gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

+9
SuperCatz
marea
doremi
moukelis
ralou
PanosZervos
alex..niaou
houlieta
Siam87
13 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Πεμ Απρ 26, 2012 9:12 pm

Δε φαινεται παντως να εχει οιστρο,ουτε καλει,ουτε τριβεται,ουτε κυλιεται,ουτε παιρνει θεση ζευγαρωματος.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Πεμ Απρ 26, 2012 9:23 pm

Μου ειπε η ιδιοκτήτρια της, οτι και της αλλες φορες που πηγαν να την ζευγαρώσουν ήταν πολύ χειρότερα... ορμούσε κατευθείαν... με τον δικό μου οπισθοχωρεί και όταν δεν μπορεί άλλο, επιτίθεται... τελος παντων .. απλα πιστεύω πως είναι απο τις γάτες που με το "καλο" δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει το ζευγάρωμα. Δεν αγχώνομαι... ο επόμενος τους οίστρος είναι κοντά... και την επόμενη φορά θα τους πω να τα βάλουμε στις ποιο δυνατές τους ημέρες.

Πάντως moukelis όλα αυτά που λες μου είπαν οτι τα κανει μόνη της... με παρουσία γάτου μπροστά είναι επιθετική γενικά....
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Πεμ Απρ 26, 2012 9:28 pm

Να πω και κάτι άλλο.. δυστυχώς τις έδωσαν ενα ηρεμιστικό που το καημένο ήταν ζαλισμένο και παραπατούσε για πολλές ώρες... Sad
Απομονώσαμε τον Cody βεβαια οταν ήταν έτσι, αλλο σημερα το πρωι που συνήλθε πλήρως, αργίεψε πολύ άσχημα.
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Πεμ Απρ 26, 2012 10:11 pm

Υπαρχουν καποιες γατες παντως που απλα δεν κανουν για ζευγαρωμα,μου εχει τυχει και με γνωστη μου εκτροφεα,εκανε αυτο ακριβως που λες,ηταν πολυ επιθετικη με τα αρσενικα και δεν ηθελε να ζευγαρωσει παροτι ηταν σε οιστρο.Το ενα απο τα κοριτσια μου ειναι δυσκολη στο ζευγαρωμα,αλλα απλα δεν παιρνει θεση,ποτε δεν ηταν επιθετικη με τους αρσενικους.Ισως θα επρεπε να σας βαλει σε σκεψεις,οχι μονο για το ζευγαρωμα,αλλα και για τη μητροτητα.Ο χαρακτηρας της μαμας παιζει τεραστιο ρολο στη διαμορφωση του χαρακτηρα των μικρων,εκτος του οτι θα πρεπει να σκεφτειτε τι θα συμβει αν ειναι το ιδιο νευρικη κι επιθετικη με τα μικρα της.Ξερω οτι προφανως και εσεις και η μαμα της θελετε γατακια,αλλα μερικες φορες ισως ειναι καλο να σκεφτομαστε λιγο πιο σφαιρικα και μακροπροθεσμα.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Πεμ Απρ 26, 2012 11:02 pm

moukelis έγραψε:Υπαρχουν καποιες γατες παντως που απλα δεν κανουν για ζευγαρωμα,μου εχει τυχει και με γνωστη μου εκτροφεα,εκανε αυτο ακριβως που λες,ηταν πολυ επιθετικη με τα αρσενικα και δεν ηθελε να ζευγαρωσει παροτι ηταν σε οιστρο.Το ενα απο τα κοριτσια μου ειναι δυσκολη στο ζευγαρωμα,αλλα απλα δεν παιρνει θεση,ποτε δεν ηταν επιθετικη με τους αρσενικους.Ισως θα επρεπε να σας βαλει σε σκεψεις,οχι μονο για το ζευγαρωμα,αλλα και για τη μητροτητα.Ο χαρακτηρας της μαμας παιζει τεραστιο ρολο στη διαμορφωση του χαρακτηρα των μικρων,εκτος του οτι θα πρεπει να σκεφτειτε τι θα συμβει αν ειναι το ιδιο νευρικη κι επιθετικη με τα μικρα της.Ξερω οτι προφανως και εσεις και η μαμα της θελετε γατακια,αλλα μερικες φορες ισως ειναι καλο να σκεφτομαστε λιγο πιο σφαιρικα και μακροπροθεσμα.
Έχετε απόλυτο δίκιο σε αυτό που λέτε...δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Η θηλυκή με το ζευγάρι που την έχουν είναι ιδιαίτερα χαδιάρα κ μπορώ να πω οτι όταν πήγαμε εμείς στο σπίτι τους, μας άφησε να την χαϊδέψουμε κ δεν ήταν τόσο επιθετική με τον Cody. Η θηλυκή είναι 4ρων χρονών. ο δικός μου 9 μηνών. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί στράβωσε τόσο μα τόσο πολύ η γατούλα... Αλλά έχετε τόσο δίκαιο για την διαμόρφωση του χαρακτήρα (για τα γατακια).. κάτι παρόμοιο μου είπε και το αγόρι μου πριν από λίγο... οτι αν γεννήσει αυτή η γάτα θα είναι εξαιρετικά επιθετική... Sad
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Πεμ Απρ 26, 2012 11:09 pm

Α ναι και κατι αλλο..η κτηνιατρος μου είπε(και γενικά το έχω ακούσει απο μερικά ακόμη άτομα που έχουν ζευγαρώσει γατες) οτι η ολη υπόθεση του ζευγαρώματος δεν είναι γενικά κάτι ευχάριστο. Κυνηγιούνται, μαλώνουν κτλ για αρκετές μερες πρώτα πριν γίνει το ζευγάρωμα. Το αναφέρω αυτό επειδή εσείς μου λέτε το αντίθετο, οτι δλδ μια θηλυκή δική σας παρ' οτι δεν έπαιρνε θέση, δεν ήταν επιθετική. Αν γνωρίζεται κάτι παραπάνω πείτε μου,για να μην τα αφήνουμε τα καημένα τζάμπα να βασανίζονται.
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από PanosZervos Παρ Απρ 27, 2012 8:48 am

Καλημέρα. Μην ξεχνάς ότι οι θηλυκές Σιάμ είναι πολύ ανεξάρτητες (είναι και ο λόγος που έχω "κολλήσει" με αυτές), οπότε θεωρώ ότι το να δείξει αμέσως "υποταγή" σε κάποιον "άγνωστο" δεν θα ήταν πρέπων...
Είχα ανάλογη εμπειρία με την δική μου Σιαμαία...
Μην αγχώνεστε... όλα θα πάνε κατ' ευχήν ...
Smile

PanosZervos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Απρ 27, 2012 8:55 am

Οι Σιαμ ξεκινουν να εχουν οιστρο απο αρκετα μικρη ηλικια.Οι ορμονες συσσωρευονται,και ειδικα οταν προκειται για μια γατουλα τεσσαρων ετων,που σε ανθρωπινη ηλικια εχει περασει τα 30.Οι γατες δεν ειναι σαν τους ανθρωπους,που καθε μηνα εχουν μια κορυφωση ορμονων οι οποιες αν δεν υπαρξει γονιμοποιηση "πεφτουν" και επανερχονται τον επομενο μηνα.Στις γατες σε καθε οιστρο συσσωρευονται κι αλλες ορμονες,οποτε μπορειτε να φανταστειτε μια γατουλα που ολοκληρωσε την αναπτυξη νωρις,ειναι τεσσαρων ετων,και δεν εχει και τον πιο καλοβολο χαρακτηρα,σε τι κατασταση βρισκεται.
Και τα δυο κοριτσια που εχω αστειρωτα αυτη τη στιγμη εκαναν λιγο τις δυσκολες,αλλα καμια δεν εφτασε σε σημειο να μην την πλησιαζει ο αρσενικος σε τετοια ακτινα,οπως βλεπω στο βιντεο.Οταν λεω δεν επαιρναν θεση,εννοω οτι "στηνοταν" αλλα γυριζαν στο πλαι οταν ο αρσενικος πηγαινε απο πανω τους.Οντως δεν ειναι κατι ευχαριστο,τα θηλυκα πονουν αρκετα,γι'αυτο και τις κρατα ο αρσενικος απο το σβερκο με τα δοντια.Συνηθως πριν το ζευγαρωμα γινεται ενα παιχνιδι,μπορει να πεσει και καμια φαπα,και μετα το ζευγαρωμα η θηλυκη κανει χου και αγριευει για μερικα λεπτα τον αρσενικο.Παντως αφου και με τα αλλα αρσενικα που την εφεραν σε επαφη εκανε το ιδιο,δε θελω να σας στενοχωρησω,αλλα εγω δε θα τη ζευγαρωνα.Προφανως δεν ειναι η μυρωδια του δικου σας,ο χωρος,η κατασταση,που την κανουν να φερεται ετσι,ειναι οι ορμονες κι ο χαρακτηρας της,κι αυτο οσο περνουν τα χρονια αν δε στειρωθει μονο χειροτερο μπορει να γινει.Απο εκει και περα η αποφαση ειναι δικη σας.
Διαφωνω οτι οι Σιαμ ειναι ανεξαρτητες γατες,ειναι απο τις πιο εξαρτημενες γατες που εχω γνωρισει.Καποιοι λενε οτι ειναι η μοναδικη φυλη που πλησιαζει τοσο σε συμπεριφορα σκυλου.Η δικη μας δεν ξεκολλαει απο πανω μας σε σημειο ενοχλητικο,και τα γατακια της εχουν βγει επισης πολυ τρυφερα και δεμενα με τους ανθρωπους.Γενικα προκειται για πολυ ανθρωποκεντρικες γατες,κι οσοι γνστοι μου εχουν επισης σιαμ το ιδιο μου λενε.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από PanosZervos Παρ Απρ 27, 2012 9:05 am

Εξαρτημένες από την "οικογένεια" τους, ναι.... αλλά δεν νομίζω να εξαρτώνται ιδιαιτέρα από αγνώστους...
Αν δεν επιτρέψουν να πλησιάσεις τότε... απλά λυπάμαι...

PanosZervos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Απρ 27, 2012 9:46 am

Καμια σιαμ που περασε απο τα χερια μου δεν ειχε τετοια συμπεριφορα,ουτε εχω γνωρισει ποτε τετοιο σιαμεζακι.Ισως η δικη σας ειναι διαφορετικη,τι να πω.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από PanosZervos Παρ Απρ 27, 2012 10:03 am

Ίσως να είναι και ο λόγος που δύσκολα θα ξεπεράσω την απώλεια της... αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι και οι "ευκολότερες"... Ιδιαιτέρα οι θηλυκές... γιαυτό λέω ότι δεν χρειάζονται βιασύνες... Είμαι σίγουρος ότι μετά δεν θα θέλει "εύκολα" να γυρίσει σπίτι... blinking

PanosZervos
Kitten
Kitten

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 0
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/04/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 1:43 pm

moukelis έγραψε:Οι Σιαμ ξεκινουν να εχουν οιστρο απο αρκετα μικρη ηλικια.Οι ορμονες συσσωρευονται,και ειδικα οταν προκειται για μια γατουλα τεσσαρων ετων,που σε ανθρωπινη ηλικια εχει περασει τα 30.Οι γατες δεν ειναι σαν τους ανθρωπους,που καθε μηνα εχουν μια κορυφωση ορμονων οι οποιες αν δεν υπαρξει γονιμοποιηση "πεφτουν" και επανερχονται τον επομενο μηνα.Στις γατες σε καθε οιστρο συσσωρευονται κι αλλες ορμονες,οποτε μπορειτε να φανταστειτε μια γατουλα που ολοκληρωσε την αναπτυξη νωρις,ειναι τεσσαρων ετων,και δεν εχει και τον πιο καλοβολο χαρακτηρα,σε τι κατασταση βρισκεται.
Και τα δυο κοριτσια που εχω αστειρωτα αυτη τη στιγμη εκαναν λιγο τις δυσκολες,αλλα καμια δεν εφτασε σε σημειο να μην την πλησιαζει ο αρσενικος σε τετοια ακτινα,οπως βλεπω στο βιντεο.Οταν λεω δεν επαιρναν θεση,εννοω οτι "στηνοταν" αλλα γυριζαν στο πλαι οταν ο αρσενικος πηγαινε απο πανω τους.Οντως δεν ειναι κατι ευχαριστο,τα θηλυκα πονουν αρκετα,γι'αυτο και τις κρατα ο αρσενικος απο το σβερκο με τα δοντια.Συνηθως πριν το ζευγαρωμα γινεται ενα παιχνιδι,μπορει να πεσει και καμια φαπα,και μετα το ζευγαρωμα η θηλυκη κανει χου και αγριευει για μερικα λεπτα τον αρσενικο.Παντως αφου και με τα αλλα αρσενικα που την εφεραν σε επαφη εκανε το ιδιο,δε θελω να σας στενοχωρησω,αλλα εγω δε θα τη ζευγαρωνα.Προφανως δεν ειναι η μυρωδια του δικου σας,ο χωρος,η κατασταση,που την κανουν να φερεται ετσι,ειναι οι ορμονες κι ο χαρακτηρας της,κι αυτο οσο περνουν τα χρονια αν δε στειρωθει μονο χειροτερο μπορει να γινει.Απο εκει και περα η αποφαση ειναι δικη σας.
Διαφωνω οτι οι Σιαμ ειναι ανεξαρτητες γατες,ειναι απο τις πιο εξαρτημενες γατες που εχω γνωρισει.Καποιοι λενε οτι ειναι η μοναδικη φυλη που πλησιαζει τοσο σε συμπεριφορα σκυλου.Η δικη μας δεν ξεκολλαει απο πανω μας σε σημειο ενοχλητικο,και τα γατακια της εχουν βγει επισης πολυ τρυφερα και δεμενα με τους ανθρωπους.Γενικα προκειται για πολυ ανθρωποκεντρικες γατες,κι οσοι γνστοι μου εχουν επισης σιαμ το ιδιο μου λενε.

Δεν σας ξέρω, είμαι καινούργια εδώ μέσα, αλλά φαίνεται να ξέρετε αρκετά πράγματα (πολύ περισσότερα από μένα τουλάχιστον στο ζευγάρωμα!). Είπαμε με την ιδιοκτήτριά της να έρθει να την πάρει αύριο για να μην ταλαιπωρηθεί άλλο το ζωάκι, και να ξανά προσπαθήσουμε στον επόμενο οίστρο τους. Και αν και τότε δεν τα βρουν... ψαχνουμε για κατι αλλο.

Για το θεμα του ζευγαρώματος που λέτε ο δικός μου νιαουρίζει συνέχεια... δεν την έχει αφήσει στιγμή απο τα μάτια του και κάθε ώρα την πλησιάζει όλο και περισσότερο, αλλά όταν πάει κοντά της πολύ του επιτίθεται.. Sad Ίσως να είναι και αυτό που λέτε, οτι δεν θέλει το θηλυκό να ζευγαρώσει παρ οτι έχει οίστρο. ...

Όσο για τα Σιαμ, εγώ νομίζω πως όπως το μάθεις κάθε ζώο έτσι θα είναι..Ο δικός μου από μικρός είχε χαρακτήρα σκύλου, αλλά και εμείς κάναμε πολλά πράγματα για να του μάθουμε να συμπεριφέρεται "καπως" έτσι(πχ τον παίρναμε μαζί μας σε πολλά ταξίδια που κάναμε και καθόταν στο αυτοκίνητο και αγνάντευε τον δρόμο, του μάθαμε απο μικρό να τον πηγαίνουμε βόλτα με λουράκι, να ακούει το ονομα του, να μάθει το "μη" ή το "κατέβα" (ΑΚΌΜΗ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...!) αλλα φυσικά έχω ασχοληθεί πααααρα μα πάααααρα πολύ με τον γάτο μου.

Θα συμφωνήσω μαζί σας απόλυτα, και εγώ θεωρώ οτι είναι εξαρτημένη ράτσα τα Σιαμ.. μπορεί να φαίνονται ανεξάρτητα λόγο του οτι είναι γάτες, αλλά γενικά ψάχνουν την συντροφιά του ανθρώπου (στην δική μας περίπτωση που ο Cody μας είναι τόσο φιλικός, θα έλεγα πως δεν ψάχνει μόνο εμάς, αλλα γενικά τους ανθρώπους είτε ξένος, είτε γνωστός) -βέβαια ποτέ δεν θα έρθει για χάδια..κάτι που είναι απλά του χαρακτήρα του και έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά με αυτό....ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Αυτό που λεν οτι τα Σιαμ είναι φύλακες..παιδιά είμαι σίγουρη πως αν μπεί ένας ξένος στο σπίτι μας...ίσα που θα του.......ΚΑΝΕΙ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ...!
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Απρ 27, 2012 2:10 pm

Ασχολουμαι με την εκτροφη,και πριν αρχισω να ασχολουμαι ειχα καποιες γεννες με αδεσποτακια που δεν προλαβαν να στειρωθουν,και μια με τη σιαμεζα μου,τη Μόιρα. Smile
Φυσικα και νιαουριζει συνεχως ο καημενος,γιατι μυριζει προφανως θηλυκο,που το θεωρουν παρεουλα ανεξαρτητως οιστρου,και ορμονες,οποτε τρελαινεται που δεν τον αφηνει να πλησιασει.Προσεξτε μονο μην αργησετε να τον ζευαγρωσετε ή να τον στειρωσετε γιατι μπορει να αρχισει να ψεκαζει,κι εκτος του οτι η οσμη ειναι απιστευτη,καποια δεν τ κοβουν σαν συνηθεια ακομη και μετα τη στειρωση.
Φυσικα κι ολα τα ζωα ειναι οπως τα μαθεις,απλα οι Σιαμ επιδεχονται πολυ περισσοτερη εκπαιδευση απο οτι αλλες γατες.Σχεδον ολες δεχονται το σαμαρακι,μαθαινουν να παιζουν fetch,συνηθιζουν πολυ ευκολα τα ταξιδια,το αυτοκινητο,γενικα ειναι πανεξυπνες (με εξαιρεση τη δικια μου,που ειναι λιγο ουφο,χιχι).Αγαπουν την ανθρωπινη παρουσια οποια κι αν ειναι αυτη,συμφωνω,μπορει να μην ερθουν καθε φορα για χαδια,αλλα δεν ειναι οι γατες που δε θελουν να τις ακουμπας ή φευγουν απο το δωματιο οταν ερχεται κοσμος.Οι ανθρωποι ειναι το κεντρο του συμπαντος τους,εγω φοβαμαι οτι η Μόιρα θα παθει αυχενικο γιατι καθεται με τις ωρες στην αγκαλια του αντρα μου και τον κοιταζει στα ματια οσο εκεινος βλεπει αγωνα,χωρις να κουνιεται καθολου!
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από doremi Παρ Απρ 27, 2012 5:17 pm

moukelis έγραψε:Ασχολουμαι με την εκτροφη,και πριν αρχισω να ασχολουμαι ειχα καποιες γεννες με αδεσποτακια που δεν προλαβαν να στειρωθουν,και μια με τη σιαμεζα μου,τη Μόιρα. Smile
Φυσικα και νιαουριζει συνεχως ο καημενος,γιατι μυριζει προφανως θηλυκο,που το θεωρουν παρεουλα ανεξαρτητως οιστρου,και ορμονες,οποτε τρελαινεται που δεν τον αφηνει να πλησιασει.Προσεξτε μονο μην αργησετε να τον ζευαγρωσετε ή να τον στειρωσετε γιατι μπορει να αρχισει να ψεκαζει,κι εκτος του οτι η οσμη ειναι απιστευτη,καποια δεν τ κοβουν σαν συνηθεια ακομη και μετα τη στειρωση.
Φυσικα κι ολα τα ζωα ειναι οπως τα μαθεις,απλα οι Σιαμ επιδεχονται πολυ περισσοτερη εκπαιδευση απο οτι αλλες γατες.Σχεδον ολες δεχονται το σαμαρακι,μαθαινουν να παιζουν fetch,συνηθιζουν πολυ ευκολα τα ταξιδια,το αυτοκινητο,γενικα ειναι πανεξυπνες (με εξαιρεση τη δικια μου,που ειναι λιγο ουφο,χιχι).Αγαπουν την ανθρωπινη παρουσια οποια κι αν ειναι αυτη,συμφωνω,μπορει να μην ερθουν καθε φορα για χαδια,αλλα δεν ειναι οι γατες που δε θελουν να τις ακουμπας ή φευγουν απο το δωματιο οταν ερχεται κοσμος.Οι ανθρωποι ειναι το κεντρο του συμπαντος τους,εγω φοβαμαι οτι η Μόιρα θα παθει αυχενικο γιατι καθεται με τις ωρες στην αγκαλια του αντρα μου και τον κοιταζει στα ματια οσο εκεινος βλεπει αγωνα,χωρις να κουνιεται καθολου!
happy2 happy2 happy2 αγάπη μου άδολη με την μάνα που σε κάνει βούκινο! happy2
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Απρ 27, 2012 6:00 pm

Μαρια αν τη γνωρισεις θα χασεις πασα ιδεα,αν ηταν ανθρωπος θα ηταν bimbo στανταρ! happy2
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από marea Παρ Απρ 27, 2012 6:30 pm

Μη κακολογεις το παιδι σου μανδαμ!!! Κατι της εχεις κανει κ δεν σε θελει... τα ξερω εγω αυτα....
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Απρ 27, 2012 8:48 pm

Τιποτα δεν της εχω κανει,εγω την ταϊζω,εγω την ποτιζω,με το Δημητρη ειναι ερωτευμενη η προδοτρα!
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 27, 2012 8:56 pm

moukelis έγραψε:Τιποτα δεν της εχω κανει,εγω την ταϊζω,εγω την ποτιζω,με το Δημητρη ειναι ερωτευμενη η προδοτρα!
Αγαπάει μωρέ το κορίτσι.... heart heart heart heart heart
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 9:02 pm

Παιδιά σήμερα είχε καθίσει ο δικός μου μπροστά απο το φαγητό της, δεν την άφηνε να φάει, τον απομόνωσα και πάλι δεν πλησίαζε, αλλά έμοιαζε να πεινάει... της έβαλα φαγητό και νερό και τις τα έβαλα μπροστά της (φυσικα και δεν πλησίασα... της τα έσπρωχνα με σκούπα) και το καημένο καταβρόχθισε ολόκληρο το πιάτο...

Δυστυχώς δεν ζευγαρώσαμε με την πανέμορφη Ναζαχ.,.. Sad

Δεν πτοούμαστε όμως, έχουμε ραντεβού την Δευτέρα (ή την Κυριακή) με μια άλλη γατούλα Σιαμ...! Laughing

Όσο για την Ναζαχ αν το θέλουν τα αφεντικά της μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε στο επόμενο τους οίστρο, για τώρα δεν γίνεται γιατί η καημένη έχει μεγάλη ένταση και φόβο πιστεύω.(Πείτε μου και εσείς την γνώμη σας πάνω σε αυτό)

heart

Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 9:04 pm

houlieta έγραψε:
moukelis έγραψε:Τιποτα δεν της εχω κανει,εγω την ταϊζω,εγω την ποτιζω,με το Δημητρη ειναι ερωτευμενη η προδοτρα!
Αγαπάει μωρέ το κορίτσι.... heart heart heart heart heart

Ηoulieta Αυτο το γατάκι απο κάτω που γράφεις και εμφανίζεται συνέχεια, το αριστερό πειράζει που θέλω να το απαγάγω...? Razz Razz Razz
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 27, 2012 9:06 pm

Το δικό μου ή της Δώρας;
Δεν τα δίνουμε! Ούτε εγώ ούτε εκείνη! Razz
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 9:08 pm

moukelis έγραψε:Τιποτα δεν της εχω κανει,εγω την ταϊζω,εγω την ποτιζω,με το Δημητρη ειναι ερωτευμενη η προδοτρα!

Είναι αυτό που λένε οτι τα Σιαμ δένονται κυρίως με έναν άνθρωπο..? Τον αναγνωρίζουν σαν το αφεντικό...?

Πανέμορφη η Μόιρα... Βασικά αν όλες αυτες οι γάτες που εμφανίζονται κάτω απο το μήνυμα σου, είναι δικές σου, πρέπει να πώ οτι ζηλεύω..
Είναι πολλές και όμορφες...! Γατοπαράδεισος..!
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 27, 2012 9:08 pm

Siam87 έγραψε:
houlieta έγραψε:
moukelis έγραψε:Τιποτα δεν της εχω κανει,εγω την ταϊζω,εγω την ποτιζω,με το Δημητρη ειναι ερωτευμενη η προδοτρα!
Αγαπάει μωρέ το κορίτσι.... heart heart heart heart heart

Ηoulieta Αυτο το γατάκι απο κάτω που γράφεις και εμφανίζεται συνέχεια, το αριστερό πειράζει που θέλω να το απαγάγω...? Razz Razz Razz
Α το δικό μου λέει!...
Wink Wink Wink Wink Wink
Δεν την δίνουμε! Είναι το μικρό μας θαύμα! Είναι η γάτα που αναρωτιώμαστε πως προέκυψε έτσι!..
Η μικρή Σιέλ!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 9:11 pm

houlieta έγραψε:Το δικό μου ή της Δώρας;
Δεν τα δίνουμε! Ούτε εγώ ούτε εκείνη! Razz

Το δικό σου...!!!!! Αυτό το γαλανομάτικο...! Και σιγα μην σε ρωτήσω κιόλας...!!!! ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
(Πλάκα κάνω έτσι.??? μην νομίζεις οτι είμαι καμια τρελή που κλέβει γάτες..! )

Ειδικά σε αυτη την φωτο είναι αγγελουδάκι το καλό μου Smile
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Απρ 27, 2012 9:12 pm

Εγω σου ειπα τι πιστευω για τη Ναζαχ...
Επισης μια και αποφασισατε να δοκιμασετε με αλλη γατουλα τοσο συντομα ειδικα,ελπιζω να εχει κανει και αυτη και ο μικρος σας εξετασεις,μην κολλησουν τιποτα το ενα απο το αλλο και σας βγει ξινο.Εχουν δει πολλα τα ματια μου...
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,ναι δικα μου ειναι ολα!Τρια Νορβηγακια,μια σιαμεζουλα κι ενας κεραμιδογατουλης,ο Σειριος μου.Η τριχρωμη και ο μπλε τιγρε ειναι επισης Νορβηγακια αλλα μενουν με τη φιλη μου τη Θενια στη Θεσσαλονικη.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 9:17 pm

moukelis έγραψε:Εγω σου ειπα τι πιστευω για τη Ναζαχ...
Επισης μια και αποφασισατε να δοκιμασετε με αλλη γατουλα τοσο συντομα ειδικα,ελπιζω να εχει κανει και αυτη και ο μικρος σας εξετασεις,μην κολλησουν τιποτα το ενα απο το αλλο και σας βγει ξινο.Εχουν δει πολλα τα ματια μου...
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,ναι δικα μου ειναι ολα!Τρια Νορβηγακια,μια σιαμεζουλα κι ενας κεραμιδογατουλης,ο Σειριος μου.Η τριχρωμη και ο μπλε τιγρε ειναι επισης Νορβηγακια αλλα μενουν με τη φιλη μου τη Θενια στη Θεσσαλονικη.

Πλακα κανειιιιιςςςςςςςςς! Νορβηγικού Δάσους είναι αυτά????? Πόσο τέλεια ράτσα είναι αυτη? Ποοοοοσοοοο....? Πω πω ... τι μου εκανες τωρα .. τα λατρευω... εκτος του οτι ειναι πανεμορφα, μεγάλα, λαχταριστά.... είναι και εξαιρετικοί χαρακτήρες... Όταν θα αποκτήσω μεγαλύτερο σπίτι, το σίγουρο είναι πως θα αποκτήσω ένα τέτοιο... Πωωωω ζηλεύω πολύ πολύ σήμερα...! χαχαχαχ

Smile Smile Smile Smile Smile
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από marea Παρ Απρ 27, 2012 9:18 pm

Μανδαμ μουκελις εχουμε κ εμεις εναν προδοτη εδω αν το θυμαστε... Τωρα ομως που ο Βασιλης πηγαινοερχεται Ιταλια παιρνω το αιμα μου πισω...Οποτε μια ειναι η λυση... Μεταναστευση συζυγου τωρα!!!
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 27, 2012 9:23 pm

Εγώ δεν ξέρω όσα η Δώρα, μια και δεν έχω επιχειρήσει να ζευγαρώσω οικόσιτη γάτα, οπότε ό,τι πω θα είναι ικασίες...
Η Ναζαχ, επειδή την έχω δει σε οίστρο, κάνει όλα όσα θα περίμενε κανείς να κάνει μια γατούλα έτοιμη να ζευγαρώσει...
Αλλά την έχω δει πάντα στο σπίτι της και πάντα χωρίς αρσενικό κοντά...
Είναι ζόρικο γατί πάντως έτσι και αλλιώς...
Φαντάζομαι με το στρες από την αλλαγή περιβάλλοντος θα έχει γίνει ακόμη πιο νευρική...
Γνώμη μου ήταν όλα τα χρόνια να στειρωθεί, καθώς δεν θα έσκαγε μύτη εύκολα αρσενικός γατούλης Σιάμ...
Και τώρα βρέθηκε ο Cody.. Ανεξάρτητα από το αν θα τα καταφέρετε, ελπίζω να βγει κάτι καλό από αυτό... Και αυτό σκεφτόμουν από την αρχή.
Τουλάχιστον να κανονίσετε, αν κανονίσετε πάλι συνάντηση, να γίνει τις ημέρες της εξαρσης...

...όσο για τα καλά σας λόγια για την Σιέλ!..
Ευχαριστούμε!!!!!!.........
kissss kissss kissss kissss kissss
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 9:24 pm

Χαχαχαχχαχααχ! Πλάκα έχετε... !!! Smile Smile
Μήπως τα αρσενικά δένονται με τις γυναίκες και τα θηλυκά με τους άντρες..?!?!?!?
Περίεργο μου φαίνεται..! Ο δικός μου κόλλησε με μένα με την μία... και το αγόρι μου ήταν αυτός που παίζει μαζί του περισσότερο...!
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Παρ Απρ 27, 2012 9:38 pm

houlieta έγραψε:Εγώ δεν ξέρω όσα η Δώρα, μια και δεν έχω επιχειρήσει να ζευγαρώσω οικόσιτη γάτα, οπότε ό,τι πω θα είναι ικασίες...
Η Ναζαχ, επειδή την έχω δει σε οίστρο, κάνει όλα όσα θα περίμενε κανείς να κάνει μια γατούλα έτοιμη να ζευγαρώσει...
Αλλά την έχω δει πάντα στο σπίτι της και πάντα χωρίς αρσενικό κοντά...
Είναι ζόρικο γατί πάντως έτσι και αλλιώς...
Φαντάζομαι με το στρες από την αλλαγή περιβάλλοντος θα έχει γίνει ακόμη πιο νευρική...
Γνώμη μου ήταν όλα τα χρόνια να στειρωθεί, καθώς δεν θα έσκαγε μύτη εύκολα αρσενικός γατούλης Σιάμ...
Και τώρα βρέθηκε ο Cody.. Ανεξάρτητα από το αν θα τα καταφέρετε, ελπίζω να βγει κάτι καλό από αυτό... Και αυτό σκεφτόμουν από την αρχή.
Τουλάχιστον να κανονίσετε, αν κανονίσετε πάλι συνάντηση, να γίνει τις ημέρες της εξαρσης...

...όσο για τα καλά σας λόγια για την Σιέλ!..
Ευχαριστούμε!!!!!!.........
kissss kissss kissss kissss kissss

(houlieta-) Νομίζω Μαρία σε λένε σωστά?

Αυτό λέω και εγώ, απλά η Ναζαχ φαίνεται σαν να είναι αιχμάλωτη τώρα εδώ...ο δικός μου όταν τον φέραμε Χαλκίδα πήγε αμέσως να εξερευνήσει όλο το σπίτι. Η Νασαχ περιορίζεται να κάθεται στον καναπέ και ψηλά στο ονυχοδρόμιο. Είναι εδώ απο την Τετάρτη και δεν κάνει απολύτως τπτ.. Ουτε να ψαξει, να μυρίσει, να κατέβει να φάει, ουτε τπτ. Επίσης έχουν γίνει και κάποιες ζημιές μέσα στο σπίτι που δεν έχουν γίνει με τον Cody ποτέ (Μας τρύπησε κάτι κουρτίνες επειδή πήγαμε να της βάλουμε να φάει.. Έμπηγε τα νύχια της πάνω στις δερμάτινες καρέκλες επειδη την πλησίαζε ο Cody)- Βέβαια το είχαμε στο μυαλό μας οτι θα έχουμε και τέτοια. Αν το θέλει κ η φιλη σου μπορούμε να κάνουμε ξανά μια προσπάθεια, αλλά απ οτι καταλαβαίνεις σκέφτομαι και το θέμα της απόστασης. Αν δηλαδή ξανα έρθει η Ναζαχ εδώ και ξανα είναι έτσι τι να της πώ? Έλα να την πάρεις την επομενη μέρα..? Δυστυχώς η Ναζαχ ειναι τοσο επιθετική που δεν έχουμε καθίσει στο σαλόνι απο την Τετάρτη. Δεν ξέρω αν θα μας κάνει κάτι η όχι, αλλά εγώ προσωπικά φοβάμαι να κάτσω έστω και απο απόσταση μετά απο την τοσο μακρινή επίθεση που μου έκανε τις προάλλες.

Αυτο για τις πιο έντονες μέρες ίσως είναι μια λύση, αλλά και πάλι δεν ξέρω γιατί φαίνεται οτι ούτε για παρέα δεν τον αφήνει τον δικό μου να πάει κοντά της...
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 27, 2012 9:52 pm

Με τον ζόρι δεν γίνεται, αν η γατα ζορίζεται τόσο δεν μπορείς να την αναγκάσεις...
Τι να πω και εγω, εσείς ό,τι αποφασίσετε!
Στο μεταξύ δώσε ένα φιλάκι στο αγορί σου, έμαθα ότι είναι διπλάσιος της Χασάν και με τρελαίνει η ιδέα του τεράστιου Σιαμέζου!...
kissss
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από moukelis Παρ Απρ 27, 2012 9:56 pm

Siam87 έγραψε:
moukelis έγραψε:Εγω σου ειπα τι πιστευω για τη Ναζαχ...
Επισης μια και αποφασισατε να δοκιμασετε με αλλη γατουλα τοσο συντομα ειδικα,ελπιζω να εχει κανει και αυτη και ο μικρος σας εξετασεις,μην κολλησουν τιποτα το ενα απο το αλλο και σας βγει ξινο.Εχουν δει πολλα τα ματια μου...
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,ναι δικα μου ειναι ολα!Τρια Νορβηγακια,μια σιαμεζουλα κι ενας κεραμιδογατουλης,ο Σειριος μου.Η τριχρωμη και ο μπλε τιγρε ειναι επισης Νορβηγακια αλλα μενουν με τη φιλη μου τη Θενια στη Θεσσαλονικη.

Πλακα κανειιιιιςςςςςςςςς! Νορβηγικού Δάσους είναι αυτά????? Πόσο τέλεια ράτσα είναι αυτη? Ποοοοοσοοοο....? Πω πω ... τι μου εκανες τωρα .. τα λατρευω... εκτος του οτι ειναι πανεμορφα, μεγάλα, λαχταριστά.... είναι και εξαιρετικοί χαρακτήρες... Όταν θα αποκτήσω μεγαλύτερο σπίτι, το σίγουρο είναι πως θα αποκτήσω ένα τέτοιο... Πωωωω ζηλεύω πολύ πολύ σήμερα...! χαχαχαχ

Smile Smile Smile Smile Smile
Ναι Νορβηγικου Δασους ειναι,εχω ανοιξει και χωριστα θεματα για το καθενα τους στο Γατοσυστηθειτε,μπορεις να δεις κι αλλες φωτο.Ειναι οπως ακριβως τα περιγραφεις,απιστευτες γατες...Σου ευχομαι να αποκτησεις μια απο καρδιας,θα με θυμηθεις.

marea έγραψε:Μανδαμ μουκελις εχουμε κ εμεις εναν προδοτη εδω αν το θυμαστε... Τωρα ομως που ο Βασιλης πηγαινοερχεται Ιταλια παιρνω το αιμα μου πισω...Οποτε μια ειναι η λυση... Μεταναστευση συζυγου τωρα!!!
Βρε Μαρια βλεπομαστε που βλεπομαστε στη χαση και στη φεξη,να τον διωξω κιολας; tafos
Οσο για τη Ναζαχ,πιστευω οτι δεν ειναι καλο σημαδι το οτι δεν τον πλησιαζει καν για παρεουλα,ουτε καν απο περιεργεια,κι οχι μονο τον δικο σας,αλλα κανεναν αλλο αρσενικο.Δειτε πως ηταν η Μόιρα με τον Σιμπα,που ζευγαρωσαν τελικα,κι ας μην ειχαν συναντηθει ποτε.Ο καημενος οταν την εβαλε η φιλη μου στη γατοφορο για να την παρω ειχε παει να φαει,και γυριζοντας την εψαχνε σαν τρελος...
Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 5445Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 546Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 555
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από houlieta Παρ Απρ 27, 2012 9:58 pm

Καλά, η Μοϊρα είναι πολύ ερωτιαρα γυναίκα, το έχουμε καταλάβει!... oksmily3
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από marea Παρ Απρ 27, 2012 9:59 pm

Εγω δινω λυσεις αλλα δεν θετε.... Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 339558
marea
marea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : π
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Στελλιτσα, την Ιριδα, τη Φρεγια, τα Χιονατακια, τον αδερφοξαδερφο χαλαρααα!!!!!
Motto : Δεν ειναι οι καταστασεις που μας αναστατωνουν αλλα η ερμηνεια μας για αυτες...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/05/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Empty Απ: Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα

Δημοσίευση από Siam87 Σαβ Απρ 28, 2012 1:30 am

Διπλάσιος δεν θα το έλεγα... μάλλον προς το τριπλάσιος πάει... !!!!!! χαχααχ Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 134150 Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 134150 Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 134150

Όσο για τα Σιάμ που είναι έτσι αγκαλιασμένα.. ένα έχω να πω.. : ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ (ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΣΗΜΕΡΑ..!)
Ελπίζω κάποια μέρα να είναι έτσι και ο δικός μου με κάποια γατούλα...!!!!!!!!!

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 699679
Σε αυτη την φωτο ειναι ο Cody με την Ναζαχ, στην πιο ερωτική τους προσέγγιση.. (μισο μέτρο απόσταση...!)

Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 Img1251o



Έχει επεξεργασθεί από τον/την SuperCatz στις Σαβ Απρ 28, 2012 1:38 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Διόρθωση εμφάνισης φωτογραφίας)
Siam87
Siam87
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας..Purr Purr..!
Motto : Αγαπώ την γάτα μου γιατί έχει γίνει η ορατή ψυχή του σπιτιού μου.
Ημερομηνία Εγγραφής : 31/10/2011
Mood : Ψάχνουμε θηλυκή Σιάμ Γατούλα - Σελίδα 2 M_choco

https://www.youtube.com/user/SevyMolinero?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης