gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

+17
Silmaril
Gatadministrator
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΜΑΡΚΟΣ
marmanga
Kikiriki
Ziggu
gatoras
nmilioni
Anatoli
markello
Marcos
Maro
manto
Pepita
Πούπσυ
NiaR
ralou
21 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Δεκ 24, 2009 8:04 pm

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 156338
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 8:06 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
19:30
Ντριιιν!
Η Φρέγια πετάγεται στην πόρτα. Ανοίγει και στέκεται άφωνη…
Στο πλατύσκαλο στέκεται ο Αλήτης. Μια αμηχανία πλανιέται στην ατμόσφαιρα. Η Φρέγια δεν μπορεί να κάνει αλλιώς… του απευθύνεται στον πληθυντικό.
«Καλώς ήλθατε Αλήτη! Χρόνια πολλά, μεγάλη η χαρά μου που μας τιμήσατε, περάστε μέσα, τι να σας κεράσουμε, θέλετε φαγητό, σαμπάνια, ή καμία μπύρα ίσως, από δω… από δω… παρακαλώ, καθίστε όπου θέλετε και διασκεδάστε, ότι θέλετε φωνάξτε με, μην διστάσετε ούτε στιγμή!» ενώ ταυτόχρονα έχει μαρμαρώσει στην θέση της εμποδίζοντας τον να περάσει.
Α-ΜΑΝ! Πρώτη φορά την βλέπω να έχει τέτοια λογοδιάρροια… Έχει γούστο να την πατήσει μαζί του. Είναι και ερωτιάρικο και παρορμητικό το κορίτσι μου… «Έλα Φρέγια, άσε τις κουβέντες που τον έχεις τόση ώρα στο κατώφλι τον καλεσμένο σου!», της φωνάζω!
Γμ/το! Αυτά δεν τα είχα σκεφτεί…
Ο Αλήτης μπαίνει στο σαλόνι και η ομορφιά του ανοίγει ένα κύκλο γύρω του. Όλοι τον κοιτάνε έκθαμβοι, και να φανταστείτε ότι οι καλεσμένοι είναι όλοι αρσενικοί!
Ακόμα και το Μελιτάκι, γατζωμένο στην αγκαλιά μου, αλλάζει θέση νευρικά για να τον βλέπει καλύτερα.
Μα το έχω πει τόσες φορές… Ο Αλήτης είναι ένας κλοσάρ/ αριστοκράτης όπου μπαίνει η παρουσία του γίνεται αισθητή! Μου δίνει το δωράκι της Φρέγιας και κάθεται κοντά στο παράθυρο
Χρόνια πολλά Αλήτη
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Alitis11
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:

19:45
Νριιιν!
Η αλήθεια είναι ότι πανικοβλήθηκα λιγάκι
Κι άλλοι καλεσμένοι έρχονται και ήδη το σπίτι είναι γεμάτο…
Νομίζω ότι θα χάσω τον έλεγχο έτσι που πάει. Μπαα! Για το πάρτι των κοριτσιών πρέπει να κλείσουμε καμία αίθουσα στον δρόμο της Πάρνηθας, από αυτές που γίνονται γάμοι, βαφτίσια κ.τ.λ. Που να χωρέσουν όλες εδώ μέσα!
Ανοίγω την πόρτα και τι να δω!
Ένα τσούρμο γατάκια όλα μαζί, μερικά άγνωστα, ψάχνω ανάμεσα στις φατσούλες να βρω κάποιο που να γνωρίζω…
Βρε! Αυτή την ζόρικη φάτσα την αναγνωρίζω πολύ καλά. Ο Τζερυ είναι καλέ και… και δίπλα του ο Μονκ και παραδίπλα ναι! Ναι! Δεν κάνω λάθος, αυτός είναι ο Γκόγια! Μα πως βρέθηκαν όλα αυτά μαζί, από τις τέσσερις άκρες της Ελλάδας έχουν έρθει. Κοιτάζω καλύτερα και βλέπω ότι το limo-bus κατεβάζει κι άλλους, κι άλλους…
Ξαφνικά ωωωω! Τι βλέπουν τα μάτια μου! Μέσα στην λιακάδα που έρχεται προς το μέρος μου, ο Μαγνήτης ο καλοκαιρινός και… και… ναι! Δεν με γελούν τα μάτια μου!
Είναι ο ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ!!!! Ο Λουκουμαδάκος μου αυτοπροσώπως, που μπαίνει για πρώτη φορά στο σπίτι μου… Αχ καλέ μου, αν ήταν αλλιώς τα πράγματα, μαζί θα το κάνατε το πάρτι με την Φρέγια τώρα…
Αυτά τα τελευταία τα σκέφτομαι όσο πέφτω ξερή στο πάτωμα σε αργή κίνηση…
Ανοίγω τα μάτια και ο Λουκουμάς μαζί και ο Μαγνήτης έχουν ανέβει πάνω μου και με κουτουλιές, φιλάκια και πατουσάκια προσπαθούν να με συνεφέρουν ενώ τα υπόλοιπα θαντερογατάκια πηδάνε από πάνω τρέχοντας για να μπουν στο σπίτι.
Παίρνω αγκαλιά τον Λουκουμά και τον σφίγγω στην αγκαλιά μου. Σαν ψέματα μου φαίνεται. Ο γλυκός μου ο Μαγνήτης από δίπλα, μου κουτουλάει το πόδι για να με ηρεμήσει. Ο Λουκουμάς κατεβαίνει από την αγκαλιά μου, σαν να μου λέει «εεεε! Δεν είμαι πια γατάκι! Μου χαλάς το ιματζ!» Αχ κακό παιδί, να ήξερες πόσο κλάμα έχω ρίξει για σένα… Φωνάζω την Φρέγια για να τους παραλάβει για να πάω να μαζέψω τα μικρά. Με αρχηγό τον Τζέρυ εξερευνούν το σπίτι, ανακαλύπτουν το παιδικό δωμάτιο, όπου ο διασκεδαστής έχει αρχίσει να κάνει την δουλειά του, και χώνονται στα μπολάκια με το φαΐ. Τα μικρά θαντερογατάκια παίζουν με τις καραμούζες και γενικά γίνεται πανικός.
Βγαίνω στην βεράντα για να τα πω ένα χεράκι με τον οδηγό του limo-bus
Μου εξηγεί ότι το πρώτο πούλμαν χάλασε στο δρόμο και έστειλαν άλλο, το οποίο παρέλαβε την θαντεροοικογένεια, πήγε για τον Γκόγια και στην επιστροφή παρέλαβε Μονκ και Τζέρυ που είχαν συναντηθεί –και τακιμιάσει- στο Κτελ Πελοποννήσου που περίμεναν.
Ωχ! Ελπίζω να μην τα ακούσω, από κανένα γατογονιό… Ευτυχώς ήρθαν όλα μαζί και κάνανε και φιλίες.
Χρόνια πολλά Μαγνήτη, Λουκουμά, Τζέρυ, Μονκ, Θαντερογατάκια!
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Magnet11..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Loykoy10..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Jery11..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Monk11..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Thandr10
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:

19:50
Χμ… Λάθος η ιδέα του διασκεδαστή… Τα μικρά, που δεν είναι και τόσο μικρά πλέον, τον έχουν ρίξει κάτω και κάνουν πατουσάκια στα φουσκωτά ρούχα του. Ο Μονκ, έχει βουτήξει ένα κομμάτι από την περούκα του και το έχει κάνει καπέλο!!! Ο Πάρις που μπαινοβγαίνει στο δωμάτιο μαζί με τον Κιτσοτζιμάκο, έχει βρει ένα από τα τεράστια παπούτσια του και οι δυο τους παίζουν διελκυστίνδα μ αυτό.
Ο Τζερυ με τον Μονκ τσακώνονται ποίος θα πρωτοκάτσει στον υπολογιστή. Τρέχω να φέρω και το λαπτοπ. Γυρίζοντας βλέπω ότι ο Μονκ έχει κερδίσει τον αγώνα αλλά με κοιτάει με το ποντίκι δαγκωμένο στο στόμα –και κομμένο το καλώδιο του- «Α! Δεν έχω άλλο ποντίκι!» Του φωνάζω. «Να παίξετε με τα βελάκια!» Ο Τζερυ καβατζωνει το λαπτοπ με σαρδόνιο χαμόγελο. Καλά! Μιλάμε αυτός ο γατούλης είναι και πολύ μάρκα! Τον έχει φοβηθεί το μάτι μου...
Ο Πόλυς, έχει ανοίξει την ντουλάπα και έχει ρίξει χάμω τα μισά ρούχα του Νικόλα. Τα έχει κάνει Ιγκλού και παίζουν μαζί με τον Γκόγια –τι κάνει αυτός με τα μικρά;- «Ο Ιντιάνα Τζοoυνς στους πάγους της Αρκτικής» ψάχνοντας για τον κρυμμένο θησαυρό!
Μόνο 1-2 από τα θεντερόγατακια παίζουν με τα παιχνίδια που τους έχει φέρει, και δαγκώνουν μέχρι σκασμού τα μπαλονοσκυλάκια που τους έφτιαξε. Η μικρούλα η Μελιτα, με γρατζουνάει να την αφήσω κάτω να παίξει με τα Θαντερογατάκια. Δαγκώνει κι αυτή ένα μπαλονοσκυλάκι κι καθώς αυτό σκάει με θόρυβο, ανεβαίνει πάλι στην αγκαλιά μου ξεσκίζοντας με σε όλη την διαδρομή, πόδι- γάμπα-μπούτι κοιλιά στήθος.
Ααα! Άλλη φορά θα μισθώσω ειδικό DJ για να τους παίζει τραγούδια σαν την «κατσίκα-κατσίκα γλυκιά μου πιτσιρίκα», ίσως ξεσαλώνοντας να κουραστούν λίγο και να μην γίνεται αυτός ο χαμός!
Πάντως ο διασκεδαστής, μαζεύει τα πράγματα του και την μισή περούκα του –την άλλη μισή ο Μονκ δεν την αποχωρίζεται με τίποτα- και φεύγει πανικόβλητος χωρίς καν να περιμένει να πληρωθεί!

Καημένε βιοπαλαιστή στο μεροκάματο του τρόμου...!
Να θυμηθώ αύριο να του στείλω ένα πριμ μαζί με τον μισθό του

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ralou στις Πεμ Δεκ 24, 2009 8:13 pm, 1 φορά
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 8:11 pm

Χαρα, ειπα Παψε!
Τουλάχιστον στο βιρτσουαλ πάρτυ της Φρέγιας, ο Μπάστακας μπορεί να νοιωσει έστω και λίγη βιρτσουαλ χαρά ο γλυκός μου.
Πάντως σε βεβαιώνω, ακόμα και έτσι δεν θα τρωθει το κύρος και το ιματζ του απαίσιου Μαρικακίου!
Διότι έχει και συνεχεια το πράγμα!
Δεν είμεθα κυρία μου προαγωγοί...!
Συμβουλοι είμεθα μόνο.
Madd

Απλά χρησιμοποιούμε λίγο πιο δραστικές μεθόδους...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 8:17 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
19:55
Ντριιιν!
Ανοίγω την πόρτα και φάτσα κάρτα ποιος; Ο Γατάκης Καρβουνάκης!
Άστραψε ο τόπος από την λουστρινένια του γούνα!
Κοιτάζει πίσω από τον ωμό του και κάνει κάτι νευρικά νοήματα. Είναι οι τρεις γατομαμάδες του που τον έφεραν στο πάρτι, μόλις αποφάσισε ότι αρκετά κορτάρισε την Λουκρητία και κατέβηκε από ένα δέντρο που είχε αράξει για να την παρακολουθεί όπου κι αν γύρναγε στην αυλή. Αλλά, ως μάγκας γάτος που είναι, δεν θέλει να δουν ότι τον έφεραν οι γατομαμάδες του και δεν ήρθε μόνος του.
Οι οποίες εν τω μεταξύ, συμμορφούμενες με τις απαιτήσεις του, έφυγαν τρέχοντας χωρίς να προλάβω ούτε ένα «Χρόνια Πολλά» να τους πω!
Ο ίδιος ο Γατάκης, μόλις είδε ότι δεν κινδύνευε να θεωρηθεί «μαμάκιας» μπήκε στο σπίτι χοροπηδώντας, ευχήθηκε και έδωσε στη Φρέγια το δωράκι της μαζί με δύο σταυρωτά φιλία και φωνάζοντας «γεια χαρά μόρτες» στους παρευρισκόμενους, έψαξε και βρήκε τον Γιακουμή που είναι γείτονας του και κολλητός φίλος και άρπαξε μια μπύρα.
Μωρέ, ότι και να λένε τα φαινόμενα, ΤΙΠΟΤΑ δεν του λείπει του μάγκα!
Χρόνια πολλά Γατάκη Καρβουνάκη!
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Gataki11

Το σαλόνι έχει γεμίσει, το μικρό καθιστικό έχει γεμίσει, η κρεβατοκάμαρα έχει γεμίσει κι η β’ κρεβατοκάμαρα είναι η αρένα των μικρών που σας περιέγραψα. Στην κουζίνα Μάιλς –ακόμα στην αγκαλιά του Νικόλα- και Ματου δεν ξεκολλάνε. Ο Ματου τελείωσε την κρεμυδόσουπα και σερβίρει όποιον τον τραβάει η θεσπέσια μυρωδιά και πλησιάζει εκεί. Μωρέ τι νοικοκυρόπαιδο είναι αυτό!!!
.
.
.
.
.
Παίρνω τον Μάιλς από την αγκαλιά του Νικόλα και τον στέλνω στο καθήκον του. Είναι ώρα να αδειάσει τις αμμολεκάνες. Γυρίζει μετά από λίγο με δύο σακούλες σκουπιδιών γεμάτες και πάει για τον κάδο.
«Δεν μου λες!» μου λέει, «μήπως αυτά ανακυκλώνονται;»
«Ναι βρε! Τα ανακυκλώνουν και τα κάνουν φουα-γκρα! Έλα! Μην ακούω βλακείες βραδιάτικα, που σε λίγο θα θέλεις να ανακυκλώσεις και το βρακί σου»
Χμμ… πολύ νευρική είμαι, μάλλον έχω κουραστεί λιγάκι… Πρέπει να χαλαρώσω!
Ωμμμμμμμμ!!.....Ωμμμμμμμμ!!!..... Ωμμμμμμμμ!!!.....

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
19:59
Αρχίζω να μετράω κεφάλια. Δεν λείπουν πολλοί ακόμα, ο Μαντου, αν θα έρθει…, και οι επίτιμοι προσκεκλημένοι οι αντμινόγατοι…
Και βέβαια ο κ. Κούκι μετά Βαΐων και κλάδων. Αλλά αυτός θα έλθει σίγουρα τελευταίος για να κάνει αίσθηση η παρουσία του. Ε! Έχει και ένα φαν κλαμπ να ικανοποιήσει, δεν φαντάζομαι να το απογοητεύσει…
Ουφ! Οι πιο σημαντικοί…!
Ελπίζω να μην μου κάνανε κανένα λάθος οι τρανσφεράδες και γίνουμε ρεζίλι…
Α ναι! Και ο Σίβα που δεν είχε αποδεχτεί την πρόσκληση, αλλά με την φουλ τάιμ εργασία του να προσέχει την Δαφνούλα, τι να σου κάνει το φουκαράς… Ας είναι, ελπίζω η Αγρυρώ να τον αντικαταστήσει για λίγο για να μπορέσει κι αυτός να έρθει κάποια στιγμή!
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Δεκ 24, 2009 8:22 pm

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 731743
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 8:24 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
20:20
Νριιιιιν! Νριιιιιν-Νριιιιιν!
Παρατεταμένο χτύπημα του κουδουνιού. Σημαδιακό και σημαντικό. Η ώρα είναι 8 και...και νομίζω ότι πρέπει να ήλθαν οι επίτιμοι!
Βουτάω από το σβέρκο την Φρέγια (που έχει πάρει αλά μπρατσέτα Ντακίρι και περιστοιχίζεται από Γουργούρη, Μαγιούλη, Μίκυ και Τσίλι και συζητάνε για την ποιότητα της γούνας τους) και την βουρτσίζω βιαστικά.
«Πρόσεξε κακομοίρα μου, μην κάνεις κανένα λάθος! Ο γυαλιστερός μαύρος είναι ο Χουζούρης, ο αγαπημένος της Αντμίνας, ο Πορτοκαλής με το άσπρο σαγόνι είναι ο Παύλας το spoke-person του γατόσπιτου και ο τρίτος της παρέας με πορτοκαλιά σημάδια στο μουσούδι, είναι ο Τελείας ένας που δείχνει λίγο χαζούλης και μπουνταλάς, αλλά είναι σκοτεινός τύπος και μέσα σ’ όλα. Όπως είπαμε, θα τους απευθύνεις τον λόγο με τα ονόματα τους και στον πληθυντικό. Θα τους βάλεις να καθίσουν στα μπλε ρουά μαξιλαράκια με τις χρυσαφιές φούντες, και θα σκιστείς να τους εξυπηρετήσεις. Επίσης να είσαι σταντ μπαι για να τους συστήσεις όσους θέλουν να τους γνωρίσουν από κοντά.
Πρόσεξε να με βγάλεις ασπροπρόσωπη ε;»
Ανοίγω την πόρτα και κάνω λίγο στο πλάι ως σωστή υπηρέτρια. Έξω από το σπίτι χαμός, έχουν μαζευτεί τα κανάλια, τα φλας αστράφτουν και ένα σωρό μικρόφωνα συνωστίζονται μπροστά στα τρία επίτιμα μουσούδια.
Ο Χουζούρης λέει ευχές για όλα τα γατιά του κόσμου με το κύρος πρωθυπουργού και κάνει δηλώσεις για υγεία και παγκόσμια ειρήνη –και αν είναι δυνατόν να εξαφανιστούν όλοι οι σκύλοι και όλες η αντιγατούδες αυτού του κόσμου- ευχαριστώντας ταυτόχρονα δημοσίως την Φρέγια για την πρόσκληση. Κάποιοι δημοσιογράφοι βρίσκουν την ευκαιρία να του κάνουν διεισδυτικές ερωτήσεις για την πολλαπλή προσωπικότητα της Αντμίνας αλλά αυτός αντιπαρέρχεται τον σκόπελο με δηλώσεις του στυλ «Μέρα που είναι σήμερα βρε παιδιά, τέτοια θα λέμε; Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους σας» Ε! Είναι έμπειρος αυτός! Σιγά μην δεν μπορούσε να τους ξεφύγει!
Η Φρέγια στο κατώφλι λάμποντας από ομορφιά, υποδέχεται τους λαμπρούς προσκεκλημένους. Ο Τελείας μπαίνει πρώτος και ρίχνει μια σκοτεινή ματιά στον χώρο εποπτεύοντας τα πάντα.
Έπεται ο Παύλας με την τοπ-μόντελ ομορφιά του και ακολουθεί ο Χουζούρης με άπειρη μεγαλοπρέπεια. Η Φρέγια ζαλισμένη, μπερδεύει την γλώσσα της από την αμηχανία, και ψελλίζει «Χρόνια Πολλά κύριε Χούβλα, κύριε Τεζούρη και κύριε Παλεία!» Κιτρινίζω από την γκάφα της και παίρνω τους αντμινόγατους από το χέρι για να τους καθίσω στις ειδικές γι αυτούς θέσεις με τα μπλε ρουά μαξιλαράκια και τις χρυσαφιές φούντες.
«Χρόνια πολλά αγαπητοί Χουζούρη, Παύλα και Τελεία. Πάντα με υγεία, δύναμη και επιτυχίες» αποκαθιστώ κάπως τα πράγματα. Παραδόξως μόνο ο Τελείας κατάλαβε την γκάφα τη Φρέγιας και χαμογελά (ευτυχώς!) κάτω από τα μουστάκια του. Οι άλλοι απολαμβάνουν τις στιγμές μεγαλείου που τους επιφυλάσσουν οι υπόλοιποι προσκεκλημένοι, που μαζεύονται όλοι μαζί σε ημικύκλιο γύρω τους για να τους γνωρίσουν από κοντά και να φωτογραφηθούν μαζί τους. Δείχνουν ικανοποιημένοι και δεν φαίνεται να έχουν παρεξηγηθεί.
Η Φρέγια τους σερβίρει σαμπάνια και μπολάκια με κροκέτες και κονσερβούλες από την ειδική παραλαβή.
Πλόνια Χρονά, Χούβλα, Τεζουρη και Παλεία!
Ουπς! Συγνώμη...
Χρόνια πολλά Χουζούρη Παύλα και Τελεία
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Chouzo10..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Pavlas11..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Teleia11

.
.
.
.
«Βρε χαζοκόριτσο» την μαλώνω μόλις την ξεμοναχιάζω. «Τι ανακάτεμα έκανες μωρή τρελή με τους επίτιμους; Που είχες το μυαλό σου;»
«Δεν φταίω εγώ βρε μαμά ralou» (ααα! Τώρα που την έκανε την κουτσουκέλα της το ξαναθυμήθηκε το «μαμά») μου λέει ντροπαλά! «Η Μαρίκα με βρήκε κάποια στιγμή κι μου είπε ότι ο Χουζούρης είναι ένας βρομύλος... Αλλά εγώ, δεν είδα κανένα βρομύλο και μπερδεύτηκα...!»
Τιιι! Η Μαρικα!;;;;;;
Την είχα ξεχάσει την Μαρίκα στο μικρό καθιστικό, που τα έλεγε τόσες ώρες με τον Μπάστακα! Α ρε Χαρά! Πόσο δίκιο έχεις να την αποκαλείς «απαίσιο Μαρικάκι!»
....
Μέσα στην αναμπουμπούλα θυμάμαι ότι πίσω από τους αντμινόγατους περίμενε στο δρόμο και μια δεύτερη λιμουζίνα με κλειστά τα Φώτα.
Έχει γούστο! Έχει γούστο να είναι ο κ. Κουκι που περιμένει να κάνει τελευταίος την μεγάλη του είσοδο για να τον δουν όλοι!!!
....
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 8:34 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
20:15
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αρχίσει ο χορός. Τώρα πια έχει καταλαγιάσει ο ενθουσιασμός τα χειροκροτήματα και τα καλωσορίσματα των επίτιμων. Βάζω το DVD με το εναρκτήριο τραγούδι που θα χορέψουν όλοι μαζί. Ομαδικός χορός βέβαια για να μην τσακωθούν μεταξύ τους για το ποιος θα χορέψει πρώτος την Φρέγια. Πάω να πατήσω το play και...

20:17
Νριιιιν! Νριιιιν-Νριιιιν Νριιιιν-Νριιιιν Νριιιιιιιιιιιιν!
Μέσα στον συνωστισμό ο Μαγιούλης που είναι πιο κοντά, ανοίγει την πόρτα. Βλέπω από μακριά πάνω από την γατοθάλασσα, μια πορτοκαλιά αριστοκρατική κορμοστασιά να ξεπροβάλει. Μια ουρά που μοιάζει με φοίνικα προεξέχει από την κομψότατη φορεσιά του προσκεκλημένου!
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιι! Ο κ. Κουκι! Παναγιά μου!!!!!!
Ανοίγω δρόμο μέσα από τα γατούνια να πλησιάσω κοντά για να τον υποδεχτώ. Στην βιασύνη μου πατάω μια δύο ουρές και ακούγονται οι φωνές του Μίου και του Έκτορα να διαμαρτύρονται. (...Ουπς! Συγνώμη παιδιά...)
Ο κ. Κούκι στο κατώφλι στέκεται ποζάροντας αλλά δεν καταδέχεται τον Μαγιούλη μου να τον υποδεχτεί. Περιμένει εμένα που έχω δηλώσει παντοτινή δούλη του.
Πλησιάζω, κάνω υπόκλιση και γυρίζοντας προς τους υπόλοιπους φωνάζω
«Κύριοι...Κύριοι! την προσοχή σας παρακαλώ! Εχουμε την τιμή και την χαρά να έχουμε μαζί μας τον παγκοσμίου φήμης ομορφιάς και χάρης κ. Κούκι Κολιφίτσο!!!
(Πάψε Ειρήνη! Αυτός είναι ο μόνος γάτος με ονοματεπώνυμο! Τι θέλεις τώρα και ζορίζεσαιblinking
Οι ζητωκραυγές και τα χειροκροτήματα είναι ουρανομήκη, ως και η Μαρίκα και ο Μπάστακας βγήκαν από το μικρό καθιστικό που τα λέγανε, να δούνε τι συμβαίνει ενώ την ίδια στιγμή το τσούρμο των μικρών μπουκάρουν όλα μαζί, να χωθούν μέσα στον σαματά!
Ο κ. Κουκι απολαμβάνει στιγμές δόξας και πλησιάζει αρχοντικά στο –ειδική παραγγελία- κόκκινο βελούδινο μαξιλαράκι με τις χρυσαφιές φούντες.
Το οποίο δυστυχώς... το βρίσκει κατειλημμένο! Η μικρούλα η Μελίτα, είχε πηδήξει από την αγκαλιά μου την στιγμή που υποδεχόμουν τους επίτιμους και κουρασμένο το μωράκι μου βρήκε το μαξιλαράκι του κ. Κούκι και την έπεσε για ύπνο!
Πανικοβάλλομαι αλλά ευτυχώς ο κ. Κούκι με μεγαλοψυχία προσφέρεται να την κρατήσει να κοιμηθεί στα γόνατα του! Του την αφήνω, χωρίς όμως να παίρνω τα μάτια μου από πάνω του. Ξεχνάω εγώ που το καλοκαίρι ήθελε να παντρευτεί το Τζογιόπουλο, μωρό πράγμα ακόμα τότε! Τέλος πάντων, δεν ξέρω κιόλας τι παίχτηκε... αλλά έτσι είναι... Άμα σου βγει το όνομα... Λυπάμαι κ. Κούκι αλλά έχω υπό την προστασία μου την μικρή και δεν θέλω να το ρισκάρω. (ΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ ΕΙΡΗΝΗ!!!)Την απομακρύνω από δίπλα του τάχα μου για να την βάλω να κοιμηθεί κάπου πιο ήσυχα. Η μικρή διαμαρτύρεται λιγάκι που την παίρνω από κοντά του και τον κοιτάει νυσταγμένα και χμ... είναι λίγο λάγνα η ματιά της ή μου φαίνεται;!
Άντε βρε πουτανί! Ακόμα δεν βγήκες από το αυγό σου...
Χρόνια πολλά μεγαλοπρεπέστατε κ. Κούκι!
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Kouki10
Νικόλααααα! Έφερες το αρνί; Να σερβίρουμε αμέσως!
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ralou στις Πεμ Δεκ 24, 2009 9:04 pm, 1 φορά
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από nmilioni Πεμ Δεκ 24, 2009 8:34 pm

ralou έγραψε::xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
19:55
Ντριιιν!
Ανοίγω την πόρτα και φάτσα κάρτα ποιος; Ο Γατάκης Καρβουνάκης!


Πήρα τις μαμάδες μου και τους είπα ότι περνάω πάρα πολύ ωραία Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 , όλοι οι φίλοι μου είναι εδώ και περνάμε υπέροχα. Είναι φοβερό πάρτυ!!!! Ο Γιακουμής έχει αναλάβει την μουσική και ολοι χορεύουμε Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 349795
nmilioni
nmilioni
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Νέα Πέραμος Αττικής
Αριθμός γατουνίων : 2 ζουζουνάκια
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/06/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 8:58 pm

nmilioni έγραψε:
ralou έγραψε::xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
19:55
Ντριιιν!
Ανοίγω την πόρτα και φάτσα κάρτα ποιος; Ο Γατάκης Καρβουνάκης!


Πήρα τις μαμάδες μου και τους είπα ότι περνάω πάρα πολύ ωραία Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 501866 , όλοι οι φίλοι μου είναι εδώ και περνάμε υπέροχα. Είναι φοβερό πάρτυ!!!! Ο Γιακουμής έχει αναλάβει την μουσική και ολοι χορεύουμε Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 349795
Ax λεβεντη Καρβουνάκη μου εσύ!
Είπες στις μαμάδες σου Χρόνια πολλά με υγεία χαρα και δύναμη;
Αντε, καμάρι μου! Πές τους το, που έφυγαν έτσι γρήγορα και δεν πρόλαβα να τους το πω εγω!
filaki filaki filaki
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από gatoras Πεμ Δεκ 24, 2009 9:03 pm

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261

Άτσα πρωταγωνίστρια σε ρομάντζο η Γραία Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 . Δεν τον βλέπω καλά τον Μπάστακα πάντως Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 570588 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 570588 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 570588 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 570588
Ρούλα το βλαμμένο το δικό μου κράτα το όσο πιο μακριά μπορείς απο τον μπουφέ γιατί προβλέπω να μη μένει κροκέτα για κροκέτα Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 280655
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Δεκ 24, 2009 9:05 pm

Η Μαρίκα πάντως έχει ξεσκιστεί στο ροχαλητό στην real life.... Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από gatoras Πεμ Δεκ 24, 2009 9:08 pm

Marcos έγραψε:Η Μαρίκα πάντως έχει ξεσκιστεί στο ροχαλητό στην real life.... Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261

Είσαι σίγουρη οτι είναι η Μαρίκα ή μήπως κάποιο ολόγραμμα που άφησε στη θέση της η σατανική Ρούλα? Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 9:10 pm

Δεν βαριέσαι Βάλια!
(Ωχ! Ελπίζω να έβαλα το σωστό όνομα Embarassed Για να τσεκάρω τα τεφτέρια... Gatoras:Μινούσκιν + Μονκ =Βαλια. Δεν σε κοροϊδεύω. Εχω πια φτιάξει τεφτέρι! )
Μια βραδιά είναι αυτή. Αστον να ξεσαλώσει και να ευχαριστηθεί που τον έχει βάλει κάτω η Μεγαλη Αικατερίνη του κι τον πατάει...
Απο Δευτέρα ...ΔΙΑΙΤΑ!
Χρόνια πολλά!
filaki

p.s.
το ρομάντσο εχει και συνεχεια...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 9:11 pm

gatoras έγραψε:
Marcos έγραψε:Η Μαρίκα πάντως έχει ξεσκιστεί στο ροχαλητό στην real life.... Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261

Είσαι σίγουρη οτι είναι η Μαρίκα ή μήπως κάποιο ολόγραμμα που άφησε στη θέση της η σατανική Ρούλα? Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431
devil3 devil3 devil3
Κρύβε λόγια εσύ!
Το αν είναι η όχι εδω η real thing Μαρίκα θ αποδειχτεί οσονoύπω!
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 9:12 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
20:25
Τους άφησα λίγο να καταλαγιάσουν από τις αφίξεις των επισήμων, ετοίμασα τα ποτήρια με τα ποτά για την επίσημη πρόποση και τα μοίρασα σε όλους.
Είναι αλήθεια ότι η καθυστερημένη άφιξη του κ. Κούκι έριξε λίγο έξω το πρόγραμμα, αλλά χαλάλι του!
Ξύπνησα την Μελιτα και την πήρα αγκαλιά και φώναξα και ένα δύο από τα θαντερογατάκια που είχαν ξεμείνει να μασουλάνε τα σπασμένα μπαλόνια που είχαν απομείνει στο δωμάτιο των μικρών.

Στην διαδρομή, βλέπω Μπάστακα και Μαρίκα να συζητάνε ήρεμα και χαλαρά στον διάδρομο. Αμολάω την Μελίτα με τα θαντερογατάκια φωνάζοντας «μην τρέχετε μικρά! Μια στιγμή, πηγαίνετε να πάρετε αναψυκτικά και έρχομαι. Σε λίγο θα χορέψουμε!»

Στρέφομαι προς το ζεύγος. Είναι ήρεμοι και οι δύο.
«Πως τα πήγατε παιδιά» ρωτάω με αγωνία.
«Κατ αρχάς ralou» ξεκινάει η Μαρίκα
«κανονικά δεν θα σου μιλούσα καθόλου που ήρθες να με απαγάγεις στα καλά καθούμενα. Η Χαρά δεν θα σου το συγχωρέσει εύκολα αυτό… Ωστόσο, τα είπαμε με τον αγαπητό Μπάστακα, του εξήγησα ότι καταλαβαίνω την θέση του, αλλά στην ηλικία μου δεν επιθυμώ να εμπλακώ σε ερωτικές σχέσεις κανενός είδους. Αλλά, ομολογώ ότι πλέον γνωρίζω ότι είναι καλό παιδί. Ούτε λόγος βέβαια, τον διαβεβαίωσα ότι δεν το κάνω γιατί δεν τον γουστάρω προσωπικά, αφού είναι ένας σωστός άντρας, γοητευτικός και αρρενωπός. Απλά δεν είμαι για τέτοια. Εκεί έξω υπάρχουν καλλονές σαν τα κρύα νερά που θα έπεφταν στα πόδια του με την πρώτη ματιά. Να! Π.χ. η Φρέγια σου…!»
Γύρισα στον Μπάστακα. Η όψη του ήταν θλιμμένη αλλά είδα ότι είχε συνθηκολογήσει πια με την ιδέα.
«Ralou, αγαπημένη φίλη, σου είμαι υποχρεωμένος για την προσπάθεια σου να τα βρω με την Μαρίκα. Τώρα πια που ξέρω τις απόψεις της για το θέμα, το μόνο που μένει είναι να αποτραβηχτώ και να περιμένω τον έρωτα να έρθει από αλλού…
Αν και αυτή την ώρα, το βλέπω δύσκολο και μακρινό. Με το Μαρικάκι συμφωνήσαμε ότι θα είμαστε πάντα φίλοι και μόνο φίλοι
Πάντως να ξέρεις πως, εσύ ralou μου, θα έχεις πάντα μια θέση στην καρδιά μου για αυτό που έκανες για μένα.»
Όσο μιλούσε το πρόσωπο του συννέφιαζε όλο και περισσότερο. Αχ αγόρι μου…
Η Μαρίκα για να ελαφρύνει την κατάσταση είπε γελώντας φιλικά
«Έλα βρε Μπάστακα! Για σκέψου! Σαν την Δέσπω Διαμαντίδου και τον Τζώρτζογλου θα είμαστε, σε εκείνο το θεατρικό που ένας πιτσιρικάς ερωτεύεται μια ηλικιωμένη κυρία. Χα χα χα! Πλάκα θα είχαμε βρε συ!!! Ή μηπως δεν ηταν Διαμαντίδου και Τζωρτζογλου; Το είχαμε δει με την Χαρά πριν πολλάααα χρόνια και ίσως να με γελά η μνήμη μου...»
Και παίρνοντας τον από το χέρι τον οδηγεί στην σάλα που θα ξεκινήσει ο χορός.
Χρόνια πολλά Μπαστακα και Μαρι-κο
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Bastak12..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Marika12
Κι αυτη είναι μια μοναδική ευκαιρία να τους δούμε δίπλα δίπλα εντελώς συμφιλιωμένους μεταξύ τους...
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Δεκ 24, 2009 9:18 pm

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 757248
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Ziggu Πεμ Δεκ 24, 2009 9:21 pm

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Fonto-10Καλησπέρα σας Laughing hithere
Ziggu
Ziggu
Γατο-φωτοσουπιά
Γατο-φωτοσουπιά

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 4 γατούνια ;)
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Δεκ 24, 2009 9:22 pm

Τζερυ: Αγαπητή Φρεγια, θα ήθελες να μου χαρίσεις ένα χορό;
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 9:25 pm

Εμ! στο έλεγα από το πρωί Χαρά!
Η μυθοπλασία είναι ακριβοδίκαια ισοροπημένη.
Τι νόμισες , ότι θα τους έβαζα να φεύγουν πιασμένοι χεράκι χεράκι στο ηλιοβασίλεμα
Δεν έγραψα εγω ότι μου κατέβηκε στο μυαλό!!!
Cool
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 9:30 pm

Ziggu έγραψε:Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Fonto-10Καλησπέρα σας Laughing hithere
Ωωωω! επιτέλους να και η περίφημη φορεσιά του κ. Κούκι!!!
Ευχαριστούμε για το φωτογραφικό υλικό Νεκταρία!
Χρόνια σου πολλά!
filaki
Πούπσυ έγραψε:Τζερυ: Αγαπητή Φρεγια, θα ήθελες να μου χαρίσεις ένα χορό;
Πουπσυ, κρατάμε την πρόταση του αγαπητού Τζερυ για μετά τον εναρκτηριο χορό που θ γίνει τωρα αμέσως!

Τιμή μου Τζέρυ!
Φρέγια
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 9:32 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
20:30
Μπιπ-Μπιπ-Μπλινκι-Μπλινκ!
Μήνυμα στο κινητό!
Άσε! Θα το δω αργότερα
Αλλά με τρώει η περιέργεια… Και μήπως είναι κάποιος γατογονιός που θέλει τίποτα;
Ας το διαβάσω! Είναι από τον Μαντου!
«Αγαπητή ralou, με μικρή καθυστέρηση, σας ενημερώνω ότι ανειλημμένες υποχρεώσεις δεν μου επιτρέπουν να παραβρεθώ στο πάρτι της Φρέγιας σας.
Παρακαλώ μεταφέρετε της τις ευχές μου για Καλά Χριστούγεννα. Της στέλνω και ένα δωράκι με e-mail, είμαι σίγουρος ότι θα της είναι χρήσιμο.
Με την ευκαιρία σας μεταφέρω τις ολόψυχες ευχές όλης της οικογένειας
Νάσιας, Νερίνας, Φωτούλας, Τάσου, Ποκοπίκου και μωρών, χελωνακίων και υπολοίπων
Επίσης στέλνω και χαιρετισμούς στο αγαπητό Νικόλα σας, του οποίου το πνεύμα με είχε γοητεύσει όταν τον είχα γνωρίσει!
Με εκτίμηση
Μαντού»
H Φρέγια τρέχει στον υπολογιστή να δει το δώρο του.
Είναι ένα e-book το : Swann's Way by Marcel Proust Αυτοβιογραφική μυθιστορία
Με κοιτάει με απορία στα μάτια!
Αφού του εξήγησε όταν έστειλε την πρόσκληση, ότι αυτή είναι ένα απλοϊκό κορίτσι από τα Δυτικά προάστια, γιατί της βάζει δύσκολα;
«Ρε συ ralou» μου λέει, «Γιατί το έστειλε αυτό; Μήπως υπονοεί τίποτα?» και κοκκινίζει μέχρι τα κομψά αυτάκια της.
«Οοοοχι κορίτσι μου! Άντε να διασκεδάσεις εσύ και θα το συζητήσουμε το θέμα άλλη φορά»
Αχ! Αυτά τα παραπονιάρικα «Γιατί» των νέων…
Χρόνια πολλά Μαντου
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Mantou11
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Ziggu Πεμ Δεκ 24, 2009 9:33 pm

ralou έγραψε:
Ziggu έγραψε:Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Fonto-10Καλησπέρα σας Laughing hithere
Ωωωω! επιτέλους να και η περίφημη φορεσιά του κ. Κούκι!!!
Ευχαριστούμε για το φωτογραφικό υλικό Νεκταρία!
Χρόνια σου πολλά!
filaki
Laughing kissss kissss kissss kissss kissss
Ziggu
Ziggu
Γατο-φωτοσουπιά
Γατο-φωτοσουπιά

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 4 γατούνια ;)
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Δεκ 24, 2009 9:35 pm

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Θεός ο κύριος Κούκι!!!!!! Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Ziggu Πεμ Δεκ 24, 2009 9:40 pm

Marcos έγραψε:Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Θεός ο κύριος Κούκι!!!!!! Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497
O κ.Κουκυ σε ευχαριστεί πολύ (μια ωρα εκανε να διαλεξει το κοστουμι suicide )
Ziggu
Ziggu
Γατο-φωτοσουπιά
Γατο-φωτοσουπιά

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 4 γατούνια ;)
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 9:52 pm

Ziggu έγραψε:
Marcos έγραψε:Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Θεός ο κύριος Κούκι!!!!!! Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497
O κ.Κουκυ σε ευχαριστεί πολύ (μια ωρα εκανε να διαλεξει το κοστουμι suicide )
Μα είναι φυσικό!
Με τέτοιο εκλεπτισμένο γούστο που έχει, δεν θα ήθελε τον χρόνο του να διαλέξει!!!;;;
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Ziggu Πεμ Δεκ 24, 2009 9:53 pm

ralou έγραψε:
Ziggu έγραψε:
Marcos έγραψε:Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Θεός ο κύριος Κούκι!!!!!! Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497
O κ.Κουκυ σε ευχαριστεί πολύ (μια ωρα εκανε να διαλεξει το κοστουμι suicide )
Μα είναι φυσικό!
Με τέτοιο εκλεπτισμένο γούστο που έχει, δεν θα ήθελε τον χρόνο του να διαλέξει!!!;;;
Σιιιγουρα ειδηκα οταν τον εφτιαχνα με τον ενα κοστουμι και ξαφνικα αλλαζε γνωμη και τον ξαναετιαχνα απο την αρχη toixo
Ziggu
Ziggu
Γατο-φωτοσουπιά
Γατο-φωτοσουπιά

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 27
Αριθμός γατουνίων : 4 γατούνια ;)
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/08/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 10:00 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
20:40
Ηρθε η ωρα για τις προπόσεις και τον εναρκτήριο χορό!
Και πολύ έχουμε καθυστερήσει πια!
Μαζευόμαστε στην σάλα όλοι μαζί.
Με τα ποτήρια στα χέρια στεκόμαστε κοντά στους επίτιμους, η Φρέγια και ο Μαγιούλης, ο Νικόλας, εγώ, με το Μελιτάκι να έχει κατέβει από πάνω μου για να σταθεί δίπλα στον Όμηρο μέσα στην πολυκοσμία.
Σηκώνονται όλοι όρθιοι και η Φρέγια κοκκινίζοντας τρακαρισμένη σηκώνει το ποτήρι με την non alcohol σαμπάνια και λέει μέσα από τα δόντια της:
«Εεε…Χμμμ… Χρόνια πολλά, ευχαριστώ που ήλθατε… καλά Χριστούγεννα
«Μίλα πιο δυνατά παιδί μου» την σκουντάω
Ευτυχώς ο συνδιοργανωτής Μαγιούλης, παίρνει τα πράγματα στα χέρια του και επαναλαμβάνει με την δυνατή και στιβαρή φωνή του.
«Ας σηκώσουμε τα ποτήρια μας και ας πιούμε για Υγεία, Αραλίκι, Ζεστά Κουβερτάκια, Καλής ποιότητας Κονσέρβες και κροκέτες, και νάναι καλά όλοι οι γατογονείς απανταχού της Γης»
Ολοι εύχονται, χειροκροτούν και πίνουν μαζί του, ενώ η Φρέγια κρύβεται πίσω από την γάμπα του Νικόλα (χωρίς αποτέλεσμα βέβαια, γιατί και αυτή είναι ανοικονόμητη και η γάμπα του καλού μου, υπέροχα κομψή για να την καλύψει)

Από τους επίτιμους, ο Χουζούρης σηκώνει πρώτος το ποτήρι του και λέει κι αυτός τις δικές του ευχές (δυστυχώς αυτοί οι επώνυμοι χρησιμοποιούν ξύλινο λόγο όταν μιλάνε δημοσίως και δεν σας τα μεταφέρω. Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι εξαιρετικά εκδηλωτικός και άμεσος, αύριο το πρωί που θα πει ευχές στην μαμά Βικ!)
Στα πλατώ, η elevator music που έπαιζε μέχρι τότε αντικαθίσταται από μουσική για ομαδικό χορό. Ενα γνωστό καλαματιανό!

Τον σέρνει η Φρέγια με τον Μαγιούλη δίπλα και ακολουθούν και οι επίτιμοι, ενώ όλοι οι καλεσμένοι πιάνονται χέρι χέρι και ακολουθούν. Τα μικρά κολλούν στο τέλος του κύκλου κατά μέγεθος και τα Θαντερογατάκια μαζί με την Μελιτα τον κλείνουν. Ο Ομηρος ο λεβεντόγατος, μαζί κι αυτός χωρίς να τον εμποδίζει τίποτα και ο Γατάκης-Καρβουνάκης, κρατάει δύο μαντήλια στο ένα χέρι από όπου κρατιούνται οι διπλανοί του.
Ο κύκλος γίνεται σαλιγκάρι, μετά χωρίζεται σε δύο κύκλους για να χωράει στην σάλα και τον χορό σέρνουν όλοι εναλλασσόμενοι μεταξύ τους.
Ο Γατάκης και ο Ομηρος, προκαλούν απίστευτα χειροκροτήματα…
Οι επίτιμοι πάντα σε Τριάδα, χορεύουν λεβέντικα…
Ο Γιακουμής κρατάει το μαντήλι στην Φρέγια για να κάνει τις φιγούρες της…
Ο Μαρκελος του τραβάει το μανήλι να την κρατήσει κι αυτός...
Ο Κιτσοτζιμάκος από δίπλα του χοροπηδάει κι αυτός...
Ο Ντακίρι με Μουμούκο, Μιου και Γουργούρη κοιτάνε τους άλλους και σκανε στα γέλια ξαπλωμένοι ανάσκελα στο πάτωμα...
Οι Τρώες οι Σαλονικιοί χορεύουν τα καλαματιανά και γκρινιάζουν πότε θα βάλουμε τα ποντιακά…
Ο Μπάστακας θέλει να χωθεί κι αυτός στον χορό αλλά στέκεται δίπλα στην Μαρίκα για να μην την αφήσει μόνη της, που αυτή δήλωσε ότι πονάει το γοφί της και δεν μπορεί να χορέψει…
Ο Ματου είναι ακόμα στην κουζίνα, τακιμιάσανε με τον Πάρη και τον Τζερυ και χάσανε όλες τις προπόσεις και τους χορούς. Τωρα μαζι και ο Μάιλς, ανταλλάσσουν συνταγές μεταξύ τους…
Ο κ. Κουκι κοιτάει χαμογελαστά τους χορευτές γιατι δεν του αρέσει να χορεύει...
Μίου και Τσίλι κάθονται παράμερα ντροπαλοί...
Ο Τσίλι προσπαθεί να είναι σε εγρήγορση για να βουτήξει την Φρεγια στον πρώτο μη ομαδικό χορό...
Το τρίο της Ασπας ξεσαλώνει κανονικά. Ακόμα και ο μικρός χοροπηδάει στα πόδια τους...
Φοίβος, Μάρκος και Πρίγκιπας, επίσης δεν χορεύουν καλαματιανά και κοιτάνε μηπως και βρουν καμιά τσόχα να το ρίξουμε στα ζάρια... Ντροπή Πρηγκιψ!
Και ο Μίκυ μου;
Αααα! Ο Μίκυ μου δεν χορεύει! Τωρα που η Μελίτα κατέβηκε από πάνω μου και χοροπηδάει με τα άλλα μικρά, ο Μίκυ ανέβηκε στην αγκαλιά μου και κούρνιασε ο αγαπημένος μου! Μωρε! Το έχει καταλάβει πόσο τον θέλω στην αγκαλιά μου κι δεν μου χαλάει χατήρι...


Το ένα καλαματιανό διαδέχεται το άλλο!
Κάποιος αλλάζει την μουσική, είμαι σίγουρη πως είναι ο Ντακίρι που θέλει να ακουστεί κάτι πιο σύγχρονο.
Ετσι αλλάζοντας την μουσική, όλα μαζί χοροπηδάνε σε τρελούς ρυθμούς με mainstream μουσικές και τραγούδια από αυτά που ακούνε οι νέοι
Ο κ. Κούκι και οι επίτιμοι, εχουν κάνει πηγάδακι και τα λένε μεταξύ τους. Ε! Είναι ξεχωριστοί γάτοι αυτοί... Σίγουρα θα έχουν κοινα εδιαφέροντα!

Δυστυχώς ο χρόνος δεν μου επιτρέπει να προσθέσω την μουσικη επένδυση κάθε στιγμής του πάρτι. Μέχρι τον εναρκτηριο χορο είχαν ακουστεί πολλά τραγούδια, μαζί και αυτά που ευγενικά μου είχατε προτείνει όταν σας το είχα ζητήσει.
Ειναι σίγουρο ότι μέχρι το τέλος του πάρτι όλοι θα χορέψουν και με την Φρέγια και τα ειδικά τραγούδια που έχουν φέρει μαζί τους.
Τι δηλαδή, οι γάταροι όπως ο Μάρκος, ο Φοίβος, ο Μάρκελος, ο Πίπης, και ο Γιακουμής κ.α. , δεν θα χορέψουν από μια ζεμπεκια!
Η νύχτα είναι νέα ακόμα...
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:[b]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ralou στις Πεμ Δεκ 24, 2009 10:22 pm, 1 φορά
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 10:01 pm

Ziggu έγραψε:
ralou έγραψε:
Ziggu έγραψε:
Marcos έγραψε:Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Θεός ο κύριος Κούκι!!!!!! Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 742497
O κ.Κουκυ σε ευχαριστεί πολύ (μια ωρα εκανε να διαλεξει το κοστουμι suicide )
Μα είναι φυσικό!
Με τέτοιο εκλεπτισμένο γούστο που έχει, δεν θα ήθελε τον χρόνο του να διαλέξει!!!;;;
Σιιιγουρα ειδηκα οταν τον εφτιαχνα με τον ενα κοστουμι και ξαφνικα αλλαζε γνωμη και τον ξαναετιαχνα απο την αρχη toixo
Α βρε Νεκταρία!
Τι αχαριστα που είναι τα γατια καμιά φορα...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Πεμ Δεκ 24, 2009 11:22 pm

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
23:30
Το τι έχει γινει από την τελευταία φορά που σας έγραψα, ώρες πριν, δεν περιγράφεται.
Το πάρτι ειναι απίστευτα επιτυχημένο, οι περισσότεροι έχουν τρελαθεί στο χορό κι στο τραγούδι.
Ολοι έχουν φάει του σκασμού, και έχουν πιεί του σκασμου. Ολοι μιλησαν με όλους, νέες φιλίες αναπτύχθηκαν, υποσχέσεις για συνατήσεις κλείστηκαν για ουζάκια, καφεδάκια και τα συναφή, ενω ήδη μια παρέα με τους μεγάλους πορτοκαλόγατους, τους φουντωτους γκριζόασπρους, τον Γιακουμη και τον Μπαστακα, κάτι ακουσα να κανονίζουν για την πρωτοχρονιά να στήσουν κανένα πράσινο τραπέζι λέει στο σπίτι της Μαντως. Οι Τρωες κάλεσαν ήδη τον Γουργου για τραπέζι την Πρωτοχρονιά, να ξενοιάσει κι αυτός για λίγο από το κυνηγι της Ιριδας.
Πηγα το Μελιτάκι για πιπί και το έβαλα για ύπνο μαζί με όλα τα Θαντερογατάκια και κάμποσους από τους νεότερους γατούληδες που είχαν κουραστει.
Κοιμούνται τωρα στην σειρά πάνω στο κρεβάτι μου. Ευτυχώς η Φρέγια δεν τα έχει ανακαλύψει ακόμα για να τα ... κατουρήσει.
Η Αλήθεια ειναι ότι το Μελιτάκι όλη την νύχτα την έβγαλε στην αγκαλιά μου. Σαν πουπουλάκι είναι το μικρό μου, μερικές φορές ούτε που το καταλάβαινα ότι ήταν πάνω μου. Αλλά την τελαυταία ωρα, ειχε φάει τόσο πολύ που είχα αρχίσει να το χμ... καταλαβαίνω.

Μπιπ-μπιπ-μπιπ-μπιπ!
Το τηλέφωνο χτυπησε πριν καμιά ωρα περίπου και άκουσα την ευγενική φωνή του Σίβα να μου εύχεται!
Μου εξηγησε ότι όλη την μέρα πρόσεχε την Δαφνούλα και δεν μπορούσε να έλθει.
Αλλά τωρα έπεισε επιτέλους την Αργυρώ να τον αντικαταστήσει και... μηπως θα μπορούσε να έλθει τωρα παρακαλω...;
Του ειπαμε ότι και βέβαια μπορούσε να έλθει και στείλαμε εξπρες λιμουζίνα να τον παραλάβει.
Και νάτον τωρα τον απίστευτο αρχοντόγατο μου που κάθεται με τον Φοίβο και τον Γουργούρη και ανταλλάσσουν μεταξύ τους βρεφοκομικές συμβουλές και γνωμες γι το Μοντεσσοριανό σύστημα αγωγής των παιδιών.
Αχ! Πόσο συγκινητικό...
Χρόνια πολλά Σίβα!
Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Siva11
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Δεκ 24, 2009 11:42 pm

ralou έγραψε::xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:

Ααααα! Ήρθε ο Μίκυ μουουουουου! Ορμάω και τον βουτάω από την ράχη του καναπέ που έχει αράξει. Ματάκια μου! Αγόρι μου! Χαρά μου! Γατί μου! Λιγουλάκι γωμένος μου φαίνεται, ίσως εξ αιτία του Λουκουμιού... Ελα αγόρι μου! Ολα θα πάνε καλά.
Ένα βουναλάκι πορτοκαλιάς τρίχας –και ουχί λίπους σας βεβαιώνω- αναπαύεται ήσυχα στην αγκαλιά μου και με κοιτάει αγαπησιάρικα. Μου έρχονται δάκρυα στα μάτια. Πόσο πολύ μοιάζει με τον καημένο τον Μερλιν μου! Δεν θέλω να τον αφήσω κάτω! Δεν θέλω σας λέω…!

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Miki10..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Fivos10..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Markos11..Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Prigki11
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
19:10
!
Ρουλα μου, πολυ με συγκινησες Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 126539 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 193169
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Δεκ 25, 2009 12:12 am

ralou έγραψε::xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:

Και ο Μίκυ μου;
Αααα! Ο Μίκυ μου δεν χορεύει! Τωρα που η Μελίτα κατέβηκε από πάνω μου και χοροπηδάει με τα άλλα μικρά, ο Μίκυ ανέβηκε στην αγκαλιά μου και κούρνιασε ο αγαπημένος μου! Μωρε! Το έχει καταλάβει πόσο τον θέλω στην αγκαλιά μου κι δεν μου χαλάει χατήρι...



:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:[b]


Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 72784
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Παρ Δεκ 25, 2009 12:15 am

Αφου το ξέρεις τι μου κάνει αυτό το αγόρι Τέτα...
Καλά Χριστούγεννα!

Δε το διόρθωσα και ο Μικυ μας βγηκε ¨γωμένος εξ αιτίας του Λουκουμιου" Smile
Αγχωμένος βέβαια ήταν ο φουκαρας
Εχω ενα χαζοπληκτρολόγιο στο σπίτι, που τρωει γράμματα και μου έχει σπάσει τα νεύρα σήμερα
angry2
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από ralou Παρ Δεκ 25, 2009 12:18 am

:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
00:00
Τα πράγματα εχουν ησυχάσει λιγάκι τωρα.
Αφου χόρεψαν τόσες ωρες έχουν κάνει πηγαδάκια και άραξαν να φάνε κοτόπουλο.
Τα στομάχια τους πρέπει να ηρεμήσουν λίγο με τόσα που έχουν φάει και θέλουν κάτι ελαφρύ, όποτε η σουπίτσα είναι ότι πρέπει
Κυνηγάω με ενα κουτάλι τον Μάρκελο να τον ταίσω σούπα
«Ελα αγόρι μου! Φάε λίιιιγο..., μην την φοβάσαι, είναι ευγενική αυτη η σουπίτσα και δεν θα σε στείλει στο ΚΑΤ!»
Εκείνος γουρλώνει τα μάτια και κοιτάει με νόημα τον δικό του Ομηρο, γιατί έχει καταλάβει ότι, παρ όλο που δεν σας το ανέφερα, τα ποτάκια μου τα έχω πιει κι εγω...δεν το αρνούμαι!
Και δεν ήταν non alcohol!
Πάω να καταβρέξω το κεφαλι μου. Μου φαίνεται ότι θα χάσω τον έλεγχο...
:xmasstr: :xmasstr: :xmasstr: :xmasstr:
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από manto Παρ Δεκ 25, 2009 12:21 am

Laughing Ρούλα, είχες πει ότι ο Γιακουμής μάλλον θα χορέψει το μπάτσελορ...
Ε, λοιπόν θα το κάνει!!! Οποτε νομίζεις, βάλε τη μουσική, έχει έρθει προετοιμασμένος! blinking
Σπόιλερ:
manto
manto
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Κερατσίνι - Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Καρβουνάκη που μου είναι κι εύκολο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/01/2009
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Empty Απ: Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Δεκ 25, 2009 12:29 am

Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 71431
Ατιμη μανα, τι του κανες του παιδιου!!!!! Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261 Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 986261
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Το Xριστουγεννιάτικο Ρεβεγιον της Φρέγιας σε real time περιγραφή - Σελίδα 3 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης