gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

+36
YNL
psipsa
zeledaki
mpoulaalekoula
koneko
fsout
anta
Dreamer
SuperCatz
Δανάη_Δ
LAROGATA
cyberkill
kat-cats
Antilkmene
Osi
Gatoplikti
vaso
Μαυρογατος
tzelacat
thanoschris
Fotoula
Ηρακλένια
tsili
tania g
calliope g.
purina
FROGK
Τζούλι το Κατσούλι
marina289
gatoula46
tia
houlieta
Kikiriki
Φανούλα
christhanos
tegonikos
40 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Οκτ 24, 2013 2:39 pm

Μπράβο!!!!
Και πάλι εύχομαι να πάνε καλά με την εγχείρηση και με το οικονομικό νομίζω πως κάπως θα βρεθεί άκρη.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από anta Πεμ Οκτ 24, 2013 3:34 pm

όλα θα πάνε καλά και οτι χρειαστεί η Μπαλίτσα εδώ είμαστε όλοι!θα βοηθήσουμε για το καλύτερο.

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Οκτ 24, 2013 3:39 pm

mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Οκτ 24, 2013 3:47 pm

Μπράβο, τα νέα είναι εξαιρετικά δεδομένων των συνθηκών!! Veryhappy Γρήγορη ανάρρωση, κοριτσάκι μου όμορφο!!!!mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati mati 
Σπόιλερ:
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Οκτ 24, 2013 5:31 pm

Πολύ ενθαρρυντικές οι εξελίξεις!!! Veryhappy mati 
Έχεις νεότερα; Τελείωσε το χειρουργείο; Βγήκε το κοριτσάκι; Πώς πάει; Πότε θα την πάρεις σπίτι;
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από purina Πεμ Οκτ 24, 2013 5:34 pm

αντε μπραβο μπαλακι,περιμενουμε νεα σας για λεπτομεριες
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Πεμ Οκτ 24, 2013 7:41 pm

Λοιπόν τελευταία ενημέρωση
Το χειρουργείο πήγε μια χαρά και η Μπαλίτσα αναρρώνει..
Θα νοσηλευτεί μια εβδομάδα στο κτηνιατρικό κέντρο για την πρώτη ανάρρωση της μετά την επέμβαση και μετά θα έρθει πάλι στο σπιτάκι της.
Σε συνομιλία που είχα με τον γιατρό μου είπε ότι όλα πήγαν καλά, άλλα θα μπορούμε να μιλάμε για πιθανότητες αποκατάστασης μετά τις πρώτες 15 μέρες που θα είναι και κρίσιμες ως προς την συνολική της ανάρρωση.Τώρα δεν μπορούμε να γνωρίζουμε και να υποθέσουμε τίποτα.
Αν σε αυτές τις πρώτες 15 μέρες δείξει κάποια βελτίωση, τότε θα έχουμε πολλές ελπίδες να ξανασταθεί στα πόδια της.
Οπως και να έχει ο γιατρός μου έδωσε να καταλάβω ότι πρόκειται για δρόμο μακρύ και κουραστικό η αποκατάσταση, που θα με δοκιμάσει ψυχικά, οικονομικά και σωματικά.
Ολα είναι ρευστά και το σίγουρο είναι ότι μας περιμένει ένας Γολγοθάς εμένα και την μπαλίτσα το επόμενο διάστημα...η διαφορά μας ότι εγώ πατάω στα πόδια μου ενώ αυτή όχι (ακόμη τουλάχιστον).
Προς το παρόν τίποτα δεν είναι σίγουρο, καμία πρόβλεψη δεν μπορεί να γίνει εως ότου δούμε μια πρώτη έστω μικρή βελτίωση. Αυτή θα είναι καθοριστική για την συνέχεια της αποκατάστασης..
Κάναμε ότι μπορούσαμε να κάνουμε φίλοι μου, απο δω και πέρα ο Θεός και η μπαλίτσα μόνο ξέρουν..
Και φυσικά οι προσευχές συνεχίζονται...μπαλίτσα μου δείξε μας ένα σημάδι..

Να ευχαριστήσω το ιατρικό team του κτηνιατρικού κέντρου Αγίων Αναργύρων για την φροντίδα που έδειξαν και συνεχίζουν να δείχνουν στη Μπαλίτσα και όλους εσάς φίλοι μου που από την πρώτη στιγμή αγκαλιάσατε τη Μπαλίτσα μας (πλέον), και στηρίξατε και συνεχίζετε να με στηρίζετε με τον πιο αγνό και ανθρώπινο τρόπο.

Απο εμένα και την μπαλίτσα έχετε την αγάπη μας!
Φυσικά θα σας ενημερώνω για την όποια εξέλιξη..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Πεμ Οκτ 24, 2013 7:45 pm

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Ce4v
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Οκτ 24, 2013 7:50 pm

tegonikos έγραψε:Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Ce4v
Θα τα καταφέρει η μικρή απίστευτη Μπαλίτσα!!! mati Έχει όλες μας τις ευχές, δεν γίνεται να μην πάει καλά!! mati Είναι αγωνίστρια και θα ξανασταθεί στα πόδια της πολύ σύντομα!!! mati Αφού πέρασε το πιο δύσκολο, όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν, όσο κι αν χρειαστεί! mati
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Dreamer Πεμ Οκτ 24, 2013 7:52 pm

Καλή ανάρρωση κοριτσάκι όμορφο!
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Πεμ Οκτ 24, 2013 8:02 pm

Μας συγκινησες και πάλι ΝικοSad αν μπορουσαμε μονο να βρεθουμε εκει να την πάρουμε μια αγκαλιά!
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tsili Πεμ Οκτ 24, 2013 8:19 pm

όλα να πάνε πολύ πολύ καλά...
Μπράβο για τα πρώα νέα...Χάρηκα πάρα πολύ..
Πραγματιά την αγαπήσαμε όλοι και ας μην την έχουμε δει από κοντά..Είναι απίστευτη φάτσα
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Fotoula Πεμ Οκτ 24, 2013 8:24 pm

gatoula 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από thanoschris Πεμ Οκτ 24, 2013 8:46 pm

luck luck luck luck luck luck  Καλή ανάρρωση κοριτσάκι λούτρινο,να σταθείς και πάλι γρήγορα στα ποδαράκια σου. Σε σκεφτόμαστε και σ' αγαπάμε κι ας μη σε έχουμε γνωρίσει από κοντά.  kissss kissss kissss kissss kissss
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από fsout Πεμ Οκτ 24, 2013 9:49 pm

Dreamer έγραψε:Δεν έχω γράψει ποτέ σ' αυτό το θέμα, αλλά έχω διαβάσει και το θέμα σας και τα θέματα με τις δύο περιπέτειες της Μπαλίτσας (η οποία είναι εκπληκτικά πανέμορφη)!

Τόσες μέρες κόμπλαρα να γράψω γιατί έβλεπα πόσο δύσκολες στιγμές περνούσατε. Όμως τώρα πραγματικά χαίρομαι μαζί σας για το καλό αποτέλεσμα και εύχομαι ό, τι καλύτερο για την όμορφη γατούλα σου! Γρήγορα να την έχεις ξανά στην αγκαλιά σου υγιέστατη!

mati mati mati 
οτι ακριβως σκοπευα να γραψω....
ολη τη θετικη ενεργεια κι απο εμας για την πιο θεαματικη αναρρωση!!!!

fsout
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 στη χωρα του ουρανιου τοξου κ 4 ζουζουνια στο σπιτι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/12/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Οκτ 24, 2013 9:51 pm

Αντε μικρουλα μου,βαλε τα δυνατα σου για να μας αποδειξεις οτι εσεις οι γατες ειστε πραγματικα ιδιαιτερα πλασματα και μπορειτε να κανετε τα παντα δυνατα.Άλλωστε οταν ο θεος σας εφτιαξε ειχε στο νου του να φτιαξει ενα μικρο θαυμα.Καλη αναρρωση κοριτσακιmati mati mati mati mati mati mati mati mati prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tania g Πεμ Οκτ 24, 2013 10:07 pm

Γιαβρι μου, κοριτακι μου, ολα θα πανε καλα και θα σταθεις παλι στα ποδια σου και θα παιζεις παλι με τη φιλη σου...
Μας συγκινησες φιλε μου, σου ευχομαι υπομονη και επιμονη με την αναρωση της Μπαλιτσας..την αγαπησαμε ολοι πολυ..απιστευτη μουριτσα..Πολλα φιλια...
kissss kissss kissss 
tania g
tania g
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Δραμα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακαδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/02/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από calliope g. Πεμ Οκτ 24, 2013 10:29 pm

Σήμερα το γατόσπιτο γιορτάζει. Οι ευχές έπιασαν και όλα θα γίνουν καλύτερα με το χρόνο.
Μπαλίτσα, κοριτσάκι μου καλή ανάρρωση!
Νίκο, φαντάζομαι να είσαι καλύτερα σήμερα και να μπόρεσες να ηρεμήσεις λίγο.

Επίσης με όλο το θάρρος, θα ήθελα να προτείνω κάτι. Να δώσεις έναν αριθμό λογαριασμού του κτηνιατρικού κέντρου και όσοι μπορούν να καταθέσουν οποιοδήποτε ποσό για την επέμβαση και την ανάρρωση της Μπαλίτσας μας. Κι εγώ, όπως και συ και οι περισσότεροι από μας είμαστε σε δεινή οικονομική κατάσταση και ξέρουμε τι σημαίνει να μην μπορείς να αντιμετωπίσεις τέτοια σοβαρά περιστατικά αλλά από την άλλη αυτή μας η προσπάθεια θα έχει μεγαλύτερη αξία. Περιμένω νέα σας, καλό βράδυ!
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από koneko Πεμ Οκτ 24, 2013 11:11 pm

Περαστικα στην Μπαλιτσα και καλη αναρρωση! Θα περπατησει και παλι, μην ανησυχεις! Αν στην χειροτερη περιπτωση δεν μπορεσει να περπατησει μην απελπιζεσαι! Δες εδω: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1379689/Its-cat-wheely-Now-injured-Scooter-rolling--thanks-new-CHARIOT.html

Ευχομαι να γινει συντομα καλα και να τρεχει και παλι ανεμελη!luck luck luck 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Πεμ Οκτ 24, 2013 11:29 pm

A ρε Καλλιόπη δεν υπάρχεις πραγματικά...είσαι το κάτι άλλο, η αφιλοκερδή προσφορά σου είναι πέρα απο κάθε φαντασία. Εχεις ένα χάρισμα να κάνεις ανθρώπους να αισθάνονται ασφάλεια και αισιοδοξία μόνο που τους κοιτάς. Είσαι επίσης η "νονά" της Μπαλίτσας διότι δεν γίνεται να ξεχάσουμε την πολύτιμη βοήθεια σου στο πρώτο ατύχημα της, που έτρεξες στην κυριολεξία να κανονίσεις τα πάντα ώστε να εξεταστεί η Μπαλίτσα από γιατρό και να αναρρώσει. Ευχαριστούμε πολύ και οι δυο απο καρδιάς! Με τέτοιες εγκάρδιες και πραγματικές ευχές που έχει πάρει εδώ μέσα η Μπαλίτσα...δεν γίνεται...θα σηκωθεί και θα περπατήσει ξανά...είμαι πεπεισμένος πλέον.

Το ποσό της επέμβασης έχει καλυφθεί ήδη κατά το 1/4 από εμένα. Ευχαρίστως αν κάποιος μπορεί, χωρίς φυσικά να στερηθεί και θέλει να βοηθήσει, θα ήταν μια ανακούφιση για εμένα διότι δεν θα ήθελα με τίποτα να φανώ ασυνεπής στα παιδιά του κτηνιατρικού κέντρου που μου συμπεριφέρθηκαν τόσο ωραία. Επειδή όμως είμαι περήφανος άνθρωπος και δεν μπορεί η κρίση ή η ανεργία να μου στερήσει αυτή την περηφάνια οποιαδήποτε μορφή βοήθειας θα ήθελα να είναι δανεική (στα πλαίσια του να ξεχρεώσω τα παιδιά του κτηνιατρικού στην ώρα τους), δηλαδή να μπορώ να επιστρέψω αυτά τα χρήματα στον καθένα ξεχωριστά μόλις μπορέσω, αυτό είναι όρος, έτσι θα αισθανθώ και εγώ άνετα. Θα ρωτήσω τα παιδιά του κτηνιατρικού αν δέχονται να γίνει κάτι τέτοιο και θα ενημερώσω εδώ. Είναι πάντως φοβερό συναίσθημα αυτό που μου προφέρεται όλοι σας εδώ μέσα...ότι δεν βαδίζω μόνος μου...έχω ανθρώπους δίπλα μου...και τίποτα δεν είναι αδύνατον!

Ασχετο, ρε παιδιά υπάρχουν πολλές στιγμές της ημέρας που νομίζω ότι βλέπω μια μαύρη σκιά (τη Μπαλίτσα μου) να περνάει πίσω μου, να τρέχει στον διάδρομο, να κάθεται στη θέση της στον καναπέ. Ολα αυτά σε μορφή flash back , δηλαδή αστραπιαία...και μετά συνειδητοποιώ ότι ή έκανα λάθος...ή είναι η πατσαβουρίτσα αυτή..είναι φυσιολογικό ή αρχίζω και το "χάνω"?

tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από koneko Πεμ Οκτ 24, 2013 11:33 pm

tegonikos έγραψε:
Ασχετο, ρε παιδιά υπάρχουν πολλές στιγμές της ημέρας που νομίζω ότι βλέπω μια μαύρη σκιά (τη Μπαλίτσα μου) να περνάει πίσω μου, να τρέχει στον διάδρομο, να κάθεται στη θέση της στον καναπέ. Ολα αυτά σε μορφή flash back , δηλαδή αστραπιαία...και μετά συνειδητοποιώ ότι ή έκανα λάθος...ή είναι η πατσαβουρίτσα αυτή..είναι φυσιολογικό ή αρχίζω και το "χάνω"?

το παθαινω συνεχεια τωρα που εχω αφησει τον γατο μου προσωρινα στους γονεις μου... ειναι φυσιολογικο υποθετω happy2 
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Πεμ Οκτ 24, 2013 11:34 pm

koneko έγραψε:Περαστικα στην Μπαλιτσα και καλη αναρρωση! Θα περπατησει και παλι, μην ανησυχεις! Αν στην χειροτερη περιπτωση δεν μπορεσει να περπατησει μην απελπιζεσαι! Δες εδω: http://www.dailymail.co.uk/news/article-1379689/Its-cat-wheely-Now-injured-Scooter-rolling--thanks-new-CHARIOT.html

Ευχομαι να γινει συντομα καλα και να τρεχει και παλι ανεμελη!luck luck luck 
δυστυχώς αυτό το βοήθημα το βλέπω λιγάκι δύσκολο στην περίπτωση της Μπαλίτσας διότι αυτή τη στιγμή είναι ανάπηρη απο το στήθος και κάτω, πολύ ψηλά δηλαδή, αν δηλαδή της κρατήσεις τα πίσω πόδια και στηριχθεί στα μπροστά το κορμί της λυγίζει και ακουμπάει στο έδαφος , απο την άλλη δεν θέλω με τίποτα να σκέφτομαι κάτι τέτοιο, δεν ξέρω γιατί άλλα ειλικρινά δεν θέλω...προτιμώ να σκέφτομαι ότι θα σταθεί στα πόδια της ξανά..
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από anta Παρ Οκτ 25, 2013 12:39 am

θετική σκέψη!χωρίς να σε προσβάλω -με τη κρίση όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε-θα ήθελα να βαλω ενα μικρό ποσό-όσο θα έδινα για να κεράσω τη Μπαλίτσα βρε αδελφέ,εννοείται χωρίς επιστροφή,είπαμε είναι κέρασμα.Αν θελεις βάλε ενα λογαριασμό.Θα σταθεί στα πόδια της σύντομα το κορίτσι σου!

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από mpoulaalekoula Παρ Οκτ 25, 2013 1:33 am

Διάβασα το θεματάκι σας και συγκινήθηκα πολύ! Καλή ανάρρωση να έχετε και η μικρή σου Μπαλίτσα να γίνει και πάλι το κοριτσάκι που ήξερες!
Και εγώ να βοηθήσω το λίγο που μπορώ εάν ανοίξεις λογαριασμό!
Περαστικά σας!Smile 
mpoulaalekoula
mpoulaalekoula
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη
Motto : Fly free...
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από thanoschris Παρ Οκτ 25, 2013 1:54 am

Δεν νομίζω να έμεινε κάποιος ασυγκίνητος με την ιστορία της μικρούλας.. Μπράβο σου Καλλιόπη που ανέφερες το θέμα βοήθειας για το χειρουργείο και τα νοσήλεια της Μπαλίτσας. Απο το πρωί τριβέλιζε το μυαλό μου αυτή η σκέψη αλλά δεν τολμούσα να το αναφέρω.....΄Οσο για τα οικονομικά μας... όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε ... αλλά δεν θα σωθούμε κιόλας όπως λέει και η anta με ένα κέρασμα στο μικρούλι μας. Μπαλίτσα και Νίκο θετική σκέψη μόνο και εύχομαι γρήγορη και καλή ανάρρωση.
thanoschris
thanoschris
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/08/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Παρ Οκτ 25, 2013 6:51 am

Aναμένουμε ανάκαμψη της Μπαλίτσας και αριθμό λογαριασμού! filaki 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Osi Παρ Οκτ 25, 2013 9:45 am

Μπραβο Μπαλιτσα μου!!! Υπεροχα νεα! Καλη αναρρωση απο εδω και περα! mati mati mati mati mati mati 

Ναι, ανοιξε εναν λογαριασμο!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Φανούλα Παρ Οκτ 25, 2013 12:53 pm

Ναι Νικο, ενα μικρο κερασμα στην μπαλιτσα μας, ειπαμε ειναι γατουνι ολων πια! εγω ειμαι απο επαρχια, οποτε ελπιζω να μπορω και απο εδω να βάλω ενα μικροποσο( λίγο, λιγο θα μαζευτούν)
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Παρ Οκτ 25, 2013 3:02 pm

Δεν άντεξα...πήγα να δω την Μπαλίτσα μου...για πολύ λίγο διότι δεν επιτρέπετε μετά το χειρουργείο η επίσκεψη..
Με το που άνοιξα το κλουβί, πριν προλάβω να την ακουμπήσω...άρχισε ένα ξέφρενο γουργούρισμα!
Εφαγε κανονικά και δείχνει ορεξάτη παρόλο που ακόμη συνέρχεται από τη νάρκωση.
Βελτίωση στο θέμα της "αναπηρίας" δεν υπάρχει καμία...άλλα είναι πολύ νωρίς για να βγούνε συμπεράσματα.
Η γουνίτσα της...πάει...και έχει μια αρκετά μεγάλη τομή στην πλάτη της..
Τα δυο μεγάλα μάτια της όμως είναι εκεί...και συνεχίζουν να σε κοιτούν στα μάτια!
Μπαλίτσα μου περαστικά σου..

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Zv27

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 G1h6
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από christhanos Παρ Οκτ 25, 2013 3:16 pm

Ax μωρέ το κοριτσάκι το γλυκό...η γουνίτσα θα ξαναγίνει αυτό είναι το λιγότερο.. όποτε μπορείς να πηγαίνεις να τη βλέπεις  έστω και για λίγο κι ας απαγορεύεται, να σε νοιώθει κοντά της να παίρνει δύναμη το μωρό μας!! Να μην αισθάνεται μόνη...Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καταλαβαίνουν!!!Η θετική μας ενέργεια και οι προσευχούλες μας για να ξανασταθεί στα ποδαράκια της σας συντροφεύουν.

***μην ξεχνάς τον αριθμό λογαριασμού****
christhanos
christhanos
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2013
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από marina289 Παρ Οκτ 25, 2013 3:33 pm

Γλυκό μας μωράκι..... heart heart heart heart heart 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Παρ Οκτ 25, 2013 3:42 pm

Ζήτησα αριθμό λογαριασμού απο το κτηνιατρικό κέντρο για να γίνουν καταθέσεις και μου είπαν ότι δεν διαθέτουν. Δεν επέμενα διότι μπορεί να έχουν τους λόγους τους, δεν το γνωρίζω. Επειδή δεν είναι τυπικά ορθό να δώσω δικό μου λογαριασμό, για ευνόητους λόγους (ασε που το 0.25 ευρώ που έχει μέσα μπορεί να μπερδευτεί με τις δωρεές και να μην βγάλω άκρη Smile ), θεωρώ ορθότερο να γίνει η συγκέντρωση των χρημάτων σε λογαριασμό της Καλλιόπης π.χ , και ότι ποσό μαζευτεί μέχρι την επόμενη Παρασκευή που θα πάμε να παραλάβουμε τη Μπαλίτσα, να το προσκομίσουμε κατευθείαν στα παιδιά του κτηνιατρικού κέντρου.
Και για να είμαστε τυπικότατοι όσοι κάνουν κάποια κατάθεση, να ενημερώνουν και εμένα και την Καλλιόπη (ή και κάποιο άλλο μέλος) με μήνυμα που να περιέχει και το ποσό ώστε να υπάρχει πλήρη διαφάνεια και διασταύρωση. Δεν ξέρω αν η Καλλιόπη συμφωνεί (τώρα το σκέφτηκα και δεν έχω προλάβει να την ενημερώσω) άλλα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, αν κάποιος έχει κάποια άλλη ιδέα ας την καταθέσει.

Με την ευκαιρία αυτή, θα πρότεινα να ανοιχτεί ένας μόνιμος ειδικός λογαριασμός που να μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε σε αντίστοιχες περιπτώσεις που κάποιο πλασματάκι χρειάζεται την συνδρομή μας ή την βοήθεια μας, εδώ στην παρέα του γατόσπιτου.
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από Kikiriki Παρ Οκτ 25, 2013 3:45 pm

Ποια θα πρέπει να είναι τα πρώτα σημάδια βελτίωσης; Τι σου είπε ο γιατρός;
Η γούνα είναι το λιγότερο. Το θέμα είναι να αποκατασταθεί η κίνηση της όσο το δυνατόν περισσότερο για να έχει μια ποιότητα ζωής και αυτή και εσύ.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Παρ Οκτ 25, 2013 3:48 pm

christhanos έγραψε:Ax μωρέ το κοριτσάκι το γλυκό...η γουνίτσα θα ξαναγίνει αυτό είναι το λιγότερο.. όποτε μπορείς να πηγαίνεις να τη βλέπεις  έστω και για λίγο κι ας απαγορεύεται, να σε νοιώθει κοντά της να παίρνει δύναμη το μωρό μας!! Να μην αισθάνεται μόνη...Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καταλαβαίνουν!!!Η θετική μας ενέργεια και οι προσευχούλες μας για να ξανασταθεί στα ποδαράκια της σας συντροφεύουν.

***μην ξεχνάς τον αριθμό λογαριασμού****
Εννοείται ότι θα πηγαίνω στα κλεφτά να βλέπω την Μπαλίτσα (θα με μισήσουν εκεί στο κτηνιατρικό με τόσα τηλέφωνα-επισκέψεις Laughing ) , όχι μόνο γιατί θα με αισθάνεται δίπλα της, άλλα γιατί μου λείπει απίστευτα πολύ! Τι παλιοεγωιστής Θεέ μου...Smile 
Για τον λογαριασμό μόλις έγραψα πόστ!
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 Empty Απ: Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα..

Δημοσίευση από tegonikos Παρ Οκτ 25, 2013 3:55 pm

Kikiriki έγραψε:Ποια θα πρέπει να είναι τα πρώτα σημάδια βελτίωσης; Τι σου είπε ο γιατρός;
Η γούνα είναι το λιγότερο.  Το θέμα είναι  να αποκατασταθεί η κίνηση της όσο το δυνατόν περισσότερο για να έχει μια ποιότητα ζωής και αυτή και εσύ.

Το πρώτο σημάδι που ΠΡΕΠΕΙ οπωσδήποτε να δούμε, είναι να αισθανθεί πόνο. Εστω ένα μικρό τσιμπιματάκι. Αυτό αυτομάτως θα μας πει ότι η ανάπλαση των νεύρων έχει ξεκινήσει. Δυστυχώς κανείς δεν ξέρει και δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα σε τι βαθμό θα είναι η αποκατάσταση (αν φυσικά υπάρξει αποκατάσταση). Πάντως αν δείξει την πρώτη βελτίωση, θα χρειαστούν μήνες ώστε να υπάρξει θεαματική βελτίωση, αυτό μου το έχει ξεκαθαρίσει ο Γιατρός. Σε αυτές τις βλάβες τίποτα απολύτως δεν γίνεται από την μια μέρα στην άλλη. Βασικά θα μπορούμε να μιλάμε με κάποια σχετική βεβαιότητα (μέχρι ένα βαθμό φυσικά) μόλις περάσουν οι πρώτες 15 μέρες. Αυτό είναι και το ποιο κρίσιμο διάστημα για εμένα. Αυτές οι πρώτες 15 μέρες θα μας πουν πολλά...
Ποιότητα ζωής δεν θα υπάρξει στο άμεσο επόμενο διάστημα ούτε για εμένα άλλα ούτε για την Μπαλίτσα, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
tegonikos
tegonikos
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 49
Τόπος : Athens
Αριθμός γατουνίων : δύο...η πατσαβουρίτσα και το αγγελούδι μπαλίτσα!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αίθριος
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/05/2012
Mood : Η ατυχία είναι το δεύτερο μου όνομα.. - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης