gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

+10
Argyro
Des K
joyinthesky
Kyria Katina
ZIZIKOS
nen
Gatoplikti
Freyja
Ηρακλένια
mpampis_o_sougias
14 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από ExPer Δευ Σεπ 14, 2015 7:41 pm

Gatoplikti έγραψε:Το θέμα του μαγνησιου και φοσφώρου παιζει ένα ρολο και ειδικα το μαγνησιο κοιταμε να ειναι μεχρι 0,1 το πολυ. Ολες αυτες οι τροφές ειναι οκ ως προς αυτο το θέμα.

Εγω θα σου προτεινω αυτο που προτεινω πάντα και δινω στην γάτα μου. Εφοσον κοιταξες ήδη την τροφη της οριτζεν, αλλα σε προβληματιζει και το θέμα του ουροποιητικου θα σου προτεινα την ακανα της ιδιας εταιρειας.

Η ποιοτητα ειναι απο τις καλύτερες, η διαφορα τους ειναι οτι η μεν οριτζεν έχει υψηλη πρωτεϊνη >40% το ιδιο και η applaws.
H ακανα εχει περιπου στο 30 με 35.
Μεταξύ ακανα οριτζεν και apllaws καλυτερες ποιοτικα κατα την γνωμη μου ειναι οι  2 πρωτες.

Τωρα με την τιμη απλα παιζει το εξης. Η applaws εχει την ιδια τιμη ανα κιλο και στην μικρή και στην μεγάλη εφτάκιλη συσκευασια, ενω οι πρωτες δύο στα 2,5 κιλα ειναι πανάκριβες. Η ακανα βεβαια φθηνοτερη. Αν πάρεις 7κιλο θα σου ρθει στα ιδια λεφτα με την applaws.
Θα μπορούσαμε να πούμε, ότι, η Acana, είναι η Light εκδοχή, της Orijen.
ExPer
ExPer
Kitten
Kitten

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Νίκαια
Αριθμός γατουνίων : Ένα Exotic & ένα Persian
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/02/2015
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Σεπ 15, 2015 10:28 am

Δεν θα το λεγα. Και οι 2 έχουν γυρω στο 20% ποσοστο λιπους και οι 2 ειναι δυνατές τροφές. Η διαφορα τους ειναι στην περιεκτικοτητα σε κρέας. Η οριτζεν εχει περισσοτερο κρέας και αρα περισσοτερο ποσοστο πρωτεϊνης πανω απο 40%. Υποτιθεται βέβαια οτι το ζώο θα φαει λιγοτερη ποσοτητα οριτζεν.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από ExPer Τρι Σεπ 15, 2015 6:43 pm

Gatoplikti έγραψε:Δεν θα το λεγα. Και οι 2 έχουν γυρω στο 20% ποσοστο λιπους και οι 2 ειναι δυνατές τροφές. Η διαφορα τους ειναι στην περιεκτικοτητα σε κρέας. Η οριτζεν εχει περισσοτερο κρέας και αρα περισσοτερο ποσοστο πρωτεϊνης πανω απο 40%. Υποτιθεται βέβαια οτι το ζώο θα φαει λιγοτερη ποσοτητα οριτζεν.
Εντάξει... τηρουμένων των αναλογιών!  Τα ευκόλως εννοούμενα, παραλείπονται!
ExPer
ExPer
Kitten
Kitten

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Νίκαια
Αριθμός γατουνίων : Ένα Exotic & ένα Persian
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/02/2015
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από ExPer Κυρ Σεπ 20, 2015 12:43 pm

ExPer έγραψε:
Gatoplikti έγραψε:Δεν θα το λεγα. Και οι 2 έχουν γυρω στο 20% ποσοστο λιπους και οι 2 ειναι δυνατές τροφές. Η διαφορα τους ειναι στην περιεκτικοτητα σε κρέας. Η οριτζεν εχει περισσοτερο κρέας και αρα περισσοτερο ποσοστο πρωτεϊνης πανω απο 40%. Υποτιθεται βέβαια οτι το ζώο θα φαει λιγοτερη ποσοτητα οριτζεν.
Εντάξει... δεν κυριολεκτώ, τηρουμένων των αναλογιών! Τα ευκόλως εννοούμενα...
ExPer
ExPer
Kitten
Kitten

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 49
Τόπος : Νίκαια
Αριθμός γατουνίων : Ένα Exotic & ένα Persian
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/02/2015
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Κυρ Σεπ 20, 2015 3:13 pm

Ναι το κατάλαβα τι εννοεις Smile
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από Kyria Katina Δευ Σεπ 21, 2015 1:15 pm

Kαλησπέρα σε όλους. Εγώ τις άλλαξα τροφή και πήρα την PROFINE KITTEN η οποία κάνει 3.30 τα 300γρ. Ποια είναι η γνώμη σας; fancat
Kyria Katina
Kyria Katina
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/08/2015
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Pregna10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από florans Παρ Οκτ 23, 2015 7:33 pm

Ηθελα να σας ρωτησω κατι σχετικα με την διατροφη των γατιων μου.Εχω τη στειρωμενη γατουλα Μινι που ειναι 9,5χρονων και τα δυο μικρα αρσενικα 4 μηνων.Τους δινω Orijen ,απο το καλοκαιρι για να τρωνε ολα το ιδιο και να μην αλλαζουν πιατα γιατι αυτο εκαναν με τη προηγουμενη τροφη την Pronature που εδινα στη Μινι μου.Σκεφτομαι ομως μηπως πρεπει νααρχισω να δινω στη Μινι μου τροφη για senior;Ειδα στο zooplus μια αγγλικη τροφουλα την James Wellbeloved ,μηπως μπορει να μου πει καποιος αν ειναι ποιοτικα καλη και μπορω να την δινω ως συμπληρωμα στις γατουλες μου μαζι με την Οrijen ;
florans
florans
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 5 Μινι,Γκεραλτ,Μικυ ( Τερεζα και Νταιζη μας κοιταζουν απο ψηλα!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας γιατι χουρχουριζουμε πιο πολυ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολα ειναι πολυ γλυκουτσικα! τα θελω ολα!!
Motto : Αγαπη και ανθρωπια!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/02/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από koneko Παρ Οκτ 23, 2015 7:56 pm

Δεν εχω γατα σε τετοια ηλικια, το μεγαλυτερο ειναι 7.5, αλλα δε νομιζω να του εδινα κατι διαφορετικο οταν θα εφτανε τα 9.5. Συνηθως τα ηλικιωμενα γατια εχουν μεγαλυτερη αναγκη για πρωτεινη γιατι τεινουν να χανουν μυικη μαζα. Επισης καποια ηλικιωμενα γατια τεινουν να παρουσιαζουν προβλημα στα νεφρα οποτε χρειαζονται τροφη χαμηλη σε φωσφορο. Αν η γατα σου δεν εχει προβλημα στα νεφρα, δεν βρισκω λογω να αρχισεις να της δινεις "ειδικη" τροφη. A, επισης senior ειναι απο τα 11-12 και πανω!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από florans Παρ Οκτ 23, 2015 8:20 pm

Δεν εχει προβλημα στα νεφρα μεχρι στιγμης,αυτη που λεω η τροφη εχει για ολες τις ηλικιες  και εχει και για γατες  απο 7 χρονων και πανω απλα λεω να  μην δινω τοσο πολυ πρωτεινη και να δινω αυτην και συμπληρωματικη την Orijen.Γι αυτο ρωταω εσας που εχετε πειρα στις τροφες και ξερεται ποια ειναι καλη η οχι να μου πειτε τη γνωμη σας.
florans
florans
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 5 Μινι,Γκεραλτ,Μικυ ( Τερεζα και Νταιζη μας κοιταζουν απο ψηλα!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας γιατι χουρχουριζουμε πιο πολυ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολα ειναι πολυ γλυκουτσικα! τα θελω ολα!!
Motto : Αγαπη και ανθρωπια!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/02/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από koneko Παρ Οκτ 23, 2015 9:39 pm

Κοιτα, η ποσοτητα της πρωτεινης δεν παιζει τοσο σημαντικο ρολο οσο η ποιοτητα της. Τα ηλικιωμενα ζωα δεν μπορουν να αφομοιωσουν την πρωτεινη τοσο ευκολα και την αποβαλλουν μεσω νεφρων. Η ζωικη πρωτεινη αφομοιωνεται πιο ευκολα, οποτε καλο ειναι να επιλεγεις τροφες πλουσιες σε ζωικη πρωτεινη για να μη δουλευουν πολυ τα νεφρα. Η παραπανω τροφη εχει αρκετα σιτηρα και πιστευω οτι θα επιβαρυνει περισσοτερο το γατι σε σχεση με την orijen ή την acana. Αν με την τροφη που τρωει τωρα δεν υπαρχει προβλημα, δεν βρισκω λογο να την αλλαξεις. \

Τωρα αν νιωθεις καποια ανασφαλεια με την υψηλη πρωτεινη και η παραπανω τροφη σε κανει να νιωθεις καλυτερα, δεν βρισκω καποιο προβλημα στο να δινεις 2 τροφες. Καλουτσικη φαινεται αυτη η αγγλικη, αν και περιεχει αρκετα σιτηρα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από florans Παρ Οκτ 23, 2015 10:47 pm

Περιεχει ασπρο ρυζι ,καστανο ρυζι,γλουτενη αραβοσιτου,πρωτεινη πατατας, υδατανθρακες δεν ειναι αυτοι ,εκτος απο την γλουτενη καλαμποκιου ,αλλα τωρα ειδα οτι περιεχει ανθρακικο ασβεστιο ,τι ειναι αυτο;
florans
florans
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 5 Μινι,Γκεραλτ,Μικυ ( Τερεζα και Νταιζη μας κοιταζουν απο ψηλα!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας γιατι χουρχουριζουμε πιο πολυ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολα ειναι πολυ γλυκουτσικα! τα θελω ολα!!
Motto : Αγαπη και ανθρωπια!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/02/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από nen Σαβ Οκτ 24, 2015 1:15 am

Η δική μου γνώμη είναι να μην της κάνεις αλλαγή σε άλλη ξηρά, αλλά άρχισε να της δίνεις παραπάνω κονσέρβα και λίγο μαγειρευτό αν μπορείς, ώστε να τρώει μικρότερη ποσότητα ξηράς.
nen
nen
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 33
Τόπος : Πάτρα
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Φθινόπωρο.
Motto : Θα πεθάνουμε όλοι
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/11/2014
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_skat10

https://www.facebook.com/judopatras

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από koneko Σαβ Οκτ 24, 2015 8:44 am

florans έγραψε:Περιεχει ασπρο ρυζι ,καστανο ρυζι,γλουτενη αραβοσιτου,πρωτεινη πατατας, υδατανθρακες δεν ειναι αυτοι ,εκτος απο την γλουτενη καλαμποκιου ,αλλα τωρα ειδα οτι περιεχει ανθρακικο ασβεστιο ,τι ειναι αυτο;
ρυζι=υδατανθρακες, ινες και λιγη πρωτεινη
γλουτενη=φυτικη πρωτεινη
ανθρακικο ασβεστιο= CaCO3, συμπληρωμα ασβεστιου (απανταται σε πετρες, τσοφλι αυγου(99%), οστρακοειδη, κτλ).

koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από florans Σαβ Οκτ 24, 2015 10:53 am

nen έγραψε:Η δική μου γνώμη είναι να μην της κάνεις αλλαγή σε άλλη ξηρά, αλλά άρχισε να της δίνεις παραπάνω κονσέρβα και λίγο μαγειρευτό αν μπορείς, ώστε να τρώει μικρότερη ποσότητα ξηράς.




Δεν τρωει κονσερβα ειναι ιδιοτροπη,το καλοκαιρι ετρωγε applaws ,schesir με τονο.Εβραζα κοτοπουλο το ετρωγε.Αλλα δεν θελω να της δινω συνεχεια τονο,δεν κανει καλο.Τωρα δεν τρωει ουτε κοτοπουλο ,ουτε κονσερβα ,αγορασα για τα μικρα της Lillys kitchen,πηρα και για τη Μινι ,το μυριζει και φευγει.Δεν θελω να αλλαξω ξηρη τροφη θελω να βρω μια να συμπληρωνω.
florans
florans
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 5 Μινι,Γκεραλτ,Μικυ ( Τερεζα και Νταιζη μας κοιταζουν απο ψηλα!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας γιατι χουρχουριζουμε πιο πολυ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολα ειναι πολυ γλυκουτσικα! τα θελω ολα!!
Motto : Αγαπη και ανθρωπια!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/02/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από koneko Σαβ Οκτ 24, 2015 8:26 pm

Αφησε την να πεινασει και θα δεις τι ωραια θα αρχισει να τρωει απο ολα.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Οκτ 26, 2015 2:07 pm

Και γω θα ελεγα να μην αλλάξεις την τροφη.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από florans Δευ Οκτ 26, 2015 10:27 pm

Δεν θελω να αλλαξω τη τροφη απλα θελω να τη συμπληρωνω με καποια αλλη ποιοτικη   για να μην τρωνε πολυ πρωτεινη. Smile
florans
florans
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 5 Μινι,Γκεραλτ,Μικυ ( Τερεζα και Νταιζη μας κοιταζουν απο ψηλα!)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας γιατι χουρχουριζουμε πιο πολυ!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολα ειναι πολυ γλυκουτσικα! τα θελω ολα!!
Motto : Αγαπη και ανθρωπια!
Ημερομηνία Εγγραφής : 12/02/2012
Mood : Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Προβληματισμός περί ξηράς τροφής - Σελίδα 2 Empty Απ: Προβληματισμός περί ξηράς τροφής

Δημοσίευση από mia,bella Πεμ Μάης 19, 2016 6:40 pm

Καλησπέρα σε όλους!!Με τη σειρα μου και εγω θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με ποια τροφη να επιλεξω για τα γατουδια μου. Laughing Λοιπον μεχρι τωρα τους εδινα τροφη για kitten royal canin .Τα γατουδια μου είναι 10 μηνων τα 2 και 1 χρονων το ενα.Απο ότι διαβασα στο forum είναι καλυτερο να επιλεγουμε τροφες grain free και ότι για τα αρσενικα υπαρχει πιθανοτητα επιπλοκης του ουροποιητικου αν τα ποσοστα μαγνησιου και ασβεστιου δεν είναι καταλληλα.Θα ηθελα να μου πειτε αν η Αrden grange adult είναι για στειρωμενα γιατι δεν το αναγραφει πανω η αν είναι καλυτερη η Αrden grange light .Επισης ειδα και την applaws αλλα καπου διαβασα ότι είναι δυσκολη στη χωνευση και ουτε αυτή λεει αν είναι καταλληλη για στειρωμενα.Διαβασα και στο forum για την sanabelle ότι είναι καλη.Επιδη εχω μπερδευτη λιγο θα ηθελα την γνωμη σας για το ποια είναι καλυτερη κυριος για τον γατουλη μου που είναι αρσενικος γιατι εχω αγχωθεί πολύ σχετικα με το ουροποιητικο!!Από ότι διαβασα πρεπει να δινουμε και κονσέρβες πρεπει να είναι ειδικες για στειρωμενα εχετε να μου προτείνετε καποια ? Διαβασα ότι ειχατε γραψει και για acana και orijen αλλα είναι πολύ ακριβες!!Θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω αγχωθεί πολύ τωρα που εμαθα για το ουροποιητικο γιατι ο κτηνίατρος δεν μας ειχε αναφερει τιποτα όταν τον στειρωσαμε!! dizzy
mia,bella
mia,bella
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 28
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 16
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/06/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης