gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

+36
YNL
psipsa
zeledaki
mpoulaalekoula
koneko
fsout
anta
Dreamer
SuperCatz
Δανάη_Δ
LAROGATA
cyberkill
kat-cats
Antilkmene
Osi
Gatoplikti
vaso
Μαυρογατος
tzelacat
thanoschris
Fotoula
Ηρακλένια
tsili
tania g
calliope g.
purina
FROGK
Τζούλι το Κατσούλι
marina289
gatoula46
tia
houlieta
Kikiriki
Φανούλα
christhanos
tegonikos
40 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Ηρακλένια Δευ Οκτ 21, 2013 11:58 pm

Θα συμφωνήσω, δεν έχει να κάνει με την ηλικία, το ατύχημα μπορεί πάντα να συμβεί. Φέτος ο Ηρακλής μου (2μιση ετών) γλίστρησε 2 φορές, τη μία σε μια προσπάθεια να στρίψει και την άλλη γιατί του ήρθε μια σφήκα κατά πάνω του. Το μπαλκόνι μου είναι όπως το δικό σου, αν κατάλαβα σωστά από την περιγραφή σου, και στον κάτω όροφο υπάρχει άλλο μπαλκόνι που προεξέχει. Παρόλα αυτά δεν το ρισκαρω. Το σφραγίσαμε κάπως πρόχειρα και πρόκειται να το φτιάξουμε πριν το καλοκαίρι με δίχτυ (υπάρχει ειδική κατασκευή, δεν κοστίζει πολύ).

Πραγματικά εύχομαι ολόψυχα το κοριτσάκι σου να τα καταφέρει και να έχει μια καλή ανάρρωση.
prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από purina Τρι Οκτ 22, 2013 9:16 am

Το καλυτερο θα ηταν να της αφηνεις στο μπαλκονι οσο καθεσαι εσυ μοναχα,κανεις τσιγαρο ας βγουν και αυτες εξω αλλα μονο οσο εισαι και εσυ παρον,δεν χρειαζεται ολη τη μερα να εχουν προσβαση.Μια λεκανη τη βολεβεις ανετα καπου μεσα.
Απ οτι καταλαβα η μπαλιτσα εχει μονο αυτο το χτιπημα στη σπονδιλικη και ειναι νεο ζωο,μη το βαλεις κατω.Ποτε θα τη παρεις σπιτι?
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τρι Οκτ 22, 2013 12:39 pm

Σημερα τι εγινε; πως πήγαν τα πραγματα; καλυτερα το κουκλι;
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τρι Οκτ 22, 2013 3:14 pm

Σε λιγάκι πάω να την πάρω..θα σας πω νεότερα το βραδάκι...καλυτέρευση γιόκ...
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Τρι Οκτ 22, 2013 4:03 pm

Eύχομαι να πάνε όλα καλά... ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσεις κάποια πράγματα όσον αφορά το έξω...Μην υποτιμάς και συγχρόνως μην υπερεκτιμάς τις ικανότητες μιας γάτας... Στο λέω επειδή έχεις και δεύτερη γατούλα, και εφόσον η περσούλα βρήκε τον τρόπο να κάνει το σάλτο, η άλλη που είναι πιο αιλουροειδές να είσαι σίγουρος ότι θα το κάνει ακόμα πιο εύκολα αν βρει κάτι να της τραβήξει το ενδιαφέρον...

Εύχομαι ό,τι καλύτερο για το αξιοθαύμαστα όμορφο πλασματάκι ...

υγ και φυσικά το παραπάνω δεν αποτελεί κήρυγμα, καθότι ομοιοπαθούσα... Ο γατούλης που φιλοξενούσα έπεσε από τον 6ο.... ήταν τυχερός όμως, εξαιρετικά τυχερός... Μακάρι να είναι τόσο τυχερή και η κούκλα...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τρι Οκτ 22, 2013 4:27 pm

tegonikos έγραψε:Σε λιγάκι πάω να την πάρω..θα σας πω νεότερα το βραδάκι...καλυτέρευση γιόκ...
αναμένουμε και μακαρι το βραδι να υπάρξει κάποια βελτιωση
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από purina Τρι Οκτ 22, 2013 5:43 pm

εμενα μου λεγανε για βδομαδα τουλαχιστον τοτε που χτιπησε ο αδεσποτος μου απο αμαξι,τι να πω δεν ξερω αν το δικο σας χτιπημα θα εφτιαχνε σε 2-3 μερες αν σου λενε οι γιατροι πως επρεπε να δεις καλιτερευση.Εμενα η καλιτερευση θα φανει στη συμπεριφορα του ζωο οταν θα το εχεις σπιτι σου που δε θα φοβατε και που σε ξερει.Μπορει αμα δει τη φιλη της τη πατσαβουριτσα να νοιωσει καλιτερα και να προσπαθησει ακομα και να σηκωθει.Θα φανει θα δεις το ζωο σου στα ματια και θα ξερεις.... και εγω ηξερα παρολο που δε τον μεγαλωσα εγω και τον ταιζα 3-4 μηνες μονο.Ευχομαι τα καλιτερα για το ομορφο μπαλακια να το φιλησεις να μη φοβαται.
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Τρι Οκτ 22, 2013 6:51 pm

ρε παιδιά αν είναι σπάσιμο δεν επιδέχεται καλυτέρευση με ψυχολογικούς παράγοντες.
Αν δεν είναι και είναι αιμάτωμα π.χ τότε θέλει συνεχείς ενέσεις κορτιζόνης για τις πρώτες ημέρες και η βελτίωση μπορεί να πάρει εβδομάδες.
Ας πάρει και μια δεύτερη γνώμη και μετά θα αποφασίσει τι θα κάνει με τη γατούλα.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τρι Οκτ 22, 2013 7:33 pm

Λοιπόν, η μπαλίτσα είναι πλέον σπίτι. Πήγα την πήρα και ενημερώθηκα πλήρως για το ιστορικό. Αυτό που με πείραξε είναι μου την δώσανε κατουρημένη μέχρι το κόκαλο. Το ζώο τα έκανε μέσα στο κλουβί απο ακράτεια και από την μεριά που ήταν ξαπλωμένη ήταν κυριολεκτικά μούσκεμα. Πάμε παρακάτω..
Δεν υπάρχει καμία βελτίωση...και οταν λέω καμία μιλάω για καμία..η μπαλίτσα δεν μπορεί να κουνηθεί..από το στήθος και κάτω είναι κλινικά νεκρή..
Θα πρέπει εγώ κάθε 4 ώρες να πιέζω την ουροδόχο κύστη για να πετάγονται έξω τα κάτουρα της, θα πρέπει κάθε 3-4 ώρες να την γυρίζω πλευρά (δεν κάνει να μένει σε μια), θα πρέπει κάθε 2 μέρες να της κάνω κλύσμα (αν δεν βγαίνουν μόνα τους, ευτυχώς κάποια βγήκαν μόνα τους όπως θα δείτε και στην φωτογραφία) θα πρέπει κάθε 12 ώρες να της δίνω κορτιζόνη και ένα σιρόπι για το στομάχι, θα πρέπει να της δίνω νερό με σύριγγα και θα πρέπει να την ταΐζω υγρές τροφές στο στόμα, μιας και μόνη της δεν μπορεί ούτε να βάλει το κεφάλι της στο μπολ. Προς το παρόν και απο χθές το πρωί δεν έχει βάλει μπουκιά στο στόμα της, δεν δείχνει καμία διάθεση να φάει.

Μετά απο αρκετό ψάξιμο και τηλεφωνήματα κατέληξα ότι μόνο ένας εξειδικευμένος χειρούργος ορθοπεδικός μπορεί να ασχοληθεί με ένα τόσο σοβαρό περιστατικό. Μετά απο αρκετό ψάξιμο και πρόταση ενός γνωστού επικοινώνησα με τον Στέργιο Βλαχόπουλο που βρίσκεται στην Νέα Σμύρμη, του έστειλα με email τις ακτινογραφίες και περιμένω τώρα το βράδυ τηλέφωνο του ώστε να μιλήσουμε και να κανονίσουμε ένα πλάνο.
Αν μπορεί να αναλάβει ένα τόσο δύσκολο χειρουργείο, αν μπορεί ως άνθρωπος και φιλόζωος να κάνει μια καλή τιμή ή κάποιες δόσεις ώστε να μπορέσω με κάποιο τρόπο να ανταπεξέλθω, τότε το πιθανότερο είναι να ξεπουληθώ ολόκληρος και να το προπσαθήσω σαν ύστατη προσπάθεια...γιατί θέλω να έχω τουλάχιστον την συνείδηση μου ήσυχη, ότι έκανα ότι επιστημονικώς ήταν δυνατόν..
Οπότε το βραδάκι θα έχετε και τα τελευταία νέα..

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 La7

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Aoga

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 2iqt

tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Τρι Οκτ 22, 2013 8:01 pm

Sad prosefxi 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τρι Οκτ 22, 2013 8:06 pm

Η ψυχουλα τι τραβαει, αν τα καταφερει, θα παρουμε όλοι πολύ μεγάλη χαρά, ελπίζω να είναι ανοικτός ο ουρανός απόψε να μας ακούσει! Μπαλιτσα γινε καλά
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από thanoschris Τρι Οκτ 22, 2013 8:15 pm

Δεν έχω λόγια, το μωράκι μωρέ.Είναι τόσο ανήμπορο να το βλέπεις έτσι... δεν ξέρω τι να σου πω... φρόντισε να είναι ζεστό , να μην παγώνει που είναι βρεγμένο. Νίκο κάνε ότι μπορείς κι εμείς κοντά σου.Σου στέλνω π.μ.
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tzelacat Τρι Οκτ 22, 2013 8:37 pm

No No No  prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi
tzelacat
tzelacat
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Motto : There are few things in life more heartwarming than to be welcomed by a cat
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τρι Οκτ 22, 2013 8:44 pm

Τα νεότερα μετά την επικοινωνία..
Κόστος επέμβασης 1500 ευρώ...οπότε δεν μπήκα καν στην διαδικασία να ρωτήσω αν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο, όλα μου τα υπάρχοντα να βγάλω στο σφυρί τέτοιο ποσό δεν το μαζεύω..
Παρόλαυτα έκλεισα ένα ραντεβού να πάω απο εκεί αύριο το μεσημέρι μαζί με την μπαλίτσα ώστε να της κάνει μια εξέταση.
Η αλήθεια είναι όμως ότι μου μίλησε αρκετά αισιόδοξα και μου αναπτέρωσε κάπως το κατεστραμμένο ηθικό μου..
Επιβεβαίωσα φυσικά ότι όσο το δυνατόν πιο γρήγορα γίνει το χειρουργείο τόσο μεγαλύτερες είναι οι ελπίδες για αποκατάσταση.
Δεν ξέρω παιδιά...είμαι σε πλήρη απόγνωση...αν κάποιος έχει κάποια ιδέα, κάποιον γνωστό χειρούργο, κάποια λύση να προτείνει, κάποια ιδέα, το οτιδήποτε...τώρα είναι η κατάλληλη ώρα..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τρι Οκτ 22, 2013 9:01 pm

Ενταξει,ειναι δυσκολο χειρουργειο,αλλα 1500 ευρω? Ελεος ανθρωπε μου!angry2 
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τρι Οκτ 22, 2013 9:12 pm

1500:oops: και ελπίδες αποκαταστασης;τι ακριβως σου ειπε; αχ νικο μακαρι ειλικρινα να ειχα καποιον και ειμαι και απο επαρχια αλλα η μπαλιτσα εχει μπει στην ψυχη μου!
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από calliope g. Τρι Οκτ 22, 2013 11:09 pm

Νίκο, μόλις είδα τα νέα σας, είναι συγκλονιστικό δεν ξέρω πως να σε παρηγορήσω, τι να πω. Είναι απίστευτο το τι μπορεί να συμβεί από τη μια στιγμή στην άλλη.
Η μικρούλα σου σίγουρα αξίζει μια ευκαιρία να γίνει καλά. Το θέμα είναι πόσες πιθανότητες υπάρχουν να συνέλθει και να έχει μια καλή ζωή. Για τα χρήματα δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα, στην κατάσταση που μας έχουν φέρει σίγουρα είναι δύσκολο να βρεθούν αλλά αν προσπαθούσαμε όλοι ίσως τα καταφέρναμε.
Ας τη δει πρώτα ο συγκεκριμένος γιατρός κι ας μιλήσουμε πάλι αύριο. Ρώτησέ τον αν δέχεται να πληρωθεί σε κάποιες δόσεις ώστε να βρεθούν τα χρήματα.
Καλό βράδυ, ας στείλουμε όλοι τις σκέψεις μας στη μικρούλα να γίνει ένα θαύμα και να  σηκωθεί καλύτερα αύριο.
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τρι Οκτ 22, 2013 11:37 pm

Παιδιά πρίν απο λίγο η μπαλίτσα έφαγε (λίγο ζωμό απο κονσέρβα) και ήπιε νεράκι που της έδωσα με σύριγγα...είναι θετικό σημάδι!
Μου είναι τρομερά δύσκολο να την περιορίσω διότι στο κλουβί που την βάζω είναι αρκετά στενάχωρα και η κακομοίρα δυστυχεί..άλλα τι να κάνω πρέπει να μένει όσο το δυνατόν ακίνητη!Αν δείτε το βλέμμα της μέσα απο το κλουβί...θα ψυχοραγήσετε πραγματικά..
Πρίν απο λίγο την άλλαξα, την βοήθησα να αδειάσει την ουροδόχο κύστη και την ξεμούδιασα λιγάκι.
Καλλιόπη ο δεύτερος χειρούργος (που θέλει και τα 1500) μου είπε ότι αν η ζημιά στα νεύρα δε είναι μεγάλη, τότε μετά το χειρουργείο θα ξανασταθεί στα πόδια της...αυτά τα λόγια του ακριβώς. Αν έχει γίνει σοβαρή ρίξη στον νωτιαίο μυελό (κάτι που δεν δείχνει να έχει συμβεί από την ακτινογραφία, βέβαια χρειάζεται μαγνητική για να είμαστε σίγουροι..) τότε η βλάβη είναι μη αναστρέψιμη ακόμη και με χειρουργείο. Στην ουσία σε κάθε περίπτωση μιλάμε για πολύ αργή ανάρωση και πρόοδο..όπως ακριβώς στους ανθρώπους. Σε γενικές γραμμές τον άκουσα αισιόδοξο (δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει και κατά πόσο με τα 1500 ευρώ βέβαια..).
Για εμένα ένα πλάνο που έχω στο μυαλό μου είναι να καταλήξω σε χειρουργό, να βρώ φυσικά τα χρήματα και να κανονίσω το οικονομικό, να γίνει το χειρουργείο, να δούμε ποια ήταν η βλάβη τελικά, να περιμένω ένα εύλογο χρονικό διάστημα (1-2 μήνες) να δώ αν υπάρξει κάποιο σημάδι βελτίωσης και ευθανασία αν δεν υπάρξει καμία μεταβολή σαν τελική λύση και λύτρωση του ζώου (το τελευταίο με τρομοκρατεί και μόνο σαν ιδέα, όμως όποιος δεί την μπαλίτσα σε αυτή τη κατάσταση θα διαπιστώσει ότι το ζώο βασανίζεται απίστευτα και πραγματικά δεν μπορεί να ζει έτσι). Σας καλυνηχτώ διότι αύριο πρέπει 5.30 να δώσω το σιρόπι και 6.00 την κορτιζόνη..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Τρι Οκτ 22, 2013 11:45 pm

Έχω μια απορία, αν η Μπαλίτσα δεν μπορεί να κατουρήσει μόνη της, πως είναι βρεγμένη μέχρι το κόκκαλο; Την πιέζαν την κύστη και την αφήναν μέσα στα κάτουρα της?
Μήπως έχει ακράτεια?
Κοίτα τα νέα είναι άσχημα, αλλά δεν είναι μόνο αυτός που κάνει τέτοιες εγχειρήσεις. ΣΟυ έστειλά το τηλ ενός που ενδεχομένως να κάνει καλύτερη τιμή και αν θες ψάχνω να σου βρω και έναν άλλο που είχαμε πάει και το γάτο του αδερφού μου και αναλάμβανε τέτοιες εγχειρήσεις. Να την έχεις όσο πιο πολύ γίνεται περιορισμένη.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από vaso Τετ Οκτ 23, 2013 12:00 am

gatoula gatoula gatoula prosefxi prosefxi prosefxi

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Οκτ 23, 2013 3:35 am

Αχου τωρα ειδα το θέμα αυτο! Πωπω !! No No  Εγω θα σου έλεγα να επικοινωνήσεις τουλάχιστον με τον γιατρο της κικής που έχει αναλαβει παρομοια περίπτωση και έχει καλη εμπειρια απο αυτον.
Να πάνε ολα καλα !! prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Τετ Οκτ 23, 2013 4:43 am

Ακόμα και τόσο ταλαιπωρημένη μια κούκλα το χρυσό μου.....

Και εγώ θα σου έλεγα να πάρεις μια ακόμα γνώμη. Αν ο γιατρός της Κικής έχει εμπειρία απευθύνσου άμεσα !
Σου έχω προτείνει και εγώ κάποιον...

Το οικονομικό θα το παλέψουμε.

mati mati mati mati mati mati mati 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τετ Οκτ 23, 2013 10:42 am

Οπότε εχεις τρεξιμο Νικο και σήμερα, οτι μπορούμε ως κοινότητα να προσφερουμε, πες μας νεα το απογευματάκι ξανά! ελπίζω να βρεθει κάποιος κτηνιατρος να σε νιωσει και ως προς το οικονομικό. Αν υπάρχει και κάποιο παιδι κτηνιατρος εδω μεσα να δει την ακτινογραφια να σου πει θετικά πράγματα ή σε άλλο φορουμ με ζωάκια, μπορεις να γραψεις σαν τιτλο ''ζητειται κτηνιατρος''....κουραγιο φιλε, ειμαστε όλοι μαζί σου!!!!
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Osi Τετ Οκτ 23, 2013 11:28 am

Πω πω.. εγω τωρα διαβασα τις ιστοριες σας! Μακαρι να πανε ολα καλα! Οσο για το οικονομικο εστω και λιγα να δωσει ο καθενας πιστευω θα τα καλυψουμε. Και εγω ειμαι της αποψης να πας και στον κτηνιατρο της Κικης! Πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα!!!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Τετ Οκτ 23, 2013 11:40 am

Παιδιά προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ο κτηνίατρος του οποίου έστειλα το τηλ στον Νίκο δεν ήταν αυτός που πήγαμε τον γάτο του αδερφού μου ( μιας και το ατύχημα του συνέβη την ώρα της Ανάστασης και πασχαλιάτικα δεν μπορούσαμε να τον βρούμε. Ξέρω πως έχει μεγάλη εμπειρία σε εγχειρήσεις πάντως. )
Τον πήγαμε σ' έναν άλλο ο οποίος με τη ψηλάφηση και μόνο ( μιας και δεν έχει ακτινολογικό μηχάνημα στο κτηνιατρείο του) κατάλαβε πως δεν υπήρχε σπάσιμο και δε μας ανέφερε καθόλου για εγχείρηση. Όταν τον πήραμε 3 εβδομάδες μετά τον πήγαμε και σ' έναν άλλο ο οποίος ασχολείται με τέτοιες περιπτώσεις και μας είπε πως για εγχείρηση ήταν ήδη αργά.

Ο συγκεκριμένος γάτος για μια εβδομάδα και βάλε δεν κουνούσε καθόλου τα πόδια του, μόνο όταν του τα τσίμπαγες με καρφίτσα έκανε ένα ελαφρύ τρέμουλο στα πατουσάκια.
Όταν τον φέρανε από τον κτηνίατρο απλά τα μαζεύε ελαφρώς όσο ήταν ξαπλωμένος.
Για να σηκωθεί του πήρε 1.5 μήνα. Τώρα περπατάει απλά κάπως άτσαλα.
Αν και σοβαρό το ατύχημα του , κατα πάσα πιθανότητα ήταν πιο ελαφρά από τη Μπαλίτσα.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τετ Οκτ 23, 2013 11:49 am

Osi έγραψε:Πω πω.. εγω τωρα διαβασα τις ιστοριες σας! Μακαρι να πανε ολα καλα! Οσο για το οικονομικο εστω και λιγα να δωσει ο καθενας πιστευω θα τα καλυψουμε. Και εγω ειμαι της αποψης να πας και στον κτηνιατρο της Κικης! Πραγματικα ευχομαι να πανε ολα καλα!!!
ετσι οσι και λίγα να δωσει ο καθενας, ενα μικροποσο κατι θα γινει
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τετ Οκτ 23, 2013 2:41 pm

Υπάρχουν νέα!Η μπαλίτσα αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο κτηνιατρικό κέντρο Αγίων Ανάργυρων και αύριο το πρωί στις 10 χειρουργείται!Σας γράφω λεπτομέρειες σε λίγο!
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Τετ Οκτ 23, 2013 2:50 pm

αυτα μου φαινονται σαν νά'ναι καλά νεα, να χαρουμε;
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από christhanos Τετ Οκτ 23, 2013 2:54 pm

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για το μικρό σου,περιμένουμε λεπτομέρειες.
christhanos
christhanos
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από FROGK Τετ Οκτ 23, 2013 3:23 pm

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Θα προσεύχομαι για την Μπαλίτσα μας.
Περιμένω με αγωνία τα νέα σας.
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Τετ Οκτ 23, 2013 3:24 pm

Μπράβο!!
Έχετε τη σκέψη όλων μας!
Κουκλιτσα μου, κράτα γερά κοριτσάκι μου!mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Τετ Οκτ 23, 2013 3:50 pm

εύχομαι να πάνε όλα καλά!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Τετ Οκτ 23, 2013 3:57 pm

prosefxi 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Τετ Οκτ 23, 2013 4:01 pm

Παιδιά οι γιατροί του κτηνιατρικού κέντρου Αγίων Αναργύρων μου φάνηκαν καταπληκτικοί και μου συμπεριφέρθηκαν άψογα. Πρώτα απ'όλα θα πω ότι οι άνθρωποι είναι φιλόζωοι και το έδειξαν σε κάθε στιγμή που ήμουν εκεί. Οταν στο αττικό η γιατρός εξέταζε την μπαλίτσα ήταν σαν να είχε απέναντι της ένα άσχημο, βρώμικο και τρομαχτικό πλάσμα που έπρεπε να εξεταστεί. Οποιαδήποτε επαφή με το ζώο κατά την διάρκεια της εξέτασης ήταν μαζί μου και ποτέ με την γιατρό η οποία απέφευγε να την αγγίξει (εγω την κράτησα στις ακτινογραφίες, εγώ την κρατούσα για την εξέταση κ.τ.λ). Τα παιδιά στους Αγίους Αναργύρους  χάιδευαν την μπαλίτσα περισσότερο απο εμένα όσο αυτή ήταν στο εξεταστικό τραπέζι, πράγμα που λέει πολλά σε εμένα, εγώ απο δω και στο εξής θα είμαι μόνιμος πελάτης ανεξαρτήτως τι θα γίνει με το χειρουργείο (γιατί αξίζει να λέμε και τα καλά).
Δεύτερον η τιμή που μου έκαναν είναι εξαιρετική έως πολύ εξαιρετική. Δεν γνωρίζω αν πρέπει να την πω δημόσια (και θα το αποφύγω για να μην τους φέρω σε δύσκολη θέση) άλλα ήταν πραγματικά μια τιμή φιλόζωου γιατρού προς έναν άνεργο φιλόζωο, πιστεύω να σας κάλυψα. Συν το γεγονός ότι μόνοι τους μου είπαν ότι μπορώ να τα δώσω και δόσεις, πράγμα που έκανε να νιώσω τρομερά άνετα.

Ήδη έδωσα στους ανθρώπους 50 ευρώ προκαταβολή και σιγά σιγά θα τους δώσω και τα υπόλοιπα (αν και με τέτοια συμπεριφορά θα προσπαθήσω να τα βρω και να τα πληρώσω μετρητά μετά το τέλος της επέμβασης, διότι το αξίζουν). Οπότε το οικονομικό παιδιά είναι σχεδόν λυμένο για εμένα και μου έχει φύγει ένα τεράστιο άγχος! Σας ευχαριστώ όλους απο καρδιάς που προσφερθήκατε να βοηθήσετε (και) οικονομικώς, ακόμη και σε τόσο δύσκολες εποχές που ζούμε...τι ωραία να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι γύρω σου...οι φιλόζωοι άνθρωποι είναι ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ άνθρωποι...τέλος.
Να πω ότι δεν κάναμε αξονική όπως και θα έπρεπε για να έχει πλήρης εικόνα ο γιατρός πριν το χειρουργείο, για θέμα καθαρά κόστους (εκεί πραγματικά δεν μπορούσα να αντεπεξέλθω) και αποφασίσαμε να προχωρήσουμε κατευθείαν σε χειρουργείο και να δούμε στην πράξη τι ακριβώς συμβαίνει.
Αν θέλετε να μιλήσουμε και με πιθανότητες, ο γιατρός μου έδωσε ένα 5%, το οποίο είναι λίγο, άλλα είναι πιθανότητες, που θέλω να τις εξαντλήσω. Για εμένα το 5% είναι φως...βαθιά στο τούνελ μεν..άλλα είναι φως!
Η συμφωνία μας ήταν αμείλικτη. Ανοίγει, βρίσκει εντελώς κομμένο τον μυελό , προχωράει κατευθείαν σε ευθανασία πριν ξυπνήσει από την νάρκωση η μικρή, διότι εκεί δεν υπάρχει καμία ελπίδα βελτίωσης του ζώου.
Για οτιδήποτε άλλο, ακόμη και πολύ σοβαρή βλάβη που θα χρειαστεί μήνες για να υπάρξει η όποια βελτίωση, προχωράμε κανονικά και βλέπουμε.
Το χειρουργείο είναι αύριο στις 10 το πρωί και εγώ έχω αρχίσει ήδη να προσεύχομαι να πάνε όλα καλά...διότι αν τα νέα είναι καλά..θα ξανακερδίσω τα 10 χρόνια ζωής που έχω χάσει αυτές τις μέρες.
Το σημερινό βράδυ για εμένα θα είναι μακρύ...πολύ μακρύ συνάνθρωποι..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Antilkmene Τετ Οκτ 23, 2013 4:08 pm

Και εμείς θα προσευχόμαστε μαζί σου να πάνε όλα καλά.
Μακάρι να έχει αίσιο τέλος όλη αυτή η περιπέτεια.
Antilkmene
Antilkmene
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Βριλήσσια
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/06/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης