gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

+73
grosper
nontask
selefa
Nontas
βερικοκακι 17
psipsa
Mauros Gatos
Stella M.
Nelly@Virginia
purple penguin
gatoulis2009
gatisios
IrenePeace2
ECLAIR
Spiros82
Ταμαρα
purfect
Aigypti-cat
PiperMaru
Merinta
Bookie
LIZA_T
ExPer
Dreamer
YNL
Messy
Φυλλίτσα
florans
ChocolateCat
ΜαύροςΓάτος
Miss_Ψιψίνη
Serenata
μελινάκι
ZIZIKOS
Smokys
neomat
evol
nen
vaso
zoelev
joyinthesky
tia
πατουσακια
Zaxy
Coney-
marina289
Antilkmene
xorxe
Cat Daddy
spyroid
Belatrix Orionis
alex..niaou
Constant1ne
Mary-Fish
purina
kat-cats
tania g
nikos_x
Gatoplikti
astralel
Karamela
maktoumpis
kouix
LAROGATA
f.m123
cyberkill
Ηρακλένια
Τζούλι το Κατσούλι
manolis_oik
rouli726
Μαυρογατος
houlieta
koneko
77 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 30 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Coney- Δευ Νοε 03, 2014 6:40 am

Ο γατος μου ειναι παμφαγο αλλα θέλω να καταληξω σε μια συγκεκριμενη ξηρα τροφη για στειρωμενα. Το λοιπον δοκιμασε την brit care sterilized που ειναι premium τροφη 8,5 ευρω το εναμισυ κιλο την βρηκα στην επαρχια εδω Αθηνα δεν την βρισκω.στην αρχη την ετρωγε μετα τιποτα. Του πηρα opticat lidl για στειρωμενα την τρωει πιο καλα..ομως για να τελειωσει και η προηγουμενη τα ανακατευω.Σακουλακι των 750γρ δεν λεει ...ψαχνω για κατι αλλο,θα δειξει!
Coney-
Coney-
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθηνα
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_playtrain

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Δευ Νοε 03, 2014 12:10 pm

Αυτο το site το γνωριζει κανεις http://voldogfood.com/ ;
Ειναι καλης ποιοτητας οι τροφες; Μου ειπαν κανουν διανομες σε ολη την Ελλαδα και βλεπω οτι εχουν πολυ καλες τιμες! Βγαινει πιο οικονομικα απο την ξηρα τροφη
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Ηρακλένια Δευ Νοε 03, 2014 1:00 pm

Gatoplikti έγραψε:Συγνώμη λιπος στο συκώτι απο κονσέρβα τόνου;
Βάλε αυτο το άρθρο να το διαβάσουμε αν θέλεις.

Εγω πάλι ξέρω οτι δεν κάνει ωμο ψάρι πάνω απο 2 φορές την εβδομάδα .
Κονσέρβα με τονο γατίσια, εγω δινω καθε μέρα σχεδον και ολο ψαρικά γιατι δεν μου τρώει τιποτε αλλο δηλαδη.
Βέβαια σιγα τον τονο που έχουν μέσα, τονο λένε και εχουν αλλα ψαρικα και τονο λιγο.
Επισης οπως λεει και ο Νικος η ανθρώπινη κονσέρβα τονου εχω ακούσει οτι δεν κάνει.
Και τα ψαρικα έχουν και λιγο λιπος, πως κάνουν λιπος στο συκώτι δεν καταλαβαινω.

To έχασα αυτό! Τα ψάρια ίσα ίσα έχουν ω-3 λιπαρά που κάνουν πολύ καλό στο συκώτι, το ανθρώπινο τουλάχιστον, για τις γάτες δε γνωρίζω (αλλά φαντάζομαι...). Απλά επειδή η κονσέρβα τόννου η δική μας περιέχει αρκετά υψηλές ποσότητες υδραργυρου, γι'αυτό είναι καλό να τρώμε με μέτρο. Όσο πιο μεγάλα είναι τα ψάρια τόσο περισσότερο περιέχουν. Με την ίδια λογική το εφαρμόζω και στα γατιά. Επιπλέον τους δίνω τόννο miamor που παλαβώνουν, απ'ό,τι έχω δει δεν είναι πλήρης τροφή, γι'αυτούς τους λόγους τη δίνω 1 το πολύ 2 φορές την εβδομάδα.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Νοε 03, 2014 6:13 pm

Ηρακλένια ευχαριστώ για τις πληροφοριες και παρακαλώ οποιον άλλον γνωριζει για το θέμα ψάρι και συχνοτητα ή εχει καποιο αρθρο να με ενημερώσει γιατι φρίκαρα που το διάβασα. Εγω την έχω πλακώσει στα ψάρια κονσέρβα.  Υδραργυρο φαντάζομαι θα έχουν ολα τα ψαρια που αλιεύονται σε κάποιες περιοχές. Απο κει και πέρα, αν δεν απατώμαι νομιζω έχω διαβάσει οτι δεν κάνει το φρέσκο ψάρι τονος πανω απο 2 φορες την εβδομάδα και η κονσέρβα η δική μας καθολου;

To ερώτηματα λοιπον ειναι...
Οποιοδήποτε μαγειρεμένο και ωμο ψάρι δεν κάνει πανω απο 2 φορές την εβδομάδα ή αυτο ισχύει για το ωμο;
H γατισια κονσέρβα ψάρι κανει συχνά ή οχι.
Το μαγειρεμένο ψάρι κάνει συχνά ή οχι;
O τονος θέλει κάποια ειδική αντιμετώπιση;

Εν τω μεταξύ σου λέει τονο, εγω πήρα την sheba, έχει 4% τονο και το άλλο παλαμιδα.
Προσπαθώ με κάποιο τροπο να της δώσω κατι πέρα απο ξηρά. Δεν τρώει!!! angry2 Τι μοσχάρι παιρνω τι κοτοπουλο τι κιμα τι κονσέρβες τιποτα.
Μονο κοτοπουλο στήθος και αυτο μονο ψητο.
Αν της αφήσω κονσέρβα χωρις ξηρά πλακώνεται και πινει νερο...
Απιστευτο; suicide
Αν δεν φάει ξηρά θα γινει το σώσε.
Το μονο σεζιρ ψαρικά αντε την σιμπα τονο, και καμια γκουρμε που την φοβάμαι.  40γρ την ημέρα. Οσο για το αν ειναι πλήρεις η οχι δεν   εχω  την πολυτέλεια να το κοιτάξω εφοσον δεν τρώει πολλά πράγματα ,αλλα οκ τα παιρνει απο την αcana.

Hρώ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφοριες και περαστικά για το χέρι σου !! mati mati
Οπως καταλαβαινεις και barf θα μαγειρευα αν ειναι κατι που θα το φάει. Το ωμο το φοβάμαι....
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Ηρακλένια Δευ Νοε 03, 2014 6:36 pm

Χμμμ...επειδή η Αγάπη και η Μελίτα έχουν τα ίδια βίτσια με το φαγητό...από τη Σμούζυ κυκλοφορούν και κονσερβούλες με σαρδελίτσες (κανονικές, όχι πατέ και τέτοια) για τις οποίες η δική μας μανδάμ κάνει σαν τρελή...στη δική σας δοκιμάσατε να δώσετε;


υγ. υδράργυρο έχουν περισσότερο τα μεγάλα σε μέγεθος και ηλικία και όσα αλιεύονται σε περιοχές με μόλυνση. Ψάρια ανοιχτής θάλασσας θεωρούνται καλύτερα, αλλά τρέχα γύρευε τι βάζουν στις κονσέρβες (εδώ ταϊζουν σκατά τους ανθρώπους, τις γάτες θα σκεφτούν; )
Επίσης ψάρια ιχθυοτροφείου είναι μια σχετικά ασφαλέστερη εναλλακτική.
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Δευ Νοε 03, 2014 7:09 pm

ψαρι, ειτε ωμο ειτε οχι, δεν θα εδινα πανω απο 2 φορες την εβδομαδα. Απο την μια εχουν πολυακορεστα λιπαρα, αλλα απο την αλλη οταν δινονται σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να προκαλεσουν φλεγμονη στο λιπος και ελλειψη βιταμινης Ε. Τα ψαρια ειναι επισης υψηλα σε μαγνησιο, οποτε οσοι το φοβουνται εχουν εναν ακομα λογο να τα αποφευγουν.

Διαφωνω για τα ψαρια ιχθυοτροφειου. Ειναι γεματα PCBs, τοξινες, αντιβιωτικα και τρεφονται με καλαμποκι ή/και σογια και πολλες φορες ειναι χαμηλοτερα σε ω3. Να φανταστειτε οτι στον σολωμο ιχθυοτροφειου προσθετουν χρωστικες ουσιες στην τροφη του για να παιρνει το κρεας του το χαρακτηριστικο πορτοκαλι χρωμα. Η σαρδελλα πιστευω ειναι πολυ καλη επιλογη!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Ηρακλένια Δευ Νοε 03, 2014 7:29 pm

Δεν ξέρω πολλά επάνω στο θέμα της ιχθυοκαλλιέργειας, αλλά ίσα ίσα, που για τοξίνες και βαρέα μέταλλα "κατηγορούνται" τα πελαγίσια ψάρια. Το "σχετικά ασφαλέστερη εναλλακτική" πήγαινε στο γεγονός ότι μπορεί είτε να χρησιμοποιούνται φάρμακα για να αυξήσουν την παραγωγή, είτε τα νερά να είναι μολυσμένα, σιγουρα όχι περισσότερο όμως από τη θάλασσα. Τις πληροφορίες αυτές τις έχεις γενικά για ό,τι αφορά την ιχθυοκαλλιέργεια ή "ειδικά" για την Αμερική; Γιατί για ευρωπαϊκές ιχθυοκαλλιέργειες δεν έχω διαβάσει/ακούσει ποτέ κάτι τόσο αρνητικό, το αντίθετο.
(όχι ότι θα πέσω από τα σύννεφα βέβαια αν πρόκειται απλά για άλλη μία προσπάθεια προώθησης και μάρκετινγκ...)
Ηρακλένια
Ηρακλένια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 45
Τόπος : δώθε, κείθε, πέρα...
Αριθμός γατουνίων : 3: τον Ηρακλή τον άρχοντα το μοσχοαναθρεμένο, τη Μελίτα τη χαδιάρα την πρώην αλανιάρα και τη Ρίτα, το Ριτάκι - κανέναν δε φοβάσαι!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : είμαστε γατός καιρού!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : οποιοδήποτε τετράποδο, γουνιστό, που κάνει μάου
Motto : Cats do care! For example they know instinctively what time we have to be at work in the morning and they wake us up twenty minutes before the alarm goes off...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/07/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 66231010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Νοε 03, 2014 7:39 pm

Ηρακλένια και σμουζυ δοκιμασα , έφαγε μια δυο μετά τίποτα.
Η σιμπα που πήρα τώρα φιλέτο έχει και τις έχω δώσει 17 κονσέρβες εν συνεχεια μιση την ημέρα. Εβγαλα και φωτογραφια καμαρωτη στο θέμα μου με 24 κονσέρβες και την αγάπη να γλύφεται....
Δηλαδη θα το στειλω το γατι μου στο τέλος.
Χωρια οτι ολες οι κονσέρβες που παιρνω έχουν ψάρια ποσο καιρο...
Μήπως πρέπει να βάλουμε στο φορουμ , ένα θέμα με το τι απαγορεύεται να τρώει η γάτα;

Ηρω δηλαδή και κονσέρβες να δινεις προβλημα. Καλα και η ξηρα τροφή που εχει σε ένα ποσοστο ψαρια; Τώρα να ανησυχώ εγώ ή να ειμαι ήσυχη επειδη το μεγαλύτερο μέρος της διατροφης της ειναι acana;
Tι εννοεις φλεγμονη στο λιπος; Nα παω να κάνω καμια εξέταση για συκωτι;
manysmiles manysmiles


edit Απο την άλλη πλευρα βρε παιδια με τα κρέατα σάμπως ξέρουμε τι τρώμε;
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Τετ Νοε 05, 2014 12:14 am

έλεγα κι εγώ να δοκιμάσω αυτή τη barf απο το pet4u οταν φερει για γατες. ετσι σαν συμπληρωματικη, 1 φορα τη βδομαδα.

από εκεί και πέρα, εμείς εδώ και 2 μήνες με την sanabelle light ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι σε ολα! τριχωμα βελουδινο, τουαλετα πολυ καλη και χανουμε και βαρος αργα και σταθερα. oksmily3
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Gatoplikti Τετ Νοε 05, 2014 5:29 pm

Πηγα και ζήτησα ένα νοστιμο χοιρινο κρέας απο το χασάπη το έκανα φιλετάκια, γατισια Smile και το έψησα στο τηγάνι με λιγο λάδι, οπως της αρέσει και το στήθος κοτοπουλο. Το έφαγε λιγο πιο δύσκολα αλλα το έφαγε. Κάνει το χοιρινο το μαγειρεμένο ετσι; Mην φρικάρω πάλι!
Eχω διαβάσει για δυσανεξια εδώ αλλα δεν την ενοχλει σε κατι, καθως επισης εχω δει χοιρινο στις κονσέρβες bozita.
To μοσχάρι δεν το πολυκάνει κεφι.
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Πεμ Νοε 06, 2014 12:35 am

κανει το χοιρινο μαγειρεμενο. Εγω τους εχω δωσει και ωμο χοιρινο κιμα. Επισης ο ναρουτο λατρευει το μαγειρεμενο χοιρινο και τον γυρο!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Constant1ne Πεμ Νοε 06, 2014 10:01 am

Constant1ne έγραψε:Αυτο το site το γνωριζει κανεις http://voldogfood.com/ ;
Ειναι καλης ποιοτητας οι τροφες; Μου ειπαν κανουν διανομες σε ολη την Ελλαδα και βλεπω οτι εχουν πολυ καλες τιμες! Βγαινει πιο οικονομικα απο την ξηρα τροφη

Βρε παιδια κανεις δεν εχει δοκιμασει αυτη την barf; Μη σας ξεγελαει το dog εχει και για γατες.
Constant1ne
Constant1ne
Kill Deal Cats
Kill Deal Cats

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 08/09/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Parta10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Νοε 06, 2014 10:37 am

Εγω την εχω δοκιμασει, αλλα για τα σκυλια μου και εχει εξαιρετικη ποιοτητα κρεατων. Νομιζω την καλυτερη απο οσες ετοιμες εχω δοκιμασει.

Αν και φτιαχνω μονη μου την ωμη, παιρνω απο αυτον οποτε χρειαζομαι για καποιο λογο ετοιμη. Επισης και το κουταβι που εχω τωρα, επειδη ειναι μικροσωμο και ηθελα να δωσω μπαρφ απο οταν ηρθε στα χερια μου εδινα ετοιμη απο αυτον για 3 μηνες και ολα ηταν μια χαρα.
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Zaxy Πεμ Νοε 06, 2014 11:31 am

Οι γείτονές μας την ξεκίνησαν στα σκυλάκια τους, το ένα την έχει δεχτεί μια χαρά, το άλλο έπαθε γαστρεντερίτιδα. Εγώ για τους υπαλλήλους έχω περισσότερους ενδοιασμούς στη Voldog... Τους τα δίνουν φρέσκα (μα δεν πρέπει να καταψύχονται ρε παιδιά; Ειδικά το κοτόπουλο...) και τους έχουν πει να τρώνε μόνο το κοτόπουλο και το πολύ μια φορά την εβδομάδα από μοσχάρι και τις άλλες γεύσεις που έχουν. Δηλαδή μόνο κοτόπουλο θα τρώνε τα σκυλιά; Την μικρή θα την κόψουν από την ωμή πάντως, 3 μέρες με ασταμάτητους εμετούς και λίγο αίμα.
Zaxy
Zaxy
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Κοντά στο νεράκι...
Αριθμός γατουνίων : 2 νιάου + 1 γαβ
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Νοε 06, 2014 2:33 pm

Σκεφτομαι να αλλαξω την τροφουλα της χιονατης για το happy cat kitten. το εχει δοκημασει κανεις; τωρα τρωει το babycat της royal. Με βαση τα συσυτατηκα πως σας φενεται;;;
Composition: Maize, poultry meal (13.5%), greaves (14.5%), poultry fat, beef fat, salmon meal (4.5%), rabbit meal (3%),
rice flour, hydrolyzed liver, haemoglobin (dried), sugar beet molasses, dried liver, apple pomace (dried) (0.7%), egg powder, sodium chloride, yeast (dried), potassium chloride, barley (fermented) (0.3%), seaweed (dried) (0.2%), linseed (0.2%), chicory root (0.04%), artichoke, dandelion, ginger, birch leaves, nettles, sage, coriander, rosemary, thyme, liquorice root, chamomile, meadowsweet, ramson, (Total herbs: 0,17%)
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Zaxy Πεμ Νοε 06, 2014 2:35 pm

Εμείς δώσαμε happy cat στον Λίο με το που τον στειρώσαμε και την αντίστοιχη σκυλίσια στην Πέρσα. Γενικά θεωρείται καλή τροφή, αλλά δεν την ξαναδώσαμε γιατί συνέπεσε με την έναρξη της κολίτιδας του μικρού. Ενδεχομένως να μην ευθύνεται η τροφή, γιατί δεν την δώσαμε όπως έπρεπε αλλά μας "έκατσε" κάπως και δεν θα την ξαναπροτιμήσουμε.
Zaxy
Zaxy
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Κοντά στο νεράκι...
Αριθμός γατουνίων : 2 νιάου + 1 γαβ
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Νοε 06, 2014 4:07 pm

Mια χαρα τροφη ειναι! Και ευχαριστα την τρωνε και πολυ καλη αναπτυξη εχουν! Υποψην οτι η συνθεση που γραφεις παραπανω ειναι αυτη που ειχε αρκετα παλιοτερα αυτη η τροφη. Αυτη που πουλανε τωρα ειναι καλυτερη.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Νοε 06, 2014 6:01 pm

ωραια τοτε μολης τελειωσει αυτό που εχουμε της το αλλαζω.....
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Karamela Πεμ Νοε 06, 2014 8:00 pm

Zaxy έγραψε:Οι γείτονές μας την ξεκίνησαν στα σκυλάκια τους, το ένα την έχει δεχτεί μια χαρά, το άλλο έπαθε γαστρεντερίτιδα. Εγώ για τους υπαλλήλους έχω περισσότερους ενδοιασμούς στη Voldog... Τους τα δίνουν φρέσκα (μα δεν πρέπει να καταψύχονται ρε παιδιά; Ειδικά το κοτόπουλο...) και τους έχουν πει να τρώνε μόνο το κοτόπουλο και το πολύ μια φορά την εβδομάδα από μοσχάρι και τις άλλες γεύσεις που έχουν. Δηλαδή μόνο κοτόπουλο θα τρώνε τα σκυλιά; Την μικρή θα την κόψουν από την ωμή πάντως, 3 μέρες με ασταμάτητους εμετούς και λίγο αίμα.

Oχι, το κοτοπουλο μια χαρα μπορεις να το δωσεις νωπο, τα υπολοιπα κρεατα θελουν 24ωρες καταψυξη και ειναι οκ. Υπαρχει κι ενα γκρουπ στο φβ που απευθυνεται στην ωμη διατροφη και αυτος που το εχει, εχει πολυ μεγαλη εμπειρια, αν θελετε κι επιτρεπεται να σας το βαλω. Εχω μαθει πολλα απο αυτο το γκρουπ, μεσα σε αυτα και οτι το κοτοπουλο μπορεις να το δωσεις φρεσκο. Εγω οταν πηγαινω παντα φρεσκα τα ζηταω και οχι κατεψυγμενα, παω δηλαδη μερες που κοβουν κρεατα για να τα παιρνω νωπα.

Η δικια μου σκυλα εκανε επι 1 μηνα συνεχομενους εμετους και διαρροιες στην αρχη, αλλα αποτι διαβασα τελικα ειναι πολυ συνηθισμενο μεχρι να μαθει το στομαχι τη διαφορετικη τροφη. Ημουν κι εγω ετοιμη να τα παρατησω, ευτυχως δεν το εκανα γιατι ακομα ξηρα θα ετρωγε.

Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Δευ Νοε 10, 2014 3:52 pm

Να συμφωνήσω με τον Μαυρογατο, εχει αλλαξει η συσταση της τροφης εδώ και καιρο προς το καλυτερο.
Γενικα ακουγονται πολύ καλα σχολια για την happy cat/happy dog.Σε συναρτηση με την σουπερ τιμη.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Τρι Νοε 11, 2014 12:29 am

Karamela έγραψε:

Oχι, το κοτοπουλο μια χαρα μπορεις να το δωσεις νωπο, τα υπολοιπα κρεατα θελουν  24ωρες καταψυξη και ειναι οκ.

μιλατε γενικα για το κοτοπουλο ή μιας συγκεκριμενης εταιρειας barf?
συγγνωμη για τη χαζη ερωτηση αλλα το κοτοπουλο δεν ειναι υποπτο για σαλμονελα αν καταναλωθει ωμο?
γτ ως τωρα το κοτοπουλο το δινω βραστο στη γατα μου.
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από koneko Τρι Νοε 11, 2014 7:08 am

αν ενας ανθρωπος ερθει σε επαφη με το βακτηριο του ανθρακα θα πεθανει. Αν ενας γυπας φαει κατι μολυσμενο με το βακτηριο του ανθρακα, δεν θα παθει απολυτως τιποτα. Ακραιο παραδειγμα, αλλα δειχνει πως η διαφορετικοτητα του καθε ειδους προσαρμοζεται στον τροπο ζωης του. Εμεις εχουμε διαφορετικο γαστρεντερικο συστημα απο τις γατες. Οι γατες ειναι προσαρμοσμενες να τρωνε ωμο κρεας, μαζι με σαλμονελλα και οτι αλλα βακτηρια φερει αυτο. Εμεις αρρωσταινουμε, αυτες οχι.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Karamela Τρι Νοε 11, 2014 11:16 am

rouli726 έγραψε:
Karamela έγραψε:

Oχι, το κοτοπουλο μια χαρα μπορεις να το δωσεις νωπο, τα υπολοιπα κρεατα θελουν  24ωρες καταψυξη και ειναι οκ.

μιλατε γενικα για το κοτοπουλο ή μιας συγκεκριμενης εταιρειας barf?
συγγνωμη για τη χαζη ερωτηση αλλα το κοτοπουλο δεν ειναι υποπτο για σαλμονελα αν καταναλωθει ωμο?
γτ ως τωρα το κοτοπουλο το δινω βραστο στη γατα μου.

Μιλαω γενικα, εγω πλεον και στα 2 φτιαχνω μονη μου την τροφη, απλα σε εκτακτες περιπτωσεις ή μεχρι τωρα που το κουταβι μου ηταν μικροσκοπικο και φοβομουν επαιρνα απο εκει κιμα. Γενικα δεν ειμαι υπερ στο να τρωνε για μεγαλο χρονικο διαστημα κιμα.

Και αυτον τον κιμα και το κοτοπουλο που αγοραζω μονη μου πριν τα πακεταρω και τα βαλω στην καταψυξη κραταω 2 ημερισια γευματα και τα δινω νωπα. Ισα ισα που με τις πολλες μερες καταψυξης καταστρεφονται αρκετα συστατικα.

Η σαλμονελα δεν καταστρεφεται με την καταψυξη, αδρανοποιειται, αλλα μολις το βγαλεις και ξεπαγωσει ειναι παλι εκει, η σαλμονελα καταστρεφεται μονο με το μαγειρεμα. Τα γατια/σκυλια εχουν κοντο εντερο και δεν προλαβαινουν να νοσησουν απο σαλμονελα αν υπαρχει στο κοτοπουλο, σε αντιθεση με εμας τους ανθρωπους που εχουμε μεγαλυτερο εντερο.

Αν ακολουθεις τους κανονες υγιεινης, οπως θα εκανες κι αν μαγειρευες κοτοπουλο για σενα δεν εχεις να φοβασαι κατι. Εμενα τρωνε, μαζευω το πιατο, το πλενω με σαπουνι και ξυδι και αυτο ειναι ολο. Στην αρχη τους εκανα και το στομα τους με πανι και ξυδι, αλλα γρηγορα καταλαβα οτι δεν θα με σωσει σε τιποτα, οποτε το σταματησα Smile
Karamela
Karamela
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 32
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/06/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_summer

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από rouli726 Τρι Νοε 11, 2014 1:30 pm

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
πάλι διάβασμα με περιμένει, από ό,τι βλέπω, με αυτή τη μουστακαλού που έμπλεξα Laughing
rouli726
rouli726
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 41
Τόπος : βυρωνας
Αριθμός γατουνίων : 2
Motto : δε σκεφτονται ολοι οπως εγω.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/01/2014
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από kouix Τρι Νοε 11, 2014 3:47 pm

Karamela έγραψε:

Η σαλμονελα δεν καταστρεφεται με την καταψυξη, αδρανοποιειται, αλλα μολις το βγαλεις και ξεπαγωσει ειναι παλι εκει, η σαλμονελα καταστρεφεται μονο με το μαγειρεμα. Τα γατια/σκυλια εχουν κοντο εντερο και δεν προλαβαινουν να νοσησουν απο σαλμονελα αν υπαρχει στο κοτοπουλο, σε αντιθεση με εμας τους ανθρωπους που εχουμε μεγαλυτερο εντερο.


ΒΕΒΑΙΑ θελει λιγο προσοχη, γιατι αν ταϊζεις γατουλα με ωμο ΚΑΙ ξηρα "ταυτοχρονα" το πλεονεκτημα του κοντού εντέρου, πάει περίπατο, γιατι με την ξηρα, που κανει περισσοτερο χρονο να χωνευθεί, μένει και η νωπή τροφή περισσοτερο απο οτι ΘΑ ΕΜΕΝΕ αν δεν υπηρχε η ξηρα, και -λεω εγω τωρα- ΕΚΕΙ, υπαρχει προβλημα.


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Νοε 13, 2014 11:54 am

Πω πω ρε παιδια με εχουν νευριασει παρα πολύ.
Μετα από 2 mails και μυνημα στο FB αποφασισαν να απαντησουν από την Mewoing Heads περι ποσοστού μαγνησίου. Δεν μου ειπαν φυσικα το ποσοστο ακομα,το ψαχνουν λεει( ΗΜΑΡΤΟΝ!) και αναρωτιέμαι εγω αν είναι τοσο δυσκολο να βρουν την χημικη αναλυση της τροφης ΤΟΥΣ τι άλλο δυσκολεύονται να κανουν. Μιλησα και με τον εισαγωγεα που μου ειπε ότι σιγουρα το μαγνησιο είναι κατω από 0,9 .Απαντησα πως αν ισχυει αυτό τοτε είναι απαγορευτικη η τροφη για κάθε γατα και καλυτερα να περιμενουμε την απαντηση της εταιριας παραγωγης. Blah.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Νοε 13, 2014 12:56 pm

Εμενα μου ειχαν απαντησει και θυμαμαι οτι το ειχα γραψει και εδω. Τα ποσοστα μαγνησιου και φωσφορου ειναι 1,3 και 1,7!!!
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Νοε 13, 2014 1:22 pm

Mαυρογατε 1,3 ??? Όχι 0,13 ετσι??? Σοκαρομαι.
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Νοε 13, 2014 1:30 pm

Εεε,ναι, 0,13! Ειναι και παλι πολυ! Φαντασου οτι μια μεση τροφη για στειρωμενα εχει 0,07! Και ακομα χειροτερα ο φωσφορος ειναι στο Θεο!
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Νοε 13, 2014 1:32 pm

Eνταξει ρε παιδι μου μεχρι 0,15 εγω θεωρω ότι είναι οκ ,εντος οριου.Σαφως υπαρχουν και με χαμηλοτερο μαγνησιο . Οι eukanuba,eagle pack, arden grange εχουν 0,12-0,13 :/ για παράδειγμα.

Με κουρασανε ...Παλι rc θα παρω στο τελος χαχαχα
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Νοε 13, 2014 1:42 pm

Και εγω happycat! happy2
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Νοε 13, 2014 1:45 pm

Tην happycat Voralpen την εχεις δοκιμασει?
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Νοε 13, 2014 3:09 pm

Τις εχουμε παρει ολες αλλα τελικα καταληξαμε σε αυτη με τον σολωμο. Τους αρεσει πιο πολυ και εχει και πιο μικρες κροκετες απο τους αλλους κωδικους οποτε βολευει την Μπετυ που ειναι φαφουτα.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από Μαυρογατος Πεμ Νοε 13, 2014 3:17 pm

nikos_x έγραψε:Eνταξει ρε παιδι μου μεχρι 0,15 εγω θεωρω ότι είναι οκ ,εντος οριου.Σαφως υπαρχουν και με χαμηλοτερο μαγνησιο . Οι eukanuba,eagle pack, arden grange εχουν 0,12-0,13 :/ για παράδειγμα.

Με κουρασανε ...Παλι rc θα παρω στο τελος χαχαχα
Δεν νομιζω να ειναι πολλες τροφες που εχουν πανω απο 0,1 μαγνησιο. Μονο καποιες αμερικανικες grain free θυμαμαι. Ακομα και οι Orijen,Acana και Apllaws κατω απο 1 ειναι. H Eukanuba για παραδειγμα ειναι στο 0,08.
Μαυρογατος
Μαυρογατος
Senior Cat
Senior Cat

Άντρας
Γάτα
Ηλικία : 48
Αριθμός γατουνίων : 2 ζωη να'χουν!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Την τρελη και τις Χιονατες!
Ημερομηνία Εγγραφής : 06/01/2012
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 M_thinking

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Empty Απ: Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3

Δημοσίευση από nikos_x Πεμ Νοε 13, 2014 7:15 pm

H Applaws είναι το "wow" στο 0,05%...
nikos_x
nikos_x
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Άλογο
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1 + 1 που γαυγίζει
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : The dog did it!
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/07/2009
Mood : Γατο-τροφές: κριτική και αξιολόγηση No3 - Σελίδα 7 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 30 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης