gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

+10
kat-cats
ZIZIKOS
tsili
Cat and Dog Mum
Φανούλα
koneko
chocoulini
Buddylove
kouix
πατουσακια
14 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 15 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από chocoulini Πεμ Αυγ 14, 2014 3:24 pm

Εγω ειχα παει την Ζωιτσα μου σε εναν αλλο κτηνιατρο για μια δευτερη γνωμη λιγο μετα που συμπληρωσε ενα μηνα ζωης. Τον ρωτησα λοιπον γιατι δεν παιρνει βαρος (ηταν μονο 200 γραμμαρια!) και αν θα μπορουσαμε να της δωσουμε λιγη παστουλα για τα παρασιτα (banmith) μηπως ειχε και γι αυτο δεν επαιρνε βαρος.
Μου ειπε λοιπον οτι ΔΕΝ μπορουσαμε να της δωσουμε λογω του βαρους της. Ετσι κι αλλιως λεει ηταν δυσκολο να πετυχουμε την σωστη αναλογια και λιγο παραπανω θα μπορουσε να την σκοτωσει. Επειδη επεμεινα μου ειπε αν θελω με δικη μου ευθυνη να το προσπαθησω αλλα τελικα δεν της εδωσα παρα οταν συμπληρωσε τα 500 γραμμαρια.

Γι αυτο καλυτερα συνεννοησου με τον κτηνιατρο κι εσυ... Δεν ξερω αν ειχε δικιο εκεινος που πηγα εγω (εχασα την εμπιστοσυνη μου στους κτηνιατρους καιρο τωρα), απλα σαν εμπειρια το αναφερω...
chocoulini
chocoulini
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Home is where my cats are...
Αριθμός γατουνίων : 10. Σαντυ, Μορφεας, Ζωη, Φαιδρα, Χρυσουλιτα, Lacta, Μυρσινη, Λυδια, Bella, Μελιτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας για γατοαγκαλιτσες και γουργουρισματα...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα αδέσποτα όλα !
Motto : Heaven...: all the cats that ever loved you.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2010
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από chocoulini Πεμ Αυγ 14, 2014 3:28 pm

Παντως μη νιωθεις τυψεις, δεν το σκοτωσες εσυ το γατακι...
Απλα μην ξαναδωσεις αλμορα με γαλα μαζι. Συγκεκριμενα για το αλμορα το γραφει και στις οδηγιες.

chocoulini
chocoulini
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Home is where my cats are...
Αριθμός γατουνίων : 10. Σαντυ, Μορφεας, Ζωη, Φαιδρα, Χρυσουλιτα, Lacta, Μυρσινη, Λυδια, Bella, Μελιτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας για γατοαγκαλιτσες και γουργουρισματα...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα αδέσποτα όλα !
Motto : Heaven...: all the cats that ever loved you.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2010
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Αυγ 14, 2014 3:40 pm

μολισ τα ταισα η διαρροια εχει κοψει λιγο στο ενα και η αλλη δεν ειχε  Veryhappy Veryhappy εφαγαν με πολυυ μεγαλη ορεξη αν θα μπορουσαν να φανε και το μπιμπερο θα το ετρωγαν και αυτο...κατεβασαν μονορουφι 10μλ κοτοζουμο θα ηθελαν και αλλο αλλα τους το πηρα. οι κοιλιτσες ειναι ακομα πρισμενες και λιγο μελανες αλλα ισως εφταιξε κατι συμπληρωμα που τους εδυνα, πρεπει να εχει μαγια μεσα...κατι αλλο υποπτο συμπτωμα δεν εχουν προς το παρον ισως δεν κολησαν τον ιο... εχω και φωτο...σημερηνο...
Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 2rnimug
Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Juvbq1
Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 K3lyk4
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Πεμ Αυγ 14, 2014 3:44 pm

Ναι οπωσδήποτε με συμβουλή κτηνιάτρου δίνουμε τα πάντα ! Εμάς χορήγησε ο ίδιος την πάστα και ετοίμασε δυο συμπληρωματικές σύριγγες για να δώσουμε λίγες ημέρες μετά ! Ποτέ δεν θα έκανα το παραμικρό χωρίς να τον συμβουλευτώ. Είμαι τυχερή θεωρώ γιατί μας παρακολουθεί όοοοοολα τα ζωάκια μας εδώ και 12 χρόνια ! Προφανώς και δεν θα έδινα ούτε θα πρότεινα τίποτα χωρίς συμβουλή γιατρού. ! Γενικά ο δικός μας δεν συμφωνεί με την πολυφαρμακεία και προτείνει μόνο όσα θεωρεί απαραίτητα. Θα πω όμως ότι είμαστε τυχεροί και δεν βρέθηκα ποτέ σε στιγμή αμφισβήτησης του ! Για τους γατούληδες ήταν απο την αρχή διστακτικός λόγω του νεαρού της ηλικίας που βρέθηκαν. 4-8 ημερών τους υπολόγισε. Πήραν και οι δύο παστούλα banmith σε νανοποσότητες. Αυτό προφανώς για εκείνον ήταν απαραίτητο. Το χορήγησε όμως ο ίδιος και όχι εγώ. Εκαναν πλήρη τεστ και μου υπαγόρευσε βήμα βήμα τι έπρεπε να κάνω . Θερμοφόρες, υποσέντονα, ειδικό γάλα, μπιμπερό κλπ. Ο ένας μικρούλης δεν τα κατάφερε. Δεν δεχόταν παρά ελάχιστη τροφή και δεν πρόλαβα να του δώσω κοτόζουμο ... Ηταν μονόδρομος με τις συνεχείς διάρροιες. Ο άλλος όμως τα κατάφερε περίφημα ! Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και σίγουρα υπάρχουν κληρονομικά προβλήματα. Για τα μικρά γατάκια νομίζω είναι γύρω στο 20% οι πιθανότητες να επιζήσουν χωρίς μανούλα. Και ίσως να είμαι και αισιόδοξη...
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Αυγ 14, 2014 3:53 pm

αυτο δεν το ηξερα οτι μπορουμε να δωσουμε παστα σε αυτη την ηλικια...οι κοιλιτσες ειναι φουσκα λογο το συμπληρωμα που τουσ εδινα....δεν το ειχα στο ψυγειο και φανταζεσται τη γυνεται στο μπουκαλι με αυτη την ζεστη φουσκωσε μονο του εκει μεσα και τους το εδυνα σε καθε ταιζμα πως να μην τους φουσκωσει...το γιατι δεν μου το ειπε η γιατρος δεν ξερω... (πηγα σε αλλο γιατρο για κονσερβουλες για την μεγαλη και απο εκει το πηρα...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Πεμ Αυγ 14, 2014 3:54 pm

ααα τα γλυκά μου. Αχ καλή μου μπράβο σου που προσπαθείς. Και ο δικός μου έτσι έκανε με το κοτόζουμο. Γνώμη μου όμως μην δίνεις τίποτα άλλο εκτός απο αυτό για λίγες ημέρες. Να ηρεμήσουν τα στομαχάκια και το εντεράκι τους. Εάν δεν έχουν επιβαρυνθεί απο τη γέννηση με κάποια αρρώστεια ΕΛΠΙΖΩ, ΕΥΧΟΜΑΙ και ΠΙΣΤΕΥΩ πως θα τα καταφέρουν. Και chocoulini νομίζω πως έκανες πολύ καλά και άκουσες το γιατρό που εμπιστεύτηκες για τη δική σου γατούλα. Πρίν 20 χρόνια (αχ πως περάσανε τα άτιμα) που απέκτησα το πρώτο μου παιδί και πελαγωμένη αναζητούσα παιδίατρο η μαία μου με συμβούλεψε να επιλέξω εκείνον που θα κέρδιζε την εμπιστοσύνη μου και θα ταίριαζε με την ιδιοσυγκρασία μου και όχι εκείνον με τις περισσότερες περγαμηνές ή διογκωμένο πελατολόγιο. Κι αυτό έκανα ! Είμαι της ανάλυσης βρε παιδί μου (φαίνεται χαχαχα) και θέλω συζήτηση να πειστώ και επιχειρήματα !
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Πεμ Αυγ 14, 2014 3:59 pm

Πατουσάκια την παστούλα την έδωσε ο γιατρός μου. ! Μόνο και εφόσον ο γιατρός που έχεις το θεωρήσει απαραίτητο θα τους δώσεις ! Και σίγουρα όχι μόνη σου γιατί σε αυτές τις ηλικίες οι ποσότητες είναι εξαιρετικά δύσκολο να υπολογιστούν ! Και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχουν όλοι οι γιατροί τις ίδιες απόψεις ! Εάν ο δικός σου κρίνει ότι τα μωρούλια είναι αδύναμα μπορεί να μην τους δώσει τίποτα ακόμη. ! Προσπάθησε να τους δίνεις όμως μόνο κοτόζουμο για λίγο για να δείς πως πάνε !
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Φανούλα Πεμ Αυγ 14, 2014 4:01 pm

αχου, να είναι καλοτυχερα αυτά τα δυο dog flower 
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Αυγ 14, 2014 4:31 pm

βασικα για την παστα δεν ρωτησα καν αν μπορει να το δωσει και η προτεριοτητα μου ηταν να επιβιωνουν ουτε που τα σκεφτηκα τα σκουλικια...τους ψυλλους τουσ τα εβγαλα με χτενακι την πρωτη μερα...γενηκα αν δεν εμγανηζουν συμπτωματα στο επομενο 48ωρο τοτε το γλητωσαμε αυτη τη φορα...απο τον ιο...την αντιβιωση την τρωνε βεβαια...μονο που ο γιατρος μας ειναι πολυ επιφυλακτηκος με τα φαρμακα και εγραψε 1 σταγονα ανα 24ωρες θα ρωτησω και αλλων σημερα...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από chocoulini Πεμ Αυγ 14, 2014 4:31 pm

Ειστε απο τους τυχερους λοιπον!
Εγω οπως ξαναειπα δεν εμπιστευομαι κτηνιατρους πλεον. Απλα τα πηγαινω στην καλυτερη που μπορω να βρω εδω, στην περιοχη. Γιατι δεν ειμαι γιατρος εγω ωστε να εχω τις απαραιτητες γνωσεις.
Κι αυτος που μου ειπε για την κρεμουλα θεωρειται πολυ καλος αλλα ουτε κι απο αυτον εμεινα ικανοποιημενη. (ειχαμε μια αλλη κτηνιατρο μεχρι πριν 2 χρονια, αυτη ηταν πολυ καλη επιστημονας πραγματι αλλα πεθανε και στη θεση της ηρθε η τωρινη μας)
Τα περισσοτερα πραγματα που ξερω για τις γατες τα εμαθα μονη μου και απο εδω. Φυσικα δεν κανω κατι χωρις να ρωτησω τουλαχιστον την κτηνιατρο μας αλλα δεν περιμενω κιολας να με ενημερωσει αυτη. Γιατι δεν την εμπιστευομαι πλεον. Γι' αυτην ειναι 2-3 ζωακια ακομα, ετσι μου φαινεται οτι τα βλεπει...

Κι αυτη η αισθηση μου ενισχυθηκε μετα που βρηκα τα νεογεννητα. Και δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να πεθανουν 4 στα χερια μου για να σκεφτει την αντιβιωση. Ισως εχω αδικο, δεν ξερω... αλλα δεν θα της συγχωρησω ποτε οτι δεν με βοηθησε οσο ηταν μωρα. Αυτο το "δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο" μου εκατσε πολυ βαρυ...
Ξαναλεω μπορει να μην εχω δικιο και να την κατηγορω αδικα ισως γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν υπηρχε τροπος να σωθουν. Αν δεν υπηρχε...
Και για να πω την πληρη αληθεια σε καποια αλλα θεματα με την Ζωιτσα με βοηθησε (οταν εκανε αιμα στα τσισακια της, οταν εκλαιγε γιατι μαλλον η σκυλιτσα μας της χτυπησε κατα λαθος το ποδαρακι και σε 2-3 αλλες περιπτωσεις αντεδρασε αμεσα και μαλιστα δεν μου πηρε χρηματα).
Απλα πλεον δεν μπορω να επαναπαυτω και ψαχνω περισσοτερο τα πραγματα...
chocoulini
chocoulini
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Home is where my cats are...
Αριθμός γατουνίων : 10. Σαντυ, Μορφεας, Ζωη, Φαιδρα, Χρυσουλιτα, Lacta, Μυρσινη, Λυδια, Bella, Μελιτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας για γατοαγκαλιτσες και γουργουρισματα...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα αδέσποτα όλα !
Motto : Heaven...: all the cats that ever loved you.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2010
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Αυγ 14, 2014 4:38 pm

σε εμας δεν ηθελε να δωσει γιατι θεωρησε οτι επιασαν ιο και εκει δεν δουλευει η αντιβιωση τελικα το πηραμε για την περιπτωση που επιβιωνουν απο τον ιο που το θεωρησε απηθανο, αν ζησουν αυτα πιστευω οτι βοηθησε η καραντινα που μου ειπε να βαλω τα αρροστα για την περιπτωση που τα αλλα δεν το κολλησαν ακομα. και εγω τον ρωταω για τα παντα αλλα για την αλληθεια περισσοτερη βοηθεια πηρα απο εδω....
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Αυγ 14, 2014 5:18 pm

εχουμε νεα....ζηγηστηκαμε και ειμαστε 120γρ η κεθε μια, ειμαςτε κοριτσακια, επησης εδω και 2 γευματα δεν ειχαμε διαρροια...η μαμα λεει οτι ειμαστε σε καλο δρομο, μονο η αδελφουλα μου ειναι λιγο αδυναμη δεν μπορει να με κηνηγησει ακομα....εγω ομως κανω τη βολτα μου στο κουτι μας... Smile 
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Buddylove Πεμ Αυγ 14, 2014 5:41 pm

Μπράβο μικρούλες...!!! Να και κάτι αισιόδοξο... flower  flower  flower !!! Κουράγιο πατουσάκια θα περάσει κι αυτό...!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από kat-cats Πεμ Αυγ 14, 2014 9:45 pm

Πανέμορφα θα γίνουν...μπράβο που τα φροντίζεις και εύχομαι αύριο να είναι ακόμα καλύτερα για τα ζουζουνάκια!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Πεμ Αυγ 14, 2014 9:46 pm

Αντε μακάρι τα ψυχουλίνια να τα καταφέρουν !!!!!!! Ναι chocoulini θεωρώ ότι είμαστε τυχεροί με το γιατρό μας ! Να τονίσω βέβαια γιατί το έχω συζητήσει και με γατογονείς και φιλοζωικά σωματεία ότι τα πολύ νεαρά γατάκια ειδικά σε περιπτώσεις που φέρουν εκ γεννετής προβλήματα δύσκολα τα καταφέρνουν και τάσσομαι ανεπιφύλακτα με την άποψη του να προσπαθείς με όποιο τρόπο μπορείς μέχρι ενός σημείου όμως έτσι ώστε να μην παρατείνεις μια κατάσταση που είναι μονόδρομος. Το όριο της προσπάθειας το θέτουμε οι ίδιοι. Ας ευχηθούμε τα μωρούλια εδώ να ξεπεράσουν τα προβλήματα και να τα καταφέρουν όμως !  flower flower flower 
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Αυγ 14, 2014 10:09 pm

σε αυτο εχεις δικιο τα καιμενα μωρουλια δεν ειχαν σχεδον καμια ελπιδα. και εγω με τις προσπαθιες που εκανα μονο το μαρτηριο τους το εκανα πιο μακρη...με το να τα τρυπαω με της βελονες καθε 2 ωρες και στην ουσια χωρις λογο γιατι θα πεθαναν ετσι και αλλιως. αυτο που δεν ξερω το τι ειχαν τελικα... τα 2 που εχουν μεινει παντως ειναι καλα ειχαν να κανουν διαρροια απο το μεσημερη και μαλιστα η μια μου εκανε σχεδον καλα κακακια...κιτρινα βεβαια...
Απο το κοτοζουμο που τουσ δινω ακομα ποιο ειναι η μεγηστη ποσοτητα που μπορουν να εχουν ανα γευμα ανα γατι.; αυτες αν θα τα αφηνα θα επιναν 15-20μλ τη φορα και η κεθε μια.
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Πεμ Αυγ 14, 2014 10:25 pm

Πόσο χαίρομαι για τα 2 μωρούλια !!!!!! Εντάξει το πάλεψες όσο μπορούσες για τα άλλα ! Μην βασανίζεσαι απο το τι μπορεί να είχαν. Τα φρόντισες και έκανες πραγματικά ότι μπορούσες !
Λοιπόν εγώ τον άφηνα να πιεί όσο ήθελε τις περισσότερες φορές ! Πάντα ταίζοντας σε όρθια θέση και διακόπτωντας το τάισμα για να ρευτεί αρκετές φορές ! Τις πρώτες ημέρες μπορεί να έφτανε και τα 15 μλ τη φορά αλλά ήταν τρελλό απο την πείνα και εξαντλημένο απο τη διάρροια ! Απο την τρίτη ημέρα που είχε στρώσει το εντεράκι του και άρχισε να παίρνει τα πάνω του δεν ήταν τόσο λαίμαργος ! Βέβαια ταίζαμε ανά 2 ώρες στην αρχή μετά κάθε 3 και μετά όλο και πιο αραιά. Ετσι και οι ποσότητες αυξάνονταν ανάλογα ! Να τονίσω όμως ότι είναι αρσενικό και απο την τωρινή του εξέλιξη (2,5 κιλά 4 μηνών χθες !!!) θα γίνει πολύ μεγάλος γατούλης ! Νομίζω όμως ότι τα 15 μλ δεν είναι υπερβολική ποσότητα ! Θα πεινάνε τα πουλάκια μου ! Εάν ρεύονται και στο ενδιάμεσο δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα !
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Πεμ Αυγ 14, 2014 10:58 pm

Επίσης κάθε γατούλι έχει διαφορετικούς ρυθμούς ανάπτυξης δεν υπάρχει συνταγή που να ακολουθούν όλα το ίδιο ! Θεωρώ ακόμη ότι τα ταίσματα μπορεί να διαφέρουν. Εάν ας πούμε μια φορά φάνε απο 15 μλ. μπορεί στο επόμενο τάισμα να φάνε 10 ή λιγότερο. Να θυμάσαι να ρεύονται οπωσδήποτε και το κοτόζουμο να είναι ζεστούλι (όχι καυτό) αλλά σε θερμοκρασία καλή ! (εγώ το δοκίμαζα στο χέρι μου) Το έτρωγε με πολύ μεγαλύτερη όρεξη ! Επίσης το χάιδευα μέχρι να αποκοιμηθεί το πουλάκι μου και μετά το έβαζα στο κουτάκι του ! Αφού σταμάτησε η διάρροια και άρχισε να πίνει το Βόσπορο (!) ο γιατρός μας μου πρότεινε να αραιώσω τα βραδυνά ταίσματα. Ετσι αυτά έγιναν 4ωρα και σταδιακά 5ωρα. Αν είχε φάει πολύ καλά και είχε κάνει τσισάκια και κακάκια του κανονικά μετά τις 2 εβδομάδες δεν τον ξυπνούσα για να φάει πια !
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Πεμ Αυγ 14, 2014 11:15 pm

φαγαμε το βραδυνο μας και ειναι απιστευτο αλλα οι 2 τους σχεδον ξεφανησαν το ολοκληρο το μπιμπερο (50μλ) και επεσαν για υπνο αμεσως μολης τα εβαλα στο κουτι τους, στο εκμεταξη ι δικια τα παρακολουθει γιατι νομιζει οτι ειναι δικια της...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Πεμ Αυγ 14, 2014 11:20 pm

Veryhappy Veryhappy Veryhappy Αντε μακάρι τα γλυκά μου !!!!!! Να περάσετε μια ήσυχη νύχτα και ελπίζω τα κακάκια να είναι καλα !!!!!!!!!!!  oksmily3 oksmily3 oksmily3 
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από chocoulini Πεμ Αυγ 14, 2014 11:23 pm

Πολυ ευχαριστα νεα! Αντε, να πανε ολα καλα γι' αυτα τα δυο!
Πως αντιδραει η γατουλα; Τα δεχεται;
(Η δικια μου αδιαφορουσε απο την αρχη για το νεοφερμενο μωρο... Οσες προσπαθειες κι αν εκανα να την φερω πιο κοντα απετυχαν (αλλα ειναι πολυ μοναχικη ουτως η αλλως οποτε δεν παραξενευομαι). Και την αφησα στην ησυχια της, ετσι κι αλλιως υπαρχει κι ο Μορφεας!)

Kαι η Ζωη μου κιτρινα κακακια εκανε οσο ηταν μωρακι. Μετα που αρχισαμε την κονσερβα εγιναν καφε και αρχισαν να μοιαζουν με κακα γατας...!

Εγω πιστευω οτι οσο υπαρχει ζωη υπαρχει και ελπιδα αρα οσο και να απογοητευομαστε δεν πρεπει να το βαζουμε κατω.
Με εχουν πει αρκετες φορες εγωιστρια επειδη ακομα κι αν βασανιζεται το ζωο (ή και ανθρωπος) διαφωνω με τη λογικη του "ας μην ποναει αλλο, ας το ξεκουρασουμε". Αλλα πραγματικα πιστευω οτι μονο οι πεθαμενοι δεν εχουν καμια ελπιδα.
Μη νιωθεις τυψεις για κανεναν λογο. Δεν εισαι υπευθυνη εσυ ουτε αν τα μωρουλια ειχαν οντως καποιον ιο ουτε που βρεθηκαν στα χερια σου χωρις τη μανουλα τους. Εσυ εκανες ο,τι μπορουσες -και παραπανω μη σου πω- για να τα σωσεις.  Και κανεις το ιδιο και για τα αλλα δυο.
Μην απογοητευεσαι λοιπον.

Και παλι μπραβο για οσα κανεις!  flower
chocoulini
chocoulini
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Home is where my cats are...
Αριθμός γατουνίων : 10. Σαντυ, Μορφεας, Ζωη, Φαιδρα, Χρυσουλιτα, Lacta, Μυρσινη, Λυδια, Bella, Μελιτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας για γατοαγκαλιτσες και γουργουρισματα...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα αδέσποτα όλα !
Motto : Heaven...: all the cats that ever loved you.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2010
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Cat and Dog Mum Παρ Αυγ 15, 2014 12:29 am

Βεβαίως ποτέ δεν πρέπει να απογοητευόμαστε ή να το βάζουμε κάτω ! Τα όρια της προσπάθειας τα θέτει ο καθένας σύμφωνα με τη λογική του και τις αντοχές του. Είναι σεβαστή κάθε άποψη και θεμιτός κάθε τρόπος προσπάθειας. Απλά δεν σκεφτόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο ! Το όριο μας το γνωρίζει ο καθένας προσωπικά και το κυριότερο είναι να είσαι ήσυχος με τη συνείδησή σου ! Δεν θα παρέτεινα τον πόνο καμμίας ύπαρξης εάν προηγουμένως δεν είχα κινήσει γη και ουρανό για να βρω λύση στο πρόβλημα και δεν το είχα παλέψει από 100 διαφορετικές πλευρές το οποιοδήποτε θέμα ! Αλλά όταν θα είχαν εξαντληθεί τα μέσα μου δεν θα τον παρέτεινα. Αυτή όμως είναι η δική μου άποψη. Είναι σεβαστή και μη διαπραγματεύσιμη η άποψη του καθενός απο εμάς. Καλό βράδυ σε όλους και καλή δύναμη στα μωρούλια !!!!! Αντε αύριο ελπίζω να έχουμε ακόμη καλύτερα νέα !!!!!!!!  Veryhappy Veryhappy Veryhappy 
Cat and Dog Mum
Cat and Dog Mum
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Αριθμός γατουνίων : 3
Ημερομηνία Εγγραφής : 11/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από chocoulini Παρ Αυγ 15, 2014 1:43 am

Ποσο δικιο εχεις... Μακαρι να σκεφτοταν ολοι ετσι...

Σας καληνυχτω κι εγω με την ιδια ευχη: αυριο να εχουμε ακομα καλυτερα νεα!
chocoulini
chocoulini
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Φίδι
Ηλικία : 34
Τόπος : Home is where my cats are...
Αριθμός γατουνίων : 10. Σαντυ, Μορφεας, Ζωη, Φαιδρα, Χρυσουλιτα, Lacta, Μυρσινη, Λυδια, Bella, Μελιτα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμωνας για γατοαγκαλιτσες και γουργουρισματα...
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Τα αδέσποτα όλα !
Motto : Heaven...: all the cats that ever loved you.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/01/2010
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 8:32 am

σημερα το πρωι ειχαμε παλι λιγη δαιρροια, ποτε θα τελειωσει αυτο το πραγμα πια... Συνεχιζω με το κοτοζουμο αλλα δεν ειμαι συγουρι κατα ποσο τα καληπτει. κατα τα αλλα ειναι ζωηρα, πολυ οραξατα.
Βρηκα καποιο υποκαταστατο διατροφης ειναι το convalescence support της royal σε μορφη σκονης που διαλεινεται σε νερο. Το εχει δοκιμασει κανεις σε αυτη την ηλικια, δηλ 7ημερων. Να το τολμισω να το δωσω η να μεινουμε με το κοτοζουμο...το γαλα το φοβαμαι λογο της διαρροιας που εχουν ακομα.
Η μεγαλη θα τα δεχοταν ευχαριστως αλλα ειναι ανεμβολιαστο (μονο για λυσσα πηρε) και δεν θελω να κολησει κατι απο τα μικρα.
Η ξανθουλα ειναι προσφατα χειρουργειμενη και στειρωση και μια αποστημα και φοβαμαι να μην της πειραζουν τα ραμματα. Μπορει να εχουν και τον ιο απλα να μην εκδηλωθηκε ακομα, με βαση το γιατρο αν στην επομενη εβδομαδα δεν εμφανηζουν συμπτωματα τοτε το γλητωσαμε...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από tsili Παρ Αυγ 15, 2014 8:34 am

prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi 
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από Φανούλα Παρ Αυγ 15, 2014 8:58 am

αχ, να πανε όλα καλα
Φανούλα
Φανούλα
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 4 την Σισσυ, την Μιννι, τον ακταιο και την αμαντα
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαιρία πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/08/2013
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Anger2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 9:01 am

τη υποκαταστατο διατροφης της ρουαλ μπορω να τους το δωσω.....αν οχι ποσο να περιμενω η να δωσω γαλα και παλι ποτε;
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 9:02 am

εδω και 1 εβδ δεν πινουν γαλα σχεδον καθολου και δεν ξερω ποσο καλα μπορουν να αναπτυσσονται ετσι... Sad 
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από kouix Παρ Αυγ 15, 2014 9:39 am

Μην τους το δωσεις (λεω εγω τωρα)
Καλυτερα να περιμενεις να δεις για 2-3 μερες τουλαχιστον ΚΑΛΑ κακακια και μετα να ξεκινησεις να τους δινεις γαλατακι.

Νομιζω οτι ο γιατρος σου ειχε δωσει μια παστα δυναμωτική. Αυτην την δίνεις ή την σταμάτησες...? Αν την σταμάτησες, μηπως να τους αρεωσεις μεσα σε κοτοζουμο λιγακι να τους δωσεις...?

Οσο για την αναπτυξη....
Αν υποθεσουμε οτι με το κοτοζουμο παιρνουν εστω και λιγα συσταστικα στο βαθμο που χρειαζονται για να μην "υποσιτίζονται'....τοτε δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.
Απλα, θα ειναι πίσω σε αναπτυξη/βαρος τις πρωτες βδομαδες....
Μετα θα παρουν τα πανω τους.
Εχω δει κι άλλα μωρακια (εδω στο φορουμ) που σωματικα ηταν πισω σε αναπτυξη σε σχεση με την ηλικια τους οταν τα βρηκαν, αλλα στην πορεία συνήλθαν.
Και η ζωίτσα της chocoulini ειχε μεινει πίσω σε αναπτυξη, και τωρα ειναι μια χαρα γατάκι!


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 9:42 am

η μεγαλη εχει φαγωθει για να παει κοντα τους, πηρε μεχρη και θεση για θυλασμο...
τι να κανω;;;;
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 9:44 am

η προηγουμενη παστα μας εκανε διαρροια οποτεν δεν το δινω...το μειγμα της ρουαλ; με με την μαγαλη τι να γυνει;
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 9:45 am

ταμικρα εχουν κοιμηθει πια αλλα αυτη ακομα τα φωναζει...κοιταξα και δυστηχως δεν εχει ουτε σταγονα γαλα....
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από kouix Παρ Αυγ 15, 2014 9:54 am

Δεν γνωρίζω να σου πω για την μεγάλη, παντως θα ηταν επίφοβο (νομιζω) να ερθουν σ' επαφη, γιατι αν τα μωρα εχουν "κατι"... δεν θα κολλησει κι αυτη...????


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 9:55 am

αυτο το φοβαμαι και εγω...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 Empty Απ: Βοηθεια, γατακι 1 ημερας

Δημοσίευση από πατουσακια Παρ Αυγ 15, 2014 9:56 am

το εν μικρουλι ειχε παλι διαρροια...μαλλον θα μπει σε καραντινα...
πατουσακια
πατουσακια
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Βολος
Αριθμός γατουνίων : 4 στο σπιτι, 7 στο κτημα 1 στο γατοπαραδεισο και μερικα αδεσποτακια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ολλες της φουντοτες
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/05/2014
Mood : Βοηθεια, γατακι 1 ημερας - Σελίδα 6 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 15 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης