gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

+10
πατουσακια
Gatoplikti
kat-cats
ZIZIKOS
dagger
marina289
Lina
LAROGATA
crispyfelinagr
Leviathan
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Lina Πεμ Σεπ 10, 2015 2:11 pm

No

rainbow rainbow rainbow
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Σεπ 10, 2015 3:09 pm

Δεν υπάρχουν λόγια.... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Gatoplikti Πεμ Σεπ 10, 2015 3:18 pm

Πράγματι ειναι σοκαριστικο το οτι έγινε αυτή την χρονική στιγμή αυτο το πράγμα....... No No No

rainbow
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Σεπ 10, 2015 3:47 pm

Λοιπαμαι πολύ Sad Sad Sad Κατι πρεπει να κανουμε με αυτά τα σκυλια, δεν είναι κατασταση αυτή... Η φυλοζωικη δεν μπορει να κανει τιπ;;;
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Σεπ 10, 2015 5:55 pm

Κατανοώ ότι είναι πολλά τα περιστατικά, αλλά ένα τυφλό γατάκι που αποφασίζουμε να προωθήσουμε δεν το αφήνουμε έξω, σε απροστάτευτο περιβάλλον..

Σίγουρα δεν μπορούμε να τα φιλοξενήσουμε όλα, ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε κανείς, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις επιβάλλεται.
Κρίμα.
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Leviathan Πεμ Σεπ 10, 2015 6:57 pm

Για να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα....

Ο μικρός καταρχήν δεν ήταν σε απροστάτευτο χώρο. Ήταν σε περιφραγμένο χώρο, και ότι έγινε, έγινε κατά πάσα πιθανότητα από δεσποζόμενα σκυλιά. Εκτός αν τα αδέσποτα μάθανε να ανοίγουν και πόρτες.

Πραγματικά, από την πρώτη στιγμή που τον είδα, ήθελα να τον φιλοξενήσω, ξέρω πως συνήθως το να προωθείς γατάκια που είναι έξω, έχει άσχημο τέλος.
Αλλά. Δεν υπάρχει χώρος, χρήματα, κτλπ κι έχω μια γάτα άρρωστη που δεν πρέπει να στρεσάρεται καθόλου.
Παρόλαυτα, όπως είπα και στη Μαρίνα από το τηλέφωνο, μετά τις χτεσινές βροχές, σήμερα πήγα να τον πάρω...πριν λίγα 24ώρα μόλις ανέβηκε η αγγελία, και πάλι μετά από παρότρυνση (ανέβηκε η αγγελία, εννοώ).

Επίσης, επειδή δέχτηκα ένα τηλεφώνημα ότι τάχα μου βάζω αγγελίες για να τραβήξω την προσοχή (λολ) και μόλις βρεθεί σπίτι εξαφανίζω τα γατιά (όπως υποτίθεται πως έγινε με τον Ήλιο και τον Καλτσόνε) θα πω μόνο πως όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν τι άνθρωπος είμαι. Για όσους δεν με ξέρουν και θέλουν ''αποδείξεις'', μπορώ να ζητήσω τη νεκροψία του Ήλιου και έχω φωτογραφίες του Νίο σημερινές. Απλά δεν ήθελα να τις ανεβάσω και να γυρίσει και κανενός άλλου το στομάχι ανάποδα.

Αυτά.

Το αγοράκι τώρα ξεκουράζεται δίπλα στον Ήλιο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Leviathan στις Πεμ Σεπ 10, 2015 7:05 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : .)
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από crispyfelinagr Πεμ Σεπ 10, 2015 7:42 pm

Leviathan έγραψε:Για να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα....

Ο μικρός καταρχήν δεν ήταν σε απροστάτευτο χώρο. Ήταν σε περιφραγμένο χώρο, και ότι έγινε, έγινε κατά πάσα πιθανότητα από δεσποζόμενα σκυλιά. Εκτός αν τα αδέσποτα μάθανε να ανοίγουν και πόρτες.

Πραγματικά, από την πρώτη στιγμή που τον είδα, ήθελα να τον φιλοξενήσω, ξέρω πως συνήθως το να προωθείς γατάκια που είναι έξω, έχει άσχημο τέλος.
Αλλά. Δεν υπάρχει χώρος, χρήματα, κτλπ κι έχω μια γάτα άρρωστη που δεν πρέπει να στρεσάρεται καθόλου.
Παρόλαυτα, όπως είπα και στη Μαρίνα από το τηλέφωνο, μετά τις χτεσινές βροχές, σήμερα πήγα να τον πάρω...πριν λίγα 24ώρα μόλις ανέβηκε η αγγελία, και πάλι μετά από παρότρυνση (ανέβηκε η αγγελία, εννοώ).

Επίσης, επειδή δέχτηκα ένα τηλεφώνημα ότι τάχα μου βάζω αγγελίες για να τραβήξω την προσοχή (λολ) και μόλις βρεθεί σπίτι εξαφανίζω τα γατιά (όπως υποτίθεται πως έγινε με τον Ήλιο και τον Καλτσόνε) θα πω μόνο πως όσοι με ξέρουν, γνωρίζουν τι άνθρωπος είμαι. Για όσους δεν με ξέρουν και θέλουν ''αποδείξεις'', μπορώ να ζητήσω τη νεκροψία του Ήλιου και έχω φωτογραφίες του Νίο σημερινές. Απλά δεν ήθελα να τις ανεβάσω και να γυρίσει και κανενός άλλου το στομάχι ανάποδα.

Αυτά.

Το αγοράκι τώρα ξεκουράζεται δίπλα στον Ήλιο.





Ε, δεν το πιστεύω Shocked
Θεωρούν ότι βρίσκεις σπιτάκι και μετά τα εξαφανίζεις;! Shocked

Εγώ στη θέση σου θα νευρίαζα πολύ.

Να κάνεις τόση δουλειά με τα γατάκια, να έχεις άρρωστη γάτα, να προσπαθείς να τα προλαβαίνεις όλα και να έρχεται να σου λέει κάποιος ότι θες να  τραβήξεις την προσοχή!

Τώρα, με τον Νίο, λυπάμαι πολύ, ξανά Sad
crispyfelinagr
crispyfelinagr
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Αριθμός γατουνίων : -
Motto : Tomorrow everything's gonna be better
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/09/2013
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Σεπ 10, 2015 8:52 pm

Δεν ζήτησα κάποια απόδειξη, ούτε κρίνω το "έργο" κανενός.
Όπως είπα, ο καθένας κάνει ότι μπορεί και δεν έχω άγνοια των χρημάτων και της προσωπικής ενασχόλησης που απαιτεί η φιλοξενία και η φροντίδα αδέσποτων, οπότε όσα έγραψα δεν τα έγραψα ελαφρά τη καρδία.

Διαβάζω ένα περιστατικό και λόγω της ιδιαιτερότητάς του θεωρώ ότι θα μπορούσαν να είχαν γίνει καλύτεροι χειρισμοί.

Αυτό το πλασματάκι είχε μια ευκαιρία να ζήσει μια καλή ζωή και πέθανε φριχτά.
Τώρα, αν αυτό συνηθίζεται, τι να πω και εγω..
Μάλλον δεν έχω "συνηθίσει" ακόμα τον θάνατο.
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Σεπ 11, 2015 2:48 am

Με συγχωρειτε παδια που θα παρέμβω αν και καθολου δεν μου αρέσει, αλλα επειδη πολλες φορες διαβάζω παρομοια σχολια, θεωρω  οτι πρέπει να έχουμε σφαιρικη γνώση για κάτι, πριν εκφράσουμε αποψη, ακομα και αν η λογικη σκέψη μας οδηγει σε συγκεκριμένα συμπεράσματα.

Μαρια μου, στην συγκεκριμενη περιπτωση, ΔΕΝ μπορούσε να γινει κανένας χειρισμος απο την Πηνελοπη, για πολλους και διάφορους συγκεκριμένους λογους.  Αν θέλεις ο χειρισμος που μπορουσε να γινει, ήταν να μπει μια αγγελια ακομα και έτσι, απο το να μην μπει καθολου.
Και δεν έχω μιλήσει με την Πηνελοπη καθολου για λεπτομέρειες σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα. Γνωριζω πως λειτουργει και κατα την αποψη μου ισως θα έπρεπε να σταματησει πλέον αυτο που κάνει, τουλάχιστον σε αυτο το βαθμο, υπερβαινοντας κατα πολυ τον εαυτο της.
Οταν συμφωνούμε οτι καποιος κάνει οτι μπορει, αλλα του επισημανουμε οτι έπρεπε να χειριστει το θέμα διαφορετικα ενω δεν μπορουσε, τοτε βρισκομαστε σε μια αντίφαση ή πιστεύουμε οτι δεν έκανε οτι μπορεσε και θα έπρεπε να κάνει περισσοτερα. Προφανως και ειναι αυτονοητο, τουλάχιστον για το συγκεκριμένο άτομο, οτι ένα τυφλο γατάκι ειναι πιο ευαισθητο.

Προφανως και δεν συνηθιζεται ο θανατος αθώων ψυχών, αλλα τι μπορει να κάνει ένας ανθρωπος απεναντι σε τοσα παρομοια περιστατικα? Θα πρέπει να αισθάνεται υπεύθυνος για οτι αδέσποτο κυκλοφορει επειδη αυτος ο άνθρωπος τυχαινει να ασχολειται με αυτα ?
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Mau Παρ Σεπ 11, 2015 3:28 am

Κριμα το μικρακι.. πιστευω οτι ο Θεος ετσι θελησε να το εχει κοντα του.. κ απ το να εφευγε νωριτερα χωρις να εχει γνωρισει χαδι τωρα εφυγε και εστω ενιωσε μια ζεστασια.. οσα κανετε ολες σας , γιατι παρακολουθω τις ιστοριες σας , ειναι θεαρεστα κ κανεις αλλος δε σας φτανει ουτε στο μικρο σας δαχτυλο.. δεν εχει τιποτ αλλο σημασια..
Mau
Mau
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Περαμα - Πειραιας
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιρακι
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/11/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από houlieta Παρ Σεπ 11, 2015 8:38 am

Ναι, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω σφαιρική γνώση και άποψη στο θέμα υιοθεσίες και αδέσποτα.

Πηνελόπη συγνώμη, ένιωσα ότι έπρεπε να σου γραψω αυτά που έγραψα για να αποτραπούν άλλα τετοια περιστατικά.
Αγνόησέ τα όλα.

Καλημέρα.
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Σεπ 11, 2015 10:45 am

Μαρια μου,νομιζω οτι το υφος που χρησιμοποιησα δεν ηταν για να θιξω τον οποιοδήποτε και αυτο που προσπαθώ να πω ειναι απλο.
Οταν λέω σφαιρικη γνώση, εννοώ να γνωριζει κανεις και τις δύο πλέυρες του νομισματος, στην συγκεκριμένη περιπτωση, μιλώ για την Πηνελοπη και το γιατι δεν μπορεσε να λειτουργήσει διαφορετικα.

Μιλωντας γενικα και ειδικα στην εποχή που ζούμε, οπου η μια ομαδα ανθρώπων στρέφεται εναντιον μιας άλλης πολλές φορες, αυτο που ειπα παραπάνω ειναι κάτι που  που πιστεύω ακραδαντα και το πιστευα πάντα.

Καλημέρα και απο μένα.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Ηρακλένια Παρ Σεπ 11, 2015 11:45 am

Gatoplikti έγραψε:ισως θα έπρεπε να σταματησει πλέον αυτο που κάνει, τουλάχιστον σε αυτο το βαθμο, υπερβαινοντας κατα πολυ τον εαυτο της

+1
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από marina289 Παρ Σεπ 11, 2015 12:00 pm

Είμαι σε θέση να γνωρίζω κάποια πράγματα παραπάνω (ίσως αυτά που περιγράφει η γατόπληκτη σαν "σφαιρική άποψη") και παρόλα αυτά συμφωνώ με την Χουλιέτα... και ίσως και κάποιες "λεπτομέρειες" παραπάνω, που μερικές φορές βαραίνουν πιο πολύ και απο την "σφαιρικότητα" κάποιων πραγμάτων.
Το εκφράζω απλά και μόνο γιατί αισθάνομαι ότι θα ήταν άδικο για την Χουλιέτα να μην το εξέφραζα αφού αισθάνομαι ακριβώς όπως εκείνη,και με καμία διάθεση λαϊκού δικαστηρίου.
Το τί θεωρεί κάποιος λεπτομέρεια , σφαιρικότητα , ακόμα και "ατυχία" είναι τελείως υποκειμενικό.


marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από dagger Παρ Σεπ 11, 2015 12:05 pm

Ηρακλένια έγραψε:
Gatoplikti έγραψε:ισως θα έπρεπε να σταματησει πλέον αυτο που κάνει, τουλάχιστον σε αυτο το βαθμο, υπερβαινοντας κατα πολυ τον εαυτο της

+1

Συμφωνώ κι εγώ με αυτό.
Πιστευω οτι πρεπει να ξεκουραστει και να αφοσιωθει για ενα μεγαλο χρονικό διάστημα στην αλάσκα που την χρειάζεται τόσο μα τόσο πολύ.


dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από crispyfelinagr Παρ Σεπ 11, 2015 12:21 pm

dagger έγραψε:
Ηρακλένια έγραψε:
Gatoplikti έγραψε:ισως θα έπρεπε να σταματησει πλέον αυτο που κάνει, τουλάχιστον σε αυτο το βαθμο, υπερβαινοντας κατα πολυ τον εαυτο της

+1

Συμφωνώ κι εγώ με αυτό.
Πιστευω οτι πρεπει να ξεκουραστει και να αφοσιωθει για ενα μεγαλο χρονικό διάστημα στην αλάσκα που την χρειάζεται τόσο μα τόσο πολύ.




Η Αλάσκα χρειάζεται την Πηνελόπη, και επίσης οι άλλες γάτες την στρεσάρουν, κάτι που δεν πρέπει να συμβαίνει τώρα, που είναι τόσο άρρωστη.
Εγώ θα συμφωνήσω με την Γατόπληκτη, αλλά δεν σημαίνει πως έχω δίκιο, καθώς δεν έχω "σφαιρική γνώση" του γεγονότος με τον Νίο.
crispyfelinagr
crispyfelinagr
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Αριθμός γατουνίων : -
Motto : Tomorrow everything's gonna be better
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/09/2013
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Leviathan Παρ Σεπ 11, 2015 12:24 pm

Καταρχήν... ήταν ατυχής η έκφραση μου, πρώτον.
Λέγοντας συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, εννοείται πως δεν μιλούσα για το θάνατο. Ο θάνατος, οποιουδήποτε πλάσματος, απλά δεν είναι κάτι που μπορείς να 'συνηθίσεις'.
Μιλούσα για το πως τελευταία κάνω σχέδια και χαλάνε την τελευταία στιγμή, από τα σημαντικότερα ως τα ελάχιστα σημαντικά.

Ατυχής επιλογή λέξεων, προφανώς.

Έχετε δίκιο, εφόσον είχε βρεθεί σπιτάκι, κι εφόσον ηδη φιλοξενούσα την Αριγκάτο, έπρεπε να τον είχα πάρει σπίτι κατευθείαν τον μικρό. Τι ένα, τι δύο, πάλι θα ένιωθε στρες η Αλάσκα.
Δεν το έκανα, και φταίω γιαυτό.
Επίσης δεν έπρεπε να τον προωθήσω αν δεν βρισκόταν κάτι πιο ασφαλές τουλάχιστον.

Δεν υπάρχουν δικαιολογίες.
Αυτά κι από μένα.
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από marina289 Παρ Σεπ 11, 2015 12:44 pm

Πηνελόπη όλοι έχουμε κάνει λάθη... και όλοι θα ξανακάνουμε...

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Σεπ 11, 2015 12:49 pm

Παρόλο που νοιώθω ότι το τραβήξαμε το θέμα και λέω "το τραβήξαμε" γιατί πλέον το ΚΑΚΟ έχει γίνει και δεν αλλάζει έχω να πώ ότι
η απάντησή μου Πηνελόπη στην "ατυχή" εκφρασή σου όπως λές δεν αφορά ούτε την απώλεια του μικρού ούτε τον ίδιο το θάνατο.
Το απορρίπτω "προσωπικά" ως έκφραση, ως δόγμα ως τρόπο σκέψης.

Δυστυχώς ότι κι αν έγινε αυτό δεν αλλάζει το αποτέλεσμα και η προσωπική μου γνώμη είναι ότι κανείς δε μπορεί ή δεν έχει αν θές το δικαίωμα να ρίξει ευθύνες σε κανένα.
Ο καθένας ασχολείται με το τρόπο του και με όποιο μέσο χρηματικό ή πρακτικό μέσο μπορεί. Λάθη γίνονται από όλους και ΠΑΝΤΑ θα γίνονται είναι αν θές ο νόμος της ζωής και δεν τον λέω κι εγω "ελαφρά τη καρδία".

Επίσης επειδή όσοι σε ξέρουμε στο φόρουμ ξέρουμε  τι άνθρωπος είσαι, ΔΕΝ θέλω να φανταστώ ότι αυτά τα "τηλεφωνήματα" που δέχτηκες ήταν από κάποιον ανάμεσά μας.

Εύχομαι μόνο για όλους μας και σε κάθε τέτοιου είδους μελλοντική προσπάθεια να μην υπάρξει άλλο τέτοιο περιστατικό.

Αυτά κι από μένα
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Σεπ 11, 2015 1:08 pm

Και εγω ελπιζω τα τηλεφωνα που εγιναν στην Πηνελοπη να μην ηταν απο εδω μεσα ,γιατι θα ηταν αχαρακτηριστο.Ας το κλεισουμε εδω το θεμα,λαθη κανουμε ολοι και η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες ξεφευγουμε και απ΄τα ορια μας ,δεν ειμαστε θεοι για να κανουμε και να τα προβλεπουμε ολα,δυστυχως πολλες φορες γινονται πραγματα που ουτε καν μπορεις να τα φανταστεις.Και αυτο γινεται παντου ,ακομη και αν εχεις ενα παιδι,ποτε δεν μπορεις να το προστατευσεις πληρως,εκτος και αν το βαλεις στη γυαλα. tafos
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Ηρακλένια Παρ Σεπ 11, 2015 1:30 pm

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω. Απλώς θα ήθελα να διευκρίνησω - εντελώς καλοπροαίρετα, το τονίζω - αυτό στο οποίο συμφώνησα με την Αθανασία. Λοιπόν, πιστεύω πως δε μπορούμε να ασχολούμαστε με τα πάντα και να τα κάνουμε τέλεια. Εδώ και καιρό παρατηρούσα ότι οι αγγελίες τις Πηνελόπης - ας μου επιτραπεί η έκφραση - ξεφύτρωναν σαν τα μανιτάρια. Όταν λοιπόν αναλαμβανεις πολλές υποχρεώσεις, πιέζεσαι και περισσότερο. Όταν οι υποχρεώσεις σου ξεπερνούν τα όριά σου, θολώνει η κριτική σου σκέψη και ικανότητα και μοιραία υποπέφτεις σε λάθη, και μερικές φορές λάθη που δε μπορείς να διορθώσεις πια. Μπορείς όμως πάντα να παραδεχτείς ότι δεν είσαι μηχανή κι ότι οι δυνάμεις σου φτάνουν έως "εκεί". Η ενασχόληση με τα αδέσποτα θα πρέπει να γίνεται από και με αγάπη, αλλά και με συνείδηση των ορίων στα οποία μπορεί κανείς να φτάσει. Με άλλα λόγια εθελοντικά και όχι σε "επαγγελματικό" επίπεδο. Κι επειδή μπορεί να παρεξηγηθεί αυτή μου η έκφραση, απλώς τη χρησιμοποιώ για να τονίσω την υπερβολή την οποία παρατηρούσα τελευταία. Είναι καλύτερα να ασχολείσαι με 5 αδέσποτα, τα πιο αδύναμα και με τις περισσότερες ανάγκες ίσως, και να τα φροντίζεις καλά, χωρίς να χάνεις τον εαυτό σου, παρά με όλα όσα βρίσκονται στο δρόμο σου και να ρισκάρεις να χάσεις το μπούσουλα.
Αυτά κι από μένα.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Μαριάννα Παρ Σεπ 11, 2015 8:18 pm

Πηνελόπη μου μόλις το διάβασα και λυπάμαι πάρα πολύ... κι εγώ σου είχα γράψει κάποτε ότι πρέπει να μάθουμε να βάζουμε όρια στους εαυτούς μας, όσο δύσκολο και να μας είναι αυτό... ΑΛΛΑ πιστεύω ότι πρέπει πρώτα ο καθένας μας να ξεστραβώσει τη πάρτη του και κάνουμε μάθημα στους άλλους αργότερα(με λίγα λόγια να βλέπουμε το παλούκι στο μάτι μας κι όχι μόνο την αγκίθα στο μάτι του απέναντι). Από την άλλη όσοι δεν έχουν βρεθεί ποτέ στη θέση του απέναντι, καλά θα κάνουν κατά τη γνώμη μου να μην έχουν άποψη καν κι όχι απλά να κόψουν το μάθημα. Προσωπικά δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση να ήταν το τηλεφώνημα από κάποιον από εδώ μέσα. Έχω παρατηρήσει 1-2 άτομα που εμφανίζονται σε κάθε ποστ μόνο για να "δασκαλέψουν", να ειρωνευτούν (συνήθως μεταξύ σοβαρού και αστείου-και καλά), να την πουν στον άλλο κλπ κλπ...
Μαριάννα
Μαριάννα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα.
Αριθμός γατουνίων : Περισσότερα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γάνοιξη, Γατοκαίρι, Γατόπωρο, Γειτώνας...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κάθε γατεργάρης στον γάτο του..
Motto : Το σύμπαν συνουσιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2011
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Ηρακλένια Σαβ Σεπ 12, 2015 12:16 am

Κάνεις ένα τεράστιο λάθος Μαριάννα. Ζητάς από τους άλλους να μην κρίνουν, την ίδια στιγμή που εσύ η ίδια κρίνεις τους άλλους με τον πιο επιθετικό και απόλυτο - στα όρια της αγένειας - τρόπο και μάλιστα βάζεις στον κόσμο ταμπέλες, με βάση το ποιός έχει βρεθεί και ποιός όχι στη θεση του ενός και του άλλου. Και πού ξέρεις εσύ πού έχει βρεθεί, τι έχει ζήσει και τι έχει κάνει ο καθένας για να του επιτρέπεται ή να απαγορεύεται να έχει γνώμη; Και πώς είσαι σίγουρη ότι κάποιοι που επιφανειακά δε βοηθούν (με την - λανθασμένη - λογική ότι δεν περιθάλπτουν αδέσποτες γάτες και δεν τις προωθούν για υιοθεσία) δε βάζουν το λιθαράκι τους με όποιο άλλο μέσο μπορεί να διαθέτουν, γιατί τα πονάνε και νοιάζονται για αυτά τα πλάσματα, χωρίς όμως να βγάζουν τελάλη;
Μιλάς για παλούκια και ακίδες και "μαθήματα", ενώ τόσο καιρό εδώ μέσα δεν έχεις ακόμα καταλάβει ότι όλοι έχουμε συνείδηση των λαθών που έχουμε κάνει και θα κάνουμε κι όλοι ειμαστε λίγο δάσκαλοι και πολύ μαθητές. Ο καθένας έχει πολλά να μάθει από τους αλλους - και βάζω πρώτο τον εαυτό μου - αλλά πιθανότατα και να έχει κάτι να "διδάξει", αφού το θέτεις σε επίπεδο "μαθήματος". Αν θέλεις, όλη η ζωή είναι ένα μάθημα. Και όχι, δε θα κάθομαι να μοιρολαγάω εις τον αιώνα των αιώνων για μια ψυχή που έφυγε από λάθος, αμέλεια, παράληψη, παράβλεψη, πνευματική και σωματική κούραση εκείνου που το φρόντιζε κι ό,τι άλλο. Δε θα τη φερω πισω έτσι και δε θα βοήθησω έτσι να μη χαθούν κι άλλες. Θα πω τη γνώμη μου ακόμα κι αν κάποιοι νομίζουν ότι "δε δικαιούμαι δια να ομιλώ" ακόμα κι αν πέφτω έξω, γιατί μόνο έτσι θα γίνει ΔΙΑΛΟΓΟΣ κι ίσως βγει κάτι καλό, ίσως αλλάξει κάτι για εμένα, για εσένα, για εκείνο τον άνθρωπο και για όλους και για τις επόμενες ψυχές που θα βρεθούν στην ανάγκη μου/σου/του/των. Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι πως με μια γνώμη δεν κρίνεται ένας άνθρωπος στο σύνολό του, αλλά μια μεμονωμένη πράξη του, δυο πράγματα που εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους.
Όσο για το τηλεφώνημα; Δεν έχω ιδέα ποιός μπορεί να το έκανε και με ποιά ιδιότητα και σε τελική ανάλυση δε γνωρίζω και πώς μπορεί να οδηγήθηκε σε κάτι τέτοιο η κουβέντα, ούτε και με ποιά μορφή μπορεί να ειπώθηκε. Και δε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία να αρχίσω να υποψιάζομαι τους συνφορουμίτες μου, γιατί ΑΥΤΟ είναι λαϊκό δικαστήριο και το βρίσκω το ίδιο αισχρό και άδικο με την κατηγορία την ίδια που αποδόθηκε, σε ένα άτομο που θέλω να πιστεύω πως ό,τι κάνει το κάνει γιατί έχει ΚΑΛΗ και ΑΓΝΗ καρδιά, που ίσως παρασύρθηκε και απέτυχε να βάλει όρια στον εαυτό της, κι ΟΧΙ γιατί προσπαθεί, έστω και υποσυνείδητα, να γεμίσει τα ψυχολογικά κενά της, να τραβήξει την προσοχή ή να ξεσπάσει κάποια παράνοια.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Σεπ 12, 2015 8:49 am

ηρακλένια μου όπως πάντα με κάλυψες. Εμένα πάλι με ενοχλούν αυτοί που αποφεύγουν να παίρνουν θέση, και Μαριάννα μου όπως έχεις καταλάβει και υπονοείς, δεν έχω επιλέξει να είμαι ανάμεσα σε αυτούς. Όταν αποφασίζω να γίνω γλυκούλα , σίγουρα θα γίνω και πιο αρεστή σε κάποιες Μαριάννες , αλλά θα είμαι ένας ακόμα στρουθοκάμηλος, φοβούμενος μην δυσαρεστήσει και τσαλακώσει κάποιους.
Επίσης , καλό είναι να ξεχωρίζεις ποιοί ψέγουν κακοπροαίρετα και επειδή απλά γουστάρουν να κουνάνε δάχτυλο, και ποιοί το κάνουν για να βγει κάτι απο όλο αυτό.Στη ζωή μου κάποιοι από τους πιο αγαπημένους μου είναι και εκείνοι που μου έχουν πει και τα πιο δυσάρεστα πράγματα, αλλά με την καλύτερη πρόθεση.
Για μένα το βασικό δεν είναι η "κριτική", -που δεν θα την αποκαλούσα κριτική, αλλά εκφορά άποψης- , αλλά η πρόθεση.
Η Πηνελόπη καταλαβαίνει και ξέρει.
Τώρα ότι μπαίνει κεντρικό θέμα στην κορνίζα μου το ποιός και απο πού μπορεί να πήρε τηλέφωνο μου κάνει λίγο "να 'χαμε να λέμε". Χέστηκα ποιός μπορεί να πήρε τηλέφωνο, δεν ασχολούμαι με κακοήθεις και μικρόψυχους ανθρώπους ούτως ή άλλως.
υγ δεν επανέρχομαι στη συζήτηση. ηρακλένια,χουλιέτα, ραντεβού σε άλλα θέματα για να.. " "δασκαλέψουμε"-ειρωνευτούμε-και να την πούμε στον άλλο". happy2

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από houlieta Σαβ Σεπ 12, 2015 9:41 am

Θα έρθω σε κάνα δίμηνο, πρώτα πάω να καπνίσω 3 κιλά μπάφους γιατί θέλω να μπορώ να έχω άποψη για το θέμα "ναρκωτικά".


Έχει επεξεργασθεί από τον/την houlieta στις Σαβ Σεπ 12, 2015 11:46 am, 1 φορά
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από dagger Σαβ Σεπ 12, 2015 11:35 am

Διαβαζω και ξαναδιαβαζω το θεμα και δεν εχω καταλαβει τι παθατε.
Εγινε μια στραβη η οποία ειτε μπορόυσε να εχει αποφευχθεί είτε όχι το γεγονός παραμένει πως το γατάκι πεθανε.
Αυτο δεν αλλάζει.
Όπως δεν αλλάζει και το ότι δεν μπορούμε να σωσουμε ΟΛΑ τα γατάκια του κόσμου , ούτε να υιοθετηθούν όλα .
Καποια θα σωζονται , καποια θα χανονται , καποια θα καταληγουν σε αποθηκες να κυνηγανε ποντικια.

Ειπαμε μια γνωμη , μια αποψη , ειτε γιατί έχουμε μιλήσει με την Πηνελόπη και κάτι παραπάνω ξέρουμε/κάτι παραπάνω μας έχει πει , είτε επειδή λόγω εμπειρίας έχουμε επισημάνει κάποιες διαρροές στα στεγανά που πρέπει να έχει κάποιος ο οποίος κάνει αυτό που κάνει η Πηνελόπη.
Αυτό δεν μας καθιστά στην αντίπερα όχθη , ούτε και μας απαγορευει να εχουμε/εκφερουμε την αποψη μας.
Οι σποντες , οι ειρωνείες , οι μπηχτες , η αγένεια και οι προσβολές δεν ωφελούν κανένα .

Αυτα και τελος απο εμένα.






dagger
dagger
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 62
Τόπος : Δάφνη - Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16 και τέλος
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : όλες τις εποχές .... με μια αδυναμία στον χειμώνα
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : τώρα πια κανένα ...έκλεισα σαν γατομάνα
Motto : follow your dream
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2015
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Μαριάννα Σαβ Σεπ 12, 2015 12:18 pm

Σοκαρίστηκα με το πόσοι έχουν τη μύγα Shocked Ένα άτομο είχα κατά νου, 3 θίχτηκαν. Και δε μπορώ να καταλάβω δηλαδή με ποία λογική γράψατε τόσο ωραία κειμενάκια για να μου αποδείξετε ότι εσείς έχετε δικαίωμα άποψης, αλλά προφανώς εγώ όχι. Συγνώμη που τόλμησα να πω κι εγώ μια φορά την άποψη μου θα γίνω γλυκούλα κι εγώ για να αρέσω σε κάποιες Μαρίνες (όπως μου έγραψες κι εσύ Smile ). Τέλος κι από εμένα.
Μαριάννα
Μαριάννα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα, Ελλάδα.
Αριθμός γατουνίων : Περισσότερα.
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γάνοιξη, Γατοκαίρι, Γατόπωρο, Γειτώνας...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Κάθε γατεργάρης στον γάτο του..
Motto : Το σύμπαν συνουσιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/06/2011
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_smoke

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από Ηρακλένια Σαβ Σεπ 12, 2015 12:26 pm

Θα μπορούσες να το κατονομάσεις από την αρχή το άτομο που είχες κατά νου και να απευθυνθείς σε αυτό, χωρίς να ρίχνεις βέλη γενικά κι αόριστα. Έτσι θα απέφευγες και τις "μύγες". Επίσης καλά θα έκανες να προσέχεις τη γλώσσα σου γιατί μιλάς πολύ άσχημα.
Θα ήθελα ακόμα να μου δείξεις πού γράφτηκε ότι εσύ δεν έχεις δικαίωμα γνώμης.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 Empty Απ: Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι.

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Σεπ 12, 2015 1:14 pm

Μαριάννα έγραψε:Έχω παρατηρήσει 1-2 άτομα που εμφανίζονται σε κάθε ποστ μόνο για να "δασκαλέψουν", να ειρωνευτούν (συνήθως μεταξύ σοβαρού και αστείου-και καλά), να την πουν στον άλλο κλπ κλπ...

Μαριάννα έγραψε:Σοκαρίστηκα με το πόσοι έχουν τη μύγα Shocked Ένα άτομο είχα κατά νου,

να δεις που περνώντας η ώρα, τα 1-2 άτομα , που έγιναν τελικά 1, θα γίνουν κανένα.  happy2

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Neo, μωρό γατάκι αναζητά επειγόντως σπίτι. - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης