gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

+68
Soufle Sokolatas
effie
Gatoplikti
ZIZIKOS
πατουσακια
Mpoumpourina
KittyBooBoo
nymphadoratonks
Stavros
Smokys
psipsa
Scharyvdis
koneko
otz
majorca1980
tsili
Mau
f.m123
MySugar
catsforever_
gatoula46
houlieta
FROGK
joygreek
anta
anna kleio
Βασιλικη
vaso
kouix
zeledaki
demipotter
alexandrakicat
annoula_mabrh_gatoula
Kikiriki
sousi
enoplos
Domino
Undying~Cursed*dREAm_cAt*
XIONIS
nelly 's mother
flokatoula
natalouko
Chouzouris
SuperCatz
AMFIKRATIS
Louiza
Mimsey
NiaR
Πούπσυ
doremi
Fairy dogmother
melitta
Gloriana
Cris
DayDreamer
niou
soulitsa@xd
dimitra_mel
happy pets
Marcos
jovanita
nosyparker
Milly
marestros
markello
Anatoli
marmanga
gatoras
72 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από XIONIS Δευ Μάης 16, 2011 1:17 am

Σε αυτη την ηλικια καλυτερα οχι ανθρωπινο φαγητο ή γαλα γιατι μπορει να του φερει διαροια. Αν μπορεσεις παρε αυριο καποια κονσερβα ή ξηρα τροφη kitten που ειναι για την ηλικια του. Καλο θα ηταν ειτε σκοπευεις να το κρατησεις ειτε του βρεις σπιτι να περασεις απο εναν γιατρο για να φροντισει σε πρωτη φαση την αποπαρασιτωση του εξωτερικα για ψυλλους κι εσωτερικα για σκουλικακια. Αν το γατακι ειναι πανω απο 25-30 ημερων μπορει να ειναι ικανο να παει τουαλετα μονο του. Αν οχι, εσυ εισαι η μαμα του τωρα και θα πρεπει να του μαθεις πως να το κανει!!! Παρε ενα δισκο ή μια χαμηλη λεκανη αρκετα μεγαλη για να το χωραει και βαλτου αμμο ειδικη (απο το πετσοπ ή το σουπερ μαρκετ) και οταν του ξανακανεις το πωπουδακι με βαμβακι βρεγμενο καντο εκει μεσα για ν αρχησει να μαθαινει. Εγω συνηθως τους πιανω το ποδαρακι και σκαβω στην αμμο. Συνηθως με την 3η-4η φορα μπαινουν στο νοημα!!!
Ελπιζω να μη σου επεσαν πολλα μαζι για αρχη!!!
Καλως μας ηρθες κι εσυ και το μπεμπακι!!! Laughing
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Domino Δευ Μάης 16, 2011 1:29 am

1000 ευχαριστώ για τη μεταμεσονύχτια βοήθεια... Θα το πάω αύριο στο γιατρό και ελπίζω να μην μου πάρει πολλά γιατί είμαι και φοιτήτρια και δεν ξέρω πως θα τα βγάλω πέρα με το γατάκι. Θέλω πολύ να το κρατήσω αν και ακόμη είμαι προβληματισμένη γιατί ξέρω ότι είναι ευθύνη... Έχω βάλει την κούτα του πάνω σε μια ηλεκτρική κουβέρτα για ζέστη και του έχω βάλει μέσα 2 πετσέτες και 2 κασκόλ χοντρά... Ελπίζω να είναι αρκετά. Καλό είναι να συνεχίσω να το ταίζω κάθε πόσες ώρες και είναι καλό που του δίνω κοτοπούλάκι μόνιμα μέχρι αύριο που θα το πάω στο γιατρό? Λέτε να πάθει κάτι? Ουφ... Embarassed

Domino
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Χανιά
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/05/2011
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Πεμ Ιουν 16, 2011 10:19 pm

Kαλησπέρα ελπίζω να είστε όλοι καλά ,χαθήκαμε . Είμαι στο χωριό και σήμερα κατεβαίνοντας στον Πύργο, παρκάροντας το αυτοκίνητο είδα ένα γατάκι πεσμένο πίσω από ένα αυτοκίνητο , το πήρα και το ανέβασα στο πεζοδρόμιο ία που πρόλαβα γιατί έφυγε το αυτοκίνητο. Είδα τα μάτια του ήταν εντελώς κλειστά γεμάτα πύον και έβραζε, αναπνευστικό. Το έβαλα στο αυτοκίνητο και πήγα στον κτηνίατρο μου είπε ότι έχει βρογχίτιδα του έκανε ένεση και μου είπε να πάρω ένα κολλύριο με κορτιζόνη. Το πήγα στο χωριό και με ζεστό χαμομήλι προσπάθησα να του καθαρίσω τα μάτια του μέχρι ένα σημείο τα κατάφερα, του έβαλα σταγόνες ,τροφή νερό και άμμο. Δεν αντιδρούσε έχει έντονο συνεχές βράσιμο. Το απόγευμα που κατέβηκα το έχω σε κλειστό χώρο μόνο του έφαγε κονσέρβα λίγες κροκέτες ήπιε νερό. Τα μάτια του άνοιξαν όχι εντελώς του έριξα πάλι σταγόνες.Με κοιτάζει στα μάτια όλο κοντά μου έρχεται, το βράσιμο είναι έντονο το δυσκολεύει και να νιαουρίσει . Η γιατρός μου είπε αύριο να το πάω πάλι για ένεση, υποθέτω αντιβίωση είναι.Είναι περίπου 2 μηνών αλλά όλο κόκαλα. Την Κυριακή εγώ φεύγω και θα το πάρω μαζί θα το πάω στη γιατρό για νοσηλεία εκεί που είχα και την σταχτούλα. Ελπίζω να πάει καλά. Το κολλύριο είναι καλό που έχει κορτιζόνη?

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Πεμ Ιουν 16, 2011 10:23 pm

Στην περίπτωσή του ίσως να είναι καλό για πιο αποτελεσματικό. Η γιατρός ξέρει. άλλη γνώμη από εδώ παιδιά με ανάλογη εμπειρία;
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Ιουν 16, 2011 10:25 pm

Γεια σου Αμφικρατη!Τυχερο κι αλλο ενα γατακι που βρεθηκε στο δρομο σου. ευχομαι κι αυτο να γινει καλα. Εφοσον το κολλυριο στο εδωσε η γιατρος που το εξετασε λογικα μια χαρα θα ειναι. Οι γιατροι ξερουν που πρεπει να χορηγησουν κορτιζονη και που οχι.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουν 16, 2011 10:37 pm

Αμφικράτηηη Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 952616 Κι αλλο τυχερό γατάκι!!! για το κολλύριο δεν ξέρω να σου πω, γιατί μονο ο γιατρός που το εξέτασε μπορεί να σου πει. θεωρώ όμως ότι δεν πρέπει να του δώσεις για πολλές μέρες κορτιζόνη. ευχομαι να πάνε όλα καλά! Περιμένουμε τα νέα σας!!
τι κάνει η Σταχτούλα;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Πεμ Ιουν 16, 2011 10:50 pm

Πούπση η σταχτούλα έγινα μια γατάρα κούκλα, περνάει μια χαρά παιχνίδι και κυνηγάει, με τα άλλα γατάκια μια χαρά τα πάει και ιδίως με 3 μικρούλια που τα βρήκα στην αυλή χωρίς μαμά , τα γλύφει κοιμούνται μαζί, τα προσέχει σαν μάνα τους.Δεν θέλει πολλά χάδια και τρώει μόνο κροκέτες και ψωμί.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουν 16, 2011 10:54 pm

τον άλλο γατούλη απο την κτηνίατρο τον πήρες;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Πεμ Ιουν 16, 2011 11:38 pm

Φεύγοντας με τη σταχτούλα από τη γιατρό με προοπτική να μείνει μαζί μου στο σπίτι η γιατρός μου συνέστησε για αρχή να μην έχω 2 γατάκια στο σπίτι γιατί όπως μου είπε θα ήταν δύσκολο και την άκουσα, το γάτο τον πήρε μια κοπέλα. Βέβαια το να μείνει η σταχτούλα μαζί μου στο σπίτι στη συνέχεια δεν κατέστη δυνατό, δεν καθόταν νιαούριζε αγρίευε και κοιτούσε πως να βγει έξω όταν την έβγαζα ήταν μια χαρά και έτσι μένε στο κήπο στην αυλή, χθες έκανε και το επαναληπτικό εμβόλιο, αμπούλα.

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Πεμ Ιουν 16, 2011 11:53 pm

Άσε ανοιχτή την πόρτα, όταν θα είσαι σπίτι, για να συνηθίσει στο να μπαινοβγαίνει και να νιώσει σιγά σιγά ασφαλής με το σπίτι..
Κάποια στιγμή, θα έρθει από μόνη της να σου κατσικωθεί κανονικότατα!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Ιουν 16, 2011 11:56 pm

Ναι, υπάρχουν γάτες που θέλουν να μένουν έξω, και αφού έχεις κήπο, θα είναι μια χαρά. θα της φτιάξεις κι ένα σπιτάκι, και αν το χειμώνα κάνει πολύ κρύο, τη βάζεις μέσα για κανένα βράδυ. σημασία εχει ότι η γατούλα έχει φροντίδα και αγάπη και κάποιον που θα τρέξει να την περιθάλψει αν χρειαστεί!! Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 742497 χαίρομαι που το γατούλη τον πήρε κάποιος!


edit: αυτό που λέει η supercatz είναι επίσης μια πολύ καλή ιδέα. μπορείς μάλιστα να της βάλεις πορτάκι για γάτα.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από AMFIKRATIS Παρ Ιουν 17, 2011 12:09 am

Ειλικρινά το δοκίμασα δεν ανεβαίνει ούτε στο μπαλκόνι, όταν κατεβαίνω στο τελευταίο σκαλοπάτι για την αυλή τότε έρχεται.Θυμάμαι πόσο ήσυχη ήταν όταν την έφερνα στη Καλαμάτα ή από, στο κλουβάκι. Εχθές που χρειάστηκε να την πάω στον Πύργο για το εμβόλιο όταν είδε το κλουβί εξαφανίστηκε τρέχοντας, είδα και έπαθα να την πιάσω και να την βάλω μέσα και στη διαδρομή άγρια, νιαούρισμα δεν έχει σχέση με το ήσυχο γατάκι έχει αγριέψει και το κυριότερο γρατζουνάει

AMFIKRATIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : ενα όμορφο χωριό νομού Ηλείας.
Αριθμός γατουνίων : 3 Δικά μου και 9 αδεσποτα = 12
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/08/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Ιουν 17, 2011 12:11 am

έχει ξεψαρώσει και ανεξαρτητοποιηθεί. εξάλλου έμεινε πολύ καιρό κλεισμένη στο ιατρείο και τώρα ξεδίνει! να δεις όμως που σιγά σιγά θα έρθει!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από doremi Παρ Ιουν 17, 2011 12:16 am

AMFIKRATIS έγραψε:Ειλικρινά το δοκίμασα δεν ανεβαίνει ούτε στο μπαλκόνι, όταν κατεβαίνω στο τελευταίο σκαλοπάτι για την αυλή τότε έρχεται.Θυμάμαι πόσο ήσυχη ήταν όταν την έφερνα στη Καλαμάτα ή από, στο κλουβάκι. Εχθές που χρειάστηκε να την πάω στον Πύργο για το εμβόλιο όταν είδε το κλουβί εξαφανίστηκε τρέχοντας, είδα και έπαθα να την πιάσω και να την βάλω μέσα και στη διαδρομή άγρια, νιαούρισμα δεν έχει σχέση με το ήσυχο γατάκι έχει αγριέψει και το κυριότερο γρατζουνάει

Τα 90/100 έτσι κάνουν όταν τα κλείνουμε στη γατοφόρο άλλα λιγότερο άλλα περισσότερο. Μην ξεχνάς ότι ουσιαστικά μόνο με σένα ένιωσε την ανθρώπινη επαφή κι ήταν αρκετα μεγάλη όταν τη βρήκες .Αφού είναι ευτυχισμένη στην αυλή σου είναι πάρα πολύ γι αυτή την γατούλα. Και πάλι μπράβο σου για την βοήθεια που δίνεις στα ζώα.
doremi
doremi
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 64
Τόπος : Aθήνα
Αριθμός γατουνίων : 3 τον Πίπη , τον Ορφέα και την Στέλλα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι έως 32 βαθμούς όμως
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : πολλά , μα πάρα πολλά
Motto : είμαι γατομάνα τι να κάνουμε!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/11/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M-aipnies

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από enoplos Δευ Σεπ 05, 2011 7:28 pm

ευχαριστω πολυ για τησ πληροφοριες,χαιρομαι που ηρθα και εγω στην ομορφη αυτη παρεα,βρικα πριν λιγες μερες ενα αδεσποτουλη 3 χρονων περιπου,σημερα το πηγα στον κτηνιατρο του εκανε τα απαραιτητα,ελπιζω ολλα να πανε καλα.
enoplos
enoplos
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΙΩΤΙΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 τον JUINOR
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΟΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΜΟΥ.
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/09/2011
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Σεπ 06, 2011 9:05 am

Καλώς τον δέχτηκες και καλή συνγατοίκηση να έχετε!Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 742497 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 501866 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 322479

Καλώς ήρθες στο Γατόσπιτο και καλή διαμονή!Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 734728 Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 270712
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από sousi Τετ Σεπ 21, 2011 7:26 pm

καλησπερα σας ξανά και απο μένα....
μια παρόμοια ιστορία με την domino έχω κι εγω, καθώς σήμερα εκεί που καθόμουν ακούω έξω απο το παράθυρό μου ένα νεαρό νιαούρισμα, μετά απο κανα δυο ώρες το ξανάκουσα και βρήκα έναν βρωμιαράκο μεσα στο καπό ενός αυτοκινήτου τον οποίο ξετρύπωσα με κονσέρβα του σούπερμαρκετ για ενήλικα γατιά (ας μην πω μάρκα ε?).
Τώρα τον έχω στην κουζίνα μου, διαβάζοντας τις αρχικές οδηγίες αυτού του θέματος, το γατί είναι σίγουρα πάνω απο 20 ημερών και μάλλον δεν έχει αφυδάτωση ενώ δεν φαίνεται και πολύ αδύνατο, του τύπου "ψοφάω απο την πείνα". υποθέτω πως θα είναι καποιο αδέσποτο της τριγύρω γειτονιάς και ξεστράτισε... του έδειξα την άμμο και θα δω αν θα την χρησιμοποιήσει, απο την εμπειρία μου και μία φορα να τους την δείξεις μετα πάνε μόνα τους, οπότε θα περιμένω να δω.
Περιμένω αύριο να γυρίσει η μητέρα μου που είναι η κυρίως γατομάνα του σπιτιού και αποφασίζει τα γατοθέματα. Θέλαμε να πάρουμε κι άλλο ένα γατάκι για να έχει παρέα ο sweety (1 χρονού περίπου), μιας και ο silvestro εξαφανίστηκε και δεν εμφανίστηκε, και είχαμε πεί να πάρουμε μια θυληκιά ενός χρόνου εγχειρισμένη και με τα εμβόλιά της....
Σε περίπτωση που η μαμά μου προτιμήσει την θυληκιά, τι να τον κάνω τουτον δώ? τον λυπάμαι να πάω να τον αφήσω στην τύχη του αν και τις ταίζουν τις γάτες γενικά στην γειτονιά. Σε περίπτωση που χρειαστεί να τον κρατήσω (μένω μόνη μου με τους γονείς και τον γάτο απο πάνω) και επειδής ειμαι και φοιτήτρια κι εγώ μπορεί να με διαφωτίσει κάποιος με ίσως ανάλογη εμπειρία αν θα μπορέσω να τον συντηρήσω τον γάτο? με τα εμβόλια και τις στειρώσεις του κτλ?

sousi
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/07/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Anatoli Τετ Σεπ 21, 2011 7:39 pm

Καλησπερα! hithere
Αρχικα να πω μπραβο σου που τον μαζεψες! grinning4
Να ξερεις οτι γενικα δυο γατια του ιδιου φιλου συμβιωνουν καλυτερα μεταξυ τους. Δεν ειναι βεβαια ο κανονας και σαφως υπαρχουν κι εξαιρεσεις αλλα γενικα ισχυει.
Οσον αφορα τα εξοδα. Θα ερθουν μαζεμενα για τους πρωτους μηνες καθως θα πρεπει να γινει το αρχικο εμβολιο και ενα ή δυο επαναληπτικα. Πριν τους φερεις σε επαφη θα πρεπει να κανεις και καποιες βασικες εξετασεις ρουτινας για ασθενειες οπως aids και λευχαιμια. Και υστερα η στειρωση γυρω στους εξι μηνες αλλα η στειρωση σε αρσενικο ειναι πολυ φθηνοτερη απο οτι σε θηλυκο. Οποτε μετα τους 6 μηνες αρχιζεις και ανασαινεις κι εχεις να προβληματιστεις με το θεμα τροφης. Υπαρχουν πλεον πολυ καλες τροφες που αγοραζοντας την μεγαλη συσκευασια εχεις μεγαλη οικονομια. Απο κει και περα το εμβολιο γινεται μια φορα τον χρονο. Σαφεστατα θα πρεπει να σκεφτεις οτι μπορει να τυχει και κατι εκτακτο.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από sousi Τετ Σεπ 21, 2011 8:26 pm

ευχαριστώ πολύ. να ενημερώσω οτι το γατί έκανε κακά του στην άμμο, και τώρα εξερευνεί το υπόλοιπο σπίτι. έτσι και κάνεις να τον χαϊδέψεις δεν σε αφήνει να φύγεις μετα, αλλά όταν μένει μόνος του νιαουρίζει κλαψιάρικα και δυνατά. δηλαδή αμα θέλω να βγώ έξω να τον αφήσω να νιαουρίζει?
συναντήθηκαν οι 2 γάτοι εκατέρωθεν ενός ταμιού, ο σουίτι καθότι είναι και ήρεμος γάτος απλά τον κοιτούσε με περιέργεια ούτε χου ούτε χά... θα δείξει πάντως το γατί φαίνεται πολύ καλό και σχετικά εξοικιωμένο με τον κόσμο.
είναι μια καλή μέρα σήμερα νομίζω

sousi
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/07/2010
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Kikiriki Δευ Ιουν 18, 2012 10:09 am

Ήρθε και η ώρα της γειτονιάς μας Sad
Φίλη βρήκε 5 γατάκια σε κούτα Sad Έχουν ανοίξει τα μάτια τους αλλά είναι πολύ μικρά Sad
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από annoula_mabrh_gatoula Παρ Ιουλ 06, 2012 1:57 pm

einai polz szmsdiko kapios na 3erei to pws na frodiyei ena mikro adespoto alla kai mia enilikh gata!!! police
annoula_mabrh_gatoula
annoula_mabrh_gatoula
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 25
Τόπος : podos
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : gatanoi3h
Motto : opou einai o gatoulhs mou eimai kai egw!! ;)
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/07/2012
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από alexandrakicat Παρ Ιουλ 06, 2012 3:09 pm

Αγαπητη annoula_mabrh_gatoula,θα ηταν πιο ευκολο για ολους μας να εγραφες τις προτασεις στα Ελληνικα με ελληνικα γραμματα και οχι greeklish.
alexandrakicat
alexandrakicat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 24
Τόπος : Μυκονος
Αριθμός γατουνίων : Ενα διαολι,τον Μημ (απτό Μητσος!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας και βέβαια !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Sushi,την Μπαριλλα,την Pupa,ολα της marinas289 και της Δωρας!
Motto : Live now Think later
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/01/2011
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_love

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000631149520

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από demipotter Πεμ Ιουν 13, 2013 2:57 pm

Γεια σας!!! Η μάνα μου πήγε στο γυμναστήριο και στην επιστροφή βρήκε 3 μωρά γατάκια. Τα έφερε σπίτι. Είναι πολύ αδύνατα, και έχουν και τα 3 κλειστά μάτια. Διάβασα αυτά που έχετε γράψει, αλλά έχετε να μου δώσετε κάποια άλλη συμβουλή???
demipotter
demipotter
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 23
Τόπος : Μεσσηνη
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2013
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από zeledaki Πεμ Ιουν 13, 2013 6:26 pm

Kαλησπερα ταισμα με ειδικο γαλα  καθε 3 ωρες περιπου με μπιμπερο και παντα στο τελος του ταισματος με βρεγμανο βαμβακι θα τριβετε τα γεννητικα οργανα για να ενεργηθουν  το βραδυ θα τα κρατατε ζεστα και αν εχετε ενα ρολοι να το βαλετε μεσα τα ηρεμει και ενα αρκουδακι καλη τυχη στο δυσκολο εργο σας και πραβο στη μαμα σου που τα βοηθησε.oksmily3
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από demipotter Κυρ Ιουν 23, 2013 2:04 am

Γεια σας. Τα καναμε ολα αυτα.Τα γατακια εχουν κλεισει τις δεκα μερες ηδη. Μονο που το ενα, η <<Κιτουλα>>, φαινεται να εχει πριστει. Τι να κανουμε?   party2
demipotter
demipotter
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 23
Τόπος : Μεσσηνη
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2013
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από kouix Κυρ Ιουν 23, 2013 2:12 am

Καλησπέρα!
Αν ενεργουνται κανονικα (τσισα κακά) τοτε ΜΑΛΛΟΝ ειναι παρασιτα που εχουν τα περισσοτερα μικρα γατακια στην κοιλίτσα τους.
Θα προτεινα (χωρις δευτερη σκεψη) να τα πατε στον γιατρο για να τα εξαιτασει..... και ΑΝ πραγματι ειναι παρασιτα, να τους δωσει ο κτηνιατρος την καταλληλη δοση αποπαρασιτικού για γατάκια.

ΥΓ: πολύ όμορφα! να σας ζήσουν!!
Smile

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από demipotter Πεμ Ιουν 27, 2013 6:05 pm

Γεια και πάλι... τα γατάκια μας βγάζουν μιξούλες...αρχικα το ενα και τωρα λιγο-πολυ ολα. Τι να κανουμε? Τους δινουμε πιο ζεστο γαλα και τους καθαριζουμε τη μυτουλα με χαμομιλη. Τι αλλο? nio nio nionio nio nio
demipotter
demipotter
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 23
Τόπος : Μεσσηνη
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2013
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από kouix Πεμ Ιουν 27, 2013 6:22 pm

Να τα πατε στο γιατρο ίσως...?
(Δεν ειναι εφικτό απο το πισι να γινουμε κτηνίατροι.... αυτα τα συμπτώματα, ίσως να υποδηλώνουν κατι σοβαρο -μια αρρωστια που ειχε το ενα, και κολλησαν και τα αλλα- ή και πως τα ταίζετε βιαστικά και βγαινει απο την μυτούλα γάλα.... ή και τιποτα....!)

Γι' αυτο, πρεπει να τα πατε στον γιατρο ολα μαζι!
ΠΕΙΤΕ του οτι τα βρηκατε αδεσποτακια, και σιγουρα θα σας κανει καλη τιμη.
(εμενα θυμαμαι οταν τα πηγε ο αντρας μου για πρωτη φορα μεσα σ' ενα κουτι παπουτσιων για να μας πει ΤΙ να τα κανουμε, δεν μας πηρε ΚΑΝ χρηματα ο ανθρωπος.....)


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από vaso Πεμ Ιουν 27, 2013 6:48 pm

Demipotter η υπογραφή σου είναι τεράστια...Αλλάξε την σε παρακαλώ....
Μίκρυνέ την και μετά ξανά βάλε την....
Δες τι μέγεθος έχουν οι φώτο στις υπογραφές και φτιάξε στο περίπου.....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 2feaa010
vaso
vaso
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1 και ο Joey γαταγγελουδάκι πια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Barilla, Μόιρα,Πατούσα,Φοίβος......
Motto : Real is just a matter of perception
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/10/2008
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από Βασιλικη Παρ Ιουλ 12, 2013 3:08 pm

καλησπερα! εγω γενικα εχω μεγαλωσει αρκετα γατακια, αλλα τα ειχα στην αυλη. πριν 2 βδομαδες και κατι βρηκα ενα γατακι στο δρομο και θελησα να το κρατησω. το εχω στο σπιτι και ακομα δεν του εχω κανει τα εμβολιακια του.. απο τις γατες που ειχα γενικα οταν ξεπερνουσαν τα 2 μηνων δεν εμφανιζαν τσιμπλες.. και αν ναι ελάχιστες. το γατακι που φροντιζω τωρα ειναι 3-4 μηνων. εμφανιζει πολλες τσιμπλες. αυτο ειναι κατι που πρεπει να με ανησυχει? και αν ναι πως να το καταπολεμήσω?Smile 


Βασιλικη
Βασιλικη
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 29
Τόπος : γλυφαδα
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από anna kleio Δευ Ιουλ 15, 2013 5:57 pm

χρειαζομαι βοηθεια ΑΜΕΣΑ,βρηκα ενα αρσενικο γατακι,μαλλον 10-15 ημερων,ποσα ml γαλα θα του δινω σε καθε γευμα?????????? το εχω 8 μερες,μολις χθες εκανε κακα του πρωτη φορα,αλλα μεχρι σημερα εχει κανει πολλες φορες και εχει διαρροια,το γαλα ειναι το ΛΑΚΤΟΛ,ενω μεχρι χθες ηταν ζωηρο,σημερα ειναι πολυ χαλια,κανω οτι μπορω,ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΜΕΣΑ,ευχαριστω

anna kleio
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Ιουλ 15, 2013 6:17 pm

Καλως ηρθες σε αυτη την ηλικια ειναι πολυ ευαισθητα καλυτερα να το πας σε ενα κτηνιατρο ετσι κανεις δεν μπορει να ξερει τι συμβαινει..
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από anna kleio Δευ Ιουλ 15, 2013 6:39 pm

οποιος μπορει να βοηθησει ουσιαστικα ασ το κανει παιδια,ο μηνας ακομα 15 για τον ΟΑΕΔ,δυσκολα τα πραγματα για να πληρωνω και κτηνιατρους,οτι μπορω εδω θα προσφερω στο σπιτι,και ο θεος βοηθος

anna kleio
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από nosyparker Δευ Ιουλ 15, 2013 7:41 pm

anna kleio έγραψε:χρειαζομαι βοηθεια ΑΜΕΣΑ,βρηκα ενα αρσενικο γατακι,μαλλον 10-15 ημερων,ποσα ml γαλα θα του δινω σε καθε γευμα?????????? το εχω 8 μερες,μολις χθες εκανε κακα του πρωτη φορα,αλλα μεχρι σημερα εχει κανει πολλες φορες και εχει διαρροια,το γαλα ειναι το ΛΑΚΤΟΛ,ενω μεχρι χθες ηταν ζωηρο,σημερα ειναι πολυ χαλια,κανω οτι μπορω,ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΜΕΣΑ,ευχαριστω

Σ΄αυτήν την ηλικία πρέπει να πίνουν γάλα κάθε 2 ώρες περίπου. Συνήθως κάθε γάλα γράφει επάνω στο κουτί τη σωστή ποσότητα και αναλογία. Αν θυμάμαι καλά εγώ έδινα 10 ml σε κάθε γεύμα σε τόσο μικρά γατάκια, αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

anna kleio έγραψε:οποιος μπορει να βοηθησει ουσιαστικα ασ το κανει παιδια,ο μηνας ακομα 15 για τον ΟΑΕΔ,δυσκολα τα πραγματα για να πληρωνω και κτηνιατρους,οτι μπορω εδω θα προσφερω στο σπιτι,και ο θεος βοηθος

Δυστυχώς δεν είμαστε κτηνίατροι και δεν μπορούμε να κάνουμε διάγνωση. Πρέπει να το δει κτηνίατρος. Είναι πολύ ευαίσθητα οταν είναι τόσο μικρά.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο - Σελίδα 4 Empty Απ: Τι κάνουμε αν βρούμε ένα μωρό γατάκι στο δρόμο

Δημοσίευση από anta Τετ Ιουλ 17, 2013 10:49 am

Καλημέρα!
Εγώ έχασα το δικό μου και κοντεύω να σκάσω!
Εχω μια αδέσποτη γατούλα που θα στειρώσω άμεσα και έκανε 3 γατακια,2,5 μηνών είναι τώρα,απο προχτες εξαφανίστηκε το ενα και δεν το βρίσκω πουθενά,τόσο μικρό που να πήγε?τι να κάνω?

anta
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης