gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

canine caviar & natural and delicious

+9
koneko
nikos_x
f.m123
Δ²
natalouko
kat-cats
doremi
Anatoli
LAROGATA
13 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Δευ Ιουν 18, 2012 10:10 pm

Εμένα τα ίδια με τη RC θα μου έρθει αν την πάρω, αφού παίρνω μόνο δίκιλες RC. Ανακατεύω την 37 (sterilized) με την 27 (indoor) σε αναλογία 1:1 για να κατεβάσω το ποσοστό της πρωτεϊνης στο 32%. Δεν θέλω τα νεφρά, το συκώτι και η καρδιά της να υφίστανται το 37, γι'αυτό δεν πήρα και την Orijen. Θα έπρεπε πάλι να τη "νοθεύω" και δεν θα μου την έτρωγε καθόλου, αφού είναι λιγότερο γευστική.

Στο ονυχοδρόμιο να πάρεις μια πολύ συνετή απόφαση. Σου το λέω γιατί έχω 3 και η σειρά προτίμησής της είναι από το φθηνότερο στο ακριβότερο. Το φθηνό από τα Jumbo το έχει ξεσκίσει, πάει και ξύνεται κάθε μέρα. Το μέτριο από το pet mania κάποιες φορές το κάνει κρεβάτι και ξαπλώνει και λιάζεται. Το ακριβό από το Pet City ούτε να το φτύσει!
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Ιουν 18, 2012 10:23 pm

Εμένα τα ίδια με τη RC θα μου έρθει αν την πάρω, αφού παίρνω μόνο δίκιλες RC. Ανακατεύω την 37 (sterilized) με την 27 (indoor) σε αναλογία 1:1 για να κατεβάσω το ποσοστό της πρωτεϊνης στο 32%.
Δεν θα ανακατεβα δυο διαφορετικες ξηρες..... Suspect
Η ισορροπια ιχνοστοιχειων,βιταμινων κτλ διαταρασεται. Ο λογος που το σιτηρεσιο για ολα τα ζωα βγαινει σε ποσοστο επι % ειναι επειδη ειναι 100% πληρες κ ισορροπημενο.
Μπορεις να αγοραζεις την fit 32 . 32 πρωτεινη/15 λιπος.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Δευ Ιουν 18, 2012 10:46 pm

Δεν είναι τόσο διαφορετικές, περίπου την ίδια ανάλυση έχουν. Απλώς η μία είναι πιο ενισχυμένη σε πρωτεϊνη και η άλλη σε δημητριακά...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Ιουν 18, 2012 10:51 pm

Aλλο σιτηρεσιο το ενα ομως, αλλο το αλλο....Εστω κ με μικροδιαφορες..... ΑΛΛΑ! Εσυ αποφασιζεις!(Βαλτινος χαχα) Laughing
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Δευ Ιουν 18, 2012 11:04 pm

Αμάν βρε με τα σιτηρέσια! Δεν μπορείς να το πεις "τροφή"; Πιο γρήγορο! Smile
και το "εσύ αποφασίζεις" δεν το έλεγε ο Βούρος;
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Ιουν 18, 2012 11:07 pm

Το λεω σιτηρεσιο γιατι πλεον καταλαβα ποσο δυσκολη δουλεια ειναι να το φτιαξεις! Laughing

Βαλτινος! Το λεει και ο γουγλης!χαχαχ
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Δευ Ιουν 18, 2012 11:12 pm

ΟΚ νόμιζα ο Βούρος.

ΤΡΟΦΗ ΤΡΟΦΗ ΤΡΟΦΗ (ή κροκέτα) Razz
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουν 19, 2012 1:41 am

βγαζει η εταιρια αυτη και κονσερβες με κρεας καστορα... canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 71431
Θα μου πεις ο δικος μου τρωει ορτυκια, περδικες, περιστερια και εχει δοκιμασει στρουθοκαμηλο, ταρανδο, καγκουρω και ενα ειδος μαρσιποφορου ποντικιου... στον καστορα θα κολλησουμε canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 986261
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 10:18 am

dimitroula έγραψε:kat-cats δίνεις σίγουρα αρκετή ποσότητα τροφής; Μήπως χρειάζεται περισσότερο; Λες ότι τα κακά είναι κανονικά και όχι ξερά σαν κούτσουρο, απλά βγαίνουν κάθε 3 μέρες...

Κάτι άσχετο: αυτή η τροφή πώς μυρίζει; με ενδιαφέρει κι εμένα να τη δοκιμάσω.

Δημητρούλα δίνω όση αναγράφεται πάνω στη συσκευασία για τα κιλά της.... τα κακά της είναι σκληρά.....δεν είναι μαλακά...μάλλον προς το κούτσουρο θα έλεγα.... και όταν της δίνω αποκλειστικά μόνον την canine κάνει κάθε 3 ημέρες περίπου. Το κακό είναι ότι δεν της πολυαρέσει απ΄ότι βλέπω....μόλις της βάλω μέσα μερικές κροκέτες royal πέφτει με τα μούτρα να τις φάει και αφήνει την άλλη στο πιάτο της. Η τροφή δεν μυρίζει άσχημα...μάλλον ουδέτερα θα έλεγα...δεν έχει δηλ. κάποιο έντονο άρωμα σε αντίθεση με τη royal sterilized37 που βλέπω πως την προτιμάει!
Μου είπε ο αντιπρόσωπος ότι θα φέρει κι άλλες γεύσεις....θα πάρω να δω.... αυτή τώρα που έχει είναι κοτόπουλο με σολωμό.
Και να φανταστείτε ότι ο σκύλος μου τη λατρεύει την canine caviar με γεύση αρνί... μόλις του βάλω κροκέτα τέτοια αδειάζει το πιάτο και περιμένει κι άλλο!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 10:20 am

f.m123 έγραψε:Κι εμένα με ενδιαφέρει..
Αν σκεφτείτε ότι μια γάτα που τρώει καθαρά ωμή τροφή κάνει κάθε 2 μέρες περίπου κακά (μέσος όρος από ότι έχω διαβάσει), μπορεί να είναι και καλό το ότι δεν πηγαίνει τόσο συχνά τουαλέτα..

O αντιπρόσωπος μου είπε ότι αυτό συμβαίνει είτε γιατί τρώει λίγο λόγω ζέστης...είτε επειδή είναι αφομοιώσιμη σχεδόν 95%!!! δεν είναι κακό μου είπε αυτό...έτσι είανι αυτή η τροφή επειδή είναι ολιστική και πλησιάζει πολύ το φυσικό φαγητό!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από koneko Τρι Ιουν 19, 2012 10:51 am

O δικος μου που τρεφεται μονο με ωμα, παει καθε 1-2 μερες και αν τυχει και δεν φαει πολυ μπορει να κανει και 3 μερες να παει. Δεν εχει κανενα προβλημα δυσκοιλιοτητας. Αν δεν φωναζει οταν κανει την αναγκη της και αν δεν σκαλιζει για ωρα την λεκανη πολλες φορες την ημερα προσπαθωντας να βγαλει κατι, τοτε μην ανησυχεις. Του δικου μου ειναι παντως στεγνα, οπως αυτα: http://www.catnutrition.org/uploads/6/4/4/5/6445971/617438_orig.jpg?222
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 11:17 am

Οχι δεν φωνάζει καθόλου.....και δεν νομίζω ότι τη σκαλίζει σαν να θέλει να κάνει΄και να μην μπορεί.... Αρα να μην στενοχωριέμαι...γιατί όπως καταλαβαίνω αφού είναι αφομοιώσιμη όπως θα ήταν αν έτρωγε ωμά...θα είχε περίπου την ίδια αντίδραση... άρα κακό δεν της κάνει... ουφ...σ'ευχαριστώ πολύ!!!
Τα κακά της είναι σε μέγεθος όπως αυτά που δείχνεις και το ίδιο σκληρά μόνο πιο σκούρα!!
Το ότι δεν της αρέσει πολύ σαν τροφή....μπορεί να είναι και θέμα εποχής, ζέστης κλπ. ή επειδή της άλλαξα την τροφή από ακάνα σε canine; ή απλά λες να μην της αρέσει η γεύση;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουν 19, 2012 11:25 am

Δείτε εδώ: http://pets.webmd.com/cats/cat-constipation-and-fecal-impaction
και εδώ: http://pets.webmd.com/cats/the-scoop-on-cat-poop?page=2

kat-cats εγώ θα συμβουλευόμουν έναν κτηνίατρο, δείχνοντάς του και τη συσκευασία με τα συστατικά της τροφής και όχι τον εμπορικό αντιπρόσωπο της εταιρείας (που είναι πωλητής). Επειδή κι εμείς αντιμετωπίζουμε θέμα δυσκοιλιότητας, άλλαξα γνώμη για την τροφή αυτή και δεν θα το ρισκάρω τελικά...:-(
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 11:52 am

Με τη συγκεκριμένη αντιμετωπίζετε δυσκοιλιότητα; αλήθεια;;;; δηλ. απλά δυσκοιλιότητα ή κλαίει κιόλας.....;;;; σωστό αυτό που λες αλλά οι κτηνίατροι συμβουλεύουν τροφές εμπορικές τύπου hills, royal κλπ. έλεγα να της δώσω κάτι καλύτερο γι'αυτό πήγα από την ακάνα σε αυτήν..... έχω καταμπερδευτεί.... (με λένε κατερίνα)
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 12:01 pm

....αμάν τι είναι αυτά;;;; έχω ανησυχήσει πολύ τώρα.....όμως η Τζίντζερ δεν κλαίει.... ή τουλάχιστον δεν την έχω ακούσει να κλαίει... :-(
Θα αλλάξω την τροφή της δεν μπορώ με την σκέψη ότι μπορεί να της κάνω κακό....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουν 19, 2012 12:03 pm

kat-cats έγραψε:Με τη συγκεκριμένη αντιμετωπίζετε δυσκοιλιότητα; αλήθεια;;;; δηλ. απλά δυσκοιλιότητα ή κλαίει κιόλας.....;;;; σωστό αυτό που λες αλλά οι κτηνίατροι συμβουλεύουν τροφές εμπορικές τύπου hills, royal κλπ. έλεγα να της δώσω κάτι καλύτερο γι'αυτό πήγα από την ακάνα σε αυτήν..... έχω καταμπερδευτεί.... (με λένε κατερίνα)

Κατερίνα όχι, δεν την παίρνουμε αυτή την τροφή. Εδώ την άκουσα και σκέφτηκα να την δοκιμάσω (γιατί κι εγώ ήθελα κάτι καλύτερο, έψαχνα Blue αλλά πάει, τέλος) αλλά επειδή κι εμείς έχουμε χρόνιο θέμα δυσκοιλιότητας τελικά δεν θα το ρισκάρω, τώρα που κάπως έχει στρώσει. Ξέρω για τους κτηνιάτρους και τη λατρεία τους με τη Hill's και την ProPlan (γιατί, άραγε;blinking, κι εγώ από αυτούς παρασυρόμενη έδινα Hill's Kitten σε όλη την παιδική της ηλικία αλλά είχε το θέμα της δυσκοιλιότητας (δηλαδή δεν ενεργούνταν καθημερινά και καμιά φορά πήγαινε, έσκαβε και έφευγε) και όταν στειρώθηκε άλλαξα σε Royal Canin 37 (sterilized), που της βελτίωσε το πρόβλημα. Τώρα ανακατεύω δύο Royal, την 27 με την 37 για να κατεβάσω τα επίπεδα πρωτεϊνης. Επειδή η 27 είναι τίγκα στα σιτηρά, πάλι δημιουργήθηκε πρόβλημα και δίνω πάλι καθημερινά λίγο γάλα εβαπορέ για να βοηθήσω την κατάσταση. Και τελικά είμαστε εντάξει, ενεργείται κάθε πρωί με φυσιολογικά κακά.

Τη royal την επέλεξα ανάμεσα στις εμπορικές γιατί 1-είναι πιο εύκολο να την βρίσκω και 2- γιατί ακούω τελευταία από όλο και περισσότερους γνωστούς μου ότι τα σκυλιά τους έζησαν με Royal και μαγειρευτό πάνω από 15 χρόνια. Αρα, υπέθεσα, δεν θα είναι και τόσο κακή...
Η canine caviar είναι καινούρια εταιρεία, μόλις 5 ετών. Δεν έχει δοκιμαστεί στη μακροζωία των ζώων. Τι να πω τώρα, μήπως ξέρει και κανείς το απολύτως σωστό;;

*Για τον κτηνίατρο σου το είπα γιατί αν τα συστατικά δεν έχουν φυτικές ίνες, μπορεί να μην ευνοούν τη λειτουργία του εντέρου. Εξω οι γάτες στη φύση, παρότι σαρκοβόρες, τρώνε και χόρτα για το λόγο αυτό...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιουν 19, 2012 12:23 pm

Kατερινα, εγω στη θεση σου θα της αλλαζα την τροφη. Σταδιακα θα την ανακατευα με καποια αλλη ωστε να γινει σιγα σιγα η μεταβαση. Το οτι η γατα σου με αλλες τροφες πηγαινε καθε μερα τουαλετα ενω τωρα καθε 3 μερες, εγω θα συμπεραινα οτι η τροφη αυτη δεν ταιριαζει στη γατα μου. Αν της δινεις κονσερβα, δοκιμασε να βαλεις μεσα λιγη βρωμη (κουακερ) αφου πρωτα το εχεις βρεξει με ζουμακι και νερο. Οχι πολυ, λιγοτερο απο κουταλακι του γλυκου. Λογικα θα την βοηθησει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 12:27 pm

Δημητρούλα μου κρίμα...είχατε χρόνιο πρόβλημα εσείς...δεν το ήξερα ότι μπορεί να συμβεί και τέτοιο πράγμα..... :-(
Η Τζίντζερ με την ακάνα δεν είχε ποτέ τέτοιο θέμα. 2 φορές την ημέρα έκανε. Και τώρα με την canine βλέπω αυτή τη συμπεριφορά γι'αυτό μπερδεύτηκα μήπως γίνεται κάτι.....αλλά μου είπαν πως είναι φυσιολογικό γιατί είτε δεν τρώει πολύ είτε οφείλεται και στο ότι αφομοιώνεται σχεδόν 100% από τον οργανισμό... τώρα μπορεί να λένε μπούρδες....τι να σου πω....
Φαντάσου ότι ο Ιντεφίξ, ο σκύλος μου, τρώει τη fish4dogs και του δίνω και λίγο από την canine γιατί του αρέσει πάρα πολύ....αδειάζει το πιάτο του!!!
Στην Τζίντζερ έβαλα τώρα μερικές μέρες μέσα στην canine λίγη royal 37 ή royal 32 fit (είχα πάρει παλιότερα και από τις δύο) και είδα ότι με το που την έβαλα....την καταβρόχθισε!!! μου έκανε εντύπωση.....τώρα τι να σου πω.... είπα να της δώσω κάτι καλύτερο και επειδή είναι και καλοκαίρι λίγο να ξεκουράσω τον οργανισμό της... μου φαίνεται θα γυρίσουμε πάλι στην ακάνα....

Γιατί δεν την δοκιμάζεις και εσύ να δεις; ίσως της πηγαίνει καλύτερα; Οσο για την canine θα σου πρότεινα να πάρεις ένα μικρό δείγμα να δεις πως αντιδρά ο οργανισμός της...μπορεί σε σένα να είναι μια χαρά. Κάποιοι από εδώ που τη δοκιμάζουν είναι ευχαριστημένοι! μπορεί με τις άλλες να υπήρχε πρόβλημα γιατί είναι τίγκα στα σιτηρά...γι'αυτό και εγώ τις απέφευγα...
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 12:29 pm

Anatoli έγραψε:Kατερινα, εγω στη θεση σου θα της αλλαζα την τροφη. Σταδιακα θα την ανακατευα με καποια αλλη ωστε να γινει σιγα σιγα η μεταβαση. Το οτι η γατα σου με αλλες τροφες πηγαινε καθε μερα τουαλετα ενω τωρα καθε 3 μερες, εγω θα συμπεραινα οτι η τροφη αυτη δεν ταιριαζει στη γατα μου. Αν της δινεις κονσερβα, δοκιμασε να βαλεις μεσα λιγη βρωμη (κουακερ) αφου πρωτα το εχεις βρεξει με ζουμακι και νερο. Οχι πολυ, λιγοτερο απο κουταλακι του γλυκου. Λογικα θα την βοηθησει.

λες ε; της κάνω κακό δηλαδή;;; :-( της την ανακατεύω με ένα κουταλάκι του γλυκού κονσέρβας στα 2 γεύματα της ημέρας....αλλά δεν έχω δει διαφορά.... άλλες φορές κάνει κάθε 2 ημέρες, άλλες κάθε 3 ημέρες....
Θεωρείς λοιπόν ότι αυτή η τροφή την κάνει δυσκοίλια έτσι....;;;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από natalouko Τρι Ιουν 19, 2012 12:33 pm

Για να δούμε αν μια τροφή ταιριάζει στην γάτα μας ή αν της κάνει καλό ή κακό πρέπει να την τρώει τουλάχιστον 1-2 μήνες. Δείνοντας της την καινούρια τροφή για κάποιες μέρες δεν μπορούμε να κρίνουμε.. Smile Smile
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιουν 19, 2012 12:36 pm

Ειναι πιθανο. αυτο θα το διαπιστωσεις μονο οταν δεις διαφορά με την αλλαγη. Προς το παρον βαζε της τις κροκετες λιγο βρεγμενες ειτε με νερο ειτε με ζουμακι απο κονσερβα. Μην της ανακατευεις κονσερβα με κροκετες ομως. Την κονσερβα καλυτερα να την τρωει ξεχωριστα. Εκει μπορεις να βαζεις μεσα λιγες νιφαδες βρωμης βρεγμενες με ζουμακι ή νερο.
Ολες οι γατες τρελαινοβται για τροφες Ρογιαλ Κανιν διοτι οι κροκετες ειναι ψεκασμενες με λιπη και τις τραβαει παρα πολυ η μυρωδια τους.

'το θεμα της καλυτερης τροφης ειναι πολυ περιπλοκο. Δε νομιζω να υπαρχει αυτο που λεμε ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Το θεμα ειναι να εχει η τροφη μια αλφα ποιοτητα και να ταιριαξει και στη γατουλα μας.

Μην πανικοβαλεσε, σιγα σιγα θα στρωσει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 12:45 pm

Σας ευχαριστώ για την αμεσότητα! :-)
Λάθος δηλαδή που τις βάζω πάνω στις κροκέτες την κονσέρβα; της τη δίνω σαν μέρος του γεύματος.... να της δίνω κονσέρβα μια φορά στο τόσο ή καθημερινά σαν γεύμα;
Με το που έκανα αλλαγή και ανακάτεψα την canine με την royal την επομένη έκανε κακά....
Τι να κάνω τώρα...; εννοείς να συνεχίσω να της δίνω canine για 1-2 μήνες και να της βρέχω την κροκέτα για να την βοηθήσω; θα την τρώει έτσι; και τη βρώμη από πετ θα την αγοράσω;
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιουν 19, 2012 1:04 pm

kat-cats έγραψε:Σας ευχαριστώ για την αμεσότητα! :-)
Λάθος δηλαδή που τις βάζω πάνω στις κροκέτες την κονσέρβα; της τη δίνω σαν μέρος του γεύματος.... να της δίνω κονσέρβα μια φορά στο τόσο ή καθημερινά σαν γεύμα;
Με το που έκανα αλλαγή και ανακάτεψα την canine με την royal την επομένη έκανε κακά....
Τι να κάνω τώρα...; εννοείς να συνεχίσω να της δίνω canine για 1-2 μήνες και να της βρέχω την κροκέτα για να την βοηθήσω; θα την τρώει έτσι; και τη βρώμη από πετ θα την αγοράσω;

Δεν ξερω εαν ειναι λαθος που βαζεις κροκετα μαζι με κονσερβα. Δε νομιζω. Απλα εχω ακουσει οτι καλυτερα να τις τρωνε ξεχωριστα. Επισης εαν τελικα θες να βρεξεις τις κροκετες της θα πρεπει να τσεκαρεις την συσκευασια διοτι υπαρχουν κροκετες που δεν κανει να βρεχοντε. Νιφαδες βρωμης (το γνωστο κουακερ) θα το βρεις στο σουπερ μαρκετ. Εγω θα προτεινα, αφου ηδη ειδες διαφορα απο οταν της εδωσες Ρογιαλ Κανιν, να συνεχισεις να την ανακατευεις μεχρι που θα σου τελειωσει εντελως η αλλη και μαλλον να μην την ξαναπαρεις.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 1:15 pm

Ναι το ξέρω αυτό με το μούλιασμα της ξηράς τροφής, γι'αυτό δεν το έχω κάνει!
Εχεις δίκιο....και εγώ νομίζω ότι αφού το έρημο το κοριτσάκι μου τρώει τα πάντα, είναι καλόβολο, αλλά αυτή τη συγκεκριμένη δεν την πολυθέλει αλλά και παράλληλα της κάνει θέμα με τα κακά, θα την αλλάξουμε.
Θα της δώσω για το καλοκαίρι αυτή τη λίγη royal fit32 που έχω και μετά θα τη γυρίσω πάλι στην ακάνα! Μια χαρά κακά, μια χαρά τρίχωμα και δόξα τω Θεό δεν μου έκανε πρόβλημα ποτέ!
Ευχαριστώ και πάλι (σόρυ για το πρήξιμο)
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Ιουν 19, 2012 1:23 pm

Ποιο πρηξιμο καλε? xazo
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Ιουν 19, 2012 1:44 pm

ε πως....σας έπρηξα!!! συζήτηση κι αυτή πρωί πρωί... χαχαχαχα
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουν 19, 2012 2:10 pm

kat-cats έγραψε:Δημητρούλα μου κρίμα...είχατε χρόνιο πρόβλημα εσείς...δεν το ήξερα ότι μπορεί να συμβεί και τέτοιο πράγμα..... :-(
(Δήμητρα εγώ, Δημητρούλα η γάτα Smile ). Την μάζεψα από έξω, είχε μείνει ορφανή και μωρό επιβίωνε όπως-όπως, τρώγοντας από σκουλήκια, ποντίκια, φίδια έως ντομάτες και βλήτα...! Προφανώς το έντερό της προσαρμόστηκε σε αυτές τις τροφές (όπως και το έντερο των προγόνων της, γιατί εκεί είναι όλες άγριες) και η ξηρά τροφή της φέρνει δυσκοιλιότητα... Ακόμα και το γρασίδι που της δίνω να μασουλήσει της φέρνει δυσκοιλιότητα. Οι κονσέρβες δεν την επηρεάζουν καθόλου, ενώ μόνο το γάλα μας έχει σώσει!

kat-cats έγραψε:Η Τζίντζερ με την ακάνα δεν είχε ποτέ τέτοιο θέμα. 2 φορές την ημέρα έκανε. Και τώρα με την canine βλέπω αυτή τη συμπεριφορά γι'αυτό μπερδεύτηκα μήπως γίνεται κάτι.....αλλά μου είπαν πως είναι φυσιολογικό γιατί είτε δεν τρώει πολύ είτε οφείλεται και στο ότι αφομοιώνεται σχεδόν 100% από τον οργανισμό... τώρα μπορεί να λένε μπούρδες....τι να σου πω....
είτε γιατί δεσμεύει όλο το νερό από το έντερο, στεγνώνει τα κόπρανα και δεν μπορούν να βγουν..; περισσότερα ή λιγότερα, πάντα πρέπει να υπάρχουν απεκκρίμματα από τον οργανισμό!!

kat-cats έγραψε:Φαντάσου ότι ο Ιντεφίξ, ο σκύλος μου, τρώει τη fish4dogs και του δίνω και λίγο από την canine γιατί του αρέσει πάρα πολύ....αδειάζει το πιάτο του!!!
(τέλειο το όνομα του σκύλου σου!) Ενεργείται κανονικά;

kat-cats έγραψε:Γιατί δεν την δοκιμάζεις και εσύ να δεις; ίσως της πηγαίνει καλύτερα; Οσο για την canine θα σου πρότεινα να πάρεις ένα μικρό δείγμα να δεις πως αντιδρά ο οργανισμός της...μπορεί σε σένα να είναι μια χαρά. Κάποιοι από εδώ που τη δοκιμάζουν είναι ευχαριστημένοι! μπορεί με τις άλλες να υπήρχε πρόβλημα γιατί είναι τίγκα στα σιτηρά...γι'αυτό και εγώ τις απέφευγα...
Το έχω σκεφτεί πολύ, όμως φοβάμαι την πρωτεϊνη. Αν έβρισκα μια ολιστική με χαμηλότερα επίπεδα πρωτεϊνης θα την έπαιρνα! Ασε που οι orijen, acana άρχισαν κι αυτές τα προβλήματα εισαγωγής λόγω οικονομικής κρίσης! Μπορεί να κάνω αυτό που λες με την canine caviar να δω...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουν 19, 2012 3:34 pm

Πεπτικοτητα 100% δεν...95% δεν επισης.... Μax 80 με 85% στην καλυτερη των περιπτωσεων πετυχαινουν. Τα αλλα ειναι εμπορικο μπιρι μπιρι...... sherlock
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Ιουν 20, 2012 12:47 pm

Δήμητρα, Δημητρούλα....εγώ μια φορά μέσα έπεσα!!! χαχαχαχαχα

ναι σίγουρα πιστεύω και εγώ ότι το μπίρι μπίρι είναι φοβερό.....

Μπορεί να συμβαίνει αυτό που λέει η Δήμητρα...ίσως τελικά να παίρνει όλα τα υγρά και γι'αυτό να μην κάνει συχνά....πάντως δεν δείχνει να πονάει... τώρα τι να πω είμαι λίγο μπερδεμένη...γιατί νόμιζα ότι ηρέμησα από το θέμα των τροφών αλλά πάλι στο ψάξιμο είμαι....
Και μένα Δήμητρα από σόι είναι η γάτα μου....απλά τη βρήκα πιο μικρή...μωρό 7 ημερών....οπότε έμαθε σε ότι της δίνω εγώ!
Δοκίμασε και την ακάνα πάντως, η πρωτείνη είναι 35% δεν είναι και φοβερό τελικά όταν σκεφτείς ότι η royal sterilized έχει 37% ενώ η fit έχει 32%....
Ο σκύλος μου ενεργείται τέλεια! αλλά τρώει περισσότερη fish4dogs και του βάζω και λίγες κροκετούλες από την canine, η οποία του αρέσει πολύ!
Κάποια στιγμή του είχα δώσει ένα γεύμα μόνο canine, του άρεσε πολύ και έκανε κακά....απλά λίγα.... γι'αυτό δεν έδωσα σημασία για την Τζίντζερ αρχικά... αλλά όταν είδα ότι έκανε κάθε 2 με 3 ημέρες ανησύχησα....
Και άντε τώρα να ψάχνω πάλι την καλή τροφή για τη γάτα μου..... :-(
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουν 20, 2012 2:00 pm

Πάντως αν βρεις την τέλεια τροφή πες το μου κι εμένα που με ενδιαφέρει...

Ανακατεύω τις 37 με 27 σε αναλογία 1:1 και βγαίνει 32 η πρωτεϊνη. Δεν παίρνω την 32 γιατί μου φαίνεται λίγο κατώτερη στα συστατικά της. Βέβαια αυτό είναι εκτίμηση δική μου, πού να ξέρει κανείς το σωστό...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιουν 20, 2012 4:49 pm

Σημερα εφαγα ΤΗΝ ξενερα... Κτηνιατρος μου εδωσε για τον γατο τροφη c /d ή s/o για τον γατι.Κτηνιατρικες δηλαδη που τις δινουμε οταν υπαρχει προβλημα υγειας.
Μου προτεινε βεβαια κ καποιες αλλες αλλα 23 ευρω για ενα 2κιλο royal canin indoor 27 ,ΔΕΝ τα δινω.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουν 20, 2012 4:59 pm

Νίκο οι ρουαγιάλ είναι όντως πανάκριβες, αλλά όσο περισσότερα κιλά πάρεις τόσο πιο φθηνά θα σου βγει!
Να σας πω, πρόσεξα ότι για τις γάτες την ακάνα την έχουν πχ στο pet4u στην κατηγορία ολιστικών.. Ενώ για σκύλους την έχουν στην κατηγορία super premium.. wtf???
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιουν 20, 2012 5:01 pm

Μην κοιτας τις κατηγοριες στο pet4u. Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ λογικη,πιστεψε με . Razz

Fit 32 ,4kg αγορασα 29 ευρω. Με 26 παιρνω 5κιλα arden grange.Εχε χαρη που δεν εχουν πουθενα εδω κ υποψιαζομαι πως θα ξεμεινω...Πφφ.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουν 20, 2012 5:02 pm

nikos_x έγραψε:Μην κοιτας τις κατηγοριες στο pet4u. Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ λογικη,πιστεψε με . Razz

Fit 32 ,4kg αγορασα 29 ευρω. Με 26 παιρνω 5κιλα arden grange.Εχε χαρη που δεν εχουν πουθενα εδω κ υποψιαζομαι πως θα ξεμεινω...Πφφ.
Κι αυτές τις βρήκα σε ένα σάιτ!
Απλά μου φάνηκε περίεργο που την ίδια μάρκα την έχουν σε δυο εντελώς διαφορετικές κατηγορίες.. Suspect
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 Empty Απ: canine caviar & natural and delicious

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουν 20, 2012 5:07 pm

Φλώρα μην έχεις για μπούσουλα το συγκεκριμένο σάιτ. Απλώς κάνε την παραγγελία σου, είναι όντως εξυπηρετικοί, αλλά να ξέρεις τι αγοράζεις. Μην περιμένεις να μάθεις από το σάιτ ούτε για τα συστατικά ούτε για τίποτα. Στις περισσότερες της RC έχουν γράψει με λάθος σειρά τα συστατικά (ή από αθώο copy/paste ή για να φαίνεται ότι έχει πρώτα το κοτόπουλο ενώ έχει καλαμπόκι!) και μετά βλέπεις άλλα στη συσκευασία. Καλύτερα να τα βλέπεις από την επίσημη σελίδα της εταιρείας που τα φτιάχνει, να κάνεις την αξιολόγησή σου και μετά να παραγγέλνεις.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : canine caviar & natural and delicious - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης