gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

+29
Kikiriki
Silmaril
sardela
~Zouzou~
melitta
marfot75
manto
rotonda
niou
Souggy
Pepita
Maro
gatoras
MHTSI
marmanga
Tiger Lilly
marestros
tsili
Chouzouris
jovanita
catniki
Βίκτωρ
M81
flokatoula
Λιαννα
Anatoli
markello
SuperCatz
nosyparker
33 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Σαβ Μάης 01, 2010 10:44 am

Ααα έπρεπε να το φανταστώ.... Πάντως η μόνη επαφή που είχα μαζί της ήταν 1 τηλεφώνημα όταν πήρα τα 2 μωρά που βρέθηκαν στο δρόμο. Άρα δεν μπορείς να πεις ότι την ξέρω κιόλας. Δεν έχω επικοινωνήσει μαζί της έκτοτε.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Μάης 13, 2010 3:56 pm

Είμαι πολύ χαρούμενη. Veryhappy Η γατούλα εγχειρίστηκε και το ένα ποδαράκι σώθηκε με ό,τι απέμεινε από το πατουσάκι, πάντως μπορεί και το πατάει. Το άλλο ποδαράκι ήταν ήδη κομμένο και δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα. Όμως το γατάκι είναι καλά. Έχει ομορφύνει πολύ, καμία σχέση με το πώς το βρήκανε που ήταν ταλαιπωρημένο. Σκέφτομαι να την υιοθετήσω. Θα την πάρω για προσωρινή υιοθεσία και βλέπουμε.

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 32510_1364443682974_1588083923_819056_1168373_n

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 32510_1364443962981_1588083923_819058_1720751_n
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Μάης 13, 2010 4:06 pm

nosyparker έγραψε:Είμαι πολύ χαρούμενη. Veryhappy Η γατούλα εγχειρίστηκε και το ένα ποδαράκι σώθηκε με ό,τι απέμεινε από το πατουσάκι, πάντως μπορεί και το πατάει. Το άλλο ποδαράκι ήταν ήδη κομμένο και δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα. Όμως το γατάκι είναι καλά. Έχει ομορφύνει πολύ, καμία σχέση με το πώς το βρήκανε που ήταν ταλαιπωρημένο. Σκέφτομαι να την υιοθετήσω. Θα την πάρω για προσωρινή υιοθεσία και βλέπουμε.

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 32510_1364443682974_1588083923_819056_1168373_n

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 32510_1364443962981_1588083923_819058_1720751_n

Μπράβο στη γατούλα, μπράβο και σ' εσένα Νόζυ!
Με συγκίνησατε και οι 2 σας! Sad


kissss
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Μάης 13, 2010 4:08 pm

Υ.Γ. είναι κουκλίτσα! Γλυκύτατη μουρίτσα!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Μάης 13, 2010 4:13 pm

Όταν είδα τις φωτογραφίες με τα κομμένα ποδαράκια στο facebook έκλαψα όσο δε φαντάζεσαι! Σήμερα που διάβασα τα καλά νέα, θέλησα να την πάρω σπίτι για πάντα. Ρώτησα διστακτικά τον άντρα μου αν είναι έτοιμος για 3ο γατάκι και με μεγάλη μου έκπληξη, είπε ΝΑΙ. party2

Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσαμε να είχαμε κρατήσει την αδεσποτούλα των Χριστουγέννων

http://www.gatospito.com/forum-f7/topic-t4419.htm#267384

(έχω ακόμα τύψεις που την άφησα), αλλά σκέφτηκα πως ένα γατάκι με 2μισυ πόδια δεν θα το θέλει κανείς.

Δεν μου πάει καρδιά να την αφήσω.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από MHTSI Πεμ Μάης 13, 2010 4:16 pm

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 501866 Μπραβο σου nosy και περαστικα στην κουκλιτσα Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 322479 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 501866 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 742497 Οτι ειναι μια κουκλα φαινοτανε και στην πρωτη φωτογραφια της που ηταν και ταλαιπωρημενη αλλα στην πιο προσφατη απλα ΘΕΑ Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 742497 Ολα καλα λοιπον να της πανε απο εδω και στο εξης αρκετα ταλαιπωρηθηκε η μικρουλα Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 72784 Και αν με το καλο αποφασισεις και την κρατησεις θα περασετε τελεια Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 702886
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από gatoras Πεμ Μάης 13, 2010 4:19 pm

Είναι πανέμορφη ....μπράβο σας Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 501866 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 501866 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 501866

Είτε προσωρινά είτε μόνιμα εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη συγκατοίκηση. Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Μάης 13, 2010 4:20 pm

Τα έχω πάρει στο κρανίο όμως!!! Έχω στείλει μήνυμα στη γατο-ομάδα, λέγοντας ότι ενδιαφέρομαι για φιλοξενία (αρχικά) και προσπαθούν να μου πασάρουν άλλο γατάκι. Το ίδιο είχαν κάνει και στο παρελθόν που ζητούσα ένα άλλο τριποδάκι ή ένα τυφλό και θέλανε να μου δώσουν μια γάτα μεγάλης ηλικίας. Δηλαδή δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους φιλοζωική οργάνωση είναι αυτή που απ' τη μία λέει πως έχει ανάγκη φιλοξενίας κι απ' την άλλη κάνει επιλογές;
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από MHTSI Πεμ Μάης 13, 2010 4:30 pm

Χμμμ θα την εχουν δει θεοι απλα ... σου λεει θα δωσουμε πρωτα τα πιο παλια και μετα τα αλλα με σειρα προτεραιοτητας ... ας μην ταραχτω τωρα .Μηπως δεν ησουν αρκετα σαφης ? του στυλ '' Κοιταξε το ξερω οτι εχετε και αλλες γατουλες και εγω εξαλου εχω αλλες 2 αλλα μαλλον δεν καταλαβατε μια σημαντικη λεπτομερια εγω ενδιαφερομαι για αυτο το συγκεκριμενο γατακι και οχι γενικοτερα για γατακι " πολυ ωμο λες ? Ε οκ σε μερικες περιπτωσεις δεν καταλαβαινουν αλλιως ....
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Μάης 13, 2010 4:32 pm

Έλαβα ένα μύνημα του τύπου "Η συγκεκριμένη γατούλα χρειάζεται έμπειρη φροντίδα και την φιλοξενώ εγώ". Της απάντησα ότι θέλω ΑΥΤΌ το γατί και κανένα άλλο. Περιμένω να με πάρει τηλέφωνο το βράδυ. ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΓΧΥΣΤΩ!!! angry2
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από gatoras Πεμ Μάης 13, 2010 4:38 pm

Δηλαδή δεν την δίνουν?
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από markello Πεμ Μάης 13, 2010 4:43 pm

Νοζυ.....μπράβο στην αποφαση σου... Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 742497 ευχομαι, να "ξεκαβαλησουν το καλαμι" και να σκεφτούν λογικά Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 553874
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Μάης 13, 2010 4:46 pm

gatoras έγραψε:Δηλαδή δεν την δίνουν?

Τη δίνουν, απλά δεν ξεκαθάρισα ότι θα την υιοθετήσω, μίλησα για φιλοξενία (γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να πάει στραβά όταν έχεις ήδη 2 γάτες) και κάνουν τους δύσκολους γιατί έχουν πολλά ζώα που πρέπει να "σπρώξουν". Έχω στραβώσει όμως γιατί είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνουν. Μωρέ θα την πάρω τη γατούλα, ο κόσμος να χαλάσει!!!
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από MHTSI Πεμ Μάης 13, 2010 4:50 pm

Σε αυτες τις περιπτωσεις απαντας απλα ....'' Κατα ποσο μπορω να παρεχω εμπειρη φροντιδα στην γατοθλα η οχι δεν ειστε σε θεση να το κρινεται απο ενα e-mail Οπως και να εχει εγω για το συγκεκριμενο γατακι ενδιαφερομαι και ειχα την εντυπωση οτι χρειαζοτανε προσωρινη υιοθεσια και ισως και μονιμη , αν κατι εχει αλλαξει τοτε οκ, αν παλι απλα την φιλοξενεις ισως θα ηταν καλυτερα να σκεφτεσαι καλυτερα παρομοιες μελλοντικες προτασεις φιλοξενειας και να μην τις απορυπτεις τοσο ευκολα, ετσι θα εχεις και εσυ την ευκαιρια να παρεχεις την εμπειρη φροντιδα σου σε αλλα γατακια που ισως την χρειαζονται '' Αυτα θα ελεγα εγω,και μην με παρεξηγεις, δεν θελω να σε επιρεασω η να μπω στα προσωπικα σου. Απο την αλλη ομως με τετοια συμπεριφορα δυσκολα θα επαιρνα γατακι τους, βεβαια θα μου πεις τι φταιει το γατακι που αυτες νομιζουν οτι επειδη απλα βρεθηκε στον δρομο τους και το περιθαλψανε οτι μπορουν να το παιζουν και Θεοι ...Anyway οπως και να εχει παλι καλα που δεν χρειαζεται να τα πω εγω γιατι οκ ειπαμε δεν συγκρατουμαι και δεν εχω τον ''σωστο τροπο'' Οπως και να εχει μακαρι να πανε ολα καλα , να καταφερεις να βγαλει ακρη και να παρεις την μικρουλα που θελεις
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από marmanga Πεμ Μάης 13, 2010 5:14 pm

Kατ' αρχήν, χαίρομαι πολύυυυυυυυ που η μικρή τα 'βγαλε πέρα με το χειρουργείο κλπ...!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Κατά δεύτερον, αφού σου 'μίλησε' και την θες, Γεωργία μου, είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε τέλεια και σιγα-σιγά θα δεις ότι θα ξεπεράσεις και τις δυσκολίες που της δημιουργούν τα ...λιγότερα ποδαράκια.
Κατά τρίτον, για το μήνυμα που έλαβες: Καλή τύχη. Τι να πω.... Πάντως, ειλικρινά σε τέτοιου τύπου εκβιασμό "Πάρε άλλη", εγώ δεν θα υπέκυπτα. Αν θες άλλο γατάκι ή και μεγάλη γάτα, δόξα τω Θεώ, βρίσκεις...

luck kissss
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από Maro Πεμ Μάης 13, 2010 5:28 pm

Αχ μακάρι να την πάρετε!!!
Ούτε εγώ το καταλαβαίνω αυτό!!! Άκου να προσπαθούν να πασάρουν άλλο!
Maro
Maro
Γατοδιαβιβάστρια
Γατοδιαβιβάστρια

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : Κορυδαλλός
Αριθμός γατουνίων : Ένα
Motto : Don't breed or buy while stray animals die!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/06/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από MHTSI Πεμ Μάης 13, 2010 5:36 pm

marmanga έγραψε:Kατ' αρχήν, χαίρομαι πολύυυυυυυυ που η μικρή τα 'βγαλε πέρα με το χειρουργείο κλπ...!!!! Veryhappy Veryhappy Veryhappy
Κατά δεύτερον, αφού σου 'μίλησε' και την θες, Γεωργία μου, είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε τέλεια και σιγα-σιγά θα δεις ότι θα ξεπεράσεις και τις δυσκολίες που της δημιουργούν τα ...λιγότερα ποδαράκια.
Κατά τρίτον, για το μήνυμα που έλαβες: Καλή τύχη. Τι να πω.... Πάντως, ειλικρινά σε τέτοιου τύπου εκβιασμό "Πάρε άλλη", εγώ δεν θα υπέκυπτα. Αν θες άλλο γατάκι ή και μεγάλη γάτα, δόξα τω Θεώ, βρίσκεις...

luck kissss
Μα αυτο ειναι το αστειο βρε Μαρινα μου απο οτι καταλαβα δεν ειναι οτι ψαχνει γατακι η κοπελα και οκ δεν της δινουν αυτο αλλα οκ ας παρει καποιο αλλο ... εχει ηδη 2 γατακια, απλα ερωτευτηκε την μικρη. Και εγω στην θεση της αν ειχα ερωτευτει θα ηθελα το συγκεκριμενο γατακι οχι οποιοδηποτε γατακι, εξαλου εχει ηδη 2 γατες. Αυτο ειναι το κακο τελικα με τα σωματεια οτι στην προσπαθεια τους να κανουν το εργο τους , το οποιο δεν αμφισβητω προς θεου ειτε ειναι μεγαλο ειτε μικρο ... καπου χανουν τον ελεγχο και "καβαλανε καλαμι" και αντι να τραβανε κοντα τους τον κοσμο και να γινονται πιο πολλες υοθεσιες απομακρυνουν και φοβιζουν τον κοσμο και μετα σου λεει δεν υπαρχουν οικογενειες να υιοθετησουν αδεσποτακια. Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 56971
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Μάης 13, 2010 5:38 pm

nosyparker έγραψε:Όταν είδα τις φωτογραφίες με τα κομμένα ποδαράκια στο facebook έκλαψα όσο δε φαντάζεσαι! Σήμερα που διάβασα τα καλά νέα, θέλησα να την πάρω σπίτι για πάντα. Ρώτησα διστακτικά τον άντρα μου αν είναι έτοιμος για 3ο γατάκι και με μεγάλη μου έκπληξη, είπε ΝΑΙ. party2

Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσαμε να είχαμε κρατήσει την αδεσποτούλα των Χριστουγέννων

http://www.gatospito.com/forum-f7/topic-t4419.htm#267384

(έχω ακόμα τύψεις που την άφησα), αλλά σκέφτηκα πως ένα γατάκι με 2μισυ πόδια δεν θα το θέλει κανείς.

Δεν μου πάει καρδιά να την αφήσω.

A ρε Γεωργία.. Χαίρομαι πολύ και για τους 2 σας (και για τους 4 σας δηλαδή, και οσονούπω και για τους 5 σας!), το θυμάμαι που έλεγες ότι έκλαιγες όταν την είδες και ότι είχες ανεβάσει "light" φωτογραφίες στο εδώ θέμα.
Μην την αφήσεις.
Με μια σταδιακή προσαρμογή θα τα πάει μια χαρά με τη Ζήνα και τον Ράμσυ.

nosyparker έγραψε:Τα έχω πάρει στο κρανίο όμως!!! Έχω στείλει μήνυμα στη γατο-ομάδα, λέγοντας ότι ενδιαφέρομαι για φιλοξενία (αρχικά) και προσπαθούν να μου πασάρουν άλλο γατάκι. Το ίδιο είχαν κάνει και στο παρελθόν που ζητούσα ένα άλλο τριποδάκι ή ένα τυφλό και θέλανε να μου δώσουν μια γάτα μεγάλης ηλικίας. Δηλαδή δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους φιλοζωική οργάνωση είναι αυτή που απ' τη μία λέει πως έχει ανάγκη φιλοξενίας κι απ' την άλλη κάνει επιλογές;

Δεν ξέρω τί να πω..
Μαλ*κία το βλέπω το σκηνικό, απλά γιατί, συνήθως, στην επιλογή ενός μικρού με κάποιο σωματικό πρόβλημα και μιας μεγαλύτερης γατούλας, ο κόσμος επιλέγει τη μεγαλύτερη γατούλα.
Είναι δυνατόν, αντί να δρομολογήσουν τη φιλοξενία / υιοθεσία, να σου κάνουν τσαλίμια..?
Εύχομαι να πάνε όλα καλά το βράδυ που θα μιλήσετε.
Όταν έχεις νέα, ενημέρωσε κι εμάς!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Μάης 13, 2010 5:43 pm

Το κουφό είναι πως ειλικρινά δεν περίμενα να δεχτεί ο άντρας μου να πάρουμε 3ο γατί, αλλά με εξέπληξε πάλι! Είπε "μόνο να μη μου στεναχωριέσαι και κλαις". Αυτό μ' έκανε πάλι να βάλω τα κλάμματα. Sad

ΥΓ Εννοείται πως θα σας κρατώ ενήμερες.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από flokatoula Πεμ Μάης 13, 2010 6:00 pm

Νόζυ δίκιο έχεις, η συμπεριφορά όπως την μεταφέρεις είναι απαράδεκτη.. αντί να πετάν τη σκούφια τους κάνουν και τους δύσκολους... Και στο κάτω κάτω αν θέλουν για τη συγκεκριμένη γατούλα κάποιον πραγματικά αποφασισμένο (οχι "έμπειρο") θα μπορούσαν να μιλήσουν μαζί σου και καταλάβουν...

Πάντως είναι άπειρα γλυκό το γατάκι, έχει μια φοβερή εκφραστικότητα στα μάτια της...
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Μάης 13, 2010 7:46 pm

Nοζυ μπραβο σου!!!! Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 501866 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 742497

Ελπιζω να ερθουν στα καλα τους και να σου δωσουν τη γατουλα.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Πεμ Μάης 13, 2010 8:47 pm

Κλείσαμε ραντεβού για τη Δευτέρα το βράδυ, πιο νωρίς δεν μπορεί δυστυχώς, να πάμε να τη δούμε και να γνωριστούμε. Θα μας δώσει να συμπληρώσουμε ένα ερωτηματολόγιο, (δηλαδή θα περάσουμε κι από συνέντευξη; ) και βλέπουμε. Απ ότι κατάλαβα, θέλει να την κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται, γιατί επειδή οι πληγές της γατούλας είναι ανοιχτές χωρίς επιδέσμους σήμερα 4η μέρα , βάζει αλοιφές και δεν κάνει να πατάει ακόμα, την έχουν σε κλουβάκι με πάνα κάτω, δεν κάνει να πηγαίνει σε άμμο. Το πουλάκι μου....
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Μάης 13, 2010 9:46 pm

Νόζυ συγχαρητήρια για την απόφασή σου. Η γατούλα αυτή θα σου αποδώσει πολλαπλασίως το καλό που της κάνεις!

Μία συμβουλή: ΑΝ την θέλεις πολύ, φρόντισε να μην τσακωθείς μαζί τους. Σκέψου το καλό της γατούλας. Και το καλό της είναι ΝΑ ΦΥΓΕΙ από εκεί.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από gatoras Πεμ Μάης 13, 2010 10:08 pm

Chouzouris έγραψε:Νόζυ συγχαρητήρια για την απόφασή σου. Η γατούλα αυτή θα σου αποδώσει πολλαπλασίως το καλό που της κάνεις!

Μία συμβουλή: ΑΝ την θέλεις πολύ, φρόντισε να μην τσακωθείς μαζί τους. Σκέψου το καλό της γατούλας. Και το καλό της είναι ΝΑ ΦΥΓΕΙ από εκεί.


+8748724870832748798487087
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από MHTSI Πεμ Μάης 13, 2010 10:16 pm

nosyparker έγραψε:Κλείσαμε ραντεβού για τη Δευτέρα το βράδυ, πιο νωρίς δεν μπορεί δυστυχώς, να πάμε να τη δούμε και να γνωριστούμε. Θα μας δώσει να συμπληρώσουμε ένα ερωτηματολόγιο, (δηλαδή θα περάσουμε κι από συνέντευξη; ) και βλέπουμε. Απ ότι κατάλαβα, θέλει να την κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται, γιατί επειδή οι πληγές της γατούλας είναι ανοιχτές χωρίς επιδέσμους σήμερα 4η μέρα , βάζει αλοιφές και δεν κάνει να πατάει ακόμα, την έχουν σε κλουβάκι με πάνα κάτω, δεν κάνει να πηγαίνει σε άμμο. Το πουλάκι μου....
Ολα να πανε καλα και με το καλο να την παρετε την μικρη Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από markello Πεμ Μάης 13, 2010 10:17 pm

Με το καλο να ερθει και κανε αυτο που λεει η Βικ... Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337 Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 838337
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από Pepita Πεμ Μάης 13, 2010 10:57 pm

nosyparker έγραψε:Κλείσαμε ραντεβού για τη Δευτέρα το βράδυ, πιο νωρίς δεν μπορεί δυστυχώς, να πάμε να τη δούμε και να γνωριστούμε. Θα μας δώσει να συμπληρώσουμε ένα ερωτηματολόγιο, (δηλαδή θα περάσουμε κι από συνέντευξη; ) και βλέπουμε. Απ ότι κατάλαβα, θέλει να την κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται, γιατί επειδή οι πληγές της γατούλας είναι ανοιχτές χωρίς επιδέσμους σήμερα 4η μέρα , βάζει αλοιφές και δεν κάνει να πατάει ακόμα, την έχουν σε κλουβάκι με πάνα κάτω, δεν κάνει να πηγαίνει σε άμμο. Το πουλάκι μου....
πολυ χαρηκα μπραβο σου
και ειναι και πανεμορφη heart heart heart heart heart

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Μάης 13, 2010 11:35 pm

nosyparker έγραψε:Κλείσαμε ραντεβού για τη Δευτέρα το βράδυ, πιο νωρίς δεν μπορεί δυστυχώς, να πάμε να τη δούμε και να γνωριστούμε. Θα μας δώσει να συμπληρώσουμε ένα ερωτηματολόγιο, (δηλαδή θα περάσουμε κι από συνέντευξη; ) και βλέπουμε. Απ ότι κατάλαβα, θέλει να την κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται, γιατί επειδή οι πληγές της γατούλας είναι ανοιχτές χωρίς επιδέσμους σήμερα 4η μέρα , βάζει αλοιφές και δεν κάνει να πατάει ακόμα, την έχουν σε κλουβάκι με πάνα κάτω, δεν κάνει να πηγαίνει σε άμμο. Το πουλάκι μου....

Ωραία!
Νομίζω ότι δεν είναι τόσο κακό το ερωτηματολόγιο ή ακόμα και η συνέντευξη που λες. Σκέψου πόσοι παίρνουν ένα γατάκι και μετά το πετάνε στο δρόμο για τον οποιοδήποτε λόγο.
Απλά είναι περιττό για εσάς, που έχετε ήδη γατάκια και τα λατρεύετε, αλλά αυτοί δεν το ξέρουν αυτό (όμως θα το μάθουν)..


Chouzouris έγραψε:Νόζυ συγχαρητήρια για την απόφασή σου. Η γατούλα αυτή θα σου αποδώσει πολλαπλασίως το καλό που της κάνεις!

Μία συμβουλή: ΑΝ την θέλεις πολύ, φρόντισε να μην τσακωθείς μαζί τους. Σκέψου το καλό της γατούλας. Και το καλό της είναι ΝΑ ΦΥΓΕΙ από εκεί.

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 178227
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από tsili Παρ Μάης 14, 2010 8:17 am

Γεωργία , πολύ με συγκινήσατε κι εσύ και ο άντρας σου.

Μακάρι να πάνε όλα καλά με την υιοθεσία, η μικρή είναι απλά κούκλα , και όταν είχα δει το θέμα με είχαν πιάσει τα κλάματα κι εμένα.

Επίσης Ζήνα και Ράμσυ ελπίζω να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων.
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Σαβ Μάης 15, 2010 11:49 pm

Είναι πολύ νωρίς να ψάχνουμε για όνομα; Embarassed
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από SuperCatz Κυρ Μάης 16, 2010 12:31 am

Μην σου πω ότι έχεις αργήσει κιόλας!!! Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 270712

Γαβριέλλα (η φίλη της Ζήνας!) Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από Souggy Κυρ Μάης 16, 2010 9:19 am

Α ρε Νοζυ! Μπράβο κορίτσι μου. Μπράβο και στον Ζάχο. Λοιπόν επειδή δεν μπήκα εδώ και πολλές μέρες και σήμερα είδα το θεμα και το διάβασα όλο για να μπορέσω να απαντήσω, αν θυμάστε εγώ υιοθέτησα τον Ασπρούλη από τη Γατοομάδα. Ήθελα να σώσω αδέσποτο γατάκι, που ήξερα οτι η Γατοομάδα φιλοξενεί πολλά απο αυτά μέχρι την οριστική υιοθεσία τους. Επαιρνα τηλέφωνο συνέχεια χωρίς να το σηκώνουν για μέρες. Οι ώρες που μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους είναι μόνο 2-4 το μεσημέρι. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί. Τέλος πάντων, της εξήγησα οτι το θέλω για την κόρη μου που ζητάει επίμονα γατάκι χρόνια και απλά περίμενα να μεγαλώσει λίγο για να είμαι σίγουρη οτι δεν θα του φερθεί βίαια. ΄Συμφωνήσαμε να πάμε από εκει να διαλέξουμε. Οταν πήγα, ο χώρος ήταν ένα γραφείο πολυτελές της Ψυχιάτρου-Ψυχολόγου Ασημίνας.... Είδε τα παιδιά κι ενώ κόλλησαν με τον Ασπρούλη, άρχισε να λέει οτι δεν μπορούμε να δώσουμε γατάκι σε παιδιά κάτω των επτά ετών κ.λ.π. Ηταν απότομη, τέοιος είναι ο τρόπος της γενικά και ξινός. Αρχισε να μου μιλάει για χαρτιά υιοθεσίας και για συχνές επισκέψεις στο σπίτι μας για να κάνουν έλεγχο αν το γατάκι περνάει καλά κ.λ.π. Τα ψιλοπήρα στο κρανίο με τη γραφική διαδικάσία αλλά....δεν ξέρω το κατάπια. Βέβαια επειδή είμαι άνθρωπος από τη φύση μου που στους ξινους φέρομαι ξινά, στους γλυκούς γλυκά και στους τσαμπουκαλήδες με τσαμπουκά, ενώ στην αρχή τσαμπουκαλεύτηκε, μετά της έκοψα τη φόρα έτσι απλά και συνήλθε. Ορος ήταν εκείνη να φέρει τον Ασπρούλη στο σπίτι μας και να κλειστεί για λίγη ώρα στο μπάνιο μαζί του για τον βοηθήσει να προσαρμοστεί, να εγκρίνει αν το σπίτι μας είναι κατάλληλο για γατάκι, το βρήκε άψογο, εγιναν όλες οι δήθεν διαδικασίες και τελείωσε το θέμα.
Οταν τη χρειάστηκα ξανα για το τριποδάκι, μου έβγαλε την ψυχή στο περίμενε. Ποτέ δεν είχε χρόνο να βρεθεί με το ζευγάρι που ήθελε το γατάκι. Αναρρωτιέμαι όλη η Γατοομάδα είναι η Ασημίνα? Τελικά όπως ήταν φυσικό τα πήρα στο κρανίο και έδωσα το γατακι χωρίς χαρτιά και βουλοκέρια, αφού της το είπα πρώτα.

Επίσης την είχα χρειαστεί και πριν δώσω το γατάκι εδώ στη Θεσσαλονική. Τότε που ψάχναμε πρόπο να το κατεβάσουμε στην Αθήνα στον Παναγιώτη θυμάστε? Πάλι ολόκληρη Γατοομάδα δεν είχε ένα άτομο να κατεβαίνει Αθήνα.
Τέλος πάντων για να μη σας τα πολυλογώ μην ψάχνετε πολλά, ούτε εγκαταστάσεις υπάρχουν της Γατοομάδας ούτε τίποτα. Είναι δύο φιλενάδες που έγιναν ομάδα απ'οτι κατάλαβα. Πήγαινε με τσαμποπυκά Νόζυ και α΄παίτησε να πάρεις το γατάκι για το οποίο ενδιαφέρεσαι και μην το διαπραγματεύεσαι.
Με κάθε επιφύλαξη, μέχρι την αποδειξη του εναντίον, αυτά είδαν τα μάτια μου.
Souggy
Souggy
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αριθμός γατουνίων : 1 μικρό κουραμπιεδάκι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πολλές μακαρι να'χα κήπο
Motto : Οση αγάπη δώσεις θα την πάρεις πίσω
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/02/2010
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Mallia10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Μάης 16, 2010 9:48 am

Κι όλα αυτά τα γατιά που φιλοξενεί, πού τα έχει; Στο γραφείο της; Suspect
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από niou Κυρ Μάης 16, 2010 10:13 am

νοζυ!!!τωρα ειδα τις νεες εξελιξεις!!!!

μπραβο σας!!!!!τελεια νεα!!!!

οσον αφορα για την διαδικασια της υιοθέτησης τι να πω....
καλη τυχη!!!

hithere
niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 Empty Απ: Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι!

Δημοσίευση από nosyparker Κυρ Μάης 16, 2010 10:16 am

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, δεν το θεωρώ τόσο κακό να έρθει να δει το σπίτι μας και το πώς ζούμε με τις γάτες μας. Αν και την πρώτη φορά που το είχα ακούσει, μου είχε σηκωθεί η τρίχα κάγκελο!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nosyparker στις Κυρ Μάης 16, 2010 10:23 am, 1 φορά
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Το τριποδάκι με το μισό πατουσάκι! - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης