gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μπολ

+15
Kikiriki
Πούπσυ
kat-cats
alexandrakicat
YNL
houlieta
natalouko
vanilia cat
Anatoli
ROZALIA78
mpoulaalekoula
nosyparker
niou
Smokys
funambolo
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Μπολ - Σελίδα 2 Empty Απ: Μπολ

Δημοσίευση από Δ² Τετ Μάης 09, 2012 11:11 pm

Sisy έγραψε:Εγω της δικιας μου της εχω πλαστικα και δεν εχουμε κανενα προβλημα. Αντιθετως εγω φοβαμαι τα γυαλινα επειδη με τις γατουλες και τη ζωηραδα τους ποτε δεν ξες,μη την πιασει καμια μερα που θα ειναι μονη καμια τρελη ταρζανια και σπασει καταλαθως το γυαλινο μπολακι και μετα εχουμε αλλα..ή να πατησει τα γυαλια ή να τα φαει..γι'αυτο χιλιες φορες πλαστικα!

Κι εγώ για τον ίδιο ακριβώς λόγο δεν χρησιμοποιώ γυάλινα, αλλιώς είναι τα πιο υγιεινά από όλα τα υλικά και θα τα προτιμούσα. Πλαστικά για το φαγητό και μεγάλο πήλινο του γιαουρτιού για το νερό (είχα κεραμική κούπα του καπουτσίνο αλλά όλο την αναποδογύριζε, γι'αυτό έβαλα το βαρύ). Όλα τα σαπουνίζω καθημερινά. Το πλαστικό για το νερό είναι ανθυγιεινό να ξέρετε.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Μπολ - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπολ - Σελίδα 2 Empty Απ: Μπολ

Δημοσίευση από koneko Παρ Μάης 11, 2012 12:10 am

ROZALIA78 έγραψε:Ωραίο είναι το ανοξείδωτο αλλά και ευρώ.....αχ όταν θα μου περισσέψουν...θα τους πάρω....
Πάντως και στο πήλινο βολεύονται...αλλά μάλλον το συντριβανάκι τους μοιάζει ποιο φυσικό σαν να πίνουν από ποταμάκι στη φύση είναι....

εχεις δοκιμασει να δεις για ανοξειδωτα μπολ σε καταστηματα για ανθρωπους; Στον δικο μου του ειχα παρει ανοξειδωτα μπολακια απο πολυκαταστημα με διαφορα ειδη. Τα βρηκα στα ραφια με μπολ, ταπερακια κτλ για ανθρωπους και μου κοστισαν γυρω στα $2 το ενα. Αυτο που εχω τωρα για νερο (ανοξειδωτο και αυτο) το πηρα απο pet shop και μου κοστισε $7... αρκετα πιο τσιμπημενη η τιμη του σε σχεση με τα ανοξειδωτα του πολυκαταστηματος.

Sisy έγραψε:Εγω της δικιας μου της εχω πλαστικα και δεν εχουμε κανενα προβλημα. Αντιθετως εγω φοβαμαι τα γυαλινα επειδη με τις γατουλες και τη ζωηραδα τους ποτε δεν ξες,μη την πιασει καμια μερα που θα ειναι μονη καμια τρελη ταρζανια και σπασει καταλαθως το γυαλινο μπολακι και μετα εχουμε αλλα..ή να πατησει τα γυαλια ή να τα φαει..γι'αυτο χιλιες φορες πλαστικα!

Βασικα νομιζω πως αδικα ανησυχεις. Αν δεν τα εχεις καπου ψηλα, δεν παιζει να σπασουν. Αν φοβασαι, μπορεις να παρεις αυτοκολλητα και να τα κολλησεις κατω απο τα πιατακια για να μη γλυστρανε στο πατωμα (αυτοκολλητα σαν αυτα που βαζουν πχ κατω απο τις καρεκλες). Η αλλη λυση ειναι να τα απομακρυνεις οταν τρωνε. Αν εχεις ενα μεγαλο πηλινο για νερο, δε νομιζω πως θα μπορεσουν να το σπασουν γιατι θα ειναι αρκετα βαρυ Μπολ - Σελίδα 2 270712
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Μπολ - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μπολ - Σελίδα 2 Empty Απ: Μπολ

Δημοσίευση από Sisy Παρ Μάης 11, 2012 12:31 am

Sisy έγραψε:Εγω της δικιας μου της εχω πλαστικα και δεν εχουμε κανενα προβλημα. Αντιθετως εγω φοβαμαι τα γυαλινα επειδη με τις γατουλες και τη ζωηραδα τους ποτε δεν ξες,μη την πιασει καμια μερα που θα ειναι μονη καμια τρελη ταρζανια και σπασει καταλαθως το γυαλινο μπολακι και μετα εχουμε αλλα..ή να πατησει τα γυαλια ή να τα φαει..γι'αυτο χιλιες φορες πλαστικα!

Βασικα νομιζω πως αδικα ανησυχεις. Αν δεν τα εχεις καπου ψηλα, δεν παιζει να σπασουν. Αν φοβασαι, μπορεις να παρεις αυτοκολλητα και να τα κολλησεις κατω απο τα πιατακια για να μη γλυστρανε στο πατωμα (αυτοκολλητα σαν αυτα που βαζουν πχ κατω απο τις καρεκλες). Η αλλη λυση ειναι να τα απομακρυνεις οταν τρωνε. Αν εχεις ενα μεγαλο πηλινο για νερο, δε νομιζω πως θα μπορεσουν να το σπασουν γιατι θα ειναι αρκετα βαρυ Μπολ - Σελίδα 2 270712[/quote]

Παλια που δεν ηξερα της εβαζα και πηλινο αλλα οταν εμαθα καλυτερα τα κοψα τα πηλινα και ας ειναι στο πατωμα! Περισσοτερο φοβαμαι οταν λειπω απο το σπιτι, οταν ειμαι σπιτι δεν ανησυχω γιατι οτι και να γινει ξερω οτι θα'μαι εκει!
Sisy
Sisy
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1,την Σίσσυ!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/11/2011
Mood : Μπολ - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης