gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! Empty Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια!

Δημοσίευση από Inertia Κυρ Δεκ 07, 2008 4:41 pm

Θυμάστε που έλεγα ότι ταϊζω αδέσποτα και δεν ξέρω ποια είναι;

Λοιπόν, πριν από δύο εβδομάδες είδα τη μαμά γάτα με τρία μικρά να τρώνε. Είναι γκριζούλα με άσπρες στάμπες και τα μικρά είναι ολόιδια.

Δυο μέρες μετά ανακαλύπτω ότι το ένα μικρό υιοθετήθηκε από την κυρία του απέναντι κήπου, το οποίο έχει αράξει στον καναπέ της έξω, φοράει λουράκι και δεν τρώει πάρα μόνο από εκείνη. Η μάνα και τα άλλα δύο δεν έχουν εμφανιστεί από τότε, απ' όσο ξέρω.

Εγώ ωστόσο συνέχισα να βάζω φαγάκι και νεράκι και πάντα έλειπε. Ώσπου την προηγούμενη εβδομάδα είπα να κουνήσω πρώτα την τροφή, να δω τι θα γίνει. Και εμφανίζεται ένας πορτοκαλής υπέροχος γάτος 4-5 μηνών περίπου, φιλικότατος και πέφτει με τα μούτρα. Επειδή όμως φοράει λουράκι νομίζω ότι ανήκει σε έναν άλλο κήπο απέναντι. Επιπλέον, είναι χέστης όπως τα περισσότερα καλομαθημένα και φοβάται να ανέβει σε δέντρα, ακόμα και να πηδήξει πάνω σε μία καρέκλα. Κατά τ' άλλα τρελένεται για χάδια και κάθε μέρα που κατεβαίνω στον κήπο με υποδέχεται.

Τώρα μένει να πετύχω την κυρία απέναντι να τη ρωτήσω αν της ανήκει και να την ενημερώσω ότι τρώει και πίνει ΚΑΙ από μένα, μήπως τρώει μόνο ειδική τροφή και του χαλάω τη δίαιτα.

Πάντως, σαν τα χάδια του Βούδα δεν είναι...
Inertia
Inertia
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 45
Αριθμός γατουνίων : 1 άγγελο και 1 αληταρά
Motto : Πότε Βούδας, πότε Κούδας
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/10/2008
Mood : Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! Empty Απ: Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια!

Δημοσίευση από Marcos Κυρ Δεκ 07, 2008 5:08 pm

Inertia έγραψε:Θυμάστε που έλεγα ότι ταϊζω αδέσποτα και δεν ξέρω ποια είναι;

Λοιπόν, πριν από δύο εβδομάδες είδα τη μαμά γάτα με τρία μικρά να τρώνε. Είναι γκριζούλα με άσπρες στάμπες και τα μικρά είναι ολόιδια.

Δυο μέρες μετά ανακαλύπτω ότι το ένα μικρό υιοθετήθηκε από την κυρία του απέναντι κήπου, το οποίο έχει αράξει στον καναπέ της έξω, φοράει λουράκι και δεν τρώει πάρα μόνο από εκείνη. Η μάνα και τα άλλα δύο δεν έχουν εμφανιστεί από τότε, απ' όσο ξέρω.

Εγώ ωστόσο συνέχισα να βάζω φαγάκι και νεράκι και πάντα έλειπε. Ώσπου την προηγούμενη εβδομάδα είπα να κουνήσω πρώτα την τροφή, να δω τι θα γίνει. Και εμφανίζεται ένας πορτοκαλής υπέροχος γάτος 4-5 μηνών περίπου, φιλικότατος και πέφτει με τα μούτρα. Επειδή όμως φοράει λουράκι νομίζω ότι ανήκει σε έναν άλλο κήπο απέναντι. Επιπλέον, είναι χέστης όπως τα περισσότερα καλομαθημένα και φοβάται να ανέβει σε δέντρα, ακόμα και να πηδήξει πάνω σε μία καρέκλα. Κατά τ' άλλα τρελένεται για χάδια και κάθε μέρα που κατεβαίνω στον κήπο με υποδέχεται.

Τώρα μένει να πετύχω την κυρία απέναντι να τη ρωτήσω αν της ανήκει και να την ενημερώσω ότι τρώει και πίνει ΚΑΙ από μένα, μήπως τρώει μόνο ειδική τροφή και του χαλάω τη δίαιτα.

Πάντως, σαν τα χάδια του Βούδα δεν είναι...
Smile gatoula filaki
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! Empty Απ: Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια!

Δημοσίευση από Chouzouris Κυρ Δεκ 07, 2008 5:52 pm

Τα χάδια του Βούδα πάντα θα είναι διαφορετικά! filaki

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Ευρέθησαν τα μυστήρια αδεσποτάκια! Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης