gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αλλεργίες της γάτας!

+22
Spiros82
konnaki
f.m123
anta
Gatoplikti
tia
purina
fotini123
SophiCat
vaso
marina289
kouix
tania g
houlieta
Τζούλι το Κατσούλι
ΜαύροςΓάτος
Prouna
funambolo
alexandrakicat
nikos_x
koneko
mpoulaalekoula
26 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 12:12 pm

μα το δείγμα αίματος,δεν κρατάει,για απεριόριστο χρονικό διάστημα..

μόνο τα αποτελέσματα θα υπάρχουν....δυστυχώς!!!Εγώ,αν είχα υποψία πως δεν είναι σωστά τα αποτελέσματα θα ξαναέκανα εξετάσεις και στα 2 αλλά σε ένα ικανότερο γιατρό που να μπορεί να πάρει ικανή ποσότητα αίματος,γιατι αυτό εξαρτάται ΚΑΙ απο την ικανότητα του αιμολήπτη!!!!!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 12:19 pm

SophiCat έγραψε:μα το δείγμα αίματος,δεν κρατάει,για απεριόριστο χρονικό διάστημα..

μόνο τα αποτελέσματα θα υπάρχουν....δυστυχώς!!!Εγώ,αν είχα υποψία πως δεν είναι σωστά τα αποτελέσματα θα ξαναέκανα εξετάσεις και στα 2  αλλά σε ένα ικανότερο γιατρό που να μπορεί να πάρει ικανή ποσότητα αίματος,γιατι αυτό εξαρτάται ΚΑΙ απο την ικανότητα του αιμολήπτη!!!!!
Θα ειχα ηδη κανει εξετασεις αλλα δεν υπαρχει κτηνιατρειο που να παιρνει αιμα χωρις να ναρκωνει.Τουλαχιστον οχι σε κοντινες περιοχες.
Ο μεγαλος εφαγε ναρκωση πριν 1μιση-2 μηνες για να του αδεισουν την κυστη και να βγαλουν τους λιθους και ο μικρος εφαγε ναρκωση την Πεμπτη για τις εξετασεις. Δεν μπορω να ρισκαρω ξανα ναρκωση σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Αυγ 05, 2013 12:25 pm

Αυτό που λέει η Σοφία για το ξύρισμα, το έχω δει κι εγώ από εμπειρία, όπως σου είπα, του Γιόντα του έχει πάρει αίμα ο γιατρός και χωρίς ξύρισμα, ήμουν μπροστά!!Smile Επίσης αυτό για το μηχάνημα ψιλολογικό μου φαίνεται, θυμάμαι την πρώτη φορά που πήραμε αίμα από τον Βολφ η γιατρός που το πήρε μου είπε πως ήθελε να πάρει επαρκή ποσότητα για να είναι ακριβή τα αποτελέσματα, και μάλιστα επειδή κάθισε χωρίς νάρκωση το γατάκι και πήρε μπόλικο, μου είπε ότι πρώτη φορά παίρνουν τόσο αίμα από γάτα δίχως νάρκωση και μας έδωσε συγχαρητήρια.happy2 happy2 Κατά τα άλλα, συμφωνώ επίσης με την πρόταση της Σοφίας, όποτε κρίνεις ότι οι γατούληδες είναι σε θέση να το ξαναπεράσουν, ξανακάνε τους εξετάσεις σε κάποιο ιατρικό κέντρο που εμπιστεύεσαι και μετά βλέπεις για τον τύπο...Εύχομαι όλα καλά στο εξής! kissss 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 12:29 pm

Ευχαριστουμε Τζουλακι!

υ.γ. εχω μπερδευτει παρα πολυ γαμωτο.scratch 
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 12:39 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:
SophiCat έγραψε:μα το δείγμα αίματος,δεν κρατάει,για απεριόριστο χρονικό διάστημα..

μόνο τα αποτελέσματα θα υπάρχουν....δυστυχώς!!!Εγώ,αν είχα υποψία πως δεν είναι σωστά τα αποτελέσματα θα ξαναέκανα εξετάσεις και στα 2  αλλά σε ένα ικανότερο γιατρό που να μπορεί να πάρει ικανή ποσότητα αίματος,γιατι αυτό εξαρτάται ΚΑΙ απο την ικανότητα του αιμολήπτη!!!!!
Θα ειχα ηδη κανει εξετασεις αλλα δεν υπαρχει κτηνιατρειο που να παιρνει αιμα χωρις να ναρκωνει.Τουλαχιστον οχι σε κοντινες περιοχες.
Ο μεγαλος εφαγε ναρκωση πριν 1μιση-2 μηνες για να του αδεισουν την κυστη και να βγαλ ουν τους λιθους και ο μικρος εφαγε ναρκωση την Πεμπτη για τις εξετασεις. Δεν μπορω να ρισκαρω ξανα ναρκωση σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.

λογικό..............
Ευχομαι περαστικά και αγύριστα.....άσε να περάσει λίγος χρόνος και τα ξανακάνεις απο την αρχή!!!!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 12:53 pm

SophiCat έγραψε:
Μαύρος Γάτος έγραψε:
SophiCat έγραψε:μα το δείγμα αίματος,δεν κρατάει,για απεριόριστο χρονικό διάστημα..

μόνο τα αποτελέσματα θα υπάρχουν....δυστυχώς!!!Εγώ,αν είχα υποψία πως δεν είναι σωστά τα αποτελέσματα θα ξαναέκανα εξετάσεις και στα 2  αλλά σε ένα ικανότερο γιατρό που να μπορεί να πάρει ικανή ποσότητα αίματος,γιατι αυτό εξαρτάται ΚΑΙ απο την ικανότητα του αιμολήπτη!!!!!
Θα ειχα ηδη κανει εξετασεις αλλα δεν υπαρχει κτηνιατρειο που να παιρνει αιμα χωρις να ναρκωνει.Τουλαχιστον οχι σε κοντινες περιοχες.
Ο μεγαλος εφαγε ναρκωση πριν 1μιση-2 μηνες για να του αδεισουν την κυστη και να βγαλ ουν τους λιθους και ο μικρος εφαγε ναρκωση την Πεμπτη για τις εξετασεις. Δεν μπορω να ρισκαρω ξανα ναρκωση σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.

λογικό..............
Ευχομαι περαστικά και αγύριστα.....άσε να περάσει λίγος χρόνος και τα ξανακάνεις απο την αρχή!!!!
Ευχαριστουμε! Λετε δλδ να μην παω απο την μικροβιολογο(να βεβαιωθω) και απο εκεινον για να του δειξω τις εξετασεις χωρις να τον κατηγορησω?
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 2:00 pm

Ξεχασα επισης να αναφερω οτι ο φακελος με τις εξετασεις γραφει το δικο του ονομα και οχι της μικροβιολογου. Κανονικα της μικροβιολογου δεν επρεπε να γραφει? Συγνωμη που σας εχω ζαλισει αλλα κατι με τρωει και μου λεει οτι δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 2:07 pm

εννοείς το εξωτερικό του φακέλου δηλ,παραλήπτης????μα,ο γιατρός ειναι ο παραλήπτης , γράφουν το όνομα εκείνου που έστειλε τις εξετάσεις!!!!(και αποστολέας μη σου πώ,πάλι ο γιατρός είναι)
Κοίτα,επείδή δεν εμπιστεύεσαι αυτον το γιατρό,καλύτερα να αλλάξεις,γιατρό γιατί και ο καλύτερος της γής να ήταν,είναι φανερό πως δεν σου κάνει κλικ..Smile 
Απο την άλλη,ο  τύπος δεν μπορεί να πάρει αίμα οπότε,πρέπει να ξανακάνεις εξέταση.....
Εγω πιστεύω στην εμπιστοσύνη  μεταξύ ασθενούς και γιατρού γιατί αυτό λειτουργεί!!!!!!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Αυγ 05, 2013 3:42 pm

Ραμματα στα αρσενικα σκυλια κανουν γιατι ετσι πρεπει να γινει. Στους γατους δεν κανουν γιατι παρουσιαζεται οιδημα κτλ. Με οσους κτηνιατρους συναναστρεφομαι καθημερινα εχουν την ιδια αποψη.

Αν δεν αρκει το αιμα για να γινει η εξεταση και το μηχανημα δειχνει τα στανταρ νουμερο τοτε η εξεταση θεωρειται ακυρη κ θα πρεπει να ενημερωνεται ο ιδιοκτητης.Οχι να του δινουν τα στανταρ νουμερα κ οποιον παρει ο χαρος. Να ζητησουν-οι κτηνιατροι/μικροβιολογοι- κ δευτερη αιμοληψια ωστε να γινει σωστα η δουλεια.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 3:54 pm

SophiCat ο φακελος ειναι του κτηνιατρειου και οχι του μικροβιολογικου.
Νικο δεν ρισκαρω αλλη ναρκωση με τιποτα. Μονο με ναρκωση παιρνουν αιμα εδω.
Οποτε δεν μπορω να ζητησω δευτερη αιμοληψια σε τοσο κοντινο διαστημα.Οπως και να χει εγω θα παω να τα δειξω και στη μικροβιολογο και στον κτηνιατρο να ακουσω την αποψη τους....
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από marina289 Δευ Αυγ 05, 2013 4:13 pm

Αυτό θα πρότεινα και εγώ...
Στη θέση σου θα πήγαινα στον κτηνίατρο κ τη μικροβιολόγο τις 2 εξετάσεις , ταχα μου δήθεν εντελώς αθώα και χαζά θα τους εξέφραζα την απορία μου...Να κόψω αντιδράσεις, να δω τί θα απαντήσουν κτλ.
Και μετά θα έβλεπα...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 4:19 pm

marina289 έγραψε:Αυτό θα πρότεινα και εγώ...
Στη θέση σου θα πήγαινα στον κτηνίατρο κ τη μικροβιολόγο  τις 2 εξετάσεις , ταχα μου δήθεν εντελώς αθώα και χαζά θα τους εξέφραζα την απορία μου...Να κόψω αντιδράσεις, να δω τί θα απαντήσουν κτλ.
Και μετά θα έβλεπα...
Ναι και θα παω πρωτα απο την μικροβιολογο να την πιασω απροετοιμαστη!
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Δευ Αυγ 05, 2013 9:00 pm

Μια διευκρίνηση....

Λέει η Σόφη, οτι αν το αιμα δεν ειναι αρκετο, τοτε τα αποτελεσματα ΜΠΟΡΕΙ να ειναι τα "μικροτερα" δυνατα που μπορει να δειξει το μηχανημα.

ΕΓΩ, που διαβασα τα αποτελεσματα στην φωτό που εστειλε η "μαρος γατος" (σορρυ δεν θυμαμαι το ονομα σου)
... τα αποτελεσματα ΔΕΝ ηταν "στο μινιμουμ" ολα...
επισης καποια ηταν και "ΕΚΤΟΣ" φυσιολογικων τιμων (αναρωτιεμαι αν οι φυσιολογικες τιμες δε, αφορουν γατους ή ανθρωπους μετα απ' ολα αυτα που εχουν συμβε...)

Αρα, δεν ειναι οτι το αιμα ηταν λιγο (αλλιως ΠΩΣ θα εδειχναν οι εξαιτασεις υπερβαση των φυσιολογικων τιμων...?)

αρα, .... μουφέισον μου βρωμαει.....

και ΑΡΑ, βαση του παραπανω σκεπτικού, το οτι τα 2 αποτελεσματα ειναι ακριβως ιδια (ακόμη και στα δεκαδικα νουμερα των τιμων!!!) .... ειναι "καθαρα" ΦΩΤΟΚΟΠΥ No 
(νομιζω)

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 9:07 pm

Μεσα σε ολα σημειωσε κουιξ οτι στις εξετασεις του μεγαλου που εγιναν πριν δυο χρονια,το χαρτι ειναι κομμενο με ΨΑΛΙΔΙ εκει που θα επρεπε να υπαρχουν τα στοιχεια της μικροβιολογου!
Αυριο θα τα παω σε 2 αλλους κτηνιατρους να τα δουν.
Και εγω οσο τα σκεφτομαι προς την μουφα καταληγω.
Και οι εξετασεις του μεγαλου ουδεποτε πιστευω οτι εγιναν.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Δευ Αυγ 05, 2013 9:17 pm

αν το αιμα δεν ηταν αρκετο (και την 1η αλλα και την 2η φορα) τοτε γιατι εγινε αναλυση; Δηλαδη παιρνουμε αιμα, ακομα και οταν γνωριζουμε οτι τα αποτελεσματα δεν θα ειναι εγκυρα, μονο και μονο για να εισπραξουμε το ποσο της εξετασης; Αυτο απο μονο του δηλαδη δεν ειναι απατη; Πως δεχεται η μικροβιολογος να γινει εξεταση εφοσον γνωριζει οτι οι τιμες που θα βγουν με την συγκεκριμενη ποσοτητα δεν θα αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα; Για μενα η υποθεση ειναι καθαρη απατη απο οποια γωνια και αν το δεις.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 9:21 pm

koneko έγραψε:αν το αιμα δεν ηταν αρκετο (και την 1η αλλα και την 2η φορα) τοτε γιατι εγινε αναλυση; Δηλαδη παιρνουμε αιμα, ακομα και οταν γνωριζουμε οτι τα αποτελεσματα δεν θα ειναι εγκυρα, μονο και μονο για να εισπραξουμε το ποσο της εξετασης; Αυτο απο μονο του δηλαδη δεν ειναι απατη; Πως δεχεται η μικροβιολογος να γινει εξεταση εφοσον γνωριζει οτι οι τιμες που θα βγουν με την συγκεκριμενη ποσοτητα δεν θα αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα; Για μενα η υποθεση ειναι καθαρη απατη απο οποια γωνια και αν το δεις.
Ηρω ακριβως το ιδιο μου ειπε και φιλη που δουλευε σε μικροβιολογικο ενα διαστημα. Αν το αιμα δεν ηταν αρκετο δεν εκαναν την εξεταση και γινοταν καποια αλλη στιγμη η αιμοληψια.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 9:36 pm

koneko έγραψε:αν το αιμα δεν ηταν αρκετο (και την 1η αλλα και την 2η φορα) τοτε γιατι εγινε αναλυση; Δηλαδη παιρνουμε αιμα, ακομα και οταν γνωριζουμε οτι τα αποτελεσματα δεν θα ειναι εγκυρα, μονο και μονο για να εισπραξουμε το ποσο της εξετασης; Αυτο απο μονο του δηλαδη δεν ειναι απατη; Πως δεχεται η μικροβιολογος να γινει εξεταση εφοσον γνωριζει οτι οι τιμες που θα βγουν με την συγκεκριμενη ποσοτητα δεν θα αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα; Για μενα η υποθεση ειναι καθαρη απατη απο οποια γωνια και αν το δεις.

αν υπαρχει προβλημα,φαινεται και με μικρη ποσοτητα αιματος!!!!!!αν δεν υπαρχει,δειχνει καποιες τιμες,που τεινουν να ειναι φυσιολογικες!!!!!!Ενδεχομενως να ειναι απατη,δεν γνωριζω,απλα,το να κατηγορουμε, δεν ειναι λυση και να εξωθουμε τα πραγματα στα ακρα!!!!και να κανεις αιμοληψια καθε λιγο,και ο γατος να μη δινει αιμα,δεν ειναι λυση!!!

Τελος παντων,δεν θα σας κουρασω αλλο, ενημερωσε μας για την εξελιξη της συναντησης σου με τους γιατρους!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Αυγ 05, 2013 9:40 pm

SophiCat έγραψε:
koneko έγραψε:αν το αιμα δεν ηταν αρκετο (και την 1η αλλα και την 2η φορα) τοτε γιατι εγινε αναλυση; Δηλαδη παιρνουμε αιμα, ακομα και οταν γνωριζουμε οτι τα αποτελεσματα δεν θα ειναι εγκυρα, μονο και μονο για να εισπραξουμε το ποσο της εξετασης; Αυτο απο μονο του δηλαδη δεν ειναι απατη; Πως δεχεται η μικροβιολογος να γινει εξεταση εφοσον γνωριζει οτι οι τιμες που θα βγουν με την συγκεκριμενη ποσοτητα δεν θα αντιστοιχουν στην πραγματικοτητα; Για μενα η υποθεση ειναι καθαρη απατη απο οποια γωνια και αν το δεις.

αν υπαρχει προβλημα,φαινεται και με μικρη ποσοτητα  αιματος!!!!!!αν δεν υπαρχει,δειχνει καποιες τιμες,που τεινουν να ειναι φυσιολογικες!!!!!!Ενδεχομενως να ειναι απατη,δεν γνωριζω,απλα,το να κατηγορουμε, δεν ειναι λυση και να εξωθουμε τα πραγματα στα ακρα!!!!και να κανεις αιμοληψια καθε λιγο,και ο γατος να μη δινει αιμα,δεν ειναι λυση!!!

Τελος παντων,δεν θα σας κουρασω αλλο, ενημερωσε μας  για την εξελιξη της συναντησης σου με τους γιατρους!
Δεν μας κουραζεις καθολου!Ακρη ψαχνουμε να βρουμε. Παντως οσοι γνωστοι εκαναν τον κοπο και πηραν τους κτηνιατρους τους η απαντηση απο ολους ηταν οτι ειναι απιθανο να ειναι οι μετρησεις 2 διαφορετικων γατιων ακριβως οι ιδιες.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 10:09 pm

[/quote]Δεν μας κουραζεις καθολου!Ακρη ψαχνουμε να βρουμε. Παντως οσοι γνωστοι εκαναν τον κοπο και πηραν τους κτηνιατρους τους η απαντηση απο ολους ηταν οτι ειναι απιθανο να ειναι οι μετρησεις 2 διαφορετικων γατιων ακριβως οι ιδιες.[/quote]

Laughing ευχομαι ειλικρινά να βρεθεί μια απάντηση που να σε ικανοποιεί.....
κάνε την έρευνά σου και πάλι εδώ είμαστε....ελπίζω να είναι η τελευταία σου απόγνωση σχετικά με την υγεία των μικρών!!!
Πάντως,εμένα μου έτυχε,σε 2 σκύλους μου που δεν έδιναν αρκετή ποσότητα για όλες τις εξετάσεις,να βγάζει ο υπολογιστής ότι ναναι,αλλα,ΠΡΟΣΕΞΕ!!!!!αν υπάρχει έστω και καποια υποψία για κάτι σοβαρό,αυτό φαίνεται ακόμα και με λίγο αίμα και τότε σου ζητάνε επανεξέταση!!!!τουλάχιστον εμείς που έχουμε μικροβιολογικό μέσα στην κλινική αυτό κάνουμε.....
τι να πώ???????και πάλι περαστικά!!!!flower 
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από kouix Δευ Αυγ 05, 2013 10:12 pm

Μαύρος Γάτος έγραψε:https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/59/b078.jpg/

Δειτε με τα ματια σας και πειτε μου σας παρακαλω ποσο τυχαιο μπορει να ειναι.
Αριστερα ειναι του Μπλακυ που ειχε κανει πριν 2 χρονια,δεξια ειναι οι προχθεσινες του Μαυρουλη.

Σόφη, ρίξε μια ματια σ' αυτες της εξετασεις που δειχνει στις φωτό η "μαυρος γατος" στο παραπανω κουότ.
Εσυ απο την δική σου πείρα, πόσο φυσιολογικές τις βρισκεις τις παραπανω τιμες ?
(Σε ρωταω, γιατι απο την εμπειρία σου, ισως να γνωρίζεις)

Παντως σιγουρα δεν ειναι φυσιολογικο "οσο και να τεινουν προς φυσιολογικες" να ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ, ίδιες.

Την εχεις δει την φωτό ..?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Δευ Αυγ 05, 2013 10:21 pm

δεν ξερω τις ακριβεις τιμες,εγω βοηθος,χειρουργειου ειμαι...δεν ειμαι γιατρος!!!!ναι η ομοιοτητα,νομιζω ωφειλεται στο γεγονος,πως εδωσαν και οι 2 γατοι λιγο αιμα, αλλα,αν υπηρχε λογος ανησυχιας και ο γιατρος ειναι ευσυνειδητος,θα πρεπει να ξανακανει σε οποιον απο τους 2 εχει προβλημα,αν εχει........
Α,επισης θελω να πω πως γνωριζω 2 γιατρους που κανουν στειρωσεις,ο ενας ραβει το οσχεο και ο αλλος οχι!!!!και οι 2 εχουν θαυμασια αποτελεσματα οποτε μη κολλας σε τεχνικες,το αποτελεσμα μετραει..Smile (ασχετο?????????ηθελα να το γραψω απο ωρα αλλα το ξεχνουσα...Laughing )
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Αυγ 06, 2013 11:34 am

ΔΕΝ μας νοιαζει αν εδωσαν οι γατοι λιγο αιμα,αν το μηχανημα εβγαλε τις μινιμουν τιμες,αν...αν...αν... Μας νοιαζει το οτι η Μαρια δεν πηρε σωστα αποτελεσματα για τα ζωα της. Οφειλαν αν το δειγμα ηταν μικρο ή οτι αλλο να την ενημερωσουν ωστε να αποφασισει η ιδια πως θα κινηθει. Γι αυτο παμε σε επιστημονες κ οχι μπακαλιδες για αυτην την δουλεια.Θελουμε αξιοπιστια και σωστη αντιμετωπιση.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από tania g Τρι Αυγ 06, 2013 12:48 pm

nikos_x έγραψε:ΔΕΝ μας νοιαζει αν εδωσαν οι γατοι λιγο αιμα,αν το μηχανημα εβγαλε τις μινιμουν τιμες,αν...αν...αν... Μας νοιαζει το οτι η Μαρια δεν πηρε σωστα αποτελεσματα για τα ζωα της. Οφειλαν αν το δειγμα ηταν μικρο ή οτι αλλο να την ενημερωσουν ωστε να αποφασισει η ιδια πως θα κινηθει. Γι αυτο παμε σε επιστημονες κ οχι μπακαλιδες για αυτην την δουλεια.Θελουμε αξιοπιστια και σωστη αντιμετωπιση.

+1000000000
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Τρι Αυγ 06, 2013 1:24 pm

Μολις γυρισα. Τα νεα εχουν ως εξης:
Απο τους 3 γιατρους στην κλινικη ζωων σε αλλη πολη,ηταν μονο ο ενας γιατρος ο οποιος ειδε τα αποτελεσματα. Μου λεει κοιτα Λινα δεν μπορουμε να ξερουμε αν προκειται για απατη.
Ισως να ειναι και μια τρομερη συμπτωση αλλα το πιθανοτερο ειναι το μηχανημα που βγαζει τα αποτελεσματα στο μικροβιολογικο να ειναι ΚΑΘΑΡΑ για ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και ΟΧΙ για ζωα και οι μετρησεις να βγαινουν ιδιες σε ολα.Δυστυχως οπως καταλαβαινετε προκειται για μια εξαιρετικα μπερδεμενη κατασταση που ακρη δεν προκειται να βγαλουμε.
Αυτο που θα κανω καποια στιγμη που θα μπορω ειναι να παω μια βολτα και απο το μικροβιολογικο και απο το κτηνιατρειο που εδωσαν αιμα ωστε να τους δειξω τις εξετασεις.Λυπαμαι γιατι για αλλη μια φορα την ανευθυνοτητα των ανθρωπων την πληρωνουν τα ζωα..
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Αυγ 06, 2013 1:27 pm

Kαι αυτο πολυ σημαντικο.
Πρεπει να ειναι μικροβιολογικο που ασχολειται με εξετασεις ζωων,οχι ανθρωπων. Οι τιμες δεν ειναι ιδιες με των ανθρωπων δηλ.μπορει να θεωρησεις μια τιμη εκτος οριων ενω στην πραγματικοτητα να ειναι εντος. Ποσο μπερδεγουει.
Αν ξανακανεις εξετασεις ζητα να σταλθουν σε εργαστηριο κτηνιατρικο της Αθηνας.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Τρι Αυγ 06, 2013 2:03 pm

nikos_x έγραψε:Kαι αυτο πολυ σημαντικο.
Πρεπει να ειναι μικροβιολογικο που ασχολειται με εξετασεις ζωων,οχι ανθρωπων. Οι τιμες δεν ειναι ιδιες με των ανθρωπων δηλ.μπορει να θεωρησεις μια τιμη εκτος οριων ενω στην πραγματικοτητα να ειναι εντος. Ποσο μπερδεγουει.
Αν ξανακανεις εξετασεις ζητα να σταλθουν σε εργαστηριο κτηνιατρικο της Αθηνας.
Οι τιμες των ανθρωπων και των ζωων δεν εχουν καμια σχεση. Μου ειπε ο γιατρος σημερα οτι τα λεμφοκυτταρα του ανθρωπου ειναι διπλασια απο της γατας οποτε αν το μηχανημα δεν ειναι για ζωα ειναι λογικο να βγαζει σε ολα τις ιδιες τιμες.
Παντως οι μετρησεις στις εξετασεις μου ειπε και εκεινος ειναι φυσιολογικες.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Τρι Αυγ 06, 2013 4:01 pm

nikos_x έγραψε:ΔΕΝ μας νοιαζει αν εδωσαν οι γατοι λιγο αιμα,αν το μηχανημα εβγαλε τις μινιμουν τιμες,αν...αν...αν... Μας νοιαζει το οτι η Μαρια δεν πηρε σωστα αποτελεσματα για τα ζωα της. Οφειλαν αν το δειγμα ηταν μικρο ή οτι αλλο να την ενημερωσουν ωστε να αποφασισει η ιδια πως θα κινηθει. Γι αυτο παμε σε επιστημονες κ οχι μπακαλιδες για αυτην την δουλεια.Θελουμε αξιοπιστια και σωστη αντιμετωπιση.

αφου φυσιολογικες τιμες πηρε,που ειδες εσυ πως δεν ειναι σωστα τα αποτελεσματα??????εξηγησα πως αν κατι δεν πηγαινε καλα ,ισως να της ελεγαν να ξανακανει,δεν τους ξερω τους ανθρωπους!!!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Τρι Αυγ 06, 2013 6:09 pm

εμενα με προβληματιζει και η διαγνωση αλλεργιας μεσω της συγκεκριμενης εξετασης. Στην συγκεκριμενη εξεταση εγω δεν βλεπω να βγαινει συμπερασμα για αλλεργια. Αναρωτιεμαι κιολας για ποιο λογο εγινε τετοια εξεταση αιματος αφου οι συνηθεις εξετασεις για αλλεργια εχουν να κανουν με αντισσωματα και εοσινοφιλα και οχι με μια απλη εξεταση αιματος που μετραει λευκα και ερυθρα αιμοσφαιρια.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Αυγ 06, 2013 6:47 pm

Εξεταζουμε το αν ειναι οντως οι εξετασεις του γατου της(αυτου που εξετασε τωρα) αυτες ή copy paste οτι να ναι. Δεν απευθυνθηκα συγκεκριμενα σε εσενα sophicat με το ποστ μου.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από SophiCat Τρι Αυγ 06, 2013 7:03 pm

koneko έγραψε:εμενα με προβληματιζει και η διαγνωση αλλεργιας μεσω της συγκεκριμενης εξετασης. Στην συγκεκριμενη εξεταση εγω δεν βλεπω να βγαινει συμπερασμα για αλλεργια. Αναρωτιεμαι κιολας για ποιο λογο εγινε τετοια εξεταση αιματος αφου οι συνηθεις εξετασεις για αλλεργια εχουν να κανουν με αντισσωματα και εοσινοφιλα και οχι με μια απλη εξεταση αιματος που μετραει λευκα και ερυθρα αιμοσφαιρια.

γενικες δεν εκανε???δεν ειναι για την αλλεργια οι εξετασεις,ετσι νομιζω τουλαχιστον,ασχετα που πηγε στο γιατρο για αλλεργια,αλλεργιας εξεταση δεν εκανε,αλλα και παλι δε νομιζω να εχει την υλικοτεχνικη υποδομη να κανει ενα επαρχιακο κτηνιατρειο δεν ειπαμε πως ειναι?????Σορρυ διορθωστε με αν κανω λαθος,εγω καταλαβα γενικες εξετασεις πως εκανε το γατακι!
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Τρι Αυγ 06, 2013 8:19 pm

Παιδια γενικες αιματος καναμε γιατι δεν ειχα ξανακανει στον Μαυρουλη και ηθελα να δω που βρισκομαστε (και ειδα τρομαρα μου!!!!)
Η αλλεργια διαγνωστηκε απο το ξεσμα που του πηρε απο τις πληγες.
Για την ακριβεια κατω κατω στην δεξια εξεταση https://2img.net/r/ihimg/f/59/b078.jpg/ γραφει "εξεταση με ξεσμα: ψωριαση αρνητικη,σταφυλοκοκκος θετικη." Εχει ενα βελακι γραμμενο με στυλο και θαυμαστικα απο κατω(κολπο του γιατρου). Ο σταφυλοκοκκος δημιουργηθηκε απο μολυνση και η μολυνση απο το ξυσιμο και το ξυσιμο οφειλεται σε καποια αλλεργια και για να χτυπαει κεφαλι μαλλον κατα 90% ειναι τροφικη. Αυτα μου ειπε...
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Τρι Αυγ 06, 2013 9:35 pm

ah ok, λαθος καταλαβα εγω! Νομιζα πως κανατε γενικες για αλλεργια και μου φανηκε καπως!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Τρι Αυγ 06, 2013 10:22 pm

koneko έγραψε:ah ok, λαθος καταλαβα εγω! Νομιζα πως κανατε γενικες για αλλεργια και μου φανηκε καπως!
Βρε αφου εσυ μου ειχες πει οτι με την εξεταση αιματος δεν βλεπεις για αλλεργιες! happy2 
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από koneko Τετ Αυγ 07, 2013 10:27 am

βλεπεις, αλλα δεν ειναι αξιοπιστες (οχι με γενικες σαφως, αλλα με ελεγχο συγκεκριμενων αντισσωματων)
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 Empty Απ: Αλλεργίες της γάτας!

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Κυρ Αυγ 11, 2013 12:46 pm

Καλημερα!
Ειπα να ξαναγραψω στο θεμα. Δεν εχω κανει ακομα καποια κινηση(πλακωσαν και οι σεισμοι και δεν θελω να λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι μην τυχων συμβει τιποτα,χτυπα ξυλο). Λοιπον ο γιατρος που του ειχε παρει αιμα του εκανε τοτε οπως ξαναειπα και αντιβιωσιμη ενεση για τις πληγες. Παει λιγο καλυτερα αλλα μας ειχε πει στις 14 μερες να του τον ξαναπαω για να του κανακανει αντιβιωση. Η ενεση αυτη ειναι διαρκειας(15 μερες). Απο την στιγμη ομως που εγιναν ολα αυτα με τα αποτελεσματα των εξετασεων,δεν γνωριζω καν αν οι πληγες προερχονται απο καποια αλλεργια οποτε το αφηνω ετσι και δεν τον παω πουθενα να κανει κι αλλη αντιβιωση. Μεχρι Σεπτεμβρη δεν εχω προσβαση σε αλλη πολη παρα μονο εκει που ειναι ο κτηνιατρος με τις καρμπον εξετασεις ο οποιος ειναι ο μονος της περιοχης.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Αλλεργίες της γάτας! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης