gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

+32
l.kyveli
poca-honda
ChocolateCat
Matoulini
Gogo Valentinou
Debbie4ever
kat-cats
Smokys
otz
natalouko
cyberkill
Ηρακλένια
ΚουκουΒάγια
alex..niaou
Gatadministrator
Δ²
doremi
Karamela
f.m123
funambolo
Anatoli
alexandrakicat
Μαυρογατος
Chouzouris
LAROGATA
koneko
Πούπσυ
nikos_x
mpoulaalekoula
vaso
SuperCatz
aporw
36 απαντήσεις

Σελίδα 14 από 25 Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από natalouko Παρ Ιουλ 20, 2012 4:18 pm

dimitroula έγραψε:Αλληλοπαρασύρονται από την πιο dominant, αυτό το έχω ξανακούσει...
Αν ήταν να παρασυρθούν από την dominant θα έμεναν όλοι νηστικοί!! happy2 happy2 happy2
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από natalouko Παρ Ιουλ 20, 2012 4:20 pm

Anatoli έγραψε:Αυτο ειναι αληθεια. ετσι και σταματησει ο Μικυ να τρωει την κονσερβα, την ιδια στιγμη σταματαει και το Λουκουμι.Και δεν προκειται να την ξανακουμπησουν.

Ναταλια, εμενα αρχισαν τις κονξες και με τις applaws. Για καποιο λογο το κανουν καθε καλοκαιρι.
Τέτα μου, δεν θέλω να πειραματίζομαι αλλά επειδή τους ξέρω όλους οτι αν τρώνε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια κάποια στιγμή δεν θα τα τρώνε πλέον, γι αυτο θέλω να βρώ 2-3 κονσέρβες που να τους αρέσουν και να με συμφέρουν και εμένα και να τρώνε διαφορετικές γεύσεις και υφές καθημερινά.. Smile Smile Μου φαίνεται όμως οτι είναι πολύ δύσκολο να το πετύχω αυτό.. tafos tafos
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από funambolo Παρ Ιουλ 20, 2012 4:25 pm

Εγώ που έχω πάρει στοκ animonda και μόλις έφαγε την γκολντ ούτε να τις δει τις πρώτες? angry2 parta
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από nikos_x Παρ Ιουλ 20, 2012 4:29 pm

Εγώ που έχω πάρει στοκ animonda και μόλις έφαγε την γκολντ ούτε να τις δει τις πρώτες?
ΠΕΙΝΑ λεγεται η λυση στο προβλημα. tafos
Σιγα μην πεταμε φαγητο οταν αλλα ζωα τρωνε τα σκ@τα τους στον δρομο.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιουλ 20, 2012 4:33 pm

Ρε σεις εδώ η Χιονάτη, που είναι το πιο εύκολο γατί στο φαγητό, τρώει ο,τι και να της δώσεις σε κρεατικό (λαχανικά δεν της αρέσουν, αλλά τα τρώει κι αυτά, καρότο και μαρούλι τρώει) δεν έτρωγε με τίποτα την έρθμπορν και την κατάφερα να τη φάει! Όλα είναι δυνατά! Laughing
Η Σταχτού πάλι δεν τρώει ωμό μοσχάρι, αλλά που θα μου πάει.. Θα την καταφέρω κι αυτή... Ένα ένα να στρώνουν.. devil3
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από funambolo Παρ Ιουλ 20, 2012 4:34 pm

Δεν μασάει στην πείνα... Τώρα θέλω να τελειώνω με τις animonda (οι οποίες μου άρεσαν πολύ εμένα, αλλά αυτός προτίμησε τις γκολντ) και μετά να το γυρίσω στις γκολντ και να τελειώνει η αέναη εξερεύνηση τροφής.
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιουλ 20, 2012 4:52 pm

Anatoli έγραψε:Αυτο ειναι αληθεια. ετσι και σταματησει ο Μικυ να τρωει την κονσερβα, την ιδια στιγμη σταματαει και το Λουκουμι.Και δεν προκειται να την ξανακουμπησουν.

Ναταλια, εμενα αρχισαν τις κονξες και με τις applaws. Για καποιο λογο το κανουν καθε καλοκαιρι.

Η applaws τόνο άλλαξε.... και εμένα δεν την πολυτρώνε. angry

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουλ 20, 2012 4:54 pm

Ναι!Εγινε πιο νερουλη να το πω, δεν ξερω πως να τοπεριγραψω. Ηταν πολυ συμπαγης ενω τωρα δεν ειναι. Οταν εβαζα το πηρουνι μεσα για να τη μοιρασω, το πηρουνι δυσκολευοταν.?Τωρα βγαινει ανετα και με κουταλι. Ειδικα αυτη που ειναι τονος/γαριδα η ροζ..
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Chouzouris Παρ Ιουλ 20, 2012 4:57 pm

Ακριβώς αυτό Τέτα....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουλ 20, 2012 5:13 pm

ελπιζω να μην ειναι μονιμο αλλα να εγινε καποιο λαθος στην παρτιδα ας πουμε.Αλλιως ειναι αδικαιολογητοι και μαλακες.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 20, 2012 5:18 pm

Γιατί, δεν παίζει να έκαναν αλλαγή στη συνταγή και να έβαλαν λιγότερα πηκτικά μέσα; Γιατί είναι απαραίτητα κακό αυτό που έγινε; Εμένα μου αρέσουν οι κονσέρβες που είναι κάπως έτσι, μου φαίνονται πιο "φυσικές".
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουλ 20, 2012 5:24 pm

Δεν ξερω εαν εχει να κανει με πηκτικα. Η applaws ειναι πολυ φυσικη κονσερβα. Ο τονος που παιρνω εγω ειναι σαν τον ριο μαρε.καμια διαφορα ομως ουτε στην υφη ουτε στην εμφανιση.Τωρα λοιπον ειναι σαν να εχει λιγοστεψει το κρεας.Βαζεις το πιρουνι μεσα και κολυμπαει ενω πριν δεν εβγαινε απο το κουτι.Και ενω πριν ηταν συμπαγης με μεγαλα κομματια τωρα ειναι σαν να να εχει νερουλιασει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 20, 2012 5:34 pm

Κατάλαβα... Το είπα γιατί στις Schesir που παίρνω, αυτές που είναι Al Naturale είναι έτσι, σαν "νερόβραστες" ενώ αυτές που είναι Natural Ingredients είναι πιο συμπαγείς. Ο δικός μας ο τόνος μην ξεχνάς πως είναι φίσκα στο αλάτι, που τραβάει την υγρασία από το κρέας. Βασικά υποθέσεις κάνω, δεν ξέρω κιόλας τι ισχύει στην πραγματικότητα. Αν δεν τις τρώνε και τα γατιά σας νομίζω δε χωράει δίλημμα, τις αλλάζετε.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από koneko Παρ Ιουλ 20, 2012 10:27 pm

ΚουκουΒάγια έγραψε:Είναι φαύλος κύκλος.
Εγώ πάντως, όταν πήρα έντρομη πριν 1,5 χρόνο τον γιατρό και του είπα πως η Χιονάτη έκανε εμετό αμέσως μετά από την κονσέρβα που έφαγε (δεν ήμουν και μαθημένη ακόμα στους εμετούς), με κόλλησε στον τοίχο όταν μου είπε:
-Δική σου ευθύνη Βάγια. Αυτά θα συμβαίνουν όταν πειραματίζεσαι με την τροφή της.

Αλλά είπαμε...φαύλος κύκλος.
Ο καθένας με το ζώο του κάνει οτι νομίζει, και φυσικά πάντα κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο.
Όλοι μα όλοι, άλλος με τα ωμά, άλλος με τα μαγειρευτά, άλλος με τις κονσέρβες, άλλες με την ξηρά, άλλος με ποικιλία, παλεύει για το καλύτερο.

ναι εννοειται, δινουμε τροφες που "καθονται" καλα στον οργανισμο τους Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 270712 . Αν μια τροφη τους προκαλει εμετους, γιατι να επιμενουμε με αυτη την τροφη;

Chouzouris έγραψε:
funambolo έγραψε:Επίσης ένα πράγμα που αδυνατώ να καταλάβω είναι γιατί δεν τα βγάζουν σε μικρές συσκευασίες όλα, αφού, στις περισσότερες περιπτώσεις , τα σκασμένα δεύτερη ή τρίτη μέρα δεν τρώνε αυτά που με ευλάβεια έχουμε βάλει στο ψυγείο μην τυχόν και χαλάσουν έξω Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 339558

Το παράπονο της πολύγατης είναι ότι δεν βγάζουν τις gourmet gold σε μεγάλες συσκευασίες για οικονομία... Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 339558

πεστα! Κανονικα ολες οι κονσερβες πρεπει να βγαινουν σε συσκευασιες των 400γρ. Οι μικρες ειναι υπερτιμημενες Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 339558

nikos_x έγραψε:Τις μικρες μην καταργησουν γιατι μετα θα αρχισω τις καταγγελιες εγω! Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 956573

να τις καταργησουν! Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 339558

nikos_x έγραψε:Παρασυρονται? Φερ'τες εδω σε εμενα...να δεις πως θα τους παρασυρει η πεινα ολους.... Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 499893 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261

ΠΕΙΝΑ λεγεται η λυση στο προβλημα. Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 56971
Σιγα μην πεταμε φαγητο οταν αλλα ζωα τρωνε τα σκ@τα τους στον δρομο.

ετσι μπραβο! Αν πεινασουν πραγματικα τρωνε ακομα και τους τοιχους Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261Του ειχα αλεσει παπια μια φορα στις αρχες με τα ωμα και δεν την ετρωγε. Τον αφησα να πεινασει και την τσακισε. Σιγα μη πεταξω 2.5 κιλα τροφη επειδη εχει εκλεπτισμενα taste buds.

f.m123 έγραψε:Ρε σεις εδώ η Χιονάτη, που είναι το πιο εύκολο γατί στο φαγητό, τρώει ο,τι και να της δώσεις σε κρεατικό (λαχανικά δεν της αρέσουν, αλλά τα τρώει κι αυτά, καρότο και μαρούλι τρώει) δεν έτρωγε με τίποτα την έρθμπορν και την κατάφερα να τη φάει! Όλα είναι δυνατά! Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 270712
Η Σταχτού πάλι δεν τρώει ωμό μοσχάρι, αλλά που θα μου πάει.. Θα την καταφέρω κι αυτή... Ένα ένα να στρώνουν.. Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 266446

Η πεινα ειναι ο καλυτερος μαγειρας. Μεχρι και ο αδερφος μου, που ειναι χειροτερος και απο τον γατο μου στα φαγητα, τρωει τα παντα οταν πειναει Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 20, 2012 10:42 pm

Γιατί να είμαστε όμως τόοοσο σκληροί απέναντι στα γατάκια; Με το ζόρι να τρώνε πράγματα που δεν τους αρέσουν; Μια απόλαυση έχουν σ'αυτή τη ζωή, γιατί να τους τη στερήσουμε, εεε;; Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 344870
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιουλ 20, 2012 11:03 pm

dimitroula έγραψε:Γιατί να είμαστε όμως τόοοσο σκληροί απέναντι στα γατάκια; Με το ζόρι να τρώνε πράγματα που δεν τους αρέσουν; Μια απόλαυση έχουν σ'αυτή τη ζωή, γιατί να τους τη στερήσουμε, εεε;; Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 344870
Αυτά δεν βγάζουν τα λεφτά στο σπίτι και τα βγάζω εγώ, οπότε εγώ διαλέγω τι θα φάνε και αυτά διαλέγουν να τρέχουν πάνω κάτω όποτε θέλουν και όπου θέλουν, και να γεμίζουν τον τόπο με τρίχες, δίκαιη μοιρασιά ευθυνών devil3 devil3 devil3
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 20, 2012 11:11 pm

Εγώ προτιμώ κάτι που της κάνει καλό (όσο μπορώ να ξέρω) και να της αρέσει κιόλας, μέσα στα πλαίσια αυτών που μπορώ να αγοράσω (πχ. δεν θα παραγγείλω και treats από Ωκεανία επειδή της αρέσουν!). Δεν θέλω να την καταπιέσω, ειδικά στο θέμα του φαγητού. Την καταπιέζω ήδη σε καταναγκαστικό χτένισμα, κόψιμο νυχιών, καθάρισμα αυτιών, πλύσιμο δοντιών, καθάρισμα πωπού και πατουσακίων μετά την τουαλέτα, να μένει μέσα ενώ θέλει να βγει έξω, να πηγαίνει κτηνίατρο, να της βάζω αμπούλα και και και... Δεν ξέρω, έτσι το βλέπω με την ταπεινή μου οπτική.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιουλ 20, 2012 11:15 pm

dimitroula έγραψε:Εγώ προτιμώ κάτι που της κάνει καλό (όσο μπορώ να ξέρω) και να της αρέσει κιόλας, μέσα στα πλαίσια αυτών που μπορώ να αγοράσω (πχ. δεν θα παραγγείλω και treats από Ωκεανία επειδή της αρέσουν!). Δεν θέλω να την καταπιέσω, ειδικά στο θέμα του φαγητού. Την καταπιέζω ήδη σε καταναγκαστικό χτένισμα, κόψιμο νυχιών, καθάρισμα αυτιών, πλύσιμο δοντιών, καθάρισμα πωπού και πατουσακίων μετά την τουαλέτα, να μένει μέσα ενώ θέλει να βγει έξω, να πηγαίνει κτηνίατρο, να της βάζω αμπούλα και και και... Δεν ξέρω, έτσι το βλέπω με την ταπεινή μου οπτική.
Είναι όπως μάθουν εγώ πιστεύω. Ας πούμε η Σταχτού τρελαίνεται για κονσέρβα μοσχάρι, αλλά δεν της αρέσει το ωμό μοσχάρι σε κομματάκια. Το τρώει αλεσμένο μόνο. Ε άρα δεν είναι ότι δεν της αρέσει η τροφή, απλά είναι ιδιότροπη και κάνει μαλαγανιές! Η Χιονάτη τρώει τα πάντα αλλά δεν έτρωγε έρθμπορν. Ε δε θα πετούσα και 2κιλά έρθμπορν για να της δώσω αυτό που της αρέσει.. Δεν το βλέπω σαν καταπίεση το θέμα του φαγητού, έτσι θα έκανα και στα παιδιά μου για να μάθουν να τρώνε τα πάντα από μικρά.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 20, 2012 11:25 pm

Ούτε στα παιδιά μου θα το έκανα. Μου έχει μείνει το ψυχολογικό που με τάιζαν συκώτι με το ζόρι και όποτε περάσω απ'έξω από σπίτι που μαγειρεύει συκώτι μου έρχεται vomit Δεν υπάρχει περίπτωση να τους το έκανα αυτό. Αυτό δε σημαίνει ότι θα τους έδινα και κάτι που τα βλάπτει, εννοείται...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από koneko Παρ Ιουλ 20, 2012 11:27 pm

dimitroula έγραψε:Εγώ προτιμώ κάτι που της κάνει καλό (όσο μπορώ να ξέρω) και να της αρέσει κιόλας, μέσα στα πλαίσια αυτών που μπορώ να αγοράσω (πχ. δεν θα παραγγείλω και treats από Ωκεανία επειδή της αρέσουν!). Δεν θέλω να την καταπιέσω, ειδικά στο θέμα του φαγητού. Την καταπιέζω ήδη σε καταναγκαστικό χτένισμα, κόψιμο νυχιών, καθάρισμα αυτιών, πλύσιμο δοντιών, καθάρισμα πωπού και πατουσακίων μετά την τουαλέτα, να μένει μέσα ενώ θέλει να βγει έξω, να πηγαίνει κτηνίατρο, να της βάζω αμπούλα και και και... Δεν ξέρω, έτσι το βλέπω με την ταπεινή μου οπτική.

με τοσα που της κανεις, λογικο να μη θελεις να την πιεζεις στο φαγητο Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261

Βρισκουν πολλες χαρες περα του φαγητου, οπως για παραδειγμα να σε ξυπναει στις 5.30 το πρωι γρατζουνοντας αμμολεκανη και επιπλα για να ξεκολλησει η αμμος απο το πατουσι του ή να βρισκει την ντουλαπα με τα ραφια στον διαδρομο ανοιχτη και να αραζει στο 2ο ραφι πανω στα φρεσκοπλυμμενα ρουχα σου (παλι καλα που δεν ζηταει να του κλεινουμε και την πορτα) Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261Η μεγαλυτερη χαρα τους ειναι στο παραθυρο. Καθεται με τις ωρες και βλεπει τα ιπταμενα μεζεδακια του Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261

Τα αυτια της γιατι της καθαριζεις; Δεν τα καθαριζει μονη της; Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 703780
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιουλ 20, 2012 11:29 pm

dimitroula έγραψε:Ούτε στα παιδιά μου θα το έκανα. Μου έχει μείνει το ψυχολογικό που με τάιζαν συκώτι με το ζόρι και όποτε περάσω απ'έξω από σπίτι που μαγειρεύει συκώτι μου έρχεται vomit Δεν υπάρχει περίπτωση να τους το έκανα αυτό. Αυτό δε σημαίνει ότι θα τους έδινα και κάτι που τα βλάπτει, εννοείται...
Όχι και με το ζόρι! Αν είναι κάτι που το σιχαίνονται τόσο πολύ, δε θα τους το'δινα.. Αλλά αν είναι ιδιότροπα γενικά (τα παιδιά και οι γάτες), ε, εκεί χρειάζονται πειθαρχία!
Εγώ ήμουν πολύ κακομαθημένο με το φαγητό και τα βρήκα σκούρα όταν πρωτοπήγα φοιτήτρια, και από τότε τρώω τα πάντα σχεδόν!
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 20, 2012 11:33 pm

'Αρα μάλλον κρίνουμε από τα βιώματά μας ο καθένας blinking
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Παρ Ιουλ 20, 2012 11:33 pm

dimitroula έγραψε:'Αρα μάλλον κρίνουμε από τα βιώματά μας ο καθένας blinking

Έτσι είναι, όντως! Laughing Laughing Laughing
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από koneko Παρ Ιουλ 20, 2012 11:53 pm

f.m123 έγραψε:
dimitroula έγραψε:Ούτε στα παιδιά μου θα το έκανα. Μου έχει μείνει το ψυχολογικό που με τάιζαν συκώτι με το ζόρι και όποτε περάσω απ'έξω από σπίτι που μαγειρεύει συκώτι μου έρχεται Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 72399 Δεν υπάρχει περίπτωση να τους το έκανα αυτό. Αυτό δε σημαίνει ότι θα τους έδινα και κάτι που τα βλάπτει, εννοείται...
Όχι και με το ζόρι! Αν είναι κάτι που το σιχαίνονται τόσο πολύ, δε θα τους το'δινα.. Αλλά αν είναι ιδιότροπα γενικά (τα παιδιά και οι γάτες), ε, εκεί χρειάζονται πειθαρχία!
Εγώ ήμουν πολύ κακομαθημένο με το φαγητό και τα βρήκα σκούρα όταν πρωτοπήγα φοιτήτρια, και από τότε τρώω τα πάντα σχεδόν!

σαν τον αδερφο μου και εσυ που αν του εδινες μικροσκοπιο για να φαει την μπριζολα του θα σου εστηνε αδριαντα γιατι θα καταφερνε να αφαιρεσει και το τελευταιο λιποκυτταρο που τολμησε να χωθει στο κρεας του Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 553874Μη πω για τα γεμιστα και τα ντολμαδακια που ετρωγε μονο το ρυζι και το υπολοιπο το πετουσε και φυσικα οτι ειχε αυγολεμονο δεν το ετρωγε με τιποτα. Η μανα μου οταν ειμασταν μικρα παντα ρωτουσε τον αδερφο μου τι ηθελε να φαει και αν εκανε φαγητο το οποιο δεν του αρεζε, του μαγειρευε κατι αλλο. Απαραδεκτο για μενα να κανεις κατι τετοιο γιατι το παιδι μαθαινει μετα να ζηταει μονο αυτα που του αρεσουν πολυ. Ετσι ειναι και οι γατες, τους αρεσει η παλια τροφη περισσοτερο απο την νεα και επειδη τις εχουμε μαθει να περναει παντα το δικο τους, δεν τρωνε τη νεα τροφη γιατι ξερουν οτι θα τους δωσουμε αυτο που τους αρεσει. Ο δικος μου δεν ετρωγε τα ωμα με τιποτα. Με τιποτα ομως. Απο τοτε ομως που τον εμαθα να τα τρωει εχει γινει πιο χαρουμενο γατι οταν ερχεται η ωρα του φαγητου. Τρεχει απο πισω μου, γουργουριζει και τριβεται στα ποδια μου. Τετοια δεν μου εκανε ποτε οταν ετρωγε αυτα που ηθελε.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Ιουλ 21, 2012 12:05 am

..κάπως έτσι ήμουνα κι εγώ, δε μ'αρέσει μαμά, πάω να σου φτιάξω πατάτες παιδί μου..
Αφού από ένα σημείο και μετά δε μου έδινε τίποτα καινούργιο με αποτέλεσμα μέσα σε 3 χρόνια να έχω δοκιμάσει νοστιμότατα φαγητά που δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν και έχασα απίστευτες γεύσεις που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Ιουλ 21, 2012 12:06 am

koneko έγραψε:σαν τον αδερφο μου και εσυ που αν του εδινες μικροσκοπιο για να φαει την μπριζολα του θα σου εστηνε αδριαντα γιατι θα καταφερνε να αφαιρεσει και το τελευταιο λιποκυτταρο που τολμησε να χωθει στο κρεας του Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 553874Μη πω για τα γεμιστα και τα ντολμαδακια που ετρωγε μονο το ρυζι και το υπολοιπο το πετουσε και φυσικα οτι ειχε αυγολεμονο δεν το ετρωγε με τιποτα. Η μανα μου οταν ειμασταν μικρα παντα ρωτουσε τον αδερφο μου τι ηθελε να φαει και αν εκανε φαγητο το οποιο δεν του αρεζε, του μαγειρευε κατι αλλο.
Κάτι μου θυμίζει... tafos saint saint
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Ιουλ 21, 2012 1:25 am

Την καταπιέζω ήδη σε καταναγκαστικό χτένισμα, κόψιμο νυχιών, καθάρισμα αυτιών, πλύσιμο δοντιών, καθάρισμα πωπού και πατουσακίων μετά την τουαλέτα, να μένει μέσα ενώ θέλει να βγει έξω, να πηγαίνει κτηνίατρο, να της βάζω αμπούλα και και και... Δεν ξέρω, έτσι το βλέπω με την ταπεινή μου οπτική.
Aν μου τα εκανες συστηματικα ολα αυτα κ εγω θα σε κοιτουσα στραβα! happy2
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιουλ 21, 2012 4:41 am

f.m123 έγραψε:..κάπως έτσι ήμουνα κι εγώ, δε μ'αρέσει μαμά, πάω να σου φτιάξω πατάτες παιδί μου..
Αφού από ένα σημείο και μετά δε μου έδινε τίποτα καινούργιο με αποτέλεσμα μέσα σε 3 χρόνια να έχω δοκιμάσει νοστιμότατα φαγητά που δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν και έχασα απίστευτες γεύσεις που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα..

ετσι και ο αδερφος μου... τωρα λεει "τι εχανα τοσο καιρο"! Εγω ημουν πιο ευκολο παιδι, και ακομα και τωρα μου αρεσει να δοκιμαζω καινουρια πραγματα
Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 270712
dimitroula έγραψε:
Κάτι μου θυμίζει... Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 56971 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 11565 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 11565

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261 Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από doremi Σαβ Ιουλ 21, 2012 10:18 am

Οι τηγανιτές πατάτες ΄που κατανάλωσα σαν αντικατάσταση, θα έφταναν άνετα την κορφη του ΄Εβερεστ(βουνό, όχι φαστ φουντ).Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 993466 Γι' αυτό στον γιο μου του έκανα σπάνια.Αλλά τρώει ζυμαρικά σ' όλες τις μορφές, ρύζι και πατάτες (σπάνια τηγανιτές). Και παρ' όλο που τρώει και μένα, όταν έχουμε λαχανικά τρώει σαν σπουργίτι και πιο πολύ ψωμί.Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 708731

Ξέφυγα ε;Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 323663

Τα γατιά μου θέλουν ποικιλία και τώρα για να φάνε την Αρντεν τους βάζω από πάνω ελάχιστη ποσότητα από φακελάκια. 1 φακ.την ημέρα και για τα 3.

Δεν ξέρω τί να τους πάρω μετά την Αρντεν. Ακάνα όχι, τη δοκιμάσαμε Ροαγιαλ την θέλουν αυτά αλλά όχι εγώ.Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 388464
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Ιουλ 21, 2012 10:46 am

Δεν καταλαβαινω γιατι εχετε τετοια εχθρα με την royal canin πραγματικα....χαχαχα

Πολυ καλη η arden grange.... oksmily3

Y.Γ. Εγω μεχρι τα 7 δεν ετρωγα...Με ετρεχαν στους δρομους,σε πολυκατοικιες,με εβαζαν σε λεκανες με νερο να βλεπω καραβακια ισα για να φαω 2 μπουκιεσ φαι....
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Σαβ Ιουλ 21, 2012 12:08 pm

doremi έγραψε: δοκιμάσαμε Ροαγιαλ την θέλουν αυτά αλλά όχι εγώ.Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 388464

Γιατί Μαράκι??
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από aporw Σαβ Ιουλ 21, 2012 1:02 pm

Μόλις δοκιμάσαμε ψαράκι! oksmily3
Τακτοποιούσα την κατάψυξή μου (η οποία είναι μέσα στον πάγο nio ) και βρήκα που είχα κατεψυγμένες ροδέλες απο ψάρι! Την εβαλα σε καυτο νερό ίσα ισα να ξεπαγώσουν και τους έδωσα!! Ξετρελλάθηκαν! cheers cheers
Έκανα νια νια και τις υπόλοιπες ροδέλες τώρα και γεμισα ένα ολόκληρο μπολάκι δικό τους! roll eyes
Θα τους ξαναδώσω απόγευμα και βράδυ! Laughing

Αφου βρήκα οτι τους αρέσει θα τους εντάξω και 2 γευματα ψάρι τώρα 2 φορές την εβδομάδα! Smile
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Ιουλ 21, 2012 1:11 pm

nikos_x έγραψε:
Την καταπιέζω ήδη σε καταναγκαστικό χτένισμα, κόψιμο νυχιών, καθάρισμα αυτιών, πλύσιμο δοντιών, καθάρισμα πωπού και πατουσακίων μετά την τουαλέτα, να μένει μέσα ενώ θέλει να βγει έξω, να πηγαίνει κτηνίατρο, να της βάζω αμπούλα και και και... Δεν ξέρω, έτσι το βλέπω με την ταπεινή μου οπτική.
Aν μου τα εκανες συστηματικα ολα αυτα κ εγω θα σε κοιτουσα στραβα! happy2
Μάλλον θα ερχόσουν εκεί που κοιμόμουν και θα μου δάγκωνες το μάτι... tafos
Σπόιλερ:
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από f.m123 Σαβ Ιουλ 21, 2012 1:33 pm

aporw έγραψε:Μόλις δοκιμάσαμε ψαράκι! oksmily3
Τακτοποιούσα την κατάψυξή μου (η οποία είναι μέσα στον πάγο nio ) και βρήκα που είχα κατεψυγμένες ροδέλες απο ψάρι! Την εβαλα σε καυτο νερό ίσα ισα να ξεπαγώσουν και τους έδωσα!! Ξετρελλάθηκαν! cheers cheers
Έκανα νια νια και τις υπόλοιπες ροδέλες τώρα και γεμισα ένα ολόκληρο μπολάκι δικό τους! roll eyes
Θα τους ξαναδώσω απόγευμα και βράδυ! Laughing

Αφου βρήκα οτι τους αρέσει θα τους εντάξω και 2 γευματα ψάρι τώρα 2 φορές την εβδομάδα! Smile
Δεν το κάνεις μία φορά την εβδομάδα αφού θα βάζεις από 2 γεύματα;
Εγώ δεν εχθρεύομαι τη ρουαγιάλ, απλά αναρωτιέμαι γιατί θεωρείται τόοοσοο καλή πια, από τη στιγμή που υπάρχουν τόσες άλλες τροφές στα ίδια επίπεδα και η τιμή τους είναι χαμηλότερη. Η ρουαγιάλ είναι ως ένα σημείο εκμετάλλευση πιστεύω..! Αυτό που της αναγνωρίζω είναι η γεύση (φαντάζομαι Smile ) και το effect στο τρίχωμα..
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 Empty Απ: Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα

Δημοσίευση από Δ² Σαβ Ιουλ 21, 2012 1:54 pm

Εγώ οφείλω να της αναγνωρίσω και το γεγονός ότι δεν βρωμάει. Μυρίζει σαν κρέας και όχι σαν ψοφίμι ή σαν εντόσθια ή σαν φάρμακο, όπως άλλες κροκέτες που έχω δει. Επίσης πρέπει λόγω ονόματος να είναι προσεγμένη εταιρία, η μόνη ανάκληση που είχε γίνει ήταν τότε με την μελαμίνη. Δεν έχει υπάρξει άλλη ανάκληση τόσα χρόνια. Από εκεί και έπειτα, ποιος ξέρει πραγματικά ποια είναι καλύτερη και ποια χειρότερη; Νομίζω η ποικιλία είναι το καλύτερο και τα καλοκαίρια να κατεβάζουμε λίγο την πρωτεϊνη για να μην τα επιβαρύνουμε....
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Ξηρά τροφή VS Κονσέρβα - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 14 από 25 Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης