gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Jahan: In memoriam…

+10
SuperCatz
loulou
Chouzouris
doremi
Πούπσυ
marina289
FROGK
vanilia cat
Anatoli
funambolo
14 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από funambolo Δευ Μαρ 19, 2012 1:00 pm

Η Jahan -σημαίνει «Όμορφη» σε μια περσική διάλεκτο- (ή Jahie ή Jahanούλι) έφυγε πριν από περίπου 9 χρόνια, στα οκτώ της χρόνια, έχοντας ζήσει μαζί μου τα έξι απ΄αυτά. Τη γνώρισα όταν μου την έφεραν φίλοι να τη φιλοξενήσω για λίγες μέρες, μαζί με τον γάτο με τον οποίο συγκατοικούσαν. Ο γάτος έμεινε τρεις μέρες κάτω από το κρεβάτι, η Jahie από το πρώτο τέταρτο βγήκε και κάθισε σε μια πολυθρόνα απέναντί μου, παρατηρώντας με. «Ερωτευτήκαμε» ακαριαία κι όταν μετά από έναν χρόνο στη φιλική μου οικογένεια προστέθηκε κι ένα χάσκι, με ρώτησαν αν την ήθελα, και μέσα στο επόμενο τέταρτο είχα πάει να την πάρω. Ήταν περσίδα, πανέμορφη, ακατάδεχτη, τρυφερή και η πιο σοφή γάτα που έχω γνωρίσει. Όταν αρρώστησε από νεφρική ανεπάρκεια, η γιατρός μου είπε ότι ή θα έσβηνε σιγά σιγά ή η κατάπτωσή της θα ήταν ξαφνική και ραγδαία. Τη φρόντισα σαν φίλη μου, σαν παιδί μου, σαν μάνα μου, σαν αδελφή μου για τρία δύσκολα χρόνια. Διάλεξε να σβήσει ακαριαία, αφού πρώτα με προετοίμασε για μεγάλο διάστημα, απομακρυνόμενη σιγά σιγά και απομονώνοντας λίγο λίγο τον εαυτό της. Τη μέρα που έφυγε ήταν αργία, αλλά εγώ δούλευα. Τη νύχτα κοιμήθηκε μόνη της και το πρωί με περίμενε να σηκωθώ, μου έδειξε ότι είχαν παραλύσει τα πίσω άκρα της, μου νιαούρισε με απόλυτη αξιοπρέπεια αποχαιρετώντας με, κι έσβησε στα χέρια μου λίγο μετά την τονωτική ένεση που της έκανε η γιατρός , η οποία ήρθε άρον άρον από την άλλη άκρη της Αθήνας. Η Jahan δεν συμπαθούσε καθόλου την κολλητή μου φίλη, τη μέρα που πέθανε όμως την αποχαιρέτισε κι αυτήν μιλώντας της (είχε έρθει να με βοηθήσει μόλις της είπα ότι τα πράγματα χειροτέρεψαν). Τη θάψαμε ένα ανοιξιάτικο πρωί, στο άτυπο κοιμητήριο ζώων εκεί, απέναντι από το νεκροταφείο Καισιαριανής. Ήταν μικρούλα κι έγινε γρήγορα. Βάλαμε λουλουδάκια πάνω στο χώμα. Πέταξα αμέσως όλα της τα πράγματα γιατί δεν άντεχα να βλέπω τίποτα που να μου τη θυμίζει. Δεν έπιασε. Την έβλεπα για χρόνια στον ύπνο μου, νόμιζα για χρόνια ότι άκουγα εκείνο το ελαφρύ «πουπ» που έκανε όταν ανέβαινε τα βράδια στο κρεβάτι για να κοιμηθεί μαζί μου. ʽΕκλαψα τόσο πολύ που δεν ήξερα ούτε εγώ ότι μπορώ να κλάψω. Ακόμη κλαίω όταν τη σκέφτομαι. Οι φωτογραφίες της χάθηκαν όλες όταν κράσαρε το παλιό μου λάπτοπ, έμεινε μόνο αυτή που έβαλα εδώ. Θα μου πείτε «τι σ΄έπιασε τώρα, τόσο καιρό μετά?». Δεν ξέρω. Ίσως γιατί δεν την αποχαιρέτισα ποτέ γραπτά. Ίσως γιατί πάντα όταν έρχεται η άνοιξη, τη θυμάμαι. Ίσως γιατί συνειδητοποίησα ότι σ΄αυτό το φόρουμ, γράφω πολύ συχνά γι΄αυτήν, χωρίς καλά καλά να το καταλαβαίνω. Ίσως γιατί όλα τα passwords που χρησιμοποιώ στο ίντερνετ είναι διάφοροι συνδυασμοί με το όνομά της. Ίσως γιατί μεγαλώνοντας κάνω ασυνείδητες βουτιές στις πάσης φύσεως αγάπες του παρελθόντος. Ίσως γιατί όλο και πιο συχνά σκέφτομαι την ατάκα ενός φίλου ότι «αυτό που ξεχωρίζει τους ανθρώπους από τα ζώα είναι η αξιοπρέπεια των ζώων απέναντι στο θάνατο». Ίσως γιατί η συνύπαρξή μου με τον Shaggy πια, μου έφερε στην επιφάνεια συναισθήματα που νόμιζα ότι είχα καταφέρει να θάψω μέσα μου, για να μη φοβάμαι και να «προστατεύομαι» από τη συναισθηματική έκθεση. Ίσως γιατί νιώθω ότι είναι άδικο απέναντί του να τον συγκρίνω ασυνείδητα και να μην κλείνω τον προηγούμενο κύκλο. Ίσως απλώς γιατί η Jahie μου έδειξε τι σημαίνει να αγαπάς ισότιμα ένα ζωάκι και να μην το νιώθεις ως κάτι στο οποίο (θέλοντας και μη) «κυριαρχείς» επειδή εξαρτάται από σένα. Σας ευχαριστώ που μου δημιουργήσατε την επιθυμία να σας τη γνωρίσω, έστω και τόσα χρόνια μετά…

Jahan: In memoriam… Jahie
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Μαρ 19, 2012 1:59 pm

Ηταν μια κουκλιτσα.Πολυ κριμα που εφυγε τοσο νωρις Sad Sad Sad
Αχ βρε Αθηνα filaki
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Jahan: In memoriam… Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από funambolo Δευ Μαρ 19, 2012 2:01 pm

Ε βρε Τέτα, δεν ξέρω τι έχω πάθει... Την είδα στον ύπνο μου και ξύπνησα με το δάκρυ κορόμηλο... Embarassed Embarassed
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Μαρ 19, 2012 2:05 pm

Εδω εγω βλεπω οτι κατι τους συμβαινει στον υπνο μου, ή οτι τα χανω και τα ψαχνω και δεν μπορω μετα να τα ξεχωρισω αναμεσα σε αλλα ομοια γατια καιξυπναω λες με κυνηγαγαν run
Δεν υπαρχει λογος λοιπον να Embarassed
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Jahan: In memoriam… Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από vanilia cat Δευ Μαρ 19, 2012 2:07 pm

δεν πειράζει για τις φωτο,τη θυμάσαι και δε θα την ξεχάσεις ποτέ κι αυτό έχει σημασία ! rainbow
vanilia cat
vanilia cat
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : ΒΥΡΩΝΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΩ ,το ΛΟΎΣΙΦΕΡ , το ΣΕΙΡΙΟ , την ΚΕΝΤΡΑ και τον ΛΙΝΟ
Motto : live your life on paws.....!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Jahan: In memoriam… Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από FROGK Δευ Μαρ 19, 2012 2:28 pm

Sad Sad Sad Ειναι δυσκολο... Ποτε δεν ξεπερνιεται... Τωρα ομως ζει στην καρδια σου.
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Jahan: In memoriam… M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από marina289 Δευ Μαρ 19, 2012 2:44 pm

Ουφφφφ.....
Λυπάμαι πολύ...
Δεν ξέρω πως ξεπερνιέται κάτι τέτοιο...μάλλον μαθαίνουμε με τον καιρό να τιθασεύουμε τις ¨βρυσούλες¨ στα μάτια μας , και το ¨τακτοποιούμε¨ κάπως μέσα μας, αλλά είδες ...
...αρκεί ένα ερέθισμα, ένα όνειρο , για βγάλει πάλι στη φόρα αυτό που είχαμε ¨τακτοποιημένο¨...

Νεφρική ανεπάρκεια ε;;; .....μεγάλη φοβία μου...
Η ίδια η απώλεια πλασμάτων λατρεμένων μεγάλη φοβία μου...

Ας ευχαριστηθούμε τα πλασματάκια μας, ας γεμίσουμε τη ζωή μας όμορφες στιγμές μαζί τους... Είναι από τα λίγα πλάσματα που πάντα μόνο χαμόγελο έχουν να μας χαρίσουν.... και αυτή η πίκρα που μας δίνουν στο τέλος, μόνο άθελα τους...

Sad

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Μαρ 19, 2012 3:33 pm

αχ, πλάνταξα στο κλάμα Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Jahan: In memoriam… M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από doremi Δευ Μαρ 19, 2012 4:20 pm

Πολύ χάρηκα που έβαλες την ιστορία της, όπως και άλλα μέλη μας για τα γατάκια τους που έχουν φύγει. gatoula gatoula
Που τελικά ποτέ δεν φεύγουν , εδώ είναι πάντα μέσα μας. Δεν βλέπεις εμένα που σας πρήζω συχνά πυκνά με τον Ντορεμί μου; Sad Sad Sad
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Jahan: In memoriam… M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από Chouzouris Δευ Μαρ 19, 2012 5:23 pm

Συγκινήθηκα......... Sad

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Jahan: In memoriam… 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Jahan: In memoriam… Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Jahan: In memoriam… Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από loulou Δευ Μαρ 19, 2012 6:59 pm

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Μην την ξεχάσεις ποτέ,...έτσι θα είναι πάντα μαζί σου. Οι σχέσεις δεν τελειώνουν με τον θάνατο.

Ο Shaggy όμως είναι τώρα εδώ, κι έχει ανάγκη την προσοχή και την αγάπη σου και αντίστροφα...
grouphug


loulou
loulou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : 2++
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιράκι-μπανάκι-
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Δεν ξέρω ποιά να διαλέξω... όλες ίσως;
Motto : Το μέλλον ανήκει σε κείνους που ξέρουν να περιμένουν...
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/04/2008
Mood : Jahan: In memoriam… M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από funambolo Δευ Μαρ 19, 2012 8:14 pm

Τέτα μου, φαντάσου τι αγωνία τα έχεις κι εσύ και πόσο κοντινά σου πλάσματα τα νιώθεις...

Μπουμπουνιλίτσα, ναι, η αλήθεια είναι ότι και χωρίς φωτογραφία την βλέπω μπροστά μου σαν να είναι ζωντανή ακόμη...

Fρogk (χίλια συγνώμη, Κωνσταντίνα είναι το κανονικό, ή κάνω λάθος?) όντως, δεν ξεπερνιούνται αυτές οι απώλειες. Ίσως όμως μάς κάνουν καλύτερους ανθρώπους στην πορεία...

Μαρίνα, κι εμένα μου προκαλεί τρόμο η ιδέα της νεφρικής ανεπάρκειας. Ανείπωτο τρόμο. Αλλά αν χρειαστεί (που το απεύχομαι) πάλι την ίδια προσπάθεια αντιμετώπισής της θα κάνω...

Ελίζα, εσύ, όπως είδα σε άλλο τόπικ, απαγορεύεται δια ροπάλου να κλαις!!! Να γελάς μέχρι τα μουστάκια σου (και με το καλό ε?) !!!

Μαρία, το βλέπω και σε καταλαβαίνω τόοοοσσοοο πολύ..

Βικ, σ΄ευχαριστώ πολύ..

Loulou και να θέλω δεν μπορώ να την ξεχάσω, αλλά, όπως πολύ σωστά είπες, τώρα χρειάζεται κάποιος άλλος τη φροντίδα μου κι αυτό θέλω να κάνω (και αντίστροφα).

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την αποδοχή της συναισθηματικής μου διάρροιας....

kissss kissss kissss
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Μαρ 19, 2012 8:22 pm

Jahan: In memoriam… 72784 Jahan: In memoriam… 72784 Jahan: In memoriam… 72784 Με διέλυσες.. Jahan: In memoriam… 72784 Jahan: In memoriam… 72784 Jahan: In memoriam… 72784 Jahan: In memoriam… 72784
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Jahan: In memoriam… M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από tzelacat Δευ Μαρ 19, 2012 8:38 pm

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
tzelacat
tzelacat
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Motto : There are few things in life more heartwarming than to be welcomed by a cat
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2010
Mood : Jahan: In memoriam… M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από funambolo Δευ Μαρ 19, 2012 9:02 pm

Ευχαριστώ κοριτσάκια!!! Δεν ξέρω κι εγώ τι μ΄έπιασε σήμερα αλλά ελπίζω να μη σας βάρυνα πάρα πολύ!! kissss kissss kissss
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από melinakef Δευ Μαρ 19, 2012 9:29 pm

Πάρα πολύ συγκινητικό... Σε κάποιες τέτοιες ιστορίες σκέφτομαι ότι κάποιες ψυχές μας δείχνουν απλά πόσο μπορούμε να αγαπάμε! Να σου ζήσει ο νέος μικρός σου και η τζαχάν χαίρεται από ψηλά που γνώρισε έναν άνθρωπο που της έδωσε τόση αγάπη, είμαι σίγουρη.... gatoula
melinakef
melinakef
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα/ Ζάκυνθος
Αριθμός γατουνίων : 1 την Νεφερτίτη!!!!!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο και Άνοιξη!!! Ή κρύο και χουχούλιασμα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : όλα αν μπορούσα.....
Motto : Αν δεν καώ εγώ, Αν δεν καείς εσύ ,Αν δεν καούμε εμείς ,Πώς θα γενούν τα σκοτάδια λάμψη;
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/10/2011
Mood : Jahan: In memoriam… M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από funambolo Δευ Μαρ 19, 2012 9:38 pm

melinakef έγραψε:Πάρα πολύ συγκινητικό... Σε κάποιες τέτοιες ιστορίες σκέφτομαι ότι κάποιες ψυχές μας δείχνουν απλά πόσο μπορούμε να αγαπάμε! Να σου ζήσει ο νέος μικρός σου και η τζαχάν χαίρεται από ψηλά που γνώρισε έναν άνθρωπο που της έδωσε τόση αγάπη, είμαι σίγουρη.... gatoula

Αν σου πω ότι κάπου βαθιά μέσα μου έχω την αίσθηση ότι αυτή τον ενέκρινε και μου τον έστειλε? Επί οκτώ χρόνια έλεγα ότι ποτέ δεν θα ξαναπάρω γάτα γιατί δεν έχω τις αντοχές για άλλον αποχαιρετισμό και ξαφνικά πριν από τρεις μήνες άρχισα να ψάχνω από το πουθενά... Έβλεπα στο FB έναν απίθανο μαύρο ημι-νορβηγό αλλά για ακαθόριστους λόγους δεν έπαιρνα να ρωτήσω. Και μετά είδα αυτόν, μαζί με άλλους 35, και κάτι μου είπε ότι "εδώ είμαστε". Δεν ξέρω, ήταν πάντα μια πολύ σοφή γάτα...
thanks thanks thanks
funambolo
funambolo
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 58
Τόπος : Twilight Catzone
Αριθμός γατουνίων : τον Shaggy
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Casanova. Τους απογόνους του Casanova. Τους προγόνους του Casanova. Μέχρι και την αμμολεκάνη του Casanova.
Motto : Garfield: I can.. but I won't
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/01/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από hardtrier Σαβ Απρ 07, 2012 7:32 pm

οτι να πεις σε τετοιες περιπτωσεις εναι παρα πολυ λιγο.πολλοι φιλοι λενε να θυμομαστε τις καλες στιγμες,αυτο ομως δεν θα μας μελαγχολει περισσοτερο?

ειναι βεβαια θεμα χαρακτηρος του καθε ανθρωπου ,το πως αντιλαμβανεται πραγματα και καταστασεις.

καλο ταξιδι στην γατουλα,η οποια θα ζει αιωνια στην καρδια σου. rainbow
hardtrier
hardtrier
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 2,ενα στο ουρανιο τοξο και στις καρδιες μας και ενα στη ζωη μας
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ολες τις εποχες,ειμαστε χαδιαριδες
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/03/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_tour10

http://www.pantastaisia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από AngelNonh Τρι Απρ 10, 2012 4:39 am

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Natasa_Larisa στις Τρι Απρ 10, 2012 4:49 am, 1 φορά
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Jahan: In memoriam… Empty Απ: Jahan: In memoriam…

Δημοσίευση από AngelNonh Τρι Απρ 10, 2012 4:48 am

funambolo έγραψε:Ε βρε Τέτα, δεν ξέρω τι έχω πάθει... Την είδα στον ύπνο μου και ξύπνησα με το δάκρυ κορόμηλο... Embarassed Embarassed

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Εις το επανιδείν ψυχούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δε ξέρω αν σου κάνει καλό που τη βλέπεις ή όχι αλλά εγώ από τη μέρα που την έχασα τη σκέφτομαι συνέχεια....παρακαλάω να έρθει στον ύπνο μου, να την ξαναδώ, να ξαναζήσω τις στιγμές μας....... να νιώσω για λίγο ότι είναι εκεί......δίπλα μου..... Sad Sad Sad
AngelNonh
AngelNonh
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Αριθμός γατουνίων : 5 σπιτογατουλίνια, 6 που κάνουν διακοπές στο κτήμα, 1 αδεσποτoύλα, τη Νονούλα, τη Χαρούλα, το Γκριζάκη και άλλα αγγελούδια στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!
Motto : Οι άνθρωποι που δεν αγαπάνε τις γάτες, σε προηγούμενη ζωή τους ήταν ποντίκια!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/03/2012
Mood : Jahan: In memoriam… M_icecream

https://www.facebook.com/kosmhmanatasa

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης