gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου!

+11
flokatoula
jovanita
SuperCatz
chris
NiaR
Chouzouris
markello
nosyparker
marmanga
catniki
soulitsa@xd
15 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου!

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουν 02, 2010 5:06 pm

Οι γάτες αλλά και τα γατάκια τρώνε πολλά και μικρά γεύματα καθημερινά. Κάτι σαν το δικό μας "τσιμπολόγημα".
Μπορείς να τους έχεις μόνιμα φαγητό στα μπωλάκια τους ή να έχεις συγκεκριμένες ώρες την ημέρα που υα τα ταΐζεις, πχ πρωί, μεσημέρι, βράδυ.

Οπωσδήποτε πρέπει να έχουν μόνιμη και εύκολη πρόσβαση σε καθαρό και δροσερό νεράκι, που σημαίνει συχνή αλλαγή του μερό στο μπωλάκι.
Ειδικά τώρα το καλοκαίρι, μπορείς να βάζει κι ένα παγάκι στο μπωλ του νερού για να κρατάει για περισσότερη ώρα το νερό δροσερό.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου!

Δημοσίευση από soulitsa@xd Τετ Ιουν 02, 2010 9:34 pm

Τελικά το αποφάσισα(μόνη μου)! Θα δώσω για υιοθεσία σε μια φιλόζωη οικογένεια το γατί μου που θα μπορέσει να το μεγαλώσει σωστά και με ο,τι χρειάζεται δηλαδή να καλύπτει όλες τις ανάγκες του και φυσικά να μην το παρατήσουν στο τέλος. Όμως δεν θα μείνω μόνο εδώ! Θα συνεχίσω....Δηλαδή αν τύχει να βρώ κάποιο νεογέννητο,άρρωστο ή αβοήθητο αδέσποτο,θα του παρέχω στέγη για λίγο καιρό μέχρι να βρεθεί μια οικογένεια μέσω των αγγελιών. Εσείς τι λέτε είναι μια καλή ιδέα?
soulitsa@xd
soulitsa@xd
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Γατάκια οχι μωλε.. δυο κουνελούδιααα..
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2010
Mood : Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Parta10

http://www.happydogs.dogsboard.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου!

Δημοσίευση από gatoras Τετ Ιουν 02, 2010 9:45 pm

Πάρα πολύ καλή την βρίσκω την ιδέα σου. Είναι σοφό να ξέρουμε μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε κάθε φορά. Μπράβο Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 742497
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου!

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Ιουν 03, 2010 10:48 am

Ναι, είναι μια πολύ καλή ιδέα! Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 742497
Μπράβο Σουλίτσα, μια χαρά τα σκέφτηκες! Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 742497
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου!

Δημοσίευση από catniki Πεμ Ιουν 03, 2010 11:36 am

soulitsa@xd έγραψε:Τελικά το αποφάσισα(μόνη μου)! Θα δώσω για υιοθεσία σε μια φιλόζωη οικογένεια το γατί μου που θα μπορέσει να το μεγαλώσει σωστά και με ο,τι χρειάζεται δηλαδή να καλύπτει όλες τις ανάγκες του και φυσικά να μην το παρατήσουν στο τέλος. Όμως δεν θα μείνω μόνο εδώ! Θα συνεχίσω....Δηλαδή αν τύχει να βρώ κάποιο νεογέννητο,άρρωστο ή αβοήθητο αδέσποτο,θα του παρέχω στέγη για λίγο καιρό μέχρι να βρεθεί μια οικογένεια μέσω των αγγελιών. Εσείς τι λέτε είναι μια καλή ιδέα?
Mpravo s einai poli swsta pou skeftikes Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 742497
mpravo p den skeftikes mono tn eauto s alla kai tn eytixia tou gatiou sou Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 719932

kai oso gia auto einai mia e3eretiki idea mpravo s Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 742497
catniki
catniki
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 29
Τόπος : Κύπρο-Λευκωσία
Αριθμός γατουνίων : 1 γατόσπιτο-Ρίτα-,3 αυλόγατα-Ασπρούλα, Bob και Ζίζη- και πολλά στο χωριό
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τη Μάγια
Motto : Όποιος εν αντρέπεται ο κόσμος ε δικός του!
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/03/2010
Mood : Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου!

Δημοσίευση από flokatoula Πεμ Ιουν 03, 2010 8:45 pm

Θα βοηθήσεις πολύ περισσότερο με το να δίνεις έστω και προσωρινή στέγη σε μωράκια!! άσε που δε θα βαριέσαι έτσι!! Μπράβο που δεν το άφησες στην τύχη..
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Ένα αδέσποτο γατάκι μπήκε στην ζωή μου! - Σελίδα 3 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης