gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

+9
Gatoplikti
ouiette
ZIZIKOS
nassia1
Alcione
Smokys
psipsa
kouix
Buddylove
13 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Πεμ Αυγ 14, 2014 8:54 pm

Ouiette…ακόμα κι αν είναι κάπου εκεί έξω…ο καύσωνας δεν είναι σύμμαχος  No  No  No  No …(το ίδιο είπε και η Larogata για τη Φανούλα) Δεν ξέρω τι να πω πλέον… Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  θα προτιμούσα να ήξερα ότι έχει βρει αλλού σπίτι και ότι το προτιμά… και ας έφευγε… παρά αυτό… Sad  Sad  Sad 

Καλή αυριανή σε όλους και να είστε όλοι καλά με τα ζωάκια σας…

PS: ο γιατρός τι λέει για τη Φίφη? Θα επανέλθουν τα νεφράκια της μετά τη θεραπεία ή από εδώ και πέρα θέλει προσοχή?
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Παρ Αυγ 15, 2014 12:02 am

Buddylove, η Φιφι εξαφανιζεται παλι... Μου το κανει καθε μερα τωρα, ολο και πιο πολλες ωρες (σημερα 5 ωρες). Με το καυσωνα φοβαμαι κι εγω, γιατι ειναι  αφυδατωμενη και δεν τρωει καθολου. Ερχεται πτωμα και αφου παιρνει τον ορο, κοιμαται.  
Ο γιατρος μου ειπε οτι για να γινει καλα πρεπει να φαει αποκλειστηκα τα ειδικα φαγητα για τα νεφρα (δεν τα θελει) και το ορο της επι ενα μηνα τουλαχιστον. Τι να πω..θα ζει ακομα οταν θα ανοιξει το γιατρειο....?

Ειχες βαλει αφισουλες στη γειτωνια σου με την φοτογραφια του Buddy?
Λειπουν για διακοπες οι περισσοτεροι αλλα ισως καποιος τον ειδε. Εμενα με επαιρναν τηλ. για την Ouiette  αλλα δυστυχως δεν ηταν αυτη... Sad 

Παντα εχω την ιδεα οτι μου την εκλεψαν, ηταν απο ημιση περσικη ρατσα, και  σταματαγανε να την θαυμασουν οταν την εβλεπαν να λιαζεται στο κηπο...Μου λειπει πολυ..

Καλη αυριανη (οσο μπορεις).. flower
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Αυγ 15, 2014 11:50 am

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι δυνατόν αλλά μήπως να προσπαθούσες γι αυτό το διάστημα να την περιορίσεις…να την έχεις λίγο από κοντά (κι εγώ αν τον κράταγα με το ζόρι θα μπορούσα να τον είχα πάει στο γιατρό και δε θα μου έφευγε…όταν τον έφερα σπίτι όμως ανέβαινε όσο πιο ψηλά μπορούσε σε έπιπλα, παράθυρα και φώναζε…ενώ παλαιότερα είχε κάνει απόπειρα να πηδήσει και από το μπαλκόνι και είχα κατατρομάξει…χώρια που κάθε φορά που τον πλησίαζα μου έκανε κι από μια επίθεση…μέχρι και kxxxx μου έκανε που δε μου είχε κάνει ποτέ…)…εξάλλου για το καλό της είναι…Φυσικά και καταλαβαίνει την προσπάθειά σου και την αγάπη σου…ποτέ μην αμφιβάλεις γι αυτό…Εμένα χθες η Μπεμπίτσα ήρθε και ήθελε πολλά χαδάκια και συμπαράσταση για να φάει και κατάλαβε ότι έμεινα κοντά της για να μην της φάνε το φαγητό τα υπόλοιπα…και το περίεργο…τα δέχθηκε χωρίς να σηκωθεί να φύγει μακριά από το φόβο της και χωρίς να τραντάζεται κάθε φορά που ένιωθε το χέρι μου… Και μην ανησυχείς οι διακοπές σχεδόν τελειώνουν οπότε πιστεύω ότι δε θα έχεις πρόβλημα άμεσης πρόσβασης στο γιατρό… αν πάλι υπάρξει ανάγκη πάρε μια δεύτερη γνώμη από κάποιον άλλο…
Πολύ όμορφη γατούλα η Ouiette πράγματι… Τι να πω αν κάποιοι τη βρίσκουν με το να παίρνουν τα ζωάκια άλλων…τι σχόλια μπορεί να κάνει κανείς? Μπορώ να καταλάβω πόσο σου λείπει… Χθες κάπου πέτυχα την ιστορία μιας γατούλας που εξαφανίστηκε ενώ ήταν 6 ετών από ένα σπίτι… κι ενώ την είχαν ξεγράψει την είδαν μετά από χρόνια στην αυλή ενός σπιτιού λίγα τετράγωνα πιο κάτω…τη φώναξαν με το όνομά της και ανταποκρίθηκε… Από τότε πήγαιναν και την έβλεπαν…Πέρασαν έτσι άλλα 6 χρόνια…και ξαφνικά η γατούλα ξαναγύρισε στο πρώτο σπίτι πεινασμένη, σε κακό χάλι και τρυπημένη από σιδηρόβεργα στο πόδι της… Το δεύτερο σπίτι που είχε πάει είχε γκρεμιστεί και στη θέση του χτιζόταν μια οικοδομή… Την εγκατέλειψαν? Ήθελε να μείνει εκεί? Ποιος ξέρει…Πάντως συνήλθε, έζησε λέει άλλα 2 χρόνια στο πρώτο σπίτι και κατέληξε από γεράματα…
…Καλή τύχη σε όλα τα εξαφανισμένα πλάσματα και ελπίζω να βρουν γρήγορα το δρόμο της επιστροφής…
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Αυγ 15, 2014 1:54 pm

Μην απογοητεύεσαι και μην χάνεις τις ελπίδες σου.
Να δες η Φανούλα της Μαρίας βρέθηκε .... και ήταν σχεδόν δίπλα στο σπίτι τους.

Τίποτα δεν έχει τελειώσει..... Αν είχε συμβεί κάτι κακό το πιθανότερο είναι ότι θα το μάθαινες.

Μπορεί να ήταν άρρωστος και να έχει κρυφτεί και να σου εμφανιστεί μια μέρα ξαφνικά .....

Τελικά τα γατιά είναι τελείως απρόβλεπτα. Smile Smile Smile Smile Smile 

Εύχομαι από την καρδιά μου να μας γράψεις κι εσύ το συντομότερο τα δικά σου ευχάριστα νέα


Μάλλον έπιασε ο εξορκισμός  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Αυγ 15, 2014 2:12 pm

Αλήθεια βρέθηκε η Φανούλα??? Πολύ το χάρηκα… Veryhappy  Veryhappy  Veryhappy !!! Μπράβο βρε παιδιά  Smile  Smile  Smile …Τέτοια νέα χρειαζόμαστε και οι υπόλοιποι…!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Παρ Αυγ 15, 2014 11:35 pm

Buddylove έγραψε:Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι δυνατόν αλλά μήπως να προσπαθούσες γι αυτό το διάστημα να την περιορίσεις…να την έχεις λίγο από κοντά (κι εγώ αν τον κράταγα με το ζόρι θα μπορούσα να τον είχα πάει στο γιατρό και δε θα μου έφευγε…όταν τον έφερα σπίτι όμως ανέβαινε όσο πιο ψηλά μπορούσε σε έπιπλα, παράθυρα και φώναζε…ενώ παλαιότερα είχε κάνει απόπειρα να πηδήσει και από το μπαλκόνι και είχα κατατρομάξει…χώρια που κάθε φορά που τον πλησίαζα μου έκανε κι από μια επίθεση…μέχρι και kxxxx μου έκανε που δε μου είχε κάνει ποτέ…)…εξάλλου για το καλό της είναι…


Ειμαστε σε μια μονοκατοικια και ολο και βρισκει μια λυση για να δραπετευση.. Παλι πηγε βολτα σημερα αλλα γυρισε ..

Κι εγω εχω διαβασει ιστοριες γατων που γυρισανε μετα απο χρονια σπιτι τους. Λες να μας κανουν την εκπληξη και τα δικα μας μια μερα? wow τι χαρα!!!!!! prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Σαβ Αυγ 16, 2014 2:38 pm

Για την ouiette που έχουν περάσει χρόνια το εύχομαι ολόψυχα… Προσωπικά αν με ρωτούσες δεν αντέχω ούτε ώρα παραπάνω χωρίς το Buddy αλλά δεν έχω άλλη επιλογή από το να περιμένω… Ziziko μου πως θα το μάθαινα αν είχε συμβεί κάτι κακό?

Βρε παιδιά μα τι γκαντεμιά και αυτή…!!! Πριν από λίγο πάρα λίγο να πιάσω τη Μπεμπίτσα… Και η ώρα ότι πρέπει (1…το ιατρείο ανοιχτό…)… Μετά από τόσες μέρες κρυφτό, κλαψούρισμα και νάζια τις τελευταίες 2 μέρες τα είχαμε ψιλοβρεί… Σήμερα ήθελα να καθαρίσω τα τζάμια του αυτοκινήτου και ήρθε (με τα γνωστά παράπονα) της έβαλα να φάει… αλλά αυτή δεν πολυπλησίαζε όσο με έβλεπε γύρω… Είπα δε θα της δώσω σημασία να δω τι θα κάνει… Ξαφνικά τη νιώθω να ζουζουνίζει γύρω από το πόδι μου και να θέλει χάδια… όταν έβλεπε ότι δεν τη χάιδευα έπεφτε κάτω (πρωτοφανές για τη μπέμπα…!!!) και μου έδειχνε την κοιλίτσα της… τη χαϊδολόγαγα και έδειχνε να το αποζητά…όταν όμως τη χάιδευα σε ένα συγκεκριμένο σημείο στην κοιλίτσα της έβγαζε κάτι μεταξύ κραυγούλας και αναστεναγμού… αν και τώρα τρώει κανονικά πιστεύω ότι κάτι έχει…!!! Με τα πολλά πήγε επιτέλους στο πατεδάκι της και άρχισε να τρώει… Εγώ δεν είχα τίποτα άλλο από ένα σπασμένο χαρτόκουτο πίσω στο αυτοκίνητο… Λέω θα το ρισκάρω…!!! Με το χαϊδολόγημα τη βουτάω αγκαλίτσα και τη χώνω στο κουτί που είχα συναρμολογήσει και το είχα ακουμπήσει δίπλα στο αυτοκίνητο… Σας πληροφορώ ότι δεν αντέδρασε σχεδόν καθόλου και δεν έβγαλε κιχ…!!! Της μιλούσα κιόλας για να μη φοβηθεί και πάθει τίποτα (τόσα έχω ακούσει για ανακοπές από το φόβο τους κτλ)… Έχοντας εμπιστοσύνη ότι η Μπεμπίτσα δε θα αποδράσει (άλλο κουλό κι αυτό…) κλείνω το κουτί και το πλακώνω με το 1L καθαριστικό τζαμιών που υποτίθεται ότι δε θα μπορούσε να σηκώσει… Μέχρι να πάω μέχρι το αυτοκίνητο να φέρω ταινία ακούω ένα γδουπ από την πτώση του μπουκαλιού και αυτό ήταν…!!! Και η μπεμπίτσα κάτω από ένα άλλο αυτοκίνητο να με κοιτάζει αμίλητη… Τώρα άντε πάλι από την αρχή…και σιγά μη με εμπιστευτεί ξανά…!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Σαβ Αυγ 16, 2014 7:13 pm

Παθαινουμε τα ιδια , ακριβως οταν παμε για εμβολια. Και σκεφτομαι απο τωρα οτι εχω 3 γατουλες που πρεπει να πανε. Η χειροτερη μου στιγμη ειναι οταν προσπαθω να βαλω τον Μπλακ στο κουτι. Ο Μπλακ ειναι ο γιος της ΦιΦι και ειναι ενας τεραστιος μαυρος πανθηρας  box , δυνατος και πολυ φοβιτσιαρης.
Φοβαμαι ανακοπες κι εγω αλλα βλεπω οτι αντεχουν πιο πολυ τελικα απο τι νωμιζουμε...παρ ολο που γινεται η κατασταση εκεινη τη στιγμη explode φρικη!!
Τελικα την επιασες την Μπεμπιτσα?
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Σαβ Αυγ 16, 2014 7:25 pm

Αχ τα καημένα…καταλαβαίνουν ότι η γατοφόρος σημαίνει “τώρα πάμε στο γιατρό…”…!!!
Καλά στο να με ξαναπλησιάσει πρόσφατα η Μπεμπίτσα ούτε λόγος…!!! Πριν από λίγο πήγα να τη δω και με κοιτούσε κάτω από το αυτοκίνητο… Από την άλλη δεν πιστεύω ότι θα μου κρατήσει κακία… με έχει τσεκάρει πια 2.5 χρόνια… ξέρει ότι δε θέλω το κακό της (έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον)…!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Σαβ Αυγ 16, 2014 7:38 pm

Δεν κρατανε κακια τοσο πολυ οι γατες. Ξεχνανε.. Δοκιμασε μια αλλη μερα, μεχρι τοτε θα εχει ξεχασει το γεγονος. Ειδηκα αν πειναει, μπορεις να την δελεασεις με το αγαπημενο της φαγητο. Δεν θελει βιασυνη, δεν θελει νευρα (την εχω πατησει τοσες φορες!!!!). Τωρα ειμαι πιο υπομονετικη, θα κανω μια μερα να τον βαλω μεσα αλλα θα τον βαλω και το ξερει. Παλευουμε πολυ καμια φορα και φτανω επιτελους στο γιατρο με γρατσουνιες, τριχες και τρυπες στην μπλουζα.  Laughing 
Ελπιζω να μην παθεις και συ τα ιδια geek
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Σαβ Αυγ 16, 2014 10:11 pm

Κατά βάθος η Μπεμπίτσα είναι πολύ ψυχούλα και μάλιστα τώρα που πρέπει να πονάει κιόλας είναι πολύ ευάλωτη και θέλει ένα χάδι συμπαράστασης… Σκέφτηκα ακόμα μήπως την έχει χτυπήσει κανείς και έχει σπάσει κάποιο πλευρό… ή αν έχει πέσει… ή μήπως είναι έγκυος… Ελπίζω ότι θα μπορέσω σύντομα να καταφέρω να την πάω στο γιατρό… Άκαρπη και η σημερινή βόλτα στην “ευρύτερη” γειτονιά για το Buddy… Ρώτησα και μια κυρία που έχουν κάτι σαν ταβέρνα και κάθονται πολλές ώρες…αν έχει δει κάτι…μου είπε όχι κατευθείαν αλλά δεν ήταν και πολύ συζητήσιμη… Κατά τα άλλα οι κήποι είναι πολλοί και με μεγάλη βλάστηση… δε μπορείς να δεις τίποτα… Μόνο κάπου μέσα στο σκοτάδι όπως τον φώναζα ακούστηκε να κουνιέται κάτι μέσα σε έναν κήπο αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου (από ότι είδα έχουν και κάτι κότες εκεί μπορεί το θόρυβο να τον έκαναν αυτές) ή κάποιο άλλο γατί…
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Κυρ Αυγ 17, 2014 3:25 pm

ouiette έγραψε:Buddylove, η Φιφι εξαφανιζεται παλι... Μου το κανει καθε μερα τωρα, ολο και πιο πολλες ωρες (σημερα 5 ωρες). Με το καυσωνα φοβαμαι κι εγω, γιατι ειναι  αφυδατωμενη και δεν τρωει καθολου. Ερχεται πτωμα και αφου παιρνει τον ορο, κοιμαται.  
Ο γιατρος μου ειπε οτι για να γινει καλα πρεπει να φαει αποκλειστηκα τα ειδικα φαγητα για τα νεφρα (δεν τα θελει) και το ορο της επι ενα μηνα τουλαχιστον. Τι να πω..θα ζει ακομα οταν θα ανοιξει το γιατρειο....?

Ειχες βαλει αφισουλες στη γειτωνια σου με την φοτογραφια του Buddy?
Λειπουν για διακοπες οι περισσοτεροι αλλα ισως καποιος τον ειδε. Εμενα με επαιρναν τηλ. για την Ouiette  αλλα δυστυχως δεν ηταν αυτη... Sad 

Παντα εχω την ιδεα οτι μου την εκλεψαν, ηταν απο ημιση περσικη ρατσα, και  σταματαγανε να την θαυμασουν οταν την εβλεπαν να λιαζεται στο κηπο...Μου λειπει πολυ..


Η Φιφί είναι στειρωμένη ? Αν και μερικές γάτες παρότι στειρωμενες δεν συμβιβάζονται με το μέσα σχεδόν ποτέ .
Ίσως κι η δικιά σου να είναι μια τέτοια περίπτωση αν και βέβαια αυτό δυσκολεύει την κατάσταση λόγω της υγείας της.
Αν την κλείσεις μέσα θα νευριάσει ?


Buddylove έγραψε: Ziziko μου πως θα το μάθαινα αν είχε συμβεί κάτι κακό?


Κατά τα άλλα οι κήποι είναι πολλοί και με μεγάλη βλάστηση… δε μπορείς να δεις τίποτα… Μόνο κάπου μέσα στο σκοτάδι όπως τον φώναζα ακούστηκε να κουνιέται κάτι μέσα σε έναν κήπο αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου (από ότι είδα έχουν και κάτι κότες εκεί μπορεί το θόρυβο να τον έκαναν αυτές) ή κάποιο άλλο γατί…

Δυστυχώς ή ευτυχώς τα κακά νεα κυκλοφορούν γρήγορα . Από την γειτονιά μπορεί κάποιος να είχε ακούσει ή να είχε δεί τίποτα. Όσο δεν έχεις δεί κάτι μην απογοητεύεσαι...
Και μόνο το γεγονός ότι υπάρχουν πολλοί κήποι με μεγάλη βλάστηση, είναι μια ελπίδα, να και η Φανούλα έτσι κρυβόταν 12 μέρες σε ένα οικόπεδο με πυκνή βλάστηση δίπλα στο σπίτι . Συνέχισε να ψάχνεις..  ιδίως το βράδυ ... προσπάθησε ξανά και ξανά αν είναι άρρωστος σίγουρα θα έχει κρυφτεί εκει κοντά .. και ίσως όταν νοιώσει καλύτερα να εμφανιστεί..... Από ότι κατάλαβα οι γείτονες δεν είναι και πολύ συνεργάσιμοι.
Είναι απομονωμένη η περιοχή που μένεις ?
Είμαι σίγουρη ότι θα σου εμφανιστεί μια μέρα από το πουθενά.

Όσο για την Μπεμπίτσα δείχνει να είναι δεκτική. Φέρε μια μέρα το αυτοκίνητό σου κοντά και έχε τα όλα έτοιμα. Βάλτην σε μια γατοφόρο με το καλό.. Δείχνει να χρειάζεται βοήθεια . Απλά χρειάζεται αποφασιστικότητα στο να την γραπώσεις .

Εύχομαι ολόψυχα να διαβάσουμε γρήγορα και τα δικά σου ευχάριστα νέα.

Αν και καταλαβαίνω ότι ο Buddy ακόμη κι αν στειρωθεί δεν θα συμβιβαστεί με την ιδέα του μέσα....
Ανήκει ίσως στην παραπάνω κατηγορία γατιών που τους αρέσει να σουρτουκευουν κάτι που έτσι κι αλλιώς θα σε κρατάει ΄πάντα σε μια αγωνία και επιφυλακή.
Η σκέψη μας είναι μαζί σου για να γυρίσει γρήγορα και να είναι καλά .

Τελικά με τα γατιά δεν μπορείς ποτέ να είσαι σίγουρος. Το να μας εκπλήσουν καθημερινά είναι μέρος της φύσης τους.   luck luck luck luck luck luck luck luck luck
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Κυρ Αυγ 17, 2014 4:11 pm

Σ’ευχαριστώ τόσο πολύ…!!! Τα λόγια σου είναι μια νότα αισιοδοξίας στη δικιά μου απαισιοδοξία Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad …Αλήθεια…!!! Μακάρι να πιάσουν όλες οι ευχές σου…!!! Πολύ καλά το κατάλαβες…ούτε οι γείτονες…ούτε η πόλη είναι τόσο προχωρημένη και πολιτισμένη στο θέμα “αδέσποτα”… Κάθε άλλο 5΄ από το κέντρο μένω… απλά υπάρχουν πολλά εγκαταλειμμένα (αλλά και κλειδωμένα…!!!) σπίτια ανακατεμένα με πολυκατοικίες…με πολλούς και αφρόντιστους κήπους… Το παρκινγκ μου επίσης είναι standard είμαι σε πυλωτή… Πως λοιπόν να δώσω εμπιστοσύνη σε ανθρώπους που μαθαίνουν τα παιδιά τους από μικρά να φτύνουν τα αδέσποτα φωνάζοντας “φτου βρωμόγατες” και να είναι και γεμάτα υπερηφάνεια? Τόσα περιστατικά απανθρωπιάς βλέπουμε κάθε μέρα τώρα τελευταία και στις ειδήσεις…κρίμα…!!!
Όσο για το Buddy που μετανιώνω που δεν τον είχα στειρώσει εδώ και χρόνια… συμφωνώ μαζί σου δεν τον κρατάει τίποτα μέσα… Μακάρι να ήξερα ότι είναι καλά… κι όλα τα άλλα θα τα ρυθμίσω (κάπως…κυρίως με πολλή υπομονή γιατί όταν θέλει να φύγει εκτός ξεσηκώνει τον κόσμο…)…

PS: Μην ξεχάσεις να μου φιλήσεις το Συλβεστράκο  kissss  kissss  kissss …(εντάξει όχι μέχρι “χαπ” αυτή τη φορά…συμβιβάζομαι και με λιγότερα… Laughing )
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Κυρ Αυγ 17, 2014 5:05 pm

Η ελπίδα λένε ότι πεθαίνει τελευταία και μάλλον έχουν δίκιο.
Αν έχεις γύρω σου τόσο πολλούς αφρόντιστους κήπους όπως λές και κλειδωμένα ακατοίκητα σπίτια είναι πολύ πιθανόν να κρύβεται σε ένα απ αυτά.
Να σκεφτείς ότι στο δρόμο το δικό μου που είναι κέντρο κατάκεντρο στην Αθήνα έχει πολλά νεοκλασσικά κλειδωμένα με εσωτερικές αυλές και εκεί κρύβονται ένα σωρό γατιά. Πολλά απ αυτά μεγαλώνουν όπως τα αδεσποτάκια μου και άλλα τα βλέπουμε λιγο καιρό και μετά εξαφανίζονται.
Εγω όταν θέλω να τα ψάξω πάω εκεί. Κι ο Συλβεστράκος μου εκεί κρυβόταν μέχρι να καταφέρω να τον βουτήξω.
Βέβαια εμάς η γειτονιά σε γενικές γραμμές εκτός από μια δυο εξαιρέσεις δεν τα κυνηγάει, τα ψιλοφροντίζει τους αφήνει φαγητό και νεράκι και κάποια καταφέρνουν και μεγαλώνουν και γίνονται της γειτονιάς (όπως ο Ζιζίκος μου)
Εύχομαι και ο Buddy σου να είναι μια τέτοια περίπτωση.

 prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi 


Τον Συλβεστράκο θα τον φιλήσω μέχρι .... χαπ  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Όταν αρχίσω δεν σταματάω με τίποτα ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing  αν και κατά βάθος μάλλον το επιδιώκει και το απολαμβάνει ....
Είναι το παιχνίδι με τις μανουλίτσες... Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing 
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Κυρ Αυγ 17, 2014 7:25 pm

oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 oksmily3 
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Αυγ 18, 2014 10:50 pm

Buddylove μην χάνεις τις ελπίδες σου. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις γάτων που ακομα και μετα απο πολύ καιρο επιστρέφουν !!
Ειναι αυτή η τρέλλα που τα πίάνει με τον οιστρο!
Κουράγιο και υπομονή !! gatoula  gatoula  gatoula 

 luck  luck  luck  luck  luck  luck  luck 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Τρι Αυγ 19, 2014 9:32 am

Σ’ευχαριστώ πολύ και εσένα και όλους… Όπως έχω ξαναπεί μακάρι να έχετε δίκιο όλοι σας και χαλάλι όοοοολη η στεναχώρια που έχω περάσει τόσες μέρες… Απλά δεν είχε φύγει τόσο πολύ ούτε όταν ήταν μικρούλης και τρελούτσικος και με αγχώνει μήπως η αιτία της φυγής του ήταν άλλη και δεν το κατάλαβα έγκαιρα…

PS: Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την Αγαπούλα σου… (Έχω διαβάσει την ιστορία της Κοκονέλ… πραγματικά λυπάμαι…)
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Τρι Αυγ 19, 2014 3:21 pm

[quote= Πως λοιπόν να δώσω εμπιστοσύνη σε ανθρώπους που μαθαίνουν τα παιδιά τους από μικρά να φτύνουν τα αδέσποτα φωνάζοντας “φτου βρωμόγατες” και να είναι και γεμάτα υπερηφάνεια? Τόσα περιστατικά απανθρωπιάς βλέπουμε κάθε μέρα τώρα τελευταία και στις ειδήσεις…κρίμα…!!!
[/quote]
 angry2 
αυτο με κανει εξω φρενων. Φτου βρωμο παιδια και βρωμο γονεις  angry2
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Τρι Αυγ 19, 2014 3:47 pm

Αυτό ξαναπές το ouiette μου… Δε μπορείς να φανταστείς το επίπεδο αυτών των ανθρώπων… Η μια “μάνα” μάλιστα είναι υποτίθεται δασκάλα…!!! Ας μου εξηγήσει κάποιος πως αυτό το άτομο με αυτές τις αντιλήψεις είναι σε θέση να διδάξει και να αναπλάσει χαρακτήρες μικρών παιδιών…!!! Από την προηγούμενη χρονιά μάλιστα είχα ακούσει ότι “η αγάπη για τα ζώα” θα μπει μάθημα στα σχολεία… Τι θα κάνει τότε… θα τους λέει μην πιστεύετε ότι διαβάζετε… τα ζώα είναι πάρα πολύ κακό πράγμα και μας δίνουν μικρόβια και όπου τα συναντάτε να τα φτύνετε για να ξορκίσετε το “κακό”…τους δε ανθρώπους που τα αγαπούν να τους καίτε σαν τις μάγισσες στο μεσαίωνα…??? Μα τι είναι αυτά…!!! Εκτός κι αν νομίζει ότι το “δασκαλίκι” είναι μια παράσταση που πρέπει να δίνει καθημερινά…ένας ρόλος ψεύτικος όσο και η ίδια…!!! Γι’αυτό κι εγώ φοβάμαι για το Buddy μου… μήπως κάποιος του έκανε κακό… ο άντρας της “δασκάλας” πίνει και δεν ξέρει τι κάνει… και εννοείτε ότι του φταίνε όλα…!!!
Εσύ πως είσαι? Η Φίφι τι κάνει… πως τα πάει…? Περιμένω τα νέα σας… και ελπίζω πραγματικά να πηγαίνει καλύτερα…!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Τρι Αυγ 19, 2014 7:49 pm

Buddylove έγραψε: Από την προηγούμενη χρονιά μάλιστα είχα ακούσει ότι “η αγάπη για τα ζώα” θα μπει μάθημα στα σχολεία… Τι θα κάνει τότε… θα τους λέει μην πιστεύετε ότι διαβάζετε… τα ζώα είναι πάρα πολύ κακό πράγμα και μας δίνουν μικρόβια και όπου τα συναντάτε να τα φτύνετε για να ξορκίσετε το “κακό”…τους δε ανθρώπους που τα αγαπούν να τους καίτε σαν τις μάγισσες στο μεσαίωνα…??? Μα τι είναι αυτά…!!! Εκτός κι αν νομίζει ότι το “δασκαλίκι” είναι μια παράσταση που πρέπει να δίνει καθημερινά…ένας ρόλος ψεύτικος όσο και η ίδια…!!! Γιʼαυτό κι εγώ φοβάμαι για το Buddy μου… μήπως κάποιος του έκανε κακό… ο άντρας της “δασκάλας” πίνει και δεν ξέρει τι κάνει… και εννοείτε ότι του φταίνε όλα…!!!

Σοβαρααα? θα εχει ενα  τετοιο μαθημα??? Δεν ειμαστε καλα...Η αγαπη για τα ζωα δεν ητανε μεχρι τωρα  μερος της εκπαιδευσης?  Και γι αυτο εχουμε τετοια καθηκια που εκτονωνονται πανω στα αθωα πλασματα.. Θυμαμαι οταν ειμασταν παιδια, στο σχολειο, τα βιβλια μας μιλαγαν για τα ζωακια και την φυση, με ενα τροπο που μας μαθαιναμε το σεβασμο προς αυτα,και για μας ηταν βεβαια φυσικο να τα προστατεψουμε. Αλλα μιλαμε για πολλα χρονια πισω και σε μια αλλη  χωρα (Γαλλια). Και απο τι ξερω, τα παιδια μου δεν πειραξανε ποτε ενα μυρμηγκι.

Πολυ ψευτικη η δασκαλα... ντροπη της, η εκπαιδευση των παιδιων δεν ειναι μια δημοσια υπηρεσια ," περαστε την δευτερα τελειωσαμε για σημερα" .Κριμα γμτ...Τον ξερεις τον αντρα της? εχεις υποψιες?  astadiala 



Η Φιφη μου, σημερα ειναι καλυτερα!!. εφαγε λιγο.! Συνεχιζουμε τον ορο ομως μεχρι να σταθεροψοιηθει η κατασταση της.. Τελικα η πολυ μεγαλη αγαπη βοηθαει..Να ειναι καλα η κοπελιτσα που ερχεται καθε μερα και με χαδια και υπομονη της βαζει τη βελονα.. Και να εβλεπες με τη ευγνωμοσυνη την κοιταει η Φιφι..

Σε σκεφτομαι μην νομιζεις εσενα και το Buddy σου..Απ τον Απριλιο και μετα εκλαιγα και φανταζομουνα τα χειροτερα για τη Φιφι μεχρι που την ειδα μπροστα μου ξαφνικα doing τι σοκ ηταν αυτο.. Σου ευχομαι ενα παρομοιο!
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Τρι Αυγ 19, 2014 9:08 pm

Δυστυχώς ouiette μου αυτή είναι η πραγματικότητα… εδώ ποτέ δεν υπήρχε αντίστοιχο μάθημα για σεβασμό στα ζώα… Άσε που αρκετά άτομα (μπορεί κάποιας ηλικίας ή και πολύ μικρότερης δεν έχει σημασία) είναι εντελώς αναλφάβητα με ότι συνεπακόλουθο κακής συμπεριφοράς έχει αυτό και κυρίως κουβαλάνε το κόμπλεξ αυτό μια ζωή και πολλά κατάλοιπα από κακές συνήθειες που είχαν στα χωριά τους όπου βασάνιζαν ανεξέλεγκτα ανυπεράσπιστα ζωάκια για “πλάκα”… πιστεύουν δε ότι με τέτοιου είδους “βλαχο-μαγκιές” θα τονώσουν τον εγωισμό και την αυτοπεποίθησή τους και θα πάρουν μια κάποια “αξία??” σαν άτομα ή ότι θα τους φοβούνται και θα κερδίσουν κάποιο είδος σεβασμού με το ζόρι… ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως τέτοια άτομα μπορεί να συμπεριφέρονται έτσι και να μένουν ατιμώρητα από την πολιτεία και τους νόμους ενώ παράλληλα εμείς να θεωρούμαστε γραφικοί και ρομαντικοί και να μας αντιμετωπίζουν σαν να ζητάμε κάτι εξωγήινο… Εδώ στην Ελλάδα δυστυχώς τα πράγματα (σε αυτόν τον τομέα τουλάχιστον) δε μοιάζουν καθόλου με τη Γαλλία (και πολλές άλλες χώρες δηλαδή…)… Εδώ ή το’χεις ή δεν το’χεις από μόνος σου… είναι θέμα παιδείας πια και οικογένειας και με τι αρχές έχεις μεγαλώσει…!!! Από μόνος του κανείς κρίνει και πράττει…!!!
Τον άντρα της τον ξέρω όπως και αυτή… δεν ξέρω σε τι σημείο μπορεί να φτάσει… το μόνο σίγουρο είναι ότι έχει πιάσει όλους στην πολυκατοικία και τους έχει πει ότι κάποια άτομα ταΐζουμε αδέσποτα…σιγά το κακό…!!! Υποψίες και αγωνία θα έχω πάντα για τα αδεσποτάκια για δηλητήρια και ξυλοδαρμούς… Δεν ξέρω πότε και ποιος θα θελήσει να τους κάνει κακό από τη στιγμή που υπάρχουν τέτοιου είδους άτομα…ούτε είναι δυνατόν να παρακολουθώ επί 24h όλα τα σημεία του ακάλυπτου…(και οι γύρω δρόμοι??)…Έτσι απλά προσεύχομαι να είναι όλα καλά και κάθε μέρα αγωνιώ για το που είναι… Έχω ξαναρωτήσει και παλαιότερα αλλά δε βρέθηκε κανένας να μου απαντήσει… μπορεί κάποιος να ρίξει κάποιο δηλητήριο το οποίο να δράσει σε πολύ αργό ρυθμό (για αρκετές μέρες…πάνω από 10) και να αποδυναμώσει τον οργανισμό τους σταδιακά δημιουργώντας τους εσωτερικό οργανικό πρόβλημα ενώ η συμπεριφορά τους να μην αλλάζει και να μην μπορεί κάποιος να το παρατηρήσει?
Φίφη ψυχή μου κουράγιο… σε σκέφτομαι με τους ορούς, τις βελόνες και την ταλαιπωρία αλλά είναι από αγάπη και για το καλό σου… ouiette είμαι σίγουρη ότι θα γίνει καλά με την αγάπη και τη θαλπωρή του σπιτιού…μπράβο και στην κοπέλα που τη βοηθάει…και βέβαια το καταλαβαίνει η μικρούλα και τη συμπαθεί και αυτή… Τις βολτούλες τις ελάττωσε ή συνεχίζει να το σκάει??
Σ’ευχαριστώ που με σκέφτεσαι… έχεις δίκιο… 36 μέρες τώρα δε μπορώ να σταματήσω να κλαίω … και οι τύψεις και τα “μήπως” γυρίζουν μέσα στο μυαλό μου… κάθε μέρα ξυπνάω με την ελπίδα ότι θα τον δω και θα τρέξω να τον αγκαλιάσω… αλλά τίποτα… Μακάρι… μακάρι… μακάρι να έχεις δίκιο και να γίνει το ίδιο και για μένα… να γυρίσει… και θα είναι το καλύτερο σοκ που μου έχει συμβεί ποτέ…
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Τρι Αυγ 19, 2014 11:45 pm

[quote="Gatoplikti"
Ειναι αυτή η τρέλλα που τα πίάνει με τον οιστρο!
[/quote]

Οσο το σκεφτομαι, σιγουρα γι αυτο το λογο εφυγε. Παλια δεν στειρωνα καμμια απ τις γατες μου, και τις εχασα ολες μεχρι που ηρθε στο κηπο μας η Ouiette..την πηγα στο γιατρο για στειρωση μετα απο μια εβδομαδα και μου ειπε οτι ειχε προλαβει να ζευγαρωθει και ηταν εγκυιος. Ποτε ειχε προλαβει?? Κι ομως...
Σιγουρα εχει βρει ο Buddy καποια θηλυκια και περιμενει ποτε θα ειναι διαθεσιμη!. Καμια φορα πανε μακρια για να τις βρουν και για ακρκετες μερες, αρα λογικα, οπου να ναι θα επρεπε να εμφανιστει.Το κακο ειναι οτι τρωνε οτι να ναι οταν πανε ταξιδι και αυτο ειναι που φοβαμαι.
Απο την Ουιεττε και μετα μαζεψα πολλες γατες, οι περισσοτερες σε ελεεινες καταστασεις, και μολις εγιναν καλα τις στειρωσα ολες. Δεν μπορουσα πια να ζησω με το αγχος αυτο. Αλλα δεν σημαινει οτι δεν θα φυγουν. Εγραψα σε ενα αλλο θεμα yια την Charlotte, που μολις στειρωθηκε, το σκασε απο μας κα πηγε να μεινει στο παρκο. Αυτες τις ημερες με θυμαται γιατι με το 15 αυγουστο, φυγανε προφανως αυτοι οπου την ταιζουν. Αλλα ερχεται σαν στριγγλα, γρηγορα, τρωει, μουγριζει, μου πεταει καμια νυχια και φευγει γρηγορα παλι...

Καμια φορα σκεφτομαι οτι με ενα σκυλο θα ειχα λιγοτερο αγχος...

Μην χασεις το κουραγιο σου. Προσπαθησε να μην σκεφεσαι παντα τα ιδια, ειναι εξαντλητικο. Αν εχεις αλλες ψυχουλες να φροντιζεις ειναι μια καλη λυση, σε βοηθουν. luck luck luck 
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Αυγ 22, 2014 4:54 pm

Buddylove έγραψε:Σʼευχαριστώ πολύ και εσένα και όλους… Όπως έχω ξαναπεί μακάρι να έχετε δίκιο όλοι σας και χαλάλι όοοοολη η στεναχώρια που έχω περάσει τόσες μέρες… Απλά δεν είχε φύγει τόσο πολύ ούτε όταν ήταν μικρούλης και τρελούτσικος και με αγχώνει μήπως η αιτία της φυγής του ήταν άλλη και δεν το κατάλαβα έγκαιρα…

PS: Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την Αγαπούλα σου… (Έχω διαβάσει την ιστορία της Κοκονέλ… πραγματικά λυπάμαι…)

Σε ευχαριστώ buddylove  kissss kissss kissss   H καλή μου η κοκονέλ.. αρκετές φορες μου έρχεται στο μυαλο και βουρκώνω..
Ομως στο οικοπεδο επέστρεψε η χαρά σαν γεννήθηκαν οι νέες ψυχούλες. Η ζωή συνεχιζεται οπως και να το κάνουμε, η κοκονέλ αναπαυθηκε και ειναι μέσα στην καρδια μου και νέες ψυχούλες τώρα αναζητούν την φροντιδα μας...

Να εισαι σίγουρη οτι για αυτο τον λογο έφυγε και μην σκέφτεσαι διάφορα.. Θα σου έλεγα πλέον να προσπαθεις να μην το σκέφτεσαι τοσο πολύ αλλα ουτε να χάνεις τις ελπιδες σου. Καποια αδεσποτάκια μου που χάθηκαν απο την γειτονια επέστρεψαν μετα απο μήνες..
Τι θα λέγες να υιοθετήσεις ένα αδερφάκι για τον buddy σου;  blinking  blinking 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Παρ Αυγ 22, 2014 8:49 pm

Δε θα ήταν σα να τον προδίδω? Και δεν ξέρω καν τι έχει απογίνει… Θέλω να έχετε όλοι εσείς δίκιο και να έχει φύγει για να κάνει την επανάστασή του… λόγω ορμονών…και να είναι καλά…!!! Το ξέρεις ότι τώρα παρατηρώ τη συμπεριφορά και γιατί όχι και τις λεπτομέρειες στα χρώματα που έχουν τα άλλα αδεσποτάκια? Το παιδάκι του για παράδειγμα έχει 3 λευκά ποδαράκια και το μπροστά δεξιά είναι σα να έχει ριγέ tattoo… Δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ ως τώρα…και το μικρό είναι σχεδόν 1 έτους γατάκι…!!! Όλοι μου λένε ότι απλά δεν είχα μάτια για άλλο… Παρόλα αυτά η αυλή μου φαίνεται άδεια… Δε θα ήθελα ποτέ να βασανίσω μια ψυχούλα που δε μου φταίει σε τίποτα… και αυτή τη στιγμή η ψυχολογία μου δεν είναι και ότι καλύτερο… Ειλικρινά σ’ευχαριστώ που με σκέφτεσαι…
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Παρ Αυγ 22, 2014 9:03 pm

Ναι η αλήθεια ειναι οτι δεν τα χες παρατηρήσει γιατι λογω του buddy δεν ασχολήθηκες τοσο με τα άλλα γατούλια. Οχι μωρε τι επανάσταση να κάνει και για ποιο λογο. Στις ορμονες δεν υπάρχει λογική. Γιατι να τα βασανισεις τα γατάκια καλέ; Τα γατια βασανιζονται απο τις κακουχιες και τις ορμονες και τους καυγάδες. To καλύτερο δώρο που μπορεις να του κάνεις ειναι να τους δώσεις ένα σπιτάκι και αγάπη.
Σκέψου το πάντως ...και οταν έρθει ο buddy σου να τον πάρεις και αυτον κοντα σου  gatoula gatoula gatoula 
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Αυγ 22, 2014 9:50 pm

Θα συμφωνήσω κι εγω με την Gatopliki.
Παίρνοντας ένα άλλο γατάκι ασφαλώς και δεν ξεχνάς τον Buddy σου ούτε τον προδίδεις.
Θα έχεις ένα γατουλάκι να το φροντίζεις περισσότερο από τα αδεσποτάκια σου και πίστεψέ με μόνο καλό θα σου κάνει περιμένοντάς τον.
Τα γατάκια όλα πλήν ελαχίστων εξαιρέσεων δεν θα πούν όχι σε ένα ζεστό σπίτι, αγκαλιά, φαγητό και χαδάκια.
Η απόφαση είναι δική σου φυσικά αλλά για ξανασκέψου το μέχρι να ξαναγυρίσει το άτακτο αγόρι σου.
Με την Μπεμπιτσα σου τι έγινε τελικά, την βούτηξες για τον γιατρό ή όχι ακόμη.

Εγω πάντως τη μια και μοναδικη φορά που έδειξα αποφασιστικότητα, δεν τον μετάνοιωσα ποτέ όπως και ποτέ δεν ένοιωσα ότι προδίδω το Ζιζίκο μου παίρνοντας ένα άλλο γατάκι

Πολλά φιλιά από το Συλβεστράκο μου kissss kissss kissss kissss kissss kissss 
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Σαβ Αυγ 23, 2014 9:37 am

Gatoplikti μου… κι εγώ τις ορμόνες εννοούσα για “επανάσταση”… Μου φαίνεται όμως αδιανόητο να του έρθει να φύγει τώρα που είναι σχεδόν 4 και που είχε και τις παρέες του εδώ γι’αυτό το μυαλό μου πάει σε πρόβλημα υγείας… Αν πάρω τώρα ένα άλλο γατάκι φοβάμαι ότι θα το θεωρήσω κάτι σαν “υποκατάστατο” του Buddy… γι αυτό λέω ότι δε μου χρωστάει τίποτα το καημένο να με βλέπει στεναχωρημένη και να το επιβαρύνω κι αυτό άθελά μου… Έχεις δίκιο ότι πρόσεχα πάντα περισσότερο το Buddy… όμως όλα τα αδεσποτάκια μου που έχουν περάσει κατά καιρούς από τον ακάλυπτο τα αγαπούσα και τα αγαπώ με έναν ξεχωριστό τρόπο και νοιάζομαι γι’αυτά κι ας μην έρχονται κοντά μου να τα χαϊδέψω… μη σου πω ότι πρώτα τάιζα τα υπόλοιπα και τελευταίο το Buddy (στα ιδιαίτερά μας βέβαια…)… όμως με το Buddy έχω άλλο δέσιμο… Δεν το συζητώ μακάρι να έρθει και δεν τον αφήνω πάλι… να είσαι σίγουρη… κι ας τσιρίζει και ας φωνάζει για να φύγει… Αρκεί να είναι καλά και να έρθει  prosefxi  prosefxi  prosefxi …
Αυτό που φοβάμαι Ziziko μου είναι μήπως περιμένω άδικα πια… (εσύ με το Ζιζίκο σου νομίζω ότι ήξερες τι είχε συμβεί…) και αυτό είναι που με πικραίνει  Sad  Sad  Sad … Η Μπεμπίτσα δυστυχώς θέλει το χρόνο της για να με εμπιστευτεί και πάλι… Με κοιτάζει από μακριά και με παραπονιάρικο ύφος… σα να μου λέει σε εμπιστεύτηκα και με πρόδωσες… κι εδώ που τα λέμε τη μια μου έδειξε την κοιλίτσα της για χαδάκια και την άλλη την είχα μπουζουριάσει σε ένα κουτί… τι να υποθέσει η καημένη…ότι την αγαπώ…? Προχθές με πολλά τραβήγματα με άφησε να της χαϊδέψω (ακουμπήσω θα έλεγα…) λίγο το κεφαλάκι κάτω από το αυτοκίνητο… αλλά χθες δεν με πλησίασε καν…Πάντως τώρα τρώει κανονικά… Το θέμα γιατρός όμως είναι σε εκκρεμότητα και με την πρώτη ευκαιρία θα ρυθμιστεί…
…Σας ευχαριστώ και πάλι… Ειλικρινά δε νοιώθω μόνη μου σε όλο αυτό και για μένα είναι πολύ σημαντικό  thanks …
Πολλά φιλάκια και από μένα και σε εσάς και στην Αγαπούλα και στο Συλβεστράκο… flower  flower  heart  heart  kissss !!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από psipsa Σαβ Αυγ 23, 2014 7:07 pm

εκεινη την πρωην αστεγη τη γλυκυτατη γατομανουλα που εχει η Μαρινα σκεφτομαι, μηπως κοντα σας βρει το σπιτικο που λαχταραει... ειναι και διαφορετικου φυλου απο το Buddy και ισως δεν σας φανει πως τον αντικαθιστατε η οτιδηποτε αλλο. Κι αυτη ειναι απο τα γατακια που εχουν γνωρισει το εξω κι εχουν τοοοσο ταλαιπωρηθει που το μονο που ελπιζουν ειναι σε μια ζεστη σπιτικη γωνια.
Συγνωμη για την παρεμβαση, παντα ειχα το κουσουρι να κανω προξενια...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Σαβ Αυγ 23, 2014 8:40 pm


Κανένα πρόβλημα psipsa μου… ποια παρέμβαση… ούτως ή άλλως γι’αυτό είναι το forum… για να μιλάμε… Σας ευχαριστώ όλους που με σκέφτεστε… Για να μου προτείνετε όλοι να πάρω γατάκι μάλλον ούτε κι εσείς δεν πιστεύετε ότι ο Buddy μου είναι καλά θα γυρίσει  Sad  Sad  Sad … Αν θέλω να σκεφτώ να πάρω ένα γατάκι έχω και τη Μπεμπίτσα μου υποψήφια (από τα αδεσποτάκια του ακάλυπτου) αλλά προς το παρόν έχουμε ένα θεματάκι εμπιστοσύνης… Το θέμα δεν είναι ποιο γατάκι θα υιοθετήσω αλλά αν υπάρχει καμία πιθανότητα να γυρίσει ο Buddy μου  Sad  Sad  Sad … Αλήθεια σας ευχαριστώ αλλά πιστεύω ότι ακόμα κι αν πάρω ένα άλλο γατάκι δε θα με κάνει να νοιώσω καλύτερα  Sad  Sad  Sad … τουλάχιστον όχι τώρα…

PS: τη Μιλουδίτσα λες  Smile ? Πολύ γλυκιά και αυτή και ίδια ηλικία με τη Μπεμπίτσα αν δεν κάνω λάθος (η Μπεμπίτσα πάει 2.5…)…

PS2: Gatoplikti μου σήμερα το είδα… πως είναι η Αγάπη με την αλλεργία της? Εύχομαι όλα καλά  flower …


Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Κυρ Αυγ 24, 2014 12:34 pm

Buddylove έγραψε:
Για να μου προτείνετε όλοι να πάρω γατάκι μάλλον ούτε κι εσείς δεν πιστεύετε ότι ο Buddy μου είναι καλά θα γυρίσει  Sad  Sad  Sad … Αν θέλω να σκεφτώ να πάρω ένα γατάκι έχω και τη Μπεμπίτσα μου υποψήφια (από τα αδεσποτάκια του ακάλυπτου) αλλά προς το παρόν έχουμε ένα θεματάκι εμπιστοσύνης… Το θέμα δεν είναι ποιο γατάκι θα υιοθετήσω αλλά αν υπάρχει καμία πιθανότητα να γυρίσει ο Buddy μου  Sad  Sad  Sad … Αλήθεια σας ευχαριστώ αλλά πιστεύω ότι ακόμα κι αν πάρω ένα άλλο γατάκι δε θα με κάνει να νοιώσω καλύτερα  Sad  Sad  Sad … τουλάχιστον όχι τώρα…


Buddylove, ισως ειναι ακομα νωρις να υιοθετήσεις αλλο γατουλη εφ'οσον δεν νοιωθεις ακομα ετοιμη! Οταν εχανα μια γατα, μια αλλη μου ερχοταν λιγο χρονο μετα, οποτε δεν μου ηρθε ποτε η σκεψη "αν πρεπει να παρω αλλη γατα". Νωμιζω παντως οτι να ασχολησαι με την Μπεμπιτσα ειναι καλο για σενα. Οταν χανω μια γατα, ειτε για παντα ειτε προσωρινα, μιλαω στις αλλες γατες, τους λεω οτι περιμενω το ταδε γατο και να με βοηθησουν να το βρουμε μαζι. Περιμενουμε μαζι δηλαδη...Αυτο με βοηθησε πολλες φορες..και το παραξενο - δεν ξερω αν ειναι συμπτωση- ενας απ τις γατουλες μου ο Edgar, γυριζει συχνα παρεα με το γατουλη που περμινενω gatoula 
Καλη δυναμη Buddylove! Ειναι τυχερος ο Buddy που σ εχει!!
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Κυρ Αυγ 24, 2014 12:59 pm

Ouiette μου… σε σκεφτόμουν…αλλά δεν ήξερα που αλλού να σου γράψω…!!! Τι κάνει η Φίφη? Πως τα πάει? Εύχομαι και ελπίζω να βελτιώνεται μέρα με τη μέρα  Smile … Επέστρεψε ο γιατρός σας από τις διακοπές…? Συνεχίζει με τον ορό? Περιμένω τα νέα σας  flower …!!!
Άσε κι εγώ πάνω στην απελπισία μου ρώτησα το Σνόη… (που μαζί δεν έκαναν και χώρια δε μπορούσαν…τσακώνονταν συνέχεια…) “Σνόη που είναι ο Buddy…??” και με κοίταξε καλά καλά με γουρλωμένα μάτια… σα να μου έλεγε “πας καλά…”…? Εγώ είμαι (ή μήπως ήμουν  Sad  Sad  Sad  Sad ??) τυχερή που τον έχω…!!!
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Δευ Αυγ 25, 2014 8:04 pm

Buddylove,
O Σνοη βαριοταν να σου μιλησει φαινεται! Σε σκεφτομαι γιατι περναν οι μερες. Ο αδεσποτος γατος ειναι παντα πολυασχολος, δεν ξερεις ποτε που παει. Και πραγματι τωρα, εχω καιρο να δω μερικα απ αυτα. Δεν περναν καν απο δω..Φυγανε σε αλλο τετραγωνο?..η..?.Παντα αυτη αβεβαιωτητα... Suspect

Η Φιφι ειναι καλυτερα, Βρηκα το γιατρο στο τηλ. και μου ειπε να συνεχισω το ορο ακομα 2-3 ημερες. Τρωει μονο μια φορα την ημερα και λιγο και οχι αυτα που πρεπει. Κοιμαται πολυ. Θα δουμε..

Ειχες βαλει μικρες αφισες " ΧΑΘΗΚΕ" με την φοτογραφια του ? κανεις δεν σε πηρε τηλεφωνο? arxidia
ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Gatoplikti Τρι Αυγ 26, 2014 2:00 am

Βuddylove καταρχας μην νιώθεις ενοχες για την μπεμπιτσα.  Για το καλο της προσπαθεις. Ξέρω πως ειναι το νιώθω και γω πολλές φορες αλλα αυτο το πράγμα μπορει να σε τρελλάνει.
Οσο για τον buddy οταν καλούν οι ορμονες δεν υφιστανται παρέες. Οι αρσενικές παρέες γινονται εχθροι και οι θυληκες επισης πολλες φορες γιατι της κυνηγάνε. Τα αρσενικά διώχνουν το να τα άλλο. Δεν υπάρχει ελεγχος ειναι αγρια διαδικασια στα γατια. Εγω δεν θα ανησυχούσα για προβλημα υγειας.
Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που επιστρέφουν τα γατια στην περιοχη μπορει  να πάρει και παρα πολύ χρονο. Το θετικο ειναι οτι ειναι καλοκαιρι.
Να μην νιώθεις ενοχες και προσπαθησε να μην σκέφτεσαι τοσο πολύ.
Ετσι ειναι η φύση.
Κανεις δεν σε πιεζει να κάνεις κατι. Χαλάρωσε και θα αποφασισεις μονη σου για το μελλον.   Μην υποβάλλεις ομως τον εαυτο σου σε σκέψεις του τύπου προδωσα το γατάκι το ένα προδωσα το άλλο. Το κάνουμε ολοι μας αυτο  ειδικα σε κάποια ιατρικη περιπτωση. Ομως τα ζωάκια ξέρουν και νιώθουν οτι τα αγαπάμε και τα βοηθάμε. gatoula gatoula gatoula


ouiette περαστικά στην γατουλα σου, δεν έχω καταλάβει απο τα μηνύματα εδώ τι συμβαινει. Ευχομαι πάντως να ειναι ολα καλά περαστικά και γρήγορα! mati mati mati
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από Buddylove Τρι Αυγ 26, 2014 1:11 pm

Ouiette μου… χαίρομαι για τα νέα της Φίφη… Έτσι βρε κορίτσια αργά και σταθερά βήματα και όλα θα πάνε καλά… Αφού την έχεις κοντά σου ελέγχεις την κατάσταση… Θέλει να φάει μια φορά τη μέρα… μια φορά τι να κάνουμε… και αν θέλει να κοιμάται και να ξεκουράζεται ας κοιμάται… απ’το να κόβει βόλτες μέσα στη ζέστη… εγώ το προτιμώ…!!! Ίσως ευθύνεται και ο καιρός για το ότι δεν πολύ-τρώει… Μην την πιέζεις…
Ο Σνόη πάντα βαριέται και είναι και η επιτομή του σνομπ γάτου… Αν και αδεσποτάκι… έχει τον τρόπο του…
Gatoplikti μου… εγώ το καταλαβαίνω… η Μπεμπίτσα όμως εκεί που με είχε για “φίλη” τώρα έχει αρχίσει να αμφιβάλει… είναι που είναι λίγο φοβιτσιάρα και κλαψιάρα από τη φύση της… βλέπει και εμένα να την πιέζω και μπερδεύεται πιο πολύ…
Η Φίφη (η γατούλα της ouiette) έλλειπε 4 μήνες από το σπίτι και γύρισε με πρόβλημα υγείας στα νεφρά και αφυδατωμένη (ίσως γι’αυτό και εγώ έχω επηρεαστεί…και λέω μήπως είχε πρόβλημα υγείας και έφυγε μέσα στον πανικό του όπως η Φίφη και δεν το κατάλαβα για να τον πάω στο γιατρό…)… τώρα παίρνει ορό και κάνει θεραπεία για να επανέλθει… αλλά έχει και πάλι τάσεις φυγής έστω και για λίγες ώρες μέσα στη μέρα…
Η Αγαπούλα εντάξει… έτσι δεν είναι …? Το είδα την Κυριακή και θυμήθηκα την περίπτωση της Νιντζούλας… Με την αλλεργία της όλα καλά?

Αυτά… σας φιλώ και τις δύο… flower flower flower Να μου προσέχετε τα γατούλια σας heart heart heart
Buddylove
Buddylove
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 5-6 αδεσποτάκια με λατρεία στο Buddy μου!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!!

Δημοσίευση από ouiette Τρι Αυγ 26, 2014 9:32 pm

Gatoplikti έγραψε:Βuddylove καταρχας μην νιώθεις ενοχες για την μπεμπιτσα.  Για το καλο της προσπαθεις. Ξέρω πως ειναι το νιώθω και γω πολλές φορες αλλα αυτο το πράγμα μπορει να σε τρελλάνει.
Οσο για τον buddy οταν καλούν οι ορμονες δεν υφιστανται παρέες. Οι αρσενικές παρέες γινονται εχθροι και οι θυληκες επισης πολλες φορες γιατι της κυνηγάνε. Τα αρσενικά διώχνουν το να τα άλλο. Δεν υπάρχει ελεγχος ειναι αγρια διαδικασια στα γατια. Εγω δεν θα ανησυχούσα για προβλημα υγειας.
Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που επιστρέφουν τα γατια στην περιοχη μπορει  να πάρει και παρα πολύ χρονο. Το θετικο ειναι οτι ειναι καλοκαιρι.
Να μην νιώθεις ενοχες και προσπαθησε να μην σκέφτεσαι τοσο πολύ.
Ετσι ειναι η φύση.


Buddylove, δεν μπορουςε να τα πει καλυτερα η Gatoplikti oksmily3


ouiette
ouiette
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 70
Αριθμός γατουνίων : 5
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2008
Mood : Μια ελπίδα για το Buddy μου...!!! - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης