gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

+15
BokSurat
Chouzouris
vaso
SuperCatz
nikos_x
Smokys
ChocolateCat
Πούπσυ
f.m123
koneko
Anatoli
marea
XIONIS
Naerdiel
Δ²
19 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουν 20, 2012 10:09 pm

BokSurat έγραψε:
f.m123 έγραψε:
BokSurat έγραψε:κ εγώ αυτό που λέει η chouzouris κατάλαβα από αυτό που έγραψε η xionis ...

λοιπόν σχετικά με την νιτσιάκος (έτσι δε λέγετε; ) εγώ τους έστειλα e-mail να μου στείλουν δείγμα για τα γατιά κ το σκύλο κ μου απάντησα ότι συσκευασίες δειγμάτων δεν διαθέτουν αλλά πολύ ευχαρίστως να μου στείλουν μια μικρή ποσότητα τροφής να την δοκιμάσω και με ρώτησαν μάλιστα πολλές πληροφίορίες για τα ζώα μου ώστε να μου προτείνουν την κατάληλη τροφή για αυτά με βάση την ράτσα, την ηλικια, αν ειναι μεσα η εξω απο το σπιτι ακόμα και αν ειναι δραστηρια η οχι και αν ειναι στειρωμενα κ.α.!
Λέτε αν τους στείλουμε μπόλικα μέιλ ότι αν φτιάξουν κάποια τροφή grain-free σύμφωνα με τα πρότυπα ακάνα-όριτζεν-μπλου θα έχουν πάααρααα πολλούς πελάτες αρκεί η ποιότητά τους να είναι καλή να το σκεφτούν; Και να φτιάξουν; ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 703780
θα πρότεινα αν υπάρχουν υποψίφιοι που θα ήθελαν να στείλουν επώνυμα e-mail να το οργανώσουμε και να το κάνουμε αλλά μάλλον αφού πρώτα το δοκιμάσω στα γατιά μου αν τελικώς μου στείλουν δείγμα τροφής (είπαν θα στείλουν αλλά θα δούμε), και έτσι αν τελικά πάρει το ρίσκο ο επιχειρηματίας μπορεί και να βγει κάτι καλό για ένα ελληνικό προϊόν... που ξέρεις..........!!!

Καλή ιδέα Ελισάβετ, θα επικοινωνήσω κι εγώ μαζί τους!ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 742497
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουν 20, 2012 11:51 pm

Αν σου στείλει τελικά πες μας, εγώ ενδιαφέρομαι να οργανωθούμε και να τους πούμε!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Ιουν 21, 2012 12:14 am

BokSurat έγραψε:κ εγώ αυτό που λέει η chouzouris κατάλαβα από αυτό που έγραψε η xionis ...

λοιπόν σχετικά με την νιτσιάκος (έτσι δε λέγετε; ) εγώ τους έστειλα e-mail να μου στείλουν δείγμα για τα γατιά κ το σκύλο κ μου απάντησα ότι συσκευασίες δειγμάτων δεν διαθέτουν αλλά πολύ ευχαρίστως να μου στείλουν μια μικρή ποσότητα τροφής να την δοκιμάσω και με ρώτησαν μάλιστα πολλές πληροφίορίες για τα ζώα μου ώστε να μου προτείνουν την κατάληλη τροφή για αυτά με βάση την ράτσα, την ηλικια, αν ειναι μεσα η εξω απο το σπιτι ακόμα και αν ειναι δραστηρια η οχι και αν ειναι στειρωμενα κ.α.!
Αφου εχουν ΜΟΝΟ ΜΙΑ τροφη για γατες πως θα το κανουν αυτο?
Τεσπα κοιταξα και το φυλλαδιο που μου εχουν δωσει και δεν λενε κατι διαφορετικο απο αυτο που γραφουν στο site. Κοινως δεν εχουν τα συστατικα αναλυτικα. Οσο για δειγμα εδω δεν ειχαν να μου αφησουν στο μαγαζι για να τα δειξω στη Δημητρα που δεν ηταν εκει για να τα δει.Οι συσκευασιες ειναι 20κιλα σακκια δεν εχουν μικροτερες.
Οσο για το να αγοραζουμε αποκλειστικα ελληνικα προιοντα θα σας το χαλασω το ονειρο.
Τη Δευτερα ειχε ερθει στο μαγαζι ο υπευθυνος πωλησεων της Pets & People (Shezir και οχι μονο) που ειναι θυγατρικη της ΒΙ-ΚΗ και βγαζουν καποιες τροφες φθηνες (Lucky - cookie cat - cookie dog) Την Cookie cat την επαιρνα παλιοτερα για τα αδεσποτα μου αλλα δεν την ετρωγαν. Οταν τον ρωτησα γιατι η εταιρεια δεν βγαζει και μια ποιο καλη σειρα με ζωοτροφες γιατι ο κοσμος προτιμαει να αγοραζει ελληνικα προιοντα μου ειπε μαλλον απορρημενος "ποια ελληνικα προιοντα? Αφου το 15% μονο των πρωτων υλων προερχεται απο την Ελλαδα το υπολοιπο 85% (π.χ. σιτηρα) ειναι εισαγωμενα!!! " Αυτο για να μην χαιρεσται αδικα οτι μπορει να υπαρξουν τροφες αποκλειστικα και μονο ελληνικες....
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Ιουν 21, 2012 12:16 am

Ασπα, στο σαιτ εδειχνε 3 τροφες οχι μια.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Ιουν 21, 2012 12:23 am

Η Maestro στην οποια ειχαμε αναφερθει και για την οποια μου εφεραν φυλλαδιο για γατα ειχε μονο μια με γευση ψαρι. Στο site ειχε αλλες 2 για τις οποιες απ οτι θυμαμαι δεν εγραφε τιποτα και ο πωλητης της εταιρειας δεν τις ανεφερε καν.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουν 21, 2012 12:26 am

Φαίνονται ανοργάνωτοι γαμώτο..
No No No
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Ιουν 21, 2012 9:32 am

Και οι αλλες τροφες στο site τυπου maestro ειναι.Aπορω γιατι τις διαφοροποιουν.
Επισης,καμια σωστη εταιρια δεν κρυβει τα συστατικα της τροφης.Ειναι απο τα πρωτα που πρεπει να εχουν στην διαθεση των καταναλωτων.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουν 21, 2012 4:49 pm

nikos_x έγραψε:Και οι αλλες τροφες στο site τυπου maestro ειναι.Aπορω γιατι τις διαφοροποιουν.
Επισης,καμια σωστη εταιρια δεν κρυβει τα συστατικα της τροφης.Ειναι απο τα πρωτα που πρεπει να εχουν στην διαθεση των καταναλωτων.
Ούτε εγώ βρήκα τα συστατικά και σκεφτόμουν μήπως δεν έψαξα καλά..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Ιουν 21, 2012 10:33 pm

Γιατί οι τροφές για ανθρώπους έχουν όλα τα συστατικά μέσα ? ή οι ξένες αναφέρουν όλα τα συστατικά, και όταν λέμε όλα, εννοούμε όλα !!!

Ρε παιδιά τι είναι αυτα που ζητάτε ???

Συγνώμη αλλα όλο αυτο το λέω εμπάθεια προς τα Ελληνικά προϊόντα, οτι και είναι αυτά.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Ιουν 21, 2012 10:38 pm

Ξενη ή ντοπια, αν δεν αναγραφει τα συστατικα ειναι μαπα.Και μιλαμε για κροκετες ,οχι για ολα τα προιοντα.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Ιουν 21, 2012 10:43 pm

nikos_x έγραψε:Ξενη ή ντοπια, αν δεν αναγραφει τα συστατικα ειναι μαπα.Και μιλαμε για κροκετες ,οχι για ολα τα προιοντα.

Νίκο, κανένα προϊόν δεν αναφέρει τα συστατικά του στο σύνολο τους, ούτε καν σε αναλόγια, ο νόμος αναφέρει το τί πρέπει να αναγράφεται και πως.

το σύνολο των συστατικών καθώς και οι αναλογίες τους είναι εφτασφραγιστο μυστικό της κάθε εταιρείας, και το φυλάει ως κόρη οφθαλμού. Ολα τα αλλα που λέτε, είναι απλά ουτοπίες, και δεν θα τα βρείτε πουθενα, είτε είναι Ελληνικές είτε είναι ξένες οι τροφές

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Ιουν 21, 2012 10:46 pm

Τα συστατικα της ξηρας τροφης κ η χημικη αναλυση ΠΡΕΠΕΙ να αναγραφονται.Ειναι υποχρεωμενοι να τα αναγραφουν πανω στο σακι. Αν ειναι αληθεια ή οχι ειναι αλλο θεμα.
Επισης η σειρα των συστατικων ειναι η σειρα περιεκτικοτητας στους στο συνολο της τροφης.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Ιουν 21, 2012 10:54 pm

dgriman έγραψε:Γιατί οι τροφές για ανθρώπους έχουν όλα τα συστατικά μέσα ? ή οι ξένες αναφέρουν όλα τα συστατικά, και όταν λέμε όλα, εννοούμε όλα !!!

Ρε παιδιά τι είναι αυτα που ζητάτε ???

Συγνώμη αλλα όλο αυτο το λέω εμπάθεια προς τα Ελληνικά προϊόντα, οτι και είναι αυτά.

+1 Την ίδια εντύπωση εισπράττω κι εγώ..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Ιουν 21, 2012 10:57 pm

nikos_x έγραψε:Τα συστατικα της ξηρας τροφης κ η χημικη αναλυση ΠΡΕΠΕΙ να αναγραφονται.Ειναι υποχρεωμενοι να τα αναγραφουν πανω στο σακι. Αν ειναι αληθεια ή οχι ειναι αλλο θεμα.
Επισης η σειρα των συστατικων ειναι η σειρα περιεκτικοτητας στους στο συνολο της τροφης.

φυσικά και δεν πρέπει. Απο μια περιεκτικότητα και κάτω, δεν τα ανφέρουν καν, τα ονομάτιζουν όλα μαζι με ενα ονομα και αρκει. Η περικτικότητα αναφέρεται μόνο στο συστατικό απο το οποίο ονοματίζεται το προϊον, και είναι γενική.

Υποχρεωμένοι είναι να αναγράφουν μόνο τα αλλεργιογόνα συστατικά που έχουν όλες οι τροφές και μόνο, Π.Χ, αν υπαρχει αυγό, πρέπει να το αναφέρουν, αν περιέχει γάλα, πρέπει να αναφέρουν ότι περιέχει λακτόζη, και αυτά για ανθρώπινες τροφές, για κτηνιατρικές δεν νομίζω να είναι υποχρεώμενοι για κατι συγκεκριμένο.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Ιουν 21, 2012 11:02 pm

Αλλο η ονομασια του προιοντος που δινει μια γενικη εικονα πχ, "chicken & rice" κ αλλο τα συστατικα της.
Υποχρεωμένοι είναι να αναγράφουν μόνο τα αλλεργιογόνα συστατικά που έχουν όλες οι τροφές και μόνο, Π.Χ, αν υπαρχει αυγό, πρέπει να το αναφέρουν, αν περιέχει γάλα, πρέπει να αναφέρουν ότι περιέχει λακτόζη, και αυτά για ανθρώπινες τροφές, για κτηνιατρικές δεν νομίζω να είναι υποχρεώμενοι για κατι συγκεκριμένο.
Κανεις λαθος. Ολα τα προιοντα αναγραφουν ολα τους τα συστατικα.Απο κρουασαν μεχρι μακαρονια κ αναψυκτικα. Για τις κτηνιατρικες επισης το ιδιο.

Aπο αυριο λοιπον ξεκινηστε να ταιζετε maestro- κ οτι αλλο- τις γατες σας.Οχι μονο να τις στηριζετε στα λογια αλλα κ στην πραξη.Αφου ειναι ελληνικες κ πρεπει να τις προτιματε.... Smile
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Ιουν 21, 2012 11:08 pm

nikos_x έγραψε:Αλλο η ονομασια του προιοντος που δινει μια γενικη εικονα πχ, "chicken & rice" κ αλλο τα συστατικα της.
Υποχρεωμένοι είναι να αναγράφουν μόνο τα αλλεργιογόνα συστατικά που έχουν όλες οι τροφές και μόνο, Π.Χ, αν υπαρχει αυγό, πρέπει να το αναφέρουν, αν περιέχει γάλα, πρέπει να αναφέρουν ότι περιέχει λακτόζη, και αυτά για ανθρώπινες τροφές, για κτηνιατρικές δεν νομίζω να είναι υποχρεώμενοι για κατι συγκεκριμένο.
Κανεις λαθος. Ολα τα προιοντα αναγραφουν ολα τους τα συστατικα.Απο κρουασαν μεχρι μακαρονια κ αναψυκτικα. Για τις κτηνιατρικες επισης το ιδιο.

Aπο αυριο λοιπον ξεκινηστε να ταιζετε maestro- κ οτι αλλο- τις γατες σας.Οχι μονο να τις στηριζετε στα λογια αλλα κ στην πραξη.Αφου ειναι ελληνικες κ πρεπει να τις προτιματε.... Smile

Είναι σαφές ότι έχουμε διαφορετικές απόψεις σχετικά με το θέμα, απο εκει και πέρα όλοι μας έχουμε το δικαιώμα της επιλογής.
Το πως και με τι ταϊζει ο κάθε ενας, είναι δικαιωμά του και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να γίνεται κριτική επι αυτού.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Ιουν 21, 2012 11:23 pm

Προφανως η Maestro ειναι μια νεα τροφη. Γι αυτο και αμα δεν την ανεφερε η Ασπα δεν θα το ψαχναμε και δεν θα την ξεραμε. Τωρα, οσον αφορα τα συστατικα, ειμαι σιγουρη οτι πανω στη συσκευασια τα γραφει αναλυτικα.Το σαιτ τους δεν ειναι οργανωμενο πιστευω και γι αυτο δεν τα γραφει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουν 21, 2012 11:25 pm

Να σας πω κάτι, κι εγώ θέλω να προτιμήσω το ελληνικό προϊόν με τα χίλια.. Και ξέρω ότι δε μπορώ να είμαι σίγουρη για τα ξένα, συμφωνώ απόλυτα. Για τα συστατικά για ανθρώπους δεν το έχω ψάξει τόσο, αλλά από τη στιγμή που για τα ζώα μου το ψάχνω, γιατί να μη ξέρω έστω τα βασικά συστατικά; Γιατί τα γράφουν σε όλες τις υπόλοιπες τροφές; Αφού διαλέγω την τροφή με βάση τα συστατικά και τη σειρά τους, γιατί να μην το κάνω με οποιοδήποτε προϊόν, είτε ελληνικό είτε ξένο; Στην ιστοσελίδα μπήκα για να δω αν η τροφή μου φαίνεται, από τις ελάχιστες βασικές γνώσεις που έχω στο θέμα, καλή... Και έχω και σκοπό να τους ρωτήσω τι περιέχει, να μου στείλουν μια λίστα με τα συστατικά, και πρότεινα και να τους ρωτήσουμε αν έχουν σκοπό να φτιάξουν μια τροφή που να είναι και ολιστική, για να μη χρειάζεται να προτιμούμε μια ξένη εταιρία αντί για μια ελληνική όσοι θέλουμε να αγοράζουμε ολιστικές τροφές... Και δεν το βλέπω αυτό σαν εμπάθεια, για μένα προσωπικά μιλάω, απλά αυτό θα έκανα με οποιοδήποτε προϊόν, είτε ελληνικό είναι είτε ξένο.. Και ξένη να ήταν η maestro δε θα την προτιμούσα αν έβλεπα ότι δεν μου κάνει, ξαναλέω δεν είμαι ειδική, αλλά έχω βάλει έναν μπούσουλα για ΜΕΝΑ, αυτό που θεωρώ εγώ "καλό"... Εγώ θα τους στείλω ένα μέιλ και αν με καλύπτει η τροφή θα την προτιμήσω σίγουρα.. Αν δε μου κάνει όμως, δε θα την πάρω απλά και μόνο επειδή είναι ελληνική..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Πεμ Ιουν 21, 2012 11:27 pm

Anatoli έγραψε:Προφανως η Maestro ειναι μια νεα τροφη. Γι αυτο και αμα δεν την ανεφερε η Ασπα δεν θα το ψαχναμε και δεν θα την ξεραμε. Τωρα, οσον αφορα τα συστατικα, ειμαι σιγουρη οτι πανω στη συσκευασια τα γραφει αναλυτικα.Το σαιτ τους δεν ειναι οργανωμενο πιστευω και γι αυτο δεν τα γραφει.
Η βλακεία είναι ότι οι συσκευασίες τους, από ότι είπε η boksurat και η Άσπα, είναι μεγάλες και μου είναι δύσκολο να πάρω μια μεγάλη συσκευασία για να τη δοκιμάσω απλώς και να μάθω τα συστατικά της.. Θα τους στείλω μέιλ και θα σας πω τι μου είπαν!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Πεμ Ιουν 21, 2012 11:44 pm

Περι συστατικών και μόνο για ανθρώπινες τροφές, για κτηνιατρικά δεν βρήκα κάτι το ιδιάιτερο, θεωρώ όμως οτι ο κανονισμός θα είναι πολύ πιο ελαφρύς, κατα τη στιγμή που αυτά τα ζώα δεν προορίζονται για βρώση από άνθρωπο.

Προσέξτε το άρθρο 4, που αναιρεί κατα ένα τρόπο το 2.

Υποχρεωτικές ενδείξεις

1. η ονομασία του τροφίμου
2. ο κατάλογος των συστατικών
3. κάθε συστατικό ή τεχνολογικό βοήθημα που απαριθμείται στο παράρτημα II του Κανονισμού ή προέρχεται από ουσία ή προϊόν που απαριθμείται στο παράρτημα II και το οποίο προκαλεί αλλεργίες ή δυσανεξίες και χρησιμοποιείται στην παραγωγή ή παρασκευή ενός τροφίμου και εξακολουθεί να υπάρχει στο τελικό προϊόν, ακόμη και σε τροποποιημένη μορφή
4. η ποσότητα ορισμένων συστατικών ή κατηγοριών συστατικών
5. η καθαρή ποσότητα του τροφίμου
6. η ημερομηνία ελάχιστης διατηρησιμότητας και η τελική ημερομηνία ανάλωσης («ανάλωση έως»)
7. τυχόν ιδιαίτερες συνθήκες αποθήκευσης ή/και συνθήκες χρήσης
8. το όνομα ή η εμπορική επωνυμία και η διεύθυνση του υπευθύνου επιχείρησης τροφίμων που αναφέρεται στο άρθρο 8 παράγραφος 1
9. η χώρα καταγωγής ή ο τόπος προέλευσης όπως προβλέπεται στο άρθρο 25
10. οδηγίες χρήσης, εφόσον η παράλειψή τους θα δυσχέραινε τη σωστή χρήση του τροφίμου
11. για τα ποτά με περιεκτικότητα σε αιθυλική αλκοόλη μεγαλύτερη από 1,2% κατ' όγκον, η αναγραφή του αποκτηθέντος κατ' όγκον αλκοολικού τίτλου
12. διατροφική δήλωση


πηγη : http://www.foodbites.eu/

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουν 22, 2012 12:01 am

SuperCatz έγραψε:
dgriman έγραψε:Γιατί οι τροφές για ανθρώπους έχουν όλα τα συστατικά μέσα ? ή οι ξένες αναφέρουν όλα τα συστατικά, και όταν λέμε όλα, εννοούμε όλα !!!

Ρε παιδιά τι είναι αυτα που ζητάτε ???

Συγνώμη αλλα όλο αυτο το λέω εμπάθεια προς τα Ελληνικά προϊόντα, οτι και είναι αυτά.

+1 Την ίδια εντύπωση εισπράττω κι εγώ..
Egγω παλι δεν μπορω να καταλαβω τι σκαλωμα εχετε φαει και οι δυο για καποιες τροφες που δεν τις εχετε δει και δεν τις εχετε δοκιμασει τι στιγμη που ειμαι σιγουρη οτι δεν θα τις περνατε ουτε για τ αδεσποτα σας. Γιατι εχω δει τι τροφη δινετε στ αδεσποτα σας κι ειναι κλασεις ανωτερησαν τροφη ποιοτικα!!!! Μεχρι και οι ιδιοι οι πωλητες των εταιρειων ως χαμηλης κατηγοριας τροφη την προωθουν και οχι ως premium. Γιατι τις στηριζετε με τοσο παθος δε μπορω να καταλαβω!!! Κουβεντα να γινεται...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Παρ Ιουν 22, 2012 12:09 am

Ασπα δεν υποστηρίζω τίποτα και κανενάν, γενική κουβέντα κάνουμε, ομως με ενοχλει να βάζουμε στη πυρα το οτιδήποτε επειδή είναι Ελληνικό, ειδικά αν δεν έχουμε σχετική εμπειρία με το όποιο προϊόν.
Μου φέρνει στο μυαλό τη φράση που έλεγαν οι παλαιότεροι, "αφου είναι ξένο είναι και καλό" και με χαλάει.
Αλλα ας μην ξεχνάμε και τη κλασσική παροιμία που έχουμε ξεχάσει "Παπουτσι απο το τόπο σου και αν είναι χιλιομπαλωμένο", κάτι ήξεραν, και οι καιροί νομίζω πως απαιτούν να τη θυμηθούμε....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιουν 22, 2012 12:11 am

Αφού λοιπόν κανένας δεν τις έχει δει, πώς κάποιοι μπορούν να τις κατακρίνουν ή να τις απαξιώνουν?ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 854643
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουν 22, 2012 12:48 am

Οπως ξαναειπα αλλα μαλλον διαβαζετε επιλεκτικα τις εχω δει γιατι μου τις εφεραν στο μαγαζι. Ο δε Νικος λογω αντικειμενου σπουδων εχει 5 γνωσεις παραπανω και μπορει απο τα συστατικα να καταλαβει καποια πραγματα. Οι υπολοιποι γιατι επιμενετε να σχολιαζεται ζωρις να γνωριζετε δεν το καταλαβαινω
Οσο για σενα Δημητρη απο αυτα που γραφεις μονο γενικη κουβεντα δε βλεπω να κανουμε αντιθετα πολυ συγκεκριμενη επιθεση. Αν συνεχισεις σε αυτο το υφος θ αρχισω να πιστευω οτι εχεις ποσοστα σε μια απο τις 2 παραπανω ελληνικες εταιρειες και μας το κρυβεις!!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιουν 22, 2012 12:55 am

Εγώ τους έστειλα μέιλ πάντως, θα σας πω όταν μου απαντήσουν!
Άσπα μου κι εμένα με ενδιαφέρει να μάθω τα συστατικά, ίσως δεν καταλάβω τόσα όσα θα καταλάβει ένας ειδικός όπως ο Νίκος, αλλά με τόσο διάβασμα που έχω ρίξει για τη διατροφή των γατιών...
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουν 22, 2012 1:14 am

Κι εμενα μ ενδιαφερει να μαθω τα συστατικα κι απορω πως προσπαθουν να προωθησουν μοια τροφη χωρις να δινουν εστω και τις βασικες πληροφοριες. Αυτος ηταν ενας απο τους λογους που δεν ασχοληθηκα και δεν εδωσα παραγγελια κι ολας..αν σου δωσουν πληροφοριες πες το μας κι εδω γιατι εγω παρολο πουειχα ζητησει πληροφοριες (εημερωτικο φυλλαδιο, δειγματα, τιμοκαταλογο κλπ.) ακομα περιμενω...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Παρ Ιουν 22, 2012 10:12 am

XIONIS έγραψε:Οπως ξαναειπα αλλα μαλλον διαβαζετε επιλεκτικα τις εχω δει γιατι μου τις εφεραν στο μαγαζι. Ο δε Νικος λογω αντικειμενου σπουδων εχει 5 γνωσεις παραπανω και μπορει απο τα συστατικα να καταλαβει καποια πραγματα. Οι υπολοιποι γιατι επιμενετε να σχολιαζεται ζωρις να γνωριζετε δεν το καταλαβαινω
Οσο για σενα Δημητρη απο αυτα που γραφεις μονο γενικη κουβεντα δε βλεπω να κανουμε αντιθετα πολυ συγκεκριμενη επιθεση. Αν συνεχισεις σε αυτο το υφος θ αρχισω να πιστευω οτι εχεις ποσοστα σε μια απο τις 2 παραπανω ελληνικες εταιρειες και μας το κρυβεις!!!!

Ασπα, για πια επίθεση λες ? επειδή έχω διαφορετική απόψη και θέλω να υπερασπίζομαι τα Ελληνικά προϊόντα, ως Ελληνας, που αν μην τι άλλο δεν υπάρχει αποδεδειγμένη εμπειρία, αλλα μόνο απο φήμης τα στέλνουμε στο ναδίρ ? αυτό εσύ το λες επίθεση ??? με την ίδια λογική και εγω μπορώ να θεωρήσω ότι γίνεται επίθεση στα ελληνικά προϊόντα με σκοπιμότητα (φυσικά και δεν το βλέπω ετσι, και δεν θέλω να πιστεψω ότι συμβαίνει κάτι τετοιο σκόπιμα).
Θα πρότεινα αντι να λέμε τι θέλουμε και να απαιτούμε, να δούμε τί είναι υποχρεωμένοι οι άλλοι να επικοινωνήσουν για τα προϊόντα τους, και όχι να λεμε ότι θέλουμε. Αν οι ξένες εταιρείες βάζουν τα αναλυτικά συστατικά τους (που πολυ αμφιβάλω, εδω δεν το κάνουν οι εταιρείες για τα ανθρώπινα τρόφιμα, θα το κάνουν για τα κατοικίδια μας, που και πάλι η αμφιβολία μου αυτή προκίπτει απο την εμπειρία μου και δεν έχω σαφές ενδειξείς για κάτι τέτοιο), πρέπει να εξεταστεί κατα πόσο είναι υποχρεωμένες και οι ελληνικές να το κάνουν. Καλή η θεωρεία αλλα η πράξη μέχρι σήμερα έχει δείξει αλλα.

Καλό είναι, για εμας τους ίδιους, και για τις επόμενες γενιες που ακολουθούν, που σήμερα είναι πάνω απο το 50% στην ανεργία, να προσπαθήσουμε να αναδειξούμε και να υπερασπιστούμε τα Ελληνικά προϊόντα και όχι να τα θάβουμε χωρίς να τα έχουμε καν δοκιμάσει, που ακόμα και αυτό να έχει γίνει, μπορούμε να είμαστε απλά ουδέτεροι.
Η κάθε εταιρεία, και ο κάθε επιχειρηματίας, βάζει τα χρηματα του για να τα πολλαπλασιάσει, και μέσω αυτής της διαδικασίας δημιουργεί θέσεις εργασίας, και αυτες αυτη τη στιγμή, και κάθε μερα, ελλατωνονται με τρομακτικούς ρυθμούς.
Συγνώμη, αλλα θεωρώ ότι είναι χρέος μου ως Ελληνας και μόνο, να υπερασπιστώ την όποια Ελληνική παραγωγή, και αν μη τι άλλο να μην την καταδικάζω. Δεν μου αρέσει το μέτριο, αλλα σίγουρα είναι καλύτερο απο το μηδεν, και είναι στο χέρι όλων μας, στο μέλλον το μέτριο να το κάνουμε καλό.

Προσωπικά δεν γνώριζα την ύπαρξη των εταιρείων αυτών, τώρα όμως θα ήθελα να τις δοκιμάσω και εγώ, γιατί κακα τα ψέματα, είδα τη καλοσύνη που έχουν και οι ξένες τροφές, ειδικά τώρα στη κρίση.....

Αν υπάρχει κενό στην Ελληνική αγορά, να μια καλή ευκαιρεία για κάποιον νέο, να αρχίσει τώρα τη παραγωγή, και καλό είναι να ξέρει ότι θα τύχει ευνοϊκής μεταχείρισης απο το κόσμο και με θετική προδιάθεση στο εγχειρήμα του.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 22, 2012 10:49 am

Βρε παιδια, ολες οι τροφες πανω στη συσκευασια γραφουν τα αναλυτικα συστατικα. Τωρα ποσο αναλυτικα ειναι αυτα κανεις δεν ξερει. απο την αλλη, πληροφοριες γι αυτη την τροφη δεν υπαρχουν πουθενα. Πολυ πιθανον να υπαρχουν πανω στη συσκευασια. Απο το σαιτ ειδα οτι η Μαεστρο ειναι στην κατηγορια Premium ( ουτε holistic ουτε super premium και η αλλη στην κατηγορια Medium). Μεγα λαθος τους που δεν γραφουν στο σαιτ τα αναλυτικα συστατικα ωστε να μπορουμε να εχουμε καθαρη αποψη διοτι αυτο λειτουργει εν μερει εναντιον τους. Οταν θες να προωθησεις ενα προιον πρεπει να το κανεις σωστα ωστε ο αλλος να ξερει τι αγοραζει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Παρ Ιουν 22, 2012 10:50 am

Anatoli έγραψε:Βρε παιδια, ολες οι τροφες πανω στη συσκευασια γραφουν τα αναλυτικα συστατικα. Τωρα ποσο αναλυτικα ειναι αυτα κανεις δεν ξερει. απο την αλλη, πληροφοριες γι αυτη την τροφη δεν υπαρχουν πουθενα. Πολυ πιθανον να υπαρχουν πανω στη συσκευασια. Απο το σαιτ ειδα οτι η Μαεστρο ειναι στην κατηγορια Premium ( ουτε holistic ουτε super premium και η αλλη στην κατηγορια Medium). Μεγα λαθος τους που δεν γραφουν στο σαιτ τα αναλυτικα συστατικα ωστε να μπορουμε να εχουμε καθαρη αποψη διοτι αυτο λειτουργει εν μερει εναντιον τους. Οταν θες να προωθησεις ενα προιον πρεπει να το κανεις σωστα ωστε ο αλλος να ξερει τι αγοραζει.

Αυτά που γράφουν τι είναι ?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 22, 2012 11:00 am

αυτα που γραφουν δεν ειναι αναλυτικα συστατικα.

Πλήρως ισορροπημένη τροφή για ενήλικες γάτες, με δημητριακά, κρέας και παράγωγα, ψάρι και παράγωγα, έλαια, λίπη, ιχνοστοιχεία και βιταμίνες A, D, E. Τους χαρίζει δύναμη κι ενέργεια, υγιές δέρμα και γυαλιστερό τρίχωμα. Σερβίρεται όπως είναι. Η καθημερινή ποσότητα τροφής ποικίλει ανάλογα την ηλίκια της γάτας και μπορεί να μεταβληθεί ανάλογα με τη δραστηριότητα, τη ράτσα και τις κλιματολογικές συνθήκες. Η ξεχωριστή γεύση των MAESTRO CAT διατηρείται όλη μέρα, γι' αυτό και οι γάτες θα....γουργουρίζουν από ευχαρίστηση.

Πρόσθετες πληροφορίες
Λιπαρά11,0%
Κυτταρίνη2,5%
Ασβέστιο1,2%
Φώσφορος0,9%
Βάρος
Πρωτεϊνη30,0%
Τέφρα7,0%
Υγρασία10,0%

Αναλυτικα συστατικα ειναι για παραδειγμα αυτα.

http://www.royalcanin.co.uk/products/products/cat-products/feline-care-nutrition/oral-sensitive-30
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Παρ Ιουν 22, 2012 11:09 am

εννοείς αυτά : Ingredients

COMPOSITION: dehydrated poultry meat, rice, maize, vegetable fibres, animal fats, maize gluten, vegetable protein isolate*, hydrolysed animal proteins, beet pulp, fish oil, fructo-oligo-saccharides, soya oil, psyllium husks and seeds. ADDITIVES (per kg): Nutritional additives: Vitamin A: 23500 IU, Vitamin D3: 700 IU, E1 (Iron): 36 mg, E2 (Iodine): 3 mg, E4 (Copper): 7 mg, E5 (Manganese): 46 mg, E6 (Zinc): 139 mg, E8 (Selenium): 0.06 mg - Technological additives: Pentasodium triphosphate: 2 g - Preservatives - Antioxidants. ANALYTICAL CONSTITUENTS: Protein: 30% - Fat content: 15% - Crude ash: 7.2% - Crude fibres: 6.3%. *L.I.P.: protein selected for its very high assimilation.

Και τωρα που τα διάβασες, κατάλαβες τι είναι το καθένα και τι κάνει το καθένα επακριβως ?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 22, 2012 11:16 am

Πανω κατω καταλαβαινεις.

Εξηγω. Οταν λεει για παραδειγμα πρωτεινη 30% εγω θελω να ξερω απο που προερχεται αυτη η πρωτεινη. Ειναι απο κοτοπουλο?ψαρι?

Kαι παλι, ουτε αυτα τα συστατικα ειναι τοσο αναλυτικα.
δες σε αυτο το σαιτ πατωντας πανω στα τετραγωνακια κατω απο την περιγραφη της καθε τροφης.
http://www.sanabelle.de/index.php?lan=2&x=110&y=110

Γι αυτο λεω οτι ειναι παραλειψη τους που δεν τα δινουν.Ο οποιοσδηποτε θελει να ξερει τι αγοραζει. Αν ας πουμε εσυ πας σε μια πιτσαρια και στον καταλογο γραφει οτι η πιτσα περιεχει τυρι, λαχανικα, αλλαντικα, δεν θα ρωτησεις τι τυρι, ποια λαχανικα και τι αλλαντικα? Τοσο απλα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Smokys Παρ Ιουν 22, 2012 11:40 am

Anatoli έγραψε:Πανω κατω καταλαβαινεις.

Εξηγω. Οταν λεει για παραδειγμα πρωτεινη 30% εγω θελω να ξερω απο που προερχεται αυτη η πρωτεινη. Ειναι απο κοτοπουλο?ψαρι?

Kαι παλι, ουτε αυτα τα συστατικα ειναι τοσο αναλυτικα.
δες σε αυτο το σαιτ πατωντας πανω στα τετραγωνακια κατω απο την περιγραφη της καθε τροφης.
http://www.sanabelle.de/index.php?lan=2&x=110&y=110

Γι αυτο λεω οτι ειναι παραλειψη τους που δεν τα δινουν.Ο οποιοσδηποτε θελει να ξερει τι αγοραζει. Αν ας πουμε εσυ πας σε μια πιτσαρια και στον καταλογο γραφει οτι η πιτσα περιεχει τυρι, λαχανικα, αλλαντικα, δεν θα ρωτησεις τι τυρι, ποια λαχανικα και τι αλλαντικα? Τοσο απλα.

Τετα μου υποχρεωμένοι απο το νόμο είναι να αναφέρουν επακριβώς τα αλλεργιογόνα, και τη γενική σύσταση. Απο εκει και περα, οι αναφορές είναι σχετικές, δηλαδή, αν πάρεις ενα πιροσκί, θα πρέπει μέσα να σου αναφέρουν και τη σύσταση του λουκάνικου, αλλα με τη μορφή κρέας χοιρινου (30%), Νερό (50%), λίπος, καρυκεύματα, και εκει τελειώνει η ανάλυση τους.
Το είπα και πιο πάνω, η πλήρης ανάλυση είναι βιομηχανικό μυστικό τους. Επίσης οι διαδικασίες τους λένε ότι αν συμβεί κάτι, να έχουν τη δυνατότητα ιχνηλασιμότητας επί του παραγώμενου, ώστε να μπορέσει να δεσμευτεί όλη η σχετική παραγωγή, και η κάθε εταιρεία, αναλαμβάνει το ρίσκο και πράτει ανάλογα ως προς τη διαδικασία της ιχνηλασιμότητας. Σε κάθε περίπτωση, και αυτό είναι το σημαντικό, δεν θα μάθεις αυτά τα συστατικά απο που προέρχονται, (βλεπε παράδειγμα Ηρους πιο πάνω). Οπότε το να σου πεί ο άλλος ότι είναι από κρέας χοιρινό 70% (και να μην ξέρεις ότι είναι απο τη φουκοσίμα) εσυ θα πείς ότι είναι πολύ καλή σαν τροφή, αλλά είναι ?. Για αυτό πιστεύω ότι όλο αυτό είναι εκτός όριων ελεγχού, και ίσως είναι στα όρια της υπερβολής και κουβέντα να κάνουμε.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 22, 2012 12:09 pm

Ηταν αναγηκ τωρα να αναφερεις πιροσκι-λουκανικο? angry2 hungry

Κατα τ'αλλα ναι δεν εχεις αδικο. Δε μπορουμε να ξερουμε 100% τι περιεχουν και απο που ειναι. Κι εδω σου λενε κρεας ντοπιο, ξερεις εαν οντως ειναι ή αν εχει "βαπτιστει" ελληνικο?Εδω δεν ξερουμε τι τρωμε εμεις που αυτα που τρωμε ειναι πρωτες υλες. Θα ξερουμε τι περιεχει μια κροκετα που ειναι ενα επεξεργασμενο, αφυδατωμενο παραγωγο? Οχι. Αλλα παντα βασιζομαστε σε αυτα που γραφουν οι συσκευασιες και οι οποιοι ελεγχοι και βαδιζουμε καλη τη πιστη.Βασιζομαστε παντα σε αυτα που λεει η συσκευασια. δε μπορυμε να κανουμε κατι αλλο παρα να εχουμε στη διαθεση μας τα συστατικα και να συγκρινουμε. Τωρα το τι αληθευει ειναι αλλο ζητημα. Αν μη τι αλλο ομως τα συστατικα πρεπει να αναφερονται οπωσδηποτε για να μπορει ο αλλος να συγκρινει.Οποτε λαθος τους που δεν εχουν αναλυση.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Empty Απ: ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;;

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιουν 22, 2012 1:27 pm

Συμφωνώ να μην απαξιώνουμε κάθε τι ελληνικό.
Όμως νομίζω ότι δεν πρέπει και να αγιοποιούμε κάτι μόνο και μόνο γιατί είναι ελληνικό.

Επίσης, διαπιστώνω ότι ενώ πρόκειται για μια ανώδυνη συζήτηση, κάποιοι και κάποιες είναι ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ εριστικοί/κες. Κάνετε σαν τα κοκόρια!!!
ΚΟΥΛΑΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΕΥΡΑ.
fire fire fire fire fire fire fire fire fire fire fire fire fire

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΡΟΦΕΣ BLUE;; - Σελίδα 5 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης