gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

+64
rotonda
Luna
GiouliMant
Ράνια
leopoldine
lyan_14
Simone
marfot75
Μπομπογατο
Chouzouris
Desdemona
cosette
fangoulini
Marcos
Tasha
BokSurat
Ziggu
Βίκτωρ
chrisidor
Billie
purina
spel
Vana
ralou
ZweeT_DReamZ
Silmaril
Anatoli
barkoulitses
ladycat
PENNYM
cloud
moukelis
Milly
sardela
Βετούλι
Kikiriki
Catlovers
aggeliki
Silvi
MHTSI
OrAnGeLo
Ελένη
M81
Pepita
mimika
patousis
Zbeebz
Φωτεινή
ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΜΑΡΚΟΣ
Fotoula
manto
NiaR
vaso
ismini
marmanga
thundercats
gatoras
XIONIS
Maro
life
Πούπσυ
Gloriana
marestros
Gatadministrator
68 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από ismini Παρ Μάης 15, 2009 8:58 pm

marmanga έγραψε:Η μικρή είχε οίστρο και πήγαινε για στείρωση.
Αλλά στην ουσία δεν σταματούσε ώστε να προλάβω να την κάνω παρά μόνο 2-3 μέρες.
Μαρινάκι αυτο ηταν πολύ περίεργο....Κάτι ειχε το γατάκι...
ismini
ismini
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα
Artistic Moderator/Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Αριθμός γατουνίων : Δύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Πεπίτο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από PENNYM Παρ Μάης 15, 2009 9:51 pm

Μαρινάκι, η ένεση για τον οίστρο πολύ με προβλημάτισε. Εγώ σε 2 σκυλιά που το έκανα στο παρελθόν και στα δύο δημιούργησε πυομήτριο, με αποτέλεσμα την έκτακτη εγχείρηση για να σωθούν. Ο λόγος που βίαζα τον γιατρό μας αν θέλεις, να κάνει την στείρωση της Λιλιάνας ήταν ακριβώς αυτός. Να την προλάβω πριν έχει οιστρο και αναγκαστώ να της κάνω την ένεση όπως μου είχε προτείνει. Ίσως τελικά ήταν αλεργική ή όπως λες της δημιουργησε θρόμβο η ένεση.
Πάντως παρόλαυτα εξακολουθώ να πιστεύω πως αν είναι η ώρα κάποιου να φύγει, θα φύγει ο κόσμος να γυρίσει τούμπα, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
Κάποτε θα σας πω σε σχέση με αυτό, για ένα σκύλο που είχα τον Έκτορα, όταν θα έχω διάθεση λόγω μακροσκέλειας του θέματος
PENNYM
PENNYM
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : ΚΟΡΥΦΗ ΗΜΑΘΕΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 1 + 4 ΣΚΥΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την δικια μου χιχιχι
Motto : ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/03/2009
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από Ράνια Παρ Μάης 15, 2009 10:52 pm

marmanga έγραψε:Ευχαριστώ, Μάριέλ μου...filaki

"Καλά", δε θα μ' έλεγα, Βάλια μου.
Ακόμα κοιτάζω δίπλα μου νομίζοντας ότι βλέπω κίνηση, ακόμα δεν πατάω τα "πιατάκια" (που έχω βγάλει προ πολλού...), ακόμα δεν μπορώ να βγάλω από το προφίλ μου το "ένα ολόδικό μου", ούτε να βάλω κάπου φωτογραφία της. Μπαίνω και διαβάζω ξανά και ξανά το θέμα της, αλλά δε θέλω να τη βλέπω στον τοίχο με τις 'παλιές" μου γάτες.
Και βέβαια, με τριγυρίζει ακόμα το τι μπορεί να έγινε. Το 'ιστορικό', τέλος πάντων, μπας και βγάλω καμιά άκρη. Η Σουσούρ δε γυρίζει πίσω, αλλά αν έφταιγε καθαρά η ένεση, να το ξέρω, να λέω κι αυτή την πιθανότητα κι όχι μόνο όσα ήξερα ως τώρα (δηλαδή ότι προξενεί πυομήτρα, άρα πρέπει να κάνεις στείρωση αμέσως μετά για να μην κινδυνεύει η γάτα).
Αν η 'ακράτεια' που είχε εμφανίσει πριν είναι δείγμα σοβαρού προβλήματος (θρόμβου, νευρολογικού κλπ) που καμία σχέση δεν έχει με οίστρο, επίσης να είμαι υποψιασμένη από εδώ κι εμπρός.
Αν υπάρχει τρόπος να ξέρεις πότε μια γάτα είναι αλλεργική σε φάρμακα κλπ
Αν, αν, αν....
Οτιδήποτε από αυτά και να ισχύει, πιθανόν η Σουσουράδα μου να μην ήταν έτσι κι αλλιώς τώρα μαζί μου (να την έχανα στην στείρωση π.χ.), ίσως όμως και όχι..
Θα μαζέψω και το κουράγιο μου να πάω να τα συζητήσω από κοντά και με τη γιατρό -με 'βιβλιογραφία' που λένε. Να, η Χαρά μου βρήκε μια αναφορά για αλλεργία που εγώ δεν την είχα βρει (έψαχνα το φάρμακο σε σχέση με θρομβώσεις και εμβολή), αλλά και πάλι αυτό αφήνει 'ανεξήγητη' την ακράτεια που είχε προηγηθεί.
Τέσπα, σε κανένα γατούνι δεν αξίζει να φεύγει τόσο νωρίς, θα 'πρεπε να 'χει (και να 'χω) πολλά ακόμα χρόνια με αγκαλιές, παιχνίδια και χρουχρουνητά...

Mην κατηγορείς καλή μου τον εαυτό σου. Όλοι έτσι κάνουμε όταν χάνουμε τα μικρά μας αλλά ξέρεις ότι δεν φταις εσύ. Γιατρός δεν είσαι. Απλά παλεύουμε με τις λιγοστές γνώσεις που έχουμε. Θα σου πάρει καιρό και τα πιατάκια να βγάλεις και το αβατάρ σου να αλλάξεις. Είσαι ακόμα στο στάδιο που πενθείς το ζωάκι σου. Κουράγιο

Ράνια
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2009
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από cloud Σαβ Μάης 16, 2009 1:04 am

filaki
cloud
cloud
Catarazzi
Catarazzi

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 38
Τόπος : Ζωγράφου, Λονδίνο
Αριθμός γατουνίων : τον Φρίξο, και αυτός μακριά :ο(
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Λουκουμά και τον Γουργούρη!
Motto : Γιατί να κάνεις κάτι σήμερα, άμα μπορείς να το κάνεις αύριο;
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/11/2007
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από marmanga Σαβ Μάης 16, 2009 2:50 am

Πηνελόπη μου, το ξέρω για το πυομήτριο. Γι' αυτό η συννενόηση ήταν το πολύ μέσα στη βδομάδα από τη στιγμή που έγινε η ένεση (δηλαδή από την επόμενη μετά το σταμάτημα του οίστρου μέχρι 2-3 μέρες μετά) να γίνει η στειρωση. Εκεί δεν προλαβαίνει να γίνει πυομήτριο. Δεν έμπαινε θέμα 'καθυστέρησης' ούτε δεύτερης-τρίτης κλπ ένεσης.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από PENNYM Σαβ Μάης 16, 2009 8:32 am

marmanga έγραψε:Πηνελόπη μου, το ξέρω για το πυομήτριο. Γι' αυτό η συννενόηση ήταν το πολύ μέσα στη βδομάδα από τη στιγμή που έγινε η ένεση (δηλαδή από την επόμενη μετά το σταμάτημα του οίστρου μέχρι 2-3 μέρες μετά) να γίνει η στειρωση. Εκεί δεν προλαβαίνει να γίνει πυομήτριο. Δεν έμπαινε θέμα 'καθυστέρησης' ούτε δεύτερης-τρίτης κλπ ένεσης.

Όχι δεν λέω πως δεν το ήξερες εσύ, εγώ δεν το ήξερα και κόντεψα να χάσω 2 σκύλιά από την ένεση. Και η πλάκα είναι ότι αφού την έπαθα την πρώτη φορά, το ξαναέκανα xazo
PENNYM
PENNYM
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : ΚΟΡΥΦΗ ΗΜΑΘΕΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 1 + 4 ΣΚΥΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την δικια μου χιχιχι
Motto : ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/03/2009
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από Inertia Τρι Μάης 19, 2009 6:05 pm

Μαρίνα μου, τι να πω; 'Εχασα πολλές από τις περιπέτεις της μικρής με την απουσία μου, αλλά θέλω να σου κάνω μια διαδικτυακή αγκαλιά... Δυστυχώς πήγα πίσω πάλι κι εγώ...

Κουράγιο! Δεν μπόρεσες να προβλέψεις το χαμό της, αλλά πρόλαβες να της δώσεις μια ευτυχισμένη ζωή...

Νατάσα
Inertia
Inertia
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 άγγελο και 1 αληταρά
Motto : Πότε Βούδας, πότε Κούδας
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/10/2008
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μάης 19, 2009 6:17 pm

Νατάσα μου, filaki
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από Inertia Τρι Μάης 19, 2009 6:20 pm

(Όταν θα κατέβεις, πάρτε με για καφέ... τελικά είμαι της προσωπικής επαφής)

Ελπίζω να συνέλθεις γρήγορα ....
Inertia
Inertia
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 άγγελο και 1 αληταρά
Motto : Πότε Βούδας, πότε Κούδας
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/10/2008
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μάης 19, 2009 6:35 pm

Θενκς, καλό μου... Θα τα πούμε από κοντά.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από toufakos Τρι Μάης 19, 2009 7:26 pm

μαρινα δεν σε γνωριζω και θα σου πω απλα κουραγιο και οτι σε καταλαβαινουμε ολοι εδω. οτι και να σου πουμε δεν αλλαζει τον πονο σου. μην προσπαθεις να ριξεις το φταιξιμο σε σενα. δυστηχως και αυτα ειναι ζωντανα πλασματακια και πολλες φορες τουσ συμβαινουν πραγματα που δεν μπορουμε να τα προβλεψουμε. σε καταλαβαινω γιατι και εγω κοντεψα πριν 2 μηνες να χασω την γατουλα μου μετα απο στειρωση. ειναι μεγαλη ιστορια. το μονο θετικο που εμεινε ειναι οτι ανακαλυψαμε ενα προβλημα που εχει εκ γεννετης με την καρδια της και τωρα και για παντα θα παιρνει φαρμακευτικη αγωγη. αν ειχε κατι η δικη σου δεν θα μπορουσες να το ξερεις, οπως ουτε και εγω το ηξερα. απλα μεσα στην ατυχια μου σταθηκα τελικα τυχερη. και σκεψου για μια αλλη γατουλα, οχι για να αντικαταστησεισ την σουσουραδα, απλα γιατι ειναι τοσο μαγικο να ζεις με αυτα τα ζωακια και υπαρχουν τοσα που μας εχουν αναγκη.
toufakos
toufakos
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από marmanga Τρι Μάης 19, 2009 7:40 pm

Σ' ευχαριστώ... Ναι, μωρέ, το ξέρω, και δεν είναι μόνο αυτά που μας έχουν ανάγκη, κι εμείς τα έχουμε -εγώ τουλάχιστον έτσι αισθάνομαι. Απλώς θέλει λίγο χρόνο.
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από toufakos Τρι Μάης 19, 2009 8:28 pm

παντως αυτα τα τελεια ματακια οπου και να βρισκονται τωρα δεν θελουν να σε βλεπουν να στεναχωριεσαι.
toufakos
toufakos
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Empty Απ: Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά....

Δημοσίευση από BokSurat Τρι Μάης 19, 2009 10:51 pm

marmanga έγραψε:Στα σενάρια που παίζουν όμως, είναι η πιθανότητα αυτό να έκανε κάποιο θρόμβο
(δεν βρήκα σχετικές αναφορές στο ίντερνετ) ή να έφερε αλλεργία (βρήκε χτες η Χαρά) ή απλώς να ήταν κάτι εντελώς άσχετο. Δεν ξέρω...
Ούτε αλλάζει τίποτα με το να μάθω, βέβαια, αλλά θα το 'θελα.
marmangούλα μοτ filaki filaki filaki filaki filaki filaki
BokSurat
BokSurat
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου
Αριθμός γατουνίων : 1γάταρο, 1 γάτα, 1 σκύλα, + το Στριγγλοαγγελουδάκι μου στον ουρανό
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ουτε πολύ κρυο ούτε πολύ ζέστη... φθηνόπωρο θα έλεγα που βρέχει!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κίρκη
Motto : ωρα μηδεν στα Ζωνιανα, ωρα μηδεν στη Κρητη που ξεπατωσαν τα ΕΚΑΜ ολο το Ψηλορειτη
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/04/2008
Mood : Το Γατόσπιτο σήμερα ΔΕΝ είναι καλά.... - Σελίδα 5 Parta10

http://www.gate21.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης