gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

+54
alex..niaou
Debbie4ever
vaso
Smokys
Mary-Fish
Δ²
funambolo
Karamela
otz
nikos_x
marea
Λιλούκι
f.m123
Naerdiel
kat-cats
Μαυρογατος
Bijoux743
mpoulaalekoula
zaharitsa
houlieta
polina4smile
koneko
Dreamer
my kristi
marsy-mona
Maskotaki
Sisy
flokatoula
za(cat)istas
LAROGATA
Πούπσυ
tralala
lamprini
uptight
vickypop
Kikiriki
nelly 's mother
alexia54
Λιαννα
kounelaki
alexandrakicat
aiorasky
doremi
Chouzouris
aporw
crescent_moon
NiaR
Anatoli
XIONIS
moukelis
natalouko
dianna.claudia
SuperCatz
Φωτεινή
58 απαντήσεις

Σελίδα 14 από 29 Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:38 pm

Παιδιά δεν έχω περιθώριο να κάνω φασαρία γιατί τα σκασμένα μου δάγκωσαν τη συσκευασία όσο κοιμόμουν και δεν είναι σε "άριστη κατάσταση". Δεν τα πρόλαβα γαμώτο και τώρα το πρόσεξα.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 10:40 pm

Ωραια.Μπορεις να τους δωσεις να την φανε και να ησυχασεις?
Μια χαρα τροφη ειναι και οι μικρες σου ειναι γατακια,οχι γαγιαδες ωστε να φοβασαι.Επισης ειναι για 2 μηνες μονο οχι για καναν χρονο.
blinking
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 10:45 pm

Φλώρα μέχρι τώρα έδινες RC kitten 36??
Aν ανακατεύεις την Earthborn με μια άλλη σε αναλογία 1:1 (μισό-μισό), θέλεις μία που να έχει 28% πρωτεϊνη, που όμως δε νομίζω ότι θα βρεις για γατάκια. Τι χρονικό περιθώριο έχεις να την κρατήσεις στην άκρη να τους τη δώσεις σε μεγαλύτερη ηλικία;

Οσο για τη συσκευασία, αν δεν έχει ανοίξει (να πάρουν αέρα οι κροκέτες) δε νομίζω οτι υπάρχει πρόβλημα...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:45 pm

nikos_x έγραψε:Ωραια.Μπορεις να τους δωσεις να την φανε και να ησυχασεις?
Μια χαρα τροφη ειναι και οι μικρες σου ειναι γατακια,οχι γαγιαδες ωστε να φοβασαι.Επισης ειναι για 2 μηνες μονο οχι για καναν χρονο.
blinking
Λες; Τι λέτε οι υπόλοιποι; Μαρία, Δήμητρα; Να τους τη δώσω για 2 βδομάδες προς το παρόν μόνη της και βλέπω πως θα τους κάτσει;
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 10:47 pm

Εγώ δεν θα την έδινα σκέτη... tafos
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:47 pm

Δήμητρα ναι, αυτή..
Έκαναν τρυπούλες στην άκρη τα βλαμμένα. Ε αν είναι να την κρατήσω όμως τι διαφορά θα έχει να τους τη δώσω τώρα που είναι και μικρά; Εξάλλου πλήρωσα τα μαλλιοκεφαλά μου. Μετά έχω κανονίσει να πάρω ακάνα.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τρι Ιουλ 03, 2012 10:49 pm

Άλλη λύση είναι να την τρώει μόνο η Χιονάτη που δεν έχει θέμα. Αλλά μετά θα πρέπει να βάλουμε πρόγραμμα, το μπολ δε θα είναι μονίμως γεμάτο και να είμαι και πάνω από το κεφάλι τους μέχρι να τελειώσουν, μη ζηλέψει η μία και πάει στης άλλης να φάει.
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από aporw Τρι Ιουλ 03, 2012 11:03 pm

dimitroula έγραψε:Εγώ δεν θα την έδινα σκέτη... tafos

Και ο λόγος??
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 11:04 pm

f.m123 έγραψε:Δήμητρα ναι, αυτή..
Έκαναν τρυπούλες στην άκρη τα βλαμμένα. Ε αν είναι να την κρατήσω όμως τι διαφορά θα έχει να τους τη δώσω τώρα που είναι και μικρά; Εξάλλου πλήρωσα τα μαλλιοκεφαλά μου. Μετά έχω κανονίσει να πάρω ακάνα.

Απλώς αργότερα μπορείς να τη νοθεύσεις πχ. με την RC Indoor 27, που είναι για ενήλικες γάτες ενώ τώρα αν το κάνεις θα τους λείπουν πολύτιμα συστατικά για την ανάπτυξη... Η ακανα πόσο είπαμε έχει, 36%?? Αν έπαιρνες από τώρα και τις ανακάτευες ώστε να έχεις 40??? Suspect
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 11:06 pm

aporw έγραψε:
dimitroula έγραψε:Εγώ δεν θα την έδινα σκέτη... tafos

Και ο λόγος??

Γιατί το θεωρώ μεγαλύτερο ρίσκο να αλλάξω σε μικρά γατάκια από μια τροφή με σιτηρά και 36% πρωτεϊνη σε μια grain-free, ολιστική με 44% πρωτεϊνη και σε συνδυασμό με τόσα probiotics που έχει μέσα από ότι να έδινα το μέσο όρο των συστατικών δύο τροφών tafos
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από aporw Τρι Ιουλ 03, 2012 11:10 pm

dimitroula έγραψε:
aporw έγραψε:
dimitroula έγραψε:Εγώ δεν θα την έδινα σκέτη... tafos

Και ο λόγος??

Γιατί το θεωρώ μεγαλύτερο ρίσκο να αλλάξω σε μικρά γατάκια από μια τροφή με σιτηρά και 36% πρωτεϊνη σε μια grain-free, ολιστική με 44% πρωτεϊνη και σε συνδυασμό με τόσα probiotics που έχει μέσα από ότι να έδινα το μέσο όρο των συστατικών δύο τροφών tafos

Μα δεν νομίζω να βγαίνει έτσι ο μέσος όρος!
Είναι σαν να κάνεις λύσσα ένα φαγητό και μετά να προσθέτεις και πιπέρι να "σπασει" η αλμύρα!
Το φαγητό δεν θα παύει να είναι λύσσα!
έτσι και η πρωτείνη που θα παιρνουν θα συνεχίζει να είναι 44%.. το αν θα είναι 20γρ ή θα είναι 40γρ ειναι το ίδιο και το αυτο..

Επίσης η αλλαγή σε οποιαδήποτε τροφή γίνεται παντα σταδιακά! ανεξαρτήτως πρωτείνης, μάρκας κτλ..

Γνώμη μου οτι σίγουρα δεν παθαίνουν τίποτα με 2-3 μήνες με τέτοια τροφή και δεύτερον όσο κινδυνεύουν απο την πολύ πρωτείνη άλλο τόσο κινδυνεύουν και απο τις τίγκα στα καλαμπόκια τροφες.. Μην ξεχνάμε οι γατες είναι σαρκοφάγα ζώα..
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 11:18 pm

Αν και σημερα αντιπαθιουμαστε Madd happy2 ...θα συμφωνησω με Σιμωνη.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 11:20 pm

Δεν είναι έτσι ακριβώς, aporw. Ισχύει ο νόμος της αραίωσης. Αν κάνεις "λύσσα" τα μακαρόνια, (ακούς, Νίκο; happy2 ) προσθέτεις άλλα τόσα μακαρόνια και στην ουσία έχεις το μισό αλάτι ανά μερίδα. Οι περιεκτικότητες αναφέρονται σε 100 g τροφής. Κανονικά έπρεπε να αναφέρονται σε 100 kcal τροφής, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... Αν λοιπόν εγώ στα 100 g τροφής Α έχω 44 g πρωτεϊνη, στα 100 g τροφής Β έχω 28 g πρωτεϊνη, τότε στα 100 g τροφής (Α+Β) -σε αναλογία 1:1- θα έχω 36 g πρωτεϊνη, δηλαδή 36%. Απλή μέθοδος των τριών blinking

Ο Νίκος βέβαια σωστά λέει ότι μακροπρόθεσμα δεν κάνει να ανακατεύουμε τροφές, και αυτό κυρίως για τα χημικά πρόσθετα της μιας και της άλλης. Αν όμως έχεις δυο παρεμφερείς στη σύνθεση τροφές, δε βρίσκω να υπάρχει λόγος ανησυχίας...

Φυσικά ο καθένας όπως κρίνει πράττει και εγώ λέω μόνο τη γνώμη μου.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από aporw Τρι Ιουλ 03, 2012 11:24 pm

Δεν το βλέπω ακριβως έτσι εγώ αλλά οκ! Laughing
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 11:26 pm

(ακούς, Νίκο; )
Εγω ετσι τα τρωω τα μακαρονια μου....Λυσσα!!!! happy2
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τρι Ιουλ 03, 2012 11:28 pm

nikos_x έγραψε:
(ακούς, Νίκο; )
Εγω ετσι τα τρωω τα μακαρονια μου....Λυσσα!!!! happy2
Από σένα, δεν περίμενα κάτι άλλο...Γι'αυτό χτυπάς ενίοτε και κανα αντιλυσσικό εμβόλιο για να είσαι εξασφαλισμένος Razz

Σπόιλερ:
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Ιουλ 03, 2012 11:30 pm

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και εγω χαιρομαι... livanistiri
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τετ Ιουλ 04, 2012 1:05 am

Φλώρα εγώ θα την έδινα την τροφή αλλά mix. Ίσως να την έδινα πρωί αυτην και το βραδυ άλλη...
Ούτε εγω συμφωνώ με την Σιμώνη(;), από την στιγμή που δίνεις λιγότερη τροφή από αυτη που αναλογεί ημηρεσίως, δίνεις και λιγότερη πρωτεϊνη σε διάρκεια 24ωρου (όχι μερίδας βεβαια...)...
Το ίδιο πραγμα κάνουμε και με τις κονσέρβες, τις δινουμε συμπληρωματικά με τις κροκέτες για να παίρνουν τα γατιά μας υγρα.

Εγω σου είπα, όταν μου έτυχε ανακάτεψα την τροφή με μια πιο απλή και την έκανα mix...

Σίγουρα δεν κινδυνευουν αν την φανε ακόμη και σκέτη, είναι μικρές και είναι στην ανάπτυξη και μιλάμε για ένα σακούλι τροφής και 2 γάτες (οι οποίες την συμπάθησαν από ότι καταλαβαίνω) απλά για να είσαι πιο σίγουρη στο λέω.

houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Smokys Τετ Ιουλ 04, 2012 1:53 am

aporw έγραψε:Δεν το βλέπω ακριβως έτσι εγώ αλλά οκ! Laughing

Σε τι δεν συμφωνεις, εχει δίκιο στην αναλυση της η Δημητρούλα, μαθηματικά είναι ακριβώς όπως τα λέει ....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Σπόιλερ:

 
Διαβάσατε τους όρους χρήσης και συμπεριφοράς του ΓΑΤΟΣΠΙΤΟΥ ;.

Smokys
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο - Άνοιξη
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/06/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Karamela Τετ Ιουλ 04, 2012 2:55 am

aporw έγραψε:
dimitroula έγραψε:
aporw έγραψε:
dimitroula έγραψε:Εγώ δεν θα την έδινα σκέτη... tafos

Και ο λόγος??

Γιατί το θεωρώ μεγαλύτερο ρίσκο να αλλάξω σε μικρά γατάκια από μια τροφή με σιτηρά και 36% πρωτεϊνη σε μια grain-free, ολιστική με 44% πρωτεϊνη και σε συνδυασμό με τόσα probiotics που έχει μέσα από ότι να έδινα το μέσο όρο των συστατικών δύο τροφών tafos

Μα δεν νομίζω να βγαίνει έτσι ο μέσος όρος!
Είναι σαν να κάνεις λύσσα ένα φαγητό και μετά να προσθέτεις και πιπέρι να "σπασει" η αλμύρα!
Το φαγητό δεν θα παύει να είναι λύσσα!
έτσι και η πρωτείνη που θα παιρνουν θα συνεχίζει να είναι 44%.. το αν θα είναι 20γρ ή θα είναι 40γρ ειναι το ίδιο και το αυτο..

Επίσης η αλλαγή σε οποιαδήποτε τροφή γίνεται παντα σταδιακά! ανεξαρτήτως πρωτείνης, μάρκας κτλ..

Γνώμη μου οτι σίγουρα δεν παθαίνουν τίποτα με 2-3 μήνες με τέτοια τροφή και δεύτερον όσο κινδυνεύουν απο την πολύ πρωτείνη άλλο τόσο κινδυνεύουν και απο τις τίγκα στα καλαμπόκια τροφες.. Μην ξεχνάμε οι γατες είναι σαρκοφάγα ζώα..

Σιμωνη δεν ειναι ετσι..εμεις ειδες τι παθαμε με την ακανα tafos
εγω προσωπικα δεν θα το διακινδυνευα tafos
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 04, 2012 3:42 am

Μου φαίνεται λογικό αυτό που λέει η Δήμητρα και η Χουλιέτα και δεδομένου ότι ούτως ή άλλως έχω σκοπό να τους δίνω μακροπρόθεσμα διάφορα είδη τροφής, άρα θα ανακατεύω ούτως ή άλλως τα θρεπτικά συστατικά ανά μέρα (γιατί αν δίνω μια μέρα ξηρά και κονσέρβα πάλι ανακατεύονται, ακριβώς αυτό που λένε τα κορίτσια) θα τις ανακατέψω για να μειώσω την υπερβολική πρωτεϊνη κυρίως. Το πρόβλημα είναι ότι προς το παρόν δε με παίρνει να παραγγείλω κι άλλη τροφή.Οπότε μέχρι να πάρω άλλη, έχουμε τις εξής επιλογές:
α) να ανακατέυω ερθμπορν με ρουαγιάλ μισά μισά και να έχω μονίμως το πιάτο γεμάτο.
β)να κάνω το ίδιο, αλλά να δίνω πρωί-μεσημέρι-βράδυ.
γ)να δίνω πρωί έρθμπορν μεσημέρι ρουαγιάλ και βράδυ μαγειρευτό-κονσέρβα.
δ)να δίνω έρθμπορν πρωί και μεσημέρι και βράδυ κονσέρβα.
ε)να δίνω έρθμπορν πρωί και μεσημέρι-βράδυ μαγειρευτό-κονσέρβα.
στ)να κρατήσω καβάντζα την έρθμπορν και να τελειώσω τη λιγότερο από μισή ρουαγιάλ που έμεινε και να παίρνω ταυτόχρονα 2 κονσέρβες τη μέρα και να ετοιμάσω συνταγές με μαγειρευτό για να συμπληρώσω γεύματα και να μου κρατήσει περισσότερο.
ζ)να δώσω την έρθμπορν στη γειτόνισσα και να πάω να πάρω μια προπλάν που είναι πιο φθηνές από τις ρουαγιάλ και έχουν πάνω κάτω τα ίδια συστατικά και να περάσουμε αυτόν τον καιρό με αυτή. Και μετά το γυρνάμε σε ολιστική στην επόμενη παραγγελία.
η)να πάω να πέσω στο ποτάμι και να αφήσω στη διαθήκη μου κάποιος να δώσει ακάνα στα γατιά μου.

(παρένθεση: ξέρω ότι θα πρέπει να πάρω κονσέρβες μπόλικες σε αυτές τις περιπτώσεις, αλλά θα με βολεύει πιο πολύ να ξοδεύω 10Ε την εβδομάδα ας πούμε σε λιγότερο έστω καλής ποιότητας κονσέρβες παρά να παραγγείλω πάλι τώρα ακάνα που θα μου βγει άλλο ένα 35Ε με τα μεταφορικά αμέσως. Τώρα το καλοκαίρι δε δουλεύω οπότε θα ξεκλέβω από τα χρήματα που θα μου δίνουν οι δικοί μου ή από αυτά τα ελάχιστα που έχω στην άκρη για να παίρνω καθημερινά και από μία-δύο κονσέρβες.)
(παρένθεση 2:έχω ακόμα ρουαγιάλ αλλά είχα σκοπό να την κρατήσω καβάντζα αυτή τη λίγη που έμεινε για να τη δώσω αν τυχόν κάποια στιγμή δεν προλάβω να πάρω κάτι άλλο. Πάντα θέλω να έχω μια καβάντζα για τέτοια περίπτωση, γιατί αν στείλω τη μαμά μου να πάρει από το πετ σοπ θα της δώσουν ο,τι να'ναι και δεν έχει ιδέα από τροφές.)
Ακούω προτάσεις και επιπλέον επιλογές αν υπάρχουν.. Suspect
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τετ Ιουλ 04, 2012 10:17 am

Εγώ σε αυτές τις δύσκολες οικονομικές ώρες, πηγαίνω στον σούπερα τον μάρκετη και με 7 ευρώπουλα αγοράζω μια Purina Οne....
Την Acana πολλοί εμίσησαν, την One ουδείς...
Να θυμάσαι πάντα ότι τα γατάκια σου είναι μωρά που μεγαλώνουν, ουσιαστικά οι τροφές τα βοηθούν στην ανάπτυξη, δεν κινδυνεύουν νομίζω.
Όλα αυτά τα κάνουμε για να μην ζεις με το άγχος και όχι γιατί υπάρχει ουσιαστικός κίνδυνος.
Επίσης, νομίζω και η κονσέρβα είναι φουλ πρωτεϊνη, κάπου το είχε γραψει η Ηρω.


Μην τρελαίνεσαι ρε κοπελιά! happy2
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από koneko Τετ Ιουλ 04, 2012 11:21 am

H κονσερβα εχει πολυ πρωτεινη. 40% ανετα, πολλες ξεπερνουν και το 50. Για να υπολογισετε την πρωτεινη στην κονσερβα αφαιρειτε την υγρασια και διαιρειτε την πρωτεινη με οτι μενει. Δηλαδη αν μια κονσερβα εχει 80% υγρασια και 10% πρωτεινη, τοτε: 100-80=20 και 10/20= 0.5 ή 0.5 x 100%=50% πρωτεινη οταν αφαιρειται η υγρασια της κονσερβας. Η ξηρα τροφη εχει ελαχιστη υγρασια, γυρω στο 6 με 10%, οποτε αν μια ξηρα τροφη εχει 30% πρωτεινη και 10% υγρασια, τοτε η πραγματικη πρωτεινη ειναι 100-10=90, 30/90=0.33 ή 33% πρωτεινη.

Συμφωνω οτι τα γατακια ειναι στην αναπτυξη, οποτε δεν υπαρχει προβλημα. Αντιθετα μαλιστα τα μικρα θελουν πολυ περισσοτερη πρωτεινη απο τα ενηλικα. Ασε που οσο το σκεφτεσαι, τοσο χειροτερα γιατι αγχωνεσαι για το τιποτα. Στον δικο μου του εχω δωσει ξηρα με 50% πρωτεινη Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 690518Ασε που παλαιοτερα ετρωγε συνδιασμο orijen με κονσερβα evo 95% chicken/turkey ή venison και η πρωτεινη χτυπουσε κοκκινο Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 986261Κατω απο 40% πρωτεινη δεν ετρωγε.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από houlieta Τετ Ιουλ 04, 2012 11:47 am

Να, καλά θυμώμουν.. Η gourmeδια Ηρω τα γραφει αυτα!.. oksmily3
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Δ² Τετ Ιουλ 04, 2012 12:35 pm

Φλώρα:
Θα προτιμούσα να κρατήσω για "καβάτζα" μία κλειστή συσκευασία Purina One (ή ProPlan) παρά την ανοιγμένη RC. Θα έδινα ΣΙΓΟΥΡΑ την RC στο μεταβατικό στάδιο προς τη νέα τροφή, τουλάχιστον για μια εβδομάδα (επειδή αυτήν έχουν συνηθίσει να τρώνε και για να μην κάνουν εντερικά).
Νομίζω ότι ο μόνος φόβος σου είναι μη χαλάσει το έντερο και όχι τόσο η πρωτεϊνη γιατί όπως λένε όλοι, δεν θα τη δώσεις και μακροπρόθεσμα.
Οπως και να 'χει, αν θέλεις να ελέγχεις αυστηρά την πρωτεΪνη δεν θα πρέπει να έχεις γεμάτο μπωλ όλη μέρα, θα πρέπει να δίνεις συγκεκριμένες δοσολογίες αλλιώς δεν έχει νόημα η μέτρηση της πρωτεΪνης...
Δεν θα έδινα μια ακριβή καλή τροφή στη γειτόνισα. Αν σε παίρνει με την ημ/νία λήξης, μπορείς να την κρατήσεις για λίγο αργότερα (πχ. μετά το καλοκαίρι, που κρυώνει ο καιρός και έχουν αυξημένες ανάγκες σε πρωτεϊνη) και τώρα να δίνεις μια οικονομικότερη για γατάκια (πχ. της Purina όπως είπες), στην αρχή σε συνδυασμό με την RC που έχεις και μετά σκέτη. Μπορείς να δίνεις και ένα γεύμα μαγειρευτό ή κονσέρβα. Εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα...
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 04, 2012 1:39 pm

Η κονσέρβα έχει πολλή πρωτεϊνη, όμως δε με πειράζει στην κονσέρβα και δεν την υπολογίζω καν, γιατί έχει και πολλή υγρασία. Με τη ξηρά ήδη τα νεφρά επιβαρύνονται, πόσο μάλλον με την τρελλή πρωτεϊνη!
Η βλακεία είναι ότι η μια τροφή είναι grain-free και η άλλη full-grain! Οπότε ναι, για μια εβδομάδα θα την ανακατέψω με ρουαγιάλ ούτως ή άλλως, αλλά μέχρι να τελειώσει η έρθμπορν δε θέλω να ανακατεύω μόνιμα τόσο διαφορετικές τροφές. Δε μου κάθεται καλά!
Σκέφτομαι αντί για ξηρά, να ανακατεύω την έρθμπορν με κονσέρβα για να παίρνουν παραπάνω υγρασία τουλάχιστον..
Ή να δίνω έρθμπορν και δυο γεύματα κονσέρβα ή μαγειρευτό όπως μου πρότειναν άλλοι...
Κι εγώ Δήμητρα δε θέλω να τη δώσω στη γειτόνισσα, την ακριβοπλήρωσα και είναι καλή τροφή όπως και να το κάνουμε!

f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Ιουλ 04, 2012 1:54 pm

f.m123 έγραψε:Μου φαίνεται λογικό αυτό που λέει η Δήμητρα και η Χουλιέτα και δεδομένου ότι ούτως ή άλλως έχω σκοπό να τους δίνω μακροπρόθεσμα διάφορα είδη τροφής, άρα θα ανακατεύω ούτως ή άλλως τα θρεπτικά συστατικά ανά μέρα (γιατί αν δίνω μια μέρα ξηρά και κονσέρβα πάλι ανακατεύονται, ακριβώς αυτό που λένε τα κορίτσια) θα τις ανακατέψω για να μειώσω την υπερβολική πρωτεϊνη κυρίως. Το πρόβλημα είναι ότι προς το παρόν δε με παίρνει να παραγγείλω κι άλλη τροφή.Οπότε μέχρι να πάρω άλλη, έχουμε τις εξής επιλογές:
α) να ανακατέυω ερθμπορν με ρουαγιάλ μισά μισά και να έχω μονίμως το πιάτο γεμάτο.
β)να κάνω το ίδιο, αλλά να δίνω πρωί-μεσημέρι-βράδυ.
γ)να δίνω πρωί έρθμπορν μεσημέρι ρουαγιάλ και βράδυ μαγειρευτό-κονσέρβα.
δ)να δίνω έρθμπορν πρωί και μεσημέρι και βράδυ κονσέρβα.
ε)να δίνω έρθμπορν πρωί και μεσημέρι-βράδυ μαγειρευτό-κονσέρβα.
στ)να κρατήσω καβάντζα την έρθμπορν και να τελειώσω τη λιγότερο από μισή ρουαγιάλ που έμεινε και να παίρνω ταυτόχρονα 2 κονσέρβες τη μέρα και να ετοιμάσω συνταγές με μαγειρευτό για να συμπληρώσω γεύματα και να μου κρατήσει περισσότερο.
ζ)να δώσω την έρθμπορν στη γειτόνισσα και να πάω να πάρω μια προπλάν που είναι πιο φθηνές από τις ρουαγιάλ και έχουν πάνω κάτω τα ίδια συστατικά και να περάσουμε αυτόν τον καιρό με αυτή. Και μετά το γυρνάμε σε ολιστική στην επόμενη παραγγελία.
η)να πάω να πέσω στο ποτάμι και να αφήσω στη διαθήκη μου κάποιος να δώσει ακάνα στα γατιά μου.

(παρένθεση: ξέρω ότι θα πρέπει να πάρω κονσέρβες μπόλικες σε αυτές τις περιπτώσεις, αλλά θα με βολεύει πιο πολύ να ξοδεύω 10Ε την εβδομάδα ας πούμε σε λιγότερο έστω καλής ποιότητας κονσέρβες παρά να παραγγείλω πάλι τώρα ακάνα που θα μου βγει άλλο ένα 35Ε με τα μεταφορικά αμέσως. Τώρα το καλοκαίρι δε δουλεύω οπότε θα ξεκλέβω από τα χρήματα που θα μου δίνουν οι δικοί μου ή από αυτά τα ελάχιστα που έχω στην άκρη για να παίρνω καθημερινά και από μία-δύο κονσέρβες.)
(παρένθεση 2:έχω ακόμα ρουαγιάλ αλλά είχα σκοπό να την κρατήσω καβάντζα αυτή τη λίγη που έμεινε για να τη δώσω αν τυχόν κάποια στιγμή δεν προλάβω να πάρω κάτι άλλο. Πάντα θέλω να έχω μια καβάντζα για τέτοια περίπτωση, γιατί αν στείλω τη μαμά μου να πάρει από το πετ σοπ θα της δώσουν ο,τι να'ναι και δεν έχει ιδέα από τροφές.)
Ακούω προτάσεις και επιπλέον επιλογές αν υπάρχουν.. Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 703780
Εγώ ψηφίζω (η) για να μου αφήσεις Χιονάτη και Σταχτού! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 690518
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 04, 2012 2:22 pm

ανάλογα.. Τι θα τις ταΐζεις; happy2
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Ιουλ 04, 2012 2:36 pm

Σουβλάκια (λύσσα)! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 986261
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 04, 2012 2:36 pm

Mary-Fish έγραψε:Σουβλάκια (λύσσα)! Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 986261
nio nio nio nio
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από Mary-Fish Τετ Ιουλ 04, 2012 2:44 pm

Καλά καλα.........Ανάλατα..!!
Σπόιλερ:
Mary-Fish
Mary-Fish
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 37
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/05/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 04, 2012 2:48 pm

Θα σε στοιχειώνω! Θα είμαι το ghost του σπιτιού σου, θα σε ακολουθώ όπου και αν πας, και οι μικρές θα έρχονται όταν με βλέπουν γιατί τα ζώα καταλαβαίνουν τα πνεύματα και θα τρομάζεις! voodoo
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιουλ 04, 2012 2:50 pm

Εγώ σε αυτές τις δύσκολες οικονομικές ώρες, πηγαίνω στον σούπερα τον μάρκετη και με 7 ευρώπουλα αγοράζω μια Purina Οne....
Κωτσο σε πιανουν...Εγω μαξ 5,5 ευρω εχω βρει και αγορασει purina ONE Razz

Eπισης οτι τροφη δεν μας κανει,δεν την θελουμε ΔΕΝ την χαριζουμε στη γειτονισσα.Την ταιζουμε στα αδεσποτα της γειτονιας. Madd
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από f.m123 Τετ Ιουλ 04, 2012 2:53 pm

nikos_x έγραψε:
Εγώ σε αυτές τις δύσκολες οικονομικές ώρες, πηγαίνω στον σούπερα τον μάρκετη και με 7 ευρώπουλα αγοράζω μια Purina Οne....
Κωτσο σε πιανουν...Εγω μαξ 5,5 ευρω εχω βρει και αγορασει purina ONE Razz

Eπισης οτι τροφη δεν μας κανει,δεν την θελουμε ΔΕΝ την χαριζουμε στη γειτονισσα.Την ταιζουμε στα αδεσποτα της γειτονιας. Madd
Το δικό μας σούπερ δεν έχει purina one, ούτε two, ούτε none...
Στη γειτονιά έχω μόνο αδέσποτα σκυλιά,οι γάτες είναι όλες των γειτονισσών και ταϊζονται κατάλληλα νίκο Razz
Αλλά από σκυλάκια είμαστε υπερπλήρεις. Και δεν τα ταϊζω με γατοτροφή Razz
f.m123
f.m123
Catastro(f)ika Catλογού
Catastro(f)ika Catλογού

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατοκατακαλόκαιρο
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Ιουλ 04, 2012 2:57 pm

Γιατι δεν τα ταιζεις γατοτροφη? Εδω μπορει να φανε σκ@τα απο την πεινα εως σκουπιδια,η γατοτροφη θα τα πειραξει?
Embarassed
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση Νο1 - Σελίδα 14 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 14 από 29 Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης