gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατοπλημμύρα !!!

+36
Anatoli
Πούπσυ
Lola
vaso
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
efi24
Avtwvia
tonino
brea
Tasha
rotonda
Μπομπογατο
Marcos
marmanga
xtina
purina
Milly
Φωτεινή
marestros
Gloriana
marfot75
Nota
myrtos
mimika
anabou
Κατερινα
Luna
Julia
OLGA
ladycat
sardela
ismini
XIONIS
Fotoula
aretha
Chouzouris
40 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από mimika Πεμ Ιαν 03, 2008 4:34 pm

Τέλεια Ασπασία τα νέα!!!!! Αντε "πανδοχειό η Ασπασία"θα γίνει η αποθηκούλα!!!! Razz Razz
mimika
mimika
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : Ενας και παίδαρος!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το γκριζάκι.. της marmangas!!! :p
Motto : "Η ζωή είναι ωραία.. Απλά οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι!"
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από xtina Πεμ Ιαν 03, 2008 5:56 pm

Πραγματικά πανδοχείο :psi: :psi:
Και μετά να πάμε κι εμείς, μάλλον θα είμαστε ευτυχισμένες σε ένα τέτοιο περιβάλλον :applau: :applau:

xtina
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Ιαν 03, 2008 10:38 pm

Η κυρία Κατερίνα η γειτόνισσα που βρήκε και μάζεψε τον γατούλι ήταν πολύ συμπαθητική. Μου τον έφερε και μου είπε μάλιστα να προσέξω το ποδαράκι του γιατί φάινεται χτυπημένο και δεν το πατάει καλά. Τελικά δεν είναι αυτή που το είχε στον 6ο. Αυτή μένει στον 2ο κι έχει μια ασπρόμαυρη σουρτούκο γατούλα που την ξέρω. Έρχεται συχνά κάτω από το παράθυρο μας και φωνάζει τον Χιόνη. Κάπου έχω και φωτογραφίες της. Δυο φορές την ημέρα πρωί απόγευμα βγαίνει βόλτα! Λοιπόν η κόρη της κυρίας αυτή η οποία είναι 20 χρονών βρήκε το γατούλι το βράδυ της Πρωτοχρονίας (1/1) και όχι παραμονή που τον είχα χάσει. Στον 6ο δεν έχουν γάτα. Κατά πάσα πιθανότητα τα μικρά που έβλεπα να παίζουν με το γατάκι το πρωί της 1ης του μήνα το είχαν πάρει χωρίς τη σύμφωνη γνώμη των γονιών τους κι έτσι το βράδυ της ίδιας μέρας ο μικρούλης βρέθηκε στην πυλωτή με "δωράκι" ένα χτυπημένο πόδι μάλλον από κλωτσιά! Suspect angry2 fight2
Η καλή και γατόφιλη γειτόνισσα το περιμάζεψε αλλά λόγω της στρίγγλας γάτας δε μπορεί να το κρατήσει. Ενδιαφέρθηκε πολύ όμως για τον μικρό και με ρώτησε αν μπορεί να ξαναπάρει να μάθει νέα του γιατί η κόρη της το έχει κατασυμπαθήσει. Έτσι όταν γύρισα από τον γιατρό την πήρα και την ενημέρωσα. Είπα μάλιστα ότι θα το βάλω μεν σε αγγελία, αλλά αν θέλει η κόρη της το γατάκι ας με πάρει τηλέφωνο ή ας έρθει να το δει.
Επειδή όμως ο μικρούλης δεν είναι πλέον εντελώς αδέσποτος του έχω ανοίξει δικό του θέμα! :oksml2: (http://www.gatospito.com/forum-f9/topic-t278.htm#10402)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την στις Πεμ Ιαν 03, 2008 11:01 pm, 2 φορές συνολικά
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Fotoula Πεμ Ιαν 03, 2008 10:48 pm

Ασπασία σ'Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Mashim10
drunk

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Ιαν 03, 2008 10:58 pm

Κι εγώ σ'αγαπώ Νερίνα μου αλλά πως κι εκδηλώθηκες τώρα? Νόμιζα ότι το κρατάμε μυστικό για να μη μας βγει το όνομα!!!... love :looov2: :kisskis: veryfunny veryfunny veryfunny veryfunny
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από xtina Πεμ Ιαν 03, 2008 11:57 pm

Μου αρέσουν οι τρυφερότητες!!!! Κι αν είχα smiles θα το εκδήλωνα πιο εκφραστικά....

xtina
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Μάης 07, 2008 6:23 pm

Έπαθα σοκ πριν λίγο... Βγήκα να απλώσω ρούχα στην πίσω βεράντα και είδα ένα από τα αδεσποτα του πίσω κήπου με κομμενο το 1/3 περίπου της ουρίτσας του να κρέμμεται!!!! Sad Sad Sad
Είναι ένα πορτοκαλόασπρο μικρούλι το πολύ 8 μηνών κατά πάσα πιθανότητα αρσενικό. Η ουρίτσα είναι σπασμένη, ίσως και κομμένη και στο σημειο που έχει κοπεί λείπει και το τρίχωμα. Ο γατούλης απόσο τον είδα ήταν κατά τ'αλλα καλά μάλιστα πήγε σφαίρα στη τροφή που τους έχω. Κατέβηκα κάτω στον κήπο αλλά με το που με άκουσε εξαφανίστηκε. Κατά πάσα πιθανότητα είναι από γατοκαυγά αρσενικών γιατί έχω δει κι έναν άλλο ωραιότατο μπεζ γάταρο με σπασμένη ουρα και κομμάτι να κρέμμεται πίσω από το αυτί του.

Το κακό με τα γατάκια της πίσω αύλής είναι ότι δεν πλησιάζονται με τίποτα!!! Όλα αυτά -πορτοκαλί και πορτοκαλόασπρα μόνο- είναι ότι είναι αγριμάκια κι έρχονται μόνο για να τσίμπήσουν λίγο μεζέ άντε και να κοιμηθούν στο σκυλοσπιτάκι. Έχω βρει επανειλημένα πορτοκαλί τρουφες μέσα... kitty3
Αντίθετα τα γατούλια του μπροστινού κήπου είναι είτε γκρι τιγρε είτε μαυρα και πολύ πιο φιλικά...
Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι να το βοηθήσω. Τουλάχιστον δεν έδειχνε να πονάει.... No
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από marmanga Τετ Μάης 07, 2008 8:12 pm

Sad Για ρώτα το γιατρό μήπως θα βοηθούσε να βάλεις λίγη αντιβίωση καλού-κακού στην τροφή του. Τώρα βέβαια, δεν ξέρω πώς γίνεται να την φάει αυτός και όχι τα άλλα... scratch
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Μάης 07, 2008 8:46 pm

Αμ δε γίνεται!!!! Είναι 5-6 πορτοκαλάκια και ΄πρεπει να την έχω στημμενη να δω το συγκεκριμένο να κατέβω να του δώσω! Εκεί που έχω την τροφή είναι σε μια απόσταση 20 μέτρα περίπου διαγωνια. Πες ότι το βλεπω από το παράθυρο του σαλονιού και κατεβαίνω. Αυτά είναι αγρίμια, σιγά μη περιμένει να το ταϊσω!!! Πριν το Πάσχα για 2 εβδομάδες περίπου έδινα αντιβίωση σε 2 γατάκια στον μπροστινό κήπο, στο γκρι τιγρακι που έχω στειρώσει και στο μπεζ τυφλούλι. Αυτά όμως δε φεύγουν από εκεί και ακόμα και αν δεν μου καθονται να τα πιάσω με περιμένουν 3-4 φορες την ημέρα να τα ταϊσω κι επειδή έπρεπε να παίρνουν αντιβίωση καθε 12 ωρες και να τα ταϊζω ξεχωριστά το καθένα και να διώχνω τα υπόλοιπα ζορίστηκα να τα καταφέρω. Για το πορτοκαλάκι είναι αδύνατον.... No No No
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Μάης 08, 2008 12:02 am

:kisskis: Ασπασάκι, αν σε παρηγορεί, πριν κάποιο καιρό, είχε εμφανιστεί στην Κηφισιά στο σπίτι της μητέρας μου, ένα πολύ "άπιαστο" γατί και είχε φωλιάσει σε ένα αποθηκάκι που έχουμε εκεί και έχει το καλοριφέρ.
Η ουρά του ήταν σε δραματική κατάσταση και δεν μπορούσε η μητέρα μου να κάνει τίποτε άλλο απ' το να τον ταΐζει καλά.
Πιστεύαμε ότι θα πεθάνει γιατί είχε και μιά τεράστια πληγή στη ράχη του και λέγαμε τουλάχιστον να πάει χορτάτος.
Μάλλον σκύλος τον είχε αρπάξει.
Δεν πλησιαζότανε με τίποτα. Τρομερά άγριος.
Αποτέλεσμα: η ουρά του ΕΠΕΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ, αλλά ο γάτος τώρα πιά, είναι ένα υγιέστατος ζωηρότατος και πάντα άγριος κολοβός γατούλης, ο οποίος έρχεται από καιρού εις καιρόν να φάει... Laughing

Τάιζέ τον λοιπόν και να ευχόμαστε για το καλύτερο... filaki
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Μπομπογατο Πεμ Μάης 08, 2008 1:11 am

XIONIS έγραψε:Έπαθα σοκ πριν λίγο... Βγήκα να απλώσω ρούχα στην πίσω βεράντα και είδα ένα από τα αδεσποτα του πίσω κήπου με κομμενο το 1/3 περίπου της ουρίτσας του να κρέμμεται!!!! Sad Sad Sad
Είναι ένα πορτοκαλόασπρο μικρούλι το πολύ 8 μηνών κατά πάσα πιθανότητα αρσενικό. Η ουρίτσα είναι σπασμένη, ίσως και κομμένη και στο σημειο που έχει κοπεί λείπει και το τρίχωμα. Ο γατούλης απόσο τον είδα ήταν κατά τ'αλλα καλά μάλιστα πήγε σφαίρα στη τροφή που τους έχω. Κατέβηκα κάτω στον κήπο αλλά με το που με άκουσε εξαφανίστηκε. Κατά πάσα πιθανότητα είναι από γατοκαυγά αρσενικών γιατί έχω δει κι έναν άλλο ωραιότατο μπεζ γάταρο με σπασμένη ουρα και κομμάτι να κρέμμεται πίσω από το αυτί του.

Το κακό με τα γατάκια της πίσω αύλής είναι ότι δεν πλησιάζονται με τίποτα!!! Όλα αυτά -πορτοκαλί και πορτοκαλόασπρα μόνο- είναι ότι είναι αγριμάκια κι έρχονται μόνο για να τσίμπήσουν λίγο μεζέ άντε και να κοιμηθούν στο σκυλοσπιτάκι. Έχω βρει επανειλημένα πορτοκαλί τρουφες μέσα... kitty3
Αντίθετα τα γατούλια του μπροστινού κήπου είναι είτε γκρι τιγρε είτε μαυρα και πολύ πιο φιλικά...
Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι να το βοηθήσω. Τουλάχιστον δεν έδειχνε να πονάει.... No

γιατι δεν τον τσακωνεις με καμια γατοπαγιδα να τον πας στον γιατρο???
Μπομπογατο
Μπομπογατο
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : αθηνα / φλωρεντια
Αριθμός γατουνίων : Παρανα ενντ δι γκανγκ!
Motto : η γατα ξερει..
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/04/2008
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.myspace.com/mmihmih

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από rotonda Πεμ Μάης 08, 2008 9:20 am

Είχα ένα γάτο εξωτερικού χώρου, τον Περικλή, ο οποίος όταν είχε πρωτοεμφανιστεί, η ουρά του ήταν χάλια, όλη μια πληγή. Του έβαλα φαϊ σε κλουβί, μπήκε μέσα και τον πήγα κατευθείαν κτηνίατρο. Χάρη στην επέμβαση που του έγινε (κόψιμο ουράς), γεννήθηκε μια εκπληκτική ράτσα, η περίφημη dobercat...
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από sardela Πεμ Μάης 08, 2008 9:43 am

Εχουμε και την γατοπαγιδα, μην την ξεχναμε! Laughing
sardela
sardela
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 4:sardela,leon,manolos,bios.
Motto : Από τα όμορφα δεν θέλω να γλιτώσω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Μάης 08, 2008 10:42 am

Ναι βρε παιδιάτην έχουμε τη γατοπαγίδα, αλλά έχουμε και καμιά 15αρια γάτες που έρχονται και φεύγουν από τον πίσω κήπο εκ των οποίων 5-6 τα πορτοκαλογατάκια όπως σας είπα. Ο κήπος επικοινωνεί με τον ακάλυπτο πολυκατοικίας στον οποίο κατοικοεδρεύουν άπειρα γατούνια που κάνουν τη βόλτα τους και από εμάς. Ποιο εύκολο είναι να κερδίσω το Lotto παρά να πιάσω με την παγίδα το συγκεκριμένο γατάκι! Το χτύπημα πρέπει να έχει γίνει αρκετό καιρό γιατί το γατουνι δε φαινόταν να πονάει. Η δε άκρη της ουρας οπως ξανάπα ήταν σαν έτοιμη να πέσει. Έχουμε και άλλο αρσενικό με σπασμένη ουρά αλλά απλα έχει κλήση προς τα κάτω η άκρη της. Μου δινει την αίσθηση ότι από ώρα σε ώρα θα πέσει. Σας έχει τύχει ποτε?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XIONIS στις Πεμ Μάης 08, 2008 1:14 pm, 1 φορά
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Μπομπογατο Πεμ Μάης 08, 2008 12:13 pm

XIONIS έγραψε:Ναι βρε παιδιάτην έχουμε τη γατοπαγίδα, αλλά έχουμε και καμιά 15αρια γάτες που έρχονται και φεύγουν από τον πίσω κήπο εκ των οποίων 5-6 τα πορτοκαλογατάκια όπως σας είπα. Ο κήπος επικοινωνεί με τον ακάλυπτο πολυκατοικίας στον οποίο κατοικεδρεύουν άπειρα γατούνια που κάνουν τη βόλτα τους και από εμάς. Ποιο εύκολο είναι να κερδίσω το Lotto παρά να πιάσω με την παγίδα το συγκεκριμένο γατάκι! Το χτύπημα πρέπει να έχει γίνει αρκετό καιρό γιατί το γατουνι δε φαινόταν να πονάει. Η δε άκρη της ουρας οπως ξανάπα ήταν σαν έτοιμη να πέσει. Έχουμε και άλλο αρσενικό με σπασμένη ουρά αλλά απλα έχει κλήση προς τα κάτω η άκρη της. Μου δινει την αίσθηση ότι από ώρα σε ώρα θα πέσει. Σας έχει τύχει ποτε?
Embarassed eee... vale 15 gatopagides!! happy2 happy2 happy2
Μπομπογατο
Μπομπογατο
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : αθηνα / φλωρεντια
Αριθμός γατουνίων : Παρανα ενντ δι γκανγκ!
Motto : η γατα ξερει..
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/04/2008
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.myspace.com/mmihmih

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Μάης 08, 2008 12:27 pm

Το κακόμοιρο το γατουλάκι........... Στενοχωρήθηκα τώρα!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Μάης 11, 2008 12:18 am

Κατά τις 10:00 που κατέβηκα να βάλω φαγητό στα αδεσποτάκια μου στην μπροστινή και τη πίσω αυλή, είδα τον πορτοκαλόασπρο γατούλη μαζί με έναν άλλο που του έμοιαζε. Ήταν σιγουρα αυτός, παρόλο που ήταν θεοσκότεινα γιατί είχε πολύ πιο κοντή ουρά από τον άλλο άρα του έπεσε όπως μου είχε πει η Μίλλυ ότι θα γινόταν!!!! Smile Smile Smile

Επίσης, το μεσημέρι ο Κώστας είδε την γκριζούλα να μπαίνει στο ακατοίκητο σπίτι δίπλα μας και την ακολούθησε και είδε οχι ενα, ούτε δυο αλλά ΠΕΝΤΕ ΓΑΤΑΚΙΑ!!!! Ήρθε άνθρωπος από το Δήμο προχθες και κλάδεψε την ζούγκλα του διπλανού κήπου κι έτσι σήμερα φάνηκε που τα έχει. Αυτή η γατούλα τόσα χρόνια που προσπαθώ να την πιάσω να τη στειρώσω μου την κοπανάει συνέχεια!!! Έρχεται σ'εμένα για φαγητό μόνο όταν είναι έγκυος ή θηλάζει. Τον υπόλοιπο καιρό δεν εμφανίζεται. Κατά 90% είναι η μαμά του Χιονάκου μου. Πάντως είναι η πρώτη φορά που κάνει τόσα. και τις 3 γεννες της που έχω δει, τις δυο φορές ήταν από ένα γατάκι και την τρίτη δυο. Στην τελευταία γέννα της είναι που είχε κάνει το πορτοκαλί που έδωσα και το γκρι τιγρακι που στειρωσα και έχω στον κήπο. Αυτή τη φορά έχει κάνει απ'ότι είδαμε 3 τιγρακια, ένα μαυρούλι και ένα πορτοκαλάκι. Απ'όσο μπορεσα να δω το μαυρούλι και το πορτοκαλάκι δίχνουν πιο αδύναμα, ενώ τα τιγρακια χοροπηδάνε και παίζουν σαν τρελλά!
Μόνο που δυστυχώς είναι κλεισμένα πίσω από μια σιδερένια κλειδωμενη πόρτα και δεν μπορούμε να τα πλησιάσουμε. Ο Κώστας πήδηξε την καγκελόπορτα τοπυ κήπου και τους έβαλε φαγητό και προσπάθησε να βγαλει φωτογραφία. Την ώρα όμως που πλησίασε τα τρια την έκαναν κι έμειναν το μαυρακι μ'ενα από τα γκριζα αγκαλιασμένα, ενώ το πορτοκαλί μισοφαίνεται πίσω από τις πρασινάδες...
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn1939
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Marcos Κυρ Μάης 11, 2008 12:23 am

Αγάπες μου!!! eros
Φανταστικά νέα Ασπασάκι, να δεις που θα είναι μιά χαρά ο πορτοκαλάκης... Smile


geek
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από marmanga Κυρ Μάης 11, 2008 1:03 am

Το γκρίζο είναι Αργυροειδές, ε????? :kardoula: :kardoula:
Μπράβο, στον πορτοκαλί κουτσοουρά! filaki
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Μάης 13, 2008 7:07 pm

Τα νευρα μου είναι τσατάλια!!!! Νωρίτερα φεύγοντας πέτυχα τόν μαυρούλη έναν από τους πιο αγαπημένους μου γατούληδες τον οποίο είχα καιρό να δω στριμωγμένο ανάμεσα σε δυο άγνωστους αρσενικούς: ένα πορτοκαλόασπρο μεγαλόσωμο κι έναν σωσία του Σακη ασπρογκρι στο πιο αδυνατο και κακοπαθημένο του! Τους έδιωξα και μαυρούλης ήρθε και μου τριβωταν και μου ναουριζε παραπονεμένα. Αυτό το γατουλι χαϊδευεται και πιάνεται κι όλας και το κακό είναι ότι εξαφανίζεται κατά καιρούς και συνήθως εμφανίζεται σε ωρες που δεν είναι εδώ ο Κώστας για να το πιασουμε να το παμε για στειρωση. Για να μη σας πολυλογώ, γυρνώντας προολίγου βρήκα τον μαυρούλη μέσα στα χώματα και στη βρωμα και κρυμμένο πισω από κάτι γλάστρες στη βεράντα του θείου μου! Μάλλον με το που έφυγα του την έπεσαν πάλι τα άλλα τα καθίκια!!!!! angry2 angry2 angry2 partapartaparta
Το χάΙδεψα κι απ'ότι είδα δεν είναι χτυπημένος απλά τρομαγμενος. Του έβαλα και φαγητό κι επεσε με τα μουτρα. Εκείνη την ώρα ακούω φρενάρισμα αυτοκινήτου και βλέπω ένα αυτοκινητάκι με μια κοπελιά να έχει κοκκαλώσει και τον τιγρακο μου να ερχεται σφαιρα για φαγητό!!! Αυτό το handjob από αυτοκίνητο θα πάει... Sad Μόλις ακούσει φαγητό σκοτώνεται να έρθει... Και σα να μην εφτανε αυτό βλέπω τον Σ΄΄ακη στο αδύνατο του να κυνηγάει το μπεζ τυφλούλι να το sex !!!! Shocked Μου λύθηκε και η απορία τι φύλο είναι γιατί δε μου κάθεται να το πιάσω.... Η κακομοίρα του'ριχνε σφαλιάρες κι κατι ξεγυρισμένα χχχχχχχχχχχχχχ αλλά αυτός απτόητος από πίσω να την κυνηγάει! Τι με τη μάνικα του'ριξα νερό, τι φωνες έβαλα τίποτα! Στο τέλος του πέταξα ότι είχα στα χέρια μου: έναν πύραυλο σοκολάτα Magnum o οποίος τον βρήκε στην πλάτη, τον τρόμαξε και παράτησε την μπεζούλα!!! Κρίμα τον πύραυλο.... Sad Sad Sad
Όχι τίποτα άλλο αλλά πριν λίγο που βγηκα στην βεράντα ήταν κάτω και το έγλυφε! Σκατόγατο...... voodoo voodoo voodoo voodoo voodoo
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μάης 13, 2008 7:17 pm

οκ! Ο Σάκης μπορεί να μην sex αλλά έφαγε το απογευματινό γλυκό του!
Επίσης, σκέψου τι ζόρι θα τράβηξε η δόλια η οδηγός με τον τιγράκο σου.
Τι βλαμμένα που είναι ώρες-ώρες! devil3
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Marcos Τρι Μάης 13, 2008 8:02 pm

Ξέρεις.. Embarassed το ότι το... sex , δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι είναι και θηλυκο... Embarassed
Ειδικά όταν είναι μικρά... δεν τα πολυνοιάζει... Embarassed


geek
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μάης 13, 2008 8:05 pm

Marcos έγραψε:Ξέρεις.. Embarassed το ότι το... sex , δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι είναι και θηλυκο... Embarassed
Ειδικά όταν είναι μικρά... δεν τα πολυνοιάζει... Embarassed


geek
worship worship worship worship
Είπα να μην της το πω και την πληγώσω παραπάνω και αρκέστηκα στο...παγωτό. Smile Smile Smile
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Τρι Μάης 13, 2008 9:07 pm

Ναι, μονο που το/η μπεζ δεν ειναι μικρό απλά μικρόσωμο. Είναι περίπου 8 μηνων.Δε φτανει που είναι τυφλό και το πιο φοβισμενο γατακι που υπάρχει, μη μεινει κι έγκυος!!! Sad Sad Sad Sad Sad
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από OLGA Τετ Μάης 14, 2008 1:07 am

Εγώ θα λεγα να δουλεψει γατοπαγίδα. Τοσα γατια χρειάζονται στείρωση, αλλιως θα πνιγειτε στα αδεσποτα βρε Ασπασία μου. Οποιο πιαστει (εκτος των μωρων) καλο θα ειναι να στειρωθει. Το πολύ πολύ αν δεν σου κανει ο κρατουμενος τον ελευθερωνεις.
OLGA
OLGA
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Παπάγου
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/11/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από marmanga Τετ Μάης 14, 2008 1:12 am

OLGA έγραψε: Το πολύ πολύ αν δεν σου κανει ο κρατουμενος τον ελευθερωνεις.

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Σωστήήήή!!! (αλλά πολύ αστείο, ως εικόνα)
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Τετ Μάης 14, 2008 11:55 am

OLGA έγραψε:Εγώ θα λεγα να δουλεψει γατοπαγίδα. Τοσα γατια χρειάζονται στείρωση, αλλιως θα πνιγειτε στα αδεσποτα βρε Ασπασία μου. Οποιο πιαστει (εκτος των μωρων) καλο θα ειναι να στειρωθει. Το πολύ πολύ αν δεν σου κανει ο κρατουμενος τον ελευθερωνεις.

Το ξέρω βρε Όλγα αλλά από τη στιγμή που δεν οδηγώ δε μπορώ παρά να περιμένω πότε θα μπορεί να με πάει ο Κώστας και ο Κώστας πνίγεται τον τελευταίο καιρό! Οκτω το πρωί φεύγει οκτώ το βραδυ γυρίζει!!! Ένα γατάκι που θέλω να στειρώσω εδώ και καιρό το μαυράκι που μπορώ και να το πιάσω (όποτε έρθει γιατί δεν έρχεται και συνέχεια) και με τα χερια γιατί μου κάθεται, έρχεται συνηθως αργά το βραδυ. Χθες βραδυ ήταν κάτω από το σπίτι και τσαμπουκαλευόταν ο μικρός με κάτι ρεμάλια αγριόγατους! Μια φορά που το έπιασα και μπορούσε και ο Κώστας να με πάει δεν είχε χρόνο ο γιατρός. Δεν γίνονται με πρόγραμμα αυτά, δυστυχώς.....
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από purina Τετ Μάης 14, 2008 12:05 pm

Aν το τσακωνες και το φιλοξενουσες για λιγο στην αποθηκουλα?
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Μάης 30, 2008 8:37 pm

O πορτοκαλάκης κοψονούρης μαζί με τον αδελφούλη του! Τελικά η κομμένη άκρη της ουρίτσας έπεσε και είναι σαν να μην του συνέβει ποτέ!

Αν κι έχω βγάλει τη φωτογράφί με zoom δεν φαίνεται πολύ καλά γιατί είναι μεγάλη η απόσταση από το παράθυρο στο σπιτάκι του κήπου. Ο πορτοκαλόασπρος μικρούλης με την κομμένη ουρά είναι αυτός μπροστά ενώ πιο πίσω διακρίνεται ο αδελφούλης του.
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn2119


Με αυτή την ευκαιρία, να σαςγνωρίσω κι έναν καινούργιο κάτοικο του κήπου. Ένα πανέμορφο αχνογκρί γατούλι -άγνωστο το φύλο του προς το παρόν- το οποίο μονίμως είναι κάτω και περιμένει να του βάλω φαγητό αλλά δεν με πλησιάζει. Κοιμάται σ'ένα από τα παγκάκια συνήθως ή κάτω από την τσουλίθρα στην παιδική χαρά που έχουμε και κάθε φορά που βλέπει τον Χιόνη στο παράθυρο του κάνει τουμπίτσες και του χαϊδεύεται!

Εδώ κοιμάται στο παγκάκι
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn2120


Κι εδώ μου ποζάρει στο φακό
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn2121
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn2122
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Μάης 30, 2008 8:53 pm

Και συνεχίζω με τα αδεσποτάκια μου! Αυτή τη φορά σας δείχνω κάποια που κατοικοεδρεύουν στον μπροστινό κήπο.

Εδώ είναι το τυφλό από το αριστερό ματάκι μπεζάκι -μάλλον θηλυκό-, το πιο φοβισμένο γατάκι ever!!!! Φοβάται και τη σκιά του....
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn2021

Ένας καινούργιος γάταρος, πολύ μούτρο, που έρχεται τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες μόνο για να φάει, να τσαμπουκαλευτεί με τα αδεσποτάκια μου, να την πέσει με άγριες σεξουαλικές διαθέσεις στο μπεζάκι, κι ενίοτε να την πέσει για ύπνο κάτω από τη σκιά της αροκάριας. Μοιαζει αρκετά με τον Σάκη αλλά δεν είναι φουντωτός.
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn2022

Εδώ ετοιμάζεται να την πέσει στο μπεζάκι που κάνει την "ανάγκη" του!!!! Μετά την φωτογραφία τον κατέβρεξα κι έφυγε χωρίς να προλάβει να κουτουπώσει το μικρό....
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Dscn2023

Και φυσικά ο -στειρωμένος- τιγράκης μου!
Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Img_0114

Αυτό το γατούν είναι περίπου 8 μηνών, στειρωμένο, τρωει το καταπέτασμα και δεν έχει μεγαλώσει!!! Μοιάζει όσο ήταν ο Πίπης 3-4 μηνών!!!! Shocked
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από marmanga Παρ Μάης 30, 2008 9:02 pm

Κατ' αρχήν, ο κήπος είναι ΘΕ-Ι-ΚΟΣ!!!! Τι τυχερή που είσαι. oksmily3 oksmily3 oksmily3
Κατά δεύτερον: Αιτούμαι πιο κοντινή του νέου τιγρί γάτου αγνώστου φύλου αλλά εξαιρετικής απ' ό,τι υποψιάζομαι μύτης ΄(όπως εξάλλου και το στειρωμένο σου)Laughing
Πολύ χαίρομαι για το κουτσοούρικο πορτοκαλάκι που είναι μια χαρά. Veryhappy
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Μπομπογατο Παρ Μάης 30, 2008 9:15 pm

καλε τι φυλωσια ειν' αυτη??? ο παραδεισος των γατων (και οχι μονο..)
Μπομπογατο
Μπομπογατο
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : αθηνα / φλωρεντια
Αριθμός γατουνίων : Παρανα ενντ δι γκανγκ!
Motto : η γατα ξερει..
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/04/2008
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_sad

http://www.myspace.com/mmihmih

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από Tasha Παρ Μάης 30, 2008 9:19 pm

Aσπασία στη Νέα Σμύρνη είναι αυτός ο παράδισος?????

ζηλεύω Embarassed είναι απίθανα
Tasha
Tasha
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα κεντρο
Αριθμός γατουνίων : 3 τρελά τρελά γατόνια
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από brea Παρ Μάης 30, 2008 9:34 pm

Δεν ξέρω αν πρέπι να κοιτάξω τα γατιά ή το σπίτι! Shocked Υπέροχα, αμφότερα! Laughing
brea
brea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Τρίκαλα/Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2=20
Motto : Σας έχω πει ότι το λατρεύω το παιδί μου το μαύρο???
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/04/2008
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Γατοπλημμύρα !!!

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Μάης 30, 2008 10:29 pm

Πείτε τα! Πείτε τα! Όχι, που είχα προτείνει στη Χχχαρά να τη φιλοξενήσω στο σπιτάκι του κήπου όταν είχε δεχθεί επίθεση από τους ψύλλους του αγαπητικού του Μαρικακίου και με κατηγόρησε ότι θέλω να τη βάλω να μένει στο σκυλόσπιτο που έχω για τα γατάκια!!!!... Sad Sad Sad Sad Sad
Μια χαρά είναι ειδικά για καλοκαίρι! Τώρα έβαλα και μια αιώρα κάτω από τις λεμονιές! Smile
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Γατοπλημμύρα !!! - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης