gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

+2
kouix
EvilEmperorZoRG
6 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Μάης 26, 2014 2:39 pm

βγηκαν και αλλα 3 απ την αποθηκη... τα ματια τους πρεπει να είναι ενταξει! εκτος απ το ένα που φανηκε να εχει λιγο πρόβλημα στο ένα ματι!

τι να πω... κάθε μερα αντιβιοση στην μανα από 3 φορες... εδώ και 3-4 βδομάδες! λογικα πηραν και αυτά και σωθηκαν! θελω να πιστευω!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Δευ Μάης 26, 2014 10:45 pm

Μπράβο! Μπράβο!

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Μάης 26, 2014 11:18 pm

να και το αλλο... πριν και μετα... 5 μερες και εφτιαξε... και η αλλη η μαλακο ελεγε ετοιμοθανατο και να μην ασχολουμε!

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 144a1c3

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Rrks50

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Τρι Μάης 27, 2014 1:15 am

Έλα ρε!!! Πραγματικά μπράβο σου που βοηθάς έτσι αυτα τα πλασματακια που δεν θα είχαν απολύτως καμία ελπίδα!!!!!
Στην πρώτη φωτογραφία είναι απίστευτα άσχημα το μικρό... Φοβερή βελτίωση σε μόνο 5 μέρες!!! Πραγματικά αξίζει τον κόπο που κάνεις όταν μετά βλέπεις αυτό το αποτέλεσμα!!!
Πολύ χαίρομαι για το μικρακι!!!!

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Ιουν 02, 2014 3:13 pm

EvilEmperorZoRG έγραψε:να και το αλλο... πριν και μετα... 5 μερες και εφτιαξε... και η αλλη η μαλακο ελεγε ετοιμοθανατο και να μην ασχολουμε!


Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Rrks50

πεθανε το γατακι στα χερια μου... το ειχα παρει σπιτι εδώ και 3 μερες...

από πνευμονια το πιθανοτερο...

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Δευ Ιουν 02, 2014 3:19 pm

πολύ λυπάμαι... πραγματικά...  Sad Sad Sad 
ελπίζω να είσαι καλά και να ξέρεις πως κάνεις πολύ περισσότερα απ' όσα μπορείς και αυτό το ξέρουν και το νιώθουν κι εκείνα... τουλάχιστον πέθανε κοντά σου έχοντας φροντίδα... ήταν μάλλον πολύ αδύναμο το καημένο...  Sad 

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Ιουν 02, 2014 3:47 pm

γ...σε τα πως είμαι... απλα τωρα πρεπει να βρω καπου να το θαψω!


EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Δευ Ιουν 02, 2014 4:44 pm

εκεί στην πρασιά δεν μπορείς; τόσο δα είναι το κακόμοιρο... εγώ πάντα ανάμεσα σε λουλούδια θάβω...  Sad Sad Sad έχω έτσι την αίσθηση ότι θα είναι κάπου "πιο καλά"... και κυρίως δεν πετάω ποτέ στα σκουπίδια!!!

σε καταλαβαίνω απόλυτα... πώς να νιώθεις όταν χάνεις ένα τόσο δα μωράκι...  Sad 

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Σαβ Ιουν 07, 2014 6:02 pm

σημερα εγινε σοου με μια σκατογρια....

το πολύ τσιμεντο και η μικρη συνταξη της εχει γαμησει το μυαλο!

το συμπερασμα είναι ότι ολη την φασαρια την εκανε {να πεταει τα φαγητά κτλ} επειδή "εγω και κανα δυο ακομα δινουμε λεφτα για να ταιζουμε τις γατες ενώ αυτή παιρνει μικρη συνταξη". και επειδή πανε... κουνούπια και μυγες στο σπιτι της... που είναι στην άλλη ακρη!
μεχρι και που βρισκω τα λεφτα για τις κονσέρβες με ρωτησε...

ps... παντως το χαρηκα που την πονεσε αυτό που της ειπα. Την λεω μια γιατι δεν πας να μπεις στον ταφο σου βρε σκατογρια 100 χρονων... τι ζεις?
και απανταει 50 χρονων είμαι...
της ειπα ότι διχνει 100 και απανταει αυτό... "επειδή εσπασα το χερι διχνω μεγαλη"
ερμμ... τι?
με ειπε και κομπλεξικο που φροντιζω γατακια και ότι με βλεπει κάθε μερα πρωι που πηγαινω και της σπαει τα νευρα γιατι "δεν δουλευω αλλα παω στα γατακια" handjob
και ότι θα φαω και ξυλο.... απ τον γιο της... μπουχαχαχαχαχα  

μαλλον την πονεσε την πατσαβουρα αυτό που ακουσε (ότι διχνει 100 χρονων)! αμα ξαναερθει θα βγαλω βιντεο ολη την φασαρια να γελασετε!
της εχω ετοιμα και 2 χαρτακια "νομος για σιτιση αδέσποτων και νομος για φολες".

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από zeledaki Σαβ Ιουν 07, 2014 6:36 pm

Καλα της ειπες της σκατοψυχης  happy2  happy2  και γω τσακωθηκα την αλλη φορα με μια γιαγια γιατι μου ειπε να μην ταιζω της γατες γιατι το νοσοκομειο παιδων εχει γεμισει και φταινε οι γατες γιαυτο απο εκει και περα τι να πεις τρελενεσαι με αυτα που ακους
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Σαβ Ιουν 07, 2014 7:29 pm

pfff... εμενα η γιαγια μου μονο τα κλαματα δεν εβαλε για το γατακι που μας πεθανε : |

και με την δικια της κοιμαται αγκαλια Veryhappy
και είναι και 92...

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Σαβ Ιουν 07, 2014 11:41 pm

αντί να σε ρωτάει πού βρίσκεις τα λεφτά για κονσέρβες, γιατί δεν πάει να πιάσει αυτή καμιά δουλειά;;; ακούς εκεί 50 χρονών συνταξιούχος!!! κι έχει και παράπονο γιατί παίρνει λίγα!!! τι άνθρωποι υπάρχουν!!... ας βρει τουλάχιστον ένα χόμπι της προκοπής αντί να παρακολουθεί τι κάνουν οι γύρω της!!! εκτός κι αν το stalking θεωρείτε πια δημιουργική απασχόληση!!!  happy2

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Σαβ Ιουν 07, 2014 11:51 pm

ετσι πως ημουν 2 μετρα πανω της {πανω πρασια} μου ερχοταν να την τραβηξω ένα κλοτσιδι να της φυγει η μασελα... αλλα... δεν το εκανα δυστυχως...

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Κυρ Ιουν 08, 2014 12:04 am

happy2 happy2 happy2 

χαχαχαχα άσ'την στην κακία της!!!
αλλά όντως δείξε της τους νόμους κι αν τυχόν σου πει ποτέ και καμιά εξυπνάδα για φόλες τρέχα στο αστυνομικό τμήμα για να είσαι σίγουρος!!!

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από otz Κυρ Ιουν 08, 2014 1:08 am

Αν στο ξαναπει, να της πεις ότι οι άνθρωποι που συμπονουν ένα ζωάκι, είναι πιο πιθανό να συμπονέσουν έναν άνθρωπο. Κέρασέ την και ένα κονσερβάκι.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Κυρ Ιουν 08, 2014 11:12 am

το τυφλο που είναι πλεον 4-5 μηνων εκοβε βολτες στο δρομο πρωτη φορα... το γυρισα πισω και εβαλα κατι ξυλα μπροστα απ' τα καγκελα... αλλα δεν θα το κρατησουν για πολύ!

Το άλλο το γκρι απ' την άλλη χαθηκε... σχεδόν τυφλο και εκεινο. Μου ειπε μια ότι τα ειδε με την μανα τους και τα 4 να κανουν βολτες πισω στο μετρο. Και μετα γυρισε με 3... που είναι αυτό τωρα... ενας θεος ξερει!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Κυρ Ιουν 08, 2014 2:48 pm

δύσκολα τα πράγματα... αλλά δυστυχώς αναμενόμενα... δεν περιορίζεται η γάτα στο δρόμο... θα περιπλανηθεί...
το γκριζάκι ας ελπίσουμε (το αισιόδοξο σενάριο!..) ότι το βρήκε κάποιος που το λυπήθηκε και το πήρε να το σώσει... κι όχι τα άλλα σενάρια που δυστυχώς παίζουν...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Κυρ Ιουν 08, 2014 4:17 pm

ουτε καν...
οσο σκληρο και αν σου ακουστει, κατά 90% θα πεθανει από πεινα η από αυτοκινητο, η ισως καποιος να το δει και να του βαλει καμια κονσερβα να φαει...
παντως με την βροχη που εριξε δυσκολα θα τα βγαλει περα!
επισης δεν πιανετε με τιποτα! τρεχει οπως οι μεγαλες γατες και κρυβεται!

ps... κατι ακυρο παντως που βρηκα! δεν το ειχα δει ποτε και με εκανε να χαμογελασω!



2:41

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Κυρ Ιουν 08, 2014 7:20 pm

δευτερη φορα βγηκε εξω το τυφλο... δεν ξερω τι να κανω! απλα θα ελπιζω...

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Ιουν 09, 2014 11:06 am

βρεθηκε και το γκρι το τυφλο... μεσα σε τρυπα του μετρο. βρεγμενο ολοκληρο! Το εβγαλε ενας εργάτης του μετρο, του εβαλε και γαλα αλλα δεν εκανε τιποτα αυτο. Μετα πηγε ενας παππους που τα ταιζει και αυτος και το εβαλε μαζι με τα αλλα μικρα και την μανα τους. Αλλα είναι χαλια μου ειπαν!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Ιουν 09, 2014 10:30 pm

θελω να ησυχασω και δεν μπορω... εχω κατεβει 5 φορες σημερα. Ουρλιαζει. Τα αλλα 3 μικρα το εχουν παρατησει και πανε και κοιμούνται πανω σε ένα πεζουλι που αυτό δεν μπορει-βλεπει να παει. Η μανα στα τετοια της...
παω σπιτι να κοιμηθώ και το ακουω να ουρλιαζει από κατω... τι διαολο ρε πουστη μου. Γατοομαδες και μλκς... κανεις δεν απανταει. Δεν ειπα να τα παρουν, να ερθουν να βοηθησουν να κανουν κατι. Γατοπαγιδες και τετοια. Οι μισοι δεν απανταν και οι αλλοι μισοι λενε μα μου και δεν μπορούμε και το ένα και το άλλο. Αρα εγω είμαι καλυτερη φιλοζωικη από αυτους... 11 γατακια εχω φροντισει μεσα σε 2 μηνες. Τα 6 ακομα τα εχω... Και 3 απ' αυτά δεν ηταν καν στην πρασια μου, εγω τα πηγα. αυτή την στιγμη ουρλιαζει παλι από κατω... και δεν μπορω να κανω τιποτα! Ουτε να το πιασω ουτε να το αναγκασω να κατσει εκει. Αλλα και να το πιασω? Τι να το κανω? 3 μηνων γατι... ουτε στο σπιτι με το σκυλο μπορω ουτε στην γιαγια μου με την γατα. Αυτό είναι 3 μηνων γατι όχι 3 βδομάδων σαν το άλλο που εθαψα πριν μια βδομαδα....

μερικες φιλοζωικες (δεν θα πω ονόματα) είναι καλες στο να ζηταν λεφτα μονο.... Μαλιστα σε μια εστειλα 100 ευρω πριν 3-4 μηνες για να παρω την απαντηση ότι δεν μπορουν να κανουν τιποτα.... και ότι φροντιζουν στην αυλη τους 2-3 γατες ο καθενας. τι θα πει δεν μπορεις? παρε το ένα, ελα να πιασουμε καμια για στειρωση. εγω γιατι όταν με πηρε τηλεφωνο φιλος ότι βρηκε γατακι πηγα γ...ντας και το μαζεψα?
στην χαριλαου... θα μπορουσα να πω και εγω "μπα ρε φιλε εχω αρκετα στην πρασια μου"
άλλο που μου ειχε πεθανει στα χερια μου πριν 2-3 χρονια...

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Τρι Ιουν 10, 2014 5:16 pm

Άσε... Κι εγώ τώρα είμαι χάλια... Είδα μια γάτα στο δρόμο σε κακό χάλι...ούτε και ξέρω τι έχει το κακόμοιρο...σίγουρα όμως είναι βαριά... Πήρα τη φιλοζωικη μας, ο ένας δεν μου απάντησε καν κι οι άλλοι μου είπαν δεν μπορούν να βοηθήσουν γιατί δεν ασχολούνται με γάτες... Γνωστή απάντηση... Κι εγώ τι να κάνω μόνη μου;.. Είμαι να σκασω... Μ' έχει πιάσει πονοκέφαλος και πονοκοιλος απ' τη στεναχώρια και κάθομαι και κλαίω... Δεν ξέρω τι να κάνω... Δεν έχω κανέναν να με βοηθήσει να την βοηθήσω...

Ως προς τις φιλοζωικες ξέρω και καταλαβαίνω ότι είναι απλώς άνθρωποι και κάνουν ό,τι μπορούν αλλά πρώτον αυτές του δήμου θα έπρεπε και οφείλουν να κάνουν πιο πολλά (κι όχι μόνο καταγγελίες για δεμένα σκυλιά κλπ) κι επίσης αυτό που είδα όσο καιρό ασχολούμαι είναι ότι ΠΟΤΕ δεν με βοήθησαν με ΤΙΠΟΤΑ, ενώ εγώ πάντα καταλήγω να τους βοηθαω (το κάνω βέβαια τα ζώα).

Όσο για τα 100 ευρώ πού τα έδωσες; Αν θες στείλε pm γιατί στη Θεσσαλονίκη κυκλοφορεί ένας τύπος που το παίζει φιλοζωικη και τρώει τα λεφτά του κόσμου...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Τρι Ιουν 10, 2014 5:41 pm

ξερω που τα εδωσα... φιλοζωικη ηταν! Αλλα αμα δεν μπορουν να κανουν τιποτα να παψουν να υπαρχουν, να μην ζηταν λεφτα για 2-3 γατια και να μην χανουμε και εμεις τον χρονο μας τσαμπα!

να το πω αλλιος... αν και εγω αυριο παρω αδεια και πω ότι είμαι φιλοζωικη και οποτε με περνουν τηλεφωνο λεω ότι δεν μπορω να κανω κατι γιατι εχω αρκετα γατια και δεν εχω λεφτα, που το νοημα?

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Παρ Ιουν 13, 2014 8:04 pm

ωραια... βρηκα μια μεγαλη σημερα στην πρασια με τρυπα στην πλατη (σαν καψιμο)... εχει χωθεί αναμεσα σε κατι πετρες και δεν κανει τιποτα... και μετα από λιγο βρηκα γατακι με πολύ πιθανον σπασμενη μεση... παλι καλα το πηραν κατι παιδακια (σε ποση ωρα θα μου το φερουν πισω δεν ξερω...). Το πηγα στον κτηνιατρο και μου λεει δεν ξερουμε ακομα για ευθανασια! Σε κανα 2 μερες θα ξερουμε... το γατι είναι ολο ζωντανια αλλα με σπασμενη μεση... δεν ξερω! Αν τα παιδια και οι γονεις τους θελουν να το παλεψουν... μακαρι! Εγω δεν αντεχω και αυτό!!!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Κυρ Ιουν 15, 2014 8:36 pm

πωω ρε φίλε... κι εγώ είχα ένα αντίστοιχο περιστατικό με γάτα που έμοιαζε σαν καμμένη.. την πήγα στον κτηνίατρο και τελικά ήταν τραύμα.. μάλλον είχε πιαστεί σε κάποιο μηχάνημα που πήρε μπρος ή μηχανή αυτοκινήτου.. είχε βαθιές και ρηχές τομές που είχαν μολυνθεί και το δέρμα είχε νεκρώσει.. θα ανεβάσω τόπικ μπας και με βοηθήσει κανείς οικονομικά, γιατί δεν τη παλεύω άλλο...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Κυρ Ιουν 15, 2014 9:47 pm

τελικα αυτό ηταν από έναν διπλα που μενει στον πρωτο... του εφυγε αλλα δεν τον ειδα να τον ρωτησω πως το επαθε. τεσπα την πηρε σπιτι ξανα οποτε... πρόβλημα του : P

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Ιουν 16, 2014 10:52 am

το παρατησαν εξω απ τον κτηνιατρο τα σκατοπαιδα... αυτος λεει οτι εχει ακομα 10% πιθανοτητες το 1 ποδι του... σε 5 μερες θα ξερει... με 3 ποδια τα βγαζουν περα! αλλες 5 μερες θα το ζησω... αλλες 5 μερες για να ακουσω μετα οτι πρεπει να γινει ευθανασια!
γαμω την καταδικη μου γαμω!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Ιουν 16, 2014 12:43 pm

Γιατι να γινει ευθανασια?το γατακι ενεργειτε μονο του η πρεπει να αδειαζετε την κυστη?γιατι αν απλα σερνει το ποδαρακι του και γινει ακρωτηριασμος ζει κανονικοτατα χωρις κανενα προβλημα!και μαλιστα τρεχουν και σαν τρελλα οταν συνηθισουν...
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Δευ Ιουν 16, 2014 1:58 pm

τι τραβάς κι εσύ με τα γατιά της γειτονιάς σου...
εγώ όταν το ζώο δεν υποφέρει είμαι κατά της ευθανασίας... ειδικά οι γάτες συνήθως προσαρμόζονται στα νέα δεδομένα και τα καταφέρνουν μια χαρά... βέβαια, αν είναι αδέσποτη είναι δύσκολο, αλλά και πάλι η ευθανασία είναι μια δύσκολη απόφαση, νομίζω...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Δευ Ιουν 16, 2014 2:04 pm

γιατι είναι και στα δυο πισω ποδια και όχι το κατούρημα επρεπε να το βγαλει ο κτηνίατρος, δεν μπορουσε μονο. τα σερνει και τα 2 τα πισω... αν σωθει το ένα θα το αφήσουμε. αλλιως αν θελει καποιος να το αναλαβει σπιτι του και να βγαλει περα οποιες δυσκολιες και να εχει ένα γατι χωρις πισω ποδια, 6972531882. Εγω παντως στο δρομο να το αφήσω να πεθανει ετσι δεν μπορω... ουτε σπιτι να το παρω μπορω! 3 σκυλια εχω και το ένα αμα δει γατα θελει να την φαει! δεν εχω και λεφτα για καροτσακι ουτε για χειρουργια. οι φιλοζωικες ολες είναι καλες στο να μου λενε "όχι μη γινει ευθανασια και με 2 ποδια τα βγαζει περα"... αλλα μολις πω να το αναλαβουν η να πληρωσουν η οτιδήποτε... ερμμ.. μα... και... όχι... να...

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από Alcione Δευ Ιουν 16, 2014 2:10 pm

έχεις δίκιο... και σίγουρα με δυο πόδια αδέσποτο δεν την βγάζει καθαρή... και αν δεν μπορεί και να ουρήσει μόνο του... ας περιμένεις να δεις τι θα σου πει κι ο γιατρός σε μερικές μέρες...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από zeledaki Δευ Ιουν 16, 2014 2:46 pm

Δυσκολα τα πραγματα φιλε μου ελπιζω να ακουσουμε συντομα καλα νεα και δεν εννοω μονο να κουνησει το ποδι του αλλα και να ελεγχει τη κυστη του που ειναι ισως πιο σημαντικο αυτα τα πραγματα χρειαζονται χρονο για να δειξουν παντως οι γατες ειναι δυνατοι οργανισμοι και πολλες φορες μας εκπλησουν ολα καλα να πανε για το γατακι εχει τη θετικη μας ενεργεια.. luck luck 
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Τρι Ιουν 17, 2014 12:40 am

οσο εχει ζωντανια δεν θα γινει ευθανασια... θα δουμε πως θα παει, κάθε μερα θα το πηγαινω στον κτηνιατρο. θα θελει απλα λιγο καθαρισμα γιατι τα κανει οπου να ναι...

αλλα αμα δεν γινεται καλα, και αρχησουν οι πληγες στα ποδια και να μολυνετε δυστυχως δεν βλεπω άλλη λυση... και πραγματικα μονο στην σκεψη ότι μπορει να φτασουμε σε ευθανασια μου γαμαει την ψυχολογια... θα του κανω αυριο και κουτακι στην σκια με εφημερίδες για να τις αλλαζω και ευκολα! παντως είναι ελευθερο και πηγαινει από εδώ και από εκει (όχι μακρια). ο κτηνίατρος λεει είναι καλυτερα να το αφήσω ετσι για να κουναει τα ποδια...

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από zeledaki Τρι Ιουν 17, 2014 11:09 am

Εμενα που μου ετυχε προσφατα τετοια περιπτωση και μου ειχε πει η κτηνιατρος οσο περισσοτερη ακινησια!! γινεται και επειδη και εγω εχω αλλα 3 γατια το ειχα στο μπανιο σε κλουβακι πανω σε πανα σεντονι και ετσι δεν πληγιαζοταν κιολας και οσο δεν κουνιοταν τοσο καλυτερα.. δεν κανει απο οσο ξερω και εγω που εχω ακουσει και αλλες περιπτωσεις να κινειται και του εδινα κορτιζονη μωρο και αυτο.
zeledaki
zeledaki
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 3
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Άνοιξη θα έλεγα είναι η καλύτερη εποχή
Motto : Keep Walking!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/08/2011
Mood : Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 M_choco

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαριζονται 2 γατακια Θεσσαλονικη + προβλημα με 3ο γατακι

Δημοσίευση από EvilEmperorZoRG Τρι Ιουν 17, 2014 11:22 am

δεν κουνιεται πολυ... ισα ισα φευγει απ το κουτι οταν το χτυπαει ηλιος και ξαναπαει μετα...
ισως εγω να μπερδεψα αυτο που μου ειπε ο κτηνιατρος!

EvilEmperorZoRG
Junior Cat
Junior Cat

Άντρας
Φίδι
Ηλικία : 34
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 02/05/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης