gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

+6
ladycat
SuperCatz
markello
marmanga
Tiger Lilly
GatoMana
10 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Απρ 22, 2010 3:21 pm

GatoMana έγραψε:Το ζωο τρωει παιδια κανονικα και με ορεξη....δεν ειναι βαρια αρρωστο ουτε του θανατα....και δεν εχει ουτε φταρνισματα ουτε μυξες ουτε δακρυα...απλα καποιεσ φορεσ βηχει εχει βραχνη φωνουλα και ακουγεται σα να βραζει ελφρα στο στηθακι του και δειχνει να μην θελει να το ακουμπανε στο στηθος....ουτε πυρετο εχει . Το ειπα και στην αρχηαν ηταν το γατακι σε χειροτερη κατασταση χωρι ορεξη και με πυρετο...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα το πηγαινα...Ελεος....Για τι με περασετε;!!!!!

ΟΚ κοπελιά , τότε δώσε vibramicyn & αν θες πάρε τηλ. τον κτηνίατρο που σου έστειλα σε pm.
To augmentin το δίνουνε σε περιστατικά που δεν έχουν να κάνουν με το αναπνευστικό και είναι και πιο βαριά ( απ' όσα κατάλαβα από την πικρή μου εμπειρία... )
Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε....
Περαστικά στον γατούλη ! kissss kissss
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Tiger Lilly Πεμ Απρ 22, 2010 3:25 pm

Anatoli έγραψε:Γατομαμα, εγω θα σου προτεινα το εξης.

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 876780 ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 876780 ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 876780
Tiger Lilly
Tiger Lilly
Γατοπαγίτης
Γατοπαγίτης

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Δύο: Μatou, και Miles.
Motto : Never underestimate the power of denial.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/04/2009
Mood : ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Απρ 22, 2010 3:29 pm

επειδη η μη σωστη αντιβιωση για την καθε περιπτωση, μπορει να προκαλεσει δευτερογενεις μολυνσεις, παρε τηλ το γιατρο σου και ρωτα τον ποια αντιβιωση να δωσεις και σε τι ποσοτητα και για ποσες μερες.επισης να τον ρωτησεις σε ποσες ημερες πρεπει να δεις καλυτερα αποτελεσματα.εφοσον αδυνατεις να το πας στον κτηνιατρο, εαν σου πει φερτο απο δω να το δω, πες του οτι προκειται για αδεσποτο το οποιο δεν μπορεις να το πιασεις και θα του βαζεις την αντιβιωση στο φαγητο του.Και ο Θεος βοηθος!

χαθηκε το μνμ πριν ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 734572
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από GatoMana Πεμ Απρ 22, 2010 3:37 pm

Βρε Μαρκελλο,
Χαιρομαι που δεν εννουσες οτι λεω ψεμματα. Αυτο μονο μου αρκει. Ειμαι καθετη σε τετοια θεματα.
Τωρα, Αν η προσωπικη σου γνωμη ειναι οτι ειμαι αμελης...δε μ'ενοχλει ΚΑΘΟΛΟΥ εστω κι αν δεν τη συμμεριζομαι. Ψευτρα μονο μη με λες...
Εγω παλι εχω αλλη γνωμη...Αν παρεις μια συνταγη, πριν 2-3 χρονια π.χ, ειναι αμελεια να μην την εχεις ακομα; Καποτε πρεπει να πεταμε και τις συνταγες!!! ΔΕ μπορω να γεμισω το σπιτι με χαρτακια οσο σημαντικα και ακριβα αν ειναι. Δε το καταλαβαινεις αυτο; Αυτα που ειναι προ ολιγων μηνων τα βασταω, αλλα μετα απο καποιο διαστημα, κι αν δεν τα πεταξω εγω οι αλλοι ανθρωποι που κατοικουν στο σπιτι μου θα το κανουν!!!! Η θα τα καταχωνιασουν καπου αλλου!
Γι αυτους ειναι απλα θεμα οργανωσης και ταξης το να τα πεταξουν και να καθαρισουν το χωρο, οχι αμελειας....
Εσυ βαστας για 10 χρονια τισ συνταγες; Αν ναι ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
Τελικα, θα προσπαθησω να το κανω κι εγω αυτο μαλλον οπως φαινεται...Εχω δοκιμασει να τισ αντιγραφω στο ημερολογιο μου αλλα και παλι στο τελος της χρονιας αλλαζω ημερολογιο και το παλιο μπορει για 2 χρονια να το βρισκω ακομα....αλλα μετα....παει κι αυτο. Θ'αρχισω λοιπον να τις αντιγραφω καθε φορα στο καινουργιο.
Δεν ηξερα απλα οτι θα ηταν τοσο μεγαλος μπελας το να παρω μια απλη πληροφορια....Τι να πω

GatoMana
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : Περιπου 25, σχεδον ολην τη γειτονια δηλαδη
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από markello Πεμ Απρ 22, 2010 3:41 pm

Εννοειται πως δεν εχω συνταγες 2 κ 3 ετων....απλως ειπα πως ειναι καλυτερα να πας στο γιατρο. Η αντιβιωση και η αναλογια δεν ειναι μια απλη πληροφορια οπως λες.
Σ΄αυτο διαφωνησα. Και οπως ειπαμε πιο πανω κανεις δεν ειναι μάγος, εαν η εμπειρια σου, "δειχνει" τί πρέπει να κανεις, κάντο. ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 43833

Εγώ, στη θεση σου δεν θα το εκανα, αυτο ειπα.
markello
markello
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου
Γατοσπιτική Εκπρόσωπος Άνευ Γατοφυλακείου

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 46
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 30/06/2009
Mood : ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από GatoMana Πεμ Απρ 22, 2010 3:57 pm

Κικιρικι
Σ'ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες. Το Augmentin μου το ειχαν γραψει παλια και για προβληματα αναπνευστικου, πνευμονια κτλ γι αυτο το ειπα...αλλα το Vibramycin που ειναι σαν το Ronaxan (κτηνιατρικο) που του το εδινα πριν λιγους μηνες προφανως δεν τον γιατρεψε πληρως...Εκτος κι αν κολλησε κατι νεο...
Τελος παντων...εγω πειραματα δε κανω στα ζωα....μην ανησυχειτε!!!!

Αν και οταν σπουδαζα, στο μαθημα της ανατομιας που ειχα κανειμας ειχαν αναγκασει δυστυχως και ειχαμε γατουλες νεκρες και τις εξεταζαμε για να μαθουμε απ'οτι θυμαμαι...

GatoMana
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : Περιπου 25, σχεδον ολην τη γειτονια δηλαδη
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Απρ 22, 2010 4:20 pm

ΟΚ Πάρε τηλ. έναν κτηνίατρο ( και δεύτερον και τρίτο αν δεν θέλει να σου δώσει απάντηση από το τηλ) και πες του αυτά που σου λέει η Τέτα ( Ανατολή)
Αδεσποτάκι , δεν πιάνεται κτλ.
Περαστικά και πάλι και ενημέρωσε μας αν έχεις κάτι νεότερο !
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΠΟΙΟ ΑΝΤΙΒΙΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΛΟΙΜΩΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Δημοσίευση από leopoldine Πεμ Απρ 22, 2010 10:37 pm

Τώρα το είδα. Ο Ανδρέας Μεντής στο Χαλάνδρι (δυστυχώς δεν έχω πρόχειρο το τηλέφωνο) δίνει συμβουλές για αδέσποτα & δεν ζητά αμοιβή, αν δεν προβεί σε ιατρική πράξη
Ελπίζω να βοήθησα

leopoldine
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 57
Αριθμός γατουνίων : so many
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης