gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

+28
nikos_x
Gogo Valentinou
eirinaki84
calliope g.
Silmaril
snake17
mpoulaalekoula
otz
ntomata
Дanae
YNL
sissydespoina
Πούπσυ
ChocolateCat
Mary-Fish
nosyparker
houlieta
Anatoli
Fotoula
tia
SophiCat
xeniaeva
marina289
Osi
Ηρακλένια
evagelia
Kikiriki
izzy
32 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Δεκ 01, 2012 4:44 pm

Οχι, μη! τα αυτιά μου!...
happy2

Της παει όμως... Παραδέξου το...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Fotoula Σαβ Δεκ 01, 2012 4:49 pm

houlieta έγραψε:Οχι, μη! τα αυτιά μου!...
happy2

Της παει όμως... Παραδέξου το...
Tία άδουσα λοιπόν, σε αποκλειστικότητα : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 F-synagrida geek

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από izzy Σαβ Δεκ 01, 2012 4:55 pm

δεν ξερω αν μπορω εγω να αλλαξω τον τιτλο η να μεταφερω το θεμα αλλου!!!

izzy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Δεκ 01, 2012 4:57 pm

izzy έγραψε:δεν ξερω αν μπορω εγω να αλλαξω τον τιτλο η να μεταφερω το θεμα αλλου!!!
Δεν μπορείς, μην αγχώνεσαι! Αλλωστε εχεις ανοιξει το θέμα του υπέροχου γατούλη σου!... kissss
Θα το μεταφέρω εγω στο "Αρρωστήσαμε" (πιστεύω δλδ ότι θα το κάνω...)...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Δεκ 01, 2012 5:00 pm

Fotoula έγραψε:
houlieta έγραψε:Οχι, μη! τα αυτιά μου!...
happy2

Της παει όμως... Παραδέξου το...
Tία άδουσα λοιπόν, σε αποκλειστικότητα : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 F-synagrida geek
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Kikiriki Σαβ Δεκ 01, 2012 5:02 pm

[quote="houlieta"]



...Τα μπακλαβαδάκια αν αντί να τα αγοράζεις από καποιο ντελικατέζεν, τα φτιάξεις μόνη σου, πάλι μπακλαβαδάκια θα είναι και πάλι νόστιμα...
Smile
Και πάλι ακριβά!
Κόιτα, πραγματικά αν τα ζώα ράτσας ήταν ακόμη πιο ακριβά , πραγματικά αυτοί που θα τα παίρνανε θα το σκέφτονταν και δυο και τρεις φορές. Και εκεί αν θέλεις θα φαινόταν και η φιλοζωία κάποιου. Θα έπαιρνε κάποιο αδεσποτάκι ή θα έλεγε όχιιιιι μόνο αν είχα λεφτά να πάρω Ράτσας!



Εσύ ηθελες δυο φουντωτα.

Το πιστεύεις ή όχι τυχαία βρέθηκα με φουντωτά. Αν και ομολογώ πως η αγαπημένη μου "ράτσα" είναι τα ασπρογκρι τιγρέ και αν είναι φουντωτά ακόμη καλύτερα. :pP:P
Και πραγματικά ας μη συγκρίνουμε παιδιά με ζώα.


Γενικά, συμφωνώ σε πολλά από αυτα που λες, σίγουρα τα petshop πουλούν ζώα που μεγαλώνουν εφιαλτικά και αυτό θα έπρεπε να σταματήσει (βεβαια το σωστό είναι να απαγορεύεται αυτού του είδους το εμπόριο και όχι να βρίζουμε όποιον ψωνίζει από petshop), σιγουρα ενα γατάκι ρατσας βρίσκει πιο εύκολα σπίτι, σίγουρα όμως αυτό δεν σημαίνει κάτι κακό για εκείνον που έχει μαράζι κάποια συγκεκριμένη φυλή!...

Αν κανείς δεν αγοράζει, αμέσως θα παρηκμάσει το εμπόριο. Δε χρειάζεται νομοθεσία. Πράξεις χρειάζονται!


Οσο για τα εκτροφεία και τις πολλές φορές απαγορευτικές τιμές τους, μη θεωρείς δεδομένο ότι εκεί όλα γίνονται σωστά και αγγελικά ή ότι όλοι οι εκτροφείς είναι πιο συνειδητοποιημένοι από ότι κάποιος που ζευγαρώνει τα ρατσάτα ζώα του και τα χαρίζει!...

Καλά κάνουν και οι τιμές είναι απαγορευτικές. Για την Ελλάδα θα έπρεπε να είναι ακόμη μεγαλύτερες.

Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Δεκ 01, 2012 5:16 pm

Νομίζω ότι δεν σε προβληματίζει η ουσία αλλά τα γύρω γύρω μικρά πράγματα...
Φυσικά και χρειάζεται νομοθεσία που εμποδίζει την εκμετάλευση και το εμπόριο, απορω και που τολμάς* να ξεστομίσεις το αντίθετο!
Είναι αδιανόητο και απαράδεκτο να συντάσσεται νόμος που σου απαγορεύει την σίτιση, την φροντίδα (ανευ microchip) και την υιοθεσία αδέσποτου ζώου αλλά χαϊδεύει τους αισχροκερδείς εμπόρους και τους αφήνει στο απυρόβλητο.
Ειναι λάθος σου να περιμένεις από καποιον που θέλει να υιοθετήσει ένα ζώο (χωρίς να έχει πριν περάσει από κάθε φιλοζωική για να ενημερωθεί ή να εχει διαβασει ένα σκασμό βιβλία και φορουμ) να γνωρίζει τι σημαίνει ζωο από petshop..
Όχι Κικη.
Οι ανθρωποι οι περισσότεροι δεν ξέρουν πως φτάνουν εκεί τα ζωα και οι περισσότεροι δεν το σκέφτονται ουτε το μελετανε κανα χρόνο πριν υιοθετησουν και αυτό δεν τους κανει ακατάλληλους ούτε κακούς!
Τα εκτροφεία δεν είναι όλα καθαγιασμένα και προς θεού, μην πιστεψει κανείς ότι εκτροφείο σημαίνει αυτόματα και σωστή εκτροφή!...
Αν ολοι ήταν σωστοί δεν θα υπήρχαν ολες αυτες οι εκφυλιστικές ασθένειες που ταλαιπωρούν τις διάφορες φυλές και οι οποίες είναι "δημιουργήματα" των εκτροφέων!

*επί τούτου υπερβολικη λέξη γιατί τα της νομοθεσίας πραγματικά με εξοργίζουν!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Kikiriki Σαβ Δεκ 01, 2012 5:28 pm

Δεν "χρειάζεται" με την έννοια πως ακόμη και αν περάσει κάτι τέτοιο οι αγοροπωλησίες θα γίνονται "κάτω από το τραπέζι.
Για τα μικροτσίπ, τα είπα και στο θέμα της Ζουζουνέλ...
΄Εχω μεγαλώσει με ζώα, είχαμε γάτες πάντα και δεν περίμενα κανένα φόρουμ και καμία φιλοζωική να μου πει πως ΔΕΝ πρέπει να αγοράζω τετράποδα ζώα από κάποια άλλα δίποδα ζώα που τα εκθέτουν στην βιτρίνα λες και είναι άψυχα.
Και για να το γενικεύσω... ΠΑΙΔΕΙΑ χρειάζεται, όχι νόμοι...
Αλλά άστο, όλα είναι μεγάλη συζήτηση που μπορεί να την κάνουμε άλλη φορά, ίσως και από κοντά, μπορεί και όχι.....
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Δεκ 01, 2012 5:40 pm

Kikiriki έγραψε:Δεν "χρειάζεται" με την έννοια πως ακόμη και αν περάσει κάτι τέτοιο οι αγοροπωλησίες θα γίνονται "κάτω από το τραπέζι.
Για τα μικροτσίπ, τα είπα και στο θέμα της Ζουζουνέλ...
΄Εχω μεγαλώσει με ζώα, είχαμε γάτες πάντα και δεν περίμενα κανένα φόρουμ και καμία φιλοζωική να μου πει πως ΔΕΝ πρέπει να αγοράζω τετράποδα ζώα από κάποια άλλα δίποδα ζώα που τα εκθέτουν στην βιτρίνα λες και είναι άψυχα.
Και για να το γενικεύσω... ΠΑΙΔΕΙΑ χρειάζεται, όχι νόμοι...
Αλλά άστο, όλα είναι μεγάλη συζήτηση που μπορεί να την κάνουμε άλλη φορά, ίσως και από κοντά, μπορεί και όχι.....
Σαφεστατα..
Αλλά βλέπεις, όλα αυτα, νομοι, παιδεία, ηθος ειναι αλληλένδετα. Δεν μπορείς να έχεις το ένα χωρίς το άλλο!...
Οταν εχεις μεγαλώσει με ζώα έχεις μάθει με διάφορους τρόπους το σωστό και το λάθος όμως ούτε όλοι μεγαλώνουν με ζώα, ούτε όλοι μαθαίνουν απαραίτητα.
Το εγραψα και αλλού, πρόσφατα ένας φίλος απέκτησε (στα 32) για πρώτη φορά σκυλάκι και του το βρήκα εγω.
Ποτε πριν δεν ειχε.
Οταν εψαξε μεσω φιλοζωικών (επί ένα χρόνο) είτε τον έκριναν ακατάλληλο (βλέπεις δεν είχε ζωο για να ειναι "εκπαιδευμένος" να δίνει σωστές απαντήσεις) ειτε ήθελαν να του "πασσάρουν" άλλο ζώο από εκείνα που ήθελε, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει.
Απογοητευτηκε και μη γνωρίζοντας, εψαξε σε petshop.
Δεν ειχε ακουσει ξανα για puppy mills, δεν ηξερε τι ήταν και δεν εμαθε από καμιά φιλοζωική τι είναι!...
Συμπτωματικά εμαθα οτι αναζηταει σε petshop επειδη μου φωτογραφισε ενα και μου το εστειλε να του πω αν μου αρεσει...
Τον ενημέρωσα γιατι δεν πρέπει να αγοράσει και του βρηκα ενα μικρό από μια τυχαία γεννα ενός -σε ενα χωριό- που θα τα πεταγε, όπως ειχε πει...

Και οι δυο ειναι απόλυτα ευτυχισμένοι.
Ειναι ευκολο για εμας πολλές φορές να δείχνουμε το λάθος και να φωνάζουμε "λάθος" γιατι ψηθήκαμε πάνω σε θέματα τετοια από νωρίς και ξεχωρίζουμε αμέσως κατι που δεν πρέπει να γίνεται.
π.χ. τα λάθη που έκανε η φίλη με τον Ιζζι της και τα εμαθε με τον σκληρό τρόπο...
Δεν είναι όμως για όλους το ίδιο ευδιάκριτα...
Smile
Στην Ελλάδα δε, που η φιλοζωϊα είναι στις παρυφες του κόσμου, μάλλον ζητας πολλά!...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από tia Σαβ Δεκ 01, 2012 5:49 pm

houlieta έγραψε: happy2
Τία μου!... grouphug
happy2

Από την Μαρίνα περίμενα να τσιμπίσει, αλλά τελικά το λαβράκι έγινε συναγρίδα!... oksmily3

Fotoula έγραψε:
houlieta έγραψε: happy2
Τία μου!... grouphug
happy2

Από την Μαρίνα περίμενα να τσιμπίσει, αλλά τελικά το λαβράκι έγινε συναγρίδα!... oksmily3
Τία η συναγρίδα!!!! Shocked Είναι τώρα αυτός τίτλος για μια κολοτατούρα!!!! angry2

houlieta έγραψε:Οχι, μη! τα αυτιά μου!...
happy2

Της παει όμως... Παραδέξου το...

Fotoula έγραψε:
houlieta έγραψε:Οχι, μη! τα αυτιά μου!...
happy2

Της παει όμως... Παραδέξου το...
Tία άδουσα λοιπόν, σε αποκλειστικότητα : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 F-synagrida geek

marina289 έγραψε:
Fotoula έγραψε:
houlieta έγραψε:Οχι, μη! τα αυτιά μου!...
happy2

Της παει όμως... Παραδέξου το...
Tία άδουσα λοιπόν, σε αποκλειστικότητα : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 F-synagrida geek
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

μπράβο...πιο άσχημο ψάρι δεν μπορούσατε να βρείτε???????????????!!!!!!!!!
η υπέρμαχος της μύτης λέει οτι μου πάει κιόλας!!!!!!!!!!!!!!!!
η φωτούλα συνενεί με την φώτο του φρανκεσταιν...και η μαρίνα χασκογελάει και κοροιδεύει............
τς τς τς τς τς τς τς
Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2
Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd
Σπόιλερ:
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Δεκ 01, 2012 6:00 pm

Καλέ, είναι η πιο σπάνια και η πιο ακριβή, για αυτό!...
Αμα το θες όμορφο να σε πω Flame Angel να γουστάρεις!
Σπόιλερ:
Laughing
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Δεκ 01, 2012 6:10 pm

tia έγραψε:
μπράβο...πιο άσχημο ψάρι δεν μπορούσατε να βρείτε???????????????!!!!!!!!!
η υπέρμαχος της μύτης λέει οτι μου πάει κιόλας!!!!!!!!!!!!!!!!
η φωτούλα συνενεί με την φώτο του φρανκεσταιν...και η μαρίνα χασκογελάει και κοροιδεύει............
τς τς τς τς τς τς τς
Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2
Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd
Σπόιλερ:
ο καθένας με τον πόνο του! happy2 happy2 happy2

Επειδή έχεις και συ φετιχ με τις μυτούλες πάρε την ψαρούκλα που υπερκαλύπτει τις ελλείψεις μας !
Κάτι πιο μυτώδες!
Σπόιλερ:

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από nosyparker Σαβ Δεκ 01, 2012 6:12 pm

Σταματήστε. Θα σας κάνω split. Razz
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Δεκ 01, 2012 6:16 pm

nosyparker έγραψε:Σταματήστε. Θα σας κάνω split. Razz
Το καλύτερο σου διάλεξα! Laughing
Σπόιλερ:

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από tia Σαβ Δεκ 01, 2012 6:48 pm

houlieta έγραψε:Καλέ, είναι η πιο σπάνια και η πιο ακριβή, για αυτό!...
Αμα το θες όμορφο να σε πω Flame Angel να γουστάρεις!
Σπόιλερ:
Laughing

μα τι γλυκιά!!!!!! geek geek

marina289 έγραψε:
tia έγραψε:
μπράβο...πιο άσχημο ψάρι δεν μπορούσατε να βρείτε???????????????!!!!!!!!!
η υπέρμαχος της μύτης λέει οτι μου πάει κιόλας!!!!!!!!!!!!!!!!
η φωτούλα συνενεί με την φώτο του φρανκεσταιν...και η μαρίνα χασκογελάει και κοροιδεύει............
τς τς τς τς τς τς τς
Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2 angry2
Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd Madd
Σπόιλερ:
ο καθένας με τον πόνο του! happy2 happy2 happy2

Επειδή έχεις και συ φετιχ με τις μυτούλες πάρε την ψαρούκλα που υπερκαλύπτει τις ελλείψεις μας !
Κάτι πιο μυτώδες!
Σπόιλερ:

αυτο δεν είναι μύτη......είναι αεροδιάδρομος!
geek geek geek geek geek

tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από eirinaki84 Σαβ Δεκ 01, 2012 7:24 pm

Μην τρώγεστε!

και μην πάθετε και καμία κρίση για το τι είναι φιλόζωος και τι όχι....... happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2

τίτλοι και μπλα μπλα μπλα!

κανένας μας δεν είναι απόλυτα φιλόζωος γιατί η τελειότητα δεν υπάρχει πουθενα.....

αντε να την αγγίζουν τίποτα ακτιβιστές! εκεί ναι το δέχομαι!
όλοι οι άλλοι μας παλεύουμε για τον τίτλο και νομίζω ο καθένας από την μεριά του είτε με ράτσας είτε χωρίς το καταφέρνουμε!

Έχω δει ανθρώπους με γατάκια ράτσας μέχρι και 7 μην σας πώ να μην προσπερνάνε τα αδέσποτα και να τα βοηθάνε όπως μπορούνε!
αλλά και το ανάποδο δυστυχώς!
εγώ πάλι δεν σέβομαι όσους δεν θέλουν τα ζώα (γενικά εννοώ)και απλά δεν τους επιλέγω στο περιβάλλον μου! οπότε δν ανοίγω κ συζητήσεις περί αυτού!

Τώρα όσο αφορά τα petshop νομίζω ότι δεν γνωρίζουν όλοι δυστυχώς!
μην σας πω δεν γνωρίζουν ΠΟΛΛΟΙ!
και για αυτούς πρέπει να αλλάξει η νομοθεσία!

Εντάξει μωρε, άλλοι μπορεί να έχουμε έμμονες και απόλυτες ιδέες άλλοι όχι .....πάντως και οι απόλυτες ιδέες μερικές φορές έχουν οδηγήσει σε πολύ καλά αποτελέσματα όταν είναι υπέρμαχες μιας ιδέας , αλλά κάπου πρέπει αργότερα κάποιος να τις αναθεωρεί!

φιλιά από εμένα σε όλους!




eirinaki84
eirinaki84
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χιονάτη κερατσινίου, Τούλη, Οθέλλο, Σιέλ
Motto : keep dreaming
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/11/2011
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Κυρ Δεκ 02, 2012 12:24 am

Ευχομαι περαστικα στον Ιζυ σου...οντως επαθε μεγαλη ζημια απ το πεσιμο...που να φανταστεις την κακια ωρα??...Σε σπιτι τον εδωσες υποτιθεται...δεν τον παρατησες στο μπαλκονι σου να πας διακοπες....αλλα συμβαινουν αυτα...Περασα ενα αναλογο περιστατικο το καλοκαιρι με τον Ερμη μου...ηταν 3, 5 μηνων περιπου κι επεσε απ το 2ο οροφο...Ευτυχως την γλυτωσαμε με ενα αιματωμα στην ουροδοχο που του προκαλεσε αιματουρια για μια εβδομαδα....Την τριτη μερα του συμβαντος επεσε παλι, αλλα ευτυχως πανω σε μια τεντα...
Οσον αφορα στις ρατσες γατων κλπ., θεωρω οτι ολα τα ζωακια αφ οτου γεννηθουν, ειτε στο δρομο ειτε σε εκτροφεις εχουν το δικαιωμα υιοθεσιας η αγορας....ΚΑλο ειναι να μην τα εκμεταλλευομαστε αλλα δυστυχως συμβαινει....Εγω θα θελα ενα ρατσα ς( Αιγαιου η Αγκυρας) , αλλα δεν μου κατσε..Και μιλαω για το 2ο γατι...το πρωτο το πηρα με την ψυχη μου απ το δρομο, το δευτερο το ψιλοφορτωθηκα γιατι ειχα στο μυαλο μου για ρατσα....Δεν το μετανιωσα ποτε που το κρατησα, αλλα ο ποθος εμεινε ποθος.... Veryhappy ...Αλλα νιωθω οτι εκανα αυτο που οφειλα σ ενα πεταμενο ζωακι που δεν αντικαθισταται αυτο το συναισθημα με καμμιας ρατσας γατα... Laughing
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από SophiCat Κυρ Δεκ 02, 2012 10:47 am

Ενω σαν παιδι ειχα πολλες γατουλες και τις μεγαλωνα και ζουσαμε μαζι,απο τα 19 και επειτα ασχοληθηκα με επιλλεκτικη εκτροφη yorkshire terrier,με εκθεσεις,κουταβια και ολα τα συναφη ,ευχαριστα και δυσαρεστα!!!Ηγατα,αποτελουσε ονειρο και μακρινη εμπειρια για μενα ,και παντα ηθελα μια,η δυο,αλλα δεν το αποφασιζα,γιατι πιστευα πως με τοσα σκυλακια,μαλλον μπελα θα βρισκε το ζωακι παρα θαλπωρη!!!!
Οταν βρεθηκαν στη ζωη μας ο Ολιβερ και ο Σαιμον,ημουν σε καταστασξ test-drive μεχρι να δουμε πως θα παμε...το αποτελεσμα,ηταν ΤΕΛΕΙΟ!!!
Αποφασισα λοιπον,να παρω και ενα raggy,που ηταν για μενα ονειρο και ποθος...
για μενα η αγαπη προς τα ζωα,πρεπει να αποτελει σεβασμο πανω απο ολα,δεν με πειραζει αν ολοι τα αγαπουν,απαιτω ομως να τα σεβονται!!!!
Και φυσικα,δεν τα διαχωριζω σε καθαροαιμα και ημιαιμα,το καθε ενα εχει τη δικη του χαρη και φινετσα,απλα,με το καθαροαιμο,εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να βρεις αυτο που ζητας σε χαρακτηρα,αν ενημερωθεις σωστα,γιατι η εμφανιση μονο,δεν φτανει!!!
Απλα,σκεφτομαι καμμια φορα,αν υπηρχε μονο η εκτροφη μηπως σιγα σιγα θα μειωνόταν αυτος ο υπερπληθυσμός απο αδεσποτακια η οχι???στους σκυλους ισχυει,οσα καθαροαιμα και να βρεθουν στους δρομους,παντα ειναι πολυ λιγοτερα απο τα ημιαιμα και παντα βρισκουν πιο ευκολα σπιτακι,το ιδιο δεν ισχυει και για τις γατουλες?Δεν λεω πως ολοι οι εκτροφεις ειναι στο απυροβλητο,και οταν γραφω τετοια ποστ..(συγχωρεστε με ,ειναι και μεγαλα)παντα σκεφτομαι το καλο του ζωου γιατι οι ανθρωποι.....δεν με ενδιαφερουν και παρα πολυ,ξερετε.....εχουν τη κριση στα χερια τους,κοινως,και το μαχαιρι και το πεπονι.......
SophiCat
SophiCat
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 113
Αριθμός γατουνίων : 04
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : PHILIA,LIU,
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/11/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 544072g5obtyyvgi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από nikos_x Κυρ Δεκ 02, 2012 11:04 am

Οι γραμμες αυτες ειναι πολυ λεπτες...Το τι βλεπει ο χ για "φιλοζωια" ειναι καθαρα υποκειμενικο και ο ψ μπορει να το βλεπει μεχρι κ "κακοποιηση".Τωρα τελευταια εχω πολλα τετοια περιστατικα.

Εμενα απλα με ενοχλουν τα μεγαλα λογια.Δεν μπορεις να πεις εγω ειμαι πιο φιλοζωος απο τον ταδε .Ειναι ξεκαθαρα στο μυαλο καθε ανθρωπου αυτα.
Ουτε ολοι ξυπνουν μια μερα κ ειναι ενημερωμενοι περι πετσοπ,puppy mills κτλ...
Επισης το να αποκτησει ζωο ρατσας ή αδεσποτο καποιος ειναι προσωπικη του επιλογη. Fine my me αρκει να μην κλεινουν τα ματια στην κατασταση που επικρατει με τα αδεσποτα ζωα και να ευλογουν τα γενια τους.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από izzy Δευ Δεκ 03, 2012 1:06 pm

καλημερα σε ολους..ο ιζακος παει πολυ καλα...πηγαινω κ τον βλεπω καθε μερα...χθες ηταν πολυ ζωηρος..του πηγαμε ενα κομματι γαλοπουλα κ τρελαθηκε..ειναι ο αγαπημενος του μεζες..ο γιατρος δεν ανησυχει καθολου...του κανει καθε μερα αλλαγη κ λεει οτι παει περιφημα..την αλλη δευτερα μαλλον θα τον φερουμε στο σπιτι..ανυπομονω....

izzy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Osi Δευ Δεκ 03, 2012 1:14 pm

Υπεροχα νεααα!!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Μπραβο!!! πολυ χαρηκα τωρα!!!! Αντε συντομα κοντα σας!!!!!!!!!!!! gatoula grouphug heart heart heart
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από houlieta Δευ Δεκ 03, 2012 1:17 pm

Μπράβο Ιζυ!!!!
Γερα, αγόρι μου όμορφο!!!!!!!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από nosyparker Δευ Δεκ 03, 2012 2:30 pm

Μπράβο Ίζυ, σκληρό καρύδι! Veryhappy
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Silmaril Πεμ Δεκ 06, 2012 12:25 am

Μπράβο στον γατούλη! Όλα καλά!
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από izzy Σαβ Δεκ 08, 2012 8:53 am

καλημερα!!!!χτες ηρθε ο ιζακος σπιτι!!!!!!!!!!!!πηγε παρα πολυ καλα κ γιαυτο ο γιατρος μας τον εδωσε στην μια βδομαδα...εχει δεμενα κ τα 2 ποδαρακια του κ εχει ενα σιδερακι τυλιγμενο στο μηρο...μας εδωσε οδηγιες για φυσιοθεραπεια γιατι μας ειπε οτι τον πρωτο καιρο δεν θα περπαταει κ οτι επισης θα κανει πανω του τα τσισα κ τα κακακια του..δεν θα μπορει να πηγαινει στην αμμο...παιδια...απο οταν μπηκε στο σπιτι...περπατησε...τρωει κ πινει ορθιος κ κανει τα κακακια του στην αμμο...!!!!δεν δειχνει να ποναει καθολου...συνεχως γουργουριζει..κ εχει μια φατσα ευτυχιας συνεχως ζωγραφισμενη στο προσωπο του...επιδη ομως δεν κανει να το κουραζει το ποδι...ουτε να πηδαει καθολου..αδειασαμε ενα δωματιο κ το διαμορφωσαμε ετσι ωστε να μην εχει καπου να ανεβει...αναγκαστικα οταν λειπουμε κ το βραδυ οταν κοιμομαστε πρεπει να τον κλεινουμε μεσα..να τον περιοριζουμε για να μην ανεβαινει σε επιπλα..εχτες ηθελε να ανεβει στον καναπε..σαν να μην συμβαινει τιποτα...ειναι απιστευτο..εγω νομιζα οτι δεν θα εκανε τπτ τον πρωτο καιρο..μας ειπε ο γιατρος οτι δεν θα μπορει να τα πατησει τα ποδαρακια του...νομιζω θα γινει συντομα περδικι..τωρα τον εχω διπλα μου στο μαξιλαρι του κ μονο που με κοιταζει γουργουριζει..κοιμηθηκε ο χοντρουλης μου τωρα ..φιλακια πολλα κ σας ευχαριστω ολους σας για την συμπαραστη σαυτη την δυσκολη στιγμη....


επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 3

izzy
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/11/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Πούπσυ Σαβ Δεκ 08, 2012 9:01 am

η αγάπη και η φροντίδα κάνουν θαύματα!! Μπράβο σας! καλή του ανάρρωση!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από YNL Σαβ Δεκ 08, 2012 10:16 am

Ένα πολύ μεγάλο μπράβο για σας. Τα νέα σας πολύ ευχάριστα. Δεν έχουν άδικο αυτοί που λένε πόσες ζωές έχουν οι γάτες.
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Kikiriki Σαβ Δεκ 08, 2012 10:37 am

Μπράβο!!!!!!
Και εμένα η γατούλα μου όταν είχε σπάσει το πόδι ( το ένα μόνο, και χωρίς να υπάρχει πτώση! ) έκανε τα πάντα φυσιολογικά, αλλά βλέπω ο Ιζζυ τα καταφέρνει και με τα δύο. Καλά κάνατε και του αδειάσατε το δωμάτιο. Η Λιλού μου ακόμη και με το γύψο ήθελε να κάνει άλματα.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από tia Σαβ Δεκ 08, 2012 11:05 am

μπράαβοο!!!!
καλή ανάρωση στο όμορφο αγόρι!!!
kissss kissss
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από calliope g. Κυρ Δεκ 09, 2012 9:02 am

Σιδερένιος να είναι ο κούκλος σας.
Εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία περιπέτεια
τόσο για εκείνον, όσο και για εσάς.
gatoula
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από l.kyveli Κυρ Δεκ 09, 2012 12:08 pm

Kikiriki συμφωνώ απόλυτα.
Περαστικά στον γατούλη σας , εγώ θα πω ευτυχώς που δεν τον χάσατε, χρόνια πριν έχασα έναν αγαπημένο μου γατούλη που έπεσε από τον τέταρτο μαλώνοντας με τον γάτο της διπλανής..και ήταν και στειρωμένος.
Γενικά, γάτο σε διαμέρισμα το θεωρώ πλέον αδιανόητο να είναι αστείρωτος. Το έχω δοκιμάσει και μετά από άφθονα κατουρήματα όπου έβρισκε τον στειρωσα.
Και κάτι σχετικά με το ζευγάρωμα των αρσενικών. Δεν σταματάει το μαρκάρισμα κατούρημα παντού. Μόνο η στείρωση το κόβει.
l.kyveli
l.kyveli
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/12/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από marina289 Τρι Δεκ 11, 2012 8:48 am

izzy έγραψε:καλημερα!!!!χτες ηρθε ο ιζακος σπιτι!!!!!!!!!!!!πηγε παρα πολυ καλα κ γιαυτο ο γιατρος μας τον εδωσε στην μια βδομαδα...εχει δεμενα κ τα 2 ποδαρακια του κ εχει ενα σιδερακι τυλιγμενο στο μηρο...μας εδωσε οδηγιες για φυσιοθεραπεια γιατι μας ειπε οτι τον πρωτο καιρο δεν θα περπαταει κ οτι επισης θα κανει πανω του τα τσισα κ τα κακακια του..δεν θα μπορει να πηγαινει στην αμμο...παιδια...απο οταν μπηκε στο σπιτι...περπατησε...τρωει κ πινει ορθιος κ κανει τα κακακια του στην αμμο...!!!!δεν δειχνει να ποναει καθολου...συνεχως γουργουριζει..κ εχει μια φατσα ευτυχιας συνεχως ζωγραφισμενη στο προσωπο του...επιδη ομως δεν κανει να το κουραζει το ποδι...ουτε να πηδαει καθολου..αδειασαμε ενα δωματιο κ το διαμορφωσαμε ετσι ωστε να μην εχει καπου να ανεβει...αναγκαστικα οταν λειπουμε κ το βραδυ οταν κοιμομαστε πρεπει να τον κλεινουμε μεσα..να τον περιοριζουμε για να μην ανεβαινει σε επιπλα..εχτες ηθελε να ανεβει στον καναπε..σαν να μην συμβαινει τιποτα...ειναι απιστευτο..εγω νομιζα οτι δεν θα εκανε τπτ τον πρωτο καιρο..μας ειπε ο γιατρος οτι δεν θα μπορει να τα πατησει τα ποδαρακια του...νομιζω θα γινει συντομα περδικι..τωρα τον εχω διπλα μου στο μαξιλαρι του κ μονο που με κοιταζει γουργουριζει..κοιμηθηκε ο χοντρουλης μου τωρα ..φιλακια πολλα κ σας ευχαριστω ολους σας για την συμπαραστη σαυτη την δυσκολη στιγμη....


επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 3
oksmily3 oksmily3 oksmily3
Μαχητής ο νέος!

Μπράβοοο!!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Fotoula Τρι Δεκ 11, 2012 9:04 am

fight1

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Δεκ 11, 2012 1:51 pm

Απιστευτος!!!Μαναρι μου! mati

Προσεχε τον ομως οσο μπορεις ωστε να μην ανεβαινει ψηλα καλου κακου.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο - Σελίδα 3 Empty Απ: επεσε ο γατουλης μου απο τον 4ο οροφο

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Δεκ 11, 2012 3:43 pm

Kαλή ανάρρωση στο γατούλη σου!! εύχομαι να είναι γερός και σιδερένιος από δω και πέρα!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης