gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

+15
BokSurat
Chouzouris
vaso
SuperCatz
nikos_x
Smokys
ChocolateCat
Πούπσυ
f.m123
koneko
Anatoli
marea
XIONIS
Naerdiel
Δ²
19 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουν 17, 2012 10:59 pm

XIONIS έγραψε:Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...
Δεν είναι θέμα πατριωτικό, είναι θέμα απλής λογικής.

Αν υπάρχει μια καλή τροφή ελληνική, για ποιο λόγο να προτιμήσω μια εξίσου καλή τροφή όχι ελληνική?

Ό,τι αγοράζω από s/m κοιτάω να είναι - κατά βάση - ελληνικό. Αν μπορώ να κάνω το ίδιο και για τα γατούμπια μου, γιατί να μην το κάνω?
Πούπσυ έγραψε:δεν ξέρω, αν τα συστατικά ήταν ίδια με αυτά που παίρνω και ήταν και κτηνιατρική όπως αυτή που παίρνω και είχε και πιστοποίηση ποιότητας, τοτε γιατί όχι;
+1
f.m123 έγραψε:
Πούπσυ έγραψε:δεν ξέρω, αν τα συστατικά ήταν ίδια με αυτά που παίρνω και ήταν και κτηνιατρική όπως αυτή που παίρνω και είχε και πιστοποίηση ποιότητας, τοτε γιατί όχι;
Συμφωνώ, αν μια ελληνική τροφή πληρεί αυτές τις προϋποθέσεις, θα την προτιμούσα κι εγώ.. Νομίζω το έχουμε παρακάνει με τα ξένα ποϊόντα.. Δηλαδή εμείς τι είμαστε οι Έλληνες, χαζοί και δε μπορούμε να βγάλουμε τίποτα καλό; Ούτε για τα ξένα μπορούμε εξάλλου να είμαστε σίγουροι 100%..
+1
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:03 pm

XIONIS έγραψε:
dgriman έγραψε:
XIONIS έγραψε:Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...

Ναι Ασπά, ήδη σε πάρα πολλα πράγματα προτιμώ να είναι Ελληνικά. Αν εμείς οι ίδιοι απαξιώνουμε αυτά που παράγουμε, φαντάσου τι θα κάνουν οι ξένοι. Θεωρώ αυτη τη συζήτηση απαράδεκτη μόνο και που γίνεται. Θεωρώ ότι είναι αυτονόητο αυτό που λέω. Είναι σαν να μαγειρέψεις κάτι και να πείς μόνη σου ότι είναι χαλια, και ότι είναι καλύτερο το σνακ της τάδε ξένης εταιρείας..... δεν είναι παράλογο ????

Επίσης, ισως να πρέπει να γίνουμε λιγότερο επικριτικοι απο συνήθεια και μόνο. Δεν μπορεί, κάτι πρέπει να αξίζουμε.
Τα ιδια λεμε αν προσεξες!!! Απλα στις ζωοτροφες δεν υπαρχει εμπειρια εκτος αν μιλαμε για προβατα και κοτες που κι εκει συνηθως εισαγωμενα παιρνουμε! Προσωπικα θα προτιμουσα να παιρνω και να μαγειρευω στα γατια μου παρα να παρω μια τροφη που δεν εχει δοκιμαστει για χρονια δεν εχει κριτικες και δεν ξερω τι παρενεργειες θα εχει (π.χ. ουροποιητικο).

Ολο αυτό που περιγράφεις είναι ο φόβος που σου προκαλούν, χωρίς να γνωρίζεις αν είναι έτσι πραγματικά. Το οτι στο λένε, και στο πουλάνε, δεν σημαίνει ότι είναι και έτσι. Και αν ταϊζεις τα ζωντανά σου με όλα όσα "πρεπει" και πάθει ουρολοιμοξη, τότε τι θα φταίει .....

Εδω εμείς δεν ξέρουμε τι τρώμε που ζούμε πολλάπλάσια χρόνια απο τα ζώα μας, και τα ζωακια μας που ζούνε κατα Μ/ο 15 χρονια, θα εκδηλοσουν όλα αυτά που λένε.... δεν νομίζω.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Κυρ Ιουν 17, 2012 11:05 pm

Aν υπηρχε ελληνικη εταιρια με την τεχνογνωσια,την σοβαροτητα,τις πρωτες υλες,την ερευνα κ την αναπτυξη που απαιτουνται για την παρασκευη ενος σωστου σιτηρεσιου για γατες/σκυλους θα την προτιμουσα.

Η εταιρια που βαλατε παραπανω παιδια καθε αλλο παρα σοβαρο σιτηρεσιο παραγει....
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:08 pm

nikos_x έγραψε:Aν υπηρχε ελληνικη εταιρια με την τεχνογνωσια,την σοβαροτητα,τις πρωτες υλες,την ερευνα κ την αναπτυξη που απαιτουνται για την παρασκευη ενος σωστου σιτηρεσιου για γατες/σκυλους θα την προτιμουσα.

Η εταιρια που βαλατε παραπανω παιδια καθε αλλο παρα σοβαρο σιτηρεσιο παραγει....

Απο το τρόπο που μιλάτε, να υποθέσουμε ότι είσαστε ειδικός επιστημόνας πάνω στη τεχνολογία τροφίμων ζωων ?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιουν 17, 2012 11:08 pm

dgriman δεν είναι τόσο απλό... εμείς, με μέσο όρο ζωής 75-80 χρόνια ή και περισσότερο, μπορούμε να ρισκάρουμε κάτι που θα μας στερήσει 1-2 χρόνια από τη ζωή μας. Στα γατιά το ποσοστό αυτό είναι μεγάλο και μη αποδεκτό. Προσωπικά, θα έκοβα χρόνια από τη ζωή μου για να δώσω στα ζώα μου αν γινόταν.

Πέραν αυτού, τα γατιά έχουν πολύ πιο μικρά όργανα από εμάς και δεν μπορούν να επεξεργαστούν τα "δηλητήρια" με την ίδια ευκολία. Το συκώτι και τα νεφρά τους καταστρέφεται πολύ πιο εύκολα από ότι τα δικά μας. Μια γάτα αν μείνει υποσιτισμένη για 3 ημέρες, αρχίζει ο εκφυλισμός του ήπατός της. Σε αντίθεση με τον άνθρωπο και το σκύλο, που η διαδικασία αυτή αρχίζει στον 1 μήνα. Το ρισκάρεις, λοιπόν;
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Ιουν 17, 2012 11:10 pm

dgriman έγραψε:
Απο το τρόπο που μιλάτε, να υποθέσουμε ότι είσαστε ειδικός επιστημόνας πάνω στη τεχνολογία τροφίμων ζωων ?
Οι συγκεκριμένες τροφές ούτε εμένα με ικανοποιούν, και δεν είμαι ειδικός, το άκρως αντίθετο μάλλον..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:12 pm

dimitroula έγραψε:dgriman δεν είναι τόσο απλό... εμείς, με μέσο όρο ζωής 75-80 χρόνια ή και περισσότερο, μπορούμε να ρισκάρουμε κάτι που θα μας στερήσει 1-2 χρόνια από τη ζωή μας. Στα γατιά το ποσοστό αυτό είναι μεγάλο και μη αποδεκτό. Προσωπικά, θα έκοβα χρόνια από τη ζωή μου για να δώσω στα ζώα μου αν γινόταν.

Πέραν αυτού, τα γατιά έχουν πολύ πιο μικρά όργανα από εμάς και δεν μπορούν να επεξεργαστούν τα "δηλητήρια" με την ίδια ευκολία. Το συκώτι και τα νεφρά τους καταστρέφεται πολύ πιο εύκολα από ότι τα δικά μας. Μια γάτα αν μείνει υποσιτισμένη για 3 ημέρες, αρχίζει ο εκφυλισμός του ήπατός της. Σε αντίθεση με τον άνθρωπο και το σκύλο, που η διαδικασία αυτή αρχίζει στον 1 μήνα. Το ρισκάρεις, λοιπόν;

Προσωπικά γνωρίζω γάτα που είναι 20+ και δεν έτρωγε όλα αυτα τα καλούδια, δεδομένου, ότι πρίν απο 15 χρόνια δεν υπήρχαν, και όμως ζεί μια χαρά, και ξέρω γατιά με προβλήματα που ετρώγαν όλα αυτα που υποτίθεται ότι θα τα προστάτευαν.... tafos

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουν 17, 2012 11:14 pm

dgriman έγραψε:
XIONIS έγραψε:Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...

Ναι Ασπά, ήδη σε πάρα πολλα πράγματα προτιμώ να είναι Ελληνικά. Αν εμείς οι ίδιοι απαξιώνουμε αυτά που παράγουμε, φαντάσου τι θα κάνουν οι ξένοι. Θεωρώ αυτη τη συζήτηση απαράδεκτη μόνο και που γίνεται. Θεωρώ ότι είναι αυτονόητο αυτό που λέω. Είναι σαν να μαγειρέψεις κάτι και να πείς μόνη σου ότι είναι χαλια, και ότι είναι καλύτερο το σνακ της τάδε ξένης εταιρείας..... δεν είναι παράλογο ????

Επίσης, ισως να πρέπει να γίνουμε λιγότερο επικριτικοι απο συνήθεια και μόνο. Δεν μπορεί, κάτι πρέπει να αξίζουμε.

Δημήτρη, πολύ συμφωνούμε σήμερα και θα πρέπει να το κοιτάξω αυτό..ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 300270

Και ειδικά με το παραπάνω, συμφωνώ εντελώς απόλυτα.

Μάλιστα, έχοντας επιστρέψει από ένα μίνι ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη πριν από λίγες μέρες, έχω αναθεωρήσει όλα όλα πίστευα για την χώρα και τον λαό μας.

Αξίζουμε πολύ και πολλά παραπάνω απ' όσα πιστεύουμε και απ' όσα μας λένε οι ξένοι ότι αξίζουμε.

Και μάλλον πρέπει ν' ανοίξουμε τα μάτια μας και το μυαλό μας και να το καταλάβουμε. Είμαστε ένας υπέροχος, έξυπνος και με χιούμορ λαός, και ζούμε σε μια πανέμορφη χώρα.

Ας είμαστε λιγότερο επικριτικοί και περισσότερο συγκαταβατικοί.

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 45749
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από vaso Κυρ Ιουν 17, 2012 11:15 pm

Άσχετα με το γεγονός αν υπάρχει ή όχι.....
Αυτές που ήδη αγοράζεται σαν τις καλύτερες, με την τεχνογνωσία, με τα συστατικά τα καλά, και όλα, είτε είναι σε γατοτροφή είτε σε δικιά μας, ξέρουμε αν εν τέλει είναι έτσι;

Αν έχει κάτι που δεν το ξέρουμε; Και ας λέμε ότι την έχουμε δοκιμάσει.....
Αν δεν το φτιάχνεις εσύ ο ίδιος, δεν μπορείς να ξέρεις εν τέλει ότι αυτό που δίνεις ή τρως είναι όντως έτσι όπως το λέει, και ας έχει και 100 πιστοποιητικά....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 11:18 pm

SuperCatz έγραψε:
XIONIS έγραψε:Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...
Δεν είναι θέμα πατριωτικό, είναι θέμα απλής λογικής.

Αν υπάρχει μια καλή τροφή ελληνική, για ποιο λόγο να προτιμήσω μια εξίσου καλή τροφή όχι ελληνική?

Ό,τι αγοράζω από s/m κοιτάω να είναι - κατά βάση - ελληνικό. Αν μπορώ να κάνω το ίδιο και για τα γατούμπια μου, γιατί να μην το κάνω?

Συμφωνω! ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ που απ οσο ξερω δεν υπαρχει. Κι επειδη απ ολους εδω μεσα η μονη που την εχει δει την συγκεκριμενη τροφη ειμαι εγω ξαναλεω οτι θα την εδινα στα αδεσποτα μου εαν κι εφοσων την ετρωγαν!!! Διοτι εχω παρει και στο παρελθον ως καταναλωτρια ελληνικης παραγωγης γατοτροφη που μου ειχαν προτινει απο το πετσοπ που ψωνιζα και δεν την ετρωγαν ΟΥΤΕ και τ αδεσποτα!!! Ηταν ροκανιδι σκετο με χρωμα! Οποτε εαν κι εφοσων καποτε παραγουμε στην Ελλαδα καλες -αποδεδειγμενα- ζωοτροφες τοτε θα τις προτιμησω! Μεχρι τοτε παω στα σιγουρα και τα; δοκιμασμενα! blinking


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XIONIS στις Κυρ Ιουν 17, 2012 11:19 pm, 1 φορά
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:18 pm

Αυτο που προσπαθώ να πω, είναι ότι, δεν είμαι κατά των ξένων σκευασμάτων. Αλλα δεν δέχομαι αυτή τη κριτική που γίνεται κατά των ελληνικών προϊόντων, είδικά όταν γίνεται απο τους ιδιους τους ελληνες, και όταν δεν υπάρχει γνώση για το αν είναι καλές ή όχι. Διακρίνω μια ρατσιστική συμπεριφορά για τα ελληνικά προϊόντα απο τους ίδιους τους ελληνες, και αυτό δεν είναι ευχάριστο. Φαντάζεστε να σας πουν ότι η δουλειά που κάνετε, δεν είναι καλή, και για αυτό θα προσλάβουμε ξένους για να τη κάνουν.... Σημειώστε το λόγο παρακαλώ πολύ .... ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Κυρ Ιουν 17, 2012 11:19 pm

Δεν ειμαι ακομα ειδικος.Δυστηχως.Ευελπιστω να γινω ομως. Οι σπουδες μου αφορουν τα ζωα -κυριως παραγωγικα- και λογω δικου μου ενδιαφεροντος και τα ζωα συντροφιας.
@vaso,
Οχι δεν μπορουμε να ξερουμε.Οπως δεν μπορουμε για καθε προιον.
Μεταξυ των επιλογων μας επιλεγουμε οτι καλυτερο θεωρει ο καθενας. Αν το παμε με αυτην την λογικη να μην αγοραζουμε κροκετες ακριβες/καλες/ποιοτικες και να το γυρισουμε στα friskies κτλ. Αφου δεν πιστευουμε "οτι μας λενε" μην τα σκαμε κ τσαμπα.....Οχι?
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 11:21 pm

nikos_x έγραψε:Δεν ειμαι ακομα ειδικος.Δυστηχως.Ευελπιστω να γινω ομως. Οι σπουδες μου αφορουν τα ζωα -κυριως παραγωγικα- και λογω δικου μου ενδιαφεροντος και τα ζωα συντροφιας.
@vaso,
Οχι δεν μπορουμε να ξερουμε.Οπως δεν μπορουμε για καθε προιον.
Μεταξυ των επιλογων μας επιλεγουμε οτι καλυτερο θεωρει ο καθενας. Αν το παμε με αυτην την λογικη να μην αγοραζουμε κροκετες ακριβες/καλες/ποιοτικες και να το γυρισουμε στα friskies κτλ. Αφου δεν πιστευουμε "οτι μας λενε" μην τα σκαμε κ τσαμπα.....Οχι?
+1234612436152 tafos
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιουν 17, 2012 11:26 pm

Αχ, Ασπασία εγώ θα μπαίνω σε αυτό το θέμα κάθε φορά που γράφεις και θα ελπίζω ότι θα πεις πως ξαναέρχεται η Blue!! prosefxi (και πως θα έχω λεφτά να την αγοράζω)
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 11:27 pm

dimitroula έγραψε:Αχ, Ασπασία εγώ θα μπαίνω σε αυτό το θέμα κάθε φορά που γράφεις και θα ελπίζω ότι θα πεις πως ξαναέρχεται η Blue!! prosefxi (και πως θα έχω λεφτά να την αγοράζω)
Δυστυχως ουτε για το ενα ουτε για το αλλο μπορουμε να ειμαστε σιγουροι...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:28 pm

nikos_x έγραψε:Δεν ειμαι ακομα ειδικος.Δυστηχως.Ευελπιστω να γινω ομως. Οι σπουδες μου αφορουν τα ζωα -κυριως παραγωγικα- και λογω δικου μου ενδιαφεροντος και τα ζωα συντροφιας.
@vaso,
Οχι δεν μπορουμε να ξερουμε.Οπως δεν μπορουμε για καθε προιον.
Μεταξυ των επιλογων μας επιλεγουμε οτι καλυτερο θεωρει ο καθενας. Αν το παμε με αυτην την λογικη να μην αγοραζουμε κροκετες ακριβες/καλες/ποιοτικες και να το γυρισουμε στα friskies κτλ. Αφου δεν πιστευουμε "οτι μας λενε" μην τα σκαμε κ τσαμπα.....Οχι?

Αγαπητε μου, ο καθε ενας έχει το δικαιώμα να κάνει τις δικές του επιλογες. Ομως δεν αναφέρομαι στις επιλογές, αλλά στην ανευ λόγου κακή κριτική των ελληνικών προϊόντων, και δεν αναφέρομαι είδικα στις τροφές, αλλα γενικά για οποιοδήποτε ελληνικά παραγώμενο προϊόν.

Σας εύχομαι να σπουδάσετε το συγκεκριμενό κλάδο και να είσαστε απο αυτούς που θα αναλάβουν να δημιουργήσουν ποιοτικές ζωοτροφές, και να τις εξάγουμε στην ευρώπη, και φυσικά να μην σας τύχη ελληνικη κριτική.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από vaso Κυρ Ιουν 17, 2012 11:28 pm

Εννοείται Νίκο....Απλώς θέλω να πω να μην είμαστε απόλυτοι για κάτι....
Και δεν βγάζω τον εαυτό μου στην απέξω....
Και δεν μιλάω μόνο για τις γατό-τροφές, αλλά και γενικά για άλλα πράγματα...
Όπως λέμε πχ. η τάδε είναι και γαμώ τις εταιρείες, και υπάρχει αντίστοιχη ελληνική ας πούμε, κάνει εξίσου καλή δουλειά, αλλά επειδή δεν έχει το μεγάλο όνομα, απλά την αγνοούμε....Και αν και είναι θέμα γατοτροφής, όπως είπα μιλάω γενικά, για οποιοδήποτε προϊόν, είτε είναι η Κόκα Κόλα....Είτε είναι η φέτα, είτε είναι το οτιδήποτε....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 11:30 pm

Δημητρη νομιζω εχεις ξεφυγει λιγο απο το θεμα!!! Κανεις δεν μιλησε για τα ελληνικα προιντα εν γενη αλλα μονο για τη συγκεκριμενη τροφη. Νομιζω οτι εισαι εριστικος ανευ λογου και αιτιας...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:32 pm

dimitroula έγραψε:Αχ, Ασπασία εγώ θα μπαίνω σε αυτό το θέμα κάθε φορά που γράφεις και θα ελπίζω ότι θα πεις πως ξαναέρχεται η Blue!! prosefxi (και πως θα έχω λεφτά να την αγοράζω)

Γιατι δεν κάνεται μια επαφή μαζι τους .http://www.bluebuffalo.com/contact να σας πουν το πως θα μπορούσατε να τις αγοράσετε. Ισως από κάποιο online shop να σας στείλουν, αφού τίποτα αλλο δεν σας καλυπτει απο τροφές.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 11:34 pm

dgriman έγραψε:
dimitroula έγραψε:Αχ, Ασπασία εγώ θα μπαίνω σε αυτό το θέμα κάθε φορά που γράφεις και θα ελπίζω ότι θα πεις πως ξαναέρχεται η Blue!! prosefxi (και πως θα έχω λεφτά να την αγοράζω)

Γιατι δεν κάνεται μια επαφή μαζι τους .http://www.bluebuffalo.com/contact να σας πουν το πως θα μπορούσατε να τις αγοράσετε. Ισως από κάποιο online shop να σας στείλουν, αφού τίποτα αλλο δεν σας καλυπτει απο τροφές.
Δεν ξερω αν εχεις παρακολουθησει το θεμα απο την αρχη -προφανως οχι- αλλα οι συγκεκριμενες τροφας σταματησαν να εισαγονται σε ΟΛΕΣ τις χωρες της ευρωπαικης ενωσης οποτε αυτο ειναι μαλλον αδυνατον.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Κυρ Ιουν 17, 2012 11:35 pm

Γενικα προιοντα σαφως να στηριξουμε ελληνικα!Δεν ειπα το αντιθετο.
Στον τομεα ομως της παραγωγης ζωοτροφων για κατοικιδια υστερουμε ,πως να το κανουμε? Και αφου για ζωοτροφη μιλησαμε,γι αυτο κ το αρνητικο σχολιο.

Σας εύχομαι να σπουδάσετε το συγκεκριμενό κλάδο και να είσαστε απο αυτούς που θα αναλάβουν να δημιουργήσουν ποιοτικές ζωοτροφές, και να τις εξάγουμε στην ευρώπη, και φυσικά να μην σας τύχη ελληνικη κριτική.
Αν αξιωθω να κανω κατι τετοιο,να ειστε σιγουρος πως δεν θα δωσω πατημα σε καμια ελληνικη ή ξενη κριτικη για ασχημα σχολια.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:42 pm

nikos_x έγραψε:Γενικα προιοντα σαφως να στηριξουμε ελληνικα!Δεν ειπα το αντιθετο.
Στον τομεα ομως της παραγωγης ζωοτροφων για κατοικιδια υστερουμε ,πως να το κανουμε? Και αφου για ζωοτροφη μιλησαμε,γι αυτο κ το αρνητικο σχολιο.

Σας εύχομαι να σπουδάσετε το συγκεκριμενό κλάδο και να είσαστε απο αυτούς που θα αναλάβουν να δημιουργήσουν ποιοτικές ζωοτροφές, και να τις εξάγουμε στην ευρώπη, και φυσικά να μην σας τύχη ελληνικη κριτική.
Αν αξιωθω να κανω κατι τετοιο,να ειστε σιγουρος πως δεν θα δωσω πατημα σε καμια ελληνικη ή ξενη κριτικη για ασχημα σχολια.

Χαίρομαι για την αισιοδοξία σας, και σας το εύχομαι, αυτή η χώρα πρέπει να παράξει πράγματα, και για εσωτερική κατανάλωση,. αλλα και για εξαγωγή.

Παντως, σε πολλές χωρες, δεν κάνουν εισαγωγές για να υπάρχει ποικιλία και μόνο. Αρκουνται σε ότι έχουν, ότι και αν είναι αυτό, και ζούνε με αυτό (και μιλάω για όλα τα είδη παραγωγής), και φυσικά δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία κριτικών, αρκουνται να λένε "είναι δικό μας, και με αυτό θα προχωρήσουμε" και αυτές οι χώρες, πάνε μπρόστα, και δεν χρωστάνε σε κανέναν.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:53 pm

dimitroula έγραψε:Αχ, Ασπασία εγώ θα μπαίνω σε αυτό το θέμα κάθε φορά που γράφεις και θα ελπίζω ότι θα πεις πως ξαναέρχεται η Blue!! prosefxi (και πως θα έχω λεφτά να την αγοράζω)

Χωρίς να το ψάξω και πολύ, σε αυτούς εδω http://www.ebay.com/itm/Blue-Buffalo-Adult-Dog-Dry-Food-Chicken-and-Rice-Recipe-15-Pound-Bag-/150824194990?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item231dd293ae μπορείς να τους ρωτήσεις αν θα μπορούσαν να κάνουν μια εξέρεση και να σου στείλουν / στέλνουν αυτά που θες, αρκεί να είσαι έτοιμη να πληρώσεις τα μεταφορικά.
Παρα πολλοι ενω λένε ότι δεν στέλνουν, μπορεί μεσα απο ενα ευγενικό email να τους πείσεις να σου στείλουν. Και αν αυτοί δεν το κάνουν, μπορεί να βρείς ενα αλλο online shop, που να δεχτεί.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:57 pm

XIONIS έγραψε:Δημητρη νομιζω εχεις ξεφυγει λιγο απο το θεμα!!! Κανεις δεν μιλησε για τα ελληνικα προιντα εν γενη αλλα μονο για τη συγκεκριμενη τροφη. Νομιζω οτι εισαι εριστικος ανευ λογου και αιτιας...

Ασπασία μου, δεν είμαι εριστικός με κανέναν, είμαι εριστικός με τη παγια τακτική που έχουμε να απαξιώνουμε ότιδηποτε ελληνικό προϊόν, επειδη εχει την ατυχιά να είναι ελληνικό και μόνο, και αυτό δεν είναι ανευ λόγου και αιτίας.
και δεν έχω ξεφύγει, εκτός και αν θες να μου πεις οτι είμαι off topic .... happy2

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από koneko Κυρ Ιουν 17, 2012 11:57 pm

dgriman έγραψε:
XIONIS έγραψε:
dgriman έγραψε:
XIONIS έγραψε:Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...

Ναι Ασπά, ήδη σε πάρα πολλα πράγματα προτιμώ να είναι Ελληνικά. Αν εμείς οι ίδιοι απαξιώνουμε αυτά που παράγουμε, φαντάσου τι θα κάνουν οι ξένοι. Θεωρώ αυτη τη συζήτηση απαράδεκτη μόνο και που γίνεται. Θεωρώ ότι είναι αυτονόητο αυτό που λέω. Είναι σαν να μαγειρέψεις κάτι και να πείς μόνη σου ότι είναι χαλια, και ότι είναι καλύτερο το σνακ της τάδε ξένης εταιρείας..... δεν είναι παράλογο ????

Επίσης, ισως να πρέπει να γίνουμε λιγότερο επικριτικοι απο συνήθεια και μόνο. Δεν μπορεί, κάτι πρέπει να αξίζουμε.
Τα ιδια λεμε αν προσεξες!!! Απλα στις ζωοτροφες δεν υπαρχει εμπειρια εκτος αν μιλαμε για προβατα και κοτες που κι εκει συνηθως εισαγωμενα παιρνουμε! Προσωπικα θα προτιμουσα να παιρνω και να μαγειρευω στα γατια μου παρα να παρω μια τροφη που δεν εχει δοκιμαστει για χρονια δεν εχει κριτικες και δεν ξερω τι παρενεργειες θα εχει (π.χ. ουροποιητικο).

Ολο αυτό που περιγράφεις είναι ο φόβος που σου προκαλούν, χωρίς να γνωρίζεις αν είναι έτσι πραγματικά. Το οτι στο λένε, και στο πουλάνε, δεν σημαίνει ότι είναι και έτσι. Και αν ταϊζεις τα ζωντανά σου με όλα όσα "πρεπει" και πάθει ουρολοιμοξη, τότε τι θα φταίει .....

Εδω εμείς δεν ξέρουμε τι τρώμε που ζούμε πολλάπλάσια χρόνια απο τα ζώα μας, και τα ζωακια μας που ζούνε κατα Μ/ο 15 χρονια, θα εκδηλοσουν όλα αυτά που λένε.... δεν νομίζω.

συμφωνω απολυτα! Οπως ξερετε ζω στον καναδα και ο κοσμος εδω προσπαθει
να αγοραζει καναδικα προιοντα. Μπορει οι τοπικες φραουλες να ειναι
μικρες, ασχημες και ακριβες σε σχεση με τις φραουλες καλιφορνιας, αλλα ο
κοσμος θα δωσει παραπανω χρηματα να τις παρει. Κυκλοφορουν στον δρομο
με μπλουζες του καναδα, φερουν σημαιες της χωρας σε διαφορα αντικειμενα
και ρουχα τους, ακομα και στα σπιτια τους και στα παραθυρα τους και
γενικα ειναι πολυ πατριωτες. Αν αυτο γινοταν στην Ελλαδα, θα τους
αποκαλουσατε φασιστες. Στην Ελλαδα συμβαινει δυστυχως το ακριβως
αντιθετο. Νομιζουμε ή μαλλον μας εχουν κανει να πιστευουμε οτι τα
ελληνικα προιοντα ειναι αχρηστα. Ναι μπορει να ειναι ετσι καποια προιοντα, αλλα ετσι ηταν και
στην Ιαπωνια πριν μερικες δεκαετιες. Δειτε που βρισκονται τωρα!

Ειμαι σχεδον βεβαιη οτι αυτη η τροφη που παραγεται στην Ελλαδα, δεν υστερει σε κατι απο αυτες του εξωτερικου (που βρισκονται στην ιδια κατηγορια ποιοτικα). Σιγουρα ακολουθουν τα στανταρντς της aafco και δε νομιζω να λειπουν βιταμινες ή αλλα ιχνοστοιχεια. Απο τα μη εκτενη συστατικα που αναφερονται στο σαιτ της εταιριας αυτης, διαπιστωσα οτι δεν εχει και μεγαλη διαφορα με την RC ή την friskies. Αν ειχα να επιλεξω μεταξυ RC/friskies και maestro, θα επελεγα την ελληνικη.

Το αλλο που ισχυει για ολες τις τροφες του εμποριου ειναι οτι δεν ξερουμε αν μπορουν να αντικαταστησουν την φυση. Δεν γνωριζουμε αν αυτες οι τροφες τους παρεχουν οτι χρειαζονται για να ειναι οι γατες μας σε αριστη κατασταση και οχι απλα να επιβιωνουν.

Εχουμε ομως και το θεμα με τους ελεγχους στις ξενες χωρες. Στις ΗΠΑ για παραδειγμα επιτρεπονται ορμονες στο γαλα. Δεν ξερετε επισης τι κρεατα χρησιμοποιουν. Επιπλεον στις περισσοτερες τροφες δεν ξερετε αν οι πρωτες υλες ειναι απο την χωρα που κατασκευαστηκε η τροφη. Τρανταχτο παραδειγμα το σκανδαλο μελαμινης στην Β. Αμερικη. Ενω οι τροφες παραγονταν στον καναδα ή/και στις ΗΠΑ (δεν θυμαμαι που ακριβως), καποιες απο τις πρωτες υλες (νομιζω η γλουτενη) εισαγοταν απο την κινα. Η γλουτενη αυτη περιειχε μελαμινη για να αυξανει τα ποσοστα πρωτεινης στην τροφη.

dgriman έγραψε:
dimitroula έγραψε:dgriman δεν είναι τόσο απλό... εμείς, με μέσο όρο ζωής 75-80 χρόνια ή και περισσότερο, μπορούμε να ρισκάρουμε κάτι που θα μας στερήσει 1-2 χρόνια από τη ζωή μας. Στα γατιά το ποσοστό αυτό είναι μεγάλο και μη αποδεκτό. Προσωπικά, θα έκοβα χρόνια από τη ζωή μου για να δώσω στα ζώα μου αν γινόταν.

Πέραν αυτού, τα γατιά έχουν πολύ πιο μικρά όργανα από εμάς και δεν μπορούν να επεξεργαστούν τα "δηλητήρια" με την ίδια ευκολία. Το συκώτι και τα νεφρά τους καταστρέφεται πολύ πιο εύκολα από ότι τα δικά μας. Μια γάτα αν μείνει υποσιτισμένη για 3 ημέρες, αρχίζει ο εκφυλισμός του ήπατός της. Σε αντίθεση με τον άνθρωπο και το σκύλο, που η διαδικασία αυτή αρχίζει στον 1 μήνα. Το ρισκάρεις, λοιπόν;

Προσωπικά γνωρίζω γάτα που είναι 20+ και δεν έτρωγε όλα αυτα τα καλούδια, δεδομένου, ότι πρίν απο 15 χρόνια δεν υπήρχαν, και όμως ζεί μια χαρά, και ξέρω γατιά με προβλήματα που ετρώγαν όλα αυτα που υποτίθεται ότι θα τα προστάτευαν.... ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 56971

η δυναμη της διαφημισης... σου πουλανε αχυρο για χρυσο...
ευτυχως ειδα νωρις ποσο κακο εκαναν στον γατο μου αυτες οι τροφες και τις σταματησα. Βεβαια ειχα ξεπαραδιαστει πρωτα στους κτηνιατρους...

vaso έγραψε:Άσχετα με το γεγονός αν υπάρχει ή όχι.....
Αυτές που ήδη αγοράζεται σαν τις καλύτερες, με την τεχνογνωσία, με τα συστατικά τα καλά, και όλα, είτε είναι σε γατοτροφή είτε σε δικιά μας, ξέρουμε αν εν τέλει είναι έτσι;

Αν έχει κάτι που δεν το ξέρουμε; Και ας λέμε ότι την έχουμε δοκιμάσει.....
Αν δεν το φτιάχνεις εσύ ο ίδιος, δεν μπορείς να ξέρεις εν τέλει ότι αυτό που δίνεις ή τρως είναι όντως έτσι όπως το λέει, και ας έχει και 100 πιστοποιητικά....

εννοειται πως δεν ξερουμε αν ειναι οι καλυτερες τροφες. Μπορει επισης μια τροφη να μην εχει κατι που χρειαζεται η γατα μας. Η φυση εκανε την γατα να τρεφεται με θηραματα και ισως να συμπληρωνει και με αποφαγια (οταν αρχισε να πλησιαζει τον ανθρωπο 10,000 χρονια πριν). Γνωριζουμε το α στην διατροφη της γατας, οχι και το ω. Οποτε οσο καλη και αν ισχυριζεται μια εταιρια οτι ειναι η τροφη της, δεν μπορουμε να ειμαστε 100% σιγουροι οτι η τροφη αυτη εχει οτι χρειαζεται μια γατα. Ναι μπορει να επιβιωνει η γατα, αλλα μπορει να το κανει με καποιο κοστος (βλ. διαβητη, ουρολιθιαση, νεφρικη ανεπαρκεια, υπερθυροειδισμο, αλλεργιες, κοκ). Εγω παντως αποφασισα να μη παιζω αλλο με την φυση και το γυρισα στην ωμη διατροφη και ειδα διαφορα στον γατο μου και μαλλιστα θεαματικη διαφορα και συνειδητοποιησα με τι σκουπιδια τρεφοταν προηγουμενως το γατι μου. Σκουπιδια τα οποια μεχρι προσφατα τα θεωρουσα ως την καλυτερη διατροφη για μια γατα (ασχετα αν με κοροιδευαν οι δικοι μου οταν τους ελεγα οτι η ταδε κονσερβα εχει 95% κρεας και ειναι η καλυτερη). Αυτο που θελω να πω δηλαδη ειναι να μη πιστευετε τι λεει η τροφη απεξω. Στις περισσοτερες περιπτωσεις μας κοροιδευουν.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 11:59 pm

XIONIS έγραψε:
dgriman έγραψε:
dimitroula έγραψε:Αχ, Ασπασία εγώ θα μπαίνω σε αυτό το θέμα κάθε φορά που γράφεις και θα ελπίζω ότι θα πεις πως ξαναέρχεται η Blue!! prosefxi (και πως θα έχω λεφτά να την αγοράζω)

Γιατι δεν κάνεται μια επαφή μαζι τους .http://www.bluebuffalo.com/contact να σας πουν το πως θα μπορούσατε να τις αγοράσετε. Ισως από κάποιο online shop να σας στείλουν, αφού τίποτα αλλο δεν σας καλυπτει απο τροφές.
Δεν ξερω αν εχεις παρακολουθησει το θεμα απο την αρχη -προφανως οχι- αλλα οι συγκεκριμενες τροφας σταματησαν να εισαγονται σε ΟΛΕΣ τις χωρες της ευρωπαικης ενωσης οποτε αυτο ειναι μαλλον αδυνατον.

Γιατι λές ότι δεν το έχω παρακολουθήσει, επειδη μια εταιρεία είπε οτι δεν το κάνει επίσημα, αυτο δεν σημαίνει οτι καποιο μαγαζί δεν μπορεί να το κάνει.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Δευ Ιουν 18, 2012 12:00 am

dgriman και να τη στείλει οποιοσδήποτε, εφόσον η Ε.Ε. απαγορεύει την εισαγωγή και τη διάθεσή της, στο τελωνείο θα δεσμευθεί. Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου.

Και όχι, δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να παραγγείλω εγώ από το εξωτερικό τροφές. Προτιμώ να παίρνω μια άλλη και να ενισχύσω και τον Ελληνα πετσοπά που δεν πουλάει ζώα.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουν 18, 2012 12:06 am

Στο πετ-σοπ που ψωιζω παντως μεχρι πριν λιγες μερες, ειχε τροφες Μπλου και σε ποσοτητα και σε ποικιλια. Προφανως τους εχουν ξεμεινει διοτι δεν τις πολυαγοραζουν.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Δευ Ιουν 18, 2012 12:10 am

dimitroula έγραψε:dgriman και να τη στείλει οποιοσδήποτε, εφόσον η Ε.Ε. απαγορεύει την εισαγωγή και τη διάθεσή της, στο τελωνείο θα δεσμευθεί. Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου.

Και όχι, δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να παραγγείλω εγώ από το εξωτερικό τροφές. Προτιμώ να παίρνω μια άλλη και να ενισχύσω και τον Ελληνα πετσοπά που δεν πουλάει ζώα.

Δημήτρη με λενε και εμένα.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Δευ Ιουν 18, 2012 12:13 am

Εντάξει λοιπόν, Δημήτρη. Δήμητρα εγώ.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Ιουν 18, 2012 12:14 am

Απο τα μη εκτενη συστατικα που αναφερονται στο σαιτ της εταιριας αυτης, διαπιστωσα οτι δεν εχει και μεγαλη διαφορα με την RC ή την friskies. Αν ειχα να επιλεξω μεταξυ RC/friskies και maestro, θα επελεγα την ελληνικη.
Σεβαστο.
Στην πραξη θα το εκανες ειλικρινα? Αν σου εβαζαν μπροστα να επιλεξεις αναμεσα στις 3 αυτες τροφες-ΟΧΙ αλλες επιλογες- Royal canin,friskies κ maestro,εσυ θα επελεγες maestro?
Ασε απ εξω την BARF κ το μαγειρευτο.Δεν ειναι στις επιλογες του μεγαλυτερου ποσοστου των ιδιοκτητων κατοικιδιων...Για τους χ,ψ λογους.
Αλλο ιδια προιοντα κ αλλο σχεδον ιδια(το ομοια δεν μου "κολλαγε" edit).
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Δευ Ιουν 18, 2012 12:19 am

Οποτε το θέμα το λύσαμε.
Η απάντηση στο ερωτημα είναι "πουθενά" οπότε το κλειδώνουμε το θέμα .... devil3



(πλάκα κάνω .... Razz Razz Razz )

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Δευ Ιουν 18, 2012 12:21 am

nikos_x έγραψε:
Απο τα μη εκτενη συστατικα που αναφερονται στο σαιτ της εταιριας αυτης, διαπιστωσα οτι δεν εχει και μεγαλη διαφορα με την RC ή την friskies. Αν ειχα να επιλεξω μεταξυ RC/friskies και maestro, θα επελεγα την ελληνικη.
Σεβαστο.
Στην πραξη θα το εκανες ειλικρινα? Αν σου εβαζαν μπροστα να επιλεξεις αναμεσα στις 3 αυτες τροφες-ΟΧΙ αλλες επιλογες- Royal canin,friskies κ maestro,εσυ θα επελεγες maestro?
Ασε απ εξω την BARF κ το μαγειρευτο.Δεν ειναι στις επιλογες του μεγαλυτερου ποσοστου των ιδιοκτητων κατοικιδιων...Για τους χ,ψ λογους.
Αλλο ιδια προιοντα κ αλλο σχεδον ιδια(το ομοια δεν μου "κολλαγε" edit).

Νίκο, εδω θα παίρνεις γεννόσημα φάρμακα για να γίνεις καλά, τα γεννόσημα στις τροφές σε ενοχλούν ?




___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Ιουν 18, 2012 12:24 am

Ναι με ενοχλουν.
Καθε ενας με την τρελα του, τι να κανουμε? Smile
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Δευ Ιουν 18, 2012 12:31 am

dgriman έγραψε:

Γιατι λές ότι δεν το έχω παρακολουθήσει, επειδη μια εταιρεία είπε οτι δεν το κάνει επίσημα, αυτο δεν σημαίνει οτι καποιο μαγαζί δεν μπορεί να το κάνει.

dimitroula έγραψε:dgriman και να τη στείλει οποιοσδήποτε, εφόσον η Ε.Ε. απαγορεύει την εισαγωγή και τη διάθεσή της, στο τελωνείο θα δεσμευθεί. Σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου..
+1


dimitroula έγραψε:Και όχι, δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να παραγγείλω εγώ από το εξωτερικό τροφές. Προτιμώ να παίρνω μια άλλη και να ενισχύσω και τον Ελληνα πετσοπά που δεν πουλάει ζώα.
Ως ελληνιδα πετσοπου που δεν πουλαει ζωα το εκτιμω ιδιαιτερως!!! cheers cheers cheers

Anatoli έγραψε:Στο πετ-σοπ που ψωιζω παντως μεχρι πριν λιγες μερες, ειχε τροφες Μπλου και σε ποσοτητα και σε ποικιλια. Προφανως τους εχουν ξεμεινει διοτι δεν τις πολυαγοραζουν.
Αν εχει ακομα Blue και ψωνιζεται απο εκει τσεκαρετε τις ημερομηνιες ληξης!!! Ακομα κι οταν ειχε η εταιρεια και μας εφερνε ειχαμε προβλημα με τις κοντινες ημερομηνιες!! Πολλες φορες μας ειχαν φερνει τροφες που εληγαν σε 3 μηνες!!! Ποσο μαλλον τωρα που σταματησαν να εισαγονται!!!

Οσο για τα γεννοσημα φαρμακα ειναι κατι το εντελως διαφορετικο και δεν ειναι ν ανοιξουμε συζητηση γιατι θα βγουμε ακομα πιο οφ τοπικ!!! Τα γεννοσημα στην ουσια ειναι τα ιδια φαρμακα που αφου περαασει το χρονικο διαστημα της πατεντας και ειναι φθηνοτερα γιατι δεν εχουν να πληρωσουν οι εταιρειες που τα παραγουν τις εργαστηριακες ερευνες!!!! Ας παρουν την πατεντα των Acana, Orijen, Blue, RC κλπ. ελληνικα εργοστασια και ας τα φτιαχνουν εδω! Μακαρι!!! Μεχρι τοτε ομως θελω να ξερω αποδεδειγμενα τι τρωνε τα γατια μου! Και εδω διαφωνω με την Koneko γιατι δε νομιζω οτι τιθεται συγκριση αναμεσα στην κτηνιατρικη RC και την Friskies ή την Maestro!!! Ειναι να το πω λαικα σα να συγκρινεις τη βουρτσα με την π....α!!! Ημαρτον πια!!!! Madd
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 3 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης