gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

+8
efiny
XIONIS
vaso
Joey
Anatoli
NiaR
nosyparker
Φωτεινή
12 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Φωτεινή Σαβ Σεπ 03, 2011 11:10 pm

nosyparker έγραψε:
Φωτεινή έγραψε:Αχ, αχ, αχ, αχ... Τι γλυκούλι!!! Ενδιαφέρθηκε κανείς;

Η efiny αλλά ποιος θα την κατεβάσει στην Αθήνα; Suspect

Δεν μπορεί να έρθει να την πάρει; Άλλοι πάνε εξωτερικό να πάρουν γάτα (και την πληρώνουν κιόλας tafos )
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 04, 2011 9:59 am

Φωτεινή έγραψε:
Δεν μπορεί να έρθει να την πάρει; Άλλοι πάνε εξωτερικό να πάρουν γάτα (και την πληρώνουν κιόλας tafos )

Αυτό θα πρέπει να το αποφασίσει η ίδια, εάν ενδιαφέρεται σφόδρα.

nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από NiaR Κυρ Σεπ 04, 2011 11:33 am

Φωτεινή έγραψε:
nosyparker έγραψε:
Φωτεινή έγραψε:Αχ, αχ, αχ, αχ... Τι γλυκούλι!!! Ενδιαφέρθηκε κανείς;

Η efiny αλλά ποιος θα την κατεβάσει στην Αθήνα; Suspect

Δεν μπορεί να έρθει να την πάρει; Άλλοι πάνε εξωτερικό να πάρουν γάτα (και την πληρώνουν κιόλας tafos )

καλα χαλαρώστε...σπίτι σε ένα γατάκι θελει να δώσει η κοπέλα...
οσοι έχουν την άνεση και θέλουν καλά κάνουν και αγοράζουν απο εξωτερικό, αλλά μην συγκρίνουμε τώρα ανόμοια πράγματα!

Νόζυ μίλησες μαζί της??? Αν το θέλει 100% να το βάλουμε στο φεις στο " ταξιδεψτε συνοδευοντας ενα ζωακι" (καπως ετσι ειναι σε ομαδα ) και ηδη υπάρχει άτομο που μπορεί να κατέβει το αλλο Σάββατο με αεροπλάνο
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Σεπ 04, 2011 11:39 am

Φωτεινή έγραψε:
Δεν μπορεί να έρθει να την πάρει; Άλλοι πάνε εξωτερικό να πάρουν γάτα (και την πληρώνουν κιόλας tafos )

Ε και? Τι συγκρινουμε? Αλλοι μπορουν να ταξιδεψουν ή/και να πληρωσουν και αλλοι οχι.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 04, 2011 11:51 am

NiaR έγραψε:

Νόζυ μίλησες μαζί της??? Αν το θέλει 100% να το βάλουμε στο φεις στο " ταξιδεψτε συνοδευοντας ενα ζωακι" (καπως ετσι ειναι σε ομαδα ) και ηδη υπάρχει άτομο που μπορεί να κατέβει το αλλο Σάββατο με αεροπλάνο

Το έχω βάλει. Και υπάρχει και πιθανότητα τα κατέβει μια φίλη Αθήνα σύντομα, αλλά ακόμα δεν ξέρει πότε ακριβώς. Το θέμα είναι κατ' αρχήν να αποφασίσει η efiny αν θέλει μικρό γατάκι ή ενήλικη γάτα και δεύτερον, αν θέλει τη Σειρήνα 100% ή αν θέλει ένα οποιοδήποτε μικρό γατάκι. Εμείς της τη δίνουμε πάντως. Smile

Κορίτσια, δέχομαι αρκετά τηλέφωνα από Αθήνα, αλλά μόλις ακούσουν ότι η γατούλα είναι στη Θεσ/νίκη, με ρωτάν αν μπορώ να τους την πάω κι εγώ ως γνωστόν δεν μπορώ. Και δεν θέλω. Όποιος ενδιαφέρεται για ένα ζωάκι, ας κάνει τον κόπο να έρθει να το πάρει. Αν δεν θέλει να μπει στον κόπο να μετακινηθεί, σημαίνει ότι δεν το θέλει πολύ.

nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Joey Κυρ Σεπ 04, 2011 12:05 pm

Eγω παντως θα εβαζα την αγγελια για την μεταφορα σε ολα τα φιλοζωικα γκρουπ. Εγω ετσι εκανα και βρήκα απιστευτα γρηγορα, μου εκανε τρομερη εντυπωση η ανταποκριση και η καλοσυνη του κοσμου. Μπορει να ήταν και τυχερή η Ηρα βέβαια Smile
Joey
Joey
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 στο σπίτι και 1 στον ουρανό
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αποφάσισα επιτέλους!! Την χιονάτη!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από vaso Κυρ Σεπ 04, 2011 12:17 pm

nosyparker έγραψε:
NiaR έγραψε:

Νόζυ μίλησες μαζί της??? Αν το θέλει 100% να το βάλουμε στο φεις στο " ταξιδεψτε συνοδευοντας ενα ζωακι" (καπως ετσι ειναι σε ομαδα ) και ηδη υπάρχει άτομο που μπορεί να κατέβει το αλλο Σάββατο με αεροπλάνο

Το έχω βάλει. Και υπάρχει και πιθανότητα τα κατέβει μια φίλη Αθήνα σύντομα, αλλά ακόμα δεν ξέρει πότε ακριβώς. Το θέμα είναι κατ' αρχήν να αποφασίσει η efiny αν θέλει μικρό γατάκι ή ενήλικη γάτα και δεύτερον, αν θέλει τη Σειρήνα 100% ή αν θέλει ένα οποιοδήποτε μικρό γατάκι. Εμείς της τη δίνουμε πάντως. Smile

Κορίτσια, δέχομαι αρκετά τηλέφωνα από Αθήνα, αλλά μόλις ακούσουν ότι η γατούλα είναι στη Θεσ/νίκη, με ρωτάν αν μπορώ να τους την πάω κι εγώ ως γνωστόν δεν μπορώ. Και δεν θέλω. Όποιος ενδιαφέρεται για ένα ζωάκι, ας κάνει τον κόπο να έρθει να το πάρει. Αν δεν θέλει να μπει στον κόπο να μετακινηθεί, σημαίνει ότι δεν το θέλει πολύ.


Καταρχάς ας ηρεμήσουμε....
Δεν το βρίσκω σωστό να λέγονται όλα αυτά, χωρίς και την παρουσία της Efiny...
To ότι δεν έχει την δυνατότητα να μετακινηθεί δεν σημαίνει ότι δεν το θέλει το γατάκι...
Ο οποιοσδήποτε....
Η μετακίνηση δεν πρέπει να βαραίνει μόνο αυτό που το θέλει,αλλά και αυτόν που το δίνει...
Διαφορετικά ας γίνεται αναφορά στην εκάστοτε αγγελία ότι είναι στην τάδε περιοχή και θα δοθεί εκεί...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Anatoli Κυρ Σεπ 04, 2011 12:18 pm

nosyparker έγραψε:
NiaR έγραψε:

Νόζυ μίλησες μαζί της??? Αν το θέλει 100% να το βάλουμε στο φεις στο " ταξιδεψτε συνοδευοντας ενα ζωακι" (καπως ετσι ειναι σε ομαδα ) και ηδη υπάρχει άτομο που μπορεί να κατέβει το αλλο Σάββατο με αεροπλάνο

Το έχω βάλει. Και υπάρχει και πιθανότητα τα κατέβει μια φίλη Αθήνα σύντομα, αλλά ακόμα δεν ξέρει πότε ακριβώς. Το θέμα είναι κατ' αρχήν να αποφασίσει η efiny αν θέλει μικρό γατάκι ή ενήλικη γάτα και δεύτερον, αν θέλει τη Σειρήνα 100% ή αν θέλει ένα οποιοδήποτε μικρό γατάκι. Εμείς της τη δίνουμε πάντως. Smile

Κορίτσια, δέχομαι αρκετά τηλέφωνα από Αθήνα, αλλά μόλις ακούσουν ότι η γατούλα είναι στη Θεσ/νίκη, με ρωτάν αν μπορώ να τους την πάω κι εγώ ως γνωστόν δεν μπορώ. Και δεν θέλω. Όποιος ενδιαφέρεται για ένα ζωάκι, ας κάνει τον κόπο να έρθει να το πάρει. Αν δεν θέλει να μπει στον κόπο να μετακινηθεί, σημαίνει ότι δεν το θέλει πολύ.


Δεν ειναι ακριβως ετσι. Ισως η δουλεια του, τα οικονομικα του ή οι συνθηκες να μην του επιτρεπουν να κανει 1000+ χλμ για α ερθει να το παρει.
Μπορεις να διευκρινησεις στην αγγελια οτι εσυ το μπορεις να το παραδοσεις μονο εντος Θεσσαλονικης.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 04, 2011 12:39 pm

vaso έγραψε:
Διαφορετικά ας γίνεται αναφορά στην εκάστοτε αγγελία ότι είναι στην τάδε περιοχή και θα δοθεί εκεί...
Anatoli έγραψε:
Μπορεις να διευκρινησεις στην αγγελια οτι εσυ το μπορεις να το παραδοσεις μονο εντος Θεσσαλονικης.

Εγώ σε όλες τις αγγελίες έχω γράψει ότι η γατούλα βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη. Απλά κάποια sites δεν αναγράφουν όλες τις πληροφορίες ή όσοι διαβάζουν τις αγγελίες δεν τις διαβάζουν όλοκληρες, τι να πω! Δεν έχω πρόβλημα να την δώσω και στην Κρήτη, αλλά δε νομίζω ότι θα πρέπει να την παραδώσω η ίδια.

Η efiny γνωρίζει ότι δεν μπορώ να ταξιδέψω Αθήνα και έχουμε πει σε ΠΜ ότι αν στο μεταξύ βρει άλλη γατούλα, θα με ενημερώσει, να μην ελπίζω για τη Σειρήνα. Και φυσικά κι εγώ, αν βρω ενδιαφερόμενο από Θεσσαλονίκη, θα προτιμήσω να τη δώσω εδώ. Δεν ειπώθηκε κάτι αρνητικό για την efiny, προς Θεού!

Joey έγραψε:Eγω παντως θα εβαζα την αγγελια για την μεταφορα σε ολα τα φιλοζωικα γκρουπ. Εγω ετσι εκανα και βρήκα απιστευτα γρηγορα, μου εκανε τρομερη εντυπωση η ανταποκριση και η καλοσυνη του κοσμου. Μπορει να ήταν και τυχερή η Ηρα βέβαια Smile

Την έχω βάλει. Μου έστειλε μήνυμα κάποια κοπέλα ότι μπορεί να την κατεβάσει, αλλά θέλει να της πληρώσω τις μισές βενζίνες. Το θεωρώ τραγικό και μόνο που το πρότεινε, τη στιγμή που θα κατέβαινε Αθήνα ούτως ή άλλως.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από vaso Κυρ Σεπ 04, 2011 12:57 pm

nosyparker έγραψε:
vaso έγραψε:
Διαφορετικά ας γίνεται αναφορά στην εκάστοτε αγγελία ότι είναι στην τάδε περιοχή και θα δοθεί εκεί...
Anatoli έγραψε:
Μπορεις να διευκρινησεις στην αγγελια οτι εσυ το μπορεις να το παραδοσεις μονο εντος Θεσσαλονικης.

Εγώ σε όλες τις αγγελίες έχω γράψει ότι η γατούλα βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη. Απλά κάποια sites δεν αναγράφουν όλες τις πληροφορίες ή όσοι διαβάζουν τις αγγελίες δεν τις διαβάζουν όλοκληρες, τι να πω! Δεν έχω πρόβλημα να την δώσω και στην Κρήτη, αλλά δε νομίζω ότι θα πρέπει να την παραδώσω η ίδια.

nosyparker έγραψε:Με βάφτισαν Σειρήνα γιατί είμαι φωνακλού. Φωνάζω όταν πεινάω, όταν διψάω, όταν θέλω τουαλέτα, αλλά κυρίως φωνάζω όταν θέλω αγκαλίτσα. Κι έτσι καταφέρνω και γίνεται πάντα το δικό μου.

Είμαι 5-6 εβδομάδων, τρώω κροκετούλα, αλλά μου αρέσει πολύ και το γαλατάκι, χρησιμοποιώ την αμμολεκάνη μου, σκαρφαλώνω, πηδάω απ' τα κρεβάτια και κάνω ό,τι μπορώ για να τραβήξω την προσοχή. Είμαι πολύ κοινωνική και πολύ περίεργη. Πιπιλάω αυτάκια και τρυπώνω παντού. Σίγουρα θα με αγαπήσεις.


Επικοινωνία: nosyparker70@hotmail.com & 6936779306


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 04, 2011 1:06 pm

Βρε συ Βάσω, για τα άλλα sites λέω, όχι για το γατόσπιτο. Εδώ ο καθένας μπορεί να δει στο προφίλ μου ότι βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη. Λες να βάζω αγγελίες για γατάκια που φροντίζω σε άλλη πόλη;
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από vaso Κυρ Σεπ 04, 2011 2:29 pm

nosyparker έγραψε:Βρε συ Βάσω, για τα άλλα sites λέω, όχι για το γατόσπιτο. Εδώ ο καθένας μπορεί να δει στο προφίλ μου ότι βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη. Λες να βάζω αγγελίες για γατάκια που φροντίζω σε άλλη πόλη;

Ναι δεν αμφιβάλλω...

Το ότι το γράφει στο προφίλ, δεν είναι και απόλυτα σίγουρο ότι κάποιος θα το προσέξει...
Οι συγκεκριμένες αγγελίες είχαν αναρτηθεί από πολλούς εδώ στο ΦΒ...Έτσι αν κάποιος έμπαινε το πιο πιθανό να εστίαζε στην αγγελία και στον τρόπο επικοινωνίας. Laughing

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από XIONIS Κυρ Σεπ 04, 2011 4:07 pm

Κι οχι μονο! Αν δεν διευκρινιζεις οτι δε στελνεις εκτος Θεσσαλονικης μπορει καποιος να περιμενει να το κανεις. Πολλοι προκειμενου να βρουν σπιτι στο ζωακι που μαζεψαν τα στελνουν κι εκτος πολης. Πριν κανενα μηνα ο ανηψιος μου πηγε στο λιμανι του Πειραια γατακι που εδινε η φιλη του η Μαριτινα που γραφει κι εδω για να παει στη Μυτιληνη γιατι εκει βρηκε σπιτι! Δεν ειναι κατι που δεν συνηθιζεται!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Σεπ 04, 2011 4:19 pm

Δεν είπα πουθενά ότι δεν στέλνω εκτός Θεσσαλονίκης. Ούτε το έκανα θέμα γιατί κανείς απαιτεί να του το πάω. Εξηγώ τηλεφωνικώς ότι δεν μπορώ να το μεταφέρω και ότι ΑΝ και ΟΤΑΝ βρεθεί άτομο να το μεταφέρει, ευχαρίστως να τους το δώσω το γατάκι. Απλά οι περισσότεροι λένε "ΟΚ ευχαριστώ" και με το δίκιο τους. Εγώ ούτε να τα ξεφορτωθώ θέλω τα γατάκια ούτε να τα δώσω όπου να'ναι προκειμένου να μην τα έχω εγώ. Αν δόθηκε τέτοια εντύπωση, με συγχωρείτε. Απλά δεν μπορώ να μετακινηθώ και το εξηγώ. Αν κάποιος έχει πρόβλημα μ' αυτό, ε τι να κάνω;

nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Φωτεινή Δευ Σεπ 05, 2011 7:30 am

Τίποτα να μην κανεις, Νόζυ.. Νομίζω ότι οι περισσότεροι θελουν ζώο να τους το πας στο πιάτο. Η δουλειά είναι μία δικαιολογία που ευσταθεί, το να μην έχεις λεφτά να πάρεις το τρένο ή το αεροπλάνο για Θεσσαλονίκη, λυπάμαι αλλά δεν στέκει. Από τη στιγμή που παίρνεις γάτα, έχεις τα χρήματα να τη συντηρήσεις και να τη φροντίσεις, άρα και τα χρήματα για ένα εισιτήριο. Προφανώς, δεν τη θες πολύ τη συγκεκριμένη γάτα για να πας να την πάρεις. Άποψή μου πάντα, έτσι; Ούτε εμένα μου περισσεύουν, ούτε παίρνω τα τρελά λεφτά, αλλά θα πήγαινα να πάρω τη γατούλα που θέλω.. Εκτός αν βαριόμουν..
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 7:52 am

καλημερα σε ολους! κατα τχη ειδα τη δημοσιευση κ νομιζω οτι 8α πρεπει να μιλησω κ εγω!! καταρχην εγω 8ελω ενα γατουνι κ δε με νοιαζει απο ποιο μερος 8α ειναι! καταλαβαινω οτι η μεταφορα ειναι δυσκολη υπο8εση κ για τους δυο, κ για τη nosy αλλα κ για μενα! το οτι δεν εχουμε τη δυνατοτητα να μετακινη8ουμε προς 8εσσαλονικη η προς α8ηνα ειναι σεβαστο κ γιαυτο προσπα8ουμε να βρουμε λυση! φωτεινη αν 8εωρεις οτι το οικονομικο δεν ειναι προβλημα δωσε εσυ στη nosy η σε μενα τα εξοδα αφου κ εσυ 8ες να βοη8ησεις για τη σειρηνα!! δεν ειναι σωστο να κρινεις κανεναν κ ειδικα για το οικονομικο! οσο αφορα τη συντηρηση της σειρηνας αυτο ειναι εξασφαλισμενο αλλιως δεν ειχα λογο να μπω κα στον κοπο! με την ιδια λογικη 8α επρεπε να παω στην αμερικη αν η8ελα μια αμερικανικη κοντοτριχη!! με τη nosy εχουμε μιλησει κ 8α βρουμε λυση, μην ανησυχεις!! τωρα 8ελω τη σειρηνα ακομα πιο πολυ κ ηξερα οτι ειναι ξεχωριστη αφου ακομα δεν ηρ8ε κ εγινε ολοκληρο 8εμα Veryhappy nosy τελος! τη σειρηνα 8α τη παρω εγω! 8α βρουμε τροπο, ενταξει??

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Σεπ 05, 2011 9:23 am

efiny έγραψε:καλημερα σε ολους! κατα τχη ειδα τη δημοσιευση κ νομιζω οτι 8α πρεπει να μιλησω κ εγω!! καταρχην εγω 8ελω ενα γατουνι κ δε με νοιαζει απο ποιο μερος 8α ειναι! καταλαβαινω οτι η μεταφορα ειναι δυσκολη υπο8εση κ για τους δυο, κ για τη nosy αλλα κ για μενα! το οτι δεν εχουμε τη δυνατοτητα να μετακινη8ουμε προς 8εσσαλονικη η προς α8ηνα ειναι σεβαστο κ γιαυτο προσπα8ουμε να βρουμε λυση! φωτεινη αν 8εωρεις οτι το οικονομικο δεν ειναι προβλημα δωσε εσυ στη nosy η σε μενα τα εξοδα αφου κ εσυ 8ες να βοη8ησεις για τη σειρηνα!! δεν ειναι σωστο να κρινεις κανεναν κ ειδικα για το οικονομικο! οσο αφορα τη συντηρηση της σειρηνας αυτο ειναι εξασφαλισμενο αλλιως δεν ειχα λογο να μπω κα στον κοπο! με την ιδια λογικη 8α επρεπε να παω στην αμερικη αν η8ελα μια αμερικανικη κοντοτριχη!! με τη nosy εχουμε μιλησει κ 8α βρουμε λυση, μην ανησυχεις!! τωρα 8ελω τη σειρηνα ακομα πιο πολυ κ ηξερα οτι ειναι ξεχωριστη αφου ακομα δεν ηρ8ε κ εγινε ολοκληρο 8εμα ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 501866 nosy τελος! τη σειρηνα 8α τη παρω εγω! 8α βρουμε τροπο, ενταξει??

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 742497 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 501866 Με γεια σας και καλοφάγωτη η κουκλίτσα!ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από niou Δευ Σεπ 05, 2011 9:40 am

SuperCatz έγραψε:
efiny έγραψε:καλημερα σε ολους! κατα τχη ειδα τη δημοσιευση κ νομιζω οτι 8α πρεπει να μιλησω κ εγω!! καταρχην εγω 8ελω ενα γατουνι κ δε με νοιαζει απο ποιο μερος 8α ειναι! καταλαβαινω οτι η μεταφορα ειναι δυσκολη υπο8εση κ για τους δυο, κ για τη nosy αλλα κ για μενα! το οτι δεν εχουμε τη δυνατοτητα να μετακινη8ουμε προς 8εσσαλονικη η προς α8ηνα ειναι σεβαστο κ γιαυτο προσπα8ουμε να βρουμε λυση! φωτεινη αν 8εωρεις οτι το οικονομικο δεν ειναι προβλημα δωσε εσυ στη nosy η σε μενα τα εξοδα αφου κ εσυ 8ες να βοη8ησεις για τη σειρηνα!! δεν ειναι σωστο να κρινεις κανεναν κ ειδικα για το οικονομικο! οσο αφορα τη συντηρηση της σειρηνας αυτο ειναι εξασφαλισμενο αλλιως δεν ειχα λογο να μπω κα στον κοπο! με την ιδια λογικη 8α επρεπε να παω στην αμερικη αν η8ελα μια αμερικανικη κοντοτριχη!! με τη nosy εχουμε μιλησει κ 8α βρουμε λυση, μην ανησυχεις!! τωρα 8ελω τη σειρηνα ακομα πιο πολυ κ ηξερα οτι ειναι ξεχωριστη αφου ακομα δεν ηρ8ε κ εγινε ολοκληρο 8εμα ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 501866 nosy τελος! τη σειρηνα 8α τη παρω εγω! 8α βρουμε τροπο, ενταξει??

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 742497 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 501866 Με γεια σας και καλοφάγωτη η κουκλίτσα!ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749

+1
niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Φωτεινή Δευ Σεπ 05, 2011 9:50 am

efiny έγραψε:καλημερα σε ολους! κατα τχη ειδα τη δημοσιευση κ νομιζω οτι 8α πρεπει να μιλησω κ εγω!! καταρχην εγω 8ελω ενα γατουνι κ δε με νοιαζει απο ποιο μερος 8α ειναι! καταλαβαινω οτι η μεταφορα ειναι δυσκολη υπο8εση κ για τους δυο, κ για τη nosy αλλα κ για μενα! το οτι δεν εχουμε τη δυνατοτητα να μετακινη8ουμε προς 8εσσαλονικη η προς α8ηνα ειναι σεβαστο κ γιαυτο προσπα8ουμε να βρουμε λυση! φωτεινη αν 8εωρεις οτι το οικονομικο δεν ειναι προβλημα δωσε εσυ στη nosy η σε μενα τα εξοδα αφου κ εσυ 8ες να βοη8ησεις για τη σειρηνα!! δεν ειναι σωστο να κρινεις κανεναν κ ειδικα για το οικονομικο! οσο αφορα τη συντηρηση της σειρηνας αυτο ειναι εξασφαλισμενο αλλιως δεν ειχα λογο να μπω κα στον κοπο! με την ιδια λογικη 8α επρεπε να παω στην αμερικη αν η8ελα μια αμερικανικη κοντοτριχη!! με τη nosy εχουμε μιλησει κ 8α βρουμε λυση, μην ανησυχεις!! τωρα 8ελω τη σειρηνα ακομα πιο πολυ κ ηξερα οτι ειναι ξεχωριστη αφου ακομα δεν ηρ8ε κ εγινε ολοκληρο 8εμα Veryhappy nosy τελος! τη σειρηνα 8α τη παρω εγω! 8α βρουμε τροπο, ενταξει??

Δεν αναφέρθηκε κανείς σε εσάς, κυρία μου, γιατί το παίρνετε προσωπικά;
Και προτάσεις του τύπου "δώσε εσύ τα λεφτά αφού ενδιαφέρεσαι για τη Σειρήνα" κομμένες.. θεωρώ ότι είναι εξυπνάδες και κουτοπονηριές.
Λυπάμαι που θιχτήκατε, δεν είχα τέτοια πρόθεση και δεν αναφερόμουν σε εσάς σχετικά με τη μεταφορά. Καταλαβαίνω ότι λόγω ηλικίας και υποχρεώσεων σας είναι δύσκολο να μετακινηθείτε για να πάρετε μια γάτα. Και επίσης νομίζω ότι πολύ καλά κάνετε και επιμένετε στη Σειρήνα, είναι μια κούκλα και θα αποτελέσει σημαντικό παράγοντα στην ανατροφή της εγγονής σας.
Μακάρι να βρείτε μια λύση σύντομα και σας εύχομαι ό,τι καλύτερο!
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 10:18 am

αγαπητη φωτεινη νομιζω οτι κουτοπονηρια ηταν αυτο που ειπες εσυ οτι αμα η8ελα 8α πηγαινα στη 8εσσαλονικη εγω! φυσικα κ αναφερ8ηκες λοιπον σε μενα προσωπικα αφου η nosy ειπε οτι η εφινυ ενδιαφερ8ηκε!! δεν ειμαι χαζη! καταλαβαινω παρα παρα πολυ καλα ! ουτε εγω σου επετρεψα να μιλησεις κ να 8ιξεις καταστασεις αλλα το εκανες!! σου απαντησα με το ιδιο υφος που απαντησες κ εσυ! με το ιδιο δικαιωμα λοιπον μιλαω κ εγω εκτος αν υπαρχει χουντα!! αυτο εσυ το 8εωρησες κουτοπονηρια λοιπον!! δε 8ελω να μαλωσω ουτε να απολογη8ω σε κανεναν γιατι δεν ειναι κατι που αφορα κανεναν! εδω πιστευω ειμαστε μια παρεα με κοινο στοχο, την αγαπη μας για τις γατες, αν ειναι να κρινεται αυτη η αγαπη οικνομικα κ η προσωπικη μας κατασταση τοτε δε με αφορα κ να αποχωρησω απο τη παρεα!

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 10:22 am

κ οι δικες σου προτασεις σχετικα με την εγγονη μου κομμενες!! δε σου ε8ιξα την οικογενεια!!

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Σεπ 05, 2011 10:32 am

Κορίτσια, ας χαλαρώσουμε λίγο, πρωί πρωί δευτεριάτικα..

Efiny, δεν έχεις κανένα λόγο ν' αποχωρίσεις από την παρέα, οι απόψεις ενός μέλους δεν αντικατοπτρίζουν τις απόψεις του φόρουμ.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 10:41 am

το ελπιζω σουπερ! κ συγνωμη αν αναστατωσα τους υπολοιπους ομως 8εωρησα οτι ο τροπος που μιλαει δεν ειναι σωστος απο γενικης αποψης κ οχι μονο στην αναφορα της σε μενα! το 8εμα 8εωρειται ληξαν για μενα!

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Σεπ 05, 2011 10:54 am

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 742497

Η Σειρήνα είναι πανέμορφο πλάσμα, είναι αυτή που ξεχώρισα από τα 3 αδερφάκια που έσωσε και μεγάλωσε η Νόζυ, αν και έχω μια αδυναμία στα τρικολόρ γατούνια, τ' ομολογώ!ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 323663 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 270712
Είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε υπέροχα, παρεούλα!ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 952616 ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 322479
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 11:00 am

εχεις δικιο!!! κ εγω τη ξεχωρισα!! ακουσα πολλες συμβουλες κ οι περισσοτεροι μου ειπαν να παρω ενηλικη γατα ομως πρεπει να πιστευουμε κ λιγο στη τυχη! η σειρηνα εχει κοινα με τα παιδια μου...ολο πειναει!! δεν ειναι τυχαιο αυτο!!! κα8ε μερα ολη μερα τα παιδια μου ειναι πειναω κ πειναω!! τωρα 8α εχω κ τη σειρηνα happy2

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από vaso Δευ Σεπ 05, 2011 11:01 am

Efiny δεν χρειάζεται να αποχωρήσεις από την παρέα μας.
Με το καλό να δεχθείς την Σειρήνα σου....
Και θα είναι χαρά μας να μαθαίνουμε κάθε τόσο νέα της και να βλέπουμε φωτογραφίες της.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 11:11 am

βασω δεν ειχα σκοπο να αποχωρησω γιαυτο κ ρωτησα αν το site ειναι αυτης της αποψης τοτε 8α το εκανα κ φανταζομαι κ οι περισσοτεροι απο εσας! το να μετρας την αγαπη με λεφτα νομιζω οτι δεν ειναι σωστο! κ για τους αν8ρωπους οχι μονο για τα ζωα!

περιμενω τωρα εναγωνιως τη σειρηνα μου! το μεσημερακι 8α παω να της ψωνισω!! μολις τη παραλαβω 8α βαλω κ φωτο στο νεο της σπιτι!! Veryhappy

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Σεπ 05, 2011 11:11 am

efiny έγραψε:εχεις δικιο!!! κ εγω τη ξεχωρισα!! ακουσα πολλες συμβουλες κ οι περισσοτεροι μου ειπαν να παρω ενηλικη γατα ομως πρεπει να πιστευουμε κ λιγο στη τυχη! η σειρηνα εχει κοινα με τα παιδια μου...ολο πειναει!! δεν ειναι τυχαιο αυτο!!! κα8ε μερα ολη μερα τα παιδια μου ειναι πειναω κ πειναω!! τωρα 8α εχω κ τη σειρηνα ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 986261

Μόνο που η Σειρήνα θα σου λέει : πεινιάου κ πεινιάου!ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 986261ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 986261ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 986261ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 45749
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 11:14 am

αχαχαχαχαχαχα happy2
ετσι ακριβως!!! ειναι γραφτο μου φαινεται να ακουω σε ολη μου τη ζωη τη λεξη ''πειναω'' σε ολες τις...γλωσσες!!!

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Σεπ 05, 2011 11:48 am

Με το καλο να τη δεχτεις! oksmily3 Veryhappy
Περιμενουμε νεα σας!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από niou Δευ Σεπ 05, 2011 12:05 pm

Περιμενουμε νεα σας σε καινουριο θεματακι!!!

niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Φωτεινή Δευ Σεπ 05, 2011 12:11 pm

efiny έγραψε:αγαπητη φωτεινη νομιζω οτι κουτοπονηρια ηταν αυτο που ειπες εσυ οτι αμα η8ελα 8α πηγαινα στη 8εσσαλονικη εγω! φυσικα κ αναφερ8ηκες λοιπον σε μενα προσωπικα αφου η nosy ειπε οτι η εφινυ ενδιαφερ8ηκε!! δεν ειμαι χαζη! καταλαβαινω παρα παρα πολυ καλα ! ουτε εγω σου επετρεψα να μιλησεις κ να 8ιξεις καταστασεις αλλα το εκανες!! σου απαντησα με το ιδιο υφος που απαντησες κ εσυ! με το ιδιο δικαιωμα λοιπον μιλαω κ εγω εκτος αν υπαρχει χουντα!! αυτο εσυ το 8εωρησες κουτοπονηρια λοιπον!! δε 8ελω να μαλωσω ουτε να απολογη8ω σε κανεναν γιατι δεν ειναι κατι που αφορα κανεναν! εδω πιστευω ειμαστε μια παρεα με κοινο στοχο, την αγαπη μας για τις γατες, αν ειναι να κρινεται αυτη η αγαπη οικνομικα κ η προσωπικη μας κατασταση τοτε δε με αφορα κ να αποχωρησω απο τη παρεα!

efiny έγραψε:κ οι δικες σου προτασεις σχετικα με την εγγονη μου κομμενες!! δε σου ε8ιξα την οικογενεια!!

Δε θα δώσω συνέχεια στο θέμα γιατί είμαστε στο φόρουμ και οι άλλοι δε φταίνε σε τίποτα. Επιμένω ότι δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλα σε όλους αυτούς που βλέπω κατά καιρούς να θέλουν ζώο εξ αποστάσεως, αλλά να μην είναι διατεθειμένοι να κουνήσουν ούτε το μικρό τους δαχτυλάκι για να το πάρουν. Αν ήσουν καιρό, όπως εγώ, στα φόρουμ και στις αγγελίες ζώων που χαρίζονται θα το καταλάβαινες. Δεν έθιξα εσένα, ούτε την οικογένειά σου, ίσα ίσα που σεβάστηκα τη μεγάλη σου ηλικία και την ιδιότητά σου και σου μίλησα στον πληθυντικό. Sorry και καλώς ήρθες. Ελπίζουμε να μείνεις για καιρό και να μας λες για τη γατούλα σας.
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από efiny Δευ Σεπ 05, 2011 12:23 pm

φωτεινη δε μπηκα εδω μεσα για να τσακω8ω με κανεναν! απλα να ξερεις οτι η προσεγγιση σου ειναι λα8ος! οχι μονο για μενα αλλα για ολους!! πρεπει να σεβεσαι το γεγονος οτι ολος ο κοσμος δεν εχει τη δυνατοτητα με μετακινη8ει για πολλους λογους κ οτι αυτο δε σημαινει οτι δεν αγαπαει τα ζωακια!!! λες συνεχως οτι δεν ειχες σκοπο να με 8ιξεις αλλα σε ολα σου τα μηνυματα με 8ιγεις!! πρωτα απο ολα με την ηλικια μου!! εχεις λυσσαξει ομως!!! δε με νοιαζει η ηλικια μου καλη μου!! ο χρονος εξυπηρετει αν8ρωπινες αναγκες!! τιποτα παραπανω!! ισως νασαι μικροτερη απο μενα κ γιαυτο να εχεις αυτες τις αποψεις!

efiny
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : πειραιας
Αριθμός γατουνίων : μια κ μοναδικη...Σειρηνα!
Motto : ματια σαν το μελι...βηματισμος απαλος σαν το μεταξι...στα ματια της αντικατοπτριζεται η δικη μας ζωη...
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/09/2011
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από vaso Δευ Σεπ 05, 2011 12:33 pm

Φωτεινή έγραψε:
efiny έγραψε:αγαπητη φωτεινη νομιζω οτι κουτοπονηρια ηταν αυτο που ειπες εσυ οτι αμα η8ελα 8α πηγαινα στη 8εσσαλονικη εγω! φυσικα κ αναφερ8ηκες λοιπον σε μενα προσωπικα αφου η nosy ειπε οτι η εφινυ ενδιαφερ8ηκε!! δεν ειμαι χαζη! καταλαβαινω παρα παρα πολυ καλα ! ουτε εγω σου επετρεψα να μιλησεις κ να 8ιξεις καταστασεις αλλα το εκανες!! σου απαντησα με το ιδιο υφος που απαντησες κ εσυ! με το ιδιο δικαιωμα λοιπον μιλαω κ εγω εκτος αν υπαρχει χουντα!! αυτο εσυ το 8εωρησες κουτοπονηρια λοιπον!! δε 8ελω να μαλωσω ουτε να απολογη8ω σε κανεναν γιατι δεν ειναι κατι που αφορα κανεναν! εδω πιστευω ειμαστε μια παρεα με κοινο στοχο, την αγαπη μας για τις γατες, αν ειναι να κρινεται αυτη η αγαπη οικνομικα κ η προσωπικη μας κατασταση τοτε δε με αφορα κ να αποχωρησω απο τη παρεα!

efiny έγραψε:κ οι δικες σου προτασεις σχετικα με την εγγονη μου κομμενες!! δε σου ε8ιξα την οικογενεια!!

Δε θα δώσω συνέχεια στο θέμα γιατί είμαστε στο φόρουμ και οι άλλοι δε φταίνε σε τίποτα. Επιμένω ότι δεν αναφερόμουν σε εσένα αλλα σε όλους αυτούς που βλέπω κατά καιρούς να θέλουν ζώο εξ αποστάσεως, αλλά να μην είναι διατεθειμένοι να κουνήσουν ούτε το μικρό τους δαχτυλάκι για να το πάρουν. Αν ήσουν καιρό, όπως εγώ, στα φόρουμ και στις αγγελίες ζώων που χαρίζονται θα το καταλάβαινες. Δεν έθιξα εσένα, ούτε την οικογένειά σου, ίσα ίσα που σεβάστηκα τη μεγάλη σου ηλικία και την ιδιότητά σου και σου μίλησα στον πληθυντικό. Sorry και καλώς ήρθες. Ελπίζουμε να μείνεις για καιρό και να μας λες για τη γατούλα σας.

Φωτεινή θα σε παρακαλέσω να σταματήσεις αυτήν την στιγμή τις ειρωνίες και τις μπηχτές.
Εάν συνεχιστεί θα αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα...


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Empty Απ: ΣΕΙΡΗΝΑ { ΣΠΛΙΤ}

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Σεπ 05, 2011 12:35 pm

Ποια ηλικια βρε παιδια? Η Efiny ειναι 41 χρονων και η Φωτεινη 88 συμφωνα με τις ηλικιες στα προφιλ! Razz

Ας σοβαρευτουμε λιγο. Τι ρολο παιζει η ηλικια και αναφερεται σαν μιασμα? Οι περισσοτερες εδω μεσα κοντα στην ηλικια της Efiny και της Φωτεινης ειμαστε. Ειναι μετρο φιλοζωιας η ηλικια ή η οικονομικη ανεση για να παρεις ή οχι ενα ζωο? Ή αν μπορει ο αλλος να ταξιδεψει?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΣΕΙΡΗΝΑ  { ΣΠΛΙΤ} Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης