα?
Παιζει ενδεχομενο να ξαναμετακομισουμε Αθηνα οποτε πολλα προβληματα μας πιστευω να λυθουν. Καλη η επαρχια αλλα για λιγο!
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Αυγ 02, 2013 4:09 pm

Αμήν, μακάρι να μετακομίσετε πιο κεντρικά, γιατί από αυτά που μας λες, δεν είστε απλά επαρχία, είστε τέρμα θεού.gatoula gatoula gatoula Μπορεί να πω μεγάλη βλακεία, αλλά υπάρχει περίπτωση στην αλλεργία να φταίει το νερό;;;Suspect 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 4:21 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Αμήν, μακάρι να μετακομίσετε πιο κεντρικά, γιατί από αυτά που μας λες, δεν είστε απλά επαρχία, είστε τέρμα θεού.gatoula gatoula gatoula Μπορεί να πω μεγάλη βλακεία, αλλά υπάρχει περίπτωση στην αλλεργία να φταίει το νερό;;;Suspect 
Μπα δεν νομιζω.Στο ουροποιητικο να επηρεασε ισως αλλα για αλλεργια δεν νομιζω. Τροφικη ειναι καθαρα αλλα τι να του δινω,ωμα? Θα σωζομασταν πιστευω αλλα και παλι κοστος και παλι διαδικασια ολοκληρη χωρια οτι θα πρεπει να αγορασω και καταψυκτη γτ εμεις δεν ειμαστε και πολυ του κρεατος και η καταψυξη του ψυγειου μας χωραει τσιμα τσιμα 2 πραγματα.
Θα ψαχτω με αυτη http://www.ardengrange.com/pet-food/cat-food.asp?id=51 αν και περα απο το οικονομικο δεν εχουμε και επιλογες εδω. Πηρα στην κλινικη ζωων στην πολη και ρωτησα και μου λενε εμεις μονο ρουαγιαλ φερνουμε και αυτη που μας λετε(την αρντεν) δεν την εχουμε καν ακουστα. angry2 
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από houlieta Παρ Αυγ 02, 2013 4:44 pm

Μπορείς να παραγγείλεις την Arden από το site που σου έστειλα, είναι πολύ εξυπηρετικοί και προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη.
Εγω τους βρήκα από μια προσφορά που είχαν σε RC και τώρα παραγγέλνω από αυτούς RC (όταν τρώνε πιο ελαφριά τροφή).
Πάντως, να ξέρεις ότι με grain free τροφή ουσιαστικά κανεις οικονομία.
Εγω όταν δίνω Rc θέλω περίπου 2kg τροφή/γατα/μήνα ενώ όταν δίνω Acana με ένα 2,5kg περνάμε περίπου 40 ημέρες (και τα δυο μωρά μου)...
Το καλοκαίρι ακόμη περισσότερες ημέρες.
Ουσιαστικά έρχεται πιο φθηνά.
Νομίζω βγαίνει λιγότερο από μισή τιμή σε σχέση με την RC...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Αυγ 02, 2013 4:47 pm

Ναι, ξέχασα να το γράψω αυτό, την άρντεν θα τη βρεις μέσω ίντερνετ! Ακόμα κι αν κάποιο σάιτ δε στέλνει στην περιοχή σου ακριβώς, ίσως θα μπορούσες να συνεννοηθείς να τη στείλουν στο κοντινότερο ταχυδρομείο.Smile 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 5:09 pm

Α δεν υπαρχει δλδ σε καταστηματα? Ευχαριστω πολυ κουκλες!Ειμαι ασχετη με την διατροφη. Ουσιαστικα τωρα τα μαθαινω που μας βγηκαν τα προβληματα και ψαχνομαι! Και παλι ευχαριστω για τα φωτα σας! kissss 
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από houlieta Παρ Αυγ 02, 2013 5:12 pm

Υπάρχει και σε καταστήματα αλλά από ότι έχω καταλάβει τα petshopς δουλεύουν με συγκεκριμένη γκάμα προϊόντων (το καθένα με 4 - 5 τίτλους τροφών)...
Πρέπει δλδ να πετύχεις καποιο που θα δουλεύει με Arden για να στην φέρει ή να δουλεύει με άλλη τροφή που πιθανόν εμπορεύεται ο προμηθευτής της Arden (και να μπορεί να βαλει και Arden σε μια παραγγελία)...
Αν δεν την έχει ο προμηθευτης τους, δεν μπαίνουν στον κόπο να ανοιξουν νεα μέτωπα.
Οπότε, μην το κουράζεις αν δεν βρεις στο petshop που ψωνίζεις...
Για αυτό υπάρχουν τα site!..

(αυτό που σου έβαλα πιο πάνω μου έχει κάνει καλή εντυπωση γιατι με ενημερώνουν για την αποστολή πάντα και με χρεώνουν 3? μεταφορικά ανεξάρτητα από τα κιλά της παραγγελίας)
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Παρ Αυγ 02, 2013 5:39 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:α Τζουλη τα εχω μαθει να τρωνε συγκεκριμενες ωρες. Αφου ο ενας τρωει κλινικη και ο αλλος αλλη τροφη δεν γινοταν αλλιως.Περα απο αυτο εχω διαβασει οτι ενας λογος που παθαινουν ουρολιθιασεις ειναι οταν εχουν συνεχεια διαθεσιμες κροκετες. Δεν ξερω αν ισχυει. Ομως τρομαξα τοσο τοτε που τα εμαθα να τρωνε συγκεκριμενες ωρες. Μεχρι και νερο τους βραζω,το αφηνω να κρυωσει και το τοποθετω σε μπουκαλια στο ψυγειο για να φευγουν τα αλατα(μεγαλο προβλημα με τα αλατα εδω που ειμαι)
Να δω τι αλλο θα κανω!

καταρχην μη πετας τα λεφτα σου σε διαφορες τροφες αφου δεν γνωριζεις ποιο συστατικο τον πειραζει. Για αρχη ριξε μια ματια στις τροφες που τον ταιζες τωρα και στο παρελθον. Προσεξε να δεις αν υπαρχουν καποια συστατικα που εχουν κοινα. Επειτα αγορασε κρεας που δεν συνηθιζε να τρωει στο παρελθον, πχ παπια, κουνελι ή μοσχαρι και δινε του απο αυτο για τουλαχιστον 6-8 εβδομαδες, (για 16 εβδομαδες το πολυ) (μπορεις να το μαγειρευεις ή να το δινεις ωμο). Αν θελεις προσθετεις και συμπληρωματα (δες τις ωμες συνταγες για αναλογια και μην ανησυχεις προς το παρον για βιταμινες και ταυρινη που καταστρεφει το μαγειρεμα). Αν δεις οτι με την παπια για παραδειγμα υποχωρουν οι πληγες, τοτε προσθετεις στην τροφη του απο 1 συστατικο καθε λιγες ημερες (πχ κοτοπουλο, καλαμποκι, αυγα, ρυζι, κτλ). Αν δεις οτι τα συστατικα που προσθετεις δεν τον πειραζουν, τοτε σημαινει οτι δεν εχει προβλημα. Αν ομως καποιο απο αυτα τον ενοχλησει, τοτε θα πρεπει να αποφευγετε το συγκεκριμενο συστατικο. Εγω ουτε υποαλλεργικες θα δοκιμαζα, ουτε θα αλλαζα τροφες γιατι πραγματικα δεν εχει νοημα να κανεις κατι τετοιο αν πχ τον πειραζουν τα αυγα, αφου σχεδον ολες οι τροφες περιεχουν αυγα!

Το νερο γιατι το βραζεις; Δε νομιζω να φευγουν τα αλατα (εκτος αν μετατρεπονται οι υδρατμοι σε νερο). Τα περισσοτερα αλατα αν δεν κανω λαθος, εχουν υψηλοτερο σημειο βρασμου απο το νερο και συνεπως δεν εξατμιζονται. Θα ελεγα οτι με το βρασιμο η συγκεντρωση των αλατων αυξανεται, αφου το καθαρο νερο γινεται υδρατμος και φευγει.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από houlieta Παρ Αυγ 02, 2013 6:12 pm

Ηρω μου, αυτα που περιγράφεις, όσο καλά και σωστά και αν είναι, ειναι μακρυά από την πραγματικότητα την ελληνική...
Η κοπέλα θέλει να βρει μια τροφή που να μην ενοχλεί τον γατούλη της χωρίς να τρελαθεί σε έξοδα.
Το να ταϊζεις κουνέλι και πάπια τις γάτες στην Ελλάδα του 2013 ισοδυναμει με το γνωστό "ας φάει (ο λαός) παντεσπάνι"...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Αυγ 02, 2013 6:27 pm

Για αλλεργια θα πω μονο Arden Grange sensitive(ψαρι κ πατατα οχι αυτη με τον σολωμο )
Κανει θαυματα η απλη adult,φαντασου δηλαδη αυτη που ειναι για ευαισθητα blinking
Περαστικα σας!

Σκεψου κ το ενδεχομενο να τον πειραζουν οι αμπουλες κ η αμμος.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 7:41 pm

Ηρω μου μακαρι να μπορουσα αλλα οπως λεει και η Χουλιετα αδυνατω να ταισω παπια κτλ.Ειναι περα απο τις δυναμεις μου.Μακαρι να μπορουσα αλλα δεν εχω το περιθωριο.
Θα καταφυγω στην αρντεν για αρχη.Ελπιζω να ειναι συνεννοησιμοι και να μπορουν να τα στειλουν οπως μου προτεινατε στο κοντινοτερο ταχυδρομειο γιατι το χωριο μας ειναι ανευ διευθυνσης και δεν αναλαμβανουν να το στειλουν διαφορετικα.
Νικο αμπουλες δεν τους βαζω συχνα μιας και δεν τα βγαζω εξω.
Χθες βεβαια ειπα στον γιατρο και του εβαλε μην τυχων και ηταν κανενας ψυλλος που τον δαγκωνε και του εκανε την αλλεργια.
Τωρα για την αμμο οπως εχω ξαναπει η μοναδικη που μπορω και βρισκω ειναι αυτη των λιντλ και πελλετ.
Σημερα ο γιατρος μου ειπε σε 14 μερες να τον ξαναπαω να του κανει αλλη μια αντιβιωσιμη ενεση διαρκειας.
Εχω επισης αποσυρει απο το σπιτι(περα απο το μπανιο) την χλωρινη την οποια χρησιμοποιουσα καθημερινα.Αν και ο γιατρος πιστευει οτι αν τον πειραζε κατι στον χωρο δεν θα ειχε πληγες μονο στο κεφαλι του.
Α οσο για το νερο, Ηρω και στα διποδα μωρακια ετσι το δινουν.Το βραζουν για να διαλυθουν τα αλατα,το αφηνουν να κρυωσει και μετα τους το δινουν.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Αυγ 02, 2013 7:43 pm

Γιατί κάτι μου λέει ότι τα τετράποδα μωράκια μας βασανίζουν πιο πολύ από τα δίποδα τελικά;;;happy2 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Παρ Αυγ 02, 2013 10:43 pm

χαχαχαχα ετσι ειναι Τζουλη!

Λοιπον αυτο που μου περασε απο το μυαλο και θα το συζητησω και με τον γιατρο αυριο που θα παω να παρω τις εξετασεις ειναι αν υπαρχει περιπτωση να ξεκινανε απο δαγκωνιες αυτες οι πληγες και μετα να τις μολυνει απο το ξυσιμο.Το λεω γιατι οσο μεγεθος του λειπει τοσο τσαμπουκας ειναι και διαολος. Χωνεται συνεχεια στον μεγαλο και παιζουν πολυ βιαια και καμια φορα τσακωνονται. Ο μεγαλος ειναι κτηνος μπροστα του και σκεφτομαι μηπως τον τραυματιζει καθε φορα. Γιατι αν συμβαινει κατι τετοιο δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 7:08 pm

ΣΟΥΠΕΡ ΣΟΣ ΕΠΕΙΓΕΙ.

Παιδια ειμαι φρικαρισμενη σας παρακαλω απαντηστε μου.
Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν οι εξετασεις του Μαρουλη με τις εξετασεις του μεγαλου μου γατου που ειχε κανει πριν 2 χρονια οι τιμες στις μετρησεις να ειναι σε ΟΛΑ ιδιες? Παιδια ειναι καρμπον σαν να το χει βγαλει φωτοτυπια και να το μοιραζει. Πειτε μου εχω τρελαθει. Αν ειναι αυτο που υποψιαζομαι θα γινει χαμος.
Τις εξετασεις τους τις κραταω και εβγαλα και του μεγαλου οπως ειπα που ειχαμε κανει πριν 2 χρονια να τις συγκρινω με του Μαυρουλη και ειναι ΟΛΑ τα νουμερα ιδια.Τρεμω απο τα νευρα μου....
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Αυγ 03, 2013 7:10 pm

Αυτό - αν ισχύει - είναι τρελή απάτη... tafos 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 7:12 pm

Χουλιετα εχω φρικαρει. Περα απο την απατη(αν εινα) το γατι πηρε ναρκωση για το τιποτα. Το χαρτι των εξετασεων πανω φερει ενα ονομα μιας μικροβιολογου που θα γκουγκλαρω σε λιγο να δω αν υπαρχει. Δεν υπαρχει ομως ΚΑΜΙΑ επισημη υπογραφη της.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Αυγ 03, 2013 7:17 pm

Τηλέφωνο δεν έχει;
Η μικροβιολόγος εννοώ..
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 7:20 pm

Την μικροβιολογο την γκουγκλαρα και την βρηκα. Πρωι πρωι την Δευτερα θα την παρω τηλ να ρωτησω. Ελπιζω να μην ειναι καμια γυναικα του και τον καλυψει.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 8:31 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/59/b078.jpg/

Δειτε με τα ματια σας και πειτε μου σας παρακαλω ποσο τυχαιο μπορει να ειναι.
Αριστερα ειναι του Μπλακυ που ειχε κανει πριν 2 χρονια,δεξια ειναι οι προχθεσινες του Μαυρουλη.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από tania g Σαβ Αυγ 03, 2013 8:46 pm

Τοσο συμπτωση..!!! Τι να πω. Ψαξτω παντως..
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 8:50 pm

Θα το ψαξω και αν ανακαλυψω αυτο που φοβαμαι να εισαι σιγουρη οτι δεν θα το αφησω ετσι. Ωστοσο οποιος εχει πανω απο 1 γατα και εχει διαθεση ας κοιταξει τις εξετασεις τους να συγκρινει.Μεσολαβει Σ-Κ και μεχρι να βρω ακρη θα με φαει η αγωνια.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Αυγ 03, 2013 9:48 pm

Θεωρω  απίθανο  να μην ειναι  το  ενα  χαρτι,  φωτοτυπία  του άλλου.....

ή...

Εχει  χαλασει  το  μηχανημα  της  μικροβιολογου και  βγαζει  στανταρ  απαντησεις για  ΟΛΑ  τα αιματα....

Δεν  υπαρχει άλλη  εξήγηση....
Καθως, ... αντε και ΟΚ....  παιζει  2  γατες πανω  σ' αυτον  τον πλανήτη,  να  εχουν  ακριβως  τα  ιδια αποτελεσματα  εξαιτάσεων  (εστω και με διαφορα  2 χρονων στα αποτελεσματα....)

Ποσες ομως  πιθανοτητες  υπαρχουν ΑΥΤΕΣ  οι δύο γατες  να  ανοίκουν  στην ίδια  οικογένεια και να  εχουν  εξαιταστεί απο τον  ΙΔΙΟ  ΓΙΑΤΡΟ....?

....  Νομιζω (με  μεγαλη  βεβαιότητα)  ΚΑΜΙΑ.

Συμπληρωματικά,  να  αναφερθω  και στο γεγονός οτι καποιες  ΤΙΜΕΣ  ειναι και  εκτος  ορίων  φυσιολογικών  τιμών.
(αυτο  στο εξήγησε  ο  γιατρος  σου ΤΙ  σημαίνει  ή ΠΟΥ μπορει να  οφείλεται...?  ή απλα  σου ειπε:  "οι εξαιτασεις ηταν  τελειες" κι όλα οκ..)

ΕΝΤΙΤ: υπαρχει βεβαια και η πιθανοτητα το λαθος να εγινε εκ παραδρομής ή της μικροβιολογου, ή του κτηνίατρου. Να ειδε στο αρχειο "γατος μαυρος αρσενικος" και να τυπωσε το πρωτο που βρηκε μπροστα του -κατα λαθος.
Οχι οτι ενα τετοιο λαθος δικαιολογείται, απλα λέω, οτι ΙΣΩΣ να μην εγινε και "επιτηδες".

kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 9:56 pm

Μου ειπε οτι οι εξετασεις ειναι φυσιολογικες.
Τον ρωτησα αν ειναι υποπτος σε ειτζ,λευχαιμια κτλ και μου ειπε οχι.Παιδια εχω φρικαρει μου ρχεται να τον σκοτωσω. Δλδ απατεωνας του κερατα? Δλδ ναρκωνει τα ζωα μονο και μονο για να τα κονομαει?
Και εμενα φωτοτυπια μου μοιαζουν...
Θα κινησω γη και ουρανο αλλα την αληθεια θα την μαθω.Οπως θα μαθω και τι του ειναι η μικροβιολογος που εβγαλε τις εξετασεις.
Με εχουν πιασει τα κλαματα και το παραπονο.... Αν μου παθαιναν τπτ με την τσαμπα ναρκωση θα αυτοκτονουσα......
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Σαβ Αυγ 03, 2013 10:20 pm

Μπορει να ΜΗΝ εγινε επιτηδες....
Χαλαρωσε και μετά "πράξε".
Γιατι σιγουρα θα χρειαστεί χαλαρη συμπεριφορα απο εσενα η αντιμετωπιση του θεματος.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Σαβ Αυγ 03, 2013 10:23 pm

Πρωτα θα μαθω απο ανθρωπους με 2 γατες αν τυχαινει να εχουν ιδια αποτελεσματα σε εξετασεις αιματος.Μετα θα βρω την μικροβιολογο,μετα αστυνομια και καταγγελια στον κτηνιατρικο συλλογο. Για απατη προκειται παιδια. Οσο περναει η ωρα μου σκανε κι αλλα που εχει κανει και εχει πει. Δεν ειναι απο λαθος τα ιδια αποτελεσματα.... Πως γινεται να κραταει η μικροβιολογος αρχεια 2 χρονων πριν? Μας δουλευει αλλα θα την παθει απο εκει που δεν το περιμενει....
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Σαβ Αυγ 03, 2013 10:41 pm

λαθος για να εγινε μου φαινεται λιγο απιθανο γιατι στην νεα εξεταση υπαρχει ημερομηνια επανω. Ειναι ομως εντελως απιθανο οι τιμες να ειναι ιδιες. Εδω πας και κανεις εξετασεις την μια μερα και πας μετα απο 1 εβδομαδα και ειναι διαφορετικες. Εδω μιλαμε για 2 διαφορετικα γατια. Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι ιδιες οι εξετασεις, ακομα και αν ειναι ομοζυγωτικα διδυμα. Μεσολαβουν και 2 χρονια! Δες αν μπορεις να βρεις εξετασεις απο αλλη γατα για να συγκρινεις γιατι το θεωρω αρκετα πιθανο να δινει τις ιδιες τιμες σε ολες τις γατες/σκυλους που εχουν παρομοια συμπτωματα με τον δικο σου. Εννοειται πως εκτος απο την καταγγελια κτλ, ζητας και επιστροφη χρηματων... μη πω και αποζημιωση.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης