gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι ακριβώς δηλοί ο "τίτλος" στ' αποτελέσματα εργαστηριακών εξετάσεων;

+6
MHTSI
BokSurat
natalouko
Chouzouris
SuperCatz
Silmaril
10 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Τι ακριβώς δηλοί ο "τίτλος" στ' αποτελέσματα εργαστηριακών εξετάσεων; - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι ακριβώς δηλοί ο "τίτλος" στ' αποτελέσματα εργαστηριακών εξετάσεων;

Δημοσίευση από Milly Παρ Οκτ 22, 2010 7:14 pm

Silmaril έγραψε:Κυρία Μίλλυ δεν ξέρω αν τα γατούλια ήταν ιατρικό φαινόμενο αλλά πραγματικά ήταν μαχητές! Δεδομένου οτι η "κυρία" που πήρε τη μάνα (και κράτησε και τον γιο) τα είχε εξω κι ανεμβολίαστα η φροντίδα που μπόρεσα να τους παράσχω οσον αφορά την πρόληψη ήταν στοιχειώδης και μετά την ασθένειά τους κατά δύναμιν...Δεν υπήρχαν λεφτά για να γίνουν πολύ εξειδικευμένα τεστ, η διάγνωση βασίστηκε στις αλλοιώσεις (συγγνώμη για τους τυχόν αδόκιμους όρους, δεν είμαι γιατρός Smile ) που βρέθηκαν στην Bianca κατα τη διάρκεια της στείρωσης, κατόπιν έγιναν κάποιες εξετάσεις που έδειξαν λοιμώδη περιτονίτιδα (ποιές ακριβώς δεν ξέρω) και στον Sol σίγουρα δεν έγινε βιοψία υγρού, αλλά με το τεστ - και με τη μάνα ήδη να νοσεί. Η αλήθεια είναι οτι η νοσηλεία του Sol που τον πήγα μια μέρα στον γιατρό παγωμένο και με τους ψύλλους να τον εγκαταλείπουν, ήταν μακρά και πολυέξοδη και δεν είχα την πολυτέλεια να μπω σε λεπτομέρειες...
Οπότε θα αδικούσα τον γιατρό αν υποστήριζα οτιδήποτε απο τη στιγμή που ούτε γιατρός είμαι ούτε όμως του έδωσα τη δυνατότητα να κάνει ολα οσα ήταν απαραίτητα για να έχει μια πληρέστερη εικόνα της κατάστασης.
Στέκομαι στο γεγονός οτι το παλέψαμε οσο μπορούσαμε, όλοι μαζί, και με το που "χαλάρωσε" αυτή η εντατική φροντίδα για προσωπικούς μου λόγους τα γατούλια έφυγαν με μικρή διαφορά...Sad Μπορεί βέβαια απλά να ήρθε η ώρα τους...Μπορεί να έμοιαζε με λοιμώδη περιτονίτιδα οτι είχαν, μπορεί να ήταν κιόλας όπως λένε τα τεστ που έγιναν, αλλά σημασία έχει οτι έφυγαν επειδή κάποιοι - κι εγώ μαζί- αμελήσαμε να τα φροντίσουμε ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ. Αυτός ήταν και ο στόχος του προηγούμενου ποστ άλλωστε...
Σέυχαριστώ πολύ Δέσποινα και συγνώμη που σε έβαλα στη διαδικασία μιας απάντησης. filaki
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Τι ακριβώς δηλοί ο "τίτλος" στ' αποτελέσματα εργαστηριακών εξετάσεων; - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι ακριβώς δηλοί ο "τίτλος" στ' αποτελέσματα εργαστηριακών εξετάσεων; - Σελίδα 2 Empty Απ: Τι ακριβώς δηλοί ο "τίτλος" στ' αποτελέσματα εργαστηριακών εξετάσεων;

Δημοσίευση από Silmaril Παρ Οκτ 22, 2010 8:38 pm

Παρακαλώ μη ζητάτε συγγνώμη, προφανώς για μια πληρέστερη κι ακριβέστερη πληροφόρηση ήταν χρήσιμες κάποιες διευκρινήσεις που δόθηκαν. Smile Δεν ξέρω αν βοήθησα κάπου αλλά αυτό που ήθελα να τονίσω είναι η σημασία της πρόληψης, αν και κάποιες φορές ούτε αυτή είναι αρκετή...αλλά αξίζει η προσπάθεια εκ μέρους μας.

Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Τι ακριβώς δηλοί ο "τίτλος" στ' αποτελέσματα εργαστηριακών εξετάσεων; - Σελίδα 2 M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης