gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Οίστρος

+21
Milly
marmanga
GatoMana
Anatoli
Γατέχων
XIONIS
Gatadministrator
johra
Fotoula
Marcos
Ελένη
Φωτεινή
MHTSI
Pepita
spel
Βίκτωρ
ladycat
ismini
Πούπσυ
Billie
moukelis
25 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από moukelis Τρι Φεβ 10, 2009 5:02 pm

Το δοκιμασα να την κουρασω,κοιμαται κανενα διωρο και μετα αρχιζει...Ενταξει φαινεται να σταματησε προς το παρον,κανονισα και με μια φιλη μου να μου φερει τα φυτικα χαπακια μηπως και βοηθησουν αν εχει κι αλλο οιστρο μεχρι να ζευγαρωσει.Αν εχουν αποτελεσμα θα σας πω μαρκα και αποτελεσματα μηπως τα χρειαστειτε.
Χχαρα εκτος απο μενα πρεπει να βαλει ωτοασπιδες κι ολη η πολυκατοικια...
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Fotoula Τρι Φεβ 10, 2009 5:15 pm

moukelis έγραψε:Το δοκιμασα να την κουρασω,κοιμαται κανενα διωρο και μετα αρχιζει...Ενταξει φαινεται να σταματησε προς το παρον,κανονισα και με μια φιλη μου να μου φερει τα φυτικα χαπακια μηπως και βοηθησουν αν εχει κι αλλο οιστρο μεχρι να ζευγαρωσει.Αν εχουν αποτελεσμα θα σας πω μαρκα και αποτελεσματα μηπως τα χρειαστειτε.
Χχαρα εκτος απο μενα πρεπει να βαλει ωτοασπιδες κι ολη η πολυκατοικια...
Mήπως να άλλαζες ωράριο εσύ; Γυρνάς από τη δουλειά και πέφτεις για ύπνο μέχρι τις 11:00 το βράδυ. Μετά ξυπνάς και ξεσαλώνεις και εσύ μαζί με τη Μόιρα. Μια ιδέα είναι σα να αλλάζεις ισημερινό ή κάπως έτσι τέλος πάντων... Τρέχα ακόμα ξύπνια είσαι;;;; chorus (νανούρισμα άδει η νέα)
spast

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
έχω και εγώ αποκλίνουσα συμπεριφορά .....
Και lipothymia
και Proud Member των απανταχού Α.Δ. arrogant
και Proud Member των απανταχού Embarassed
Fotoula
Fotoula
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα
Citrullus lanatus Mod/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 103
Τόπος : Σπίτι
Αριθμός γατουνίων : ενάμισο...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παλιόκαιρος όλων των αποχρώσεων......
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ντύλαν, Κουασιμόδο & Πανδώρα !
Motto : ΝΕΡΙΝΑΣΚΑΣΜΟΥΛΗΣ
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_caseclosed

http://www.nerinanasia.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από moukelis Τρι Φεβ 10, 2009 5:27 pm

Fotoula έγραψε:
moukelis έγραψε:Το δοκιμασα να την κουρασω,κοιμαται κανενα διωρο και μετα αρχιζει...Ενταξει φαινεται να σταματησε προς το παρον,κανονισα και με μια φιλη μου να μου φερει τα φυτικα χαπακια μηπως και βοηθησουν αν εχει κι αλλο οιστρο μεχρι να ζευγαρωσει.Αν εχουν αποτελεσμα θα σας πω μαρκα και αποτελεσματα μηπως τα χρειαστειτε.
Χχαρα εκτος απο μενα πρεπει να βαλει ωτοασπιδες κι ολη η πολυκατοικια...
Mήπως να άλλαζες ωράριο εσύ; Γυρνάς από τη δουλειά και πέφτεις για ύπνο μέχρι τις 11:00 το βράδυ. Μετά ξυπνάς και ξεσαλώνεις και εσύ μαζί με τη Μόιρα. Μια ιδέα είναι σα να αλλάζεις ισημερινό ή κάπως έτσι τέλος πάντων... Τρέχα ακόμα ξύπνια είσαι;;;; chorus (νανούρισμα άδει η νέα)


spast


happy2 happy2 happy2 Μπα,αμα αρχισω να ξεσαλωνω κι εγω μαζι με τη Μόιρα βλεπω να μας κανουν εξωση... Embarassed
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από johra Πεμ Φεβ 12, 2009 5:13 pm

εχουν γελιο,εχουμε μονο μια μεσα στο σπιτι,εδω και 2 μερες ζηταει και ολη την ωρα τραγουδαει..τελικα επειδη νομιζω πως ταλαιπωρειται το ζωο ετσι,τηναφησα ελευθερη να παει να..... παιξει.εκανε δουλιτσα χτες,την εβλεπα αλλα παλι το βραδυ μουρμουραγε με τις ωρες,την εβγαλα και σημερα,ξαναβρεθηκε με τον καλο της αλλα και παλι την ακουω που καλει κι αλλους..αργει να τελειωσει αυτη η περιοδος?μεσα δεν καθεται ουτε δεμενη να την εχεις!ασε που πας να την χιαδεψεις και σου τουρλωνει το ποπακι της!εχει πολυ γελιο το νιαουλακι μας
johra
johra
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : χαλκιδα
Αριθμός γατουνίων : ηρα,φοιβος στο σπιτι και μαρκος στην εξωπορτα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη με λιγο ζεστες μερες..για να λιαζομαστε οικογενειακως!!
Motto : relax,we are on vacation!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/10/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Gatadministrator Πεμ Φεβ 12, 2009 5:17 pm

Μήπως καλύτερα να την στείρωνες??? Δεν είναι τόσο το θέμα του υπερπληθυσμού, όσο οι ασθένειες που μπορεί να κολλήσει από την επαφή... π.χ. aids, λευχαιμία... Πίστεψέ με, δεν το θέλεις...

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Οίστρος - Σελίδα 2 662310

Οίστρος - Σελίδα 2 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Φεβ 12, 2009 5:32 pm

Βικ, δεν θυμάσαι την περιγραφή που έκανε η φίλη μας για τους..."κτηνιάτρους" της περιοχής της... pale
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Gatadministrator Πεμ Φεβ 12, 2009 5:34 pm

Marcos έγραψε:Βικ, δεν θυμάσαι την περιγραφή που έκανε η φίλη μας για τους..."κτηνιάτρους" της περιοχής της... pale

aaaa... όχι... Embarassed

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Οίστρος - Σελίδα 2 662310

Οίστρος - Σελίδα 2 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Φεβ 12, 2009 5:40 pm

Άστο.... suicideκαλύτερα να τα αφήσει τα γατάκια της όπως έχουν....
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από moukelis Πεμ Φεβ 12, 2009 5:41 pm

Ο οιστρος αν ζευγαρωσει σταματα μονο αν μεινει εγκυος.Αν δε μεινει,απλα περνα μια περιοδος μικρη,μιας ή δυο εβδομαδων και μετα αρχιζει ξανα.
moukelis
moukelis
Κάκιστη Εκτροφεύς
Κάκιστη Εκτροφεύς

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βόλος
Αριθμός γατουνίων : 7 λατρεμένα και δύο αγγελάκια
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την Πατούσα,τον Μίκυ,τον Shaggy και την Pupa
Motto : Cats are miracles with paws! :-)
Ημερομηνία Εγγραφής : 16/03/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_bubbles

http://www.elvenstar.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από johra Πεμ Φεβ 12, 2009 5:46 pm

Marcos έγραψε:Άστο.... suicideκαλύτερα να τα αφήσει τα γατάκια της όπως έχουν....

εννοειται πως δεν θελω να παθει τιποτα το νιαουλακι μου αλλα δεν πρεπει να κανει μια γεννα πριν την στειρωση?κολλανε τετοιες ασθενεις και τα γατακια? scratch
johra
johra
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : χαλκιδα
Αριθμός γατουνίων : ηρα,φοιβος στο σπιτι και μαρκος στην εξωπορτα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ανοιξη με λιγο ζεστες μερες..για να λιαζομαστε οικογενειακως!!
Motto : relax,we are on vacation!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/10/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_skat10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Gatadministrator Πεμ Φεβ 12, 2009 5:53 pm

johra έγραψε:
Marcos έγραψε:Άστο.... suicideκαλύτερα να τα αφήσει τα γατάκια της όπως έχουν....

εννοειται πως δεν θελω να παθει τιποτα το νιαουλακι μου αλλα δεν πρεπει να κανει μια γεννα πριν την στειρωση?κολλανε τετοιες ασθενεις και τα γατακια? scratch

Δεν ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ να κάνει ΚΑΜΙΑ γέννα πριν την στείρωση. Καρατσεκαρισμένο! Laughing

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
If a person with multiple personalities threatens suicide, is that considered a hostage situation? Οίστρος - Σελίδα 2 662310

Οίστρος - Σελίδα 2 Gatota10

Gatadministrator
Gatadministrator
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάτω Χώρες
Αριθμός γατουνίων : 8 εσωτερικές...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Αλήτη της Μ81
Motto : Ι used to be schizophrenic but WE are OK now!
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Anger2

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από XIONIS Πεμ Φεβ 12, 2009 6:15 pm

johra έγραψε:
Marcos έγραψε:Άστο.... suicideκαλύτερα να τα αφήσει τα γατάκια της όπως έχουν....

εννοειται πως δεν θελω να παθει τιποτα το νιαουλακι μου αλλα δεν πρεπει να κανει μια γεννα πριν την στειρωση?κολλανε τετοιες ασθενεις και τα γατακια? scratch

Kαι βεβαια!!! Δες εδω:

http://www.gatospito.com/Eaoaeisa-oco-aUoao-FELV-h16.htm
http://www.gatospito.com/AiioiaiaoUneaea-FIV-h18.htm

Δεν εχει καμια σχεση με τις αντιστοιχες στον ανθρωπο αρρρωστιες και δεν μεταδιδεται από γατα σε ανθρωπο αλλα μονο από γατα σε γατα!!!
XIONIS
XIONIS
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Νέα Σμύρνη & Κεφαλλονιά
Αριθμός γατουνίων : 4 λατρεμένα γατούλια, ενα κατσαριδακι & ένα σωρό αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ανοιξη, Φθνινοπωρο!!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova, Πίπη, Μπεζ και ΟΛΑ τα πορτοκαλι!!!!
Motto : Are you talkin' to me???
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Γατέχων Σαβ Ιαν 23, 2010 3:43 am

Ο Γεναρης ηδη οδευει προς το τελος του και ακομη και τα πρωινα ακουω γατες να φωναζουν προφανως σε κατασταση οιστρου
καλως η κακως οι γατες κοντα σε μας δεν ζουν ακριβως στο φυσικο περιβαλλον των λοιπων ζωων και δεν νοιαζονται αν το "αφεντικο" ενοχλειται (μαλλον απο κει βγηκε το αντρα θελω τωρα τονε θελω)
το οτι η φυση ειναι σκληρη και βγαζει πολλα γατακια και οσα ζησουν ειναι γνωστο αλλα "για χαρη του βασλικου ποτιζεται και η γλαστρα": η στειρωση ειναι καλο και για την ιδια τη γατα βεβαιως

κατι τετοιες φασεις καλοτυχιζω τους πιθήκους που μενουν κλεισμενοι σε ζωολογικους κηπους..αυτοι ,ρε παιδια ,και δη οι γοριλλες- απο οτι θυμαμαι -απαξ και δεν εχουν συντροφο λιωνουν στη χειροπρακτικη εως και δεκακις ημερησιως..μην τους λυπαστε αυτους ..και για κατι θηλυκα -δεν θυμαμαι ποιων ζωων- λενε πως το ριχνουν στα λεσβιακα
ταλαιπωρα γατουλινια..τοσα βιντεα με γατοσεξ δεν θα σας ανακουφισουν
παντως αυτο που διαβασα στο cat owners manual οτι μπορεις να βαλεις στο..πιπι της γατας μια μπατονετα ξερω γω για να ..ηρεμησει προσωπικα το κρινω αναξιο λογου!

θα μπορουσε κανεις να σκεφθει ως λυση εναν στειρο (οχι στειρωμενο) γατο να τις ικανοποιει χωρις να τις γκαστρωνει αλλα δυσκολο να περιοριστει στα καθηκοντα που θα του 'αναθεσεις"
Γατέχων
Γατέχων
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/01/2010
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Newher10

http://sirdemetrius.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Anatoli Σαβ Ιαν 23, 2010 4:24 pm

Πολυ διαφωτιστικο!!Κοιτα να δεις που αυτοι που υποτιθεται οτι δεν στειρωνουν, λενε για στειρωση σε εκεινους που πραγματικα δεν στειρωνουν τα δικα τους, αλλα ξερουν μονο να αρπανε απο τα μουτρα οποιον αλλον δεν στειρωνει.

Δασκαλε που διδασκες!
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Οιστρος

Δημοσίευση από GatoMana Παρ Φεβ 12, 2010 9:48 pm

Γεια σας!
Ξερω κι εγω για τη μεθοδο της μπατονετας. Μας την ειχε συστησει καποτε ενας κτηνιατρος και αργοτερα την ειδα και σε καποιο ιντερνετ site που την ανεφεραν κι εκει (http://www.paws-and-effect.com/2007/10/14/is-there-such-a-thing-as-a-cat-birth-control-pill/ ). Ειπα λοιπον να τη δοκιμασω στη πραξη...Βασικα οταν η γατουλα εχει λιωσει απο τον οιστρο και δεν αντεχει αλλο πια, πρεπει πολυ, πολυ προσεκτικα να της βαλεις μια μπατονετα στο πιπι της, κι αυτο υποτιθεται οτι θα προκαλεσει ωορηξια κι ετσι θα διακοπει ο οιστρος...Προσαθησα 2-3 φορες με διαφορετικες γατουλες καθε φορα....η μια καθησε αρκετα καλα και δεν εμοιαζε να την ενοχλει οτι δεν ηταν το αληθινο αντρικο οργανο του γατου,αρκει να βολευοταν καπως, μια αλλη καθοταν αλλα λιγο αβολα σαν να καταλαβαινε οτι κατι δεν πηγαινε καλα και οτι αυτο που πηγαινα να της βαλω δεν ηταν το ιδιο με το αυθεντικο, και η τριτη και πιο μικρη σε ηλικια, εδειχνε να μην το θελει καθολου, μου γυρναγε τη μουρη της ωστε να μη μπορω να της το βαλω και μου το εσκαγε παρολο που ηταν σε φουλ οιστρο...Δε συμβιβαζοταν!!! Τελικα παντως δεν το εβαλα σε καμια γιατι μου φαινοταν εντελως αστειο τ'ολο σκηνικο και κυριως γιατι φοβομουν μην κανω καμια λαθος κινηση και τιw πληγωσω τις καημενουλες! Δεν ημουν ποτε γατος για να ξερω πως να τη κανω σωστα τη δουλεια! Ασε που ενιωθα εντελως γελοια...και λιγο ανωμαλη...να ικανοποιω σεξουαλικα μια γατα!!! Συνεχως αναρωτιομουν: "αν το κανω τωρα αυτο θα μετρησει σαν σεξ με ζωα η οχι;" Αχαχαχα!!! Οποτε δε βρηκα το θαρρος να το κανω. Παντως αν εχεις σταθερο χερι και θαρρος μπορει να βοηθησει, δε ξερω τι να σου πω...Ο κτηνιατρος μας το ειχε προτεινει παντως σα λυση απελπισιας.

Παντως για οσους ενδιαφερονται να μαθουν πως μπορουν οι γατες/γατοι τους να εχουν σεξουαλικη ζωη αλλα χωρις να κανουν γατουλινια διαβασα οτι υπαρχει και μια αλλη επεμβαση που λεγεται vasectomy για τ'αρσενικα αντι για κανονικη στειρωση που δεν αφορα την αφαιρεση των ορχεων δηλαδη και tubal ligation για τις γατουλες που αφηνει και τις ωοθηκες και τη μητρα τους απειραχτες και απλα κοβει τις σαλπιγγες οποτε εχουν και οιστρο και σεξ αλλα δεν κανουν παιδακια. Αν κανετε μια ερευνα στο ιντερνετ θα βρειτε πληροφοριες. Απλα δε ξερω κατα ποσο αυτες οι επεμβασεις γινονται απο ελληνες κτηνιατρους γιατι δε νομιζω οτι συνηθιζονται. Οποτε θα ειναι δυσκολο να βρεθει καποιος που να εχει πειρα σ'αυτες.

GatoMana
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : Περιπου 25, σχεδον ολην τη γειτονια δηλαδη
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από marmanga Παρ Φεβ 12, 2010 9:54 pm

Χμ... έλα όμως που η μπατονέτα δε βοηθάει. Γιατί για να νιώσει την 'ικανοποίηση' η γάτα, πρέπει να βγει μια ορμόνη και να της το "πεί" (όπως ακριβώς βγήκε κάποια και της είπε να "γουστάρει"). Αυτή η ορμόνη, αν δεν μείνει έγκυος η γάτα, δεν βγαίνει. Και με την μπατονέτα, γάτα δεν γκαστρώνεται. Laughing Παρόλο που θα 'χε ενδιαφέρον να δούμε τι θα 'βγαινε.
Στα σοβαρά τώρα, αυτές οι επεμβάσεις που λες στο τέλος, ιδίως για τις θηλυκές γάτες γίνονται από Έλληνες, και παραγίνονται. Αλλα δεν θα πρεπε να γίνονται.
ΑΚριβώς για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω. Δηλαδή ότι έτσι η γάτα έχει συνεχείς ανικανοποίητους οίστρους (και τελικά κινδυνεύει από πυομήτρα)
marmanga
marmanga
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 59
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : Ένα ολόδικό μου!! (Και 'μισό' αλλού)
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/12/2007
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Marcos Παρ Φεβ 12, 2010 10:03 pm

Εγώ θα σας έλεγα να μην κάνετε ότι κουταμάρα σας λένε... Οίστρος - Σελίδα 2 731743
Έχετε σκεφτεί ότι μπορεί το βαμβάκι απ' την μπατονέτα πχ να μείνει μέσα στον κόλπο της γάτας και να της φτιάξει μιά περιποιημένη μόλυνση;
Οίστρος - Σελίδα 2 43833


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Marcos στις Παρ Φεβ 12, 2010 10:08 pm, 1 φορά
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Anatoli Παρ Φεβ 12, 2010 10:05 pm

Εγω ανατριχιασα Οίστρος - Σελίδα 2 236755
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Γατέχων Παρ Φεβ 12, 2010 10:17 pm

ατυχες γατες..να μην σας βοηθαει η μπατονετα..χμμ αν ειχαν νοημοσυνη και βλεπανε σχετικα ροζ ανθρωποβιδεα ποσο θα ζηλευανε!
Γατέχων
Γατέχων
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/01/2010
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Newher10

http://sirdemetrius.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από GatoMana Παρ Φεβ 12, 2010 10:37 pm

Σοβαρα γινονται; Δεν το ηξερα ουτε και το περιμενα να σου πω. Εγω οσους εχω ρωτησει μου εχουν πει για την ολοκληρωτικη στειρωση μονο. Δεν ειχα ακουσει για τον κινδυνο της πυομητρας μετα απο αυτην την επεμβαση ομως. Δεν το εχω διαβασει πουθενα σαν αντενδειξη στο tubal ligation. Θα το ξαναψαξω. Παντως εχω ακουσει οτι η πυομητρα εμφανιζεται γενικα σε πολλες περιπτωσεις. Υπαρχει ρισκο και για τις γατες που δεν εχουν στειρωθει και τ'αφεντικα τους τις κρατανε μεσα οταν εχουν οιστρο για να μην ζευγαρωσουν,και για τις γατες που παιρνουν αντισυλληπτικα φαρμακα με προγεστερονη, και ακομα και για τις γατες που δεν εχουν στειρωθει, δε παιρνουν χαπακια και ζευγαρωνουν κανονικα, μενουν εγκυος και γεννανε και παιδακια, ιδιως οταν αρχιζουν να γερνανε. Αρα πανω κατω ολες οι κατηγοριες εχουν κινδυνο να παρουσιασουν πυομητρα!

GatoMana
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : Περιπου 25, σχεδον ολην τη γειτονια δηλαδη
Ημερομηνία Εγγραφής : 10/02/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Milly Σαβ Φεβ 13, 2010 10:25 am

marmanga έγραψε:Χμ... έλα όμως που η μπατονέτα δε βοηθάει. Γιατί για να νιώσει την 'ικανοποίηση' η γάτα, πρέπει να βγει μια ορμόνη και να της το "πεί" (όπως ακριβώς βγήκε κάποια και της είπε να "γουστάρει"). Αυτή η ορμόνη, αν δεν μείνει έγκυος η γάτα, δεν βγαίνει. Και με την μπατονέτα, γάτα δεν γκαστρώνεται. Laughing Παρόλο που θα 'χε ενδιαφέρον να δούμε τι θα 'βγαινε.
Στα σοβαρά τώρα, αυτές οι επεμβάσεις που λες στο τέλος, ιδίως για τις θηλυκές γάτες γίνονται από Έλληνες, και παραγίνονται. Αλλα δεν θα πρεπε να γίνονται.
ΑΚριβώς για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω. Δηλαδή ότι έτσι η γάτα έχει συνεχείς ανικανοποίητους οίστρους (και τελικά κινδυνεύει από πυομήτρα)
Ευτυχώς Μαρινάκι μου υπάρχει και το χιούμορ γιατι αλλιώς θα μας βγουν τα μάτια μ΄αυτά που διαβάζουμε....

Παναγιά μου τί θα ακούσουμε ακόμα Οίστρος - Σελίδα 2 71431 Οίστρος - Σελίδα 2 71431 Οίστρος - Σελίδα 2 71431
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Φεβ 08, 2011 6:49 pm

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας!
Η Χιονάτη δεν εχει στειρωθεί ακόμα. Η στείρωσή της καθυστερεί για συγκεκριμένους λόγους που έχουν να κάνουν με την επιλογή γιατρού. Ξεκίνησε ο πρώτος οίστρος λίγο πριν τα Χριστούγεννα και κράτησε δυο μέρες. Την ξαναέπιασε πριν 20 μέρες ελαφρώς και σταμάτησε. Άρχισε όμως πάλι προχθές. Και αυτή τη φορά η κατάσταση είναι πολύ έντονη. Θέλω λοιπόν να σας ρωτήσω:
1.Για πόσο καιρό θα επαναλαμβάνονται οι οίστροι? Θα σταματήσουν ποτέ?
2.Σε κατάσταση οίστρου υποφέρει το ζώο?
Φωτίστε με τη χαζή γιατι βλέπω τη Χιονάτη να σκούζει και σπαράζει η ψυχή μου No
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Φεβ 08, 2011 6:52 pm

λογικά απ΄ότι θυμάμαι σε δύο βδομάδες θα σταματησει. για λίγο και μετά θα την ξαναπιάσει. ναι, υποφέρουν όσο έχουν οίστρο.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Φεβ 08, 2011 7:01 pm

Πούπσυ έγραψε:λογικά απ΄ότι θυμάμαι σε δύο βδομάδες θα σταματησει. για λίγο και μετά θα την ξαναπιάσει. ναι, υποφέρουν όσο έχουν οίστρο.

Το εχω καταλάβει πως ο οίστρος σταματά και ξαναρχίζει. Αυτό που δεν ξέρω όμως (όπως είπα και πio πάνω) είναι το για πόσο καιρό θα επαναλαμβάνονται. Γιατί το να επαναλαμβάνονται ανα 20 μέρες για όλη τους τη ζωή, σαν ιδέα με τρελαίνει! Όταν λες υποφέρουν τι ακριβώς εννοείς? Πονάνε? Ενοχλούνται?
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από nosyparker Τρι Φεβ 08, 2011 7:06 pm

ΚουκουΒάγια έγραψε:

Το εχω καταλάβει πως ο οίστρος σταματά και ξαναρχίζει. Αυτό που δεν ξέρω όμως (όπως είπα και ποιό πάνω) είναι το για πόσο καιρό θα επαναλαμβάνονται. Γιατί το να επαναλαμβάνονται ανα 20 μέρες για όλη τους τη ζωή, σαν ιδέα με τρελαίνει! Όταν λες υποφέρουν τι ακριβώς εννοείς? Πονάνε? Ενοχλούνται?

Νομίζω πως η γάτα κάνει οίστρους 3-4 φορές το χρόνο. Τώρα το αν υποφέρει η όχι, μόνο η ίδια η γάτα μπορεί να μας το πει. Πάντως κι εγώ δεν άντεχα να τη βλέπω να κυλιέται στα πατώματα και να σκούζει.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Φεβ 08, 2011 7:07 pm

Νομίζω ότι οι γάτες έχουν όλο το χρονο οίστρους! η Λούσυ να φανταστείς γέννησε και μετά απο ενάμισι μήνα είχε πάλι οίστρο!! ενώ θήλαζε. οταν λέω οτι υποφέρουν, δεν πονάνε, αλλά ζητάνε επίμονα γαμπρό, δεν ησυχάζουν. κλαίνε. πρεπει να ειναι πολυ ενοχλητικό.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Φεβ 08, 2011 7:10 pm

nosyparker έγραψε:
Νομίζω πως η γάτα κάνει οίστρους 3-4 φορές το χρόνο. Τώρα το αν υποφέρει η όχι, μόνο η ίδια η γάτα μπορεί να μας το πει. Πάντως κι εγώ δεν άντεχα να τη βλέπω να κυλιέται στα πατώματα και να σκούζει.

Εμένα είναι ήδη στην τρίτη φορά μέσα σε 45 περίπου μέρες. Αυτές οι 3εις φορές είναι δηλαδή 3εις διαφορετικοί οίστροι? Αν ναι, είμαστε σε καλό δρόμο....Δεν σας κρύβω όμως πως είμαι μπερδεμένη με το θέμα.
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από ΚουκουΒάγια Τρι Φεβ 08, 2011 7:15 pm

Πούπσυ έγραψε:Νομίζω ότι οι γάτες έχουν όλο το χρονο οίστρους! η Λούσυ να φανταστείς γέννησε και μετά απο ενάμισι μήνα είχε πάλι οίστρο!! ενώ θήλαζε. οταν λέω οτι υποφέρουν, δεν πονάνε, αλλά ζητάνε επίμονα γαμπρό, δεν ησυχάζουν. κλαίνε. πρεπει να ειναι πολυ ενοχλητικό.

Τι????????????
Δηλαδή μέχρι να την στειρώσω θα έχω αυτό το σκηνικό διαρκώς? Θα ζουρλαθώ geek
ΚουκουΒάγια
ΚουκουΒάγια
Gatus Polytalantus
Gatus Polytalantus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Στο κλαδί της Κουκουβάγιας
Αριθμός γατουνίων : Την Χιονάτη μας,την Σακίρα μας και τον Φιόγκο μας,το γελαστό σκυλούπι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Ομιχλώδης φθινοπωρινός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλα ανεξαρτήτως.
Motto : Κάνε μάνατζερ τη Βίκυ να 'χεις σίγουρη τη νίκη!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 18/07/2010
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_thinking

http://www.wix.com/vagiamusic/vagia    http://www.koukouvagia.bl

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από nosyparker Τρι Φεβ 08, 2011 7:16 pm

Πάντως πρέπει να είναι πολύ άσχημο να θέλεις άντρα εδώ και τώρα και να μην μπορείς να τον έχεις. happy2
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Φεβ 08, 2011 7:17 pm

δεν ειμαι και σίγουρη!!! Οίστρος - Σελίδα 2 323663
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Anatoli Τρι Φεβ 08, 2011 7:23 pm

Λογικα ο οιστρος θα πρεπει να συμβαινει συχνα γιατι θυμαμαι περιπτωσεις που δεν προλαβαιναν να καταλαβουν ποτε τελειωνε ο ενας και αρχιζε ο αλλος ωστε να στειρωθει η γατα στο ενδιαμεσο.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Φεβ 08, 2011 7:25 pm

βρήκα σε ένα κτηνιατρικό σάιτ αυτό

απόσπασμα


Ο ΟΙΣΤΡΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ
Η γάτα είναι ένα
κατοικίδιο το οποίο έχει τελείως διαφορετική αναπαραγωγική δραστηριότητα
από αυτή που έχουν τα σκυλιά και ο άνθρωπος. Η γάτα λοιπόν δεν έχει
διάθεση να ζευγαρώσει κατά τακτά χρονικά διαστήματα αλλά ανάλογα με την εποχή. Είναι δηλαδή ένα εποχιακά πολυοιστρικό ζώο.
Τι σημαίνει όμως εποχιακά πολυοιστρικό ζώο;
Τα εποχιακά πολυοιστρικά ζώα εμφανίζουν οίστρο την χρονική περίοδο που η διάρκεια της ημέρας είναι μεγαλύτερη των 10 ωρών. Στην Ελλάδα η διάρκεια της ημέρας είναι πάνω από 10 ώρες από τα μέσα Ιανουαρίου έως και τα μέσα Οκτωβρίου. Συνεπώς κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου παρατηρείται η εμφάνιση οίστρων.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από Πούπσυ Τρι Φεβ 08, 2011 7:26 pm

Η πούπσυ εμφάνισε οίστρο το Δεκέμβρη!!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από nosyparker Τρι Φεβ 08, 2011 7:28 pm

Κορίτσια, ο κτηνίατρος το καλοκαίρι που του είχα πάει τη Μάγια για εμβόλιο, μου είπε ότι αν δεν κάνει οίστρο μέχρι τον Σεπτέμβριο, μετά θα φτάναμε Δεκέμβριο- Ιανουάριο. Ξέρω ότι επίσης ότι οι γάτες έχουν οίστρο την άνοιξη, τις ακούω στη γειτονιά που σέρνουν και μαλώνουν τ' αρσενικά. Γι αυτό είπα 3-4 φορές το χρόνο.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Οίστρος - Σελίδα 2 Empty Απ: Οίστρος

Δημοσίευση από nosyparker Τρι Φεβ 08, 2011 7:32 pm

Πούπσυ έγραψε:Η πούπσυ εμφάνισε οίστρο το Δεκέμβρη!!

Κι η Μάγια το ίδιο.
nosyparker
nosyparker
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Λιακάδα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/01/2009
Mood : Οίστρος - Σελίδα 2 M_flush

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης