gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Διάρροια

+23
LAROGATA
FROGK
koneko
Δ²
Πούπσυ
Anatoli
Τζούλι το Κατσούλι
Pepita
Milly
Φωτεινή
marfot75
Tasha
life
brea
Desdemona
Fotoula
marestros
cloclo
sardela
Marcos
XIONIS
marmanga
Chouzouris
27 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Marcos Πεμ Ιουλ 24, 2008 3:34 pm

party2 party2 party2





geek
Marcos
Marcos
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : Μόνο 1 πιά... Το ΑΠΑΙΣΙΟ ΜΑΡΙΚΑΚΙ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μαντού ασυζητητί._
Motto : Hey!!! Hey!!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/04/2008
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_icecream

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Milly Πεμ Ιουλ 24, 2008 4:00 pm

life έγραψε:Μετα απο 2 24ωρα διαιτας σημερα πηγε πρωτη φορα τουαλετα[ειχα αρχισει να σκαω και γιαυτο] κι ευτυχως τα εκανε κανονικα... Smile Smile Smile Smile
Τα καναμε τα καναμε κανονικοτατα Smile Smile Smile Smile happy2
Τωρα λεω το βραδυ να της δωσω λιγες απο τις κροκετες της να δουμε
ok λοιπόν Κικίτσα.
Λίγες κροκέτες μαζί με i/d
Milly
Milly
Συνερ-γάτα
Συνερ-γάτα

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 108
Τόπος : Π.Φάληρο
Αριθμός γατουνίων : .. και άνω
Motto : Τίποτα δεν μένει εκεί για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/11/2007
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από life Πεμ Ιουλ 24, 2008 4:29 pm

Ριπήτ έγραψε:
life έγραψε:Μετα απο 2 24ωρα διαιτας σημερα πηγε πρωτη φορα τουαλετα[ειχα αρχισει να σκαω και γιαυτο] κι ευτυχως τα εκανε κανονικα... Smile Smile Smile Smile
Τα καναμε τα καναμε κανονικοτατα Smile Smile Smile Smile happy2
Τωρα λεω το βραδυ να της δωσω λιγες απο τις κροκετες της να δουμε
ok λοιπόν Κικίτσα.
Λίγες κροκέτες μαζί με i/d
ΟΚ Σημερα και αυριο το πρωι θα της δωσω λιγες κροκετες και i/d.Οσο για το κονσερβακι που ετρωγε πριν θα της το ξεκινησω μετα απο 2-3 ημερες
Ευχαριστω πολυ Laughing
life
life
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αριθμός γατουνίων : 1 και 4 σκυλους
Ημερομηνία Εγγραφής : 05/12/2007
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από brea Πεμ Ιουλ 24, 2008 5:40 pm

Περαστικά της! Smile Smile Smile
brea
brea
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Τρίκαλα/Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2=20
Motto : Σας έχω πει ότι το λατρεύω το παιδί μου το μαύρο???
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/04/2008
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από sardela Πεμ Ιουλ 24, 2008 11:48 pm

oksmily3 oksmily3 oksmily3

Μακαρι να πατε καλυτερα!
sardela
sardela
Moderator/Πρωτερ-γάτα
Moderator/Πρωτερ-γάτα

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλάνδρι
Αριθμός γατουνίων : 4:sardela,leon,manolos,bios.
Motto : Από τα όμορφα δεν θέλω να γλιτώσω...
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/11/2007
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Pepita Σαβ Σεπ 13, 2008 6:47 pm

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΑΣΑΚΙ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤV ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΔΩΡΑΚΙ!2-3 ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΥΓΡΟ skatovroxi skatovroxi skatovroxi ΦΡΙΚΑΡΑ!!!!!!!!ΤΗΝ ΣΚΟΥΠΙΣΑ ΜΕ ΧΑΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΜΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΓΛΕΙΨΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΡΟΛΛΑΒΑ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΑΣΑΚΙ ΜΟΥ? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΡΟΙΑ Ή ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Σεπ 13, 2008 6:48 pm

Δεν νομίζω βρε συ... Δεν κάνεις ένα τηλ. στον κ. Πάνο?

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διάρροια - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διάρροια - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Pepita Σαβ Σεπ 13, 2008 6:52 pm

Chouzouris έγραψε:Δεν νομίζω βρε συ... Δεν κάνεις ένα τηλ. στον κ. Πάνο?
ΘΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΚΙ ΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ .ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΙΑΤΡΕΙΟΥ ΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΟ?

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Chouzouris Σαβ Σεπ 13, 2008 6:59 pm

Στο έστειλα με ΠΜ Laughing

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διάρροια - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διάρροια - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Pepita Σαβ Σεπ 13, 2008 7:01 pm

Chouzouris έγραψε:Στο έστειλα με ΠΜ Laughing
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Laughing

Pepita
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια
Γατανιχνευτής-Γατανιχνεύτρια

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 3 κοριτσάκια και 1 λιοντάρι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον Joey τον Σιβα τον Pablo και την Κουφίτσα
Motto : ''Πίσω από κάθε πόνο σου στέκει ένα λάθος σου''Αριστοτέλης
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/08/2008
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_fire

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 02, 2012 2:04 pm

Γατοσπιτόπαιδα, καλησπέρα, γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο θέμα με το ίδιο θεματάκι! Λοιπόν, μια από τις καινούριες μας θηλυκές γατοαφίξεις στον κήπο μου έχει φέρει τα μωράκια της, που γεννήθηκαν πριν 1,5 περίπου μήνα. Μαζί με τη μανούλα την τελευταία μία δύο εβδομάδες τρώνε κανονικά φαγάκι για μικρά. Παρατηρώ ωστόσο ότι τις τελευταίες μέρες τα δύο ή και τα τρία (σύνολον 4:) ) κάνουν διάρροιες. Sad Sad Sad Και μάλιστα το ένα μου φαίνεται σαν να έχει συγκαεί κιόλας, ίσως βέβαια απλώς να είναι πασαλειμένο. pale Το κακό είναι ότι αυτά τα χαζούλια είναι κάπως φοβητσιάρικα και δυσκολεύομαι πολύ να τα πιάσω (ειδικά το ένα που μου φαινόταν χάλια μαύρα από διάρροια δεν πιάνεται με τίποτα) και προφανώς ύπο αυτές τις συνθήκες είναι δύσκολο να τα πάω ακόμα στο γιατρό ή ακόμα και να τα ζυγίσω για να πάρουν παστούλα αποπαρασίτωσης ή ακόμα και να τα καθαρίσω λιγάκι. SadSadSad Πιστεύω πως με τον καιρό θα συνηθίσουν και θα μπορέσω να τα φροντίσω πιο σοβαρά, αλλά για την ώρα σκέφτομαι να πάρω gastrointestinal royal canin και να τους δώσω. Ενδύκνυται γι' αυτές τις περιπτώσεις, ε; Suspect Να κάνω και τίποτα άλλο; Κοτοπουλάκι δεν έχω, αλλά και να πάρω, πέφτουν όλες οι γάτες πάνω και δεν τ' αφήνουν να φάνε, πρέπει να φτιάξω δυο κοτόπουλα ολόκληρα για να καταφέρουν να τσιμπήσουν κι αυτά... No
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Anatoli Δευ Ιουλ 02, 2012 2:42 pm

Κανε την αρχη με αυτη την τροφη που λες της Κανιν. Ελπιζω να στρωσουν.
Anatoli
Anatoli
Gata Antipathiticus
Gata Antipathiticus

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 48
Τόπος : Γαληφάδα City
Αριθμός γατουνίων : 2 λουκουμάδες
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Στην Αλάσκα αδελφές μου, στην Αλάσκα!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Φιόγκο και τον Σάγκυ
Motto : If you are racist, sexist, homophobic or just basically an asshole, I donʼt care if you like me, or not. I fucking hate you. - Kurt Cobain
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/08/2008
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 02, 2012 2:53 pm

Ευχαριστώ, απ' ό,τι διάβασα τελικά κάνει γι' αυτό. Smile Αν ήταν και λίίίγο πιο συνεργάσιμα, θα μπορούσα να τα βοηθήσω λίγο παραπάνω, ελπίζω να στρώσουν και να με συνηθίσουν κιόλας σύντομα.
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Πούπσυ Δευ Ιουλ 02, 2012 3:12 pm

συμφωνώ με την Τέτα, αν και δεν είναι σίγουρο ότι θα περάσει. απο τα αδεσποτάκια που τάιζα πέρσυ έβρισκα διάρροιες στον κήπο, αλλά δεν ήξερα απο ποιο. και ο Σεβάχ είχε και έπρεπε να τον πάω στο γιατρό να του δώσει φάρμακο. ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 02, 2012 3:22 pm

Ναι, το φαντάζομαι ότι δε θα είναι και τόσο εύκολο να αντιμετωπιστεί, αφού το παρατηρώ εδώ και λίγες μέρες... Sad Αν πιάνονταν δε θα υπήρχε πρόβλημα, ίσως το ένα που είναι λίγο πιο τολμηρό να καταφέρω να το πιάσω και να το πάω ως "αντιπρόσωπο" και για τα άλλα. Αλλά μόνο όταν τρώνε μπορώ να τα "βουτήξω" , και το πιο ζόρικο με τίποτα. tongueout θα πάρω το φαγάκι για αρχή, να δίνω τουλάχιστον μια κάποια πιο ειδική τροφή, και θα δούμε... tongueout
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Δ² Δευ Ιουλ 02, 2012 4:13 pm

Τζούλι το Κατσούλι έγραψε:Ναι, το φαντάζομαι ότι δε θα είναι και τόσο εύκολο να αντιμετωπιστεί, αφού το παρατηρώ εδώ και λίγες μέρες... Sad Αν πιάνονταν δε θα υπήρχε πρόβλημα, ίσως το ένα που είναι λίγο πιο τολμηρό να καταφέρω να το πιάσω και να το πάω ως "αντιπρόσωπο" και για τα άλλα. Αλλά μόνο όταν τρώνε μπορώ να τα "βουτήξω" , και το πιο ζόρικο με τίποτα. tongueout θα πάρω το φαγάκι για αρχή, να δίνω τουλάχιστον μια κάποια πιο ειδική τροφή, και θα δούμε... tongueout

Κατ'αρχήν περαστικά. Κατά δεύτερον, εγώ για φαρμακευτική τροφή θα έπαιρνα Hill's και όχι RC (ενώ στις τροφές συντήρησης θεωρώ τη Royal καλύτερη). Θα έδινα κονσέρβα i/d. Επειδή όμως είναι μάλλον ίωση (που δεν ξέρεις πόσο σοβαρά μπορεί να εξελιχθεί), εγώ θα τα πήγαινα σε κτηνίατρο asap (αν όχι όλα, τουλάχιστον όσα πιάσεις).
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Δευ Ιουλ 02, 2012 4:21 pm

Ευχαριστώ πολύ! Και γω φοβάμαι για ίωση γιατί πριν κάνα δύο εβδομάδες ένα από τα "δικά μου" τα μεγάλα "επίσημα κηπόγατα" είχε κάνει διάρροιες το οποίο είναι και αποπαρασιτωμένο(ευτυχώς του πέρασε πολύ γρήγορα), οπότε υποπτεύομαι πως "κυκλοφορεί" κάνα μικρόβιο. Scared Θα δω αν καταφέρω να πιάσω έστω τον γενναίο μικρούλη... Θα πάω και στο πετ σοπ το συντομότερο δυνατό να δω ποια τροφούλα έχουν/ μου προτείνουν από τις δύο και αναλόγως πράττω. Μου χουν βγάλει την πίστη αυτά τα μωρά, ζωή να ΄χουν, γιατί την προηγούμενη εβδομάδα το ένα είχε μια τεράστια τσίμπλα στο μάτι, που του το έκλεινε τελείως, και πάλευα να το πιάσω να το καθαρίσω, αλλά τίποτα... manysmiles Συνήλθε ευτυχώς. Ευτυχώς που έχουν τη μάνα τους, η οποία όμως δεν τα πολυκαθαρίζει η χαζοβιολίτσα! myti
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από koneko Δευ Ιουλ 02, 2012 11:28 pm

και εγω θα τα πηγαινα asap στον κτηνιατρο γιατι η διαρροια μπορει να τα σκοτωσει (αφυδατωνονται πολυ γρηγορα). Αν δεν μπορεσεις να τα πιασεις, αυξησε τα γευματα τους προσθετωντας μερικες κουταλιες ρυζονερο ή ζουμι απο κοτα. Δινε μονο υγρη τροφη προς το παρον.
Ειναι πιθανο να εχει συγκαει απο την διαρροια, ο δικος μου ειχε συγκαει απο την διαρροια που ειχε διαρκεσει μονο μια μερα και σε συνδιασμους με λιγους εμετους που εκανε και ανορεξια, ειχε αφυδατωθει σε σημειο να χρειαστει ορο (ηταν σχεδον 2 ετων τοτε, φαντασου τι μπορει να παθει ενα μικρο γατακι).
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Ιουλ 06, 2012 5:33 pm

Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγνώμη που άργησα να απαντήσω! Smile Ομολογώ ότι αυτό περί αφυδάτωσης με τρομοκράτησε πολύ pale pale pale , αλλά τουλάχιστον παρατήρησα πως τα γατάκια πίνουν αρκετό νερό (τους το αλλάζω 3φορές τη μέρα λόγω ζέστης) και κυρίως θηλάζουν με μανία τη μάνα τους... Ομολογώ ότι είχα απελπιστεί τις προηγούμενες μέρες, πάντως σήμερα τα νέα μας είναι συγκρατημένα αισιόδοξα γενικώς, όχι τέλεια, αλλά καλύτερα. Από προχτές βράδυ άρχισα hills i/d ξηρά (δυστυχώς φακελάκια δε βρήκα στο "κοντινό" πετ σοπ, αύριο σκοπεύω να πάω στο πιο μακρινό να ψάξω) και σήμερα και χτες κατάφερα να δώσω πολύ κοτόπουλο ψαχνό στήθος ανακατεμένο με ρύζι (να αγιάσει το χέρι της μάνας μου που πήγε κι αγόρασε 7φιλέτα(!!!), ώστε να μπορέσουν να φάνε και τα μικρά και να μην τους το φάνε όλο τα λυσσαλέα για λιχουδιές μεγάλα!!). Και το κοτόπουλο και τις κροκέτες, ως και το ρύζι, τα φάγανε με όρεξη και από χτες το βράδυ, και ειδικά σήμερα μου φαίνεται πως είναι λίίίγο καλύτερα τα μωρά. Δε βρήκα άλλες διάρροιες ύστερα από χτες το πρωί και επίσης δεν τα βλέπω σήμερα φρεσκοπασαλειμένα. Επίσης πρώτη φορά τα είδα σήμερα να παίζουν λιγάκι. Μακάρι να πάνε καλά τα καημένα, δεν μπορώ να σταματήσω να τα σκέφτομαι γμτ, πάντα έτσι όταν έχω άρρωστο γατί γύρω μου... Sad prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi Το κακό είναι πως είναι ακόμα πάρα πολύ αδυνατούλια, ειδικά τα δύο. Και δυστυχώς δεν κατάφερα να τα πάω στο γιατρό, όσες προσπάθειες κι αν έκανα, δεν πιάνονταν. Sad Η χειρότερη εμπειρία ήταν σήμερα το πρωί που σε κάποια φάση το πιο γενναίο με ακολούθησε ανεβαίνοντας τα σκαλιά που οδηγούν στην πόρτα της κουζίνας. Λέω, τώρα θα σε βουτήξω. Αμ δε... Η σκάλα της κουζίνας απέχει καμιά δεκαριά εκατοστά από τη βεράντα γύρω από το σαλόνι και οδηγεί στην πόρτα της πρώτης. Ανοίγω διάπλατα την πόρτα ώστε, ακόμα κι αν δεν καταφέρω να το γραπώσω, αυτό να τρέξει προς τα μέσα και να είναι στο σπίτι τουλάχιστον. Αλί και τρις αλί, ενώ φαινόταν μια χαρά όσο το πλησίαζα πολύ αργά με το χέρι μου, σε κάποια φάση πανικοβάλλεται και αρχίζει να τρέχει σαν τρελό δεξιά αριστερά. Πριν προλάβω να αντιδράσω, είχε γλυστρίσει και είχε πέσει κάτω, στον κήπο, ανάμεσα στη σκάλα και στη βεράντα του σαλονιού. Μικρή απόσταση ύψους αλλά μεγάλη για μωρό γατί... Shocked Shocked Shocked Πάει λέω, θεέ μου, το σκότωσααααααα! Shocked Sad Shocked Sad Shocked Sad Shocked Sad Κόντεψα να πεθάνω επί τόπου από την τρομάρα. Τα κλάσματα δευτερολέπτου που μεσολάβησαν μέχρι να το ακούσω να τσιρίζει μου φάνηκαν αιώνας. Μόλις το είδα να κουνιέται τότε μόνο κατάλαβα ότι με είχε λούσει κρύος ιδρώτας κι έτρεμα... Ok, over-reaction, αλλά φανταστείτε να προσπαθούσα να το σώσω και να προκαλούσα μεγαλύτερο κακό... pale No Shocked lipothymia Ευτυχώς αυτό σηκώθηκε και πήγε να καταβροχθίσει κοτόπουλο, το παρακολουθώ συνέχεια από μακριά και φαίνεται εντάξει για την ώρα... dizzy manysmiles Μακάρι να συνέλθουνε σύντομα τα καψερά... prosefxi prosefxi prosefxi Ευτυχώς η μαμά γατούλα είναι ήρεμη και πιάνεται οπότε Σεπτέμβρη το πολύ, καλώς εχόντων των πραγμάτων και αν παραμένει στον κηπάκο μας, πάει για στείρωση...
manysmiles manysmiles manysmiles manysmiles manysmiles
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 06, 2012 5:43 pm

Κατ'αρχήν χαίρομαι που πάνε καλύτερα. Μακάρι να γίνουν γρήγορα καλά.
Τώρα τα υπόλοιπα που έγραψες.
Hill's κονσέρβα (σε τσίγγινο) δεν είχε το πετ; Νομίζω η υγρασία τα βοηθά περισσότερο από την ξηρά...Πάντως από το καθόλου, καλή είναι και η ξηρά i/d εφόσον πίνουν και νεράκι. oksmily3
Αυτά που τα βλέπεις αδύναμα ίσως τα βοηθήσει λίγη βιταμίνη σε παστούλα. Ρώτα έναν κτηνίατρο μήπως έχει κάτι συγκεκριμένο να σου προτείνει να δώσεις εσύ, αφού δεν πιάνονται. Το ότι τρώνε και έχουν όρεξη είναι πολύ καλό.
Αυτό που έπεσε ελπίζω να μην έπαθε κάτι. Παρακολούθησέ το και αν δεις κάτι ανησυχητικό προσπάθησε μαζί με άλλο ένα άτομο και με δέλεαρ φαγητό να το πιάσεις οπωσδήποτε. Εφόσον σε ακολούθησε, σε εμπιστεύεται κιόλας...
Τη γατούλα φοβάμαι μη δεν την προλάβεις και ξαναμείνει έγκυος. Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις, μια και θηλάζει ακόμη...Αν τη στείρωνες το συντομότερο θα ήταν καλά. Πρόσεξε όμως ο κτηνίατρος να μην τη στειρώσει και φύγει διακοπές, γιατί θέλεις και παρακολούθηση μετά. Καλό είναι όταν κάνει την επέμβαση να μείνει 3-4 μέρες μέσα στο σπίτι και όχι στην αυλή, για να μην πάθει τίποτα...
Τέλος, να ρωτήσω το όνομά σου (γιατί δεν θυμάμαι αν έχουμε συστηθεί);; Εγώ είμαι η Δήμητρα. Smile
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Ιουλ 06, 2012 5:56 pm

Γεια σου Δήμητρα! Laughing Είμαι η Τζούλι (αν και όχι κατσούλι)! Laughing Χαίρω πολύ για τη γνωριμία κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις! grouphug Εννοείται ότι ακριβώς αυτό σκεφτόμουν κι εγώ για τη στείρωση αλλά επειδή είμαι πολύ έχμ... fight3 με αυτά τα θέματα θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρη ότι θα είναι οι πιο κατάλληλες συνθήκες για να μην την εκθέσω σε κίνδυνο κι εκείνη και τα μωρά της... pale Και εννοείται μέσα πρέπει να μείνει, όχι μόνο τρεις τέσσερις μέρες, παραπάνω για να μην μολυνθεί κλπ, απλώς έχω θέμα χώρου και γι' αυτό έχω υπόψη μου να προτιμήσω γιατρό που θα την κρατήσει κάνα δυο μέρες να την παρακολουθήσει κιόλας και να την πάρω εγώ μετά, και γι' αυτό λέω και Σεπτέμβριο, να έχει πάρει και μερικά κιλά. Τώρα αν ξαναγεννήσει, θα τα φροντίσω και τα επόμενα, τι να κάνω, το έχω ξαναπάθει με άλλη γατούλα... tongueout
Για τα μωράκια, σχετικά με την παστούλα ξέρω, και τροφή κίττεν καλή προτίθεμαι να δώσω κατόπιν, αλλά με νοιάζει να κοπεί η διάρροια, αυτό ήταν το πρόβλημά μας. pale Καλά, το μικρό αυτό εννοείται με κοτόπουλο με ακολούθησε, σιγά μη με ακολουθούσε από "αγάπη"! nio Διάβασα επίσης σε αρκετά σημεία ότι τους κάνει καλό να πάρουνε ένα ένζυμο (δε λέω όνομα, αν και δεν είναι φάρμακο, προβιοτικό συμπλήρωμα διατροφής είναι, εντελώς κοινότυπο), που βοηθάει στο κόψιμο της διάρροιας, αλλά θα ρωτήσω το γιατρό γι' αυτό. Ουφ, θα με σκάσουνε! Στο πετ που πήγα ούτε τσίγκινο είχε χιλς ούτε φακελάκι, ούτε της ρόυαλ, αύριο όμως σκοπεύω να πάω σε μεγαλύτερο πετ σοπ και μάλλον θα βρω απ' όλα. sardela
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 06, 2012 6:03 pm

Χάρηκα, Τζούλι!
Λοιπόν μη σκάσεις, αφού από ότι φαίνεται τα έχεις όλα υπό έλεγχο μέχρι στιγμής και έχεις και σχέδια για το μέλλον. Θα τα καταφέρετε μια χαρά. Αφού δεν τα βλέπεις τσερλισμένα, είναι πολύ καλό σημάδι. Αν τύχει και παρακολουθήσεις κάποιο την ώρα που τα κάνει και είναι σφικτά, τότε θα ησυχάσεις και τελείως!! Θα φανεί πάντως ότι καλυτερεύουν. Και η i/d είναι πολύ αποτελεσματική, δώσε την για λίγες μέρες και μετά κόψε την όταν σιγουρευτείς ότι έχουν "στρώσει" και δίνε τροφούλα απλή για να δυναμώσουν. Αυτά και καλή σας συνέχεια. Περιμένουμε νεότεραSmile
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Ιουλ 06, 2012 6:32 pm

Σχέδια έχω, το θέμα είναι πως "όταν κάνεις ένα σχέδιο, ο θεός γελάει"! LaughingΕλπίζω όμως πως όντως θα πάνε όλα καλά, πήγα και τα τάισα πάλι, τρία τουλάχιστον έφαγαν με πολλή όρεξη, το άλλο το πολύ μικρόσωμο μέτρια... tongueout Πρώτη μέρα σήμερα που δεν τα είδα μετά το φαί να τρέχουνε σαν τρελά στο χώμα, ούτε τίποτα διάρροιες ξέμπαρκες... Τι να πω, θα δείξει... Πάντως, δεν το περίμενα να δω το παραμικρό αποτέλεσμα απλώς με μια τροφή, εντυπωσιάστηκα. ευχαριστώ και πάλι για τις συμβουλές και την ενθάρρυνση! flower
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Δ² Παρ Ιουλ 06, 2012 6:40 pm

Δεν είναι απλή τροφή, στην ουσία είναι φάρμακο, γι'αυτό δεν τη δίνουμε μόνιμα παρά μόνο όταν υπάρχει πρόβλημα. Εχει μέσα διάφορα ένζυμα για το έντερο, πιθανώς και αυτό στο οποίο αναφέρθηκες προηγουμένως... Τα βοηθά πολύ τα ζωάκια, και τα σκυλάκια η αντίστοιχη, το ξέρω από πρώτο χέρι.
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Παρ Ιουλ 06, 2012 7:14 pm

Α, ομολογώ ότι αυτό δεν το ήξερα! Smile Διάβασα βέβαια ότι τη δίνουν μόνιμα μόνο σε περιπτώσεις χρόνιας διάρροιας. pale Για την ώρα δεν τη σταματάμε με τίποτα και περιμένουμε... Ευχαριστώ και πάλι, θα ενημερώσω σχετικά... Smile
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από FROGK Πεμ Αυγ 23, 2012 7:42 pm

Ξερω πως σας εχω ζαλισει με τον Λακυ μου... Το πρωι οπως και πριν απο λιγο οτν πηγε να τα κανει εβγαζε εναν περιεργο "νερουλο" ηχο. Εβγαλε πολυ πραμα και νερουλα προς ελαφρως σφιχτα. Μετα εσερνε τον ω του στο πατωμα. Αλλα αυτη η μποχα δεν αντεχεται... Φαρμακα δεν εχω ουτε καποιον κτηνιατρο. Μπορω να το ρυθμησω με διατροφη?
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Chouzouris Πεμ Αυγ 23, 2012 9:04 pm

Κοτοπουλάκι βραστό σκέτο Κωνσταντίνα μου.

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___
Live long and pawspurr!...
Διάρροια - Σελίδα 2 02t480

I used to be schizophrenic, but WE are OK now.

Διάρροια - Σελίδα 2 Gatota10

Chouzouris
Chouzouris
Owner of Administrator ^ο-ο^
Owner of Administrator ^ο-ο^

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 51
Τόπος : Γάλημος
Αριθμός γατουνίων : 8 + τα αδεσποτάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γαταχείμωνο....
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τον Μπάστακα, τον Ερμή & τον Σείριο
Motto : When I die I want someone fertilize my grave with catnip and every so often bring stray cat to my grave so that theyʼ ll be going all crazy and rubbing themselves all over my grave and everyone will think I was some kind of Cat God. Meow.
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2007
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 Welcome

http://www.gatospito.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Αυγ 23, 2012 9:12 pm

Ίσως και λίγο ριζάκι ανακατεμένο, εμάς σχεδόν έκανε θαύματα... Αλλά αν βρεις και κάποια ειδική κροκετούλα που βοηθά να σταματήσει τη διάρροια, θα βοηθήσει πολύ πιστεύω. Smile mati
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Αυγ 23, 2012 9:37 pm

να ρωτησω κατι Κωνσταντινα μου,μηπως του αλλαξες τροφη και τι νερο του δινεις ,μηπως απ΄τη βρυση και τον πειραξε?Αν εχεις κοντα σου καποιο πετσοπ κοιταξε αυριο για καποια ειδικη τροφη για το εντερο αν δεν βρεις ,τοτε κοτοπουλακι Laughing Laughing
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Αυγ 23, 2012 9:50 pm

αχ μωρε ο καημενούλης. βράσε κοτοπουλάκι με ρυζάκι και βρες απο αύριο κτηνίατρο. αν δεν αλλάξατε φαϊ, τότε μπορεί να τον πείραξε το νερό. δωσε του εμφιαλωμένο. στη γερμανία όλοι εμφιαλωμένο πίνουν.
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Дanae Πεμ Αυγ 23, 2012 10:04 pm

Περαστικά του Κωνσταντίνα!
Με κοτοπουλάκι βραστό & ρυζάκι γλασέ θα φτιάξει. Ίσως είναι και η αλλαγή περιβάλλοντος, ποτέ δεν ξέρεις πώς θα βγει το στρες...
Αν και αυτό με το νερό μπορεί να είναι πιο πιθανό αν πίνει από τη βρύση.
Εγώ έπινα από τη βρύση και στο Μόναχο+στο Βερολίνο χωρίς να με πειράξει.
Дanae
Дanae
Γαταποκρίτρια
Γαταποκρίτρια

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Ν.Ηράκλειο
Αριθμός γατουνίων : 2 μέσα + τα κηπογατάκια μου
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΟΛΑ τα γατομωράκια
Motto : Time spent with cats is never wasted, S.F.
Ημερομηνία Εγγραφής : 23/06/2012
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από FROGK Πεμ Αυγ 23, 2012 11:04 pm

Νερο εμφιαλομενο του εβαλα. Ισως η τροφη. Του εκανα κοτοπουλακι με ρυζακι και ο χαζουλης ξεχωριζει και τρωει μονο το κοτοπουλο. Κρατησα και το νερο απο το ρυζι. Να του το δωσω?
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Πούπσυ Πεμ Αυγ 23, 2012 11:05 pm

FROGK έγραψε:Νερο εμφιαλομενο του εβαλα. Ισως η τροφη. Του εκανα κοτοπουλακι με ρυζακι και ο χαζουλης ξεχωριζει και τρωει μονο το κοτοπουλο. Κρατησα και το νερο απο το ρυζι. Να του το δωσω?

Ναι!
Πούπσυ
Πούπσυ
Gatus Paranoicus
Gatus Paranoicus

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 53
Τόπος : Γαλημάτα
Αριθμός γατουνίων : Η Πούπσυ και ο Τζέρυ στο σπίτι... και η αδεσποτούλα Λούσυ στην πυλωτή!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Βροχερός αλλά χωρίς κρύο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τον ΑΙΜΙΛΙΟ!!!! και τον Κανελλάκο!
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/01/2009
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_coffee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από FROGK Πεμ Αυγ 23, 2012 11:07 pm

Ευχαριστω κοριτσια. αυριο θα ψαξω πετ σοπ για κροκετες και αν συνεχιστει θα ψαξω για κτηνιατρο.
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Διάρροια - Σελίδα 2 Empty Απ: Διάρροια

Δημοσίευση από Δ² Δευ Αυγ 27, 2012 4:17 pm

Tελικά είναι καλά ο μικρός; tiletheatis
Δ²
Δ²
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/04/2012
Mood : Διάρροια - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης