gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατοπλημμύρα !!!

+36
Anatoli
Πούπσυ
Lola
vaso
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
efi24
Avtwvia
tonino
brea
Tasha
rotonda
Μπομπογατο
Marcos
marmanga
xtina
purina
Milly
Φωτεινή
marestros
Gloriana
marfot75
Nota
myrtos
mimika
anabou
Κατερινα
Luna
Julia
OLGA
ladycat
sardela
ismini
XIONIS
Fotoula
aretha
Chouzouris
40 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από myrtos Πεμ Νοε 15, 2007 7:45 pm

Ασπασία μην νιώθεις άσχημα. Smile Ότι έκανες για καλό το έκανες. Απλά τα λυπάμαι τα καημένα. Το ξανθουλη δεν είναι ήρεμο ακόμα αλλά καμία σχέση με το γκρι . Τουλάχιστον δεν βγαίνει από το κλουβί του. roll eyes Tο γκριζουλη…. …τι να πω Sad .Το έχω στο μπάνιο για να μην το τρομάζω άλλο και να έχει ησυχία αλλά μόνο που βάζω το χέρι στο κλουβί για νερό φαΐ και άμμο τρέχει και χτυπάει στην απέναντι πλευρά.. Sad Το δίλημμα μου είναι τι να κάνουμε .Να προσπαθήσουμε τουλάχιστον το ξανθό ( εγώ δεν έχω πρόβλημα ούτε χώρου :!: ούτε χρόνου :!: ) η να είναι μαζί γιατί φωνάζει το ένα το άλλο και το άλλο απαντάει ( έτσι βρήκε ο Γιώργος το δραπέτη :lol!: )Μην σε παίρνει από κάτω. flower Μακάρι να μπορούσαμε να τα σώσουμε όλα flower

myrtos
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Πεμ Νοε 15, 2007 9:09 pm

Luna έγραψε:Τελικά Όλγα πώς την έπιασες τη μαμά των τυφλών, έπιασε το calmivet; το'χες γράψει στο mycat, δε θυμάμαι

Τζίφος το καλμιβετ!!!!!! Τιποτα δεν ειδα, καμμια διαφορά :cyclops: Παγίδα στην παγίδα πήγε το πραγμα και τώρα που το ξερω τι θα κάνω με τις άλλες 3 δεν ξερω που ειναι ακομα πιο άγριες confused Αφου την έβαλα με δολο να φάει κονσερβα μεσα στην εισοδο της πολύκατοικιας και δεν επιασε το φαρμακο μετα απο 1 ωρα προσπάθειας στριμώγματος τα καταφερα και μπήκε στην κλουβα. Ο τρομος της δεν περιγράφεται πάντως Sad
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από myrtos Παρ Νοε 16, 2007 8:56 pm

το ξανθουλι κανει βηματακια. Veryhappy εχει βεβαια μακρυ δρομο ακομα Η προταση ειναι να του δωσουμε μια εβδομαδα ακομα και τοτε βλεπουμε.Ετσι και αλιως καποια στιγμη θα χωριζαν τα αδελφακια απο την φυση τους Η αποφαση της Ασπασιας φυσικα. Smile

myrtos
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Νοε 18, 2007 12:20 am

Ότι νομίζεις εσύ καλύτερα Αμαλία μου. Το καημένο του γκριζούλι είναι ακόμα αγριεμένο ε? Σήμερα με το που παρκάραμε μπροστά στο σπίτι ήρθε τρέχοντας η μαμά για να της βάλω φαγητο, σαν να μην έτρεχε τίποτα. Κι εγώ φοβόμουν ότι θα μου κρατάει κακία που της πήρα τα παιδιά, αλλά χαμπάρι δεν πήρε.... No
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty ΤΑ ΝΕΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 23, 2007 11:05 am

Δυστυχώς τα νέα των μικρών (πορτοκαλάκι-γκριζούλι) δεν είναι και τα καλύτερα. Το πορτοκαλάκι μετά από 2 εβδομάδες φιλοξενίας, σαν να έχει ηρεμήσει λίγο. Το γκριζούλι ειχε μπει σε αναγκαστική απομόνωση γιατί χτυπιόταν απ'ότι μου είπαν σαν τρελλό με το που έβλεπε κάποιον, και -άγνωστο πως-το είχε σκάσει και 1-2 φορές από το κλουβάκι που ήταν με το αδελφάκι του. Αφού το έπιασαν με τα χίλια ζόρια το έβαλαν σε ένα κλουβάκι μόνο του στο μπάνιο μπας και ηρεμήσει, αλλά του κάκου! Τελικά αποφασίσαμε για να μη βασανίζεται να το πάρω πίσω, και αφού το στειρώσω να το αφήσω ελέύθερο στον κήπο μου.
Ο μπέμπης, γιατί αγοράκι ήταν τελικά, στειρώθηκε χθες το απόγευμα, (ευχαριστούμε κ.Πάνο!!!!! :looov2:) και από χθες το βράδυ βρίσκεται στο σπιτάκι του κήπου. Τον έβαλα με το κλουβάκι του πάνω στο χαλί και για να μην κρυώνει του έβαλα ηλεκτρικό καλοριφέρ. Του άφησα νεράκι και 2 ανοιχτα σκαφάκια φαγητό. Σήμερα το πρωί κατά τις 07:30 πριν φύγω για το γραφείο, κατέβηκα να δω τι κάνει και τα είχε φάει οπότε του έβαλα κι άλλο. Δυστυχώς η φιλοξενία στο σπιτάκι είναι προσωρινή. Σήμερα το απόγευμα ή άυριο το πρωί θα τον αφήσω ελεύθερο, ελπίζοντας ότι θα παραμείνει στον κήπο, αν και το βλέπω μάλλον απίθανο.
Δείχνει πιο μεγάλος απ'όταν τον είχα πιασει. Βέβαια έχουν περάσει και 2 εβδομάδες. Τώρα πρέπει να είναι 3-3,5 μηνών. Είναι ένα πανέμορφο γκρι τιγράκι με μαύρη μυτούλα για δάγκωμα!!! love Μακάρι να μπορούσα να τον κρατήσω ελεύθερο μέσα στο σπιτάκι του κήπου! Είμαι σίγουρη ότι αν υπήρχε αυτή η δυνατότητα, και πήγαινα να τον βλέπω πρωί-απόγευμα για να τον καθαρίζω και να του βάζω φαγητό όπως έκανα πέρυσι με τον Χιόνη, σιγά-σιγά θα συνήθιζε την ανθρώπινη παρουσία, ίσως ακόμα και να την επιζητούσε! Δυστυχώς όμως κάτι τέτοιο είναι αδύνατο... :sadd:
Ελπίζω τουλάχιστον ότι η στείρωση που του έγινε θα τον γλυτώσει από γατοκαυγάδες, άρα και από πληγές, δαγκώματα και αρρώστιες (aids, λευχαιμία). Σήμερα πάντως έδειχνε πιο χαλαρός. Χάιδεψα λίγο την πλατούλα του μέσα από τα κάγκελα και δεν τραβήχτηκε, και οι κόρες του δεν ήταν τόσο διεσταλμένες όσο πριν. Μακάρι να μη φύγει από τον πίσω κήπο ή τουλάχιστον να έρχεται να τρώει για να τον βλέπω....
Ας ελπίσουμε ότι το αδελφάκι του θα χαλαρώσει εν τέλει, και θα έχει καλύτερη τύχη από τον τιγρούλη...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Νοε 23, 2007 11:07 am

Αχχχχ εύχομαι ό,τι καλύτερο για το μικρούλι.... ❤

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 23, 2007 6:23 pm

Το γκριζούλι είναι μια χαρά και δείχνει ήρεμο! Έφαγε την κονσέρβα που του έβαλα το πρωί και του έβαλα κι άλλη! Σκέφτηκα να μην το αφήσω έξω ακόμα, αλλά να το κρατήσω και απόψε το βράδυ στην αποθήκη και να το αφήσω στον κήπο κάποια στιγμή αύριο το πρωί με το φώς της ημέρας για να δω και τι θα κάνει, που θα πάει... Ας μείνει άλλο ένα βραδυ σε στεγνό και ζεστό μέρος γιατί από αύριο.... roll eyes 😢 Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από mimika Παρ Νοε 23, 2007 6:25 pm

ο γλυκούλης είναι αγριμάκι!!! Razz
Αντε ελπίζω να του πάνε όλα καλά! eros
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Παρ Νοε 23, 2007 6:34 pm

Αν εβαζες ενα σκυλοσπιτο για μετριο σκυλι, θα ενοχλουσε; idea
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 23, 2007 6:50 pm

Όχι μωρέ δε θα ενοχλούσε. Ρώτησα και τους υπόλοιπους του 3οροφου (αδελφή, θείο και ξαδέλφη) και δεν υπάρχει πρόβλημα. Έχω βρει και που να το βάλω: κολλητά στο σπιτάκι σε μια εσοχή για να κόβει, που σκεπάζεται και από τη στέγη και δε θα βρέχεται πολύ. Το θεμα είναι ότι δεν έχω προλάβει να κοιτάξω για σπιτάκι, γιατί κάθε απόγευμα τρέχω και σε άλλη δουλειά. Εδώ super market θέλω να πάω από το προηγούμενο Σάββατο που γύρισα από Κεφαλλονιά και δεν έχω πάει!!! Σήμερα που μπορώ, λείπει ο Κώστας και θ'αργήσει να γυρίσει! Για να δούμε αύριο το πρωί τι θα πρωτοκάνω!
Πάντως όπου ρώτησα τηλεφωνικά για σκυλόσπιτο μου είπαν για το μικρότερο μέγεθος από 80-90 και πάνω! Ακριβά δεν είναι ή μου φαίνεται επειδή διανύω περίοδο ισχνών αγελάδων?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Παρ Νοε 23, 2007 6:52 pm, 1 φορά
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Luna Παρ Νοε 23, 2007 6:52 pm

Στο σπίτι στον κήπο δεν μπορεί να μείνει για τον ίδιο λόγο που και ο Χιόνης δεν μπορούσε; Γιατί αν έμενε λίγο ακόμα ίσως όντως συνήθιζε και μετά θα μπορούσε να βρει σπιτάκι...
Luna
Luna
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηράκλειο-Αθήνα-Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : μία! (προς το παρόν)
Motto : Πανω απ'όλα αξιοπρέπεια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 23, 2007 6:56 pm

Δυστυχώς όχι! Και τόσο που έμεινε με καυγά έμεινε! Κανονικά είχα πει ότι θα το έβγαζα έξω απόψε! Αν δεν είχα το πρόβλημα αυτό, θα το είχα βάλει εκεί εξαρχής και δεν θα το είχα ταλαιπωρήσει με μετακινήσεις, ούτε θα είχα κουράσει τόσο καιρό τους ανθρώπους που το φιλοξενούσαν με το να το κυνηγάνε κάθε φορά που το έσκαγε και ίσως να είχε ηρεμήσει, αλλά δεν γίνεται να τον κρατήσω εκεί... 😢
Το καημένο κλεισμένο σε κλουβάκι το έχω και τώρα για να μην πάει και λερώσει το χαλί της αδελφής μου. Το σπιτάκι στον κήπο είναι κανονικό δωμάτιο, με χαλί, κρεβατι και έππλωμένο. Δε γίνεται να το έχω περιορισμένο τόσο καιρό, πρέπει να ΄χει χωρο να κινηθεί.
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Παρ Νοε 23, 2007 11:00 pm

Και η γνωστη σου που εχει πετσοπ τοσο τα εχει; Κατι μικρα σαν ιγκλου που ειναι δεν μπορει να εχουν τοσο!!!!!!!! Shocked
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Νοε 23, 2007 11:08 pm

Όλγα έγραψε:Και η γνωστη σου που εχει πετσοπ τοσο τα εχει; Κατι μικρα σαν ιγκλου που ειναι δεν μπορει να εχουν τοσο!!!!!!!! Shocked
Εκεί δεν ρώτησα. Απλά είναι μακριά και δεν ξέρω πότε θα ξαναπάω. Μπορεί να περάσουν μέρες και σκεφτόμουν για κάτι πιο άμεσο...
Τα igloo που λες δεν είναι και τόσο μικρά! Αυτό που μου είπαν 80 ευρώ και μου δώσαν διαστάσεις τηλεφωνικά από το Zωόπολις που μου κανουν delivery τις τροφές ήταν λίγο μεγαλύτερο από τη γατοφόρο που έχω για τον Χιόνη!!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Νοε 23, 2007 11:15 pm

Ασπασία η εμπειρία μου λέει να πάρεις ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ. Και αυτό διότι ποτέ δεν μπαίνουν παραπάνω από 1 (εκτός αν είναι αδερφάκια). Δεδομένου δε ότι τους αρέσει να είναι χουχουλιάρικο, συστήνω μικρό με κάποιο ζεστό ρούχο!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Nota Παρ Νοε 23, 2007 11:42 pm

θα κάνω και εγώ μια "ερευνα" και θα σου πω τιμές Ασπασία. Συμφωνώ πάντως με το μικρό μέγεθος που σου είπε η Βικτωρία. Αν και τα 80 μου φαίνονται υπερβολικά, νομίζω ότι το μικρούλι (θα σου πω διαστάσεις έχει 30-40)

Nota
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : εδώ ήμανε
Αριθμός γατουνίων : 2 και να καίνε....& τα πυλωτικά γατιά..(τση πυλωτής)
Motto : σήμερα, αύριο και χθές όλες οι πόρτες είν'κλειστές και με κρατάνε όξω...Θ.Β.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από marfot75 Σαβ Νοε 24, 2007 1:26 am

Ασπασία, θα συμφωνήσω κι εγώ με την Βικτωρία. Τους αρέσουν περισσότερο οι μικροί χώροι.
Προσφάτως, πήρα μεγαλύτερο κλουβί μεταφοράς πλαστικό. Μην φανταστείς τίποτα τεράστιο απλώς χωράει μια μεγάλη γάτα πιο άνετα.
Μόλις το έφερα σπίτι ο Μικρούλης μου το ερωτεύτηκε(το όνομα έχει μείνει από τότε που ήταν πραγματικά μικρούλης γιατί τώρα είναι θηρίο). Δεν βγαίνει από μέσα κι έτσι κυκλοφορούμε μέσα στο σπίτι με το κλουβί στα πόδια μας.
Τόσους χώρους έχει στο σπίτι να καθήσει , αυτός εκεί...
marfot75
marfot75
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : .
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Σαβ Νοε 24, 2007 4:40 pm

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Dscn0812Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Dscn0811


Νότα ίσως να έχεις δίκιο για τις τιμές, μάλλον "τσιμπημένη" είναι η τιμή που μου δώσανε. Απλά μ'έχει βολέψει αυτό το petshop γιατί κάνει delivery! Αν έχετε κάτι φθηνότερο υπόψιν καλά θα ήταν! Μέχρι 50 ευρώ δεν είναι πρόβλημα.

Λοιπόν τα νέα του τιγράκου. Σήμερα το πρωί έβγαλα το κλουβάκι και το έβαλα στη θέση που θα βάλω αργότερα το σπιτάκι για να συνηθίζει. Άφησα την πόρτα ανοιχτή και απομακρύνθηκα να βγει ο μικρός όποτε νιώσει άνετα. Του άφησα και φαγητό και νερό από έξω. Πέρασε αρκετή ώρα και τελικά βγήκε και κρύφτηκε πίσω από κάτι γλάστρες. Έριξε και 2-3 νιαουριτά και άκουσα επιτέλους την φωνή του γιατί 2 μέρες τώρα δεν έβγαλε κιχ! Καθάρισα επ' ευκαιρίας το κλουβάκι από άμμο, κονσέρβες και παλιές εφημερίδες κι έβαλα καινούργιες. Ανέβηκα σπίτι ενώ ο Κώστας έμεινε και παρακολουθούσε. Μου είπε ότι ανέβηκε και περπάτησε στον τοίχο που μας χωρίζει από την διπλανή μονοκατοικία αλλά ξαναγύρισε πίσω. Μετά δεν ξέρω τι έγινε, γιατί βγήκαμε για ψώνια και στην επιστροφή το έψαξα αλλά δεν το βρήκα. Έβαλα πάντως την τροφή μέσα στο κλουβάκι ελπίζοντας να μπει για να φάει. Ή είναι κάπου κρυμμένος στον κήπο και δεν τον έχω δει, μιας και ο κήπος είναι γύρω στα 300-350 τ.μ. με πολύ πράσινο ή έχει πάει στον διπλανό στην ακατοίκητη μονοκατοικία. Όπως και να έχει, ξέρει που θα βρει φαγητό κι ελπίζω να ξανάρθει. Θα είναι ασφαλές λέτε εκεί έξω μοναχούλι του ? :sadd:
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από sardela Σαβ Νοε 24, 2007 6:27 pm

Μια χαρα θα ειναι!!! kitty3
Εκεινο εδειξε οτι δεν θελει να εινα κλεισμενο καπου και να ζει εξω, επομενως ηταν οτι καλυτερο για αυτον!
Τωρα ξερει που εχει φαγητο και θα ερχετε!Χαζουλι ειναι? saint saint
sardela
sardela
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 4:sardela,leon,manolos,bios.
Motto : Από τα όμορφα δεν θέλω να γλιτώσω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Nota Σαβ Νοε 24, 2007 7:47 pm

Και εγω πιστεύω Ασπασία, ότι θα τα πάει μια χαρά μέχρι να βρει τα κατατόπια θα τριγυρίζει και μετά θα τον έχετε εκεί,αφού στειρώθηκε κιόλας...
Ο μικρός Τσε είναι πολύ "αγκαλίτσας", φοβάται ακόμη βέβαια αλλά είναι καταπληκτικός. Σημερα αποπαρασιτώθηκε κιόλας οπότε όλα καλά. Θα περάσω και αύριο να ρίξω μια ματιά και να βγάλω καμμια φωτογραφία για να αρχίσουμε την προωθηση για υιοθεσία σιγα σιγα γιατί μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς... pelargos

Nota
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : εδώ ήμανε
Αριθμός γατουνίων : 2 και να καίνε....& τα πυλωτικά γατιά..(τση πυλωτής)
Motto : σήμερα, αύριο και χθές όλες οι πόρτες είν'κλειστές και με κρατάνε όξω...Θ.Β.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Luna Σαβ Νοε 24, 2007 8:14 pm

Όταν θα πεινάσει θα έρθει. και σιγά σιγά αφού τα πράγματα θα γίνονται με τους δικούς της όρους θα σας συνηθίσει κιόλας και ίσως να'ναι και πιο χαλαρή.

Πάντως είναι κούκλα η μικρή rainbow !
Luna
Luna
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηράκλειο-Αθήνα-Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : μία! (προς το παρόν)
Motto : Πανω απ'όλα αξιοπρέπεια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Νοε 25, 2007 12:34 am

Luna έγραψε:Πάντως είναι κούκλα η μικρή rainbow !
Ποια μικρή καλέ? Μπορεί να κόψαμε κάτι που μας περίσσευε αλλά παραμένουμε αγόραροι!!!!! :theos:
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Luna Κυρ Νοε 25, 2007 2:16 am

Shocked Μπερδεύτηκα προφανώς! Στο σπίτι πήρατε το γκριζάκι; Το οποίο δεν είναι κοριτσάκι; scratch Δε δουλεύει... :christ: (πάντως όποιο κι αν είναι στη φωτό είναι γλύκα love )
Luna
Luna
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ηράκλειο-Αθήνα-Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : μία! (προς το παρόν)
Motto : Πανω απ'όλα αξιοπρέπεια...
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Κατερινα Κυρ Νοε 25, 2007 11:26 am

Μην ανησυχείς...μια χαρά θα είναι είμαι σίγουρη. Χαζούλι είναι να φύγει από κει που το ταίζουν και το φροντίζουν? blinking Smile
Κατερινα
Κατερινα
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 2 (αλλα κανουν για 10)
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Νοε 25, 2007 3:22 pm

Το πρωί με το που ξύπνησα κατέβηκαστον κήπο και το έψαξα αλλά πάλι τίποτα!!! Πάντως έλειπε αρκετή τροφή, που σημαίνει ότι το γατάκι ή κάποιο άλλο μπήκε μέσα κι έφαγε. Επίσης είχε αλλάξει θέση το ποντικάκι του ένα παιχνιδάκι που είχε μέσα στο "σπιτάκι" του. Άρα είχε παίξει κι όλας! Μακάρι να είναι καλά και ας πάει και σε άλλη γειτονιά. Εϋχομαι μόνο να μη το συναντήσω χτυπημενο από αυτοκίνητο κι αυτό γιατί δεν θα το αντέξω....

Nota έγραψε:Και εγω πιστεύω Ασπασία, ότι θα τα πάει μια χαρά μέχρι να βρει τα κατατόπια θα τριγυρίζει και μετά θα τον έχετε εκεί,αφού στειρώθηκε κιόλας...
Ο μικρός Τσε είναι πολύ "αγκαλίτσας", φοβάται ακόμη βέβαια αλλά είναι καταπληκτικός. Σημερα αποπαρασιτώθηκε κιόλας οπότε όλα καλά. Θα περάσω και αύριο να ρίξω μια ματιά και να βγάλω καμμια φωτογραφία για να αρχίσουμε την προωθηση για υιοθεσία σιγα σιγα γιατί μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς... pelargos

Χαίρομαι αφάνταστα που το αδελφάκι θα έχει τουλάχιστον καλήτερη τύχη! Δεν θα το άντεχα να έβγαινε αγριμάκι κι αυτός και να έπρεπε να το γυρίσω και αυτό σπίτι!!! Κι είναι γλύκα το πορτοκαλάκι μου!!!!

Η δε μαμά, είναι αγρίμι σκέτο σαν τον γιό της!!! Πριν λίγο άκουσα γατοκαυγά και βγήκα έξω, και η τρελλόγατα είχε πλακώσει ένα κακόμοιρο γατάκι από τα μικρά που ταϊζω στις ανάποδες τόσο που κατουρήθηκε από το φόβο του!!!! Κατέβηκα και το έψαξα αλλά άφαντο!!! Ποιος ξέρει που κρύφτηκε από την τρομάρα του....
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Κυρ Νοε 25, 2007 10:53 pm

Την Τσίκη μου θυμίζει ο μικρος.Αν της μοιαζει και στο εσωτερικο κόσμο
αφου λες και αγριμάκι... ιδιος θα ειναι, καλα θα περάσει εξω, μην
στενοχωριεσαι κάπου θα κοβει βόλτες escape
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Δεκ 09, 2007 6:34 pm

Λοιπόν σας έχω νέα! Καταρχάς αγόρασα σκυλοσπιτάκι και το έχω βάλει στον πίσω κήπο εκεί που μέχρι πρότινος είχα το κλουβάκι κι ελπίζω κάποια γατούλα να το τιμήσει!
Κατά δεύτερον θυμάστε το αγριμάκι που είχα στειρώσει κι αφήσει ελεύθερο? Το αγριμάκι αυτό έχει εγκατασταθεί στο μπαλκόνι του θείου μου στο ισόγειο, και με περιμένει πρώι -βράδυ να του βάλω φαγητο και είναι ένας γκρινιάάάάρηηης Παναγία μου!!! Όλη την ώρα νιάρ-νιάρ-νιάρ μέχρι να του δώσω να φάει! Κι έχει κάνει μια κοιλίτσα τρομερή το μικρούλη μου! Το κακό είναι ότι η στρίγγλα η μαμά του δεν τον αφήνει να φάει, του ρίχνει χαστουκάκια για να φάει αυτή. Έτσι, πρέπει να περιμένω από πάνω του κάθε φορά να τελειώσει το φαγητό του ο μικρός, για να αφήσω κι όλες τις άλλες να φάνε.

Σήμερα όπως κάθε μερα, κατέβηκα να βάλω στα αδεσποτάκια φαγητό και με περίμενε ο μικρούλης τιγράκος. Την ώρα που έτρωγε επιχείρησα να τον χαϊδέψω κι ενώ μέχρι τωρα μόνο το κεφαλάκι είχα καταφέρει να χαϊδεψω πριν αρχίσει τα χχχχοουουου, σήμερα με άφησε και το χάιδεψα ολόκληρο, ακόμα και αυτάκια, κοιλίτσα, μέχρι που σήκωσε και πωπούδάκι!!!! Κι όλη την ώρα χουρχούριζε!!! Κάποια στιγμή πήγα να το πάρω αγκαλίτσα και κάθησε 1' λεπτό πριν τσινίσει και αρχίσει τα χχχχουουου! Νομίζω ότι και μ'αυτόν εχουμε ελπίδες και ίσως αν ηρεμήσει κι άλλο τον βάλω αγγελία. Είναι γλύκας ο τριγράκος με την μαύρη μυτούλα και τα μαύρα πατουσάκια του!!!! :gatou:
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Dscn0913
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Dscn0914
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Gloriana Κυρ Δεκ 09, 2007 6:37 pm

Αχού κούκλος, σαν τον Ορέστη είναι στο χρωματισμό! cheers
Gloriana
Gloriana
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer
Γατοσπιτόγατα με Γατ-Alzheimer

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Σαλόνικα
Αριθμός γατουνίων : πέρασαν πολλά δεν έμεινε κανένα! :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μπεζ κουκίτσα
Motto : Δεν μπορείτε να αλλάξετε τους άλλους, μπορείτε μόνο να τους αγαπάτε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://apartiosi.blogspot.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από mimika Κυρ Δεκ 09, 2007 6:52 pm

Μπράβο "στροφή" ο αγριμάκος!!!!! Δεν μπορώ να το πιστεψω!!! Όσο τον θυμάμαι στον Αίλουρο δεν τολμάγαμε να πλησιάσουμε το κλουβί του!!! Μπράβο!! Κατάλαβε ότι υπάρχει αγάπη γύρο του επιτέλους!!!!!!! love love love
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από sardela Κυρ Δεκ 09, 2007 8:04 pm

Μπραβο!!!
Τουλαχιστον ετσι ειναι πιο ευτυχισμενο απο το να περνουσε και αλλο χρονο μεχρι να υιοθετηθει στο κλουβι!!! geek geek
sardela
sardela
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 4:sardela,leon,manolos,bios.
Motto : Από τα όμορφα δεν θέλω να γλιτώσω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Δεκ 09, 2007 8:06 pm

Μπορεί νσ είναι πιο ευτυχισμένο, αλλά εμένα τρέμει η ψυχή μου μη γυρίσω καμιά μέρα από τη δουλειά και το βρω πατημένο από αυτοκινητο... roll eyes pale No
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Κυρ Δεκ 09, 2007 8:14 pm

Ειναι πολύ όμορφος πάντως ο τίγρης love Δεν τον βάζεις απο τώρα αγγελία;
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Δεκ 09, 2007 9:20 pm

Εχω φοβηθει γιατι μου έλεγαν όλοι ότι έκανε σαν τρελλός όταν ήταν κλεισμένος μέσα στο κλουβί! Βεβαια αν παει σε σπίτι θα είναι διαφορετικά...
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Νέος & κούκλος επισκέπτης!!!!

Δημοσίευση από XIONIS Δευ Δεκ 31, 2007 5:56 pm

Πριν λίγο κι ενώ μαγείρευα για το εορταστικό τραπέζι ακούω το κουδούνι της εξώπορτας να χτυπάει σαν τρελλό και την ανηψιά μου να ουρλιάζει "Νονάάάάά νονάάάάά τρέχα ένα γατάκι!!!!!!" Τρέχω με την ποδιά της κουζίνας και τις παντόφλες στον δρόμο νομίζοντας ότι βρήκε πατημένο ένα από τα γατάκια που ταϊζω. Τι είχε γίνει τελικά... Με το που πάρκαρε η αδελφή μου γυρίζοντας από τα τελευταία ψώνια ανοιξε η μικρή την πίσω πόρτα και πετάχτηκε ένα γατούλι από το πουθενά και χώθηκε κάτω από το κάθισμα του οδηγού και δεν έβγαινε με τίποτα!!! Κατέβηκε λοιπόν ο "ειδικός" για να σώσει την κατάσταση!!!

Πήρα το μικρούλι, ενα ασπρο-γκρι γατούλι μάλλον αρσενικό, 2 μηνών περίπου, το οποίο έτρεμε από το φόβο του (αλλά γουργούριζε παράλληλα! :affraid: ) και το πήγα στον πίσω κήπο στο σκυλοσπιτάκι όπου χώθηκε αμέσως. Του έβαλα καθαρό φαγητό και νεράκι και βγήκε και τσίμπησε.

Που βρέθηκε ουρανοκετέβατο δεν ξέρω!!! Δεν είναι από τα μικρά που ταϊζω και δεν το έχω ξαναδει...Είναι αδυνατούλι αλλά φαίνεται μια χαρά ούτε τσιμπλίτσες ούτε μυξούλες. Είναι κουκλάκι,ίδιος ο Φρου της Μιμίκας σε baby!!!! Ελπίζω να μην την κοπανήσει από εκεί. Θα ξανακατέβω αργότερα μόλις τελειώσω με τα μαγειρέματα, αλλά στα σκοτεινά δεν ξερω αν θα το δω. Μακάρι να μπορόυσα να του βρω ένα σπιτάκι γιατί είναι πολύ ήσυχο και πολύ φιλικό... Αλλά θα καθήσει στον κήπο ή θα την κοπανήσει και θα το ψάχνω?
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Δεκ 31, 2007 6:20 pm

Ωχ Ασπασάκι... καλά ξεμπερδέματα!!! Veryhappy

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης