gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επιχείρηση "Στειρώσεις"

+38
zeledaki
afroditoula
marina289
ban13
aggeloydaki
tania g
Melina1234
irinis
f.m123
Karamela
Gatoplikti
Mau
houlieta
tia
nikos_x
Osi
Chouzouris
Fotoula
LAROGATA
mpoulaalekoula
vaso
enoplos
Dreamer
aporw
natalouko
YNL
loulou
ralou
Πούπσυ
kat-cats
Дanae
psipsa
doremi
catia
XIONIS
Δ²
Smokys
Τζούλι το Κατσούλι
42 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 18 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 16, 2012 2:00 pm

kat-cats έγραψε: cheers chouzeyes flower rollers elephantrun fight1 heart

kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss kissss

Κλείσαμε και το ταξί μας και αδημονούμε... Veryhappy
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 16, 2012 9:00 pm

Πριν από λίγες ώρες επιστρέψαμε στο σπίτι με τη μπέμπα. Έτσι απόψε είχα να "αντιμετωπίσω" μια ακόμα επιστροφή από στείρωση και μια ακόμα...μετάλλαξη. Όπως η Ίσιδα λοιπόν ήταν αγριούλα και ελαφρώς ζωηρή και επέστρεψε υπερχαδιάρα και υπερήσυχη, έτσι και η Ματίλντα πήγε ήρεμη, υπερκαλόβολη και ήσυχη και επέστρεψε αεικίνητη, γκρινιάρα, φωνακλού και γουργούρα. happy2 Από την ώρα που γυρίσαμε και μπήκαμε στο δωμάτιο δεν έχει σταματήσει να τρίβεται παντού, να κάνει πατουσάκια συνεχώς, να γουργουρίζει ακατάπαυστα και να απαιτεί (στριγγλίζοντας, παρακαλώ) συνεχώς χάδια και προσοχή. Επίσης έχει κάνει ό,τι βλακεία της κατεβαίνει, έχει σκαρφαλώσει παντού (γουργουρίζοντας πάντα happy2 ), έχει κυλιστεί στην άμμο, έχει ξεσκίσει το ονυχοδρόμιο, έχει κάνει τούμπες πάνω στο τραπέζι, έχει νιαουρίσει γουργουριστά κοιτώντας το ταβάνι, έχει κάνει αγάπες σε έναν μετασχηματιστή. happy2 Και βέβαια εννοείται ότι κάνοντας διάλλειμα ανάμεσα σε αυτές τις σοβαρές της ενασχολήσεις, έχει τσακίσει κοντά μια ολόκληρη κονσέρβα (της πήρα applaws κοτόπουλο, παρακαλώ, να το φχαριστηθεί το παιδί happy2 ), άπειρες κροκέτες και νερό. Αυτή τη στιγμή μου φαίνεται ευτυχισμένη, μα και αρκετά ανασφαλής, γιατί μόλις πάω να βγω από το δωμάτιο, γίνεται "παγκόσμιος πόλεμος" από τις τσιρίδες. tongueout Ως προς την υγεία, εκτός του ότι η συμπεριφορά δείχνει πως όλα μια χαρά, παρατηρώ ότι το τραύμα δείχνει ακόμα καλύτερο απ' ό,τι της Ίσιδας. Συγκρίνοντάς το, τούτης εδώ φαίνεται όπως φαινόταν της Ίσιδας μετά από μέρες, ούτε φουσκωμένο, ούτε τίποτα, μόνο η γραμμούλα των ραμμάτων.(φτου σου, κορίτσι μου! happy2 ). Φυσικά ξέχασα να σας πω η όλη "διασκέδαση" με την τρέλα της Ματίλντας άρχισε μέσα στο ταξί. Όταν, λοιπόν, πήγα να την πάρω μου αγρίεψε, όμως στο ταξί φάνηκε να με αναγνωρίζει και άρχισε να τρίβεται και να με γλύφει (πρωτοφανές αλλά... heart ). Συνέχισε να γκρινιάζει βέβαια, ώσπου λίγα λεπτά πριν φτάσουμε, έκανε το θεϊκό: Άρχισε να σκάβει με μανία το υπόστρωμα που της είχα βάλει και μας χάρισε με μπόλικα μοσχομυριστά τσίσα και κακάκια (ευτυχώς σκληρά και μια χαρά). Ρεζίλι μας έκανε το τέρας! happy2 Αυτά τα νέα μας. Στην περίπτωση της Ίσιδας πήγα ένα αγριμάκι και πήρα μια χαδιάρα λατρεία. Τώρα πήγα ένα ναζιάρικο μαζεμένο γατάκι και πήρα πίσω ένα γλυκό σούργελο. happy2 Τις αγαπώ και τις δυο κι ας (μην) είναι αμαρτωλό. happy2 heart

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να πειράζει που πηδάει πάνω στο τραπέζι και στις καρέκλες,ε; pale (πάνε πάνω από 3 εικοσιτετράωρα από την επέμβαση) Δεν μπορώ να τα βγάλω από το δωμάτιο προφανώς. Δεν πιστεύω να σπάσει κάνα ράμμα πλέον με τα χοροπηδητά το τέρας.... Scared
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Osi Παρ Νοε 16, 2012 10:02 pm

Αχ! πολυ χαρηκα που πηγαν ολα καλα!!! Μπραβο!!! Veryhappy Αντε να αναρρωσετε γρηγορα ευχομαι! αν και απο οτι καταλαβα απο την περιγραφη σου ειστε σε καλο δρομο!! mati
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 16, 2012 10:12 pm

Σε ευχαριστούμε πολύ πολύ! Veryhappy kissss
Σπόιλερ:
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Osi Παρ Νοε 16, 2012 11:25 pm

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Ευχαριστουμε πολυ!!!!! Ναι ειμαστε 7 μηνων! Ειναι και αυτος πολυ καλουλης μωρε! Ολο ξαπλωνει για να τον χαιδευευεις την κοιλιτσα! Δεν εχω συστηθει ακομα επισημα αλλα μαζευω φωτογραφιες για να το κανω τις επομενες ημερες!
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από doremi Σαβ Νοε 17, 2012 7:01 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Πριν από λίγες ώρες επιστρέψαμε στο σπίτι με τη μπέμπα. Έτσι απόψε είχα να "αντιμετωπίσω" μια ακόμα επιστροφή από στείρωση και μια ακόμα...μετάλλαξη. Όπως η Ίσιδα λοιπόν ήταν αγριούλα και ελαφρώς ζωηρή και επέστρεψε υπερχαδιάρα και υπερήσυχη, έτσι και η Ματίλντα πήγε ήρεμη, υπερκαλόβολη και ήσυχη και επέστρεψε αεικίνητη, γκρινιάρα, φωνακλού και γουργούρα. happy2 Από την ώρα που γυρίσαμε και μπήκαμε στο δωμάτιο δεν έχει σταματήσει να τρίβεται παντού, να κάνει πατουσάκια συνεχώς, να γουργουρίζει ακατάπαυστα και να απαιτεί (στριγγλίζοντας, παρακαλώ) συνεχώς χάδια και προσοχή. Επίσης έχει κάνει ό,τι βλακεία της κατεβαίνει, έχει σκαρφαλώσει παντού (γουργουρίζοντας πάντα happy2 ), έχει κυλιστεί στην άμμο, έχει ξεσκίσει το ονυχοδρόμιο, έχει κάνει τούμπες πάνω στο τραπέζι, έχει νιαουρίσει γουργουριστά κοιτώντας το ταβάνι, έχει κάνει αγάπες σε έναν μετασχηματιστή. happy2 Και βέβαια εννοείται ότι κάνοντας διάλλειμα ανάμεσα σε αυτές τις σοβαρές της ενασχολήσεις, έχει τσακίσει κοντά μια ολόκληρη κονσέρβα (της πήρα applaws κοτόπουλο, παρακαλώ, να το φχαριστηθεί το παιδί happy2 ), άπειρες κροκέτες και νερό. Αυτή τη στιγμή μου φαίνεται ευτυχισμένη, μα και αρκετά ανασφαλής, γιατί μόλις πάω να βγω από το δωμάτιο, γίνεται "παγκόσμιος πόλεμος" από τις τσιρίδες. tongueout Ως προς την υγεία, εκτός του ότι η συμπεριφορά δείχνει πως όλα μια χαρά, παρατηρώ ότι το τραύμα δείχνει ακόμα καλύτερο απ' ό,τι της Ίσιδας. Συγκρίνοντάς το, τούτης εδώ φαίνεται όπως φαινόταν της Ίσιδας μετά από μέρες, ούτε φουσκωμένο, ούτε τίποτα, μόνο η γραμμούλα των ραμμάτων.(φτου σου, κορίτσι μου! happy2 ). Φυσικά ξέχασα να σας πω η όλη "διασκέδαση" με την τρέλα της Ματίλντας άρχισε μέσα στο ταξί. Όταν, λοιπόν, πήγα να την πάρω μου αγρίεψε, όμως στο ταξί φάνηκε να με αναγνωρίζει και άρχισε να τρίβεται και να με γλύφει (πρωτοφανές αλλά... heart ). Συνέχισε να γκρινιάζει βέβαια, ώσπου λίγα λεπτά πριν φτάσουμε, έκανε το θεϊκό: Άρχισε να σκάβει με μανία το υπόστρωμα που της είχα βάλει και μας χάρισε με μπόλικα μοσχομυριστά τσίσα και κακάκια (ευτυχώς σκληρά και μια χαρά). Ρεζίλι μας έκανε το τέρας! happy2 Αυτά τα νέα μας. Στην περίπτωση της Ίσιδας πήγα ένα αγριμάκι και πήρα μια χαδιάρα λατρεία. Τώρα πήγα ένα ναζιάρικο μαζεμένο γατάκι και πήρα πίσω ένα γλυκό σούργελο. happy2 Τις αγαπώ και τις δυο κι ας (μην) είναι αμαρτωλό. happy2 heart

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να πειράζει που πηδάει πάνω στο τραπέζι και στις καρέκλες,ε; pale (πάνε πάνω από 3 εικοσιτετράωρα από την επέμβαση) Δεν μπορώ να τα βγάλω από το δωμάτιο προφανώς. Δεν πιστεύω να σπάσει κάνα ράμμα πλέον με τα χοροπηδητά το τέρας.... Scared
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 flower mati mati mati
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από YNL Σαβ Νοε 17, 2012 7:15 pm

Πάει κι αυτή η σκοτούρα που είχες. Όλα καλά. Μην ανησυχείς για τα σαλταρίσματά της. Αν πονούσε δεν θα το έκανε.
Είσαι άξια συγχαρητηρίων grinning4 grinning4 grinning4
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Σαβ Νοε 17, 2012 8:09 pm

Όσι, αδημονούμε να δούμε φωτό του γατούλη σου! Είμαι πολύ περίεργη πώς είναι τούτος ο Όσιρης! Σίγουρα υπέροχος πιστεύω όπως όλοι οι συνωνόματοί του! Smile tiletheatis tiletheatis tiletheatis

Ντορεμάκι... kissss kissss kissss kissss Και λίγα happy2 έβαλες, είχε πολλή πλάκα χτες! happy2 flower

Χιονατομπαμπά... ε, δεν είμαι και άξια συγχαρητηρίων, προς θεού Embarassed Embarassed Embarassed , απλώς προσπαθώ για το καλύτερο δεδομένων των (αρκετά δύσκολων) συνθηκών ... Οι σκοτούρες και οι έγνοιες δεν τελειώνουν ποτέ όταν φροντίζει κάποιος ζωάκια που ζουν έξω, αλλά σίγουρα μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος. Ευχαριστώ πολύ πολύ για την υποστήριξη! grouphug


Λοιπόν, η συνέχεια της ανάρρωσης... Το πρωί κατά τις 7.30 η ώρα τη μικρή μας την είχε πιάσει γκρίνια, ήθελε πολλά χάδια για να ηρεμήσει, τα οποία συνόδεψε με άπειρα γουργουρητά και πατούσια. Στο πάτωμα μάλιστα βρήκα πράγματα που δεν ήξερα καν ότι είχαν ξεμείνει στο δωμάτιο, είχε ανέβει όπου της κατέβαινε και είχε χώσει το μουσούδι της παντού μες στη νύχτα!!! happy2 Σήμερα πάντως ηρέμησε, αφού είδε ότι δε θα την ξαναπάμε πίσω στο κλουβάκι κι ένιωσε ασφάλεια. Τώρα περνάει το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου χουχουλιάζοντας στο καλαθάκι της, μόλις μπαίνω στο δωμάτιο, αρχίζει τα τρελά γουργούρια και πατουσάκια, το τι αγάπες και τριψίματα μου κάνει δε λέγεται. heart Και δεν γκρινιάζει καθόλου, μόνο απολαμβάνει. Δε φαίνεται ούτε να πονάει ούτε τίποτα, απεναντίας δείχνει ευχαριστημένη και το τραύμα επίσης δείχνει μια χαρά. Πλέον δεν μπορώ παρά να ονειρεύομαι πως θα ρθει μια μέρα, έστω μακρινή, που θα μπορέσω ίσως να σπιτώσω τούτες τις υπέροχες ψυχούλες... Ελπίζω ωστόσο πως για την ώρα θα έχουν μια καλύτερη ζωή στο εξής και περισσότερες πιθανότητες να ζήσουν παραπάνω και δίχως ταλαιπωρίες. flower
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Νοε 22, 2012 2:20 pm

Δέκα μέρες μετά τη στείρωσή της και έχοντας πλέον όχι μόνο αναρρώσει αλλά και χοροπηδήσει επανειλημμένα σε κάθε σημείο του δωματίου, ψηλά ή χαμηλά, νομίζω πως ήρθε η ώρα η μικρή Ματίλντα να επιστρέψει στο παλιό της σπίτι, τον κήπο μας. Πολλά με εντυπωσίασαν με το συγκεκριμένο γατί: Αφενός υπήρξε πάρα πολύ ζωηρή από την ώρα που την έφερα, έπαιζε συνεχώς, νιαούριζε, γκρίνιαζε, ήταν εξαιρετικά ενεργητική, ανέβαινε παντού, πράγμα που δε συνέβαινε ποτέ έξω, ήταν πάντα η πιο ήσυχη. Αφετέρου, φαίνεται να πήρε την όλη διαδικασία της στείρωσης πολύ πιο ελαφριά από την Ίσιδα, πράγμα που δεν περίμενα με τίποτα: Να φανταστείτε μου φαίνεται πως τα ράμματά της έχουν κιόλας απορροφηθεί (ενώ η Ίσιδα μέχρι να περάσουν 2-3 βδομάδες όχι μόνο τα είχε ανοίξει και δεν είχαν απορροφηθεί εντελώς, μα δεν έκλεινε κι εύκολα η πληγή), δεν έχει πειράξει το τραύμα καθόλου, το οποίο φαίνεται σαν να έχει θρέψει πλήρως, ενώ δεν έχει καθίσει "καθόλου" ήσυχη, ενώ η Ίσιδα όλο έτρωγε, κοιμόταν και χαϊδευόταν. Σε κάνα δυο ώρες που θα ταΐσω τα άλλα, ώστε να είναι ελεύθερο το πεδίο, και θα έχει ησυχία το σπίτι, λέω να αποτολμήσω την έξοδό της... Πήρα και κονσερβούλα ώστε να την καλοπιάσω καθώς θα βγαίνει, να το πάρει θετικά. Για να δούμε... Ελπίζω να φοβηθεί λιγότερο από το Ισιδάκι... prosefxi
Σπόιλερ:
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Νοε 22, 2012 5:02 pm

Λοιπόν, έχω πάθει την πλάκα μου με αυτή τη γάτα... Όχι μόνο δε φοβήθηκε την έξοδό της όπως η Ίσιδα, αλλά φάνηκε να τη χαίρεται κιόλας! Μόλις της άνοιξα την πόρτα, έτρεξε κατεθείαν στο δωμάτιό μου κι από κει στο μπαλκόνι, όπου βρίσκονταν τα λημέρια της. Την Ίσιδα την είχα φέρει με το ζόρι ως εκεί και δεν έβγαινε με τίποτα. Τούτη ανυπομονούσε να της ανοίξω. Της άνοιξα, βγήκε αμέσως έξω, ούτε με φαγητό ούτε με τίποτα. Συνάντησε τα άλλα, τα μύρισε λίγο, αλλά ούτε κχχ, ούτε μουγκρητά ούτε φόβος ούτε τίποτα!!! Περιπλανήθηκε λίγο στο μπαλκόνι, έκατσε στο αγαπημένο της καλάθι και σε ένα ράφι της παλιάς βιβλιοθήκης που τους έχω για φωλιά. και μετά κατέβηκε στον κήπο και ξεσάλωσε. happy2 Ανέβηκε στην κλιματαριά, έκανε ισορροπία στο φράχτη, χοροπήδησε στο χορτάρι. Καμία σχέση με την άκρως τρομαγμένη Ίσιδα. Και κατόπιν ήρθε δυο τρεις φορές στο μπαλκόνι και ζήτησε φαγητό (αν και σκασμένη), έφαγε με τα άλλα, ήρθε και από την μπροστινή είσοδο και ξανάφαγε. Έλειψε σχεδόν 12 μέρες από τον κήπο και φέρεται λες και δεν πέρασε μια μέρα! Δεν πιστεύω στα μάτια μου! Οι γάτες δε θα πάψουν ποτέ να με εκπλήσουν... happy2
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Νοε 22, 2012 5:20 pm

τα νεα σας ειναι κατι παραπανω απο υπεροχα και εσυ βεβαια αξιοθαυμαστη,αν ημουν γατα αλανιαρα,πολυ θα το'θελα να ημουν στην αυλη σου Laughing Laughing grinning4 grinning4 worship worship
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Νοε 22, 2012 5:25 pm

Αχ, βρε Μαράκι, τι είπες τώρα;;; happy2 happy2 happy2 happy2 Αν και δεν είμαι αξιοθαύμαστη, τα λόγια σου με κάνουν να γελάω και να ντρέπομαι ταυτόχρονα. veryfunny veryfunny Embarassed Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την υποστήριξη. grouphug grouphug grouphug kissss
Αύριο μεθαύριο θα βάλω και κάτι φωτό/ βιντεάκια από την παραμονή της μικρής στο σπίτι, έχουν πλάκα. Laughing
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Νοε 22, 2012 5:44 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Αχ, βρε Μαράκι, τι είπες τώρα;;; happy2 happy2 happy2 happy2 Αν και δεν είμαι αξιοθαύμαστη, τα λόγια σου με κάνουν να γελάω και να ντρέπομαι ταυτόχρονα. veryfunny veryfunny Embarassed Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την υποστήριξη. grouphug grouphug grouphug kissss
Αύριο μεθαύριο θα βάλω και κάτι φωτό/ βιντεάκια από την παραμονή της μικρής στο σπίτι, έχουν πλάκα. Laughing
oksmily3 oksmily3 tiletheatis tiletheatis
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Νοε 22, 2012 8:06 pm

Μπράβο Τζούλι!! Πολύ χάρηκα που όλα πήγαν τόσο καλά....φιλιά σε όλους σας και γρήγορη ανάρρωση!!! Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 134150
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Νοε 22, 2012 8:19 pm

kat-cats έγραψε:Μπράβο Τζούλι!! Πολύ χάρηκα που όλα πήγαν τόσο καλά....φιλιά σε όλους σας και γρήγορη ανάρρωση!!! Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 134150


Ευχαριστούμε πολύ πολύ, Κατερίνα μου! Φιλάκια στα υπέροχα μουσούδια! filaki grouphug grouphug (Περιμένουμε υπέροχα Κιρονέα... Laughing )
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Osi Παρ Νοε 23, 2012 10:10 am

Υπεροχα νεα!!!!! Μπραβο η καλη μου! και μπραβο και σε σενα!!! flower flower flower
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 3:50 pm


Osi έγραψε:Υπεροχα νεα!!!!! Μπραβο η καλη μου! και μπραβο και σε σενα!!! flower flower flower

kissss kissss kissss kissss


Ευτυχώς για τη Ματίλντα τα καλά νέα συνεχίζονται, και σήμερα δείχνει να έχει προσαρμοστεί πλήρως έξω, και μάλιστα να το χαίρεται. Κοιμάται στο καλαθάκι της, κάθεται με τα άλλα γατιά, τρώει, παίζει, σκαρφαλώνει, όλα σαν να μην έγινε τίποτα. Smile Τσέκαρα και το τραύμα σήμερα και μου φάνηκε εντάξει, παρά τις ταρζανιές που κάνει η μικρή. Veryhappy Επίσης παρατηρώ αρκετή βελτίωση στη συμπεριφορά της Ίσιδας, αν και δεν κοιμάται ακόμα αγκαλιά με τα άλλα, όμως κάθεται όλο και περισσότερο στον κήπο και δεν απομακρύνεται πλέον συχνά, ούτε τρελαίνεται να μπει μέσα. Laughing
Παρά όλα αυτά τα πολύ ευχάριστα, τώρα έχω κάτι άλλο που με ανησυχεί (όχι που δε θα είχα happy2 ) : το επόμενο γατουλίνι που θέλω να στειρώσω είναι ένα μαύρο ταρταρούγι, η Νύχτα, κόρη της Ίσιδας, που γεννήθηκε 9/5/2012. Είναι δηλαδή 6,5 μηνών. Κανονινά θα την πήγαινα για στείρωση κάπου τώρα, ωστόσο με το συγκεκριμένο γατάκι με προβληματίζει το εξής: Όταν ήταν μικρούλι, για πολύ καιρό είχε τρομερές διάρροιες και είδα κι έπαθα να το συνεφέρω. Εδώ και κάμποσο καιρό είναι εντάξει, αλλά επειδή τους πρώτους μήνες της ζωής της δεν είχε πάρει τα συστατικά που έπρεπε, δεν αναπτύχθηκε αρκετά, με αποτέλεσμα να είναι εξαιρετικά μικρόσωμη για την ηλικία της (να φανταστείτε σήμερα τη ζύγισα και δεν την έβγαζα με τίποτα πάνω από 2,5 κιλά Sad ). Έτσι, είχαμε πει με τη γιατρό να την αφήσουμε ακόμα να μεγαλώσει και να κανονίσουμε αφού κλείσει τους 7 μήνες. Για μέσα Δεκεμβρίου το έβλεπα δηλαδή, κι αν μπορούσα να το τραβήξω, ακόμα καλύτερα. Σήμερα όμως είδα το εξής ανησυχητικό: Ο Φιντίας (αδελφός της Ματίλντα και της Ίσιδας και γάτος-λατρεία γενικώς) αποφάσισε πως ήταν καλή ιδέα να αποπειραθεί να sex τη μικρή Νύχτα, η οποία ούτε καταλάβαινε τι γινόταν ούτε αντιδρούσε. Shocked Sad Βέβαια, δεν παρατήρησα κανένα σημάδι οίστρου εκ μέρους της κι ο Φιντίας είναι εξαιρετικά θερμόαιμος, οπότε ελπίζω πως δεν παίζει οίστρος, είναι του αρσενικού το θέμα. Θα ήθελα την άποψή σας και τις γνώσεις σας: Είναι δυνατόν να κάνει τέτοια εποχή οίστρο γάτα που ζει αποκλειστικά εκτός σπιτιού;; Απ' ό,τι έχω διαβάσει και έχω δει στην πράξη, πριν το Γενάρη-Φλεβάρη δε ζευγαρώνουν τα έξω. Δεν έχω δει ποτέ μωρά να γεννιούνται έξω μες στο Γενάρη ούτε γάτα έγκυο το Δεκέμβρη έξω. Έχετε καμιά ιδέα; pale Φοβάμαι πως είναι πολύ μικρό το γατάκι για να υποβληθεί από τώρα σε νάρκωση. pale
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από natalouko Παρ Νοε 23, 2012 4:14 pm

Δεν ξέρω Τζουλίνω πότε ζευγαρώνουν οι γάτες αλλά αν σκέφτεσαι μία φορά την νάρκωση λόγω κιλών και ανάπτυξης, σκέψου να μείνει έγκυος αν τελικά ζευγαρώσει... Suspect Suspect
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 4:23 pm

natalouko έγραψε:Δεν ξέρω Τζουλίνω πότε ζευγαρώνουν οι γάτες αλλά αν σκέφτεσαι μία φορά την νάρκωση λόγω κιλών και ανάπτυξης, σκέψου να μείνει έγκυος αν τελικά ζευγαρώσει... Suspect Suspect

Βασικά η Ματίλντα που ζευγάρωσε σε αυτή την ηλικία και που ήταν λίγο παραπάνω τσουπωτή, είχε ως αποτέλεσμα να γεννήσει μεν, να γίνει πετσί και κόκκαλο παρά το τάισμα και στο τέλος να πεθάνουν τα μωράκια λίγες μέρες μετά τη γέννησή τους. Sad Sad Sad Βέβαια ήταν άνοιξη, Μάης νομίζω όταν γέννησε. Απλά με προβληματίζει που η γέννα είναι κάτι φυσικό,θα το ρυθμίσει ο οργανισμός το πώς και αν θα πάει, η νάρκωση δεν είναι... pale pale Πάντως, την έχω υπό στενή παρακολούθηση, δε βλέπω σημάδια οίστρου, αν δω, θα την κλείσω μέσα και κανονίζω άμεσα. Ο αρσενικός έτσι κι αλλιώς την προηγούμενη βδομάδα sex τον αδελφό του αλλά τις έφαγε γι' αυτό και στράφηκε εκεί. Απ' όταν τον μάλωσα, σταμάτησε να την πλησιάζει, θα δούμε... Θα ψάξω λίγο ιντερνετικά μήπως βρω τίποτα που δεν ξέρω και βλέπουμε... Πάντως εξαιρετικά μικρόσωμο δεν είναι για την ηλικία του (για αδέσποτο, φυσικά); Scared
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από natalouko Παρ Νοε 23, 2012 4:42 pm

Ναι, θεωρώ οτι είναι αρκετά μικρόσωμη... tafos tafos
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Osi Παρ Νοε 23, 2012 4:42 pm

Τζουλι μου εμενα ειναι 7 μηνων γατος και ζυγιζει 2.900! Η κτηνιατρος μου ειπε οτι αυτες τις μερες που εχει ηλιο να προσεχω να μη φυγει γιατι μπερδευονται κι αυτα με την αλλαγη καιρου!! Κανονικα απο Οκτωβριο - Νοεμβριο μεχρι Ιανουαριο - Φεβρουαριο δεν εχουν οιστρο λογω του κρυου του χειμωνα (προνοητικη φυση..) Αλλα ετσι οπως αλλαξαν οι εποχες τι να πω... Γιατι δεν στειρωνεις τον Φιντια?
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 4:55 pm

natalouko έγραψε:Ναι, θεωρώ οτι είναι αρκετά μικρόσωμη... tafos tafos

mallias Sad Sad Sad Sad
Ε, ας την παχύνω λιγάκι πρώτα, αυτό είναι ακόμα μωρό... Sad

Osi έγραψε:Τζουλι μου εμενα ειναι 7 μηνων γατος και ζυγιζει 2.900! Η κτηνιατρος μου ειπε οτι αυτες τις μερες που εχει ηλιο να προσεχω να μη φυγει γιατι μπερδευονται κι αυτα με την αλλαγη καιρου!! Κανονικα απο Οκτωβριο - Νοεμβριο μεχρι Ιανουαριο - Φεβρουαριο δεν εχουν οιστρο λογω του κρυου του χειμωνα (προνοητικη φυση..) Αλλα ετσι οπως αλλαξαν οι εποχες τι να πω... Γιατι δεν στειρωνεις τον Φιντια?

Κι εγώ έτσι ξέρω, ότι μετά τον Σεπτέμβριο/Οκτώβριο και πριν τον Ιανουάριο δεν έχουν οίστρο τα γατιά στη φύση. Laughing Και επίσης έχω διαβάσει ότι αυτό πάει ανάλογα με το φως, όταν η μέρα είναι υπερβολικά μικρή (ως 21/12 μικραίνει συνεχώς) οι γάτες δε ζευγαρώνουν, είναι ο οίστρος τους (νομίζω) "φωτοτροπικός", κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι τη λέξη. Τον Φιντιάκο δεν έχει νόημα να τον στειρώσω από αυτή την άποψη, γιατί η γειτονιά είναι γεμάτη άπειρους αρσενικούς. Μόλις μια γάτα ξεκίναγε οίστρο, ο κήπος γέμιζε γάτους που δεν είχα ξαναδεί. tongueout Ακόμα κι εγώ έχω μόνιμους πολλούς ενήλικους αρσενικούς, είμαι αρκετά προβληματισμένη αν θα τους στειρώσω αυτούς, δεν ξέρω αν θα τους κάνει καλό με τόσα αστείρωτα εδώ γύρω. Κι έχω αρκετά θηλυκά μωρά ακόμα που περιμένω να μεγαλώσουν και δεν ξέρω αν με παίρνει... tafos
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Osi Παρ Νοε 23, 2012 5:16 pm

Λογικο απο οικονομικης πλευρας! και μονο που στειρωνεις τα θηλυκα ειναι αρκετο! Αλλα τι εννοεις να μην εχουν προβλημα με τα αλλα αστειρωτα? υπαρχει περιπτωση να ερθουν να τα διωξουν απο το σπιτι τους?
Osi
Osi
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Αριθμός γατουνίων : 4 ζωη να 'χουν...!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ηλιο και παλι ήλιο!!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Goldene, Συλβεστρος και Ματίλντα!!!!
Motto : Soft kitty, warm kitty, little ball of fur... Happy kitty, sleepy kitty, pur pur pur....
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2012
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 5:23 pm

Osi έγραψε:Λογικο απο οικονομικης πλευρας! και μονο που στειρωνεις τα θηλυκα ειναι αρκετο! Αλλα τι εννοεις να μην εχουν προβλημα με τα αλλα αστειρωτα? υπαρχει περιπτωση να ερθουν να τα διωξουν απο το σπιτι τους?

Έχω διαβάσει από κάποιους ότι τυχαίνει να στειρώνουν αρσενικούς που ζουν έξω και να έρχονται αστείρωτοι άγριοι και τους διώχνουν. Άλλα μέλη όμως εδώ έχουν στειρωμένους έξω που μια χαρά ζουν στο χώρο που ζούσαν και κάνουν και παρέα με αστείρωτους και σούπερ διεκδικητικοί είναι, κανένα πρόβλημα. Τι να πω, εξαρτάται. tongueout Ακόμα και οι θηλυκές μου απρόβλεπτα φέρθηκαν μετά τη στείρωση, οπότε για τους γάτους δεν μπορώ να προβλέψω... Είναι άλλοι οι βασικοί λόγοι που δεν τους στειρώνω τους δικούς μου πάντως... Δε νομίζω πως θα άφηνα να τους διώξει οποιοσδήποτε άλλος γάτος/ γάτα, όταν πλησιάζει επιθετικό γατί, το διώχνω αυτόματα, δε γίνεται αλλιώς. tafos
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 23, 2012 6:05 pm

Mπραβο σου που στειρωνεις τα θηλυκα γατια. Ο καθενας κανει οτι μπορει κ αυτο που κανεις ειναι ΠΟΛΥ πιστεψε με.
Τα αρσενικα σε πιο δευτερη μοιρα ,θα ηταν καλο να στειρωθουν για να μην κολλησουν διαφορες ασθενειες και να αποφευγουν τους τοσο εντονους καυγαδες.

Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου.

Οσον αφορα την στειρωση σε εγκυο ζωο γινεται στην οποια φαση.Το ζορι ειναι του κτηνιατρου ομως.Η μητρα αποκτα μεγιστη ελαστικοτητα κ αιματωση με αποτελεσμα τα ραμματα και οι τομες να ειναι πιο δυσκολη δουλεια.Οσο νωριτερα στειρωθει τοσο το καλυτερο. Αν την αφησεις κ γεννησει τι θα κανεις μετα τα γατακια? Ειναι ΤΟΣΑ πολλα . No

Ο οιστρος της γατας εχει πολυ ενδιαφερον.Της σκυλας μου θυμαμαι οτι ηταν καθε 6μηνο ανεξαρτητως εποχης,οι γατες με το θεμα του ηλιου ειναι πολυ ουαου.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 6:17 pm

nikos_x έγραψε:Mπραβο σου που στειρωνεις τα θηλυκα γατια. Ο καθενας κανει οτι μπορει κ αυτο που κανεις ειναι ΠΟΛΥ πιστεψε με.
Τα αρσενικα σε πιο δευτερη μοιρα ,θα ηταν καλο να στειρωθουν για να μην κολλησουν διαφορες ασθενειες και να αποφευγουν τους τοσο εντονους καυγαδες.

Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου.

Οσον αφορα την στειρωση σε εγκυο ζωο γινεται στην οποια φαση.Το ζορι ειναι του κτηνιατρου ομως.Η μητρα αποκτα μεγιστη ελαστικοτητα κ αιματωση με αποτελεσμα τα ραμματα και οι τομες να ειναι πιο δυσκολη δουλεια.Οσο νωριτερα στειρωθει τοσο το καλυτερο. Αν την αφησεις κ γεννησει τι θα κανεις μετα τα γατακια? Ειναι ΤΟΣΑ πολλα . No

Ο οιστρος της γατας εχει πολυ ενδιαφερον.Της σκυλας μου θυμαμαι οτι ηταν καθε 6μηνο ανεξαρτητως εποχης,οι γατες με το θεμα του ηλιου ειναι πολυ ουαου.

Νίκο, ευχαριστώ, μακάρι να μπορούσα να κάνω περισσότερα... Embarassed Τα γατάκια είναι όντως πολλά, ζωή να χουν, από την άποψη ότι φροντίζω ήδη καμιά ντουζίνα. Δε ζουν και τόσο άσχημα εδώ, απλώς δε με παίρνει άλλο οικονομικά και πρακτικά εκτός του να ταΐζω να αποπαρασιτώνω κιόλας τακτικά τόσα γατιά. manysmiles Σε εγκυμοσύνη πάνω δε θα τη στείρωνα εκτός κι αν ήταν πρώτες μέρες και μόνο αν θεωρούσα ότι είναι καλύτερο για τη μάνα ή σε έκτακτη ανάγκη. tafos Δε θέλω να αργήσω να τη στειρώσω, απλώς έχω ακούσει ΤΟΣΑ για τους κινδύνους της νάρκωσης που δε θέλω να το ρισκάρω σε τόσο αδύνατο/ αδύναμο γατάκι. pale Φυσικά αν δω οίστρο, τέλος. Δε γίνεται τίποτα άλλο, φοβάμαι. Πάντως χλωμό το κόβω, μάλλον του αρσενικού ήταν το θέμα, μόλις τον διέκοψα ηρέμησε και άρχισε να ασχολείται με τον εαυτό του. happy2 Και η μικρή καμία σημασία... Τα σκυλάκια είναι όντως διαφορετικά και είχα ακούσει ότι η στείρωση είναι λίγο πιο βαριά, ισχύει;
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 23, 2012 6:22 pm

Η στειρωση ειναι οντως εμεμβαση ρουτινας.
Αγχωνομαστε επειδη ειναι τα ζωα μας κ τα αγαπαμε. Για την στειρωση δεν υπαρχει "βαρια" και "ελαφρυα" περιπτωση.Μια ειναι η στειρωση .Οι παραγοντες και η κατασταση ειναι το σημαντικο οπου ο σωστος επιστημονας-κτηνιατρος θα πρεπει να ειναι σε θεση να διακρινει κ να πραξει αναλογως.

Ειναι ολοκληρο κομματι της κτηνιατρικης η ναρκωση,εξεταζονται τοσοι παραγοντες που 1-2 αναρτησεις εδω δεν αρκουν για να καταλαβουμε. blinking
Αν το βαρος της μικρης παντως το επιτρεπει,για εμενα στειρωσε την .Οπως ειπες ποσα γατακια να φροντισεις? pale
Πιο καλα να κανεις τις στειρωσεις των ζωων που ηδη υπαρχουν.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 6:29 pm

nikos_x έγραψε:Η στειρωση ειναι οντως εμεμβαση ρουτινας.
Αγχωνομαστε επειδη ειναι τα ζωα μας κ τα αγαπαμε. Για την στειρωση δεν υπαρχει "βαρια" και "ελαφρυα" περιπτωση.Μια ειναι η στειρωση .Οι παραγοντες και η κατασταση ειναι το σημαντικο οπου ο σωστος επιστημονας-κτηνιατρος θα πρεπει να ειναι σε θεση να διακρινει κ να πραξει αναλογως.

Ειναι ολοκληρο κομματι της κτηνιατρικης η ναρκωση,εξεταζονται τοσοι παραγοντες που 1-2 αναρτησεις εδω δεν αρκουν για να καταλαβουμε. blinking
Αν το βαρος της μικρης παντως το επιτρεπει,για εμενα στειρωσε την .Οπως ειπες ποσα γατακια να φροντισεις? pale
Πιο καλα να κανεις τις στειρωσεις των ζωων που ηδη υπαρχουν.

Καλά, ναι, για κάποιον που είναι πιο σχετικός και ξέρει σίγουρα είναι/ φαίνεται ρουτίνας, αλλά και για σκωληκοειδήτη να πήγαινε κάποιος δικός μου, θα είχα φρικάρει προσωπικά, ειδικά αν έχω ακούσει ότι υπάρχουν ελάχιστα έστω περιστατικά που κάποιος πέθανε σε τέτοια εγχείρηση. pale Sad Βασικά το βάρος της είναι που με αποτρέπει, είναι μόνο 2,5 κιλά το έρμο ακόμα, ήταν πολύ άρρωστο μικρούλι και άργησε να συνέλθει και δεν αναπτύχθηκε σωστά... Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές, σε βλέπω πολύ ενημερωμένο (γιατρός είσαι/ γίνεσαι; Laughing ).
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 23, 2012 6:34 pm

Μην με ευχαριστεις,απλα συνεχισε οτι κανεις! Smile

Αν μπορεις να την περιορισεις να μεγαλωσει λιγο θα ηταν το ιδανικο. Για το βαρος θα σε κατατοπισει ο κτηνιατρος.Εχω υποψιες ομως οτι περιπου 3κιλα στειρωσα τον Σιμπα εγω...Δεν καλοθυμαμαι....

(δεν ειμαι γιατρος οχι,για ζωοτεχνης το παω,κινουμαι μεσα σε αυτους τους κυκλους γενικα )
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 6:40 pm

Α, γι' αυτό είσαι τόσο ενημερωμένος. Smile Ευχαριστώ πάρα πολύ, καλή επιτυχία και σε σένα. Laughing Να την περιορίσω δε γίνεται, όμως την παίρνω και την ταΐζω ξεχωριστά 3 φορές τη μέρα με σούπερ πρίμιουμ τροφή για μωρογατάκια για να πάρει τα πάνω της. Από τότε που συνήλθε πάντως, παρατηρώ μεγάλη ανάπτυξη, οπότε καλά πάμε, νομίζω.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 23, 2012 6:41 pm

Σε ευχαριστω! Το ρημαδι το πτυχιο κυνηγαμε ολοι! Veryhappy

Τροφη για γατακια ειναι το ιδανικο σε τετοιες περιπτωσεις.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Νοε 23, 2012 6:42 pm

Καλό πτυχίο λοιπόν!!! mati mati mati Και πάλι thanks
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Νοε 23, 2012 6:43 pm

Μερσι!
Laughing
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από natalouko Δευ Νοε 26, 2012 11:06 am

Τζουλίνω, η δική μας γιατρός στειρώνει από 2,5 κιλά και πάνω τα γατιά!! Smile Smile
Το θυμήθηκα χτες που σκεφτόμουνα οτι είχε έρθει οίστρος στην Ηλέκτρα και ήταν μονο 2.450 κιλά και δεν έπαιρνε άλλο και αναγκάστηκα να την στειρώσω!! Smile Smile Smile
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 Empty Απ: Επιχείρηση "Στειρώσεις"

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Νοε 26, 2012 11:28 am

Σαμιαμιδάκι ήταν και το τερατίδιό σας, ε; happy2 Ευτυχώς οι... διεκδικήσεις του αρσενικού σταμάτησαν και η μικρή δεν έχει οίστρο, καμία σχέση. Καλού κακού θα την αφήσω λίγο ακόμα, έστω δυο τρεις βδομάδες, αφού δε βλέπω πρόβλημα, γιατί τα 2,5 με το ζόρι τα πιάνει. Την παρακολουθώ και κάνω ό,τι μπορώ να την παχύνω. Πάντως και οι άλλες δυο δεν ήταν και "τέρατα" βάρους, κάνα τριάρι, τριαμισάρι η καθεμιά θα έπιανε.Smile
Σπόιλερ:



Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Επιχείρηση "Στειρώσεις" - Σελίδα 9 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 18 Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης