gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Purina tonus ή Purina one?

+26
Gogo Valentinou
tia
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Kikiriki
Dreamer
Μαυρογατος
polina4smile
Debbie4ever
kat-cats
ChocolateCat
Τζούλι το Κατσούλι
nikos_x
Fairy dogmother
marsy-mona
alex..niaou
Chouzouris
alexandrakicat
*matina*
natalouko
aporw
niou
Tiger Lilly
barkoulitses
NiaR
Anatoli
jovanita
30 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από ChocolateCat Τετ Σεπ 05, 2012 2:12 pm

Για τα αδέσποτα δίνω ξηρά τροφή Aro που την παίρνω από το macro τη 2κιλη 2,5 ευρώ
Το θέμα είναι οτι αρέσει πολύ και στις δικές μου και μερικές φορές τους δίνω ανακατεμένη με Orijen
Στις δικές μου στο σπίτι έχω ένα κουτί που αναμιγνύω:Orijen+Royal Canin+Tonus urinary
και μερικές φορές έχω δώσει κσι Οntario kitten+Orijen+Proplan+Purina One
Γενικά μου αρέσει η ποικιλία στις τροφές. Το μόνο σταθερό συστατικό είναι η Orijen που την παίρνω 7κιλη
Δίνω σε ημερήσια βάση 2-3 φακελάκια(συνολικά οχι στο καθένα)kitkat
Και φυσικά επειδή τρώω αρκετά συχνά εγώ ψητό κοτόπουλο(στήθος)
και μοσχάρι μερικές φορές ωμά κομματάκια-σήμερα τους έδωσα πολύ λίγο κιμά μοσχαρίσιο ωμό και το φάγανε με όρεξη. Τους έβαλα και μαγειρεμένο κιμά,φάγανε λίγο και το έχουν παρατήσει.
Η σειρά tonus τους αρέσει και έχω ακούσει από πολλούς ότι είναι καλή την one δεν την έχω πάρει με καλό μάτι
ChocolateCat
ChocolateCat
Prime Cat
Prime Cat

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Παλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 τη Νάταλιιιιιιιιιιιιιιιιι και την μικρή Άριαααααα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρινή γατοβροχή
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τώρα πια κανένα.Είμαι υπερπλήρης
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/03/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Σεπ 05, 2012 2:29 pm

Τέτα μου, μάλλον το ίδιο θα είναι γιατί το είχα πετύχει κι εγώ, είναι πολύ γνωστό, απλώς δεν το είχα ερευνήσει! thanks thanks Πάντως, πήγα εκεί και είδα τα μπρέκις 20κιλά 37 ευρώ (τα είχε και ο γιατρός, οπότε δεν πιστεύω να είναι χάλια) ενώ η τόνους είναι 15κιλά/37ευρώ και προβληματίζομαι, μπορεί λόγω αυξημένης τιμής να είναι πιο καλή;;; scratch Ψάχνω και για αυτή που μου είπε η Ναταλία και θα δω... scratch

Chocolatecat, για τον μέσα γατούλη δεν ψάχνομαι έτσι κι αλλιώς, ακολουθούμε ό,τι μας πει ο γιατρός και ενίοτε εναλάσσουμε ανάμεσα στις κτηνιατρικές που προτείνει. Για τα έξω είχα το θέμα και είναι η αλήθεια πως αφού έχω ένα μικρό περιθώριο, θέλω να δώσω ό,τι καλύτερο δεδομένων των συνθηκών (μεταφορά, μέγεθος, τιμή). Smile Από προτιμήσεις τα καημένα δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα, ό,τι τους έχω δώσει από γνωστά τα τρώνε όλα με μανία. Smile Πουρίνα ουάν δε θα πάρω, έτσι κι αλλιώς δε βρίσκω σε 15κιλη. Ευχαριστώ πολύ για την άποψή σου! flower
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Σεπ 05, 2012 3:55 pm

natalouko έγραψε:
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Πού τη βρίσκεις, Ναταλάκι; Ξέρεις αν μπορώ να την παραγγείλω μέσω ίντερνετ; Smile
Σου στέλνω πμ! Smile Smile

Αν μπορείς στείλε μου και μένα!!! ταίζω γύρω στα 10 δις την ημέρα και πρέπει να ανασυνταχθώ....τώρα τους δίνω την τόνους 15 κιλά 32 ευρώ! την τρώνε μια χαρά, αλλά αν είναι να πάρω κάτι πιο οικονομικό και εξίσου καλό γιατί όχι..! σε ευχαριστώ
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από natalouko Τετ Σεπ 05, 2012 3:56 pm

kat-cats έγραψε:
natalouko έγραψε:
Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Πού τη βρίσκεις, Ναταλάκι; Ξέρεις αν μπορώ να την παραγγείλω μέσω ίντερνετ; Smile
Σου στέλνω πμ! Smile Smile

Αν μπορείς στείλε μου και μένα!!! ταίζω γύρω στα 10 δις την ημέρα και πρέπει να ανασυνταχθώ....τώρα τους δίνω την τόνους 15 κιλά 32 ευρώ! την τρώνε μια χαρά, αλλά αν είναι να πάρω κάτι πιο οικονομικό και εξίσου καλό γιατί όχι..! σε ευχαριστώ
Εσύ το γνωρίζεις το pet shop!! blinking blinking Νομίζω παραγγέλνεις και εσύ από εκεί!! blinking blinking
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Debbie4ever Τετ Σεπ 05, 2012 3:57 pm

Εγώ από ProPlan kitten που του έδινα το γύρισα σε Tonus και δεν είχε κανένα παράπονο! Μπορώ να πω ότι την τρώει καλύτερα κι από την ProPlan!
Debbie4ever
Debbie4ever
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : Δύο. Το θηρίο και την γλύκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χούλιο, Ρίκυ, Ερμής
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από polina4smile Τετ Σεπ 05, 2012 7:47 pm

Εγώ για τον αρθουρο μου παίρνω την tonus για στειρωμενα και ξετρελλαινεται!!! Και προς το παρόν τουλάχιστον δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα!
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από nikos_x Τρι Σεπ 25, 2012 10:57 am

Kαι εμεις με tonus ειμαστε στο τριτο σακουλακι κ ολα οκ.Κοπρανα,τριχα,ορεξη,βαρος...Φτου μας σκορδα! mati
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Σεπ 26, 2012 1:27 am

nikos_x έγραψε:Kαι εμεις με tonus ειμαστε στο τριτο σακουλακι κ ολα οκ.Κοπρανα,τριχα,ορεξη,βαρος...Φτου μας σκορδα! mati
Nα πω και εγω την απορια μου φιλε Νικο? Μετα απο χιλιαδες ποστ που εχεις σε θεματα διατροφης σε οτι φορουμ αφορα τετραπωδο μου κανει εντυπωση οτι κατεληξες στην Τοnus. Το ξερεις πως δεν ειναι οτι καλυτερο,εμαι σιγουρος. Τοτε τι νοημα εχει κατα την γνωμη σου η ααααααπειρη αναλυση και το ατελειωτο ψαξιμο για την καλυτερη τροφη? Υποψην,για να μην παρεξηγηθω,εχω και εγω δωσει Tonus και One. Τι πατατα εκανα το καταλαβα οταν αρχισα να ταιζω μια καλυτερη τροφη. tafos
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Dreamer Τετ Σεπ 26, 2012 2:45 am

Και τι τροφή δίνεις τώρα Μαυρόγατε;

Γιατί εγώ ειλικρινά με το θέμα των τροφών δεν έχω βγάλει άκρη. Ακούω για γατάκια 21 χρονών που τρέφονταν αποκλειστικά με τροφές του σουπερ μάρκετ και για άλλα που παθαίνουν αρρώστιες από τα 2,3,4 και τους λένε ότι τις προκάλεσαν οι τροφές τύπου Acana που τις χρυσοπληρώνουν κιόλας...
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Σεπ 26, 2012 9:32 am

Dreamer έγραψε:Και τι τροφή δίνεις τώρα Μαυρόγατε;

Γιατί εγώ ειλικρινά με το θέμα των τροφών δεν έχω βγάλει άκρη. Ακούω για γατάκια 21 χρονών που τρέφονταν αποκλειστικά με τροφές του σουπερ μάρκετ και για άλλα που παθαίνουν αρρώστιες από τα 2,3,4 και τους λένε ότι τις προκάλεσαν οι τροφές τύπου Acana που τις χρυσοπληρώνουν κιόλας...
Leonardo παπια δινω. Ειναι η πιο φτηνη επιλογη χωρις καλαμποκι απο αυτες που τρωει το γατι μου. Αψογο τριχωμα και κανενα προβλημα στην πεψη αν και σαν φαφουτογατο που ειναι δεν τις μασαει καν! Ακομα καλυτερη ηταν η N&D της Farmina που εδεινα τον χειμωνα αλλα 23 ευρω για 1,5 κιλα ειναι πολλα!
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από polina4smile Τετ Σεπ 26, 2012 9:42 am

Μαυρογατος έγραψε:23 ευρω για 1,5 κιλα ειναι πολλα!
Shocked Shocked Shocked Shocked Πωωωωωωωω και μετα κλαιγομαι εγω που παιρνω της μικρης 17Ε το 1,5kg
polina4smile
polina4smile
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 34
Τόπος : Ροδος
Αριθμός γατουνίων : Ο Αρθουρος μου, η Ζιζελ και ενα σκυλάκι η Μαγιά!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από natalouko Τετ Σεπ 26, 2012 10:46 am

Εμείς πάντως με την Leonardo πάπια και πουλερικά που τους έδινα, εκτός οτι πάχυναν όλα (με μετρημένη ποσότητα 60γρ το καθένα ημερησίως), το τρίχωμα τους έγινε θαμπό, μαδούσαν ασυστόλως και η μικρή μου έβγαλε αλλεργία... tafos tafos tafos
Δεν την ξαναδίνω που να μου την χαρίζουν.. tafos tafos
natalouko
natalouko
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : 7
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι φουλ!!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Henriette, Σείριο, Χιονάτη, Σιέλ μου!!!!!
Motto : Μην αφήνεις για αύριο ότι μπορείς να κάνεις σήμερα
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/03/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Dreamer Τετ Σεπ 26, 2012 11:07 am

Είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα της τροφής, λοιπόν!

Μια τροφή που για κάποιον είναι η ιδανική, σε κάποιον άλλον προκαλεί προβλήματα... Δυστυχώς δεν υπάρχει η ιδανικότερη τροφή. Όσο κι αν το έχω ψάξει ρωτώντας εμπειρίες άλλων σε αυτό έχω καταλήξει...
Dreamer
Dreamer
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 5 (Μπέντζαμιν, Ρίκυ, Μελένια, Χάρυ, Νεφέλη)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη, βέβαια! (ήλιος, πουλάκια, μυγάκια, λουλουδάκια...)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αγάπη, Χιονάτη, Χουρχουρίτσα, Shaggy, Ελίζα
Motto : Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει, και οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σʼ αυτήν την ιδέα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/03/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Kikiriki Τετ Σεπ 26, 2012 11:57 am

Με τα Brekkies τα γεμιστά τα αδεσποτάκια μου τρελαίνονται!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Σεπ 26, 2012 5:09 pm

Aυτο ακριβως.Ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα. Οτι διαβαζουμε στα "χαρτια" δεν σημαινει οτι δουλευει για καθε οργανισμο στην πραγματικοτητα.Δεν πιστευω πια οτι χρειαζεται τοση αναλυση. Το σιτηρεσιο αποσκοπει στην καλυψη των ημερισιων αναγκων χωρις να βλαπτει το ζωο μας.
Επισης τα ζωα μας ειναι μια μικρη προεκταση του δικου μας τροπου ζωης.Περιοριζομαι εγω σε πολλα,περιοριζονται κ προσαρμοζονται κ αυτα.
Nα πω και εγω την απορια μου φιλε Νικο? Μετα απο χιλιαδες ποστ που εχεις σε θεματα διατροφης σε οτι φορουμ αφορα τετραπωδο μου κανει εντυπωση οτι κατεληξες στην Τοnus. Το ξερεις πως δεν ειναι οτι καλυτερο,εμαι σιγουρος. Τοτε τι νοημα εχει κατα την γνωμη σου η ααααααπειρη αναλυση και το ατελειωτο ψαξιμο για την καλυτερη τροφη? Υποψην,για να μην παρεξηγηθω,εχω και εγω δωσει Tonus και One. Τι πατατα εκανα το καταλαβα οταν αρχισα να ταιζω μια καλυτερη τροφη.
Στο κομματι της διατροφης δεν υπαρχει καλυτερο κ χειροτερο.Μονο οτι δουλευει στην πραξη.
Οι λογοι ειναι καθαρα οικονομικοι που γυρισα σε tonus. Προβλημα μεχρι στιγμης δεν εχω σε κανενα ζωο μου-εκτος απο τα δοντια των σκυλιων που μετα απο καποια ηλικια ειναι λογικο.
Αν κατι δεν δουλευε σωστα σαφως κ θα αλλαζα σε κατι αλλο-ισως καλυτερο blinking .

nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από ΒρουκοΜπετινόσπιτο Τρι Δεκ 04, 2012 11:29 pm

Μαυρογατος έγραψε:
Dreamer έγραψε:Και τι τροφή δίνεις τώρα Μαυρόγατε;

Γιατί εγώ ειλικρινά με το θέμα των τροφών δεν έχω βγάλει άκρη. Ακούω για γατάκια 21 χρονών που τρέφονταν αποκλειστικά με τροφές του σουπερ μάρκετ και για άλλα που παθαίνουν αρρώστιες από τα 2,3,4 και τους λένε ότι τις προκάλεσαν οι τροφές τύπου Acana που τις χρυσοπληρώνουν κιόλας...
Leonardo παπια δινω. Ειναι η πιο φτηνη επιλογη χωρις καλαμποκι απο αυτες που τρωει το γατι μου. Αψογο τριχωμα και κανενα προβλημα στην πεψη αν και σαν φαφουτογατο που ειναι δεν τις μασαει καν! Ακομα καλυτερη ηταν η N&D της Farmina που εδεινα τον χειμωνα αλλα 23 ευρω για 1,5 κιλα ειναι πολλα!
Πόσο την παίρνεις την Λεονάρντο;Την είχα δοκιμάσει κι εγώ παλιά αλλά δεν ενθουσιάστηκαν.Την σκέφτομαι για τα αδεσποτάκια μου.Την βρήκα στο ebay σε καλή τιμή.Αυτήν λές;

http://www.ebay.de/itm/Leonardo-Adult-Sensitive-Ente-2-x-15-kg-LED-Pointer-Catch-the-Light-Katzen-/250992882241?pt=de_haus_garten_tierbedarf_katzen&hash=item3a70577241

ΒρουκοΜπετινόσπιτο
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 58
Τόπος : Κέρκυρα
Αριθμός γατουνίων : 2 αδέλφια,λατρεμένα και κακομαθημένα + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας για χουχούλιασμα ..
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τις χνουδόμπαλες της Μαρίνας,και μια ταρταρούγα με φακίδες.
Motto : Every dog has his day - but the nights are reserved for the cats.
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/07/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από tia Τετ Δεκ 05, 2012 1:02 am

ΒρουκοΜπετινόσπιτο έγραψε:
Μαυρογατος έγραψε:
Dreamer έγραψε:Και τι τροφή δίνεις τώρα Μαυρόγατε;

Γιατί εγώ ειλικρινά με το θέμα των τροφών δεν έχω βγάλει άκρη. Ακούω για γατάκια 21 χρονών που τρέφονταν αποκλειστικά με τροφές του σουπερ μάρκετ και για άλλα που παθαίνουν αρρώστιες από τα 2,3,4 και τους λένε ότι τις προκάλεσαν οι τροφές τύπου Acana που τις χρυσοπληρώνουν κιόλας...
Leonardo παπια δινω. Ειναι η πιο φτηνη επιλογη χωρις καλαμποκι απο αυτες που τρωει το γατι μου. Αψογο τριχωμα και κανενα προβλημα στην πεψη αν και σαν φαφουτογατο που ειναι δεν τις μασαει καν! Ακομα καλυτερη ηταν η N&D της Farmina που εδεινα τον χειμωνα αλλα 23 ευρω για 1,5 κιλα ειναι πολλα!
Πόσο την παίρνεις την Λεονάρντο;Την είχα δοκιμάσει κι εγώ παλιά αλλά δεν ενθουσιάστηκαν.Την σκέφτομαι για τα αδεσποτάκια μου.Την βρήκα στο ebay σε καλή τιμή.Αυτήν λές;

http://www.ebay.de/itm/Leonardo-Adult-Sensitive-Ente-2-x-15-kg-LED-Pointer-Catch-the-Light-Katzen-/250992882241?pt=de_haus_garten_tierbedarf_katzen&hash=item3a70577241

ούτε σε μας έκατσε καλά η λεονάρντο...εμετοι διάρροιες...χάλια μαύρα....2 μέρες τους έδωσα και μετά ξαναγυρίσαμε στην ρόγιαλ..
αλλά τα αδεσποτάκια μας την καταβρόχθισαν!
το 15 κιλο πάπια στο πετ σοπ κάνει 60 ευρώ..εγώ τόσο το είχα πάρει πριν 1.5 μήνα πάνω κάτω..
τώρα στο ιμπέι με τα έξοδα αποστολής θα σου βγει 2 ευρώ λιγότερο απο το να αγοράσεις απο πετσοπ δύο 15 κιλα..
tia
tia
Gatus Xenitemenus
Gatus Xenitemenus

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ιταλία
Αριθμός γατουνίων : 4 ζουζούνια σπίτι: τον Othello την Luna τον καρπό του έρωτα τους τον Liu και την Brighitta + 2 τσουτσουκάκια τον Luther και την Goldene που ζούνε με τους γονείς μου!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : χειμώνας κρύοο παγωνιαααά
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Freddochino amore mio ti voglio solo mio!!
Motto : La felicita' puo' essere misurata in gatti...piu' gatti hai,piu' felice sei!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_tour10

http://www.walkurepersians.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Δεκ 05, 2012 10:52 am

Την Leonardo τελικα την αλαξα και εγω. Μπορει απο διαθεση κα τριχα το γατι να ηταν σουπερ αλλα η...παραγωγη δεν ελεγε να βγει στερεα. Τωρα ειμαστε στην διαδικασια μεταβασης στην Happy Cat Light και απο την δευτερη κιολας ημερα παρατηρησα αλαγες. Πιο στερεα κοπρανα αλλα το περιεργο ειναι οτι το γατι εχει αλαξει συμπεριφορα. Ειναι πλεον on/off! Ισως φταιει και ο καιρος αλλα αντι να λαγοκοιμαται οπως πριν τωρα πεφτει ξερη και οταν ξυπναει κανει σαν την παλαβη. Για light παντως ειναι καλη τροφη και δεν υπαρχει και προβλημα στην πεψη παρολο που δεν τις μασαει καθολου τις κροκετες. Ειναι και σχετικα οικονομικη,10 ευρω τα 1,8 κιλα. Στο μαγαζι που ψωνιζω εχει ολη την σειρα της εταιρειας και πριν κατασταλαξω στην light μου ειχαν δωσει δειγμα απο αυτη με το αρνι και απο αυτη με τον σωλομο. Το αρνι δεν της εκατσε καλα γιατι ηταν πιο μεγαλη η κροκετα και ηταν δυσκολο να την καταπιει. Ο σολομος της αρεσε τρελα! Εχει ομως παρει βαρος και ετσι ειπα να της παρω την light. Η ιδια η HappyCat οτι μπορουμε να δινουμε και αναμεικτες τις γευσεις χωρις προβλημα.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Δεκ 05, 2012 12:01 pm

Happy cat ηθελα κ εγω να δοκιμασω...Την light....
Την ειχα βρει 17ευρω το 4κιλο..
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Μαυρογατος Τετ Δεκ 05, 2012 1:05 pm

nikos_x έγραψε:Happy cat ηθελα κ εγω να δοκιμασω...Την light....
Την ειχα βρει 17ευρω το 4κιλο..
Κοιτα,για light καλη ειναι. Εχει βεβαια το καλαμποκακι της αλλα εχει και αρκετες πηγες ζωικης πρωτεινης και βοτανα και το κυριοτερο,την τρωει το γατι! Μεσα σε 2 εβδομαδες εχει ηδη αρχισει να χανει παρολο που της βαζω μαζι και λιγη απο αυτην με τον σολωμο. Αν προσθεσεις και το γεγονος οτι δεν τσουζει στην τσεπη (την αγοραζω πιο φτηνα απο οτι εχει στην Γερμανια!) πιστευω οτι ειναι μια καλη επιλογη.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Τετ Δεκ 05, 2012 8:27 pm

Για τα αδεσποτα πηρα απο το pet4u μια χυμα της chef 1,8 ευρω το κιλο, παρα πολυ καλη ..Τα γατακια ξετρελαθηκαν και μυριζει ομορφα...Την συσκευαζουν απο τη μεγαλη σακκουλα σε συσκευασιες κιλου για να την προφυλασσουν απο τα ζωυφια...Μετα απο καιρο οντως βρηκα φτηνη τροφη για τ αδεσποτα που τα ευχαριστει και οικονομικη...εχει γευση κοτοπουλο- παπια και λαχανικα...Τους επαιρνα χυμα απ τη γειτονια με 2 ευρω το κιλο και μυριζε ασχημα και δεν την ετρωγαν παρα μονο οταν πειναγαν...τωρα μολις τη δουν τρεχουν...
Οσο για την τονους παιρνω την urinary h sterilised και την τρωνε με πολλη ορεξη,τα δικα μου βεβαια .....και τους δινω εναλλαξ με royal canin η proplan ...Η proplan δεν τους αρεσει πολυ αλλα και με την royal τρωνε πολυ και παχαινουν...
Προσπαθω και γω οικονομια με καλης ποιοτητας τροφη....ο ακθενας οτι μπορει κανει....Οσο για το αν δωσω τα λεφτα μαζεμενα μετα σε γιατρο, φανταζομαι αν ηταν επικινδυνη η τονους θα ειχαν παθει πολλα γατια ζημια...κατι δεν θα χε διαδοθει???
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από nikos_x Τετ Δεκ 05, 2012 9:08 pm

Δεν υπαρχει κανονας σε αυτα ,οπως δεν υπαρχει και "διαβολικη" τροφη..Θεμα τυχης κ πολλων παραγοντων.
Και εγω ταιζω tonus,one οποτε μπορω proplan...Τα σκυλια μου τρωνε tonus εδω και πολυ καιρο επισης.
Μακαρι ολα να ειναι καλα! meleti
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Meow Πεμ Δεκ 06, 2012 3:18 pm

Βρε παιδια μην γινομαστε υπερβολικοι με την τροφη.Εγω ας πουμε τις καλες μερες πριν χρονια που ειχα οικονομικη ανεση εδινα στα γατακια μου Hills και Royal canin.Φυσικα ηθελα οσο μπορω να προσφερω το καλυτερο στις γατουλες μου.Ελα ομως που "ξεπεσαμε" σε friskies και Whiskas για πολυ μεγαλο διαστημα.Για την ακριβεια ξεκινησα απο Friskies και Whiskas οσο ηταν μικρα μετα πηγα σε Tonus και μετα στις καλυτερες.Τα 2 μεγαλα μας γατακια τα εχουμε 8 χρονια και ειναι υγιεστατα(μην τα ματιασω).Τωρα τελευταια τους ξεκινησα Pro plan το σκεφτομαι ομως μηπως τους δωσω Tonus ξανα.Χυμα δεν παιρνω μονο γιατι μια φορα που φαγαμε παλιοτερα μας πειραξε κατι.
Τωρα το οτι δεν δινω ακριβη τροφη "πρωτης ποιοτητας" στις γατες μου σημαινει οτι δεν τις νοιαζομαι κιολας;;;
Meow
Meow
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Ελληνικό
Αριθμός γατουνίων : 2 + 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατοφθινόπωρο
Motto : meow meow meoooow
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/05/2011
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Δεκ 06, 2012 3:19 pm

ΦΥΣΙΚΑ και ΟΧΙ.
Δεν εχει να κανει η αγαπη με το τι μπορεις να προσφερεις. Τα ζωα μας ειναι κατα καποιον τροπο επεκταση του δικου μας τροπου ζωης. Προσαρμοζονται κ αυτα οπως κανουμε κ εμεις.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Debbie4ever Πεμ Δεκ 06, 2012 3:39 pm

Από τότε που του ξεκίνησα Tonus τρώει με πιο μεγάλη όρεξη και το τρίχωμά του έχει γίνει πολύ απαλό! Απολαμβάνω να τον χαϊδεύω όταν μου κάθεται!
Τώρα που θα ξεκινήσουμε για στειρωμένα να δω αν θα του αρέσει! prosefxi
Debbie4ever
Debbie4ever
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : Δύο. Το θηρίο και την γλύκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χούλιο, Ρίκυ, Ερμής
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Anatoli Πεμ Δεκ 06, 2012 3:50 pm

Debbie4ever έγραψε:Από τότε που του ξεκίνησα Tonus τρώει με πιο μεγάλη όρεξη και το τρίχωμά του έχει γίνει πολύ απαλό! Απολαμβάνω να τον χαϊδεύω όταν μου κάθεται!
Τώρα που θα ξεκινήσουμε για στειρωμένα να δω αν θα του αρέσει! prosefxi

Ο πονος της μανας! happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Κοιτα, τωρα σε εχει ολιγον γραμμενη γιατι ειναι αστειρωτος και μιλανε τα ενστικτα. Δε θελει τα χαδια της μανας αλλά άλλα πραγματα sex
Σε λιγο καιρο που θα ηρεμησουν οι ορμονες του θα γινει πιο χαδιαρης.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Debbie4ever Πεμ Δεκ 06, 2012 4:12 pm

Δεν είναι πόνος της μάνας αλλά πόνος του πατέρα! Σε εκείνον δεν κάθεται με τίποτα κι ο πατέρας στεναχωριέται ότι δεν τον αγαπάει! Εύχομαι όταν στειρωθεί να δείξει λίγη τρυφερότητα και στον πατέρα για να σταματήσει να γκρινιάζει στη μάνα!
Σε εμένα έρχεται όποτε θέλει και κάθεται όσο θέλει και μου αρκεί! Δεν τον πιέζω! Τον πατέρα τον αφήνει να τον χαϊδέψει ελάχιστα μόνο αν κοιμάται στην αγκαλιά μου!
Debbie4ever
Debbie4ever
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περιστέρι
Αριθμός γατουνίων : Δύο. Το θηρίο και την γλύκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Χούλιο, Ρίκυ, Ερμής
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Gogo Valentinou Παρ Δεκ 07, 2012 12:46 am

Ψψψψψψψψψ πολυ στην τονους το γυρισαμε...(δινω εναλλαξ με ροαγιαλ)...εεε ρε καιροι δυσκολοι και για τους πριγκηπες μας....και παλι καλα να λες...παλι καλα...ανθρωποι που ταιζουν αδεσποτα βαζουν αγγελιες για βοηθεια πλεον.... Sad Sad
Gogo Valentinou
Gogo Valentinou
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 55
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Τεσσερα και ( πολλα αδεσποτα)
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : χιονατη του κερατσινιου
Motto : ΓΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/05/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_refr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από nikos_x Σαβ Δεκ 08, 2012 10:11 am

Μωρε οποιοδηποτε φαι ειναι καλυτερο απο ΚΑΘΟΛΟΥ φαι...... tafos
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από aporw Τετ Δεκ 12, 2012 10:06 pm

Tελικά σε κανέναν δεν έκατσε η leonardo! tafos

Eμείς συνεχίζουμε με pro plan!
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Pixelsprite Τρι Μαρ 12, 2013 7:11 pm

Γατόφιλοι/ες ας μου στείλει κάποιος σε pm το Online pet shop με τις συσκευασίες και τα δωρεάν μεταφορικά..!

Ψάχνω να πάρω κανένα 10κιλο γιατί ταίζω μια αδεσποτούλα την Μιλού και έχει χάσει λίγο βάρος τον τελευταίο μήνα. Έτσι δηλαδή μου είπε ο κτηνίατρος σήμερα που πήγαμε για δόση εμβόλια. Επειδή δεν μου περισσεύουν $$$ αλλά μάλλον δεν τις κάνει το friskies του τελευταίου μήνα (την ειχα στο whiskas kitten πριν), θέλω να πάρω κάτι καλύτερο αλλα σε μεγάλη ποσότητα ώστε να μου βγει πιο οικονομικά.

Βρήκα ήδη περίπου 50 ευρώ 10 κιλά royal canin απο άμαζον αλλα ίσως είναι λίγο ακριβά.. σίγουρα πιο φτηνά από τον κτηνίατρο που πήγε να μου πουλήσει τα 3.5 κιλά 33 ευρώ.. Smile

Σας ευχαριστώ πολύ!

Pixelsprite
Pixelsprite
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 44
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τρι Μαρ 12, 2013 9:07 pm

Pixelsprite έγραψε:Γατόφιλοι/ες ας μου στείλει κάποιος σε pm το Online pet shop με τις συσκευασίες και τα δωρεάν μεταφορικά..!

Ψάχνω να πάρω κανένα 10κιλο γιατί ταίζω μια αδεσποτούλα την Μιλού και έχει χάσει λίγο βάρος τον τελευταίο μήνα. Έτσι δηλαδή μου είπε ο κτηνίατρος σήμερα που πήγαμε για δόση εμβόλια. Επειδή δεν μου περισσεύουν $$$ αλλά μάλλον δεν τις κάνει το friskies του τελευταίου μήνα (την ειχα στο whiskas kitten πριν), θέλω να πάρω κάτι καλύτερο αλλα σε μεγάλη ποσότητα ώστε να μου βγει πιο οικονομικά.

Βρήκα ήδη περίπου 50 ευρώ 10 κιλά royal canin απο άμαζον αλλα ίσως είναι λίγο ακριβά.. σίγουρα πιο φτηνά από τον κτηνίατρο που πήγε να μου πουλήσει τα 3.5 κιλά 33 ευρώ.. Smile

Σας ευχαριστώ πολύ!


Καλησπέρα! Σου στέλνω συντόμως πμ με λινκ από 2 ηλεκτρονικά πετ σοπ που πουλούν σε αρκετά καλές τιμές μεγάλες συσκευασίες.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από stavrospet Παρ Μαρ 27, 2015 12:25 pm

Λογω στειρωσης της Λουσης μου πηρα την purina one sterlicat (για στειρωμενες). Απ οτι παρατηρω την τρωει χωρις προβλημα. Θελω να ρωτησω.... η purina tonus τροφη υπαρχει και για στειρωμενες γατες; Smile

stavrospet
Kitten
Kitten

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 66
Τόπος : Ωρωπος
Αριθμός γατουνίων : ενα
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2015
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από Μαυρογατος Παρ Μαρ 27, 2015 12:29 pm

stavrospet έγραψε:Λογω στειρωσης της Λουσης μου πηρα την purina one sterlicat (για στειρωμενες). Απ οτι παρατηρω την τρωει χωρις προβλημα. Θελω να ρωτησω.... η purina tonus τροφη υπαρχει και για στειρωμενες γατες; Smile
Γιατι θες να πας απο το κακο στο χειροτερο? tafos
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 Empty Απ: Purina tonus ή Purina one?

Δημοσίευση από stavrospet Παρ Μαρ 27, 2015 12:41 pm

Μαυρογατος έγραψε:
stavrospet έγραψε:Λογω στειρωσης της Λουσης μου πηρα την purina one sterlicat (για στειρωμενες). Απ οτι παρατηρω την τρωει χωρις προβλημα. Θελω να ρωτησω.... η purina tonus τροφη υπαρχει και για στειρωμενες γατες; Smile
Γιατι θες να πας απο το κακο στο χειροτερο? tafos
Οποτε μενω προς το παρον στο κακο.... Δυστυχως στην περιοχη που μενω δεν εχω και πολλες επιλογες. Οτι καλυτερο υπαρχει απο τροφες ειναι
αυτη που αναφερω. Θα μπορουσα βεβαια να παραγγειλω μεσω διαδυκτυου αλλα δεν εχω καποιο λινκ... αν μπορεις να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα!

stavrospet
Kitten
Kitten

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 66
Τόπος : Ωρωπος
Αριθμός γατουνίων : ενα
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2015
Mood : Purina tonus ή Purina one? - Σελίδα 2 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης