gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

+15
BokSurat
Chouzouris
vaso
SuperCatz
nikos_x
Smokys
ChocolateCat
Πούπσυ
f.m123
koneko
Anatoli
marea
XIONIS
Naerdiel
Δ²
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από koneko Παρ Ιουν 15, 2012 11:54 pm

dgriman έγραψε:
XIONIS έγραψε:
koneko έγραψε:
XIONIS έγραψε:Εχω ασχημα μαντατα για οσους παιρνουν Blue!!! Μας ηρθε επιστολη σημερα στο μαγαζι απο την Leading Paws την εταιρεια που τα εφερνε στην Ελλαδα οτι η Blue σταματαει τις εξαγωγες της προς ΟΛΕΣ τις Ευρωπαϊκες χωρες!!!! Αρα δεν ειναι το μονο προβλημα η Ελληνικη οικονομια αλλα ειναι γενικοτερο... ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 56971

Υποψιαζομαι οτι εχει να κανει με νομοθεσια της ΕΕ για εισαγωγη τροφης απο ΗΠΑ. Η ΕΕ εχει αρχισει να ξεφευγει εντελως με τους κανονισμους της (μου τα εκαναν τσουρεκια να διαβαζω τους κανονισμους τους για την εισαγωγη κατοικιδιου σε χωρα της ΕΕ και εχω να πω οτι δεν πανε καλα οι ανθρωποι...)

Κι εχεις απολυτο δικιο!!! Η Δημητρα (η συνεταιρος μου) μου ειχε διαβασει απο το τηλεφωνο μερος της επιστολης! Διαβασα ολο το κατεβατο κι ελεγε αυτο ακριβως. Οτι επειδη αλλαζει συνεχεια η νομοθεσια για τις εισαγωγες με τα δεδομενα της νεας νομοθεσιας δεν μπορουν να στελνουν! Επισης ελεγε οτι ψαχνουν εργοστασια στην Ευρωπη για να φτιαχνουν την τροφη εδω κι οτι μεχρι να βρουν λυση σταματαει η ειξαγωγη των προιοντων τους στην Ε.Ε. Επισης εχει στοιχεια επιοινωνιας για οποιον θελει να επικοινωνησει απευθειας μαζι τους. Αν θελετε σας τα βαζω.

Αρα, αν μας βγάλουν από την ΕΕ, τοτε θα είμαστε η μόνη χώρα της Ευρώπης που θα εισάγει και πάλι εεεε !!!
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261
να που εχει και τα θετικα της η εξοδος απο την ΕΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιουν 15, 2012 11:58 pm

dgriman έγραψε:
Αρα, αν μας βγάλουν από την ΕΕ, τοτε θα είμαστε η μόνη χώρα της Ευρώπης που θα εισάγει και πάλι εεεε !!!
happy2 happy2 happy2
happy2 happy2 happy2
Σωστό!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Ιουν 16, 2012 3:14 pm

happy2 happy2 και με τι θα τους πληρώναμε, με δραχμούλες;;

*αφήστε που, και να βγούμε από το ?, πάλι στην Ε.Ε. θα είμαστε και θα ισχύουν όλοι οι περιορισμοί...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Ιουν 16, 2012 11:44 pm

dimitroula έγραψε: happy2 happy2 και με τι θα τους πληρώναμε, με δραχμούλες;;

*αφήστε που, και να βγούμε από το ?, πάλι στην Ε.Ε. θα είμαστε και θα ισχύουν όλοι οι περιορισμοί...
Άμα βγούμε από την ΕΕ, δε θα μπορούμε να διαλέξουμε δικό μας νόμισμα; Ε, θα διαλέγαμε λίρες Smile
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Ιουν 16, 2012 11:51 pm

Δεν θα βγαίναμε από την Ε.Ε., θα βγαίναμε μόνο από την οικονομική ένωση, δηλ. το ευρώ. Και θα έπρεπε να τυπώνουμε δικό μας νόμισμα που δεν τυπώνει κανείς άλλος, ώστε να μη μας κυνηγήσουν.

πχ. στην Ε.Ε. είναι η Αγγλία αλλά δεν έχει ?.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Ιουν 16, 2012 11:55 pm

dimitroula έγραψε:Δεν θα βγαίναμε από την Ε.Ε., θα βγαίναμε μόνο από την οικονομική ένωση, δηλ. το ευρώ. Και θα έπρεπε να τυπώνουμε δικό μας νόμισμα που δεν τυπώνει κανείς άλλος, ώστε να μη μας κυνηγήσουν.

πχ. στην Ε.Ε. είναι η Αγγλία αλλά δεν έχει ?.
Λεπτομέρειες arrogant
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 12:15 am

Και η ιδια μλκ συνεχιζεται με Orijen / Acana!!! Περιμεναμε να παραλαβουμε απο την προπροηγουμενη εβδομαδα. Μας ειπαν οτι την π[ερασμενη Δευτερα περιμεναν κοντεινερ οποτε δε θα μας εφερναν οτι ειχαν αλλα ολα μαζι με αυτα που θα ερχοντουσαν. Δεν παρελαβαν Δευτερα... Μας ειπαν θα παραλαβουν Παρασκευη! Δεν παρελαβαν Παρασκευη... Τωρα ειπαν οτι περιμενουν κοντεινερ την Τριτη με ΠΟΛΛΕΣ ελλειψεις και θα παραλαβουμε απο Τεταρτη! Ο Θεος βοηθος... tafos
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιουν 17, 2012 9:42 am

Καιρός λοιπόν να ανοίξει και καμιά ελληνική βιομηχανία παραγωγής ποιοτικών ζωοτροφών...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Κυρ Ιουν 17, 2012 4:30 pm

Καιρός λοιπόν να ανοίξει και καμιά ελληνική βιομηχανία παραγωγής ποιοτικών ζωοτροφών...
Ελληνικη ΚΑΙ ποιοτικη? Μουαχαχαχ happy2

Ο Κompa LTD γιατι δεν εχει αποθηκες στην Αθηνα? Ξερει κανεις? Αυτο μου το ειπε ενα παιδι που εχει πετσοπ και εχει συνεχως ελλειψεις με orijen/acana !

Μας βλεπω ολους σιγα σιγα να στρεφομαστε μονο σε μεγαλοεταιριες(nestle-purina κτλ).
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιουν 17, 2012 6:14 pm

nikos_x έγραψε:
Καιρός λοιπόν να ανοίξει και καμιά ελληνική βιομηχανία παραγωγής ποιοτικών ζωοτροφών...
Ελληνικη ΚΑΙ ποιοτικη? Μουαχαχαχ happy2

Ο Κompa LTD γιατι δεν εχει αποθηκες στην Αθηνα? Ξερει κανεις? Αυτο μου το ειπε ενα παιδι που εχει πετσοπ και εχει συνεχως ελλειψεις με orijen/acana !

Μας βλεπω ολους σιγα σιγα να στρεφομαστε μονο σε μεγαλοεταιριες(nestle-purina κτλ).

Υπάρχουν και σοβαρές ελληνικές εταιρείες, απλώς τα προϊόντα τους είναι αρκετά ακριβότερα...
Δεν ξέρω τι τζίρο έχει ο Κομπα, όμως ξέρω ότι οι αποθήκες έχουν τεράστιο κόστος και αν αυτός εισάγει μόνο τρία είδη και αυτά με αστάθεια λόγω νομοθεσίας ή διάφορων άλλων παραγόντων, σίγουρα δεν θα τον συμφέρει να διατηρεί αποθήκες στην Αθήνα...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 7:26 pm

nikos_x έγραψε:
Καιρός λοιπόν να ανοίξει και καμιά ελληνική βιομηχανία παραγωγής ποιοτικών ζωοτροφών...
Ελληνικη ΚΑΙ ποιοτικη? Μουαχαχαχ happy2

Ο Κompa LTD γιατι δεν εχει αποθηκες στην Αθηνα? Ξερει κανεις? Αυτο μου το ειπε ενα παιδι που εχει πετσοπ και εχει συνεχως ελλειψεις με orijen/acana !

Μας βλεπω ολους σιγα σιγα να στρεφομαστε μονο σε μεγαλοεταιριες(nestle-purina κτλ).
Yπαρχουν ελληνικες ζωοτροφες!!!! Αλλα επειδη κι εγω ειχα την ιδια αντιδραση με σενα ( happy2 happy2 happy2 ) καπου κρατησα το φυλλαδιο τους και δε θυμαμαι που. Μου φαινεται θα πρεπει να το ψαξω just in case που δε θα μπορεσουμε να ξαναφερουμε στο μαγαζι τροφες εισαγωγης... tafos Παντως το δειγμα που μου ειχαν φερει δεν ηταν κακο... Suspect
Οσο για την Κομπα δεν ΕΙΧΕ αποθηκες Αθηνα. Εδω και αρκετους μηνες εχει αν θυμαμαι καλα καπου στον Ασπροπυργο
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από koneko Κυρ Ιουν 17, 2012 7:34 pm

μη γελατε με τα ελληνικα προιοντα ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 690518 , αν ο κοσμος αρχισει να τα αγοραζει και αρχισει να τους παιρνει τηλεφωνο ή να τους στελνει email και να τους ρωταει για την ποιοτητα, κτλ τοτε και αυτοι θα αναγκαστουν να ανεβασουν την ποιοτητα τους και να παραγουν κατι καλο!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Ιουν 17, 2012 7:36 pm

μακάρι να αρχίσει η χώρα μας να παράγει πράγματα.. όλα απ΄έξω θα τα παίρνουμε πια;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 7:46 pm

Aυτη την τροφη την παραγει καποια απο της μεγαλες εταιρειες που ασχολουνται με κοτοπουλα αλλα δε θυμαμαι ποια...Πινδος? Νιτσιακος? Θα πρεπει να το κοιταξω. Μου ειχε πει ο πωλητης τους οτι επειδη αρκετη απο την παραγωγη δεν βγαινει στην αγορα αντι να τη στελνουν εξω για παραγωγη ζωοτροφων αποφασισαν να ασχοληθουν αυτοι. Αν σας ενδιαφερει θα ψαξω αυριο το φυλλαδιο και θα σας πω ποιες τροφες ειναι!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Ιουν 17, 2012 7:47 pm

Ξηρα τροφη ηταν?
Μα να μην εχουμε ακουσει τιποτα?Που την διανεμουν δλδ?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 8:02 pm

Ναι ξηρα τροφη. Ειχαν απ οτι θυμαμαι περισσοτερους κωδικους για σκυλους και 1-2 για γατες. Αμα ειναι ολοι σαν εμενα που δεν ασχοληθηκα μαζι τους προφανως μονο σε πετσοπ επαρχιας. Τι να σου πω. Του ειπα μονο του ανθρωπου οτι θα το σκεφτω μηπως την παρω για το μαγαζι για να την πουλάω ως χυμα για τ αδεσποτα και μου ελεγε μα δεν ειναι κακη δεν ειναι μονο για τ αδεσποτα αλλα δεν μ επεισε... Ασε ... Θα ψαξω αυριο να δω πως λεγοταν η τροφη...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιουν 17, 2012 8:08 pm

Ασπα ρώτα τον και αν η εταιρεία έχει website, αν ακολουθεί ISO (και ποιοblinking και HACCP ("χασπ") (αυτό επιβάλλεται στα ανθρώπινα τρόφιμα, δεν ξέρω για τις ζωοτροφές) και αν σου πει ναι, να σου στείλει και τα έντυπα που το πιστοποιούν. Επίσης τα έντυπα με τις προδιαγραφές του κάθε προϊόντος τους αναλυτικά. Ως πιθανός αγοραστής τους, δικαιούσαι να τα απαιτήσεις και οφείλουν να σου τα στείλουν. Τέλος, ρώτα και πού βρίσκεται το εργοστάσιο. Αν είναι πχ. κοντά στον Αυλώνα, το νερό είναι γεμάτο με εξασθενές χρώμιο και οι τροφές τους θα είναι καρκινογενείς!

Κάτι άσχετο. Biokat's έφερες;
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Ιουν 17, 2012 9:18 pm

Άσπα κάτι άλλο άσχετο. Φλώρινα μπορείς να μου στείλεις; Θέλω τροφή, κάτι μπολάκια και κονσέρβες για προμήθειες καλοκαιριού. Όμως δε ξέρω πόσο θα μου βγουν με τα κτελ, γιατί παίρνουν πολλά οι άτιμοι..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 9:38 pm

Για 3-4 βδομαδες ακομα θα ειναι ζορι να στειλω γιατι εχει φυγει ο ανδρας μου κι εγω δεν οδηγω για να παω στο κτελ. Θα πρεπει ν αγγαρεψω καποιον να το κανει. Ακριβα παντως δεν ειναι τα κτελ!Αργος που στελνω και Κεφαλλονια ειναι κατω απο 10 ευρω το κιβωτιο! Καπου 7 ευρω πρεπει να ειναι απ οσο θυμαμαι. Αν δεν τα βιαζεσαι ωστε να εχω περιθωριο να βρω καποιον να μου τακουβαλησει Κηφισσο στειλε ΠΜ να μου πεις τι θες!
Δημητρουλα εχω δωσει παραγγελια απο την προηγουμενη εβδομαδα και περιμενω να μου ερθουν. Τωρα το ποτε δεν το ξερω. Λογικα μεσα στη βδομαδα.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Ιουν 17, 2012 9:43 pm

XIONIS έγραψε:Για 3-4 βδομαδες ακομα θα ειναι ζορι να στειλω γιατι εχει φυγει ο ανδρας μου κι εγω δεν οδηγω για να παω στο κτελ. Θα πρεπει ν αγγαρεψω καποιον να το κανει. Ακριβα παντως δεν ειναι τα κτελ!Αργος που στελνω και Κεφαλλονια ειναι κατω απο 10 ευρω το κιβωτιο! Καπου 7 ευρω πρεπει να ειναι απ οσο θυμαμαι. Αν δεν τα βιαζεσαι ωστε να εχω περιθωριο να βρω καποιον να μου τακουβαλησει Κηφισσο στειλε ΠΜ να μου πεις τι θες!
Δημητρουλα εχω δωσει παραγγελια απο την προηγουμενη εβδομαδα και περιμενω να μου ερθουν. Τωρα το ποτε δεν το ξερω. Λογικα μεσα στη βδομαδα.
κανά μήνα ε; χμμμ... Suspect θα δω αν μπορώ να το καθυστερήσω το θέμα και αν ναι θα σου στείλω πμ. Αλλιώς θα σου πω τι να μου έχεις έτοιμο για Σεπτέμβρη Smile
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 9:51 pm

Θα παρακλούσα να είμαστε πιο σοβαροί στους χαρακτηρισμούς μας για τα ελληνικά προϊοντα.


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Ιουν 17, 2012 10:16 pm

XIONIS έγραψε:
nikos_x έγραψε:
Καιρός λοιπόν να ανοίξει και καμιά ελληνική βιομηχανία παραγωγής ποιοτικών ζωοτροφών...
Ελληνικη ΚΑΙ ποιοτικη? Μουαχαχαχ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261

Ο Κompa LTD γιατι δεν εχει αποθηκες στην Αθηνα? Ξερει κανεις? Αυτο μου το ειπε ενα παιδι που εχει πετσοπ και εχει συνεχως ελλειψεις με orijen/acana !

Μας βλεπω ολους σιγα σιγα να στρεφομαστε μονο σε μεγαλοεταιριες(nestle-purina κτλ).
Yπαρχουν ελληνικες ζωοτροφες!!!! Αλλα επειδη κι εγω ειχα την ιδια αντιδραση με σενα ( ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 986261 ) καπου κρατησα το φυλλαδιο τους και δε θυμαμαι που. Μου φαινεται θα πρεπει να το ψαξω just in case που δε θα μπορεσουμε να ξαναφερουμε στο μαγαζι τροφες εισαγωγης... ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 56971 Παντως το δειγμα που μου ειχαν φερει δεν ηταν κακο... ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 703780
Οσο για την Κομπα δεν ΕΙΧΕ αποθηκες Αθηνα. Εδω και αρκετους μηνες εχει αν θυμαμαι καλα καπου στον Ασπροπυργο
Ναι ρε παιδιά, ελληνική και ποιοτική! ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 339558 Βλέπετε κάποια αντίφαση?ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 339558 ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 731743

Έλεος με την ξενομανία, πια!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 339558
Πούπσυ έγραψε:μακάρι να αρχίσει η χώρα μας να παράγει πράγματα.. όλα απ΄έξω θα τα παίρνουμε πια;
Πες τα ρε Ελιζάκι!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 742497
XIONIS έγραψε:Aυτη την τροφη την παραγει καποια απο της μεγαλες εταιρειες που ασχολουνται με κοτοπουλα αλλα δε θυμαμαι ποια...Πινδος? Νιτσιακος? Θα πρεπει να το κοιταξω. Μου ειχε πει ο πωλητης τους οτι επειδη αρκετη απο την παραγωγη δεν βγαινει στην αγορα αντι να τη στελνουν εξω για παραγωγη ζωοτροφων αποφασισαν να ασχοληθουν αυτοι. Αν σας ενδιαφερει θα ψαξω αυριο το φυλλαδιο και θα σας πω ποιες τροφες ειναι!
Άσπα, εμένα με ενδιαφέρει. Σε παρακαλώ ψάξ'το και πες μου.ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 270712
XIONIS έγραψε:Ναι ξηρα τροφη. Ειχαν απ οτι θυμαμαι περισσοτερους κωδικους για σκυλους και 1-2 για γατες. Αμα ειναι ολοι σαν εμενα που δεν ασχοληθηκα μαζι τους προφανως μονο σε πετσοπ επαρχιας. Τι να σου πω. Του ειπα μονο του ανθρωπου οτι θα το σκεφτω μηπως την παρω για το μαγαζι για να την πουλάω ως χυμα για τ αδεσποτα και μου ελεγε μα δεν ειναι κακη δεν ειναι μονο για τ αδεσποτα αλλα δεν μ επεισε... Ασε ... Θα ψαξω αυριο να δω πως λεγοταν η τροφη...
Αναμένουμε!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 270712
dimitroula έγραψε:Ασπα ρώτα τον και αν η εταιρεία έχει website, αν ακολουθεί ISO (και ποιοΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 517937 και HACCP ("χασπ") (αυτό επιβάλλεται στα ανθρώπινα τρόφιμα, δεν ξέρω για τις ζωοτροφές) και αν σου πει ναι, να σου στείλει και τα έντυπα που το πιστοποιούν. Επίσης τα έντυπα με τις προδιαγραφές του κάθε προϊόντος τους αναλυτικά. Ως πιθανός αγοραστής τους, δικαιούσαι να τα απαιτήσεις και οφείλουν να σου τα στείλουν. Τέλος, ρώτα και πού βρίσκεται το εργοστάσιο. Αν είναι πχ. κοντά στον Αυλώνα, το νερό είναι γεμάτο με εξασθενές χρώμιο και οι τροφές τους θα είναι καρκινογενείς!
Σωστή!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 742497
dgriman έγραψε:Θα παρακλούσα να είμαστε πιο σοβαροί στους χαρακτηρισμούς μας για τα ελληνικά προϊοντα.

Συμφωνώ απόλυτα!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 742497
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 10:32 pm

Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Ιουν 17, 2012 10:37 pm

δεν ξέρω, αν τα συστατικά ήταν ίδια με αυτά που παίρνω και ήταν και κτηνιατρική όπως αυτή που παίρνω και είχε και πιστοποίηση ποιότητας, τοτε γιατί όχι;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Ιουν 17, 2012 10:39 pm

Πούπσυ έγραψε:δεν ξέρω, αν τα συστατικά ήταν ίδια με αυτά που παίρνω και ήταν και κτηνιατρική όπως αυτή που παίρνω και είχε και πιστοποίηση ποιότητας, τοτε γιατί όχι;
Συμφωνώ, αν μια ελληνική τροφή πληρεί αυτές τις προϋποθέσεις, θα την προτιμούσα κι εγώ.. Νομίζω το έχουμε παρακάνει με τα ξένα ποϊόντα.. Δηλαδή εμείς τι είμαστε οι Έλληνες, χαζοί και δε μπορούμε να βγάλουμε τίποτα καλό; Ούτε για τα ξένα μπορούμε εξάλλου να είμαστε σίγουροι 100%..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιουν 17, 2012 10:41 pm

Οχι σε μια άγνωστη, αλλά εγώ αν έβλεπα ότι πληροί τις προϋποθέσεις της Ε.Ε. και γενικά δεν είναι εταιρεία-φάντασμα, θα μπορούσα να την εμπιστευθώ όπως εμπιστεύομαι άλλες ελληνικές εταιρείες για τη δική μου διατροφή. πχ. τη ΦΑΓΕ τη θεωρώ κορυφή στα γαλακτοκομικά. την Creta Farms στα αλλαντικά. Ομως ξέρω τι αυστηροί έλεγχοι τους έχουν γίνει και πόσο "σκίζονται" κάθε φορά να είναι εντάξει με τα πιστοποιητικά τους, γι'αυτό και έχουν πολλές φορές διπλάσια τιμή από άλλες φίρμες αμφίβολης ποιότητας.

Και μη θυμηθώ για τις αμερικάνικες τροφές, λίγα σκάνδαλα και ανακλήσεις έχουν γίνει και με δαύτες; Ασε που τα εργοστάσιά τους είναι μακριά και απλά θα πρέπει να τις εμπιστευθούμε εξ αποστάσεως. Τα σκάνδαλα για αυτές δύσκολα μαθαίνονται εδώ, σε αντίθεση με τις τοπικές βιομηχανίες.

Εχοντας πει τα παραπάνω, δεν είπα ότι προτίθεμαι να αλλάξω τις τροφές που παιρνω για τη νέα μυστηριώδη ελληνική τροφή. Απλώς εξέφρασα την επιθυμία μου να ανοίξει κι εδώ καμιά έστω ξένων συμφερόντων εταιρεία παραγωγής.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Ιουν 17, 2012 10:44 pm

Δειτε αυτο

http://www.express.gr/afieroma/ipiros/40052oz_2008061340052.php3
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Ιουν 17, 2012 10:47 pm

Κι αυτο

http://www.petartia.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=61&lang=el
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Δ² Κυρ Ιουν 17, 2012 10:49 pm

Anatoli έγραψε:Δειτε αυτο

http://www.express.gr/afieroma/ipiros/40052oz_2008061340052.php3

Καλό, αλλά δεν γράφει πού βρίσκεται η μονάδα παραγωγής οργανικών λιπασμάτων. Αν είναι μαζί με τις ζωοτροφές (πολύ πιθανό, γιατί με τις ανθρώπινες θα ήταν; ) τότε ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, όσα μέτρα ασφαλείας και να έχουν πάρει.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 10:50 pm

XIONIS έγραψε:Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...

Ναι Ασπά, ήδη σε πάρα πολλα πράγματα προτιμώ να είναι Ελληνικά. Αν εμείς οι ίδιοι απαξιώνουμε αυτά που παράγουμε, φαντάσου τι θα κάνουν οι ξένοι. Θεωρώ αυτη τη συζήτηση απαράδεκτη μόνο και που γίνεται. Θεωρώ ότι είναι αυτονόητο αυτό που λέω. Είναι σαν να μαγειρέψεις κάτι και να πείς μόνη σου ότι είναι χαλια, και ότι είναι καλύτερο το σνακ της τάδε ξένης εταιρείας..... δεν είναι παράλογο ????

Επίσης, ισως να πρέπει να γίνουμε λιγότερο επικριτικοι απο συνήθεια και μόνο. Δεν μπορεί, κάτι πρέπει να αξίζουμε.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 10:53 pm

Μπραβο βρε Τετα! Αυτη ηταν η Maestro!!!
http://www.petartia.gr/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=11&Itemid=95&lang=el

Kαι τωρα που τα ξαναειδα θυμηθηκα τι δεν μου αρεσε! Οτι υπηρχε μια τροφη για ΟΛΑ τα σταδια ηλικιας και οτι ενω παραγει ο Νιτσιακος κοτοπουλα η τροφη περιειχε ψαρι...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Κυρ Ιουν 17, 2012 10:54 pm

Anatoli έγραψε:Κι αυτο

http://www.petartia.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=61&lang=el
Kαι τωρα που τα ξαναειδα θυμηθηκα τι δεν μου αρεσε! Οτι υπηρχε μια τροφη για ΟΛΑ τα σταδια ηλικιας και οτι ενω παραγει ο Νιτσιακος κοτοπουλα η τροφη περιειχε ψαρι...
Συμφωνώ! Επίσης δεν υπάρχει εξειδίκευση, ένα είδος τροφής έχουν μόνο και δε βρίσκω και πού γράφει τα συστατικά..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Ιουν 17, 2012 10:56 pm

dgriman έγραψε:
XIONIS έγραψε:Θελετε να πειτε τωρα οτι αναμεσα σε RC, Hills και οτι αλλο δινουμε στα γατια μας μεχρι τωρα και σε μια αγνωστη ελληνικη τροφη θα προτιμαγατε την Ελληνικη μονο και μονο γιατι σα επιασε το πατριωτικο σας??? Εγω προτιμω ελληνικα προιοντα ετσι κι αλλιως στη διατροφη μου αλλα οπως και να το κανουμε για ζωοτροφες δεν θα τις προτιμουσα. Σαν μυρωδια και σαν εμφανιση η τροφη μου φανηκε συμπαθης σε επιπεδο ομως Brekkies κι οχι κατι καλυτερο, Για τ αδεσποτα οπως ειπα. Δεν ειχε ομως κι αυτος ο χριστιανος δειγματα να δοκιμασω εστω στα εξω αν την τρωνε. Τεσπα... Θα ψαξω να βρω το εντυπο και θα σας πω...

Ναι Ασπά, ήδη σε πάρα πολλα πράγματα προτιμώ να είναι Ελληνικά. Αν εμείς οι ίδιοι απαξιώνουμε αυτά που παράγουμε, φαντάσου τι θα κάνουν οι ξένοι. Θεωρώ αυτη τη συζήτηση απαράδεκτη μόνο και που γίνεται. Θεωρώ ότι είναι αυτονόητο αυτό που λέω. Είναι σαν να μαγειρέψεις κάτι και να πείς μόνη σου ότι είναι χαλια, και ότι είναι καλύτερο το σνακ της τάδε ξένης εταιρείας..... δεν είναι παράλογο ????

Επίσης, ισως να πρέπει να γίνουμε λιγότερο επικριτικοι απο συνήθεια και μόνο. Δεν μπορεί, κάτι πρέπει να αξίζουμε.
Τα ιδια λεμε αν προσεξες!!! Απλα στις ζωοτροφες δεν υπαρχει εμπειρια εκτος αν μιλαμε για προβατα και κοτες που κι εκει συνηθως εισαγωμενα παιρνουμε! Προσωπικα θα προτιμουσα να παιρνω και να μαγειρευω στα γατια μου παρα να παρω μια τροφη που δεν εχει δοκιμαστει για χρονια δεν εχει κριτικες και δεν ξερω τι παρενεργειες θα εχει (π.χ. ουροποιητικο).
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Ιουν 17, 2012 10:57 pm

υπάρχει κενό στην ελληνική βιομηχανια πάνω σε αυτό. όποιος ομως ασχοληθεί νομίζω ότι θα πάει καλά. και εννοώ να ασχοληθεί σοβαρά κι επιστημονικά. δεν το έχουν καταλάβει ακόμα νομίζω.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Κυρ Ιουν 17, 2012 10:57 pm

dimitroula έγραψε:
Anatoli έγραψε:Δειτε αυτο

http://www.express.gr/afieroma/ipiros/40052oz_2008061340052.php3

Καλό, αλλά δεν γράφει πού βρίσκεται η μονάδα παραγωγής οργανικών λιπασμάτων. Αν είναι μαζί με τις ζωοτροφές (πολύ πιθανό, γιατί με τις ανθρώπινες θα ήταν; ) τότε ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, όσα μέτρα ασφαλείας και να έχουν πάρει.

Πάντως η νόσος των τρελλων αγελάδων δεν είναι ελληνικό προϊόν. Ουτε εμεις ταίζαμε τα ζωά μας με συνθετικές τροφές. ούτε το τσερνομπιλ ήταν ελληνικό, ούτε τα πολλά θανατηφορά ατυχήματα με τρένα και αεροπλάνα είναι Ελληνικά. Επίσης πίσω απο κάθε directiva, μήπως κρύβεται κάτι άλλο .... λίγα έχουν ακουστεί ανα φάσεις ? να μην πω για τα εμβόλια που αγοράσαμε...

Και πως μπορείς να γνωρίζεις για τα μέτρα ασφαλείας που πέρνονται αλλού. Νομίζω ότι αυτό λέγετε ελληνικός ανθελληνισμός !!!!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης