gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

+30
koneko
vaso
gatoula46
chocoulini
fotini123
f.m123
Karamela
psipsa
Dreamer
otz
Mau
ZIZIKOS
Gatoplikti
gigi&nala
moukelis
josephinemrg
thanoschris1
catsforever
alex..niaou
kouix
Nea Gatomama
Ηρακλένια
tsili
Φανούλα
marina289
LAROGATA
houlieta
Alcione
Witch girl
kat-cats
34 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Witch girl Τετ Μάης 07, 2014 5:57 am

kat-cats έγραψε:

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Image 




αααααχχχ... σε όλες τις οικογενειακές φώτο υπάρχει πάντα αυτός που κάνει τις γκριμάτσες.... happy2  happy2
Witch girl
Witch girl
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : Weird World
Αριθμός γατουνίων : 1 και catαγαπημένο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : To γατοχειμωνοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμίλιο γατοφιλόσοφο
Motto : Η λέξη studying βγαίνει από τις λέξεις students και dying
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_tour10

http://kantoliana.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Μάης 07, 2014 10:00 am

gigi&nala έγραψε:Καλό κουράγιο και περαστικά σας!  luck 

Μήπως όντως θέλει απλά παρέα η Μιλουδίτσα??
Γιατί δεν κάνετε ένα πείραμα να κλείσετε κάπου την Κίρα και τον Ιντεφίξ και να εξερευνήσουν τα φιλοξενούμενα τον χώρο??  

Πιθανόν βέβαια να έχει και οίστρο γιατί έχω διαβάσει ότι ένα περίπου μήνα από την γέννα οι μανούλες είναι πολύ ευάλωτες να ξαναμείνουν έγκυες..
Μήπως να επισπεύσετε  την στείρωση?
Βέβαια είναι και το γάλα μετά..

Πφφ μπέρδεμα...

Ελπίζω να λυθούν όλα γρήγορα και με τον καλύτερο τρόπο!

Μα το κάνουμε αυτό συνέχεια!!! τα κλείνω μέσα τα άλλα και η Μιλου εξερευνάει το χώρο, το θέλει, ψάχνει, μυρίζει της αρέσει! αλλά πόσες ώρες να το κάνω....το κάνω αρκετές φορές μέσα στην ημέρα αλλά έχει δίκιο δεν της φτάνει.... :-(

Μπορεί να είναι οίστρος, γιατί κλαίει κι από κάτω φωνάζουν τα αρσενικά και εκείνη απαντά....ξέρω και εγώ... δεν ξέρω... προς το παρόν παίρνει τα χάπια και είναι με τη μικρή. Αλλά σήμερα το πρωί είδα που θήλαζε λίγο το μικρό και κανονικά δεν κάνει. Θα δούμε πως θα πάει και αν είναι καλύτερα θα τη στειρώσω το Σάββατο, πρώτα ο Θεός!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Μάης 07, 2014 10:02 am

Alcione έγραψε:η γιατρός τι λέει; εκείνη ξέρει καλύτερα τι μπορεί να συμβαίνει...
εγώ όταν είχα δυο θηλυκές έγκυες στον κήπο μου και ήθελα να μάθω πότε μπορώ να τις στειρώσω, ο κτηνίατρος μου είχε πει τουλάχιστον μετά από δυο μήνες για να έχουν απογαλακτιστεί πλήρως τα μωρά... αλλά αυτό που βλέπω είναι ότι οι γνώμες διίστανται ανάμεσα στους κτηνιάτρους...
για το θέμα του οίστρου δεν ξέρω καθόλου... σκέφτομαι ότι εφόσον έχει ακόμα ένα μωρό να θηλάζει, δεν θα πρέπει να έχει οίστρο. αλλά μπορεί και να κάνω λάθος...
αυτό που σκέφτομαι είναι πως δεν πρέπει να υποτιμάμε την νοημοσύνη και κυρίως τα συναισθήματα των ζώων... μπορεί όλα να έγιναν για το καλό της και το καλό των μικρών, αλλά δεν παύει να έχασε τα 3 από τα 4 μωρά της... σίγουρα θέλει χρόνο για να προσαρμοστεί σε αυτό (και σωματικά με το γάλα της, αλλά και ψυχικά)...

Κανονικά μετά τις 40 ημέρες αρχίζουν και απογαλακτίζονται. Μπορεί να ψευτοθηλάζουν μετά αλλά έχουν αρχίσει και τρώνε πλέον. Το θεμα είναι ότι έδωσα και τα 3 σχεδόν μαζεμένα 37 & 38 ημερών αντίστοιχα οπότε της έμεινε μόνο η μικρούλα....ε πόσο γάλα να πιει, αφού τρώει κι αυτό.... οπότε της έκανε πρόβλημα......
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Μάης 07, 2014 10:02 am

Witch girl έγραψε:
kat-cats έγραψε:

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Image 




αααααχχχ... σε όλες τις οικογενειακές φώτο υπάρχει πάντα αυτός που κάνει τις γκριμάτσες.... happy2  happy2

 oksmily3 happy2 happy2 
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Μάης 12, 2014 9:44 am

Τα μωράκια μας υιοθετήθηκαν όλα!! χθες δώσαμε και το τελευταίο μωράκι, το αγαπημένο μου, σε μια οικογένεια που όπως φαίνεται η μικρή θα περάσει πολύ όμορφα!!! ουφφφ τα καταφέραμε και πιστεύουμε η ζωή τους να είναι όμορφη, γεμάτη υγεία και χαρές κοντά στους αγαπημένους τους!!

Τώρα μας έμεινε η μανούλα, η Μιλού, η οποία κλαίει συνέχεια....έχει σηκώσει τη γειτονιά στο ποδάρι....μάλλον οίστρο έχει πάθει και κάνουμε υπομονή για τη στείρωσή της....θα την κάναμε την περασμένη εβδομάδα αλλά ο γιατρός είπε να περιμένουμε να ηρεμήσει από γάλα....για να δούμε ελπίζω αυτή την εβδομάδα να γίνει κι αυτό και να ηρεμήσουμε και εμείς και αυτό!!

Καλημέρα σε όλους!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από thanoschris1 Δευ Μάης 12, 2014 10:17 am

Καλημέρα.. καλή βδομάδα... αχ πολύ όμορφα τα νέα σας!!

Σίγουρα τα μικράκια θα περάσουν ζωή χαρισάμενη στα καινούργια τους σπιτάκια! Με το καλό να γίνει και η στείρωση της μανούλας Μιλού να ηρεμήσετε.
thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Μάης 12, 2014 10:41 am

Σε ευχαριστώ πολύ!!! ναι ήταν ανέλπιστα καλά τα νέα μας.... Βρέθηκαν ωραίες οικογένειες για όλα τα μικράκια!! για την τελευταία τη μικρούλα που ήταν η αδυναμία μου "στενοχωρήθηκα"...έλεγα δεν θα βρεθεί κάτι και θα μείνει μαζί μας... αλλά τελικά η οικογένεια που την πήρε μου έκανε εξαιρετική εντύπωση και πιστεύω θα περάσει πολύ όμορφα!! Ούτως ή άλλως με όλους τους γατογονείς θα επικοινωνούμε και έτσι θα μαθαίνω νέα τους!
Τώρα το επόμενο βήμα είναι η Μιλού....πρέπει να τη στειρώσουμε για να ηρεμήσει....άσε που όλη τη νύχτα κλαίει....και ξυπνάω βγαίνω έξω και τη χαιδεύω για να ηρεμεί οπότε όπως καταλαβαίνεις....κουτουλάωωωωω!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από marina289 Δευ Μάης 12, 2014 6:55 pm

oksmily3 oksmily3 oksmily3 mati mati mati 

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από tsili Δευ Μάης 12, 2014 7:14 pm

Μπράβο σας! Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy 
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από houlieta Δευ Μάης 12, 2014 7:55 pm

Μπράβο Κατερινάκι!...
Καλή ζωή να έχετε μωρακια και να ειστε πάντα ετσι τυχερά!
mati mati mati 
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από gigi&nala Δευ Μάης 12, 2014 8:26 pm

Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy 

Τώρα μένει μόνο η μανούλα να ηρεμήσει και όλα θα είναι τέλεια!!

Μπράβο σας! flower 
gigi&nala
gigi&nala
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 το Ναλακι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας!
Motto : τα μυαλά και τα αερόστατα δουλέυουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Μάης 12, 2014 11:44 pm

Τι ομορφα νεα ,μπραβο Κατερινακι. oksmily3 oksmily3 Αντε και με το καλο η στειρωση της Μιλου και μετα να ηρεμησετε kissss kissss 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Μάης 13, 2014 9:37 am

Παιδιά ευχαριστώ όλους! Πραγματικά η εξέλιξη για τα μωράκια ήταν ανέλπιστα καλή! Οι γατογονείς είναι εξαιρετικοί, μιλάμε πολύ συχνά και είμαι πολύ χαρούμενη....να δείτε πως μιλάνε γι αυτά....πως αναφέρονται!! χαίρομαι τόσο πολύ που δεν άκουσα τη φωνή μιας κυρίας που μου είπε να τα κοιμίσω όλα... :-( Δόξα τω Θεό όσες φορές ασχολήθηκα με γατάκια όλα πήγαν καλά!

Τώρα για τη Μιλού...είναι καλά το κορίτσι μου...συνυπάρχει σε μικρή απόσταση με τον Ιντεφίξ και δεν τον πειράζει πλέον....με την Κίρα δεν το συζητώ....η μια να φάει την άλλη....δυστυχώς η Κίρα είναι πολύ άγρια, έχει αγριέψει ακόμα πιο πολύ (μας έχει καταγρατζουνίσει) και με τη Μιλού δεν ξέρω γιατί τρελαίνεται....αλλά και η Μιλού της ορμάει...δεν το περίμενα αλλά την παραφυλάει για να ορμήσει.... οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαστε χωρισμένοι σε στρατόπεδα!!! :-( η δε Μιλού πρέπει να έχει οίστρο....δεν κοιμόμαστε εμείς...αλλά ούτε και η γειτονιά.... όλη νύχτα κλαίει, τέτοια φωνή δεν την έχω ξανακούσει...ακούραστη παιδιά όλη νύχτα....περιμένω πως και πως να στειρωθεί μπας και ηρεμήσει γιατί δεν σας κρύβω ότι περιμένω από ώρα σε ώρα την αστυνομία....και θα χουν δίκιο :-(
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Μάης 13, 2014 10:53 am

kat-cats έγραψε:Παιδιά ευχαριστώ όλους! Πραγματικά η εξέλιξη για τα μωράκια ήταν ανέλπιστα καλή! Οι γατογονείς είναι εξαιρετικοί, μιλάμε πολύ συχνά και είμαι πολύ χαρούμενη....να δείτε πως μιλάνε γι αυτά....πως αναφέρονται!! χαίρομαι τόσο πολύ που δεν άκουσα τη φωνή μιας κυρίας που μου είπε να τα κοιμίσω όλα... :-( Δόξα τω Θεό όσες φορές ασχολήθηκα με γατάκια όλα πήγαν καλά!

Τώρα για τη Μιλού...είναι καλά το κορίτσι μου...συνυπάρχει σε μικρή απόσταση με τον Ιντεφίξ και δεν τον πειράζει πλέον....με την Κίρα δεν το συζητώ....η μια να φάει την άλλη....δυστυχώς η Κίρα είναι πολύ άγρια, έχει αγριέψει ακόμα πιο πολύ (μας έχει καταγρατζουνίσει) και με τη Μιλού δεν ξέρω γιατί τρελαίνεται....αλλά και η Μιλού της ορμάει...δεν το περίμενα αλλά την παραφυλάει για να ορμήσει.... οπότε όπως καταλαβαίνετε είμαστε χωρισμένοι σε στρατόπεδα!!! :-( η δε Μιλού πρέπει να έχει οίστρο....δεν κοιμόμαστε εμείς...αλλά ούτε και η γειτονιά.... όλη νύχτα κλαίει, τέτοια φωνή δεν την έχω ξανακούσει...ακούραστη παιδιά όλη νύχτα....περιμένω πως και πως να στειρωθεί μπας και ηρεμήσει γιατί δεν σας κρύβω ότι περιμένω από ώρα σε ώρα την αστυνομία....και θα χουν δίκιο :-(

Τέλεια νέα για τα μωράκια σας. Πόσο τυχερά είναι μερικά γατούνια. Μακάρι να συνέβαινε με όλα έτσι !!!
Αντε με το καλό και η στείρωση να ησυχάσετε όλοι και πρώτα πρώτα η μικρή Μιλού !!!!!
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Mau Τρι Μάης 13, 2014 1:54 pm

ti kala Smile
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Μάης 13, 2014 3:22 pm

Mπράβο τέλεια για τα μωράκια !!!  oksmily3 oksmily3 oksmily3 

Κατερινακι μήπως η μιλού δεν έχει οιστρο αλλα της λειπουν τα μωρά της; Eχει τα συμπτώματα του οιστρου τριψιματα χαϊδεματα κλπ;

Oσο για τους καυγάδες μην ξεχνάς πως έχεις 2 θυληκα το ένα στειρωμένο και συνήθως επιτιθενται στα στειρωμένα γατια τα αστειρωτα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Μάης 14, 2014 9:48 am

Δεν ξέρω...είναι η πρώτη φορά που μου τυχε η μανούλα με τα μωράκια...συνήθως μου τυχαίνουν μόνα τους.....πάντως όλη νύχτα έκλαιγε....λεπτό δεν σταματούσε...ίσως να ήταν και τα δύο τι να σας πω...
Αυτό για τα αστείρωτα-στειρωμένα γατιά δεν το ήξερα....θα το δούμε.... σήμερα η Μιλού θα κάνει τη στείρωση....εύχομαι κατ' αρχήν να πάνε όλα καλά γιατί έχω στενοχωρηθεί πολύ...ήταν τόσο φοβισμένη....ήθελε μόνο να τη χαιδεύω και με κοιτούσε με τρόμο λες και της έκανα κακό...δεν ξέρω βρε παιδιά ειλικρινά κάτι τέτοιες στιγμές στενοχωριέμαι πολύ....αποφάσισα για τη ζωή της τουλάχιστον να πάνε όλα όπως πρέπει...μια προσευχούλα και γι αυτό το κοριτσάκι από όλους
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Μάης 14, 2014 11:52 am

kat-cats έγραψε:Δεν ξέρω...είναι η πρώτη φορά που μου τυχε η μανούλα με τα μωράκια...συνήθως μου τυχαίνουν μόνα τους.....πάντως όλη νύχτα έκλαιγε....λεπτό δεν σταματούσε...ίσως να ήταν και τα δύο τι να σας πω...
Αυτό για τα αστείρωτα-στειρωμένα γατιά δεν το ήξερα....θα το δούμε.... σήμερα η Μιλού θα κάνει τη στείρωση....εύχομαι κατ' αρχήν να πάνε όλα καλά γιατί έχω στενοχωρηθεί πολύ...ήταν τόσο φοβισμένη....ήθελε μόνο να τη χαιδεύω και με κοιτούσε με τρόμο λες και της έκανα κακό...δεν ξέρω βρε παιδιά ειλικρινά κάτι τέτοιες στιγμές στενοχωριέμαι πολύ....αποφάσισα για τη ζωή της τουλάχιστον να πάνε όλα όπως πρέπει...μια προσευχούλα και γι αυτό το κοριτσάκι από όλους

Ναι το κοριτσάκι το όμορφο. Όλα θα πάνε καλά. Μην ανησυχείς. μπορεί να είναι φοβισμένη γιατί την πήρατε να την πάτε στο γιατρό. Σου στέλνουμε όλη τη θετική ενέργεια και περιμένουμε νέα σας. Τώρα θα ησυχάσει και αυτή και εσείς. Αποφάσισες για τη ζωή της και έκανες το καλύτερο.  luck luck luck luck luck luck luck love love love love love love love love
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Μάης 14, 2014 2:14 pm

καλη επιτυχια με τη στειρωση της μικρης ,ολα καλα να πανε και να ηρεμησετε ολοι mati mati mati prosefxi prosefxi 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Μάης 14, 2014 2:26 pm

Πήρα πριν λίγο με τη γιατρό μας, είχε αρχίσει να ξυπνάει το Μιλουδάκι...ευτυχώς με την επέμβαση πήγαν όλα καλά! Το Μιλουδάκι μου όμως από το φόβο του δεν πήγε τουαλέτα από χθες....κρατιόταν και την βοήθησε η γιατρός....το ξέρω ότι το είχε και σε μας όταν την πρωτοανέβασα έτσι ήταν....καλό μου κοριτσάκι μόνο του όλη νύχτα και τώρα.... :-(
Της είπα να δει λίγο το σαγονάκι της γιατί μου φαινόταν κάπως...η γιατρός είδε πως έχει ένα μικρό έλκος στο στόμα και πρέπει να το διερευνήσουμε μην τυχόν και είναι aids.... είπα να της πάρουν αίμα και να κάνει εξετάσεις να ξέρουμε....ίσως να μην είναι τίποτα, αλλά πρέπει να ξέρω αν είναι λοιμώδη περιτονίτιδα κλπ. γιατί πως θα την φέρουμε επάνω....μην κινδυνέψει και η Κίρα...
θέλω να χαρώ πως όλα πήγαν καλά και δεν μπορώ...
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Μάης 14, 2014 3:25 pm

kat-cats έγραψε:Πήρα πριν λίγο με τη γιατρό μας, είχε αρχίσει να ξυπνάει το Μιλουδάκι...ευτυχώς με την επέμβαση πήγαν όλα καλά! Το Μιλουδάκι μου όμως από το φόβο του δεν πήγε τουαλέτα από χθες....κρατιόταν και την βοήθησε η γιατρός....το ξέρω ότι το είχε και σε μας όταν την πρωτοανέβασα έτσι ήταν....καλό μου κοριτσάκι μόνο του όλη νύχτα και τώρα.... :-(
Της είπα να δει λίγο το σαγονάκι της γιατί μου φαινόταν κάπως...η γιατρός είδε πως έχει ένα μικρό έλκος στο στόμα και πρέπει να το διερευνήσουμε μην τυχόν και είναι aids.... είπα να της πάρουν αίμα και να κάνει εξετάσεις να ξέρουμε....ίσως να μην είναι τίποτα, αλλά πρέπει να ξέρω αν είναι λοιμώδη περιτονίτιδα κλπ. γιατί πως θα την φέρουμε επάνω....μην κινδυνέψει και η Κίρα...
θέλω να χαρώ πως όλα πήγαν καλά και δεν μπορώ...
μπορει να ειναι και καλοκοιος και αυτος κανει ελκη στο στομα,εμενα εχουν σχεδον ολα ,μην σε παιρνει απο κατω.Ολα καλα θα'ναι luck luck 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Φανούλα Τετ Μάης 14, 2014 5:26 pm

Περαστικούλια, την δευτερα εκανε και η δικη μου η μικρη στειρωση-μηπως η μιλού( από που το εμνεύστηκες το ονομα;, γνωριζω μια λογοτεχνικη ηρωιδα με το όνομα αυτο Veryhappy) εκλαιγε για τα μωράκια της. Θα την κρατησεις; 
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Μάης 14, 2014 11:35 pm

Μην στεναχωριέσαι προκαταβολικά. Όπως σου είπε και η LAROGATA τόχουν κι άλλα.
Είμαι σίγουρη ότι στα τέστ θα βγεί αρνητική κι όλα θα πάνε καλά όπως πήγανε και με την γέννα και τα μωράκια !!! flower flower flower flower flower flower flower flower flower heart heart heart heart heart heart heart heart
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Μάης 14, 2014 11:36 pm

Φανούλα έγραψε:Περαστικούλια, την δευτερα εκανε και η δικη μου η μικρη στειρωση-μηπως η μιλού( από που το εμνεύστηκες το ονομα;, γνωριζω μια λογοτεχνικη ηρωιδα με το όνομα αυτο Veryhappy) εκλαιγε για τα μωράκια της. Θα την κρατησεις; 

Η Μινούλα εντάξει  είναι ?
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 15, 2014 10:18 am

Kαλημέρα σε όλους! μόλις μίλησα με τη γιατρό μας. Η Μιλού είναι "καλά" μάλλον να το πω καλύτερα δείχνει καλά αλλά είναι τόσο φοβισμένη που αρνείται να φάει, να πιει, ούτε καν να κουνηθεί.... Θα πάμε σήμερα το απόγευμα να την πάρουμε και να τη φέρουμε στο σπίτι μας. Δεν αντέχω να νοιώθει έτσι....την αγαπάμε και τη νοιαζόμαστε οπότε δεν το σκέφτομαι καθόλου....σήμερα θα έρθει σπίτι μας.
Οσο για το έλκος μου είπε η γιατρός ότι αποκλείεται να είναι κάτι σαν ασθένεια, ίσως κάποιο χτύπημα να δημιούργησε κάποιο θέμα και δεν θεωρεί απαραίτητο να γίνουν εξετάσεις. Αν παρόλα αυτά θέλουμε θα τις κάνουμε.
Είμαι προβληματισμένη γιατί κοστίζουν και 60 ευρώ οι εξετάσεις..... όπως και να χει το απόγευμα θα πάμε να την πάρουμε.
Τώρα για το αν θα μείνει μαζί μας...δύσκολο το βλέπω...η Κίρα δεν θέλει με τίποτα και όπως είναι το σπίτι μας διαμορφωμένο δεν μπορούν να απομονωθούν εύκολα για τυχόν συμπλοκή....λείπουμε και πολλές ώρες....Αν την κατεβάσουμε στην πυλωτή μας και τη φροντίζουμε όπως πριν θα έχει πρόβλημα λέτε; να χει μάθει τώρα ενάμιση μήνα και να είναι δύσκολο γι αυτήν;;;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Μάης 15, 2014 10:30 am

kat-cats έγραψε:Kαλημέρα σε όλους! μόλις μίλησα με τη γιατρό μας. Η Μιλού είναι "καλά" μάλλον να το πω καλύτερα δείχνει καλά αλλά είναι τόσο φοβισμένη που αρνείται να φάει, να πιει, ούτε καν να κουνηθεί.... Θα πάμε σήμερα το απόγευμα να την πάρουμε και να τη φέρουμε στο σπίτι μας. Δεν αντέχω να νοιώθει έτσι....την αγαπάμε και τη νοιαζόμαστε οπότε δεν το σκέφτομαι καθόλου....σήμερα θα έρθει σπίτι μας.
Οσο για το έλκος μου είπε η γιατρός ότι αποκλείεται να είναι κάτι σαν ασθένεια, ίσως κάποιο χτύπημα να δημιούργησε κάποιο θέμα και δεν θεωρεί απαραίτητο να γίνουν εξετάσεις. Αν παρόλα αυτά θέλουμε θα τις κάνουμε.
Είμαι προβληματισμένη γιατί κοστίζουν και 60 ευρώ οι εξετάσεις..... όπως και να χει το απόγευμα θα πάμε να την πάρουμε.
Τώρα για το αν θα μείνει μαζί μας...δύσκολο το βλέπω...η Κίρα δεν θέλει με τίποτα και όπως είναι το σπίτι μας διαμορφωμένο δεν μπορούν να απομονωθούν εύκολα για τυχόν συμπλοκή....λείπουμε και πολλές ώρες....Αν την κατεβάσουμε στην πυλωτή μας και τη φροντίζουμε όπως πριν θα έχει πρόβλημα λέτε; να χει μάθει τώρα ενάμιση μήνα και να είναι δύσκολο γι αυτήν;;;

Αχ η καημενούλα όντως πρέπει να είναι ακόμα πολύ φοβισμένη. Πιστεύω θα συνέλθει σιγά σιγά.
Τώρα για το οικονομικό σε καταλαβαίνω (στις εποχές που ζούμε). Εγω θα τόκανα για να ησυχάσω προσωπικά αλλά αυτό είναι επιλογή του καθενός ανάλογα με τα οικονομικά του.
Τώρα αν την πάτε στην πυλωτή υπάρχει κίνδυνος να βγεί στο δρόμο ? ή να το σκάσει ? Θα έρχεται σε επαφή με άλλα ζώα ίσως αδέσποτα ?
Πιστεύω ότι μάλλον θα δυσκολευτεί γιατί καλομαθαίνουν γρήγορα στην συντροφιά και στην περιποίηση. Μήπως τώρα που στειρώθηκε, η Κίρα την δεχτεί πιο εύκολα?
Το αποκλείεις να μπορέσουν να τα βρούν με το καιρό ή ίσως η Κίρα ζηλεύει γιατί θα μοιράζεται την αγάπη σας ?
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 15, 2014 12:09 pm

Nαι είναι όντως πολύ φοβισμένη. Και έχει δίκιο...την πήγα καπου που δεν γνωρίζει...εμάς μετά από ενάμιση μήνα μας έμαθε, μας γνώριζε.... Στην πυλωτή ναι φυσικά θα έρχεται σε επαφή και με άλλα ζώα και με το δρόμο...ελπίζω μόνο πως θα "προσέχει". Είναι ήσυχη γάτα, καλή και θεωρητικά επειδή η περιοχή μας είναι ήσυχη δεν θα συμβεί κάτι....
Το οικονομικό είναι ένα θέμα....έχουμε ξεφύγει πολύ γιατί φροντίζω αρκετά αδέσποτα και τώρα και η στείρωση και εξετάσεις...είναι πολλά...
Με την Κίρα τι να σου πω δεν ξέρω...ακούω περιπτώσεις που μετά από κάποιους μήνες τα βρίσκουν.....αλλά και περιπτώσεις που δεν τα βρίσκουν ποτέ....η Κίρα είναι άγρια, δεν θέλει άλλη γάτα αντιδράει κάθετα και πολύ αρνητικά. Τώρα τι να σου πω δεν έχω εμπειρία σχετική και δεν γνωρίζω...
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kouix Πεμ Μάης 15, 2014 12:18 pm

Κατερινούλα, μήπως αν εβαζες αγγελία για την όμορφη Μιλού?
Ειναι τοσο όμορφη, ειναι πολύ πιθανόν να βρει ενα σπιτάκι.....

Κατα τα άλλα, σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Απο την μία την θέλεις μαζί σας, κι απο την άλλη δεν μπορείτε είτε για τους οικονομικούς λόγους, είτε για την αντίδραση της κίρας.

Ισως ομως η όμορφη Μιλού, να είναι πιο τυχερή απο ότι θα μπορούσαμε ποτέ να ελπίζουμε......


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 15, 2014 12:29 pm

Εχουμε βάλει αγγελίες! αλλά το ξέρετε πως τα ενήλικα ζώα είναι πολύ δύσκολο να υιοθετηθούν :-(
Είναι πραγματικά και όμορφη και καλή γάτα και γι αυτό θέλουμε να τη βοηθήσουμε σωστά!
Οταν άκουσα τη γιατρό να μου λέει πόσο φοβισμένη είναι....τρελάθηκα....όχι ότι δεν το περίμενα αλλά είναι αλλιώς να συνειδητοποιείς ότι έχεις επέμβει στη ζωή κάποιου πλάσματος και αποφασίζεις εσύ....είναι πολύ βαρύ αυτό....και γι αυτό θέλω το καλύτερο για εκείνη!
Με προβληματίζει πολύ και το οικονομικό αλλά κυρίως η στάση της Κίρας συνδυαστικά....δηλ. αν το δείτε θα καταλάβετε μόνον....είναι τόσο αρνητική, τόσο άγρια.... τώρα που στειρώθηκε η Μιλουδίτσα δεν ξέρω πως θα αντιδράσει....είτε η μία είτε η άλλη...

Ο άντρας μου είναι της εξής φιλοσοφίας: όταν επεμβαίνεις σε ένα ζώο, το στειρώνεις κλπ. θα πρέπει να φροντίζεις πάντα και την μετέπειτα πορεία του. Αλλιώς το αφήνεις και λειτουργεί σύμφωνα με τη φύση του. Τώρα που τη στειρώσαμε θεωρεί πως δεν είναι σωστό ένα ζώο που έχει μάθει στα καλούδια και που έχει στειρωθεί (άρα έχει αποξενωθεί από τη φύση του) να ξαναγυρίσει κάτω.... και από την άλλη βλέπει και το δύσκολο της συμβίωσης Κίρας-Μιλού. Σου λέει αν δεν ηρεμήσουν ποτέ μεταξύ τους τι θα γίνει;

Εχει δίκιο με το σκεπτικό του. Τον καταλαβαίνω. Αλλά και εγώ επενέβη και τη στείρωσα για να την προστατέψω κυρίως από τις διάφορες ασθένειες ή συνεχείς γέννες... Ξέρω πως έξω θα έχει κινδύνους, το ξέρω, είπα όμως να λιγοστέψω του τι θα αντιμετωπίσει...

Τέσπα σας τρέλανα και εσάς....σόρυ θα επανέλθω με νεότερα!!

Υ.Γ. το όνομα Μιλού το έβγαλε η κόρη μου....ψάχναμε όνομα που να της ταιριάζει.....είναι μέλι γάτα οπότε το Μιλού νομίζω της ταιριάζει!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από gigi&nala Πεμ Μάης 15, 2014 12:48 pm

Περαστικά σας!
Μωρέ μήπως να προσπαθούσατε λίγο καιρό ακόμη μπας και τα βρουν τα κορίτσια?
Ίσως τώρα που στειρώθηκε η Μιλού να ηρεμήσουν..
gigi&nala
gigi&nala
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Αριθμός γατουνίων : 1 το Ναλακι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμωνας!
Motto : τα μυαλά και τα αερόστατα δουλέυουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Μάης 15, 2014 12:57 pm

Θα το δούμε κι αυτό...στην περίπτωσή μας είναι βλέποντας και κάνοντας!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Μάης 15, 2014 1:28 pm

kat-cats έγραψε:Εχουμε βάλει αγγελίες! αλλά το ξέρετε πως τα ενήλικα ζώα είναι πολύ δύσκολο να υιοθετηθούν :-(
Είναι πραγματικά και όμορφη και καλή γάτα και γι αυτό θέλουμε να τη βοηθήσουμε σωστά!
Οταν άκουσα τη γιατρό να μου λέει πόσο φοβισμένη είναι....τρελάθηκα....όχι ότι δεν το περίμενα αλλά είναι αλλιώς να συνειδητοποιείς ότι έχεις επέμβει στη ζωή κάποιου πλάσματος και αποφασίζεις εσύ....είναι πολύ βαρύ αυτό....και γι αυτό θέλω το καλύτερο για εκείνη!
Με προβληματίζει πολύ και το οικονομικό αλλά κυρίως η στάση της Κίρας συνδυαστικά....δηλ. αν το δείτε θα καταλάβετε μόνον....είναι τόσο αρνητική, τόσο άγρια.... τώρα που στειρώθηκε η Μιλουδίτσα δεν ξέρω πως θα αντιδράσει....είτε η μία είτε η άλλη...

Ο άντρας μου είναι της εξής φιλοσοφίας: όταν επεμβαίνεις σε ένα ζώο, το στειρώνεις κλπ. θα πρέπει να φροντίζεις πάντα και την μετέπειτα πορεία του. Αλλιώς το αφήνεις και λειτουργεί σύμφωνα με τη φύση του. Τώρα που τη στειρώσαμε θεωρεί πως δεν είναι σωστό ένα ζώο που έχει μάθει στα καλούδια και που έχει στειρωθεί (άρα έχει αποξενωθεί από τη φύση του) να ξαναγυρίσει κάτω.... και από την άλλη βλέπει και το δύσκολο της συμβίωσης Κίρας-Μιλού. Σου λέει αν δεν ηρεμήσουν ποτέ μεταξύ τους τι θα γίνει;


Εχει δίκιο με το σκεπτικό του. Τον καταλαβαίνω. Αλλά και εγώ επενέβη και τη στείρωσα για να την προστατέψω κυρίως από τις διάφορες ασθένειες ή συνεχείς γέννες... Ξέρω πως έξω θα έχει κινδύνους, το ξέρω, είπα όμως να λιγοστέψω του τι θα αντιμετωπίσει...

Τέσπα σας τρέλανα και εσάς....σόρυ θα επανέλθω με νεότερα!!

Υ.Γ. το όνομα Μιλού το έβγαλε η κόρη μου....ψάχναμε όνομα που να της ταιριάζει.....είναι μέλι γάτα οπότε το Μιλού νομίζω της ταιριάζει!

Μην τον λές αυτό. Εμείς τον Συλβεστράκο που υιοθετήσαμε  πριν λίγο καιρό είναι περίπου 3 ή 4 χρονών μας είπε η γιατρός και μέχρι στιγμής έχει βγεί πολύ καλό γατάκι. Τον προηγούμενο γάτο δε τον υιοθετήσαμε όταν ήταν πάνω από 6 χρονών !!! και ποτέ δεν μετανοιώσαμε
Αν έχει τόσο καλό χαρακτήρα ποτέ δεν ξέρεις. Μερικές φορές τα ζωάκια του δρόμου βγαίνουν πολύ καλά σε χαρακτήρα και σου ανταποδίδουν την αγάπη και την φροντίδα στο πολλαπλάσιο. Το βλέπω αυτό και στα αδεσποτάκια που ταίζω (τα 2 από αυτά) φαίνονται πολύ καλά γατάκια. Το καταλαβαίνεις από τις αντιδράσεις τους.
Τώρα όσο για το οικονομικό σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εμείς ένα έχουμε και .... μερικές φορές...... (ξέρεις έξοδα, γιατροί, φάρμακα,) και πολλές φορές έχουμε αποφασίσει να στερήσουμε από κάτι τον εαυτό μας ή το σπίτι για να μην του λείψει η καλή τροφή και ο γιατρός αν!!! χρειαστεί.

τέλος πάντων εσύ θα δείς ...και θα αποφασίσεις
Είμαι σίγουρη ότι κι εσύ κι ο άντρας σου θα αποφασίσετε το καλύτερο αλλά μάλλον έχει δίκιο στις απόψεις του.

Αχ!!! τι δύσκολες που είναι μερικές αποφάσεις (και για τη ζωή του ζώου και για μας τους ίδιους πολλές φορές)
Ίσως όπως λές βλέποντας και κάνοντας.
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Φανούλα Πεμ Μάης 15, 2014 1:31 pm

ZIZIKOS έγραψε:
Φανούλα έγραψε:Περαστικούλια, την δευτερα εκανε και η δικη μου η μικρη στειρωση-μηπως η μιλού( από που το εμνεύστηκες το ονομα;, γνωριζω μια λογοτεχνικη ηρωιδα με το όνομα αυτο Veryhappy) εκλαιγε για τα μωράκια της. Θα την κρατησεις; 

Η Μινούλα εντάξει  είναι ?
μια χαρα, εθρεψε και η πληγη γρηγορα , γρηγορα με το που την εφερα εφαγε, δεν το περιμενα τοσο ευκολο
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Μάης 15, 2014 1:34 pm

Φανούλα έγραψε:
ZIZIKOS έγραψε:
Φανούλα έγραψε:Περαστικούλια, την δευτερα εκανε και η δικη μου η μικρη στειρωση-μηπως η μιλού( από που το εμνεύστηκες το ονομα;, γνωριζω μια λογοτεχνικη ηρωιδα με το όνομα αυτο Veryhappy) εκλαιγε για τα μωράκια της. Θα την κρατησεις; 

Η Μινούλα εντάξει  είναι ?
μια χαρα, εθρεψε και η πληγη γρηγορα , γρηγορα με το που την εφερα εφαγε, δεν το περιμενα τοσο ευκολο


Τέλεια ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ !!!!!!! heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Μάης 15, 2014 1:39 pm

kat-cats έγραψε:Θα το δούμε κι αυτό...στην περίπτωσή μας είναι βλέποντας και κάνοντας!
αυτο ειναι το καλυτερο που εχετε να κανετε,μην αγχωνεσαι θα σας καθοδηγησουν οι ιδιες τι θα κανετε τελικα Laughing 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 4 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης