gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

+30
koneko
vaso
gatoula46
chocoulini
fotini123
f.m123
Karamela
psipsa
Dreamer
otz
Mau
ZIZIKOS
Gatoplikti
gigi&nala
moukelis
josephinemrg
thanoschris1
catsforever
alex..niaou
kouix
Nea Gatomama
Ηρακλένια
tsili
Φανούλα
marina289
LAROGATA
houlieta
Alcione
Witch girl
kat-cats
34 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Αυγ 25, 2014 9:24 pm

Και μέσα σε όλα στη βόλτα μας πάλι με τον Ιντεφίξ....βρήκα ένα γατάκι περίπου 25 ημερών.....το άκουγα να κλαίει 2 μέρες και έψαχνα να το βρω αλλά σώπαινε....σήμερα όμως κατόρθωσα και το βρήκα....φυσικά πήδηξα πάλι μάντρες για να το πιάσω....του είχαν βάλει μια κούτα και δίπλα από αυτό ήταν σε αποσύνθεση ένα άλλο μικράκι.... :-( έλεος δηλαδή...τόσο μωρό ποιος σκέφθηκε ότι μπορεί να ζήσει έτσι χωρίς τίποτα παρά μόνο με ένα κουτάκι..... τρελάθηκα....πρέπει να είναι το ένα από τα μωρά της Ψιψί....που σας είπα ότι τάιζα και που της έβαλα να θηλάσει τα τρία μωράκια που βρήκα.... το άλλο γατάκι της δεν ξέρω που είανι με τα μωράκια....ελπίζω να είναι καλά.... τι να πω τώρα πως βρέθηκε εκεί ένας Θεός ξέρει...της έπεσε...;;; ευτυχώς όμως είναι καλά το πήρα και το έδωσα σε μια κοπέλα στην πολυκατοικία να το προσέξει και να δούμε....δεν μπορούσα να το πάρω καταλαβαίνετε ότι είμαι σε περίεργη φάση τώρα....τουλάχιστον δεν θα πεθάνει το μικρούλι. Είναι ένα πανέμορφο μπλε-γκρι με άσπρο μωράκι..... θα σας βάλω φωτο σύντομα να το θαυμάσετε!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Αυγ 25, 2014 9:30 pm

kouix έγραψε:Κατερινουλα μου,
καταλαβαινω,  ειναι δυσκολο,  για να γινει  "κατι" θα πρεπει να  συμφωνείσετε  ολοι οτι θα καταβαλετε  μια Α  προσπαθεια  για  το καλο των  γατουνιων και  των δύο.
Αν δεν  συμπναίουν οι  απόψεις της  οικογενειας, ειναι δύσκολο  να πραγματοποιηθει η  συμφιλίωση,  καθως,  απο  οσο  εχω  δει σε βιντεο και εχω διαβασει, θα ΠΡΕΠΕΙ  για  ενα  Α  χρονικο διαστημα  οι  δυο  γατουλες να ειναι  ΑΠΟΜΟΝΟΜΕΝΕΣ  η  μια απο την αλλη.

Με την Κιρα να  εχει  "ταμπουρωθεί" σε μια  αμφιβολη  κρυψωνα  στο δωματιο της κόρης σου, και την Μιλού να  μπαινοβγαίνει  στην κρυψώνα  της και να την αναστατωνει,  λύση δεν  θα  επέλθει ποτέ,  εκτος κι αν  γινει κανενα  θαύμα.

Παραλληλα  όμως με το θαύμα,  εγώ  θα σε συμβούλευα να  αναρτήσεις και μία αγγελία υιοθεσίας για την Μιλού, γιατι όπως είπες,  έρχεται και χειμώνας, (σιγα σιγα μεν, αλλα  θα ερθει καποια  στιγμη)  και θα ήταν  ευχής έργον,  να  τον περασει  μεσα  σε  ενα  ζεστό σπιτάκι,  και  η  Κίρα  να  ξαναβρεί τον  εαυτό  της.
Αυτή η κατάσταση  δεν οφελεί κανέναν  (ούτε εσας που εχετε χασει τον υπνο  σας)

Ετσι νομίζω... No


ΥΓ:  και μην με ευχαριστείς καθόλου, δεν εκανα  τίποτα, είχα χρόνο και  τον  αφιερωσα με όλη μου την καρδιά,  δεν ήταν ούτε  κοπος ούτε  τίποτα..... Laughing
Στην  τελική,  ήθελα να  ασχοληθω,  και ασχολήθηκα...  λέγοντας την απόψή μου  βάση των όσων διαπιστώνω,  που  (ακόμη πιο στο τελικη) δεν εχω γίνει  και κανενας  ειδικος  γατοψυχολογος  ....!  απλα  οτι  εχω  δει  κι εχω διαβασει  σου μεταφερω κι εγω... και ελπιζω να μην  εχω μεταφερει και τιποτα  λάθος.. tafos

Αρτεμη έχεις δίκιο έτσι είναι....αν κατορθώσω να την πείσω....θα δούμε....πάντως η Μιλού έχει μπει στην καρδιά μου...και θέλω να είναι καλά....τι να κάνω όμως αν δεν θέλει δεν μπορώ να πιέσω παραπάνω..... μακάρι να είχα χώρους παραπάνω να τα βόλευα καλύτερα αλλά..... θα την αφήσω έξω απόψε να δω πως θα πάει...θα βγει η Κίρα ή όχι...;;; γιατί θα ψάχνει την άμμο της.... αλλά και πάλι θα κλαίει η Μιλού σίγουρα....θα κλαίει και θα την ακούει όλος ο κόσμος...στενοχωριέται βλέπεις μας έμαθε τόσο καιρό....έβαλα αγγελία μωρέ παντού και την προωθούμε συνέχεια αλλά εντάξει τι να λέμε...τόσα γατάκια σε ανάγκη τα βλέπετε όλοι....πρέπει να τύχω το λόττο για να βρεθεί κάποιος να θέλει ειδικά τη Μιλού. Δεν την ξέρει, όπως δεν την ήξερα και εγώ....όταν όμως κάποιος την γνωρίσει θα δει ότι είναι πανέξυπνη, μαθαίνει γρήγορα, αντιλαμβάνεται και σε κοιτάζει μες τα μάτια, καταλαβαίνει ότι  της λες και συμμετέχει στη ζωή σου....είναι πολύ ιδιαίτερη γάτα πραγματικά και δίνει τόση αγάπη, μα τόση αγάπη μόνο και μόνο επειδή τη φροντίζω....την αγαπάω!

Θα κάνω ότι μπορώ και στην ανάγκη θα μάθει και η Κίρα με το ζόρι ότι στο σπίτι υπάρχει κι άλλη γάτα.....τι να κάνω όσο μπορώ θα το παλέψω!!!

σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ  και συγνώμη για  το τόσο πρήξιμο...είμαι πρηκτική το ξέρω....kissss kissss kissss
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kouix Δευ Αυγ 25, 2014 9:51 pm

kissss και σε σένα!


(εχεις πι μι)

blinking

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Αυγ 26, 2014 10:16 am

Σήμερα το πρωί....η απόσταση μεταξύ τους είναι 4-5 μέτρα και η Κίρα έχει βγει έξω και ρεμβάζει ενώ η Μιλού είναι στον ίδιο χώρο.... τι να πω νοιώθει ασφαλής επειδή ο χώρος είναι έξω και όχι μέσα....;;

Υπάρχει πρόοδος δεν το συζητώ.....απλά δεν είναι αυτό που θα θέλαμε όταν είναι πολύ κοντά η μία με την άλλη.... ίσως επειδή δεν κάναμε σωστά τα βήματα να έχει μείνει αυτή η ανασφάλεια ακόμη στην Κίρα....ελπίζω να ηρεμήσει και να δει πως δεν είναι απειλή και να μπορέσω μια μέρα να σας πω πως τώρα ζούμε αρμονικά!

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Kira_Milou_26_8_14_2

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Kira_Milou_26_8_14_3

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Kira_Milou_26_8_14_4
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Αυγ 26, 2014 10:50 am

Τουλάχιστον δεν σφάζονται και φαίνονται ήσυχες.
Λές να αρχίσει να γίνεται το θαύμα ?
Μακάρι.
Άρχισες να ακολουθείς τα βήματα ? (πολύ μου άρεσε πως το τοποθέτησε το θέμα η Άρτεμη)
Σταθερά και αποφασιστικά .

Μακάρι να γίνει κάτι τελικά ...... luck luck luck luck luck luck

εδ Το Μιλουδάκι στρογγύλεψε ή μου φαίνεται ? Smile Smile

ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Αυγ 26, 2014 11:32 am

Οχι δεν σφάζονται. Ελάχιστες φορές θα πέσουν φάπες και αυτό γιατί μουγκρίζει η Κίρα και την τσιγκλάει. Αυτό είναι το περίεργο....υπάρχει μια ηρεμία η καθεμία στο χώρο της δεν βλέπω δηλαδή επιθετικότητα γενικότερα στο σύνολο της ημέρας. Απλά κάποιες στιγμές που η Μιλού θέλει να δει την Κίρα, η Κίρα φουντώνει μουγκρίζει και εκεί θα γίνει έτσι μια μικρή συμπλοκή. Τίποτα το ιδιαίτερο. Οπως βλέπεις αυτή η κατάσταση είναι που υπάρχει γενικότερα....γι αυτό ήλπιζα ότι μπορεί κάτι να γίνει σιγά σιγά...

Μα δεν σας είπα ότι η Μιλού έχει παχύνει...;; έχει φτάσει σχεδόν τα 6 κιλά, σε αντίθεση με την Κίρα που έχει χάσει αρκετά - ούτε 4 κιλά....σαν μικρό γατάκι είναι....αν βγάλω και τη γούνα ούτε 4 μηνών γατάκι δεν θα είναι....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από psipsa Τετ Αυγ 27, 2014 2:25 am

υπομονη και σιγα σιγα.... μονο αυτο να σκεφτεστε.. μικρα βηματα τη φορα και ελπιζω ολα να πανε καλα!!! ειναι ετσι κι αλλιως απολυτα φυσικο αναμεσα στις γατες να διαπληκτιζονται με κανενα κχχχχ καμια φορα, ακομα κι οι πιο αγαπημενες μεταξυ τους...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Αυγ 27, 2014 3:22 am

kat-cats έγραψε:Σήμερα το πρωί....η απόσταση μεταξύ τους είναι 4-5 μέτρα και η Κίρα έχει βγει έξω και ρεμβάζει ενώ η Μιλού είναι στον ίδιο χώρο.... τι να πω νοιώθει ασφαλής επειδή ο χώρος είναι έξω και όχι μέσα....;;

Υπάρχει πρόοδος δεν το συζητώ.....απλά δεν είναι αυτό που θα θέλαμε όταν είναι πολύ κοντά η μία με την άλλη.... ίσως επειδή δεν κάναμε σωστά τα βήματα να έχει μείνει αυτή η ανασφάλεια ακόμη στην Κίρα....ελπίζω να ηρεμήσει και να δει πως δεν είναι απειλή και να μπορέσω μια μέρα να σας πω πως τώρα ζούμε αρμονικά!


Μήπως ειναι αυτο που λέει η Άρτεμη οτι η Κιρα το πρώτο γατι αποφάσισε να πάει στον χώρο που ειναι περιορισμένη η μιλού και οχι η μιλού στην κίρα. Η μιλου περιοριστηκε βέβαια αλλα αν πιασει αυτο τελικα τοτε τέλεια !!
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 27, 2014 9:27 am

Καλημέρα!
Δεν ξέρω αν είναι αυτό....δείχνει πάντως να βγαίνει στα μπαλκόνια, κυρίως στο μπροστινό που πάει και η Μιλού...η Μιλού δεν της μιλάει εκείνη τη στιγμή, κάθεται στο καρεκλάκι της....η Κίρα την κοιτάζει, βγαίνει, παίζει στο μπαλκόνι....αλλά μην την πλησιάσει η Μιλού.....να τη φάει θέλει!
Αρχισα να βάζω από χθες τα πανάκια κάτω από το φαγητό.....η Μιλού μια χαρά δεν έχει πρόβλημα...η Κίρα στην αρχή δεν πήγε, μετά όμως πήγε και έφαγε....τι να πω δεν νομίζω ότι είναι θέμα μυρωδιάς...
Σήμερα το πρωί έβγαλα την κονσέρβα να τις ταίσω....η Μιλού μιλάει συνέχεια....μιαρ, μιαρ, μιαρ....η Κίρα λοιπόν αφού πεινούσε....βγήκε στο σαλόνι, με επιφύλαξη, αλλά βγήκε μέχρι έξω αρκετά....μετά όταν έβαζα στη Μιλού φαγητό έτρεξε μέσα....ε και πήγα μετά τάισα και εκείνη...
Τι να πω θα δούμε....χθες τη νύχτα βέβαια από τις 2.30 και ανά μία ώρα η Μιλού με ξυπνούσε με τα μιαρ.... ήθελε να έρθει μέσα κοντά μου...η Κίρα μούγκριζε και έτσι αναγκάστηκα να την κλείσω εντελώς έξω τη Μιλού....ε όλη νύχτα έκλαιγε.....
Είναι δύσκολο γιατί η Μιλού πια μας θέλει, ίσως να μας αγαπάει κιόλας, και θέλει να είναι μαζί μας το ζητάει...θέλει χάδια, τα διεκδικεί...δεν της αρέσει να την κλείνουμε εκτός....
Η Κίρα από την άλλη ενώ την ανέχεται στο ίδιο δωμάτιο και σε κάποια απόσταση δεν θέλει πολλές φορές ούτε να την αισθανθεί και αντιδρά πολύ έντονα ακόμα και μετά από τόσο καιρό....
Τέσπα θα δούμε πως θα πάει, θα σας ενημερώνω!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Αυγ 27, 2014 12:46 pm

Εγω παντως Κατερινα μου,τα εχω εγκαταλειψει ,κραταω Φανη και Ηρω μακρια απ΄τα Λαρογατα εδω και ενα χρονο,ειναι δυσκολο αλλα δεν εχω τον χρονο ,ουτε και την υπομονη για κατι παραπανω απ'οτι εκανα συνηθως με τις υπολοιπες.Ευτυχως οι δικες μου ειναι χοντροπετσες και δεν ειχα απ΄την αρχη προβληματα με το φαγητο ,την αμμο κλπ ,κλπ.Απλα μολις συναντηθουν κατα λαθος ειναι ετοιμες να σκισουν η μια την αλλη angry2 angry2 angry2 angry2
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 27, 2014 2:03 pm

LAROGATA έγραψε:Εγω παντως Κατερινα μου,τα εχω εγκαταλειψει ,κραταω Φανη και Ηρω μακρια απ΄τα Λαρογατα εδω και ενα χρονο,ειναι δυσκολο αλλα δεν εχω τον χρονο ,ουτε και την υπομονη για κατι παραπανω απ'οτι εκανα συνηθως με τις υπολοιπες.Ευτυχως οι δικες μου ειναι χοντροπετσες και δεν ειχα απ΄την αρχη προβληματα με το φαγητο ,την αμμο κλπ ,κλπ.Απλα μολις συναντηθουν κατα λαθος ειναι ετοιμες να σκισουν η μια την αλλη angry2 angry2 angry2 angry2

Τι να σου πω....χωρισμένοι είμαστε αλλά τα βράδια ξενυχτάω....η Μιλού κλαίει γιατί είναι μόνη της από την άλλη πλευρά....όταν την αφήσω ελεύθερη και έρθει προς τα μέσα που θεωρητικά ανήκει στην Κίρα....η Κίρα μουγκρίζει, ουρλιάζει και ξυπνάμε από τα μαλλιοκουβαρίσματα..... χθες είμαι ξυπνια από τις 2,30 που άρχισε η Μιλού....και ανά μία ώρα σηκωνόμουν να τη χαιδεύω, να ησυχάζει για λίγο, και δως του πάλι....μέχρι τις 6,30 που σηκώθηκα, δεν άντεξα άλλο...
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Αυγ 27, 2014 4:46 pm

kat-cats έγραψε:
LAROGATA έγραψε:Εγω παντως Κατερινα μου,τα εχω εγκαταλειψει ,κραταω Φανη και Ηρω μακρια απ΄τα Λαρογατα εδω και ενα χρονο,ειναι δυσκολο αλλα δεν εχω τον χρονο ,ουτε και την υπομονη για κατι παραπανω απ'οτι εκανα συνηθως με τις υπολοιπες.Ευτυχως οι δικες μου ειναι χοντροπετσες και δεν ειχα απ΄την αρχη προβληματα με το φαγητο ,την αμμο κλπ ,κλπ.Απλα μολις συναντηθουν κατα λαθος ειναι ετοιμες να σκισουν η μια την αλλη angry2 angry2 angry2 angry2

Τι να σου πω....χωρισμένοι είμαστε αλλά τα βράδια ξενυχτάω....η Μιλού κλαίει γιατί είναι μόνη της από την άλλη πλευρά....όταν την αφήσω ελεύθερη και έρθει προς τα μέσα που θεωρητικά ανήκει στην Κίρα....η Κίρα μουγκρίζει, ουρλιάζει και ξυπνάμε από τα μαλλιοκουβαρίσματα..... χθες είμαι ξυπνια από τις 2,30 που άρχισε η Μιλού....και ανά μία ώρα σηκωνόμουν να τη χαιδεύω, να ησυχάζει για λίγο, και δως του πάλι....μέχρι τις 6,30 που σηκώθηκα, δεν άντεξα άλλο...
Εμενα τουλαχιστον ειναι πολλα και εχουν παρεα αν και χωριστα,αλλα μην νομιζεις και εγω εχω χρονια να ευχαριστηθω υπνο,για πολλα χρονια ειχα τον Λαρυ και νιαουριζε εξω απ΄την κρεβατοκαμαρα,δεν τ'αφηνω μεσα,και το ιδιο βιολι εχει παρει και η Μαγια και η Λουνα αν διαστηματα angry2 angry2
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 27, 2014 5:05 pm

Πω πω και εσύ τι τραβάς.....με βλέπω να αλλάζω επάγγελμα....φαροφύλακας!!! happy2
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τετ Αυγ 27, 2014 5:15 pm

Τουλάχιστον το αντιμετωπίζεις με χιούμορ Smile Smile Smile Smile
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Αυγ 27, 2014 5:25 pm

kat-cats έγραψε:Πω πω και εσύ τι τραβάς.....με βλέπω να αλλάζω επάγγελμα....φαροφύλακας!!! happy2
Nα γινουμε συνεταιρακια τοτε blinking
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Αυγ 27, 2014 6:09 pm

Πωπω κοριτσια τι τραβάτε..... gatoula gatoula gatoula
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Αυγ 27, 2014 10:47 pm

Τι να κανω κάθε μέρα 3-4 ώρες ύπνου κι αυτο με διακοπές!! Ε να συνεταιριστουμε να βγάλουμε κάτι. Παω να ξαπλώσω ειμαι λιώμα...
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Οκτ 13, 2014 11:34 am

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα! (έχω ενημερώσει και το θέμα της Κίρας - http://www.gatospito.com/t8990p650-topic#783965 - αλλά είπα να γράψω και εδώ)

Εχουμε πολύ καιρό να γράψουμε τα νέα μας από τα κορίτσια μας!!!

Τον τελευταίο καιρό, γύρω στις 15 ημέρες, έχω δει διαφορά στην Κίρα....αποφάσισε πλέον να μην είναι μόνιμος κάτοικος των υπνοδωματίων μας και βγήκε αποφασιστικά να διεκδικήσει το χώρο του σπιτιού μας!! Veryhappy

Ξεκίνησε δειλά-δειλά και σιγά σιγά ολοένα και περισσότερο!!! Πλέον δεν είναι απομονωμένη μέσα, με καχυποψία βεβαίως μην συναντήσει το θεριό-Μιλού αλλά βγαίνει πλέον και αυτό με έχει κάνει πολύ πολύ χαρούμενη!!! Βγαίνει στο μπαλκόνι, στο σαλόνι, έρχεται στην κουζίνα που τρώμε και παίρνει το μεζέ της, παντού!! κι όλα αυτά σε απόσταση αναπνοής από τη Μιλού fancat

Ο εγκλεισμός τελείωσε, θέλω να πιστεύω και τώρα πια οδεύουμε προς εξομάλυνση όλων των θεμάτων!

Μόλις συναντήσει τη Μιλού μουγκρίζει, που και που θα ορμήξει αλλά έχει πετύχει τη Μιλού που είναι ήρεμη και σπάνια θα της ορμήξει - γιατί καμιά φορά την πιάνει κι αυτή - οπότε αυτό μάλλον τη χαλάρωσε και της έδωσε το περιθώριο να σκέφτεται ότι δεν κινδυνεύει!!

Ακόμη κι όταν ανεβαίνει η Μιλού στο κρεβάτι μας, ανεβαίνει και εκείνη σε απόσταση 50 εκ. την κοιτάζει με θυμό και ίσως να ψιλομουγκρίσει αλλά μέχρι εκεί....

Χθες μάλιστα που πήγαμε στην έκθεση και έφερα παιχνιδάκι από τη royal canin ήρθε στο σαλόνι και ψιλοέπαιξε λιγάκι δίπλα στη Μιλού, με φόβο και δισταγμό αλλά δεν απομονώνεται πλέον!!

Μόνο τα βράδια κλείνω πόρτες και τις χωρίζω για να μην πεταχθούμε στον αέρα...να κοιμόμαστε και εμείς λιγουλάκι!!!

Ορίστε και τα πειστήρια από τη χθεσινή φωτογράφιση!!!

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Image

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Image

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Image
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από thanoschris1 Δευ Οκτ 13, 2014 12:16 pm

Καλημέρα και καλή βδομάδα,

μ' αρέσουν τα νέα σας.... πολύ μου αρέσουν!!! Οκ δεν θα γίνουν κολλητές απ' ότι έχει φαίνεται (ποτέ δεν ξέρεις όμως!!) αλλά θα έχουν μια πιό νορμάλ συμβίωση.

Να ηρεμήσετε κι εσείς!! Πολύ κράτησε βρε παιδί μου!!

thanoschris1
thanoschris1
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 63
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΟΥΖΟΥΡΟΚΑΙΡΟΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : μμμμμ...όλες
Motto : ΘΕΛΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ ΚΙ ΑΓΑΠΑΚΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/12/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Οκτ 13, 2014 12:27 pm

Σε ευχαριστώ πολύ!!!
ναι τουλάχιστον να ηρεμήσουμε....νοιώθω πιο όμορφα πλέον, δεν τις απομονώνω όταν φεύγω, αφήνω τα πάντα ανοικτά και γυρνάω και τις βρίσκω μια χαρά....αλλά αυτό που με έχει ξετρελάνει είναι η Κίρα...αποφάσισε να διεκδικήσει με αυτοπεποίθηση τα πράγματά της!!! εντάξει όχι όλα, αλλά έχει γίνει η αρχή!!!

Ας πούμε ήθελε να κάτσει στο ονυχοδρόμιο...που πάντα ήταν δικό της....αλλά το κατάλαβε η Μιλού και πήγε και έκατσε εκείνη....χαχαχαχα βλέπεις κι αυτή διεκδικεί αλλά με ήρεμο τρόπο, και μετά το Κιρουλάκι μου καθόταν και την κοίταγε με παράπονο....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Δευ Οκτ 13, 2014 12:56 pm

Αχ μακάρι όλα καλά θα πάνε. Άντε σιγά σιγά και που ξέρεις μπορεί ..... να γίνουν και περισσότερο φίλες Laughing Laughing oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3

Μήπως ψυχανεμίστηκαν αυτό που έγραφες τις προάλλες να τις αφήσεις κάτω για να δούν τη ζωή των αδέσποτων και να εκτιμήσουν τη σπιτική ???? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Οκτ 13, 2014 12:59 pm

happy2happy2  λες να με άκουσαν;;; τι να σου πω...άβυσσος η ψυχή των γατουδίων!!! Laughing 

Μακάρι να γίνουν φιλαράκια....το έχω καημό μεγάλο....είναι όμορφο να κάθονται πάνω στο κρεβάτι και οι δύο και εμείς ξαπλωμένοι... χουζούρι, θαλμπωρή, ωραία αίσθηση....έστω και αν κοιτάζει τη Μιλού που και που νευριασμένη!! χαχαχαχα αξίζει τον κόπο!! το σημαντικό όμως είναι ότι αφού βλέπει τη Μιλού επάνω στο κρεβάτι, δεν φεύγει....έστω και για λίγο θα ανέβει και θα κάτσει!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από tsili Δευ Οκτ 13, 2014 1:37 pm

Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Αυτά για αρχή
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Οκτ 13, 2014 1:39 pm

oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3

Πολυ καλα τα νέα σας !! επιτέλους !!!
Δεν αποκλειεται αφου καθονται τοσο κοντα η μια στην άλλη να τα βρουν στο τέλος.
Οσο για τις διεκδικησεις πρέπει να βρουν τις ισσοροπιες τους μονες τους γιατι πρέπει η καθεμια να έχει τον ρολο της μέσα στον χώρο.
Τώρα γινονται τα δοκιμαστκα!! Laughing
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Οκτ 13, 2014 1:39 pm

ναι ναι δεν τολμώ να το πιστέψω....ήθελα να σας το πω και δίσταζα...ελπίζω ότι θα συνεχίσουμε έτσι προς το καλύτερο!! fancat flower
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Δευ Οκτ 13, 2014 1:53 pm

υπέροχα νέα,εύχομαι να συνεχίσετε ετσι!!! oksmily3 luck luck luck
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Οκτ 13, 2014 1:55 pm

cheers kissss kissss
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από Μαριάννα Τετ Οκτ 22, 2014 4:10 pm

Καλησπέρα!!! Πόσο χάρηκα με την ιστορία σας και πόσο όμορφο που βρήκαν και τα μωράκια σπιτάκια κι εσείς αγαπήσατε τη μανούλα!!! Διάβασα όμως κάτι που ανησύχησε..
Συγνώμη κιόλας αν έχει απαντηθεί ήδη γιατί δε διάβασα όλο- όλο το ποστ αλλά από τη στιγμή που η μανούλα βγήκε με ποσοστά fip αυτό δε σημαίνει πως θα το έχουνε και τα μικρά?
Μαριάννα
Μαριάννα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα.
Αριθμός γατουνίων : Περισσότερα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γάνοιξη, Γατοκαίρι, Γατόπωρο, Γειτώνας...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κάθε γατεργάρης στον γάτο του..
Motto : Το σύμπαν συνουσιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2011
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Οκτ 22, 2014 4:20 pm

9milli έγραψε:Καλησπέρα!!! Πόσο χάρηκα με την ιστορία σας και πόσο όμορφο που βρήκαν και τα μωράκια σπιτάκια κι εσείς αγαπήσατε τη μανούλα!!! Διάβασα όμως κάτι που ανησύχησε..
Συγνώμη κιόλας αν έχει απαντηθεί ήδη γιατί δε διάβασα όλο- όλο το ποστ αλλά από τη στιγμή που η μανούλα βγήκε με ποσοστά fip αυτό δε σημαίνει πως θα το έχουνε και τα μικρά?

Το ποσοστό αυτό είναι λανθασμένο σχεδόν πάντα. Ετσι βγαίνει συνήθως όταν μια γάτα είναι στρεσσαρισμένη και η Μιλού ήταν πολύ στρεσσαρισμένη. Διάβασα πολύ για τα ποσοστά αυτού του δείκτη και τελικά δεν έχει νόημα γιατί όπως μου εξήγησε και η γιατρός σε τέτοιο ποσοστό είναι σχεδόν σίγουρο οτι είναι από το στρες και όταν επαναλαμβάνεται μετά από 1 μήνα όλα είναι μια χαρά!

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια! το θέμα μας συνεχίζεται και εδώ    http://www.gatospito.com/t8990p725-topic  για να μην γράφω εις διπλούν! Smile
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Νοε 06, 2014 1:07 pm

H Μιλουδίτσα μας ομορφαίνει....σήμερα το πρωί!!! flower

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 IMG_9901

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 IMG_9911

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 IMG_9914

και στο θέμα μας με την Κίρα θα τη θαυμάσετε μαζί της!!! (http://www.gatospito.com/t8990p800-topic?highlight=%CA%DF%F1%E1)
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Νοε 06, 2014 1:15 pm

kat-cats έγραψε:H Μιλουδίτσα μας ομορφαίνει....σήμερα το πρωί!!! flower

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 IMG_9901


Πραγματικά όσο πάει κι ομορφαίνει
heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Νοε 06, 2014 1:30 pm

Αχ βρε Χαρά να ξερες πόσο καλή είναι....αν και ακόμα φοβάται π.χ. να την παίρνουμε αγκαλιά ή να τη σφίγγουμε στην αγκαλίτσα... παρόλα αυτά νύχι δεν βγάζει ποτέ....ούτε κι όταν της κόβουμε τα νύχια...απλά κλαίει λιγάκι...φοβάται, παρόλα αυτά έχει ένα χαρακτήρα....την έχω αγαπήσει πάρα πολύ!!! πως ζούσε έξω μωρέ αυτό το κοριτσάκι;;;; ειλικρινά έχουμε τρελαθεί μαζί της...το τι χούφτωμα, το τι χάδι της κάνουμε, το θέλει κιόλας τρελά, δεν μπορείτε να φανταστείτε!!! είναι πραγματικά αξιαγάπητη γάτα!!! flower
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Πεμ Νοε 06, 2014 1:34 pm

kat-cats έγραψε:Αχ βρε Χαρά να ξερες πόσο καλή είναι....αν και ακόμα φοβάται π.χ. να την παίρνουμε αγκαλιά ή να τη σφίγγουμε στην αγκαλίτσα... παρόλα αυτά νύχι δεν βγάζει ποτέ....ούτε κι όταν της κόβουμε τα νύχια...απλά κλαίει λιγάκι...φοβάται, παρόλα αυτά έχει ένα χαρακτήρα....την έχω αγαπήσει πάρα πολύ!!! πως ζούσε έξω μωρέ αυτό το κοριτσάκι;;;; ειλικρινά έχουμε τρελαθεί μαζί της...το τι χούφτωμα, το τι χάδι της κάνουμε, το θέλει κιόλας τρελά, δεν μπορείτε να φανταστείτε!!! είναι πραγματικά αξιαγάπητη γάτα!!! flower



Μπορώ να σε καταλάβω ΠΛΗΡΩΣ !!!!!! Φαίνεται ότι είναι καλό γατάκι στα μάτια της Veryhappy
Ένα τέτοιο μωρό είναι κι ο Συλβεστράκος μας Veryhappy Veryhappy
Κόμπο τον κάνουμε και νύχι δεν βγάζει

Να μου τη φιλήσεις πολύ
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Νοε 06, 2014 1:43 pm

ZIZIKOS έγραψε:
kat-cats έγραψε:Αχ βρε Χαρά να ξερες πόσο καλή είναι....αν και ακόμα φοβάται π.χ. να την παίρνουμε αγκαλιά ή να τη σφίγγουμε στην αγκαλίτσα... παρόλα αυτά νύχι δεν βγάζει ποτέ....ούτε κι όταν της κόβουμε τα νύχια...απλά κλαίει λιγάκι...φοβάται, παρόλα αυτά έχει ένα χαρακτήρα....την έχω αγαπήσει πάρα πολύ!!! πως ζούσε έξω μωρέ αυτό το κοριτσάκι;;;; ειλικρινά έχουμε τρελαθεί μαζί της...το τι χούφτωμα, το τι χάδι της κάνουμε, το θέλει κιόλας τρελά, δεν μπορείτε να φανταστείτε!!! είναι πραγματικά αξιαγάπητη γάτα!!! flower



Μπορώ να σε καταλάβω ΠΛΗΡΩΣ !!!!!! Φαίνεται ότι είναι καλό γατάκι στα μάτια της Veryhappy
Ένα τέτοιο μωρό είναι κι ο Συλβεστράκος μας Veryhappy Veryhappy
Κόμπο τον κάνουμε και νύχι δεν βγάζει

Να μου τη φιλήσεις πολύ

Θα τη φιλήσω!!! Smile  άσε δε το κάτσιασμα που τρώει...κάθομαι στον καναπέ, έρχεται και μου μιλάει "μιαρ, μιαρ" και τη χαιδεύω και σκύβει το κεφαλάκι της και τρίβεται...είναι φοβερή γατούλα!!! κάθεται δίπλα μας, άσε που από την αρχή συμμετέχει σε ότι πούμε...σαν σκύλος!! της χτυπάμε τα χέρια στη μια μεριά του καναπέ και παρατάει ότι κι αν κάνει και έρχεται για χάδια!!! πάμε στην άλλη γωνία και τρέχει να φτάσει!! είναι φοβερή!!!  όταν θέλει να φάει έρχεται και μου κάνει μιαρρρ και πάει κάθεται δίπλα στο μπωλ της και με περιμένει....δηλαδή δεν υπάρχει έχω πάθει πλάκα!!! απορώ που δεν βρέθηκε κάποιος μπροστά της νωρίτερα...είναι υπέροχο πλάσμα!!! flower
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 Empty Απ: Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Νοε 06, 2014 1:48 pm

kat-cats έγραψε:
ZIZIKOS έγραψε:
kat-cats έγραψε:Αχ βρε Χαρά να ξερες πόσο καλή είναι....αν και ακόμα φοβάται π.χ. να την παίρνουμε αγκαλιά ή να τη σφίγγουμε στην αγκαλίτσα... παρόλα αυτά νύχι δεν βγάζει ποτέ....ούτε κι όταν της κόβουμε τα νύχια...απλά κλαίει λιγάκι...φοβάται, παρόλα αυτά έχει ένα χαρακτήρα....την έχω αγαπήσει πάρα πολύ!!! πως ζούσε έξω μωρέ αυτό το κοριτσάκι;;;; ειλικρινά έχουμε τρελαθεί μαζί της...το τι χούφτωμα, το τι χάδι της κάνουμε, το θέλει κιόλας τρελά, δεν μπορείτε να φανταστείτε!!! είναι πραγματικά αξιαγάπητη γάτα!!! flower



Μπορώ να σε καταλάβω ΠΛΗΡΩΣ !!!!!! Φαίνεται ότι είναι καλό γατάκι στα μάτια της Veryhappy
Ένα τέτοιο μωρό είναι κι ο Συλβεστράκος μας Veryhappy Veryhappy
Κόμπο τον κάνουμε και νύχι δεν βγάζει

Να μου τη φιλήσεις πολύ

Θα τη φιλήσω!!! Smile  άσε δε το κάτσιασμα που τρώει...κάθομαι στον καναπέ, έρχεται και μου μιλάει "μιαρ, μιαρ" και τη χαιδεύω και σκύβει το κεφαλάκι της και τρίβεται...είναι φοβερή γατούλα!!! κάθεται δίπλα μας, άσε που από την αρχή συμμετέχει σε ότι πούμε...σαν σκύλος!! της χτυπάμε τα χέρια στη μια μεριά του καναπέ και παρατάει ότι κι αν κάνει και έρχεται για χάδια!!! πάμε στην άλλη γωνία και τρέχει να φτάσει!! είναι φοβερή!!!  όταν θέλει να φάει έρχεται και μου κάνει μιαρρρ και πάει κάθεται δίπλα στο μπωλ της και με περιμένει....δηλαδή δεν υπάρχει έχω πάθει πλάκα!!! απορώ που δεν βρέθηκε κάποιος μπροστά της νωρίτερα...είναι υπέροχο πλάσμα!!! flower
Βρεθηκες εσυ Κατερινακι και αυτο εχει πια σημασια,η Μιλουδιτσα ειναι μικρουλα ακομη και εχει πολλα πολλα χρονια μπροστα της για να χορτασει την ασφαλεια και την αγαπη που της δινετε heart heart heart heart heart
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Κάρι, μια υπέροχη γατούλα και τα 4 μωράκια της - Σελίδα 11 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης