gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βοήθεια!!!!!!

+10
Μαυρογατος
Gogo Valentinou
Maskotaki
Osi
YNL
Chouzouris
koneko
polina4smile
Πούπσυ
calliope g.
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από doremi Τρι Νοε 20, 2012 7:12 pm

Γρήγορα να γίνει καλά ! mati flower
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από Fotoula Τρι Νοε 20, 2012 8:15 pm

gatoula
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από Maskotaki Τρι Νοε 20, 2012 8:24 pm

luck luck luck luck Γρηγορα σιδερενιος μουσουδακι Smile luck luck luck
Maskotaki
Maskotaki
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : Gatomorfosi
Αριθμός γατουνίων : 2 :) Την Σουρλη και τη νεοφερμενη Rain :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χιονια, βροχουλες και ψυχρουλα :)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Oλα τα αδεσποτακια του κοσμου :-)
Motto : Cats ALWAYS Rulez !!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/05/2011
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από koneko Τρι Νοε 20, 2012 11:39 pm

calliope g. έγραψε:

Ναι koneko, ο πισινός του είναι κόκκινος και όλο τον γλύφει αλλά όχι τόσο άσχημα, δεν πιστεύω πως η τόση κακουχία του οφείλεται σ' αυτό. Η διάρροια έχει βελτιωθεί αρκετά τις τελευταίες 3 μέρες κάνει μια φορά τη ημέρα και μάλιστα την ώρα που τον βάζω στο κλουβάκι του για να τον πάω στο γιατρό. Σήμερα έκανε πάλι μια φορά μετά τη θεραπεία.

μη το αποκλειεις γιατι αν τον ποναει δεν θα θελει να σηκωθει. Αν δεν συνεβαινε το ιδιο στον δικο μου, δεν θα το πιστευα. Οχι μονο ελιωνε στον υπνο, αλλα επελεγε το σημειο που καθοταν να ειναι σχετικα ψηλα και να ειναι κρυμμενος. Οταν αρχισε να υποχωρει ο ερεθισμος αρχισε δειλα δειλα να βγανει απο την κρυψωνα του. Σιγουρα τον εχει επηρεασει η διαρροια, ο εμετος, η αφυδατωση και γενικα η ταλαιπωρια που περναει αυτες τις ημερες, αλλα και το γλειψιμο στην πισω περιοχη μπορει να τον κανει να χασει την διαθεση του. Τα μαλακα κοπρανα ισως να οφειλονται τωρα στην αντιβιωση. Εχεις παρατηρησει αν εχει αλλαξει το χρωμα τους; Ο δικος μου ξεκινησε με κιτρινωπη διαρροια και αργοτερα με την 2η αντιβιωση εγινε σκουρη καφε (πιο φυσιολογικο χρωμα).

Τους ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να φταίνε τα φάρμακα και μου είπαν όχι. Εμετό έκανε 2-3 φορές την Παρασκευή το απόγευμα και ξανάκανε χθες βράδυ μετά τη θεραπεία αφού προσπάθησα να τον ταΐσω με το ζόρι. Οταν τον έβαλα για ύπνο άρχισε να τρέμει έντονα και τον σήκωσα πάνω. Ήταν ανατριχιασμένος ολόκληρος έτρεμε και έκανε εμετό. Ετρεξα πίσω στην κλινική, τον εξέτασαν πάλι και είχε υψηλό πυρετό. Του έκαναν μια ακτινογραφία που δεν έδειξε κάτι απ' όσο μου είπαν. Ούτε η γενική και οι βιοχημικές εξετάσεις έδειξαν κάτι.

αχουτο το κακομοιρο Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 236755 Η ακτινογραφια ηταν απλη? Νομιζω μερικα ξενα σωματα δεν φαινονται στις απλες ακτινες Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 703780

Η τροφή που του δίνω γενικά είναι η Pediatric Growth της Royal Canin.
Τώρα που αρρώστησε έχω πάρει την gastrointestinal της Royal Canine σε ξηρή και πολτό και επίσης την i/d Feline Gastrointestinal Health της Prescription Diet σε κονσέρβα. Δεν τρώει καμιά, μόνο με το ζόρι αλλά πολύ λίγο και φοβάμαι να τον πιέσω.

Χμ, νομιζω πως ειναι καλυτερα να του δινεις μονο την ειδικη κονσερβα και οχι την ξηρα για να αναπληρωνει το νερο που χανει απο την διαρροια και τον εμετο, τουλαχιστον μεχρι να ανακαμψει και σταματησουν εντελως οι εμετοι. Δοκιμασες να του βαλεις την τροφη στο μερος που καθεται και να του την δινεις σιγα σιγα να την γλειφει απο το χερι σου; Μερικες φορες νιωθουν πιο ανετα ετσι και ισως φαει λιγακι απο μονος του Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 270712.

Τα φάρμακα που του δίνουν είναι σίγουρα το Flagyl, κάποια αντιβίωση που του ξεκίνησαν με τον πυρετό χθες βράδυ αλλά δεν θυμάμαι ποια και κάποιο γαστροπροστατευτικό, θα τους ρωτήσω απόψε και θα σου πω.

η πρωτη αντιβιωση που εδωσαν και στον δικο μου ηταν η flagyl και το αντιεμετικο ηταν το cerenia. Του εκαναν την ενεσιμη μορφη του cerenia την 1η μερα και μετα μου εδωσαν ενα χαπι να το κοψω στα 4 και να το δωσω τις επομενες 2 ή 4 ημερες, δεν θυμαμαι την δοσολογια. Οταν επιστρεψαμε σπιτι εκεινη την ημερα απο τον κτηνιατρο του ανοιξε η ορεξη και εφαγε λιγο χωρις να κανει εμετο και μετα εμφανισε διαρροια. Την επομενη ημερα του εδωσα το cerenia και την αντιβιωση και ειδα οτι χειροτερευε (διαρροια - ληθαργος...μονο η ορεξη του ειχε βελτιωθει και ειχαν σταματησει οι εμετοι, αλλα δεν ειχε επανελθει οπως πριν) και την επομενη μερα του σταματησα και τα 2 φαρμακα και τον πηγα σε αλλον κτηνιατρο, ο οποιος μας αλλαξε την αντιβιωση σε clavaseptin (amoxicillin-clavulanic acid). Οταν τον ειχα παει τοτε στον αλλο κτηνιατρο, του βρηκε πυρετο 39 και κατι. Με την clavaseptin συνηλθε μεσα σε ενα 24ωρο. Καναμε βιοχημικες και εξετασεις αιματος και βγηκαν καλες. Ακτινες θα βγαζαμε την επομενη μερα αν δεν καταφερνε να κρατησει φαγητο στο στομαχι του ή/και αν δεν εβγαζε σχηματισμενα κοπρανα, αλλα δεν βγαλαμε γιατι δεν εκανε ξανα εμετο και με την τροφη fibre της medi cal (royal canin), εβγαλε σχηματισμενα κοπρανα, οποτε αποκλεισαμε την εμφραξη εντερου. Ο λογος επισης που δεν βγαλαμε ακτινες εχει να κανει και με τις ακτινες που βγαλαμε πριν 2 χρονια, οταν ειχε ακριβως τα ιδια συμπτωματα. Τοτε δεν εδειξαν τιποτα οι ακτινες. Τοτε του ειχαν κανει μονο μια αντιεμετικη ενεση (dolasetron) και του ειχαν βαλει ορο και συνηλθε αμεσως και η διαρροια του κρατησε μονο 24 ωρες).

Για σαλμονέλωση δεν μου έχουν αναφέρει τίποτα. Μου συνέστησαν κάποιες εξετάσεις για λοιμώδη νοσήματα και έναν υπέρηχο. Για το αν τρώει διάφορα αντικείμενα, πολλές φορές τον έχω τσακώσει με κλωστούλες χνούδια και τρίχες στο στόμα και τον μαλώνω. Για την έμφραξη εντέρου μου ζήτησαν να κάνω υπέρηχο αλλά η ακτινογραφία που κάναμε δεν έδειξε τίποτα.
Σήμερα δεν έχει κάνει πυρετό, έκανε τη θεραπεία κανονικά καθίσαμε καμιά ώρα με τον ορό, του έδωσαν τα φάρμακα και φύγαμε. Τώρα κοιμάται πάλι. Θα ξαναπάμε το βράδυ.

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και το ενδιαφέρον σου,
Θα μιλήσουμε πάλι, καλό απόγευμα
Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 126539




εγω μαλλον θα ξεκινουσα πρωτα με υπερηχο και μετα με εξετασεις για λοιμωδη. Ο λογος που θα επελεγα τον υπερηχο πρωτα εχει να κανει με την εμφραξη εντερου (σε περιπτωση που δεν εχει αποκλειστει αυτη η πιθανοτητα - οι ακτινες οι απλες σε μερικες περιπτωσεις δεν μπορουν να εντοπισουν αν εχει παθει εμφραξη). Ειναι πολυ πιο επικινδυνη κατασταση αυτη, ενω αν κανετε πρωτα εξεταση για λοιμωδη και δεν εχει τιποτα, θα εχει χαθει πολυτιμος χρονος. Ουτως ή αλλως με τα λοιμωδη νοσηματα δεν μπορουν να κανουν και πολλα (αυτη την εντυπωση εχω δηλαδη), με την εννοια οτι αν οφειλεται σε ιο ή βακτηρια, η θεραπεια που ακολουθειται αφορα τα συμπτωματα (κυριως στις ιογενης λοιμωξεις) και επισης του δινετε ηδη αντιβιωση και αλλα φαρμακα για τον εμετο και την διαρροια. Αν δεν νιωθεις ανετα με την συγκεκριμενη κλινικη, μπορεις να τον πας και αλλου. Εμενα να σου πω την αληθεια η αρχικη διαγνωση που εκαναν για κολιτιδα, δεν μου γεμισε το ματι.
Παντως στις φωτογραφιες φαινεται καλα και ειναι πολυ καλο σημαδι οτι σηκωθηκε για να ακονισει τα νυχια του! Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 742497 Το μονο που μενει ειναι να αρχισει να τρωει! Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 838337 Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 838337 Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 838337
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από calliope g. Τετ Νοε 21, 2012 12:07 am

Koneko σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να ασχοληθείς τόσο με το πρόβλημά μου. Δείχνεις να έχεις άριστες γνώσεις για τα γατουνάκια μας. Και επίσης θα πρέπει να πληκτρολογείς πολύ γρήγορα, εγώ για κείμενο τέτοιας έκτασης θα χρειαζόμουν 2 μέρες.
Τα νέα είναι ευχάριστα αφού το μικρό πριν μισή ώρα, ξαφνικά σηκώθηκε από την κουβερτούλα και πήγε πρώτα στην τουαλέτα του και μετά στην τροφή του. Τρελάθηκα από τη χαρά μου. Τον άφησα να φάει λίγο γιατί φοβάμαι για εμετό, όμως το ότι πήγε για φαΐ μόνος του είναι θαυμάσιο.
Θα ξαναμιλήσουμε αύριο, τώρα μπορώ επιτέλους να σταματήσω να τρέμω, να ησυχάσω κάπως και να κοιμηθώ μετά από 5 μέρες.

Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ, καληνύχτα.
flower flower



Έχει επεξεργασθεί από τον/την calliope g. στις Τετ Νοε 21, 2012 12:18 am, 1 φορά
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Νοε 21, 2012 12:09 am

calliope g. έγραψε:Koneko σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να ασχοληθείς τόσο με το πρόβλημά μου. Δείχνεις να έχεις άριστες γνώσεις για τα γατουνάκια μας. Και επίσης θα πρέπει να πληκτρολογείς πολύ γρήγορα, εγώ για κείμενο τέτοιας έκτασης θα χρειζόμουν 2 μέρες.
Τα νέα είναι ευχάριστα αφού το μικρό πριν μισή ώρα, ξαφνικά σηκώθηκε από την κουβερτούλα και πήγε πρώτα στην τουαλέτα του και μετά στην τροφή του. Τρελάθηκα από τη χαρά μου. Τον άφησα να φάει λίγο γιατί φοβάμαι για εμετό, όμως το ότι πήγε για φαΐ μόνος του είναι θαυμάσιο.
Θα ξαναμιλήσουμε αύριο, τώρα μπορώ επιτέλους να σταματήσω να τρέμω, να ησυχάσω κάπως και να κοιμηθώ μετά από 5 μέρες.

Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ, καληνύχτα.
flower flower

τι γλυκο που ειναι μωρε το μικρουλακι και τι καλα νεα ,ελπιζω το πρωι να σας βρει ακομα καλυτερα prosefxi prosefxi
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από Maskotaki Τετ Νοε 21, 2012 12:10 am

Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy Veryhappy fancat fancat fancat fancat fancat fancat fancat fancat fancat flower flower flower flower flower flower flower flower elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun party2 party2 party2 party2 party2 party2
Αντε μπραβooo....σιδερενιος Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Maskotaki
Maskotaki
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : Gatomorfosi
Αριθμός γατουνίων : 2 :) Την Σουρλη και τη νεοφερμενη Rain :)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χιονια, βροχουλες και ψυχρουλα :)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Oλα τα αδεσποτακια του κοσμου :-)
Motto : Cats ALWAYS Rulez !!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/05/2011
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Νοε 21, 2012 12:17 am

νομίζω ότι το περισσότερο το έχετε πια πίσω σας. καλή ανάρρωση στο μικρούλη. πολύ ευχάριστα τα νέα σας!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από koneko Τετ Νοε 21, 2012 3:43 am

calliope g. έγραψε:Koneko σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να ασχοληθείς τόσο με το πρόβλημά μου. Δείχνεις να έχεις άριστες γνώσεις για τα γατουνάκια μας. Και επίσης θα πρέπει να πληκτρολογείς πολύ γρήγορα, εγώ για κείμενο τέτοιας έκτασης θα χρειαζόμουν 2 μέρες.
Τα νέα είναι ευχάριστα αφού το μικρό πριν μισή ώρα, ξαφνικά σηκώθηκε από την κουβερτούλα και πήγε πρώτα στην τουαλέτα του και μετά στην τροφή του. Τρελάθηκα από τη χαρά μου. Τον άφησα να φάει λίγο γιατί φοβάμαι για εμετό, όμως το ότι πήγε για φαΐ μόνος του είναι θαυμάσιο.
Θα ξαναμιλήσουμε αύριο, τώρα μπορώ επιτέλους να σταματήσω να τρέμω, να ησυχάσω κάπως και να κοιμηθώ μετά από 5 μέρες.

Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ, καληνύχτα.
Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 24219 Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 24219


μου πηρε αρκετη ωρα να το γραψω Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 986261Τα νεα ειναι πολυ ευχαριστα παντως! Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 742497 Δε νομιζω να κανει εμετο απο την στιγμη που θελησε να φαει απο μονο του Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 270712 Ο δικος μου ειχε πεσει με τα μουτρα στο φαγητο του και δεν εκανε εμετο Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 270712 Μαλλον τον "επιασε" η αλλη αντιβιωση που αρχισατε, οποτε θα πηγαινει απο το καλο στο καλυτερο. Ισως να εχει λιγη διαρροια ακομα (σε εμας επαιξε τεραστιο ρολο η διατροφη οταν επαιρνε αντιβιωση). Μπορεις να δοκιμασεις τα προβιοτικα fortiflora της purina αν δεις οτι συνεχιζει να κανει μαλακα κοπρανα. Μου ειχε δωσει ο κτηνιατρος 10 φακελακια και μου ειπε να βαζω στην κονσερβα 1 φακελακι την ημερα, χωρισμενο στα γευματα του για οσες μερες επαιρνε αντιβιωση.

Εμεις περασαμε εμετους, διαρροια και ολα αυτα που περνας τωρα πριν 1 μηνα περιπου, οποτε καταλαβαινω πολυ καλα πως νιωθεις - με τιποτα δεν μπορεις να κοιμηθεις οταν βλεπεις το γατακι να υποφερει Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 504504 Κοιμησου ησυχη σημερα και ειμαι σιγουρη οτι το πρωι θα τον βρεις πολυυυυυ καλυτερα! Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 270712
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από polina4smile Τετ Νοε 21, 2012 9:16 am

elephantrun elephantrun elephantrun elephantrun Mπραβο! Τελεια νεα! Σιγουρα νιωθει πολυ καλυτερα!
Καλη αναρωση λοιπον και..... mati mati mati
α!!! και καλη ξεκουραση! gotosleep
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από calliope g. Τετ Νοε 21, 2012 8:38 pm

Φίλοι μου τα νέα μας είναι περίφημα. Ο Μαρξ είναι πολύ καλά σήμερα και είμαστε όλοι πανευτυχείς.
Από χθες ξεκίνησε να τρώει και η κατάστασή του σήμερα είναι κατά πολύ βελτιωμένη. Νομίζω ότι ο εφιάλτης τελείωσε. Βέβαια θα συνεχίσουμε τη θεραπεία στο ιατρείο δυο φορές τη μέρα, μέχρι να είναι εντελώς καλά.
Οι γιατροί λένε πως τελικά ήταν μάλλον βαριά ίωση. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κόλλησε αφού δεν βγαίνει καθόλου από το σπίτι.
Σε λίγες μέρες γίνεται έξι μηνών και σκέφτομαι να τον στειρώσω. Φοβάμαι μήπως αρχίσει να ζητάει να βγει. Έτσι θα έχουμε μάλλον νέο θέμα να συζητήσουμε. Τη στείρωση.
Σας ευχαριστώ και πάλι όλους για τις πολύτιμες συμβουλές σας και τη συμπαράσταση.



Ο Μαρξ στην αγαπημένη του κρυψώνα κάτω από το τραπέζι.
Μάλλον κατάλαβε πως είναι η ώρα να πάμε στο γιατρό
Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Dsc07544s
calliope g.
calliope g.
Γατ-εθελόντρια
Γατ-εθελόντρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Νίκαια Αττική
Αριθμός γατουνίων : 5 + 1 αγγελούδι και 1 σκυλάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : 'Ανοιξη-Φθινόπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : 'Ολα όσα έχουν γούνα!
Motto : Αύριο όλα θα είναι καλύτερα...
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/10/2012
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Νοε 21, 2012 9:28 pm

calliope g. έγραψε:Φίλοι μου τα νέα μας είναι περίφημα. Ο Μαρξ είναι πολύ καλά σήμερα και είμαστε όλοι πανευτυχείς.
Από χθες ξεκίνησε να τρώει και η κατάστασή του σήμερα είναι κατά πολύ βελτιωμένη. Νομίζω ότι ο εφιάλτης τελείωσε. Βέβαια θα συνεχίσουμε τη θεραπεία στο ιατρείο δυο φορές τη μέρα, μέχρι να είναι εντελώς καλά.
Οι γιατροί λένε πως τελικά ήταν μάλλον βαριά ίωση. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κόλλησε αφού δεν βγαίνει καθόλου από το σπίτι.
Σε λίγες μέρες γίνεται έξι μηνών και σκέφτομαι να τον στειρώσω. Φοβάμαι μήπως αρχίσει να ζητάει να βγει. Έτσι θα έχουμε μάλλον νέο θέμα να συζητήσουμε. Τη στείρωση.
Σας ευχαριστώ και πάλι όλους για τις πολύτιμες συμβουλές σας και τη συμπαράσταση.



Ο Μαρξ στην αγαπημένη του κρυψώνα κάτω από το τραπέζι.
Μάλλον κατάλαβε πως είναι η ώρα να πάμε στο γιατρό
Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Dsc07544s
oksmily3 oksmily3 Veryhappy Veryhappy
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Βοήθεια!!!!!!

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Νοε 22, 2012 12:05 am

Τέλεια νέα!
Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Βοήθεια!!!!!! - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης