gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

+20
Fotoula
natalouko
houlieta
funambolo
doremi
marina289
ΚουκουΒάγια
alex..niaou
Πούπσυ
ΑΓΓΕΛΟΣ2
Chouzouris
necrogl
polina4smile
SuperCatz
ROZALIA78
Mara
Kikiriki
BokSurat
Anatoli
constantina_93
24 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από doremi Κυρ Απρ 29, 2012 11:59 am

Οπως είπες και μόνη σου είναι πολύ νωρίς ακόμα. ο Μοζες είναι στον χώρο του κι η Λίλα σε ξένο περιβάλον χώρια που έχει αλλάξει κι αρκετούς χώρους τελευταία. Δώσε της χώρο και χρόνο , σίγουρα θέλει να αισθανθεί σιγουρια πριν σε εμπιστευτεί.Δεν νομίζω μια τέτοια γατούλα να μη ταιριάξει στο σπιτικό σου στο τέλος.Καλή συνγατοίκηση oksmily3 luck
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από funambolo Κυρ Απρ 29, 2012 12:04 pm

Μπράβο κορίτσια που ολοκληρώσατε αυτήν την υιοθεσία flower
Άσχετο, αλλά Μόζες έλεγαν τον πρώτο γάτο που είχα ποτέ μου, ως παιδάκι στο δημοτικό, και πολύ συγκινήθηκα που ξαναείδα αυτό το όνομα flower
Εύχομαι τα καλύτερα στη συγκατοίκησή του με τη Λίλα flower
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Απρ 29, 2012 12:10 pm

Πάντως αν ήδη από τον πρώτη ημέρα ανέχονται το ένα το άλλο στον ί΄δίο χώρο, τότε τα μηνύματα είναι ΠΟΛΥ αισιόδοξα. Συνήθως χρειάζεται καιρός μέχρι να φτάσουν σε αυτό το σημείο.

Το πρόβλημα με τη συμβίωση αρσενικού-θηλυκού είναι ότι τα αρσενικά είναι πιο "μπουνταλάδες" και λίγο άξεστοι στην προσέγγιση, ενώ οι θηλυκές πιο λεπτοπίλεπτες και πιο φίνες... Γι' αυτό και συνήπως όταν ψάχνουμε παρέα σε αρσενικό προτιμούμε αρσενικό. Όμως εύχομαι ολόψυχα να τα βρουν τα δυό τους και ελπίζουμε να μας κρατάτε ενήμερους!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Mara Κυρ Απρ 29, 2012 12:27 pm

Σας ευχαριστούμε όλους!

Φυσικά και θα σας κρατήσουμε ενήμερους για την εξέλιξη αυτής της σχέσης και συγκατοίκησης.

Θα επανέλθω με νεότερα!
Mara
Mara
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1, τον Magical Mr. Moses
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Απρ 29, 2012 8:11 pm

είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα για να τα δεις μονιασμένα. μην ανησυχείς, είμαι σίγουρη ότι θα τα βρουν. κι εγώ έχω αγόρι -κορίτσι, με τη θηλυκιά μου να είναι πολύ μονόχνωτη, απρόσιτη, φοβητσιάρα και ακατάδεχτη. κι όμως τα βρήκε με το Τζέρυ μου, που είναι ακρως επικοινωνιακός. Η Λίλα είναι μια γατούλα που είχε το μονοπώλειο της φροντίδας, που έμενε και αρκετό καιρό μόνη της. φανταστείτε ότι τα Χριστούγεννα έμεινε σχεδόν 20 μέρες ολομόναχη στο διαμέρισμα με μόνη παρέα εμενα για μια ώρα την ημέρα. της είναι πολύ καινούργια όλα και χρειάζεται το χρόνο της για να προσαρμοστεί. είναι παιχνιδιάρα αλλά δεν της αρέσουν τα πολλά πολλά χάδια. απ΄όσο έχω καταλάβει, όταν η ίδια θέλει, πάει και τα ζητάει. όταν πήγαινα στο σπίτι της να την ταΊσω και της καθαρίσω την άμμο, με υποδεχόταν με αμέτρητα χάδια και γουργουρίσματα. ε, μετά άρχιζε το παιχνίδι! Να δείτε παιχνίδι!!!
Θα κάνει καλό και στα δύο γατιά η συμβίωση. στην ΠΟύπσυ μου τουλάχιστον έκανε τεράστιο καλό. την κάλμαρε και την έκανε πιο ανεκτική και τρυφερή. Συνήθως όλα τα γατιά τα βρίσκουν. είναι εξαιρετικά σπάνιο να μην τα βρούν. εξάλλου η μικρή νομίζω είναι αστείρωτη. οπότε μπορεί να παίζει και αυτό ρόλο. όλα θα στρώσουν, μην ανησυχείς.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από alex..niaou Κυρ Απρ 29, 2012 9:31 pm

Πούπσυ έγραψε:είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα για να τα δεις μονιασμένα. μην ανησυχείς, είμαι σίγουρη ότι θα τα βρουν. κι εγώ έχω αγόρι -κορίτσι, με τη θηλυκιά μου να είναι πολύ μονόχνωτη, απρόσιτη, φοβητσιάρα και ακατάδεχτη. κι όμως τα βρήκε με το Τζέρυ μου, που είναι ακρως επικοινωνιακός. Η Λίλα είναι μια γατούλα που είχε το μονοπώλειο της φροντίδας, που έμενε και αρκετό καιρό μόνη της. φανταστείτε ότι τα Χριστούγεννα έμεινε σχεδόν 20 μέρες ολομόναχη στο διαμέρισμα με μόνη παρέα εμενα για μια ώρα την ημέρα. της είναι πολύ καινούργια όλα και χρειάζεται το χρόνο της για να προσαρμοστεί. είναι παιχνιδιάρα αλλά δεν της αρέσουν τα πολλά πολλά χάδια. απ΄όσο έχω καταλάβει, όταν η ίδια θέλει, πάει και τα ζητάει. όταν πήγαινα στο σπίτι της να την ταΊσω και της καθαρίσω την άμμο, με υποδεχόταν με αμέτρητα χάδια και γουργουρίσματα. ε, μετά άρχιζε το παιχνίδι! Να δείτε παιχνίδι!!!
Θα κάνει καλό και στα δύο γατιά η συμβίωση. στην ΠΟύπσυ μου τουλάχιστον έκανε τεράστιο καλό. την κάλμαρε και την έκανε πιο ανεκτική και τρυφερή. Συνήθως όλα τα γατιά τα βρίσκουν. είναι εξαιρετικά σπάνιο να μην τα βρούν. εξάλλου η μικρή νομίζω είναι αστείρωτη. οπότε μπορεί να παίζει και αυτό ρόλο. όλα θα στρώσουν, μην ανησυχείς.

+1000 με καλυψες πληρως ελιζακι! oksmily3
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Mara Κυρ Απρ 29, 2012 9:32 pm

Σ'ευχαριστώ πολύ Πούπσυ!

Μακάρι όλα να πάνε καλά, γιατί προς το παρόν πάνε... από το κακό στο χειρότερο: ο έρμος ο Μόζες δεν ξέρει τι να κάνει, μέχρι που πάει και ξαπλώνει ανάσκελα μπροστά της για να της δείξει τις καλές του προθέσεις!!! Δεν είναι ότι "δεν τα πάνε καλά", είναι ότι η Λίλα δεν ανέχεται καν τον Μόζες.

Συμφωνώ πως σίγουρα παίζει ρόλο το ότι η γατούλα είναι αστείρωτη (ο γάτος, αντίθετα, είναι στειρωμένος), και μάλιστα τώρα θα πρέπει να είναι σε οίστρο γιατί είναι ευερέθιστη, πολύ νευρική, κυλιέται ανάσκελα στο πάτωμα και τρίβεται γουργουρίζοντας στα έπιπλα και στα χαλιά, ενώ έχει προσπαθήσει να βγει και έξω στο κήπο. Διαβάζοντας τα όσα γράφει η Πούπσυ, κρίνω τελικά καλύτερο να περιορίζεται, τώρα στην αρχή, για κάποιες ώρες στο δωμάτιό της, και να την επισκέπτομαι εγώ εκεί, παρά να βγαίνει έξω στο πεδίο του Μόζες και να του επιτίθεται.

Επίσης, θεωρώ φρόνιμο, μιας και έχει κλείσει πλέον τους 8 μήνες, και για να μην υποφέρει, να συμβουλευτώ σύντομα τη γιατρό μου, και μάλλον θα της πάω τη Λίλα την Τετάρτη να τη δει και να αποφανθεί για το τι πρέπει να κάνουμε. Υπάρχει και το εντονότατο στρες του γάτου μου τώρα, ο οποίος βρίσκεται σε απελπισία γιατί δεν καταλαβαίνει τι άλλο πρέπει να κάνει για να επικοινωνήσει μαζί του η Λίλα.

Πάντως, η μοναξιά το έχει βλάψει, υπάρχουν εμφανή θέματα συναισθηματικής ασφάλειας, αίσθησης του ανήκειν, επιθετικότητας και εν γένει συμπεριφοράς. Ελπίζω να τα καταφέρουμε ώστε να συνυπάρξουν και να ζήσουν υγιή, χαρούμενα και ισορροπημένα, κατά τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας. Θα επανέλθω με νεότερα!

Mara
Mara
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1, τον Magical Mr. Moses
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Πούπσυ Κυρ Απρ 29, 2012 9:38 pm

Νομίζω ότι η στείρωση είναι προτεραιότητα. αν είναι σε οίστρο, την επιρρεάζει αρνητικά. έτσι κι αλλιώς η γνωριμία δύο γάτων γίνεται σιγά σιγά και σταδιακά. οπότε ακολουθα ένα ένα τα βήματα. διάβασε κι εδώ
http://www.gatospito.com/t421-topic
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από houlieta Κυρ Απρ 29, 2012 9:45 pm

Μάρα μου, η μόνη συμβουλή μου είναι ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ..
Η γάτα είναι πελαγωμένη, είναι αναμεσα σε ξένους, με χώρο ανοικίο και στο καπάκι με έναν γάτο να την τσιγκλάει!..
Υπομονή, η γάτα θα εξοικιωθεί σιγά σιγά, άφησέ την να γνωρίσει το σπίτι πρώτα, να μυρίσει τον γατούλη πριν τον γνωρίσει..
Δώσε της τον χρόνο που χρειάζεται και γενικά, άσε εκείνη να έρθει κοντά σας όταν νιώσει ότι είναι η ώρα...

Όλα θα πάνε καλά, είμαι σίγουρη! Ο Μόζες φαίνεται έτοιμος να συγκατοικίσει και αυτό είναι πολύ καλό!
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Απρ 29, 2012 11:58 pm

Αφού ο "κύριος" του σπιτιού δρα έτσι, εγώ είμαι σίγουρη ότι θα έχουμε αίσιο τέλος. Συνήθως το γατί του σπτιού δρα αρνητικά και ο νεος υποχωρητικά.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από constantina_93 Δευ Απρ 30, 2012 1:18 am

Καποιες φωτογραφιες ακομα της μικρης που δεν της εχω ανεβασει.....
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 IMG_1098
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 IMG_1094
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 IMG_1093
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 IMG_1092
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 IMG_1083
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 IMG_1082
και η καλυτερη που δινει και φιλακια η μικρουλα μου!ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 IMG_1091-1
(εχει γινει επεξεργασια στην τελευταια φωτογραφια για λογους που πιστευω καταλαβαινεται!)
constantina_93
constantina_93
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Καλαματα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερος και χιονισμενος
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/10/2011
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από alex..niaou Δευ Απρ 30, 2012 8:09 am

εχει ματαρες! heart
alex..niaou
alex..niaou
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσσαλονικη feat.Ηρακλειο Κρητης!
Αριθμός γατουνίων : 2 λατρεμενα διδυμακια,την Sushi και Barilla!μισό νορβηγάκι,την Eλίκη και άλλο μισό τον Ράμσον!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη-Καλοκαιρακι!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Phyllia, Ηλένια, Λιλου, Ninja
Motto : i've been putting out the fire with gasoline..!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Mara Δευ Απρ 30, 2012 11:27 am

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι στη δουλειά, γι'αυτό και θα περιοριστώ σε ένα σύντομο μήνυμα.

Έβγαλα καταπληκτικές φωτογραφίες της Λίλας σήμερα το πρωϊ -αμέσως μόλις μπορέσω, θα τις ανεβάσω για να καταλάβετε περί ποίας ομορφιάς μιλάμε!!!

Ως προς το πιο πάνω σχόλιο του Χουζούρη, ο "κύριος" όχι μόνο είναι υποχωρητικός, αλλά τις... τρώει κανονικά και, μάλιστα, αδιαμαρτύρητα: δεν του επιτρέπει ούτε τα πιατάκια ΤΟΥ να πλησιάσει, έχει καταλάβει όλες τις δικές του γωνιές, του επιτίθεται σε κάθε ευκαιρία, κι αυτός βάζει την ουρά κάτω από τα πόδια και αποχωρεί ήρεμος αλλά καταστενοχωρήμένος.

Για το λόγο αυτό αποφάσισα σήμερα πριν φύγω για τη δουλειά, να τα κρατήσω εν τη απουσία μου χωριστά: τη Λίλα στο δικό της δωμάτιο, με παιχνίδια, άμμο, φαγάκι, ονυχοδρόμιο και δύο φωλίτσες/κρεβατάκια, και τον Μόζες έξω, για να πάψει να φοβάται ότι θα του επιτεθεί μόνο και μόνο επειδή βρίσκεται στο χώρο και αναπνέει!

Βέβαια, φεύγοντας, ο γατούλης είχε ξαπλώσει έξω από την πόρτα της Λίλας κι έκλαιγε.

Προς το παρόν, αυτά! Παρά την καλή θέληση όλων μας, ας μην παραβλέπουμε τον παράγοντα "χημεία" ανάμεσα στα γατιά, που, εν προκειμένω, επιτρέψτε μου να πω, απλά δεν υπάρχει.

Την Τετάρτη θα πάμε με το Λιλάκι στη γιατρό ώστε να δούμε το θέμα της στείρωσής της και να πάρουμε και τη δική της γνώμη για το πώς θα αντιμετωπίσουμε τον... εκτοπισμό του Μόζες!!!

Θα σας κρατήσω ενήμερους των εξελίξεων!
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!
Mara
Mara
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1, τον Magical Mr. Moses
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από polina4smile Δευ Απρ 30, 2012 12:29 pm

Ααααχ ειναι μια κουκλα! Και ο γατουλης σου ποσο γλυκος! Αντι να το παιζει αυτος αρχοντας και κυριος του σπιτιου,,,,, Θα συνηθισουν μωρε, θα τα βρουν.
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Απρ 30, 2012 1:05 pm

Μαρα, καλως την δεχτηκες.
Θα σου πω κι εγω την ιστορια μας αν και την εχω επαναλαβει κι αλλες φορες και οι παλιοι θα εχουν βαρεθει να την ακουνε.
Λοιπον, ο Μικυ ηταν 3μιση χρονων οταν φεραμε στο σπιτι το 6 μηνων Λουκουμακι. Ο Mικυ τοτε ηταν ενας γατος που θεωρουσε τα παντα δικα του.Τον ειχαμε στο σπιτι απο 30 ημερων γατακι κι ειχε μαθει να ειναι ο καλομαθημενος, παραχαιδεμενος, στριμμενουλης και "ολα μου ανηκουν" Μικυ. Οταν φεραμε τον μικρο τον βαλαμε μονο του σε ενα δωματιο. εκατσε μεσα σε αυτο το δωματιο 5 ημερες. Ο Μικυ τον ακουγε να νιαουριζει, και τον εβλεπε απο την μισανοικτη πορτα. Αδιαφορουσε παντελως. Ηταν σαν να λεει "αου εσυ εισαι εκει μεσα κλεισμενος, κι εγω κυκλοφορω σε ολοκληρω το σπιτι ελευθερος χωρις να σε βλεπω μπροστα μου, κατσε εκει που εισαι". Την πεμπτη ημερα ανοιξαμε την πορτα. Ο μικρος και νεοφερμενος να αρχισει να κυνηγαει τον Μικυ, να τον καβαλαει και γενικα να εχει ορεξη για παιχνιδι. Ο Μικυ, ανενδοτος και φοβισμενος να τρεχει οπου φυγει φυγει. Για 7 ημερες το μονο που ακουγσμε απο τον Μικυ ηταν ενα ατελειωτο κχχχχχ και το σκηνικο που βλεπαμε, ηταν ο Μικυ να τρεχει μπροστα κι ο μικρος να τον κυνηγαει απο πισω. Το οποιο σκηνικο ηταν και γελοιο διοτι εβλεπες ενα 6κιλο γατι να τρεχει πανικοβλητο και μια μισοριξια να τον κυνηγαει. Πολυ συχνα επισης επεφταν και φαπες. Ολο αυτο κρατησε μια εβδομαδα. Τελικα το καστρο επεσε. τους ειχα αγορασει ενα μεγαλο κρεβατακι ωστε να χωρανε και οι δυο και το ειχα βαλει πανω στον καναπε. Ουτε 10 μερες μετα την γνωριμια τους βρηκα ξημερωματα σφιχταγκαλιασμενους. αυτο ηταν. Απο τοτε ειναι πολυ αγαπημενοι. Σιγουρα καποιες στιγμες πλακωνονται αλλα αυτα ειναι παιχνιδι.Ο ενας τρωει απο το πιατο του αλλου.Καθοται αγκαλια και καθαριζονται. απιστευτες σκηνες.
Εχε λιγο υπομονη και θα δεις που ολα θα φτιαξουν
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από constantina_93 Δευ Απρ 30, 2012 3:01 pm

Καλημερα και απο μενα... Πολυ παλαβη τελικα η μικρη! Εγω πιστευω θα τα βρουνε απο την στιγμη που και ο Μοζες την θελει σιγα σιγα θα κοντεψουν και θα αρχισουν τα παιχνιδια απλα ειναι πολυ νωρις ακομα και η Λιλα πολυ φοβισμενη... Μην ξεχνας οτι δεν ξερει κανεναν ουτε το σπιτι ουτε εσενα και κυριως τον Μοζες.. Εκει που ειχε μαθει να ζει μοναχουλα της ειναι καπως περιεργο... Οσο περνανε οι μερες θα ειναι καλυτερα... Τον Μοζες πολυ τον λυπαμαι τωρα στην αρχη με αυτην που πηγε και εμπλεξε! Ειδικα εκει που λες οτι καθοταν εξω απο την πορτα της και εκλαιγε! Θα ηρεμησει ομως!
constantina_93
constantina_93
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Καλαματα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερος και χιονισμενος
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/10/2011
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από natalouko Δευ Απρ 30, 2012 3:03 pm

Χαίρομαι που πήγε καλά η υιοθεσία της μικρής Λίλας!! Smile Smile Smile

Και όπως είπαν και οι προλαλλήσαντες, όλα καλά θα πάνε και θα τα βρουν μεταξύ τους!!! Laughing Laughing
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Mara Δευ Απρ 30, 2012 3:44 pm

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για το ενδιαφέρον και τα σχόλιά σας!
Θα επανέλθω με νεότερα. Στο μεταξύ, αν τα καταφέρω, θα αναρτήσω απόψε τις σημερινές φωτογραφίες της Λίλας!

Τα λέμε σύντομα! Καλή συνέχεια!
Mara
Mara
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1, τον Magical Mr. Moses
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Απρ 30, 2012 5:41 pm

Καλά έκανες και τους χώρισες όσο λείπεις. Μην απογοητεύεσαι, είναι πολύ νωρίς ακόμα. θέλει υπομονή. και μετά τη στείρωση θα δεις ότι τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα. το σίγουρο είναι ότι ο Μόζες θέλει πολύ μια παρεούλα. αλλά η Λίλα είναι ακόμα σε πολύ καινούργιο περιβαλλον και αγχώνεται. Ολες οι γάτες θέλουν ένα διάστημα για να προσαρμοστούν στο νέο χώρο. Μόλις στειρωθεί θα στρώσει, θα δεις.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από houlieta Δευ Απρ 30, 2012 7:28 pm

Μάρα μου, έτσι και αλλιώς θα πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένας μήνας συμβίωσης των δυο για να έχεις μια κάπως σαφή εικόνα της σχέσης τους και πάλι δεν θα είναι απαραίτητα σωστή.
Ο δικός μου ο γάτος ήταν 12 χρονών όταν έφερα την μικρή στο σπίτι και ενώ διάβασα ό,τι άρθρο υπήρχε σχετικά με τις γνωριμίες των ζώων και την αρμονική συνύπαρξη, δεν ακολούθησα καμιά συμβουλή!
happy2 happy2 happy2
Έκοψα τα νύχια και των δυο και τα άφησα στο σπίτι!..
Ο γάτος μου ήταν ξινός και απόμακρος, άλλαζε δωμάτιο μόλις έβλεπε την μικρή και όποτε εκείνη πήγαινε κοντά την απειλούσε με το γνωστό κχχχχ...
Εάν εκείνη επέμενε αυτός έφευγε και εκείνη (το σκατούλι) τον κυνηγούσε!...
Ήμουν αρκετά φοβισμένη στην αρχή.. Από την μια φοβόμουν μην ορμήξει ο μούργος μου στο μικράκι (κατσαρίδα ήταν μπροστά του) και από την άλλη ανησυχούσα μην του βγάλει κανέναν μάτι το παρτσακλό μου, καθότι πιο υποψιασμένη, αλλωστε έζησε 3 - 4 μήνες στην αυλή...
Μετά το ξανασκέφτηκα...
Οι προσεγγίσεις τους δεν ήταν φυσικά αγγαλίτσες και φιλάκια αλλά ούτε και καυγάς ήταν, μόνο απειλές και τακτικές υποχωρήσεις του μεγάλου...
Σταμάτησα να ασχολούμαι. Τελείως όμως!..
Ζώα είναι... (πως λέμε "παιδιά είναι, άστα να παίξουν, να χτυπήσουν, να ματώσουν".. ετσι...)
Για πολύ καιρό (τουλάχιστον 4 μήνες) απλά ανέχονταν ο γάτος μου την μικρη, εκείνη πάλι του πήρε τον αέρα και κάνει πάντα του κεφαλιού της.
Έπειτα, μετά και τον οίστρο της που την έκανε πιο διεκδικητική και αγαπησιάρα, ήρθαν πιο κοντα..
Βάζε τα να κάνουν μαζί πράγματα που ικανοποιούν και τους δυο, όπως πχ να τρωνε στον ίδιο χώρο την ίδια ώρα.. Σε απόσταση βέβαια..
Εγώ τέτοια τρικ χρησιμοποίησα και έπειτα άφησα τα ένστικτα να παρουν τον δρόμο τους...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Mara Τρι Μάης 01, 2012 2:02 am

explode Σ'ευχαριστώ πολύ houlieta!

Έχεις δίκιο: στο κάτω-κάτω, ας αφήσουμε τα ζωάκια να τα βρουν μόνα τους, ξέρουν καλύτερα. Και από την άλλη, δεν είναι παιδιά αλλά πλάσματα με τους δικούς τους τρόπους και κώδικες.

Κι εγώ επίσης έκοψα πλέον τα νύχια και των δύο, κάτι που, εκ των υστέρων, αποδείχτηκε σοφό: απόψε, επιστρέφοντας σπίτι, τα άφησα να συναντηθούν και να μείνουν, αν ήθελαν, μαζί για τρεις ώρες -ο Μόζες έπαψε να ψαρώνει και πέρασε... στην αντεπίθεση, είχαμε ΜΑΧΕΣ... skatovroxi whip kitty3

Η γάτα φρίκαρε -ο Μόζες επίσης, οπότε τα ξαναχώρισα αμέσως μόλις έπαψαν οι εχθροπραξίες. fightsw police kots

Αύριο που θα είμαι σπίτι, θα κρατήσω τη Λίλα μέσα στο δωμάτιο για να ηρεμήσει και να (ξανα)νιώσει ασφαλής, και θα την επισκέπτομαι σε τακτά χρονικά διαστήματα για παιχνίδι, φαγητό, συντροφιά.

Ευχαριστώ ξανά, τόσο εσένα όσο και τους άλλους φίλους που αφιέρωσαν χρόνο και προσοχή για να δώσουν τη γνώμη τους, την εμπειρία τους και την ενθάρρυνσή τους.

Θα επανέλθω αύριο βράδυ με νεότερα!
Καλή Πρωτομαγιά σε όλους!!! rollers
Mara
Mara
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1, τον Magical Mr. Moses
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Chouzouris Τρι Μάης 01, 2012 7:06 pm

Για να δούμε πώς θα εξελιχθεί η ιστορία....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από constantina_93 Τετ Μάης 02, 2012 1:50 am

Καλο μηνα σε ολους!! Μαρα μου τι γινεται με την Λιλα ειναι καθολου καλυτερα με τον Μοζες δεν μας ειπες τι εγινε σημερα! Θα ανεβασεις τελικα φωτογραφιες τις μικρης?
constantina_93
constantina_93
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Καλαματα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερος και χιονισμενος
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/10/2011
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από constantina_93 Τετ Μάης 02, 2012 2:32 pm

Ανεβαζω φωτογραφιες τις μικρης που μου τις εστειλε η Μαρα γιατι δεν μπορουσε να τισ ανεβασει..
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 049
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 047
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 046
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 045
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 044
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 043
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 039
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 038
ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 036
constantina_93
constantina_93
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Καλαματα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερος και χιονισμενος
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/10/2011
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από ROZALIA78 Τετ Μάης 02, 2012 3:47 pm

Αχ μωρέ άλλο ένα γατάκι αποκαταστάθηκε Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Μπράβο σου που την -πήρες την κουκλίτσα να τη χαίρεσαι και το αγορίνο σου βέβαια....
Όσο για τη σχέση μεταξύ τους δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανησυχείς...απλά και το γεγονός ότι η μικρή είναι αστείρωτη ακόμα όσο να'ναι δυσκολεύει τα πράγματα, όταν στειρωθεί θα ηρεμήσει περισσότερο και θα είναι και ποιο εύκολη η συνύπαρξη με τον νεαρό....κάνε λίγη υπομονή και θα στην ανταποδώσουν τα μικρά θα δεις...
ROZALIA78
ROZALIA78
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : Τη Ροζαλία και τον Ορφέα , και ένα doggy τον Τόμμυ!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμιλιώνης, Pupa, Shaggy!!!
Motto : Η ζωή είναι μία
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από doremi Τετ Μάης 02, 2012 5:23 pm

Είναι κουκλάρα, είναι θεά, είναι υπέροχη! love love love Σίγουρα θα γίνει ευκολότερη και ομορφότερη η συγκατοίκηση μετά την στείρωση!
Να τα χαίρεσαι και τα 2 κουκλιά σου!
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Mara Τετ Μάης 02, 2012 6:29 pm

Καλησπέρα σε όλους -ευχαριστώ εσάς για τα μηνύματα και την Κωνσταντίνα για τις αναρτήσεις, θα ακολουθήσουν κι άλλες φωτογραφίες της Λίλας από αύριο.

Η κτηνίατρος που την είδε σήμερα το πρωϊ, εντυπωσιάστηκε με το πόσο όμορφη και φροντισμένα μεγαλωμένη είναι -τα εύσημα πάνε σε Ελίζα και Κωνσταντίνα!!!

Η Λίλα παρέμεινε στο ιατρείο για να στειρωθεί αργά απόψε. Θα είμαι σε τηλεφωνική επαφή με τη γιατρό και αύριο θα πάω να την πάρω. Εν όψει του ότι θα είναι σε μετεγχειρητική κατάσταση, θα παραμείνει περιορισμένη στο δικό της χώρο μιας και ο γάτος σήμερα το πρωϊ ξέφυγε: της επιτέθηκε τόσο μανιασμένα και εξακολουθητικά, που χρειάστηκε να μπω στη μέση για να μην την ξεπουπουλιάσει. Αποτέλεσμα; Αν και με κομμένα νύχια και οι δυο τους, τα χέρια μου έγιναν χάλια! pale stop kitty3

Τέλος πάντων, τις έφαγε για τα καλά η έρμη η Λίλα, και ξύπνησε τόσο ευχαριστημένη και ορεξάτη για παιχνίδι σήμερα το πρωϊ: χθες πέρασε τελικά όλη τη μέρα στο μικρό κηπάκι που έχω στο σπίτι, μυρίζοντας πρασινάδες και λουλούδια, και κάνοντας ηλιοθεραπεία! chouzeyes flower

Θα επανέλθω με νεότερα και φωτογραφίες μετά τη στείρωση. Έχω περιέργεια να δω πώς θα είναι ο Μόζες απόψε που θα λείπει το Λιλάκι innocent pleksimo

Φιλιά σε όλους! mati kissss
Mara
Mara
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1, τον Magical Mr. Moses
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Fotoula Τετ Μάης 02, 2012 8:02 pm

Είναι μια όμορφη και έξυπνη γάτα. Η ουρά της υπέροχη.... Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη στείρωσή της... flower

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από moukelis Τετ Μάης 02, 2012 8:36 pm

Τι ομορφη γατα!Καλη αναρρωση απο τη στειρωση,πιστευω ολα θα ειναι πολυ καλυτερα σε μερικες εβδομαδες,δωσε τους το χρονο τους.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Μάης 02, 2012 9:54 pm

Μετά τη στείρωση τα πράγματα θα στρώσουν. για καμια με δύο βδομάδες θα πρέπει να τα έχεις χωριστά ούτως ή άλλως για να δέσει το τραύμα της μικρής. Πάντως πιστεύω ότι πολύ γρήγορα τα έφερες σε επαφή μεταξύ τους και ίσως και γιαυτο να πιάστηκαν. θελει σταδιακά και υπομονετικά. όλα θα πάνε καλά, μην έχεις αμφιβολίες. στο τέλος όλα τα γατιά τα βρίσκουν. Καλή ανάρρωση στην κουκλίτσα. Α, κι εγώ δεν έκανα τίπτα για τη Λιλα, μόνο που την περιέθαλψα στον κήπο μου για λίγο καιρό. όλη τη δουλειά την έχει κάνει η Κωνσταντίνα.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Μάης 03, 2012 10:30 am

Καλέ αυτή είναι πεντάμορφη! Και τι ουρά!!!!
Καλή ανάρρωση από τη στείρωση και εύχομαι να τα βρει γρήγορα με τον γατούλη σου!!!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από natalouko Πεμ Μάης 03, 2012 11:00 am

Καλή ανάρρωση στην όμορφη Λίλα!!! kissss kissss kissss
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από Mara Πεμ Μάης 03, 2012 11:11 am

Είναι μια κούκλα! Και όντως, πανέξυπνη και πάρα, ΠΑΡΑ πολύ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ γάτα!
Δεν θέλει πολλά-πολλά, μόνο την ησυχία της και, πότε-πότε, λίγα παιχνίδια, όταν φυσικά το αποφασίσει η ίδια. heart

Επίσης, είναι πολύ ομιλητική, (όχι νιαουρίσματα -μάλιστα, δεν νιαουρίζει καθόλου) αλλά κάνει σύντομους γουργουρητούς ήχους σαν λεξούλες/φράσεις όταν σε συναντά, όταν έρχεται κοντά σου ή όταν μπαίνεις εσύ στο χώρο της, σα να σε χαιρετά ή να σου λέει "Καλώς την" ή "Τι κάνεις;"). Η Λίλα είναι επίσης τρομερά φυσιολάτρισσα: όπως έχραψα ήδη, προχθές πέρασε όλη τη μέρα στον κήπο, μυρίζοντας φυτά και λουλούδια, κυνηγώντας ζωϋφια, και κάνοντας ατελείωτες ώρες ηλιοθεραπεία. Δεν είναι καθόλου απαιτητικό γατί -θέλει το φαγάκι του, τα παιχνίδια του και την... ησυχία του. Επίσης μπορείς άνετα να την αφήνεις μόνη της για ώρες -αυτό μάλλον την ευχαριστεί παρά την αναστατώνει.

Ως προς τον Μόζες, χθες που ήταν μόνος του ήταν μια χαρά: ξανάρχισε να παίζει όπως πριν και σταμάτησε να έχει τη συνοφρυωμένη, αγριεμένη φάτσα angry2 των τελευταίων δύο ημερών. ΟΜΩΣ: το βράδυ πήγε και κάθισε στο χώρο της Λίλας, μύριζε τα πιατάκια της, τις κουρτίνες όπου κρυβόταν, ξάπλωσε να κοιμηθεί στην καλαθούνα της gotosleep , και, γενικώς, την έψαχνε σιωπηλός nio, ενώ σήμερα το πρωϊ έκανε και φωνούλες sardela !!!

Συμφωνώ με όσα γράφει πιο πάνω η Ελίζα. Η γιατρός πάντως ήταν πολύ ανήσυχη με τις σκηνές που της περιέγραψα και μου είπε πως ο Μόζες ζηλεύει τρομερά voodoo και θέλει την αποκλειστικότητα της προσοχής. arrogant Θα δούμε πώς θα πάει.

Σήμερα το βράδυ, μετά τη δουλειά, θα πάω να πάρω το Λιλάκι σπίτι. Επειδή δεν θα έχω τον υπολογιστή μαζί μου, θα επανέλθω με νεότερα στο φόρουμ αύριο το πρωϊ. Σε κάθε περίπτωση, θα επικοινωνήσω με την Κωνσταντίνα αμέσως μόλις φέρω τη γατούλα στο σπίτι, ώστε να την ενημερώσω για το πώς έχουν πάει τα πράγματα.

Καλημέρα σε όλους και... cheers thanks kissss
Mara
Mara
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 50
Αριθμός γατουνίων : 1, τον Magical Mr. Moses
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από polina4smile Πεμ Μάης 03, 2012 4:50 pm

Μα ποσο ομορφη γατουλα ειναι! Ευχομαι να πανε ολα καλα με τη στειρωση και να βοηθησει και στη συγκατοικηση με τον γατουλη σου.... Περαστικα και περιμενουμε νεα!
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις!

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Μάης 03, 2012 4:59 pm

Καλη ανάρρωση στη μικρούλα σας και είναι μια κούκλα!!! mati mati mati mati mati mati
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : ΔΕΝ Αναζητουνται επειγοντος γατογονεις! - Σελίδα 3 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης