gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Orijen - Applaws - Acana

+88
Nelly@Virginia
Anastasia Piretzi
purfect
konnaki
LIZA_T
Stella M.
Spiros82
orgios
gatisios
psipsa
Zaxy
ExPer
tinkaki
florans
μελινάκι
Smokys
Φυλλίτσα
Aggas
ChocolateCat
joyinthesky
Ηρακλένια
kouix
nen
alex..niaou
Constant1ne
koneko
kat-cats
Osi
Gatoplikti
f.m123
aggeloydaki
cyberkill
Дanae
Birmangel
houlieta
Μαυρογατος
ΒρουκοΜπετινόσπιτο
Τζούλι το Κατσούλι
Debbie4ever
irinis
vanilia cat
loulou
Aralle
Serenata
Luciddream
stavroula
enoplos
George82
vaso
Joey
Maskotaki
marianthia
doremi
nosyparker
matrix
siba
nelly 's mother
LAROGATA
Λιαννα
moukelis
natalouko
niou
aporw
manto
marfot75
SuperCatz
Qdog
socratisv
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
gatoras
markello
melitta
flokatoula
kounelaki
barkoulitses
Gatadministrator
XIONIS
Shumi
MHTSI
ladycat
Tiger Lilly
Φωτεινή
alexandra
NiaR
Chouzouris
Anatoli
Πούπσυ
thundercats
92 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 22 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από gatoras Τρι Ιουν 01, 2010 6:16 pm

Περαστικά και αγύριστα

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από melitta Τρι Ιουν 01, 2010 8:14 pm

Καλή ανάρρωση στο Πατουσάκι.. Μα είναι δυνατόν τόσο μικρούλα να έχει τόσο λίπος που δεν μπορούσε να γίνει η στείρωση??? Shocked Shocked Κακοπερνάνε τα γατιά σας Βίκυ μου, αίσχος... Razz Razz
melitta
melitta
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : Λάρισα
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι, θερμοκρασία πάνω από 35
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Κίμπα φυσικά..
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Τρι Ιουν 01, 2010 9:24 pm

gatoras έγραψε:Περαστικά και αγύριστα

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 322479

Σ' ευχαριστώ Βαλιτσάκι μου! Καλό κουράγιο και υπομονή και σ' εσένα με τον street fighter σας! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 134150

melitta έγραψε:Καλή ανάρρωση στο Πατουσάκι.. Μα είναι δυνατόν τόσο μικρούλα να έχει τόσο λίπος που δεν μπορούσε να γίνει η στείρωση??? Shocked Shocked Κακοπερνάνε τα γατιά σας Βίκυ μου, αίσχος... Razz Razz

Κι όμως.. Προφανώς, και επειδή η royal canin είναι αρκετά λιπαρή (ειδικά αυτή που είναι για περσικά, σκοπίμως για το τρίχωμα) η μικρή μεγάλωνε μεν, αλλά σε λίπος δε..
Από την πρώτη τομή την πλαϊνή, έκανε λίγη δουλειά ο γιατρός, αλλά δεν θα ήταν καλό για τη μικρή να συνεχίσει, επομένως την έραψε και δυστυχώς την άνοιξε και από κάτω...
Μεταξύ σοβαρού και αστείου, λέγαμε με την κα Μίλλυ όσο περιμέναμε, ότι εκτός από στείρωση, της έκανε και μίνι λιποαναρρόφηση! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712

Σκέψου ότι το βράδυ της επέμβασης ήταν η πρώτη φορά που το σπίτι χωρίστηκε στα 3 και κοιμηθήκαμε με ανοιχτή (στο κοινό) την πόρτα της κρεβατοκάμαρας.
Με άλλο λόγια, ο Gizmo ήταν στο δωμάτιό του, ο Snow και ο Tesoro σαλοτραπεζαρία, κουζίνα και χωλ και η Πατούσα στο διάδρομο και στην κρεβατοκάμαρά μας.
Άσε δε το άγχος μην ανέβει το βράδυ στο κρεβάτι και αλλάζοντας πλευρό την πλακώναμε..
Ούτε που ξέρω πόσες φορές ξύπνησα στον ύπνο μου το βράδυ από αυτό το άγχος..
Όμως το κοριτσάκι μου ήταν μεν μέσα στην κρεβατοκάμαρα, αν και όχι όλες τις φορές που ξύπνησα, αλλά δεν είχε ανέβει στο κρεβάτι. Περίμενε να ξυπνήσουμε και όταν της έκανα νόημα, ανέβηκε και άρχισε να γουργουρίζει!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από marfot75 Τρι Ιουν 01, 2010 11:36 pm

Καλή ανάρρωση στην Πατουσίτσα, Βίκυ!!!

Το ίδιο ακριβώς συνέβη όταν στειρώθηκε η Κουφίτσα. Ανοίχτηκε από το πλάι και λόγω λίπους έγινε δεύτερη τομή από κάτω.
marfot75
marfot75
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : .
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/11/2007
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από manto Τρι Ιουν 01, 2010 11:45 pm

Καλη ανάρρωση Πατουσίτσα μας!kissss
mati mati mati mati mati mati
manto
manto
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Κερατσίνι - Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Καρβουνάκη που μου είναι κι εύκολο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουν 02, 2010 12:47 am

marfot75 έγραψε:Καλή ανάρρωση στην Πατουσίτσα, Βίκυ!!!

Το ίδιο ακριβώς συνέβη όταν στειρώθηκε η Κουφίτσα. Ανοίχτηκε από το πλάι και λόγω λίπους έγινε δεύτερη τομή από κάτω.

Σ' ευχαριστώ Μαρία μου! Η Κουφίτσα μου φαίνεται μια σταλιά! Η Πατούσα είναι αρκετά γεροδεμένη, αν και ξεγελάει και το γουναρικό, αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ κάτι τέτοιο!
manto έγραψε:Καλη ανάρρωση Πατουσίτσα μας!kissss
mati mati mati mati mati mati

Ευχαριστούμε Μάντω μου!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από flokatoula Τετ Ιουν 02, 2010 8:54 am

Περαστικά στην χοντρούλα Πατούσα!!

Έτσι σε θέλω Μεσογειακή μου γατάρα!!!!! Μην ακούς κανένα!! Αποθήκευε λίπος εσύ, έχουμε κρίση!!!

Γρήγορη Ανάρρωση!!!
flokatoula
flokatoula
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Γαλλήνη
Αριθμός γατουνίων : 2 που πεινάνε για 1000
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κατακαλόκαιροοοοοοοοοοο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την pupa, τον Snow και τον Shaggy...!!
Motto : ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που μπορεί να γλύψει τον κ@λο του
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/08/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Collec11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουν 02, 2010 3:33 pm

Thanx Αθηνά!
Εσύ που την είδες πρόσφατα, μια εβδομάδα πριν στειρωθεί σχεδόν, σου φάνηκε χοντρούλα? Εννοώ ότι σου φάνηκε, πέρα από το μαλλί που ξεγελάει, να έχει παραπάνω βάρος? Γιατί για την ηλικία της είναι φυσιολογικό το βάρος της, γμ το κερατάκι μου!
Με τίποτα δεν μπορούσα ούτε να διανοηθώ ότι θα της προκαλούσε κάτι τέτοιο μια premium τροφή.
Τώρα τσιμπολογάει την Orijen, ανακατεμένη με λίγη royal canin για στειρωμένα, καθώς και λίγες κροκετούλες schesir, απόλυτα ελεγμένες για τα λιπαρά που περιέχουν...
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από aporw Παρ Ιουν 18, 2010 4:00 pm

Εγω παιδια δινω στον Λουκουμα orijen και ειμαι πολυ ευχαριστημενη! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712
Τωρα που τελειωσε του πηρα δοκιμαστηκα μια τροφη την Blue ειναι στην φιλοσοφια της orijen αλλα πανακριβη!! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 47635 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 47635 Εδωσα 15,70 για 1300 γραμμ. τροφη! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 51775 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 51775
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 18, 2010 4:14 pm

Eγω δεν ξερω τι να κανω απο δω και περα.Μεχρι πριν μια εβδομαδα τους εδινα οριτζεν ανακατεμενη με ελαχιστη ρογιαλ κανιν καθε φορα. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ετρωγαν οπως παντα το πρωι την κονσερβα τους (applaws), το μεσιμερι ελαχιστες κροκετες και δεν ξαναπειναγαν μεχρι το βραδυ. Επειδη μου τελειωνε η ρογιαλ κανιν αγορασα αλλη μια και την ανακατεψα ετσι ωστε να εχει πιο πολυ ρογιαλ κανιν και λιγοτερη οριτζεν.Και αυτο γιατι? Γιατι επειδη δεν την πολυετρωγαν, νομιζα οτι δεν τους αρεσε και φοβηθηκα μη μου χασουν κανενα γραμμαριο.Αποτελεσμα?Συνεχεια πεινανε!Ειδικα ο Μικυ!!!Με παιρνει συνεχεια απο πισω για να γεμιζω παλι το μισογεματο μπωλ του.
Τελικα, η οριτζεν μπορει να ειναι πιο ακριβη, αλλα τα χορταινει καλυτερα και ειχαν και λιγοτερα κακα.
Δεν ξερω γιατι, την φοβαμαι την οριτζεν για τις ουρολιθιασεις αν και ειναι ασφαλης.Να δω τι θα ταιζω τελικα οεο.
Παντως ψιλοαπογοητευτηκα με την ρογιαλ οταν ειδα τη διαφορα με την οριτζεν
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιουν 18, 2010 4:29 pm

Anatoli έγραψε:Eγω δεν ξερω τι να κανω απο δω και περα.Μεχρι πριν μια εβδομαδα τους εδινα οριτζεν ανακατεμενη με ελαχιστη ρογιαλ κανιν καθε φορα. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ετρωγαν οπως παντα το πρωι την κονσερβα τους (applaws), το μεσιμερι ελαχιστες κροκετες και δεν ξαναπειναγαν μεχρι το βραδυ. Επειδη μου τελειωνε η ρογιαλ κανιν αγορασα αλλη μια και την ανακατεψα ετσι ωστε να εχει πιο πολυ ρογιαλ κανιν και λιγοτερη οριτζεν.Και αυτο γιατι? Γιατι επειδη δεν την πολυετρωγαν, νομιζα οτι δεν τους αρεσε και φοβηθηκα μη μου χασουν κανενα γραμμαριο.Αποτελεσμα?Συνεχεια πεινανε!Ειδικα ο Μικυ!!!Με παιρνει συνεχεια απο πισω για να γεμιζω παλι το μισογεματο μπωλ του.
Τελικα, η οριτζεν μπορει να ειναι πιο ακριβη, αλλα τα χορταινει καλυτερα και ειχαν και λιγοτερα κακα.
Δεν ξερω γιατι, την φοβαμαι την οριτζεν για τις ουρολιθιασεις αν και ειναι ασφαλης.Να δω τι θα ταιζω τελικα οεο.
Παντως ψιλοαπογοητευτηκα με την ρογιαλ οταν ειδα τη διαφορα με την οριτζεν

Γιατί, έχεις μάθει / ακούσει κάτι?

Κι εγώ orijen δίνω πλέον, ανακατεμένη με schesir κροκέτες για στειρωμένα με 10% λιπαρά, το κερατάκι μου..
Σταμάτησα εντελώς τη royal canin μετά από αυτό που .. "ανακαλύψαμε" με το Πατούσι..

Τέτα, συνέχισε με orijen, μείωνε σταδιακά την rc ώστε να δίνεις κατά βάση orijen και να έχει "μυρωδιά" από rc με λίγες κροκέτες rc.
Κι εγώ παρατήρησα ότι με την orijen τρώνε λιγότερο.
Προφανώς έχει να κάνει με την πρωτεΐνη που έχει και τα κρατάει χορτάτα για περισσότερη ώρα από άλλες τροφές.
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 18, 2010 4:34 pm

Τιποτα δεν εχω ακουσει!Απλα ειμαι κολλημενη επειδη δεν γραφει οτι ειναι για ΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ. Φοβαμαι λιγο και την πολλη πρωτεινη μηπως δημιουργει προβλημα στα νεφρα. Εχεις ρωτησει καθολου τον Αιλουρο για την Οριτζεν?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουν 18, 2010 6:04 pm

Η Orijen οπως επισης η Acana αλλα και η Arden Grange και καποιες αλλες τροφες δεν εχουν ξεχωριστο κωδικο για στειρωμενα γιατι απλα δεν περιεχουν καθολου αλατι, η δε Arden Grange περιεχει ενα καρπο cranberry ο οποιος προστατευει τα γατουνια απο την ουροληθιαση. Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712
Εγω παλι παρoλο που ημουν ευχαριστημενη με την Orijen επειδη του Πολυ και του Χιονη δεν τους ειχε κατσει καλα κι εκαναν συνεχεια μαλακα και βρωμερα κακακια συν το οτι ο Πιπης πηρε μεσα σε 4 μηνες που την ετρωγε 700 γρ. το ξαναματαγυρισα στη κτηνιατικη Royal Canin κι ευτυχως στρωσαν τα κακακια τους. Το θεμα ειναι οτι οντως δε χορταινουν ενω με την ιδια -και λιγοτερη- ποσοτητα σε Oriijen ειχαν σκασει!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XIONIS στις Παρ Ιουν 18, 2010 9:21 pm, 1 φορά
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 18, 2010 8:31 pm

Αυτη την Αρντεν την εφερνε και το πετ-σοπ που ψωνιζω, αλλα δεν ειχα ακουσει ποτε κατι για αυτην και νομιζα οτι ηταν του σωρου. Την τελευταια φορα που πηγα και ηθελα να την κοιταξω δεν την ειχε πια.Θεωρειται καλη Ασπα?

Η Οριτζεν σε τι συσκευασια βγαινει εκτος του 2,5κιλου (εννοω μεγαλυτερη) ?Εγω ειχα παρει το ψαρι (μπλε) αλλα νομιζω μου ειπες βγαινει και σε κοτοπουλο?σωστα?
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από XIONIS Παρ Ιουν 18, 2010 9:11 pm

Η Six Fish βγαινει μονο 2,5 κιλα η Cat & kitten βγαινει 2,5 και 7 κιλα και η τιμη ειναι ΑΣΥΓΚΡΙΤΑ πιο χαμηλη!!! Τα 2,5 Six Fish εχουν 32,70, η Cat & kitten 28,70 και τα 7 κιλα μολις 48,20!!!! Με 2 γατες σε συμφερει πολυ περισσοτερο!!! Και δεν ειναι κοτοπουλο σκετο, ειναι κοτοπουλο ελευθερας βοσκης, ψαρι ωκεανου, ψαρι γλυκου νερου και ολοκληρα αυγα!!!

Οσο για το αν ειναι καλη τροφη η Arden Grange ειναι αναμεσα στις καλυτερες!!! Δες εδω την διεθνη καταταξη τροφων και θα καταλαβεις!!! http://www.kompa.gr/endiaferonta/diethnis_katataksi_trofon.doc

Κι ορισμενες πληροφοριες για την Arden http://www.ardengrange.com/Pet-Food/all-cat-foods.asp

Οταν η Orijen ειναι στην κορυφη με 6 αστερια, η Acana ακολουθει με 5, η Arden εχει 4 ενω η απλη Royal Canin (οχι η κτηνιατρικη) και η Hills ειναι πολυ πιο κατω!!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 18, 2010 9:27 pm

Eυχαειστω Ασπασια μου!κατατοπειστικοτατη!! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 742497 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 359487
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Ιουν 18, 2010 11:13 pm

Τωρα εριξα μια ματια στις καταταξεις. Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431

Ειμαστε σοβαροι?Αυτα αληθευουν? Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 339558
Γιατι χρυσοπληρωνουμε την Ρογιαλ Κανιν?Οι μη κτηνιατρικες της εχουν
βαθμο 1 και 2 στα 6 εαν καταλαβα.Και οι κτηνιατρικες 3!(να την φαν και
να ναι κρυα)
Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 103358
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από gatoras Παρ Ιουν 18, 2010 11:15 pm

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261

Έτσι είναι Τέτα...όλα είναι marketing
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Παρ Ιουν 18, 2010 11:24 pm

Anatoli έγραψε:Τιποτα δεν εχω ακουσει!Απλα ειμαι κολλημενη επειδη δεν γραφει οτι ειναι για ΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ. Φοβαμαι λιγο και την πολλη πρωτεινη μηπως δημιουργει προβλημα στα νεφρα. Εχεις ρωτησει καθολου τον Αιλουρο για την Οριτζεν?

Βασικά η κα Μίλλυ μου την πρότεινε, όταν διαπιστώσαμε το θέμα της Πατούσας την ημέρα της στείρωσής της.

XIONIS έγραψε:Η Orijen οπως επισης η Acana αλλα και η Arden Grange και καποιες αλλες τροφες δεν εχουν ξεχωριστο κωδικο για στειρωμενα γιατι απλα δεν περιεχουν καθολου αλατι, η δε Arden Grange περιεχει ενα καρπο cranberry ο οποιος προστατευει τα γατουνια απο την ουροληθιαση. Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712
Εγω παλι παρoλο που ημουν ευχαριστημενη με την Orijen επειδη του Πολυ και του Χιονη δεν τους ειχε κατσει καλα κι εκαναν συνεχεια μαλακα και βρωμερα κακακια συν το οτι ο Πιπης πηρε μεσα σε 4 μηνες που την ετρωγε 700 γρ. το ξαναματαγυρισα στη κτηνιατικη Royal Canin κι ευτυχως στρωσαν τα κακακια τους. Το θεμα ειναι οτι οντως δε χορταινουν ενω με την ιδια -και λιγοτερη- ποσοτητα σε Oriijen ειχαν σκασει!!!

Πάντως τα δικά μας κάνουν κανονικά κακάκια, εκτός από τον Gizmo που έχει ένα θέμα με τα (μαλακά) κακάκια του, αλλά ελπίζουμε ότι θα στρώσει, ειδικά μετά την ένεση για τις ταινίες.
Το δε "βρωμερά", πραγματικά δεν παλεύεται, ανεξαρτήτως τροφής - τουλάχιστον από τη δική μου, μικρή, εμπειρία..

XIONIS έγραψε:Η Six Fish βγαινει μονο 2,5 κιλα η Cat & kitten βγαινει 2,5 και 7 κιλα και η τιμη ειναι ΑΣΥΓΚΡΙΤΑ πιο χαμηλη!!! Τα 2,5 Six Fish εχουν 32,70, η Cat & kitten 28,70 και τα 7 κιλα μολις 48,20!!!! Με 2 γατες σε συμφερει πολυ περισσοτερο!!! Και δεν ειναι κοτοπουλο σκετο, ειναι κοτοπουλο ελευθερας βοσκης, ψαρι ωκεανου, ψαρι γλυκου νερου και ολοκληρα αυγα!!!

Οσο για το αν ειναι καλη τροφη η Arden Grange ειναι αναμεσα στις καλυτερες!!! Δες εδω την διεθνη καταταξη τροφων και θα καταλαβεις!!! http://www.kompa.gr/endiaferonta/diethnis_katataksi_trofon.doc

Κι ορισμενες πληροφοριες για την Arden http://www.ardengrange.com/Pet-Food/all-cat-foods.asp

Οταν η Orijen ειναι στην κορυφη με 6 αστερια, η Acana ακολουθει με 5, η Arden εχει 4 ενω η απλη Royal Canin (οχι η κτηνιατρικη) και η Hills ειναι πολυ πιο κατω!!!!

Ασπασία Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 719932 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 719932 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 719932 και thanx για τις πληροφορίες!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Ιουν 19, 2010 5:48 pm

Πηγαμε σημερα να παρουμε τις κονσερβες των γατιων. Ενημερωτικα η Applaws εβγαλαν καινουργιες γευσεις.Μια με ψαρια ωκεανου που πηραμε και αλλη μια που τωρα δεν θυμαμαι τι ηταν. Παρολο που ειμαι τιγκα στην κροκετα 1 κιλο Οριτζεν ψαρι και μια τερακιλη Ρογιαλ Κανιν sterilised 37 (αυτη με τη βαθμολογια 1 μη χεσω) ρωτησα στο πετ-σοπ για τις Οριτζεν. Το συγκεκριμενο πετ-σοπ γενικα εχει ολες τις μαρκες. Η Κα Γεωργια λοιπον μου εθαψε κανονικα τις Ρογιαλ.Ειπε οτι ειναι υπερεκτιμημενες, οτι συμφωνα με τα συστατικα τους θα επρεπε να ειχαν τουλαχιστον την μιση τιμη απο αυτη που εχουν, και οτι ειναι επικαλλυμενες με λιπος για αυτοκαι οι γατες λατρευουν την μυρωδια τους. Με τις Οριτζεν γινεται ενας χαμος και ολο και περισσοτερος κοσμος ις αγοραζει. Γι'αυτο και οι μεγαλες συσκευασιες καμια φορα ειναι σε ελλειψη και αργουν να ερθουν.Ετσι, παρολο που εχω ακομα πολυυυυ αποθεμα, αγορασαμε και ενα 7κιλο οριτζεν Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 επειδη εχουμε καλοκαιρι και οι ελλειψεις θα ειναι συχνοτερες. Μη τυχον και πεινασουμε Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261

Παντως της γυναικας, η οποια δειχνει πολυ ενημερωμενη, της εκανε εντυπωση που παρολο που ειμαι στο γατοσπιτο Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 442890 δεν ηξερα για τα "χαλια" της Κανιν.

Τωρα τι να πω βρε παιδια. \Καλα εκανα, κακα εκανα ο χρονος θα δειξει. Καποια στιγμη θα δοκιμασω και την Αρντεν, ετσι για να εχουν ποικιλια.

Με ενημερωσε παντως οτι περιμενουν τωρα κοντα κατι σουπερ τροφες που λεγοντε Μπλου.....κατι. Μαλλον ειναι αυτες που λεει παραπανω η Απορω.

Πηραμε να δοκιμασουμε και μια καινουργια κονσερβα στη φιλοσοφια των Applaws, την STUZZI CAT. Εντυπωσεις θα γραψω αυριο.
Καλου κακου πηραμε και κατι μεζεδακια με cranberries που βοηθαει στο ουροποιητικο τους και τα εφαγαν με ορεξη.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Φωτεινή Δευ Ιουν 21, 2010 10:01 am

Παίδες, πολύς λόγος γίνεται για αυτές τις νέες τροφές τύπου Orijen κλπ. και δεν ξέρω τι "παίζεται". Από τη μια φαίνονται καλύτερες από την κλασική RC, αλλά είχα μια εκτενή συζήτηση με τον κτηνίατρο των γατιών μου περί τροφών και τελικά δεν θα αλλάξω εταιρία. Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή άσχημα, τουλάχιστον ζήτησα και τη γνώμη ενός ειδικού που είχε την υπομονή να μου εξηγήσει 2-3 πραγματάκια...
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουν 21, 2010 2:16 pm

Πες τα και σ'εμας βρε Φωτεινουλα! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από NiaR Δευ Ιουν 21, 2010 3:23 pm

ρε γμτ ο Εκτορας δεν τρωει ευκολα κροκετα...μονο Ρουαγιαλ κανιν
οποτε δισταζω δεδομενου του μεγαλου κοστους να παρω μια απο τις δυο και να μην την φανε...
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουν 21, 2010 6:06 pm

Anatoli έγραψε:Πες τα και σ'εμας βρε Φωτεινουλα! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712

Πες τα, πες τα!
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Φωτεινή Τρι Ιουν 22, 2010 9:28 am

Δεν θέλω να σας πω τι ακριβώς είπαμε... μπορείτε να τον ρωτήσετε κι εσείς επί του θέματος αφού είναι κτηνίατρος και των δικών σας γατιών. Άλλωστε θα σας τα εξηγήσει καλύτερα απ' ό,τι εγώ. Το ζουμί, πάντως, είναι ότι καμία από τις τροφές που δίνουμε δεν αντιστοιχεί στην κανονική, φυσική διατροφή της γάτας. Καμία... Αυτό που μπορούμε να κάνουμε τουλάχιστον είναι να τους δίνουμε τροφές που πλησιάζουν όσο το δυνατόν περισσότερο τη φυσική τους διατροφή (η οποία κανονικά είναι ποντικάκια, σαυρίτσες, έντομα, κλπ. όπως η πρόγονός της η αγριόγατα). Και η RC είναι μία από τις 3-4 εταιρίες που έχει αποδείξει με έρευνες ότι είναι πιο κοντά σε αυτό που πρέπει να τρώει μια γάτα.
Αυτά. Για περισσότερες πληροφορίες, στον ειδικό παρακαλώ Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 517937
Φωτεινή
Φωτεινή
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 101
Τόπος : Αγγλία
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : ο κόσμος είναι σαν αυτό που είμαστε μέσα μας
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/11/2007
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουν 23, 2010 12:37 am

Φωτεινή έγραψε:Δεν θέλω να σας πω τι ακριβώς είπαμε... μπορείτε να τον ρωτήσετε κι εσείς επί του θέματος αφού είναι κτηνίατρος και των δικών σας γατιών. Άλλωστε θα σας τα εξηγήσει καλύτερα απ' ό,τι εγώ. Το ζουμί, πάντως, είναι ότι καμία από τις τροφές που δίνουμε δεν αντιστοιχεί στην κανονική, φυσική διατροφή της γάτας. Καμία... Αυτό που μπορούμε να κάνουμε τουλάχιστον είναι να τους δίνουμε τροφές που πλησιάζουν όσο το δυνατόν περισσότερο τη φυσική τους διατροφή (η οποία κανονικά είναι ποντικάκια, σαυρίτσες, έντομα, κλπ. όπως η πρόγονός της η αγριόγατα). Και η RC είναι μία από τις 3-4 εταιρίες που έχει αποδείξει με έρευνες ότι είναι πιο κοντά σε αυτό που πρέπει να τρώει μια γάτα.
Αυτά. Για περισσότερες πληροφορίες, στον ειδικό παρακαλώ Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 517937

Μάλιστα.. Ευχαριστούμε πολύ Φωτεινή! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 742497
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από NiaR Τετ Ιουν 23, 2010 8:27 am

lol....

Βρε παιδιά άν ζητήσω δειγματάκι απο την Οριτζεν για να κανω τεστ αν θα την φάνε οι χοντρούληδες ? Τί στο καλό δέν βγάζουν αυτοί δείγματα????
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουν 23, 2010 9:17 am

NiaR έγραψε:lol....

Βρε παιδιά άν ζητήσω δειγματάκι απο την Οριτζεν για να κανω τεστ αν θα την φάνε οι χοντρούληδες ? Τί στο καλό δέν βγάζουν αυτοί δείγματα????

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 702886

Νομίζω έχουν δείγματα, ή τουλάχιστον έχουν μικρό σακουλάκι των 400 γρ. περίπου..

Σ' εμάς πάντως, ο Gizmo δεν την έχει δεχτεί καθόλου καλά (μαλακά και τραγικά βρωμερά κακάκια και περιστασιακούς εμετούς), αλλά έχει και τα γαστρεντερολογικά του.
Τα άλλα δεν έχουν πρόβλημα..

Έντιτ : ήδη αλλάξαμε τροφή στον Gizmo και πήραμε την gastro-intestinal (κτηνιατρική της royal canin) που είναι για να σφίγγει τα κακάκια.
Το κακό είναι ότι είμαστε σαν τους τρελούς με τα μπωλάκια, βάζουμε και βγάζουμε, χωρίζουμε χώρους, για να μην φάει ο Gizmo από την τροφή των άλλων οπότε και θα είναι άσκοπη η ειδική τροφή, και για να μην φάνε τα άλλα την τροφή του Gizmo, σφίξουν (κι άλλο) τα κακάκια τους και μετά χρειαστούν κλύσμα!! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261


Έχει επεξεργασθεί από τον/την SuperCatz στις Τετ Ιουν 23, 2010 9:34 am, 1 φορά
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από NiaR Τετ Ιουν 23, 2010 9:33 am

tnx Βικυ μου θα ψαξω για την συσκευασια των 400gr
NiaR
NiaR
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Τόπος : where the wild roses grow....
Αριθμός γατουνίων : Έκτορας + Παρις
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη - Φθινόπωρο
Motto : Μην φοβάσαι να χαλασεις τα παπούτσια σου κυνηγώντας τα πιο τρελα όνειρα σου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/01/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από niou Τετ Ιουν 23, 2010 9:33 am

SuperCatz έγραψε:
NiaR έγραψε:lol....

Βρε παιδιά άν ζητήσω δειγματάκι απο την Οριτζεν για να κανω τεστ αν θα την φάνε οι χοντρούληδες ? Τί στο καλό δέν βγάζουν αυτοί δείγματα????

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 702886

Νομίζω έχουν δείγματα, ή τουλάχιστον έχουν μικρό σακουλάκι των 400 γρ. περίπου..

Σ' εμάς πάντως, ο Gizmo δεν την έχει δεχτεί καθόλου καλά (μαλακά και τραγικά βρωμερά κακάκια και περιστασιακούς εμετούς), αλλά έχει και τα γαστρεντερολογικά του.
Τα άλλα δεν έχουν πρόβλημα..

Έντιτ : ήδη αλλάξαμε τροφή στον Gizmo και πήραμε την gastro-intestinal (κτηνιατρική) που είναι για να σφίγγει τα κακάκια.
Το κακό είναι ότι είμαστε σαν τους τρελούς με τα μπωλάκια, βάζουμε και βγάζουμε, χωρίζουμε χώρους, για να μην φάει ο Gizmo από την τροφή των άλλων οπότε και θα είναι άσκοπη η ειδική τροφή, και για να μην φάνε τα άλλα την τροφή του Gizmo, σφίξουν (κι άλλο) τα κακάκια τους και μετά χρειαστούν κλύσμα!! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261

Shocked Shocked Shocked Shocked



happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
niou
niou
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Salonika Gatospito Department!
Αριθμός γατουνίων : την Kιμπα!!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : το Λουκουμακι και την Barilla!!!Αχα!A!Kαι τον Γκιζμακο!
Motto : CATS RULE, DOGS DROOL!
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/10/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_icecream

http://littlethingsblogged.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Τετ Ιουν 23, 2010 9:53 am

NiaR έγραψε:tnx Βικυ μου θα ψαξω για την συσκευασια των 400gr

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 821114 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 702886 Αν έχεις σταθερό πετ σοπ που ψωνίζεις και έχουν orijen, ζήτα τους να σου δώσουν δείγμα. Αν έχουν τη μικρή σακουλίτσα, λογικά θα σου τη δώσουν.
Στο πετ σοπ της γειτονιάς μου, μας την έδωσαν (τη συσκευασία των 400γρ) σαν δείγμα.
Αν θυμάμαι καλά, είχε περίπου 3 ευρώ.
Μικρό το κακό θα μου πεις, δεν μας λείπουν τα 3 ευρώ αλλά τα 3.000.000 ευρώ Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 , αλλά δεν υπάρχει λόγος να τα δώσεις αν θα την πετάξεις τελικά..

niou έγραψε:
SuperCatz έγραψε: σφίξουν (κι άλλο) τα κακάκια τους και μετά χρειαστούν κλύσμα!! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431



Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261

Καλέ ναι! Γελάμε, γελάμε, αλλά αν παρασφίξουν τί θα κάνουμε? Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 71431 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 986261
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από aporw Δευ Ιουν 28, 2010 12:55 pm

Για μενα η rc ειναι υπερκτιμημενη! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 339558 Φυσικα την ''πλασαρουν'' οι περισσοτεροι κτηνιατροι γιατι πολυ απλα την πουλανε! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 56971 και μην νομιζετε οτι πολλοι κτηνιατροι γνωριζουν καλα απο τροφες και διατροφη..οτι πουλανε και ξερουν λενε!!!
Προσωπικα θεωρω απαραδεκτο μια τροφη (Rc ) που εχει σαν πρωτο συστατικο το καλαμποκι Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 56971 να κοστιζει 9 ευρω το κιλο! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 219403 Τι ειναι η γατα για να την μπουκωνουμε στο σιτηρο?? κοτα?? Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 388464 η φυση την ''προσταζει'' πρωτεινη!!! και αυτο πρεπει να της δινουμε! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712 Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 270712 να ειστε σιγουρες οτι ενα βρισκονταν στην φυση δεν θα τρωγανε καλαμποκι και σιτηρα αλλα κανενα ποντικακι! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 742497
Επισης το θεμα ''μα δεν λεει πανω οτι ειναι για στειρωμενα''..... Να ξερετε οτι στο εξωτερικο καμια εταιρεια δεν γραφει πανω sterlized ολες λενε adult γιατι θεωρουν αυτονοητο (κατι που στην Ελλαδα δυστηχως δεν ισχυει Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 734572 ) μια ενηλικη γατα να ειναι στειρωμενη! Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 134150
aporw
aporw
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Νέα Σμύρνη
Αριθμός γατουνίων : 2 μεγάλες αγάπες!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Λίνο & Χουζούρη
Motto : Χαμογέλα , λίγη τρέλλα θέλει η ζωή...!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/11/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_malakia-sto-tetragono-1

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουν 28, 2010 1:15 pm

Εχουμε φτασει στο σημειο που τρωμε αποκλειστικα Οριτζεν (με καμια 10αρια κροκετες Κανιν ετσι για την γευση). Τρωνε σχεδον την μιση ποσοτητα απο την Κανιν και χορταινουν. Εχουν σταματησει την ζητιανια και το νιαρ-νιαρ καθε λιγο και λιγακι. Καλο σημαδι αυτο, σημαινει οτι πραγματι η παραπανω πρωτεινη τα χορταινει καλυτερα.Ο χρονος θα δειξει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από SuperCatz Δευ Ιουν 28, 2010 1:35 pm

Πάντως ο Gizmo δεν την σήκωσε με τίποτα την Orijen.
Τα άλλα 3 δεν έχουνε πρόβλημα, αλλά ο Gizmo μας ισοπέδωσε..
Τραγικά βρωμερά κακάκια, πολύ μαλακά - σχεδόν διάρροια - με βλέννα και λίγο αίμα.
Αυτό σημαίνει ότι το γαστρεντερολογικό του δεν την ανέχτηκε και είχαμε αυτό το αποτέλεσμα.
Τώρα έχει έρθει στα ίσια του με την κτηνιατρική gastro-intestinal της rc.
Κανονικότατα κακάκια και ουχί βρωμερότατα!
(Άσε που τα μαλακά τα πατούσε κιόλας και μας άφηνε στάμπες σκατοπατούσας στα πλακάκια.. μιλάμε για μαρτύριο..)

Πάντως τα υπόλοιπα 3, δεν έχουν κανένα πρόβλημα με την orijen και ισχύει το ότι τρώνε λιγότερο απ' ότι έτρωγαν την rc.
Το σ/κ μάλιστα έφτασα σε σημείο να ανησυχήσω μήπως η Πατουσίτσα έχει κάτι και δεν τρώει, γιατί όταν έβγαζα τα μπωλάκια δεν ερχόταν να φάει.
Αλλά το κοριτσάκι μου, επειδή ήταν χορτάτο δεν ήθελε να φάει άλλο (σε εντίθεση με τον Gizmo που τρωει ΤΑ ΠΑΝΤΑ - δεν σταματάει να τρώει και κάνει απόπειρες να φάει και από το μπωλ των άλλων αν είναι κοντά του - και ΣΥΝΕΧΕΙΑ - μα ασταμάτητα όμως, πού το βάζει 3 και κάτι κιλά, γατί!!) και τελικά όταν πείνασε (την Κυριακή αργά το πρωί, νωρίς το μεσημέρι, από το Σάββατο το απόγευμα που είχε τσιμπήσει) έφαγε κανονικά..
SuperCatz
SuperCatz
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Brahames
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπίτι: ο Tesoro, ο Snow, η Πατούσα, κόρη της Λουλού και του Tesoro και ο Gizmo. Και ένα ακόμα, ένα ξεχωριστό και σπάνιο γατούνι που θα κατοικεί για πάντα στην καρδιά και στην ψυχή μας, το Λουλουδάκι μας..
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο, Χειμώνας, Χριστούγενναααα!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Pupa, την Soraya, τον Shaggy, την Μελίνα και την Brighitta di Menin!
Motto : Είμαι η manager της Κουκουβάουνας!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/01/2009
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Empty Απ: Orijen - Applaws - Acana

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουν 28, 2010 1:38 pm

Και εγω ετσι νομιζα, οτι δεν πολυτρωνε επειδη δεν τους αρεσει. αλλα τελικα δεν πολυτρωνε γιατι δεν πεινανε. εγω βεβαια θα τους τη δινω ακομη για καιρο αναμεικτη με λιγη Κανιν γιατι εχω παρει ενα ολοκληρο τερακιλο.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Orijen - Applaws - Acana - Σελίδα 4 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 22 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης