gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aχ καημένε Γκάρυ...

+15
aggeliki
MHTSI
Μπομπογατο
manto
purina
Pepita
Πούπσυ
Silmaril
ladycat
Marcos
Gatadministrator
PENNYM
Kikiriki
patousis
ralou
19 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Πεμ Μάης 07, 2009 10:45 am

O Γκάρυ αρρώστησε…
Μετά από τρεις μέρες με διάρροιες και κακοδιαθεσία ο γιατρός έκανε τις εξετάσεις και βρέθηκε θετικός στο AIDS των γάτων


Ο Γκάρυ είναι ο γάτος του συνάδελφου Βαγγέλη, δύο ετών ομορφόγατος, γριζόασπρος. Δεν έχει στειρωθεί και τον τελευταίο καιρό τριγύρναγε στις ρούγες για να διασπείρει τα γονίδια του.
Με τον Βαγγέλη το συζητούσαμε συχνά για τους κινδύνους που έχει ένα τέτοιο στυλ ζωής, αλλά από την μία δεν μπορούσε να τον περιορίσει λόγω θέσης του σπιτιού του -1ος όροφος, με άπειρα σημεία απόδρασης-, αφ εταίρου είχαν τεθεί τα γνωστά θέματα ηθικής που υπάρχουν για το θέμα της ελευθερίας των γατιών γενικότερα.
Τι κάνει λοιπόν κανείς μπροστά σε μια τέτοια περίπτωση;
Ο συνάδελφος και η μητέρα του, άκουσαν τον γιατρό να τους προτείνει ευθανασία επί τόπου, πράγμα που αρνήθηκαν χωρίς δεύτερη κουβέντα… ο γάτος τους είναι μέλος της οικογένειας όχι απλά ένα αδέσποτο που ταΐζουν.
Επίσης τους είπε ότι είναι πιθανόν να έχει και άλλες ασθένειες –π.χ. ηπατίτιδα- για τις οποίες θα γίνουν τεστ μόλις/αν υποχωρήσει η τωρινή αδιαθεσία του, παίρνει ήδη αντιβίωση.
Επειδή οι άνθρωποι έχουν πάθει σοκ από τα νέα, θα ήθελα την βοήθεια σας όσο αφορά το θέμα. Διαβάσαμε ήδη στο φόρουμ όλα τα άρθρα για τις ασθένειες που υπάρχουν, αλλά υπάρχουν μερικές απορίες
--Γίνεται κάποια θεραπεία συντηρητική για αυτή την ασθένεια; Πόσο συχνά και υπάρχει μεγάλο κόστος γι αυτήν;
--Από τις υπόλοιπες πιθανές ασθένειες, μεταδίδεται κάποια στον άνθρωπο με την συμβίωση με το άρρωστο ζώο; Η ηπατίτιδα για παράδειγμα; Ο γιατρός τους είπε να τον βγάλουν έξω από το σπίτι για να μην κολλήσουν και οι ίδιοι!
--Μια τέτοια κατάσταση –σίγουρα με AIDS και πιθανόν και με άλλες ασθένειες μαζί-, το ζώο μπορεί να επιβιώσει με τις θεραπείες έστω και λίγο καιρό, και ποια θα είναι η ποιότητα της ζωής του; Μήπως τελικά η ευθανασία είναι η λύση;

Εχουμε στεναχωρηθεί πολύ με τον Γκάρυ…
Είναι νέος, είναι αγαπημένος, η οικογένεια του δεν θέλει να το σκέφτεται ότι θα τον χάσει και πιανόμαστε από τα μαλλιά μήπως τελικά τα πράγματα μπορούν να βελτιωθούν
Η αλήθεια είναι ότι οι δικοί μου γάτοι ήταν πάντα στειρωμένοι και έβαζα πάντα την ασφάλεια τους πάνω από το ηθικό μου δίλημμα περί ελευθερίας
Αλλά ο καθένας έχει τους περιορισμούς του και κάνει τις επιλογές του, δεν μπορώ να κατηγορήσω κανένα γι αυτό.

Παρακαλώ πέστε μας την γνώμη σας…
Μπορεί να επιβιώσει αξιοπρεπώς ένας τέτοιος άρρωστος γάτος;
Είναι ηθικά αποδεκτό να συνεχίσει να ζει όπως ζει –αφού δεν υπάρχει τρόπος να περιοριστεί- πιθανόν μολύνοντας και άλλες γάτες στην γειτονιά, έστω και αν στειρωθεί άμεσα;

Δεν ξέρω τι άλλο να ρωτήσω, έχω πολύ στεναχωρηθεί, ο Γκάρυ δεν έχει περάσει ποτέ από την αγκαλιά μου αλλά με τον Βαγγέλη, είναι το αγαπημένο μας θέμα και μιλάμε για αυτό καθημερινά…
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από patousis Πεμ Μάης 07, 2009 10:51 am

Ας κανει τα αλλα τεστ...

Στειρωση ειναι το επομενο βημα αν το μπορει...
Με καλη χορηγηση προτεινων , και καλη διατροφη ενας γατος με FIV μπορει να ζησει μεχρι και 5 χρονια..

Αν στειρωθει δεν θα θελει να τρεχει εξω απο το διαμερισμα...

Να το παλεψει
patousis
patousis
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : Καπανδρίτι
Αριθμός γατουνίων : 9+10 μικρα
Motto : Ουδεις Αχαριστότερος Του Ευεργετιθεντος.
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Kikiriki Πεμ Μάης 07, 2009 11:06 am

Νομίζω πως πρέπει να τον στειρώσει άμεσα και να τον περιορίσει όσο γίνεται ( πράγματα που αν τα είχε κάνει από την αρχή τώρα δεν θα είχε και πρόβλημα.... αχ πάντα έτσι την πατάμε γμτ. )
Αυτή τη στιγμή είναι φορέας ή νοσεί ?
Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει θεραπεία αλλά αν δεν νοσήσει μπορεί να ζήσει ικανοποιητικά ως απλός φορέας.
Τώρα δεν το λέω με 100% σιγουριά αλλά δεν νομίζω πως μπορεί ο άνθρωπος να κολλήσει κάτι από ένα ζώο με aids .
Μάλλον πρέπει να ρωτήσουν και τη γνώμη ενός δεύτερου γιατρού, με πιο πολλή αγάπη για τα ζωάκια ίσως.
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από PENNYM Πεμ Μάης 07, 2009 11:13 am

Κρίμα βρε ΓκάρυSad Sad Sad
Με αυτά τα νέα χαίρομαι περισσότερο για την στείρωση της Λιλιάνας, γιατί και εγώ βάζω την υγεία των ζώων μου πανω από τα σούρτα φέρτα τους. Ασε που παει η καρδιά μου στην κούλουρη κάθε φορά που φεύγουν
PENNYM
PENNYM
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 53
Τόπος : ΚΟΡΥΦΗ ΗΜΑΘΕΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : 1 + 4 ΣΚΥΛΟΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : την δικια μου χιχιχι
Motto : ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/03/2009
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Gatadministrator Πεμ Μάης 07, 2009 11:17 am

Ραλού επικοινωνήστε και με τον Αίλουρο! Θα σας δώσει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε!

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Aχ καημένε Γκάρυ... 662310

Aχ καημένε Γκάρυ... Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Πεμ Μάης 07, 2009 11:22 am

Gatadministrator έγραψε:Ραλού επικοινωνήστε και με τον Αίλουρο! Θα σας δώσει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε!
Mε πρόλαβες Βικ!
Θα σου έστελνα πμ για να ρωτήσω αν πρέπει να απευθυνθούμε εκεί, τωρα που τα πράγματα είναι σε προχωρημένο στάδιο
Παίρνω τωρα τηλέφωνο.
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Gatadministrator Πεμ Μάης 07, 2009 11:33 am

ralou έγραψε:
Gatadministrator έγραψε:Ραλού επικοινωνήστε και με τον Αίλουρο! Θα σας δώσει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεστε!
Mε πρόλαβες Βικ!
Θα σου έστελνα πμ για να ρωτήσω αν πρέπει να απευθυνθούμε εκεί, τωρα που τα πράγματα είναι σε προχωρημένο στάδιο
Παίρνω τωρα τηλέφωνο.

Να επικοινωνήσετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Aχ καημένε Γκάρυ... 662310

Aχ καημένε Γκάρυ... Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Πεμ Μάης 07, 2009 11:44 am

Κλείσαμε ραντεβού για την επόμενη Πέμπτη. Ο κ. Πάνος μου είπε να πάρει κανονικά την αντιβίωση που είχε δωσει ο άλλος γιατρός και μετά να πάμε για τα τεστ κτλ.
Με διαβεβαίωσε ότι η ηπατίτηδα δεν κολλάει από την γάτα στον άνθρωπο ούτε σε άλλα ζωάκια που συμβιώνουν.
Αχ! δεν θέλω να το βάλουμε κάτω έτσι εύκολα με τον Γκάρυ!
Να προσπαθήσουμε τουλάχιστον...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Μάης 07, 2009 7:09 pm

Κι εγώ ξέρω ότι δεν μεταδίδονται τέτοιες ασθένειες από ζώο σε άνθρωπο.
Είναι άλλες μορφές των ασθενειών και δεν ανταλλάσσονται μεταξύ των ειδών.
Φυσικά και θα κοστίζουν οι θεραπείες.
Φυσικά και αξίζει τον κόπο.
Προσοχή με την στείρωση, αν γίνει, να γίνει σε στιγμή που το γατί να έχει αναλάβει τις δυνάμεις του και όχι βέβαια την στιγμή που νοσεί...
Όταν δεν είναι πια ανακούφιση οι θεραπείες για το ζωάκι, αλλά παράταση μαρτυρίου, τότε πιστεύω το καταλαβαίνει και αυτός που το έχει, ώστε να αποφασίσει αν επιθυμεί την ευθανασία.
Αν αξίζει τον κόπο να δοκιμαστούν θεραπείες; Στον άνθρωπο αξίζει; Όσο αξίζει για τον άνθρωπο, άλλο τόσο αξίζει και για το ζώο... (Δεν εννοώ ντε και καλά "ναι, αξίζει", αλλά "τόσο όσο...")
Σε κάθε περίπτωση, δεν υπάρχουν σταθερές για το προσδόκιμο επιβίωσης, γιατί εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες... όπως η συνύπαρξη δευτερογενών λοιμώξεων, οι επιλογή των θεραπειών κλπ...
Πάντως, μπορεί σαφώς να το παλέψουν το ζήτημα...
Αυτή είναι σε γενικές γραμμές η γνώμη μου επί των θεμάτων που συζητάς.
Εύχομαι το καλύτερο για τον γατούλη, και αυτά συμβαίνουν, είναι μέσα στις επιλογές που κάνει κάποιος για τα ζώα του.
Εύχομαι να είναι γερός, να ξεπεράσει την κρίση και να μακροημερεύσει στην συνέχεια.
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από patousis Πεμ Μάης 07, 2009 9:04 pm

Το Aids Δεν μεταδιδεται απο ανθρωπο σε ζωο και τουμπαλιν, Απλα το λενε ετσι. Αφορα απλα το ανοσοποιητικο τους συστημα, εχει παρομοιο μηχανισμο αλλα δεν μεταδιδεται
patousis
patousis
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Μαϊμου
Ηλικία : 55
Τόπος : Καπανδρίτι
Αριθμός γατουνίων : 9+10 μικρα
Motto : Ουδεις Αχαριστότερος Του Ευεργετιθεντος.
Ημερομηνία Εγγραφής : 13/11/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Μάης 07, 2009 9:09 pm

Ναι, αλλά η Ραλού ρωτάει για τις παράπλευρες ασθένειες και όχι το ίδιο το Aids.
Όπως για την ηπατίτιδα κλπ που μπορεί να εμφανίσει ο γατάκος επειδή ακριβώς έχει το Aids και το κατασταλμένο ανοσοποιητικό....
Αλλά ούτε αυτές μεταφέρονται στον άνθρωπο.
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ladycat Παρ Μάης 08, 2009 12:17 am

εμεις στειρωσαμε τον λαμπη που ειναι φορεας για να μην κολληση καμια αλλη ασθενεια τρεονταςγια ζευγαρωμα κα του τσακισει το ανοσοποιητικο
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Παρ Μάης 08, 2009 9:37 am

O Γκάρυ είναι καλύτερα σήμερα, μετά απο την αντιβίωση (2 μέρες) συνηλθε και μειώθηκε και η διάρροια. Ο γιατρός του έβαλε και ορό για λίγο γιατι είχε πάθει αφυδάτωση.
Διαβάζω τα σχολια σας και καταλαβαίνω ότι και για τους γιατρούς των ζωων ισχύει ότι και για και για τους γιατρούς των ανθρώπων.
Μπορεί να είναι καλοι ή άσχετοι.
Αλλά για τους κτηνίατρους, εκτός από καλοί γιατροί πρέπει να είναι και φιλόζωοι.
Μου έκανε εντύπωση που ο συγκεκριμένος έπεισε τον φίλο μου να βγάλει το ζώο στο μπαλκόνι για να μην "κολλήσουν και καμιά αρρωστια" και "Εγω στο σπίτι μου δεν θα τον έβαζα μέσα αυτό το γάτο"!
Εκτός το ότι ο κ. Πάνος με διαβεβαίωσε για το αντίθετο, κάναμε μια έρευνα για το θέμα στο ΝΕΤ για να πειστεί και ο Βαγγέλης που ειχε στα χέρια του μόνο αυτή την κατηγορημάτική δήλωση του δικού του γιατρού.
Δηλαδή, αν είχες. ο μη γένητο ενα άνθρωπο με π.χ. ηπατητιδα στην οικογένεια σου, θα τον έβγαζες να ζει στο μπαλκόνι;;;
Θα το καταλάβαινα να συνηστούσε προσοχή, απολύμανση των χώρων, καλό πλύσιμο χεριων και άλλα τέτοια αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω.
Και δεν ανέχομαι αυτούς που λένε "Ε καλά, μια γάτα είναι, τι θέλεις; να έχει και η οικογένεια σου προβλήματα;"
Ας είναι...
Ελπίζουμε να πάνε τα πράγματα όσο καλύτερα γίνεται, θα τον δει και ο κ. Πάνος, θα τον στειρώσει όταν αναλάβει από το τωρινό και μετά βλέποντας και κάνοντας. Η αλήθεια είναι ότι είναι και το οικονομικό μέρος πρόβλημα για την οικογένεια του Γκάρυ, αλλά ευτυχώς όχι τόσο που να αποφασίσουν να θανατώσουν το ζωάκι τους έτσι από την μια στιγμή στην άλλη χωρίς να του δώσουν μια ευκαιρία να επιβιώσει.
Καλή τυχη Γκάρυ μου!

luck
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Silmaril Παρ Μάης 08, 2009 10:00 am

Καλή τύχη στον Γκάρυ!

Ραλού εμένα η Ρεγγίνα είχε κολλήσει FiV & FelV (AIDS & λευχαιμία) αλλά μέχρι την (προ)τελευταία της νύχτα ήταν στο κρεβάτι μου (την τελευταία την πέρασε δυστυχώς στον γιατρό...Αν ήξερα πως δεν θα σωζόταν θα την κρατούσα να πεθάνει σπίτι μας). Ήμασταν σε μονοκατοικία τότε κι η γάτα μόλις έφευγα εγω για τη δουλειά την κοπάναγε και γυρνούσε λίγο πριν γυρίσω εγώ...Ήταν εμβολιασμένη αλλά για κακή της τύχη όταν ήταν να κάνει την επαναληπτική δόση ήταν έγκυος και περιμέναμε ν' αποθηλάσει για να κάνει εμβόλιο...Κι έτσι αρρώστησε, κι όπως δεν μαζευόταν με την καμία μέσα όταν ελειπα, προφανώς λόγω δευτερογενών λοιμώξεων είχε ραγδαία εξέλιξη η ασθένεια και την σκότωσε...
Ο Φοίβος επίσης έχει FiV...Για καλή μας τύχη δεν νοσεί, η κατάστασή του είναι ικανοποιητική, παίρνει υποστηρικτική αγωγή και για την ώρα είναι καλά.
Όσο για τον κτηνίατρο του φίλου σου, μετα συγχωρήσεως εγώ θα το έβαζα το κτηνίατρος σε πολλά εισαγωγικά όπως και το γιατρός σε μια αντίστοιχη περίπτωση ανθρωπογιατρού, του αφιερώνω την ΥΠΕΡΟΧΗ φωτογραφία που είδα προχθές το βράδυ στους "Πρωταγωνιστές" στο MEGA. Σ' αυτήν ενας καταπονημένος απο τη χημειοθεραπεία άνθρωπος, ο Θάνος ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΩΡΑ, ήταν ξαπλωμένος στον καναπέ κι ο σκύλος του, ενα θηρίο ημίαιμο λυκόσκυλο μακρύτριχο, ήταν ξαπλωμένος πάνω του... Επίσης, του αφιερώνω τα λόγια του Θάνου, ο οποίος απαντώντας στην ερώτηση του Θεοδωράκη αν του συμπαραστέκεται η οικογένειά του απάντησε: "Ναι, η γυναίκα μου, τα παιδιά μου, η αδερφή μου που με πάει απο δω κι απο κεί, ο αδερφός μου που μου συμπαραστέκεται οικονομικά και ο ΜΑΡΚΟΣ" "Ποιός είναι ο Μάρκος;" ρωτάει ο δημοσιογράφος, "Ενα κοπρόσκυλο (το πόσο τρυφερά το είπε αυτό δεν θέλω να σας πω)" και είπε την ιστορία του Μάρκου που του συμπαραστέκεται στην περιπέτεια της υγείας του...
Αυτά τα πολλά...
Silmaril
Silmaril
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 + 2 μονίμως φιλοξενούμενα και ένας σκυλάκος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : κρύο, με τόσες φυσικές γούνες τι εχω να φοβηθώ?
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Το Εκτορί της Niar...και την Στρίγγλα της Boksurat (αν δεν είχε προλάβει να την βουτήξει ο Γατοπαράδεισος...)!!!
Motto : Όταν γίνεται κάτι απο πραγματική αγάπη, είναι πέραν του καλού και του κακού- Φ. Νίτσε
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/07/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_toohot

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Marcos Παρ Μάης 08, 2009 10:26 pm

ralou έγραψε:O Γκάρυ είναι καλύτερα σήμερα, μετά απο την αντιβίωση (2 μέρες) συνηλθε και μειώθηκε και η διάρροια. Ο γιατρός του έβαλε και ορό για λίγο γιατι είχε πάθει αφυδάτωση.
Διαβάζω τα σχολια σας και καταλαβαίνω ότι και για τους γιατρούς των ζωων ισχύει ότι και για και για τους γιατρούς των ανθρώπων.
Μπορεί να είναι καλοι ή άσχετοι.
Αλλά για τους κτηνίατρους, εκτός από καλοί γιατροί πρέπει να είναι και φιλόζωοι.
Μου έκανε εντύπωση που ο συγκεκριμένος έπεισε τον φίλο μου να βγάλει το ζώο στο μπαλκόνι για να μην "κολλήσουν και καμιά αρρωστια" και "Εγω στο σπίτι μου δεν θα τον έβαζα μέσα αυτό το γάτο"!
Εκτός το ότι ο κ. Πάνος με διαβεβαίωσε για το αντίθετο, κάναμε μια έρευνα για το θέμα στο ΝΕΤ για να πειστεί και ο Βαγγέλης που ειχε στα χέρια του μόνο αυτή την κατηγορημάτική δήλωση του δικού του γιατρού.
Δηλαδή, αν είχες. ο μη γένητο ενα άνθρωπο με π.χ. ηπατητιδα στην οικογένεια σου, θα τον έβγαζες να ζει στο μπαλκόνι;;;
Θα το καταλάβαινα να συνηστούσε προσοχή, απολύμανση των χώρων, καλό πλύσιμο χεριων και άλλα τέτοια αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω.
Και δεν ανέχομαι αυτούς που λένε "Ε καλά, μια γάτα είναι, τι θέλεις; να έχει και η οικογένεια σου προβλήματα;"
Ας είναι...
Ελπίζουμε να πάνε τα πράγματα όσο καλύτερα γίνεται, θα τον δει και ο κ. Πάνος, θα τον στειρώσει όταν αναλάβει από το τωρινό και μετά βλέποντας και κάνοντας. Η αλήθεια είναι ότι είναι και το οικονομικό μέρος πρόβλημα για την οικογένεια του Γκάρυ, αλλά ευτυχώς όχι τόσο που να αποφασίσουν να θανατώσουν το ζωάκι τους έτσι από την μια στιγμή στην άλλη χωρίς να του δώσουν μια ευκαιρία να επιβιώσει.
Καλή τυχη Γκάρυ μου!

luck
Έτσι ακριβώς.
Εύχομαι ο Γκάρυ να μακροημερεύσει και να κάνει παρέα στο Βαγγέλη του πολλά πολλά χρόνια ακόμη...
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ladycat Παρ Μάης 08, 2009 10:54 pm

καλη δυναμη γκαρυ εχεις πολλα χρονια μπροστα σου
ladycat
ladycat
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : πειραιας εδω εκει περα παραπερα σαν αλανιαρα γατα απο την Χιο
Αριθμός γατουνίων : ΕΥΑ ,ΖΥΛΙΤΟ ,ΠΙΣΣΑΣ ,ΛΑΜΠΗΣ,ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ, ΦΕΛΙΞ,ΤΙΓΡΑΚΗΣ ,ΠΟΚΥ ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!! ΦΟΙΒΟΣ, ORLANDO ΤΙΑ , ΜΠΕΜΠΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ .ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΠΑΤΟΥΝΟΣ ΦΕΛΙΤΣΙΑ ΧΑΙΤΑΚΙΑΣ, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, ΚΛΠ...............ΤΑ ΕΞΩ
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη,φθινοπωρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΤΟΝ ΧΟΥΖΟΥΡΙ ΤΗΣ ΑΝΤΜΙΝ
Motto : Να είχα 2 χειροβομβίδες να τα κάνω όλα βίδες σπίτια αυτοκίνητα κινητά κ ακίνητα να είχα άλλη μια για μένα να κάνω χάρη κ σε εσένα Νότης σφακιανάκης
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_tears

https://darkstoriesbyef.blogspot.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Πούπσυ Παρ Μάης 08, 2009 11:00 pm

Καλή ανάρρωση, Γκάρυ! filaki
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Pepita Παρ Μάης 08, 2009 11:16 pm

ralou έγραψε:O Γκάρυ είναι καλύτερα σήμερα, μετά απο την αντιβίωση (2 μέρες) συνηλθε και μειώθηκε και η διάρροια. Ο γιατρός του έβαλε και ορό για λίγο γιατι είχε πάθει αφυδάτωση.
Διαβάζω τα σχολια σας και καταλαβαίνω ότι και για τους γιατρούς των ζωων ισχύει ότι και για και για τους γιατρούς των ανθρώπων.
Μπορεί να είναι καλοι ή άσχετοι.
Αλλά για τους κτηνίατρους, εκτός από καλοί γιατροί πρέπει να είναι και φιλόζωοι.
Μου έκανε εντύπωση που ο συγκεκριμένος έπεισε τον φίλο μου να βγάλει το ζώο στο μπαλκόνι για να μην "κολλήσουν και καμιά αρρωστια" και "Εγω στο σπίτι μου δεν θα τον έβαζα μέσα αυτό το γάτο"!
Εκτός το ότι ο κ. Πάνος με διαβεβαίωσε για το αντίθετο, κάναμε μια έρευνα για το θέμα στο ΝΕΤ για να πειστεί και ο Βαγγέλης που ειχε στα χέρια του μόνο αυτή την κατηγορημάτική δήλωση του δικού του γιατρού.
Δηλαδή, αν είχες. ο μη γένητο ενα άνθρωπο με π.χ. ηπατητιδα στην οικογένεια σου, θα τον έβγαζες να ζει στο μπαλκόνι;;;
Θα το καταλάβαινα να συνηστούσε προσοχή, απολύμανση των χώρων, καλό πλύσιμο χεριων και άλλα τέτοια αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω.
Και δεν ανέχομαι αυτούς που λένε "Ε καλά, μια γάτα είναι, τι θέλεις; να έχει και η οικογένεια σου προβλήματα;"
Ας είναι...
Ελπίζουμε να πάνε τα πράγματα όσο καλύτερα γίνεται, θα τον δει και ο κ. Πάνος, θα τον στειρώσει όταν αναλάβει από το τωρινό και μετά βλέποντας και κάνοντας. Η αλήθεια είναι ότι είναι και το οικονομικό μέρος πρόβλημα για την οικογένεια του Γκάρυ, αλλά ευτυχώς όχι τόσο που να αποφασίσουν να θανατώσουν το ζωάκι τους έτσι από την μια στιγμή στην άλλη χωρίς να του δώσουν μια ευκαιρία να επιβιώσει.
Καλή τυχη Γκάρυ μου!

luck
ευχομαι ολα να πανε καλα

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από purina Παρ Μάης 08, 2009 11:25 pm

καλη αναρωση ευχομαι και κουραγιο στο βαγγελη και αλλα γατια ζουν μια χαρα ακομα και με αυτο.
purina
purina
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 40
Τόπος : gatohome
Αριθμός γατουνίων : ενα και μαυρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ola
Motto : Who is the boss???
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/11/2007
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Marcos Σαβ Μάης 09, 2009 1:00 pm

Ραλού, διάβασε αυτό το θέμα...
Μην τυχόν και σου ξέφυγε το παρελθόν του....
http://www.gatospito.com/forum-f3/topic-t61-120.htm#158831

Ο Νίο είναι ένας γατάκος με Aids, και δες τον τι καλά που είναι , πήγε και για σκί... oksmily3
Για να πλουτίζεις τις πληροφορίες για τον φίλο σου τον Βαγγέλη... Smile
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από manto Σαβ Μάης 09, 2009 1:39 pm

Καλή ανάρρωση Γκάρυ! luck Όλα να πάνε καλά! gatoula
manto
manto
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus
Γατοσπιτόγατα Gatacus-Gatacus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Κερατσίνι - Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Καρβουνάκη που μου είναι κι εύκολο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/01/2009
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Μπομπογατο Σαβ Μάης 09, 2009 2:54 pm

Δεν θα διαφωνησω σε τιποτα απο αυτα που διαβασα παραπανω.. παντα ημουν υπερ της ευθανασιας ως η τελευταια των τελευταιων, λυση καθως προσωπικα δεν θα μπορουσα ποτε να ζω χωρις να μπορω να κανω τιποτα απολυτος απο αυτα που η φυση μου μου υπαγορευει να κανω, ποσο μαλλον αν ειμαι γατος αλητης και ελευθερος..
Βεβαια τα λεω ολα αυτα εχοντας περασει με τον Παρατριχα ατελειωτες μερες απελπισιας.. δυο φορες την γλυτωσε στο παρατριχα και συνεχιζει να ζει σαν να μην συνεβει ποτε τιποτα (και ολα αυτα χαρη στην Μαγδα Βουδουρη, παντοτε κατα της ευθανασιας)

Παρολα αυτα πιστευω πως αν ο γατος φτασει σε σημειο ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΟ νομιζω πως θα επρεπε να ξανασκεφτειτε την ευθανασια..

ελπιζω να πανε ολα καλα με αυτον τον Αλητη Γατη!
Μπομπογατο
Μπομπογατο
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : αθηνα / φλωρεντια
Αριθμός γατουνίων : Παρανα ενντ δι γκανγκ!
Motto : η γατα ξερει..
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/04/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.myspace.com/mmihmih

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Κυρ Μάης 10, 2009 8:41 am

Διάβασα την ιστορία του Νιο-Κεφάλα!
Και τον είδα στις Αλπεις με την περήφανη κεφάλα του να βγάζει γλώσσα στη ζωή.
Ειδα απίσης τον Φοίβο τον τέλειο πορτοκαλόγατο -καρδιά μου!!!- να κάνει παρέα σε ενα μωρό.
Τα έδειξα όλα αυτά στον φίλο μου, ελπίζω να κατάλαβε ότι δεν τελείωσαν όλα για τον Γκάρυ, το αντίθετο!!
Το πρόβλημα εξακολουθεί να είναι ο περιορισμός του. Χθες την έκανε παλι από μισάνοιχτη πόρτα. Οι άνθρωποι της οικογένειας του, δεν έχουν μάθει να τον περιορίζουν, νομίζουν ότι ενας γάτος στα ντουζένια του θα περιοριστεί από απλά οχυρωματικά εργα. Ετσι ο τύπος έχασε μια δόση αντιβίωσης γιατί απλά εξαφανίστηκε! Επανήλθε αργά το βράδυ σε πού καλύτερη κατάσταση είναι αλήθεια και κούρνιασε σε αγκαλιές.
Νομίζω ότι μέχρι την Πέμπτη που θα πάμε στον Αιλουρο θα είναι αρκετά καλά για να έχουμε μια πρόβλεψη για το μέλλον.
Το σίγουρο είναι ότι οι μέρες των νυχτών μετα θεαμάτων και... δράσης θα γίνουν νύχτες μετα θεαμάτων και μόνον!
Ειναι τόσο δυσκολο να περιορίσεις ενα ζώο που έχει μάθει να σουρτουκεύει...
Θα δουμε...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Marcos Κυρ Μάης 10, 2009 2:34 pm

Βήμα -βήμα.... gatoula
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από MHTSI Δευ Μάης 11, 2009 5:47 pm

Πολυ δυσκολο ειναι να περιορισεις οποιοδηποτε ζωο και εμας που η Φαιδρα ουτε ΗΙV θετικη ειναι ουτε βγαινει στον δρομο και αυτη την βολτα της στους γειτονες την κανει ... μην δει σιτα ανοχτη φαντομας Madd και η τελευταια προταση του γειτονα αφου της αρεσει απο εδω γιατι δεν της φερνετε και το φαγητο της εδω ? tafos happy2 Οσο για τον κτηνιατρο πειτε του να μην κανει συχνα εξετασεις για ηπατητιδα γιατι αν του βγει κανενα θετικο γιατι ποτε δεν ξερεις (συχνα ακομα και ανθρωποι με ηπατιτιδα ζουν μια κανονικοτατη ζωη και η διαγνωση της ασθενειας γινεται τυχαια οταν πανε να κανουν εξετασεις ρουτινας) ... και η οικογενεια του εχει τις ιδιες αποψεις με αυτον τον βλεπω στο μπαλκονι Madd Laughing
MHTSI
MHTSI
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : Athina
Αριθμός γατουνίων : 2 kontesses
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/02/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Kikiriki Δευ Μάης 11, 2009 5:52 pm

MHTSI έγραψε: Οσο για τον κτηνιατρο πειτε του να μην κανει συχνα εξετασεις για ηπατητιδα γιατι αν του βγει κανενα θετικο γιατι ποτε δεν ξερεις (συχνα ακομα και ανθρωποι με ηπατιτιδα ζουν μια κανονικοτατη ζωη και η διαγνωση της ασθενειας γινεται τυχαια οταν πανε να κανουν εξετασεις ρουτινας) ... και η οικογενεια του εχει τις ιδιες αποψεις με αυτον τον βλεπω στο μπαλκονι Madd Laughing

happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από aggeliki Δευ Μάης 11, 2009 5:56 pm

εμενα ειχε βγει θετικη σε ειτζ και λευχαιμια και ζει ακομη μια χαρα εδω και 7 χρονια.ολα μπορουν να γινουν,τα σκαμπανεβασματα υπαρχουν αλλα ολα καλα μεχρι στιγμης.καλη τυχη και επρεπε να τον ειχε στειρωσει,τωρα δεν ξερω αν μπορει να ανταπεξελθει στην επεμβαση με την αρρωστια,ο κτηνιατρος θα ξερει σιγουρα,καλυτερα.
aggeliki
aggeliki
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : νεα μακρη
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... Mallia10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από gatoras Δευ Μάης 11, 2009 8:49 pm

MHTSI έγραψε: Οσο για τον κτηνιατρο πειτε του να μην κανει συχνα εξετασεις για ηπατητιδα γιατι αν του βγει κανενα θετικο γιατι ποτε δεν ξερεις (συχνα ακομα και ανθρωποι με ηπατιτιδα ζουν μια κανονικοτατη ζωη και η διαγνωση της ασθενειας γινεται τυχαια οταν πανε να κανουν εξετασεις ρουτινας) ... και η οικογενεια του εχει τις ιδιες αποψεις με αυτον τον βλεπω στο μπαλκονι Madd Laughing

happy2 happy2 happy2 happy2
gatoras
gatoras
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση
Γατοφόνος γατ' εξακολούθηση

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : Oταν θελεις, ψαχνεις τροπους,....Οταν δεν θελεις, ψαχνεις αιτιες...! Τίποτα δεν αξίζει στον κόσμο που να μας κάνει να λοξοδρομήσουμε από εκείνο που αγαπάμε.
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/04/2009
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 12, 2009 12:50 pm

MHTSI έγραψε:Πολυ δυσκολο ειναι να περιορισεις οποιοδηποτε ζωο και εμας που η Φαιδρα ουτε ΗΙV θετικη ειναι ουτε βγαινει στον δρομο και αυτη την βολτα της στους γειτονες την κανει ... μην δει σιτα ανοχτη φαντομας Madd και η τελευταια προταση του γειτονα αφου της αρεσει απο εδω γιατι δεν της φερνετε και το φαγητο της εδω ? tafos happy2 Οσο για τον κτηνιατρο πειτε του να μην κανει συχνα εξετασεις για ηπατητιδα γιατι αν του βγει κανενα θετικο γιατι ποτε δεν ξερεις (συχνα ακομα και ανθρωποι με ηπατιτιδα ζουν μια κανονικοτατη ζωη και η διαγνωση της ασθενειας γινεται τυχαια οταν πανε να κανουν εξετασεις ρουτινας) ... και η οικογενεια του εχει τις ιδιες αποψεις με αυτον τον βλεπω στο μπαλκονι Madd Laughing
happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2 happy2
Ειπα να μην το πω εγω για να μην φανεί ότι είμαι προκατειλημμένη!
Αλλά... μα το θεό έτσι του πρέπει!

Δεν είμαι αδιάφορη για την υγεία μου και την υγεία των γύρω μου! Προτιμώ να κάνω προσεκτικές ενέργειες παρά ακραίες...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Τρι Μάης 12, 2009 12:52 pm

aggeliki έγραψε:εμενα ειχε βγει θετικη σε ειτζ και λευχαιμια και ζει ακομη μια χαρα εδω και 7 χρονια.ολα μπορουν να γινουν,τα σκαμπανεβασματα υπαρχουν αλλα ολα καλα μεχρι στιγμης.καλη τυχη και επρεπε να τον ειχε στειρωσει,τωρα δεν ξερω αν μπορει να ανταπεξελθει στην επεμβαση με την αρρωστια,ο κτηνιατρος θα ξερει σιγουρα,καλυτερα.

Αγγελική, κάνει καποια συνητηρητική θεραπεία?
Η απλά αντιμετωπίζεις κάποιες πιθανές λοιμώξεις τοπικά, όταν και αν συμβούν?
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Μάης 12, 2009 12:54 pm

μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει τιποτα,εκτος απο ουλιτιδα που αυτο ειναι και το προβλημα μας,εδω και 7 περιπου χρονια κανει κορτιζονη,καθε 20-25 μερες αναλογα ποσο θα κρατησει,γιατι αλλιως ποναει και δεν μπορει να φαει.τιποτα αλλο δεν εχω δωσει.
aggeliki
aggeliki
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : νεα μακρη
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... Mallia10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Τετ Μάης 13, 2009 3:14 pm

Γαμ/το! Γαμ/το! Γαμ/το!!!
Ο βλαμμένος ο Γκάρυ, μας την έκανε!
Απο την Τρίτη ξημερώματα έχει εξαφανιστεί και έχασε ήδη 2-3 δόσεις από την αντιβίωση του.
Η αλήθεια είναι ότι είχε συνέλθει αρκετά -αλλά όχι και τελείως-
Λέιπει ήδη 36 ώρες, δεν είχαμε φοβηθεί που έλειπε χθες το πρωί γιατι τα κάνει αυτά, αλλά τωρα είναι ειδικές οι συνθήκες.
Ειναι και η εποχή που στην γειτονιά του οι γάτοι κάνουν χορό.
Δεν φοβάμαι ότι θα μπλέξει πουθενά (γατοκαυγάς) γιατί είναι αδύναμος ακόμα αλλά πρέπει να γυρίσει, γιατί αύριο έχουμε και ραντεβού στον Αιλουρο.
Βρε λες να άκουσε που λέγαμε για στείρωση και αποφάσισε να μην το ρισκάρει;
Αστειεύομαι αλλά στεναχωριέμαι κι όλας, πως να τους βάλεις στο μυαλό ότι εσύ ξέρεις πιο είναι το καλό τους...
Αν δείτε από που το έσκασε! Οι άνθρωποι είχαν βάλει σήτα μέχρι επάνω αλλά δεν πρόλαβαν να την δέσουν πάνω στα κάγκελα. Παραμέρισε μια τόση δα γωνίτσα και εξαφανίστηκε...

Ελπίζω να μην επιδεινώθηκε η κατάσταση του και πήγε και χώθηκε πουθενά. Τα γατιά του έξω έχουν πολλές γωνιές δικές τους εκτός σπιτιού και αμα νοιώσουν άσχημα πάνε και κρύβονται.
Γκάρυυυυυυ, χαζούλιακα, γύρνα πίσω !
manysmiles manysmiles manysmiles
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Πούπσυ Τετ Μάης 13, 2009 4:01 pm

Γκάρυ, γύρνα γρήγορα σπίτι! Madd
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από Kikiriki Τετ Μάης 13, 2009 5:27 pm

Πω πω. Ελπίζω να γυρίσει!
Kikiriki
Kikiriki
Γατού Fan Park
Γατού Fan Park

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Zωγράφου
Αριθμός γατουνίων : Δυο διαβολάκια και τον Μαγιούλη, στην καρδιά......
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίριιιιιιι !
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Φρέγια και Ντάκιρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/07/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aχ καημένε Γκάρυ... Empty Απ: Aχ καημένε Γκάρυ...

Δημοσίευση από ralou Πεμ Μάης 14, 2009 12:42 pm

Γκάααααααρυ! τσακίσου στο σπίτι σου βρε γαϊδούρι!!!
Το βλαμμένο ακόμα να γυρίσει σπίτι του!!!!
Εχουμε αρχίσει να ανησυχούμε. Απο χθες τον ψάχνουν στην γειτονιά, όπου υπάρχουν και άλλοι γάτοι. Σ'ημερα θα πάω κι εγώ, αν δεν εμφανιστεί.
Γαμ/το!
Θα χάσουμε το ραντεβού στον Αίλουρο...
ralou
ralou
Γαταμυθού
Γαταμυθού

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 114
Τόπος : αθηνα
Αριθμός γατουνίων : Ενα και άλλο ένα που το περιμένω να γυρίσει...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας, κρυο, υγρασία, βροχη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΓΟΥΡΓΟΥ και ΜΙΚΥ και ΝΤΑΚΙΡΙ και ΤΣΙΛΙ βέβαια, γιατι ο ΜΑΓΙΟΥΛΗΣ είναι ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Εκτορας, Τεζορινι και Λλλλόις
Motto : H καρδιά μας δεν είναι χωρος πεπερασμένος! Μπορεί να χωρέσει παλιές και νέες αγάπες χωρίς να κλέψει χωρο από καμιά τους!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/09/2008
Mood : Aχ καημένε Γκάρυ... M_sad

http://www.rvoulgari.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης