gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου!

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου! Empty Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου!

Δημοσίευση από loveforcats Κυρ Μάης 25, 2014 12:05 pm

Καλησπερα, ετσι φωναζα τον αγαπημενο μου γκρι γατουλη..Μιμη. 3 ετων στειρωμενος πριγκηπας μου! Τον εχασα σημερα απο δηλητηριο, ποντικοφαρμακο.Αν και στειρωμενος ηθελε τοσο πολυ να βρισκεται εξω, ειμαι στην Παρνηθα σ'ενα σπιτι απομονωμενο με πολλα κτηματα εξω..εχω κι αλλα ζωακια που φροντιζω, το αδερφακι του Μιμη, ενα κοριτσακι στειρωμενο και τον Γκωτι εναν υπεροχο μαυρο γατουλη.
Αγαπιοντουσαν τοσο πολυ τα 3 μαζι..ο Μιμης παντα η χαρα της ζωης, ο εξερευνητης που ερχοταν 7 με 8 το απογευμα για να κοιμηθει και να φυγει νωρις παλι εξω.Προχτες λοιπον ο Μιμης δεν ηρθε το απογευμα.Ανησυχησα πολυ.Αργα το βραδυ ακουσα μια φωνη και βγηκα εξω.Ο Μιμης μου δεν ητανε καλα..τον ειδα εξαντλημενο..καλεσα μια κτηνιατρο εξαιρετικη που υπαρχει εδω στην περιοχη λιγα τετραγωνα πιο κατω..ολα αυτα στις 2 το βραδυ.Μου απαντησε στο κινητο της και τρεξαμε εκει να κανει οτι μπορει!..μου ειπε κατοπιν εξετασης οτι πρεπει να εφαγε ποντικοφαρμακο και μου εδωσε ενα 24ωρο αναμονης για το αν θα μπορεσει να ζησει..πηγαινα να τον βλεπω στη διαρκεια της μερας γιατι ημουνα κοντα..καναμε κι εξετασεις αιματος.Αργα το απογευμα μουπε η γιατρος οτι εχουν πειραχτει τα νεφρα του αλλα αντεχει ακομα ειναι δυνατος..σημερα το πρωι στις 6.30 την πηρα τηλεφωνο..και μου ειπε οτι ο Μιμης μου δεν ζει! σε 20 λεπτα μεσα ημουν εκει για να τον παρω και να τον παω στον τελευταιο του προορισμο καπου μεσα στο δασος οπου τουαρεσε...ειχα φερει μια πετσετα λευκη για να τον παρω αγκαλια μου.Με το που ακουσε τη φωνη μου και πλησιασε το χερι μου ο Μιμης ανταποκριθηκε!!! Σηκωσε το κεφαλακι του και με οση δυναμη ειχε τελικα με αποχαιρετουσε!!..γιατι σε 10 λεπτα μεσα ξεψυχησε....απλα με περιμενε.......και η γιατρος ειπε πως ειναι δυνατον....
..με την ιστορια μου αυτη θελω απλα να σας πω οτι ναι..η αγαπη μονο αγαπη δινει.
..μου λειπει αφανταστα και θα πρεπει απλα να βρω ενα τροπο για να ζησω χωρις αυτον.Λυπαμαι αφανταστα.....

loveforcats
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 49
Αριθμός γατουνίων : 2
Ημερομηνία Εγγραφής : 25/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου! Empty Απ: Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου!

Δημοσίευση από FROGK Κυρ Μάης 25, 2014 2:17 pm

Λυπάμαι πολύ....Καλό ταξίδι να έχει. rainbow 
FROGK
FROGK
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Ladenburg
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Γατανοιξη
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Casanova
Motto : Μοιρασμένη λύπη είναι μισή λύπη, αλλά η ευτυχία, όταν μοιράζεται, διπλασιάζεται.
Ημερομηνία Εγγραφής : 17/10/2011
Mood : Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου! M-help

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου! Empty Απ: Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου!

Δημοσίευση από μελινάκι Δευ Μάης 26, 2014 9:56 am

Πω πω ..αυτό που ανταποκρίθηκε στη φωνή σου πρέπει να ήταν απίστευτα ψυχοφθόρο.. Επειδή πρόσφατα έχασα τον πρώτο μου γατούλη καμιά φορά τριγυρνάει στο μυαλό μου τι θα κάνω αν χάσω το Νόα μετά από χρόνια ο οποίος επίσης ανταποκρίνεται στη φωνή μου πάντα..
Καλό κουράγιο, μετά την καταιγίδα βγαίνει ουράνιο τόξο.. rainbow 
μελινάκι
μελινάκι
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Αγαπώ τα Χριστούγεννα <3
Motto : ο ηλιος λαμπει, το ενυδρειο ειναι καθαρο, κι εμεις θα φυγουμε απο εδω!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/11/2007
Mood : Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου! M_bubbles

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου! Empty Απ: Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου!

Δημοσίευση από Gatoplikti Δευ Μάης 26, 2014 1:54 pm

No No No No No No 
rainbow
Gatoplikti
Gatoplikti
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : To Μαντολίνι!!
Motto : "THE STALKER"
Ημερομηνία Εγγραφής : 19/09/2012
Mood : Ο ασημενιος πριγκιπας ο Μιμης μου! M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης