gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

+14
Βίκτωρ
BokSurat
barkoulitses
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ
Anatoli
Pepita
Maro
Βετούλι
marfot75
Silmaril
marmanga
Πούπσυ
ladycat
ROULIS
18 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουν 22, 2009 4:18 pm

Mα αυτο λεμε.Οτι αλλο ειναι ο γιατρος, ο οποιοσδηποτε γιατρος να δει το περιστατικο και να το εκτιμησει και αλλο να κανει εκτιμηση απο περιγραφες.Ο καθενας χωρις να εχει δει το περιστατικο μπορει να λεει οτι θελει.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Ιουν 22, 2009 4:19 pm

Νομίζω ότι είναι άλλο να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη προσκομίζοντας εξετάσεις, ακτινογραφίες κλπ, καθώς και τον ίδιο τον ασθενή να τον εξετάσει και έτσι να σχηματίσει τη δική του γνώμη, και άλλο να περιγράφεις απλώς κάτι, έτσι όπως το βίωσες εσύ. Δεν είναι το ίδιο, γιατί ο άλλος δεν σχηματίζει τη δική του γνωμη αλλά τη δική σου.
Γιαυτό και είναι δύσκολο για κάποιον γιατρό να εκφέρει γνώμη έτσι, μόνο διαβάζοντας ένα περιστατικό. Δεν έχει μπροστά του τα στοιχεία.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Δευ Ιουν 22, 2009 4:27 pm

εγω οταν λεω οτι εχω προσωπικη αποψη ενοω πως οτι εψαξα ηταν τηλεφονικος με τους γιατρους και επειδη γνωριζα αρκετα για το δικο μου προβλημα ειξερα και τους κατατοπιζα απολυτα. και σας πληρωφορω οτι η γνωμες τους ηταν σε σωστη κατευθηνση. δυστηχος για εμενα επειδη ειχα εμπηστευτη τον γιατρο αυτον που αυτονομαζετε ΓΙΑΚΟΥΜΠ οτι εκανα απο γνωμες ηταν την τελευταια ημερα. γνωμες ομως πειρα και τηλεφωνηκος και μναηστα απο 7 κτηνιατρους και ευστοχες.
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουν 22, 2009 4:32 pm

ΓΙΑΚΟΥΜΠ!!!!????
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Gatadministrator Δευ Ιουν 22, 2009 5:33 pm

ROULIS έγραψε:οταν εχουμε το γατι μας σε εναν κτηνιατρο και ρωταμε καποιους αλλους για να παρουμε δευτερη, τριτη, και δεκατη γνωμη, αυτο δεν ειναι αντιεπαγκελματικο απο τους γιατρους να μας πουν την γνωμη τους? μας τις λενε ομως και εχω και προσωπικη αποψη, οπως και αρκετοι απο εδω

Άλλο λέω την επαγγελματική μου γνώμη κι άλλο κατηγορώ ένα συνάδελφο. Έχει ποιοτική διαφορά!
Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Gatadministrator Δευ Ιουν 22, 2009 5:35 pm

Και όχι, δεν είμαι κτηνίατρος, είμαι όμως ελ. επαγγελματίας και φροντίζω να τηρώ τη δεοντολογία του επαγγέλματος.

Αυτό φυσικά δεν ισχύει όταν υπάρχουν ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ που καταδεικνύουν ΑΜΕΛΕΙΑ κατά την εκτέλεση ιατρικών ή άλλων πράξεων.

Αλλά στις περιπτώσεις αυτές, το σωστό είναι να κινούνται οι διαδικασίες που προβλέπει ο νόμος κι όχι να γίνονται συζητησεις σε ένα φόρουμ.
Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Δευ Ιουν 22, 2009 6:53 pm

Gatadministrator έγραψε:
ROULIS έγραψε:οταν εχουμε το γατι μας σε εναν κτηνιατρο και ρωταμε καποιους αλλους για να παρουμε δευτερη, τριτη, και δεκατη γνωμη, αυτο δεν ειναι αντιεπαγκελματικο απο τους γιατρους να μας πουν την γνωμη τους? μας τις λενε ομως και εχω και προσωπικη αποψη, οπως και αρκετοι απο εδω

Άλλο λέω την επαγγελματική μου γνώμη κι άλλο κατηγορώ ένα συνάδελφο. Έχει ποιοτική διαφορά!
ΩΧ ΜΕ ΚΟΥΦΑΝΕΣ ΤΩΡΑ. ειπα εγω να κατηγωρισει ο ενας γιατρος τον αλλον. απλα μια γνωμη ζητησα και την πειρα.και αυτο το κανουν αρκετοι και απο αυτο το σαιτ αλλα και απο αλλο σαιτ. και στο αρχικο μου ερωτημα ειναι αν μπωρει να πεθανη γατι που εχει σοβαρο προβλημα με τα νεφρα του απο μια απλη μεθη 0,02%. αν καποιος για παραδηγμα μου πει ναι μπωρει να πεθανει, η οχι δεν μπωρει να πεθανει δεν συμενη οτι κατηγορη συναδερφο του
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Δευ Ιουν 22, 2009 7:07 pm

Gatadministrator έγραψε:Και όχι, δεν είμαι κτηνίατρος, είμαι όμως ελ. επαγγελματίας και φροντίζω να τηρώ τη δεοντολογία του επαγγέλματος.

Αυτό φυσικά δεν ισχύει όταν υπάρχουν ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ που καταδεικνύουν ΑΜΕΛΕΙΑ κατά την εκτέλεση ιατρικών ή άλλων πράξεων.

Αλλά στις περιπτώσεις αυτές, το σωστό είναι να κινούνται οι διαδικασίες που προβλέπει ο νόμος κι όχι να γίνονται συζητησεις σε ένα φόρουμ.
ζησε μαι να φας τρυφιλη τοτε το φορουμ αυτο τι πολο παιζει οταν απλα δεν μπωρουμε να κανουμε και τετιου ιδους συζητησεις?
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Ιουν 22, 2009 9:23 pm

Νομίζω ότι θέλει να σου πει ότι η γνώμη ενός γιατρού χωρίς να δει και να κρίνει μόνος του, δεν είναι παρά υποθέσεις.

Είναι σα να έχω εγώ π.χ. πονόκοιλο, να με έχει εξετάσει ένας γιατρός και να έχει βγάλει διάγνωση και να πάρω δεύτερη γνώμη χωρίς να με εξετάσει και ο άλλος γιατρός. Αυτή η δεύτερη γνώμη είναι υποθετική. Πρέπει να του πάω και τις εξετάσεις μου και να με δει και ο ίδιος για να πει τη γνώμη του. Δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει διάγνωση από μακριά, παρά μόνο υποθετικά. Ο γιατρός δε θα μας πει "έλα από εδώ να σε εξετάσω;" Ετσι νομίζω τουλάχιστον.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Δευ Ιουν 22, 2009 9:40 pm

Πούπσυ έγραψε:Νομίζω ότι θέλει να σου πει ότι η γνώμη ενός γιατρού χωρίς να δει και να κρίνει μόνος του, δεν είναι παρά υποθέσεις.

Είναι σα να έχω εγώ π.χ. πονόκοιλο, να με έχει εξετάσει ένας γιατρός και να έχει βγάλει διάγνωση και να πάρω δεύτερη γνώμη χωρίς να με εξετάσει και ο άλλος γιατρός. Αυτή η δεύτερη γνώμη είναι υποθετική. Πρέπει να του πάω και τις εξετάσεις μου και να με δει και ο ίδιος για να πει τη γνώμη του. Δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει διάγνωση από μακριά, παρά μόνο υποθετικά. Ο γιατρός δε θα μας πει "έλα από εδώ να σε εξετάσω;" Ετσι νομίζω τουλάχιστον.
δεν διαφωνω καθολου μαζι σου αγαπητη μου ΠΟΥΠΣΥ. και εγω θελω να πω οτι οπως και να εχει πειρα γνωμες αλλων γιατρων στο δικο μου προβλημα με τον ΠΑΡΑΤΕΡΑ. ας πουμε αν αυτο ικανοποιη οτι ηταν υποθετικες. ε και τωρα αυτο που ρωτω οτι μου απαντουσαν υποθετικο θα ηταν για εμενα, γιατι και εγω οπως αναφερω απλα υποψια εχω και τιποτε αλλο. για μενα το θεμα ειναι οτι οποιως και να ηταν ο λογος που πεθενε ο γατος μου συμασια εχει οτι πεισω δεν γυριζει. οτι εχουν γεινη λαθος στην θεραπια του αυτο ποια ειναι γεγονος. το παραδεχτηκε και ο ιδιος ο γιατρος οτι εκανε λαθος εκτημιση της καταστασης υγειας του γατιου μου. τελος παντον παιδια μια κουβεντα απλη κανουμε και τιποτα παραπανω τις γνωμες μας παντα εκφραζουμε και συγουρα δεν εχουμε τιποτα μεταξη μας, γιατι μια ομαδα γατοφιλων ειμαστε που ολοι μας αγαπαμε με παθος τα γατια μας . και κατι αλλο ασχετο για εσενα ΠΟΥΠΣΥ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΛΥ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΓΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΑΝΑΨΥΚΤΗΚΟΥ. πολλυ καλη ιδεα
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Ιουν 22, 2009 9:48 pm

Ναι, βρε, κουβεντούλα κανουμε! Απλά είναι δύσκολο να απαντήσει κάποιος στο θέμα σου.

Ευχαριστώ για το κοπλιμέντο! Δεν ήταν δικιά μου η ιδέα του αναψυκτικου! blinking
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Gatadministrator Δευ Ιουν 22, 2009 10:48 pm

ROULIS έγραψε:
Gatadministrator έγραψε:
ROULIS έγραψε:οταν εχουμε το γατι μας σε εναν κτηνιατρο και ρωταμε καποιους αλλους για να παρουμε δευτερη, τριτη, και δεκατη γνωμη, αυτο δεν ειναι αντιεπαγκελματικο απο τους γιατρους να μας πουν την γνωμη τους? μας τις λενε ομως και εχω και προσωπικη αποψη, οπως και αρκετοι απο εδω

Άλλο λέω την επαγγελματική μου γνώμη κι άλλο κατηγορώ ένα συνάδελφο. Έχει ποιοτική διαφορά!
ΩΧ ΜΕ ΚΟΥΦΑΝΕΣ ΤΩΡΑ. ειπα εγω να κατηγωρισει ο ενας γιατρος τον αλλον. απλα μια γνωμη ζητησα και την πειρα.και αυτο το κανουν αρκετοι και απο αυτο το σαιτ αλλα και απο αλλο σαιτ. και στο αρχικο μου ερωτημα ειναι αν μπωρει να πεθανη γατι που εχει σοβαρο προβλημα με τα νεφρα του απο μια απλη μεθη 0,02%. αν καποιος για παραδηγμα μου πει ναι μπωρει να πεθανει, η οχι δεν μπωρει να πεθανει δεν συμενη οτι κατηγορη συναδερφο του

Διαβάζοντας το μήνυμά σου εγω κατάλαβα ότι ζήτησες από κτηνίατρο να κρίνει κατά πόσο ο γιατρός σου έκανε ή δεν έκανε καλά την δουλειά του. Το μήνυμά σου είχε απαξία για το τί ακριβώς έκανε ο κτηνίατρός σου και προσωπικά διέγνωσα και ευθύνες για το θάνατο του γατούλη σου. Και γι' αυτό σου είπα ότι είναι προτιμότερο να ζητήσεις την γνώμη άλλου κτηνιάτρου, αφού όμως του θέσεις υπόψη όλα τα πραγματικά περιστατικά.
Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 52
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Δευ Ιουν 22, 2009 11:18 pm

πρωτον μαλον βιαζεσε να μιλησης. γνωμη για την πορια της υγειας του γατιου μου ζητησα δυστηχος οταν ηταν σχεδον αργα ποια το αναφερω και παρα πανω. οτι εκανε λαθος ο γιατρος το αναφερω πολλες φορες ακομα και ποιο πριν στην φιλη μου την ΠΟΥΠΣΥ. λαθος που και ο ιδιος ο γιατρος παραδεχτηκε. και δευτερον δεν πειρα καποια γνωμη για την τελευταια απορια μου αν μια ενεση μεθης 0,02% μπωρη να προκαλεση θανατο σε ενα γατι που ειχε ποια χαλια νεφρα. μαλον δεν πρεπει να εχεις παρακολουθηση το θεμα και τις ερωτησης που υποβαλω απο την αρχη.επαναλεμβανω λαθος στην θεραπια του γατου μου δυστηχος υπηρξε. κατι το οποιο παραδεχτηκε και ο κτηνιατρος μπρωστα στην βοηθο του, και μπρωστα στην συζηγο μου αυτο για μενα ελειξε. και αν δεν του εκανα την οποια δηποτε ζημια του γιατρου ειναι οτι εστω και αργα ποια παραδεχτηκε το λαθος του ΠΑΛΙΚΑΡΗΣΙΑ.αλλοστε αυτο που με ενδιεφερε ηταν να ζουσε ο γατουλης μου για ολα τα αλλα υσχειη αυτο που σου ειπα και πριν ζησε ΜΑΙ να φας τρυφηλη και δεν στο ειπα με ηρονικη σκεψη
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από Fotoula Δευ Ιουν 22, 2009 11:33 pm

Κατ' αρχή λυπάμαι για την απώλεια του γάτου σας.
Αλλά ας μην κάνουμε κύκλους.
Ένα δεν έχουμε κτηνίατρο ενεργό στο φόρουμ.
Δύο και να είχαμε δε θα επιτρέπαμε να κάνει διάγνωση μέσω περιγραφής σε ποστ.
Τρία εάν ο κτηνίατρος σας παραδέχτηκε λάθος το θέμα θα έπρεπε να έχει λήξει για σας με όποιο τρόπο επιλέγατε εσείς να το λήξετε, είτε αποδεχόμενος τη συγγνώμη του, είτε μηνύοντάς τον.
Τέσσερα το συγκεκριμένο θέμα αφορά σε γάτες που έφυγαν. Μιλάμε για αυτές μοιραζόμαστε το πόνο που γεννάει η απώλειά τους έτσι για να μη νοιώθουμε μόνοι και σα τέτοιο νομίζω ότι δεν επιδέχεται εύκολα οφ τόπικ. Εάν θεωρείτε σκόπιμο να συνεχίσετε να αναζητάτε απάντηση στα ερωτήματά σας καλό θα ήταν να το κάνετε σε μια άλλη κατηγορία του φόρουμ, εάν και δε νομίζω ότι έχει κανείς κάποια απάντηση να σας δώσει από εμάς. Εγώ πάντως δεν έχω.
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Δευ Ιουν 22, 2009 11:44 pm

ιδη για εμενα το θεμα ειχε λειξη απο τοτε που εχασα τον γατο μου απλα εχω μια υποψια που θελησα να μοιραστο μαζι σας. και μια απορια που οποιος νομιζει οτι μπωρουσε να δωση μια απαντηση θα το ειχε κανει. τιποτε αλλο περα απο αυτο. δεν ειπα να λεισουμε το κυπριακο.
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από rotonda Τρι Ιουν 23, 2009 2:39 pm

ROULIS έγραψε:ιδη για εμενα το θεμα ειχε λειξη απο τοτε που εχασα τον γατο μου απλα εχω μια υποψια που θελησα να μοιραστο μαζι σας. και μια απορια που οποιος νομιζει οτι μπωρουσε να δωση μια απαντηση θα το ειχε κανει. τιποτε αλλο περα απο αυτο. δεν ειπα να λεισουμε το κυπριακο.

Roulis, καταλαβαίνω (νομίζω) τον πόνο σου για το χαμό του γάτου σου. Έχω χάσει κι εγώ ζώα κατά καιρούς και η στενοχώρια είναι μεγάλη.
Κτηνίατρος δεν είμαι, αλλά οι ερωτήσεις σου μού έφεραν στο μυαλό δυο περιπτώσεις γάτων που είχα φροντίσει πριν από χρόνια. Και οι δύο είχαν κατεστραμμένα νεφρά, ο ένας είχε και aids και ήταν και παράλυτος από τη μέση και κάτω. Ο πρώτος γάτος "έφυγε" μόνος του πολύ σύντομα μετά την εκδήλωση των συμπτωμάτων της αρρώστιας. "Έφυγε" στην αγκαλιά της κτηνιάτρου που τον είχε γιατροπορέψει όλα τα χρόνια της περιπετειώδους ημιαδέσποτης ζωής του. Έτσι, χωρίς ένεση. Απλώς έσβησε. Αυτός ήταν ο Περικλής με την κομμένη ουρά...
Ο δεύτερος γάτος ήταν ακόμα πιο ταλαίπωρη περίπτωση, αφού ήταν και μισοπαράλυτος. Αυτόν ύστερα από πολλή σκέψη αποφασίσαμε να τον "κοιμίσουμε". Τον πήγα λοιπόν στο κτηνιατρείο και του έκανε μια ένεση μέθης πρώτα (μη με ρωτήσεις για τα μιλιγκράμ, δεν ξέρω να σου πω). Ο γάτος "έφυγε" προτού προλάβει να γίνει η ένεση της ευθανασίας. Αυτός ήταν ο "Γαλανομάτης", ένας αδέσποτος γάτος που όταν ήταν γερός δεν ήθελε και πολλά πολλά με τους ανθρώπους. Με παρακολουθούσε πάντα από απόσταση...
Θα τους θυμάμαι πάντα και τους δυο, ήταν κομμάτι της ζωής μου. Όμως η ζωή κάνει τους κύκλους της. Ένας κύκλος τελειώνει, κι ένας καινούριος αρχίζει...
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Τρι Ιουν 23, 2009 3:02 pm

καλησπερα ROTONDA. η ιστορια με τα ατυχα γατακια σου με στεναχωρισε πολλυ. δυστηχος οπως και να το κανουμε το οτι αγαπαμε και λατρευουμε τα ζωα μας, υπαρχη καποια στιγμη που αυτα θα φυγουν απο την ζωη και μας κοβει σαν δικοπο μαχερι στα δυο. γιατι χανουμε ενα ζωντανο κοματι του εαυτου μας. χανουμε το παιδι μας.στο δικο μου προβλημα με τον γατουλι μου, υπαρχει και μια νοτα χαρας και αισιοδοξιας. οτι περιμενω σε λιγες ημερες να γανηθουν τα παιδακια του απο την θυληκια μου γατουλα που την αφησε εγκυο μια εβδομαδα πριν πεθανη. λυπαμαι πολλυ για τις γατουλες σου. κριμα
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από rotonda Τρι Ιουν 23, 2009 3:10 pm

A, ώστε θα έχεις γεννητούρια, ε; Καλή φάση! Κι εγώ έχω μαζέψει εδώ και μια βδομάδα ένα αδεσποτάκι περίπου 25 ημερών, και είναι απόλαυση να παρακολουθώ πώς σιγά σιγά ανακαλύπτει τον κόσμο και τις ικανότητές του. Μέρα με τη μέρα μαθαίνει και κάτι καινούριο!
rotonda
rotonda
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 104
Αριθμός γατουνίων : Χμμ...
Motto : Kalo kouragio
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2007
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Hellos11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ

Δημοσίευση από ROULIS Τρι Ιουν 23, 2009 3:14 pm

αντε να σου ζησει. το ταιζεις εσυ, η τρωει μονο του?
ROULIS
ROULIS
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Αριθμός γατουνίων : 4
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Motto : ΓΑΤΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/06/2009
Mood : ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ - Σελίδα 2 Newher10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης