gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

+33
psipsa
anta
zeledaki
kouix
drummerboy
Rupi
koneko
mpoulaalekoula
SuperCatz
zaharitsa
houlieta
Kikiriki
arianna
psika
mairy
Anatoli
nosyparker
ladycat
alexfiestat
ellaki
Πούπσυ
doremi
Fotoula
Chouzouris
Smokys
NiaR
melitta
LAROGATA
marianthia
flokatoula
XIONIS
Φωτεινή
Paw
37 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 22, 2013 9:21 am

Μην ακούω βλακείες ότι θα σε μισήσουν. Απλώς θα ταλαιπωρηθούν λίγο μια μέρα για να γλιτώσουν την ταλαιπωρία όλη την υπόλοιπη ζωή τους και να παρατείνουν το χρόνο της!! Αυτό που λέω είναι διαπιστωμένο από στατιστικές, τα στειρωμένα που ζουν έξω επιβιώνουν πολύ περισσότερα χρόνια, κατά μέσο όρο, από τα αστείρωτα και φυσικά δε γεννούν συνεχώς μωρά που πεθαίνουν από αρρώστιες/ ατυχήματα κλπ Επίσης δεν ταλαιπωρούνται με συνεχείς γέννες και καθημερινούς καβγάδες και τραυματισμούς και αρρώστιες που μεταδίδονται με το ζευγάρωμα. Επίσης θα πάρουν βάρος, πράγμα που είναι πάρα πολύ δύσκολο στα αστείρωτα, τα περισσότερα αστείρωτα που κυκλοφορούν έξω είναι ελλιποβαρή. Στα δικά μου είδα τρομερή αλλαγή, 10 φορές πιο υγιή και ξέγνοιαστα φαίνονται τα στειρωμένα μου από τα αστείρωτα!! Όλα καλά να πάνε και να μας γράψεις νέα!mati mati mati  Να μην τον βγάλεις έξω πριν περάσει εντελώς η επίδραση της νάρκωσης, πράγμα που μπορεί να πάρει και 24 ώρες με την ένεση!
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από Paw Δευ Ιουλ 22, 2013 9:52 am

Το θέμα της στείρωσης των αδέσποτων είναι (κατ'εμε) μεγάλο θέμα και σηκώνει πολύ συζήτηση. Ετσι είχαμε ξεκινησει αυτό το thread και γράφτηκαν πολλές και διάφορες απόψεις, δίνεται αρκετή τροφή για σκέψη. Αν θέλετε, τσεκάρετέ το Smile

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Μην ακούω βλακείες ότι θα σε μισήσουν. Απλώς θα ταλαιπωρηθούν λίγο μια μέρα για να γλιτώσουν την ταλαιπωρία όλη την υπόλοιπη ζωή τους και να παρατείνουν το χρόνο της!! Αυτό που λέω είναι διαπιστωμένο από στατιστικές, τα στειρωμένα που ζουν έξω επιβιώνουν πολύ περισσότερα χρόνια, κατά μέσο όρο, από τα αστείρωτα και φυσικά δε γεννούν συνεχώς μωρά που πεθαίνουν από αρρώστιες/ ατυχήματα κλπ Επίσης δεν ταλαιπωρούνται με συνεχείς γέννες και καθημερινούς καβγάδες και τραυματισμούς και αρρώστιες που μεταδίδονται με το ζευγάρωμα. Επίσης θα πάρουν βάρος, πράγμα που είναι πάρα πολύ δύσκολο στα αστείρωτα, τα περισσότερα αστείρωτα που κυκλοφορούν έξω είναι ελλιποβαρή. Στα δικά μου είδα τρομερή αλλαγή, 10 φορές πιο υγιή και ξέγνοιαστα φαίνονται τα στειρωμένα μου από τα αστείρωτα!! Όλα καλά να πάνε και να μας γράψεις νέα!mati mati mati  Να μην τον βγάλεις έξω πριν περάσει εντελώς η επίδραση της νάρκωσης, πράγμα που μπορεί να πάρει και 24 ώρες με την ένεση!

Τζούλι, δες και αυτό
dgriman έγραψε:Θα ήθελα να προσθέσω ένα πραγματικό γεγονός που συνέβη σε εμάς.

Ο Τίγρης και Λιόντας, ήταν 2 αδεσποτάκια τα οποία γεννήθηκαν εδώ, μεγάλωσαν εδώ, έτρωγαν εδώ, τα χαϊδεύαμε, και ήταν ήρεμα με εμάς μόνο. Κάποια στιγμή είπαμε να τα στειρώσουμε για να μην "χαθούν" κατά τη φάση οίστρου. Το κάναμε. ο Τίγρης και ο Λιόντας συνέχισαν να ζουν εδώ κοντά μας. Κάποια στιγμή μέσα στο πανικό του οίστρου που είχαν διάφορα αρσενικά, πέρασαν και από εδώ κάποια. Το αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπόρεσαν να παλέψουν, δεν είχαν τις ορμόνες να διεκδικήσουν το χώρο τους. Δαγκώθηκαν, και εκδιώχθηκαν από εδώ, επικράτησαν τα αρσενικά που είχαν ορμόνες. Οπότε ο λόγος του στείρωσε να μη φύγει το αδέσποτο, αποδείχθηκε μύθος, 2 αδερφάκια έφυγαν και κάποιες φορές τα είδαμε, αλλά δεν ξαναγύρισαν. Εκδιώχθηκαν σαν αδύνατοι από τα υπόλοιπα, όπως συμβαίνει στη φύση για τους "αδύναμους κρίκους" του είδους.
Paw
Paw
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 1 γαταγγελουδάκι.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο γουργουρίζω και Άνοιξη λιάζομαι με μισόκλειστα μάτια
Motto : Μην αφήσεις αυτό που σε τρώει να χορτάσει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 22/02/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_violi

http://www.freakout.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 22, 2013 10:42 am

Paw έγραψε:Το θέμα της στείρωσης των αδέσποτων είναι (κατ'εμε) μεγάλο θέμα και σηκώνει πολύ συζήτηση. Ετσι είχαμε ξεκινησει αυτό το thread και γράφτηκαν πολλές και διάφορες απόψεις, δίνεται αρκετή τροφή για σκέψη. Αν θέλετε, τσεκάρετέ το Smile

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Μην ακούω βλακείες ότι θα σε μισήσουν. Απλώς θα ταλαιπωρηθούν λίγο μια μέρα για να γλιτώσουν την ταλαιπωρία όλη την υπόλοιπη ζωή τους και να παρατείνουν το χρόνο της!! Αυτό που λέω είναι διαπιστωμένο από στατιστικές, τα στειρωμένα που ζουν έξω επιβιώνουν πολύ περισσότερα χρόνια, κατά μέσο όρο, από τα αστείρωτα και φυσικά δε γεννούν συνεχώς μωρά που πεθαίνουν από αρρώστιες/ ατυχήματα κλπ Επίσης δεν ταλαιπωρούνται με συνεχείς γέννες και καθημερινούς καβγάδες και τραυματισμούς και αρρώστιες που μεταδίδονται με το ζευγάρωμα. Επίσης θα πάρουν βάρος, πράγμα που είναι πάρα πολύ δύσκολο στα αστείρωτα, τα περισσότερα αστείρωτα που κυκλοφορούν έξω είναι ελλιποβαρή. Στα δικά μου είδα τρομερή αλλαγή, 10 φορές πιο υγιή και ξέγνοιαστα φαίνονται τα στειρωμένα μου από τα αστείρωτα!! Όλα καλά να πάνε και να μας γράψεις νέα!mati mati mati  Να μην τον βγάλεις έξω πριν περάσει εντελώς η επίδραση της νάρκωσης, πράγμα που μπορεί να πάρει και 24 ώρες με την ένεση!

Τζούλι, δες και αυτό
dgriman έγραψε:Θα ήθελα να προσθέσω ένα πραγματικό γεγονός που συνέβη σε εμάς.

Ο Τίγρης και Λιόντας, ήταν 2 αδεσποτάκια τα οποία γεννήθηκαν εδώ, μεγάλωσαν εδώ, έτρωγαν εδώ, τα χαϊδεύαμε, και ήταν ήρεμα με εμάς μόνο. Κάποια στιγμή είπαμε να τα στειρώσουμε για να μην "χαθούν" κατά τη φάση οίστρου. Το κάναμε. ο Τίγρης και ο Λιόντας συνέχισαν να ζουν εδώ κοντά μας. Κάποια στιγμή μέσα στο πανικό του οίστρου που είχαν διάφορα αρσενικά, πέρασαν και από εδώ κάποια. Το αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπόρεσαν να παλέψουν, δεν είχαν τις ορμόνες να διεκδικήσουν το χώρο τους. Δαγκώθηκαν, και εκδιώχθηκαν από εδώ, επικράτησαν τα αρσενικά που είχαν ορμόνες. Οπότε ο λόγος του στείρωσε να μη φύγει το αδέσποτο, αποδείχθηκε μύθος, 2 αδερφάκια έφυγαν και κάποιες φορές τα είδαμε, αλλά δεν ξαναγύρισαν. Εκδιώχθηκαν σαν αδύνατοι από τα υπόλοιπα, όπως συμβαίνει στη φύση για τους "αδύναμους κρίκους" του είδους.

Ναι, το έχω δει. Μου το είχε πει ο Δημήτρης όταν  πήγαινα να στειρώσω τα κορίτσια μου. Ένας λόγος που στείρωσα μόνο τις θηλυκές είναι αυτός, εξαρτάται από τη γάτα και τις συνθήκες, βέβαια. Αλλά οι θηλυκές, οι δικές μου τουλάχιστον, επιβλήθηκαν μια χαρά, ίσα ίσα ρίχνουν πολύ περισσότερες φάπες και διεκδικούν την περιοχή τους πολύ πιο έντονα από τους αρσενικούς αστείρωτους. Μερικούς τους έχουν διώξει κιόλας οι κυρίες.happy2 Πάντως στη γειτονιά μου, όπως και σε πολλές άλλες περιοχές που έχω ακούσει, τα μόνα ζώα που επιβίωσαν πολλά χρόνια ήταν τα στειρωμένα, και δη τα θηλυκά. Οι πιο γηραιές γάτες, η μία πάνω από 10 ετών, είναι θηλυκές που δε γέννησαν ποτέ. Αρσενικός υπάρχει ένας αστείρωτος 3,4 ετών το πολύ, όλοι οι άλλοι νεώτεροι, μεγαλύτερος κανείς... tafos
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Δευ Ιουλ 22, 2013 11:23 am

ο κτηνιατρος με ειδοποίησε να πάω αύριο στις 11!
μου είπε επίσης οτι μπορώ να τον πάρω κοιμισμένο ή να τον αφήσω εκεί και να τον πάρω κατα τις 8 το βράδυ.Εγω διαλέγω!
Το αποφάσισα να κάνω τις στειρώσεις και να συνεχίσουν να ζουν σε αυλή,όμως θα βάλω μεταλλικό πλέγμα γύρω γύρω και φαντάζομαι οτι δεν θα έχω επισκέψεις απο άγριους γάτους.
Θέλω να τα βάλω και μέσα αλλα δεν μπαίνουν,στο μπαλκόνι φοβάμαι μην πέσουν δεν ξέρω αν ισχύει,έμενα πάντα σε μονοκατοικία και τώρα στο διαμέρισμα εχω ανασφάλεια.
Επίσης να πω οτι απο τα χέρια μου πέρασαν πολλά γατιά,δεν τα στειρώναμε γιατί όλοι ελεγαν οτι παρεμβαίνουμε στη φύση,το αποτελεσμα ήταν κανένα να μη μου ζήσει πάνω απο 5 χρόνια.
Τωρα πείσμωσα,ξέρω οτι δεν αλλάζουν τα πράγματα αλλά βελτιώνονται,λιγότερα αδέσποτα λιγότερη δυστυχία,έτσι νιώθω.
Βαρεθηκα να κλαίω,να ψάχνω σε σκουπίδια και να βρίσκω σακούλες με νεογέννητα,σιχαίνομαι να ακούω δήθεν φιλόζωους να μου λενε αμα γεννήσει ριχνεις αιθερα και "κοιμούνται" τα μικρά και αλλα τετοια έξυπνα.
Σκέφτομαι να αρχίσω απο αυτά που έχω στην αυλή μου και μετά να πηγαίνω σε γατοαποικίες που ταιζω και να κάνω μια στείρωση τη βδομάδα (για οικονομικούς λόγους).
Το θέμα με τα αδέσποτα είναι τραγικό και κανένας φορέας κρατικός δεν κάνει κάτι,μόνο τα σωματεία και οι φιλόζωοι.
Στη γειτονιά μου έχω και ενα αλλο θέμα,κάποιοι τα δηλητηριάζουν,εχει κάπως σταματήσει τα 2 τελευταία χρόνια,ενας γείτονας που υποψιαζόμουν πέθανε και απο τοτε δεν ξαναγινε κάτι.
Εχω δει πως είναι αυτες οι στιγμές ενος ζωου και δεν θα το ξεχάσω ποτέ.
Θα τα στειρώσω στη σκέψη οτι μπορεί να ζήσουν τέτοιες καταστάσεις!

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 22, 2013 12:42 pm

Ειδικά αν η περιοχή σας είναι επικίνδυνη λόγω της ανθρώπινης... παρέμβασης, νομίζω θα είναι ευχής έργο να κάνεις μερικές στειρώσεις. Κι αν περιφράξεις όσο το δυνατόν καλύτερα την αυλή, τότε και τα δικά σου θα είναι εξαιρετικά προστατευμένα. Με το καλό και περαστικά σας!! Αν θέλεις να διαβάσεις τις δικές μου εμπειρίες επί του θέματος, έχω γράψει αναλυτικά εδώ. http://www.gatospito.com/t9253-topic Από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη λέω να συνεχίσω και με τα επόμενα θηλυκά.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Ιουλ 22, 2013 1:58 pm

Πολυ καλα τα ειπατε, καλη επιτυχια ολα καλα θα πανε oksmily3 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από ΜαύροςΓάτος Δευ Ιουλ 22, 2013 2:33 pm

Οσο ο Μαυρουλης μου ζουσε εξω στο περιβολι,αν και στειρωμενος επαιρνε θεση σε γατοκαυγαδες κι ας ηταν μονο 4 κιλα γατουλης! Τολμαγε και τα εβαζε με θηρια ολοκληρα.Απο αυτα τα θηρια δεν ξαναειδα κανενα στην γειτονια.Στην πλατεια του χωριου μονο γυρνανε καποια με βγαλμενα ματια,αρρωστα,αδυνατα να τα λυπαται η ψυχη σου.Οποτε ΝΑΙ στην στειρωση.
ΜαύροςΓάτος
ΜαύροςΓάτος
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Αριθμός γατουνίων : δύο πανθηράκια!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όσες ζουν στους αφιλόξενους δρόμους
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2012
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Τρι Ιουλ 23, 2013 10:14 am

Καλημέρα!
Το γάτο δεν τον πήγα για στείρωση.
Έχετε ακούσει που λένε οτι αυτό που φοβάσαι θα συμβεί?
Φοβόμουν μη πέσω σε χασάπη γιατρό,βρήκα κάποιον,με έπεισε οτι όλα καλά και έκλεισα ραντεβου,σήμερα έμαθα οτι ο συγκεκριμένος είναι κακός επαγγελματίας και πολλά άλλα τραγικά που έχει κανει.
Φαντάζεστε τι χουνέρι θαπάθαιναν τα γατιά μου?
Ψάχνω για άλλον τώρα!Ακόμα δεν μπορώ να συνέλθω με όσα άκουσα

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από kouix Τρι Ιουλ 23, 2013 10:35 am


Ελπιζω να υπαρχει καποιο μελος εδω του γατοσπιτου να σου συστήσει (με προσωπικο μηνυμα) εναν κτηνιατρο που να ειναι και οικονομικος αλλα και καλός στην δουλεια του!
Υπομονη.... Smile 

Ο δικος μου ειναι καλός χειρουργός, αλλά δεν θα τον ελεγα οικονομικό....No 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Τρι Ιουλ 23, 2013 12:35 pm

ναι θα το ηθελα αν ξέρει κάποιος καλο γιατρό

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Τρι Ιουλ 23, 2013 3:33 pm

Καλησπερα μπορεις να επικοινωνησεις και με την animal action που συνεργαζονται με κτηνιατρους κ εχουν καλες τιμες κ ενα αλλο μελος απο εδω ειχε παει μια γατουλα κ ειχε πει οτι ηταν πολυ εξυπηρετικοι Διεύθυνση
Δ. Φαληρέως 43
ATHENS: D. Falireos 43, N. Faliro 18547
Νέο Φάληρο
E-mail
info@animalactiongreece.gr, gawf@gawf.org.uk
Τηλέφωνο
2103840010
Φαξ
2104828122
Bρε
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΟΜΑΔΙΚΗ

Δημοσίευση από ολιβερ Τετ Ιουλ 24, 2013 9:28 pm

Ειμαι η Ολιβερ με 7 γατακια και 25 περιπου αδεσποτα στην αυλη του εξοχικου. Σημερα εκανα την εγγραφη μου και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν σε καθε Δημο προγραμματα για στειρωση γατων. Στο χωριο που εχουμε το δευτερο σπιτι μας καταφευγουν συχνα στην λυση της....φολλας και καθε φορα που χανω καποια υποφερω πολυ. Η εναλλακτικα αν στην Χαλκιδικη μπορει καποια γατοομαδα να αναλαβει στειρωση μπορω να προσφερω μονο για τα φαρμακα αντιβιοτικα κλπ δυστυχως δεν εχω χωρο για να φιλοξενησω τις επεμβασεις.Shocked 

ολιβερ
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 65
Αριθμός γατουνίων : 7
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:41 am

Καλως ηρθες υποτιθεται πως πλεον ολοι οι δημοι ειναι υποχρεωμενοι να στειρωνουν τα αδεσποτα αλλα δεν το κανουν οι περισσοτεροι καλο θα ηταν να ρωτησεις και στο δημο της χαλκιδικης μηπως και κανουν ποτε δεν ξερεις αλλιως σιγα σιγα με προτεραιοτητα τα θυληκα αν μπορεις να ξεκινησεις σε ενα σωστο γιατρο τις στειρωσεις ουτε εγω ειχα χωρο και ετσι εμεναν μια νυχτα στο κτηνιατρο και το πρωι που ειχε φυγει η ναρκωση εντελως τα επεστρεφα στο χωρο τους κ ολα καλα..Smile 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Τετ Ιουλ 31, 2013 1:34 pm

σημερα το απογευμα θα στειρώσω τη μια γάτα μου,τη θυληκή.Μακάρι να πάνε ολα καλά!

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Τετ Ιουλ 31, 2013 7:58 pm

πάλι αναβολή.

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Πεμ Αυγ 08, 2013 7:09 pm

σήμερα την πήγα για στείρωση,έκλαιγε σπαραχτικά μέσα στο κλουβί,μου ήρθε να μην κανω τίποτα κ να την αφήσω στην ησυχία της,μετά επικράτησε η λογική και οτι σε λίγο θα "γατογεμίσω" πάλι,την άφησα και θα την πάρω πρώτα ο Θεός αύριο.Θετική ενέργεια!

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Πεμ Αυγ 08, 2013 8:15 pm

Kαλα εκανες και το ξανασκεφτηκες και τα δικα μου κλαινε πολυ στη γατοφορο μεσα στο αμαξι αλλα καποια πραγματα πρεπει να γινονται για το καλο τους ολα καλα θα πανε να μας ενημερωσεις Laughing 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Πεμ Αυγ 08, 2013 9:55 pm

εγω είμαι πρωτάρα με τέτοια,όσες γατες είχα ήταν τόσο εξοικειωμένες με το αμάξι που δεν είχα καν κλουβί!

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Πεμ Αυγ 08, 2013 9:57 pm

μίλησα με τη γιατρό πριν 1 ωρα και μόλις είχε τελειωσει το χειρουργείο και πήγε πολύ καλά,αύριο θα πάω να τη πάρω!Τωρα που είναι στειρωμένη δεν θα τη πειράζουν οι αρσενικοί?

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Παρ Αυγ 09, 2013 12:06 pm

Μπραβο πολυ καλα εγω οσες στειρωσα που ζουσαν στο δρομο στην αρχη καποιοι αρσενικοι που ηταν εξοικιωμενοι μαζι τους πηγαιναν να τις ενοχλησουν για ερωτα αλλα αυτες δεν ηθελαν κ τελικα το πηραν αποφαση...οσο για το αυτοκινητο ουτε στα πιο τρελλα μου ονειρα δεν καθονται...
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από purina Παρ Αυγ 09, 2013 2:00 pm

Θελω να στειρωσω εναν αδεσποτο αρσενικουλι ειχε περασει και πριν μηνες ικτερο αλλα ειναι καλα τωρα.Τον φαγανε οι ερωτες τοτε και σημερα δεν εχει ερθει απ το πρωι βεβαια εγω ελειπα και καποιες ωρες και δεν ξερω αν ηρθε τοτε.Θα εχει καποιο προβλημα μετα με τα αλλα εξω?φοβαμαι και λιγο τη διατροφη του μη παθει καμια ουρολιθιαση και αντε να τον καταλαβω.Βαζω και κακα με το μιαλο μου που δεν εχει φανει ακομα για φαει και τις τελευταιες μερες η ωρεξη του ηταν λιγο μειωμενη με το ζορι τον πιεζω να φαει φερνω 2-3 τροφες για να διαλεξει...ειναι περιοδος ζευγαρωματος και φερεται ετσι????
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Παρ Αυγ 09, 2013 7:32 pm

πριν λίγο γυρίσαμε απο το γιατρό,μόλις άνοιξε το κλουβί πετάχτηκε έξω και έφυγε,είχε πάθει σοκ,μου το είπε κ η γιατρός οτι μπορεί να συμβεί,περιμένω τώρα να γυρίσει.

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Παρ Αυγ 09, 2013 7:45 pm

Ναι ετσι κανουν μπορει και να κρυφτει για 2 μερες μεχρι να νιωσει καλα παντως πηγαν ολα καλα καλη αναρωση τωρα..Veryhappy 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Παρ Αυγ 09, 2013 8:03 pm

ευχαριστούμε,μόλις την είδα στο διπλανό σπίτι να γυρίζει στο ταρατσάκι,λείπουν και εχει ησυχία εκεί,ελπίζω να πεινάσει γρήγορα και να έρθει στην αυλή

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Σαβ Αυγ 10, 2013 6:40 pm

Μόλις πείνασε και ήρθε το κορίτσι μου!!!!!!!!!Ειναι μια χαρά ζωηρή και πεινασμένη,η δε τομή είναι κέντημα,3 ραμματάκια όλα κ όλα.Το μ'ονο που με ανησύχησε είναι οτι μάλλον εκοψε ένα ράμα και κρεμόταν λίγο η κλωστούλα,θα πάτω το γιατρό να ρωτήσω,ευτυχώς της έχει κάνει ενεσιμη αντιβίωση.

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Σαβ Αυγ 10, 2013 8:45 pm

https://www.youtube.com/watch?v=R4Pjoo8pKHU

Γύρισε η Σουρτούκω σήμερα!!!!!!γύρισε!!!!!!!!!!!!!!


εχω ξεφύγει αλλά χάρηκα πάρα πολύ.Είναι μια χαρά,τη χάιδεψα κιόλας και μάλλον με "συγχώρεσε" για τη ταλαιπωρία.Τη Δευτέρα έχει σειρά ο Στέφανος!

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Κυρ Αυγ 11, 2013 12:53 am

Μπραβο πολυ καλα Veryhappy  οι γατες εχουν τρομερους οργανισμους αναρωνουν πολυ γρηγορα και οι αρσενικοι ειναι πολυ πιο ευκολοι στη στειρωση καλα κανεις και τα στειρωνεις καλη συνεχεια...
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από anta Δευ Αυγ 12, 2013 12:02 pm

Μόνο έτσι θα ανακουφιστεί λίγο το θέμα με τα αδέσποτα,το πήρα απόφαση.Τελικά είναι σοφό το καλύτερα να τα στειρώνεις παρά να τα ταίζεις.Κάθε μήνα θα κάνω 2 στειρώσεις σε αδέσποτα,το κόστος είναι εξαιρετικά μικρό,όσο θα έκανε μια παραγγελία απο σουβλατζίδικο,ε θα τρώμε 2 φορές λιγότερο απεξω,το λέω έτσι απλά γιατί πλέον λόγω της κρίσης αποθαρρυνεται ο κόσμος,όταν μιλάω για στείρωση λένε ποιος εχει λεφτά?Θα δανειστώ και μια γατοπαγίδα απο φιλοζωική και αναλαμβάνω δράση,οχι αλλα ταλαιπωρημένα ζωάκια!!!!!!!!Την κτηνίατρο τη συστήνω ανεπιφύλακτα,τέλεια δουλειά!Η γάτα μου είναι μια χαρά,τρώει,παίζει,τρέχει όλα φυσιολογικά

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Αυγ 12, 2013 12:47 pm

Μακαρι σε καθε γειτονια να υπηρχε και ενα ατομο να κανει στειρωσεις εγω εκανα σε καποια ηρεμα τωρα για τα αγρια χρειαζεται γατοπαγιδα αλλιως δεν πιανονται αντε καλη συνεχεια μη το βαλεις κατω...ουτε εγω βεβαια χαχαχαχα Smile 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 Empty Απ: Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Αυγ 12, 2013 12:50 pm

Αnta σε ποια περιοχη μενεις ποια ειναι η κτηνιατρος σου αν μπορεις στειλε μου προσωπικο μηνυμα για την κτηνιατρο ευχαριστω
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Στείρωση αδεσποτογατων και οι γάτες ως μέρος της διατροφικής αλυσίδας - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης