gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

+12
Karamela
ZIZIKOS
YNL
stefania1
tsili
Witch girl
catsforever
Alcione
houlieta
kouix
Τζούλι το Κατσούλι
LAROGATA
16 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Απρ 09, 2014 10:49 pm

Στο θέμα κάτι που με χάλασε,ανέφερα για μια γατούλα που βρήκαμε τραυματισμένη το Σάββατο το βράδυ χτυπημένη απο αυτοκίνητο.
Η γατούλα βρίσκεται ακόμη στην κλινική κατά πως φαίνεται μάλλον έχει διαφύγει τον κίνδυνο όμως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.Η πορτοκαλένια μου έχει κάταγμα στην ουρά και στην λεκάνη,το κάταγμα στην ουρά είναι κάθετα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ελέγξει τον σφικτήρα και να έχει πρόβλημα και στην ούρηση και στην αφόδευση.Πήγα τις ακτινογραφίες της σήμερα και στους γιατρούς που χειρούργησαν την Κάρμεν και μου είπαν οτι τα πραγματα αυτα ειναι χρονοβορα και κανεις δεν ξερει το αποτέλεσμα ,μπορεί με ακινησία και με θεραπεία με κορτιζόνες να έχουμε κάποιο αποτέλεσμα,αυτό που είναι το πιο σημαντικό είναι τι μπορεί να διορθωθεί με το πρόβλημα του σφικτήρα ,αν τελικά δεν γινει τίποτα πρέπει ή να δεχτούμε ότι έχουμε ένα ζώο με ειδικές ανάγκες που θα θέλει άδειασμα καθημερινά η κύστη του και βοήθεια στην αφόδευση,πράγμα που συνεπάγεται ίσως ουρολοιμώξεις και πρόβλημα στα νεφρά ή πάίρνουμε απόφαση να "κοιμίσουμε"το ζώο.Δεν θέλω όμως να πάρω΄μια τέτοια απόφαση ,είναι η καημενούλα τόσο καλή και χαδιάρα όταν την χαιδεύω χουρχουρίζει και μου τρίβεται και σήμερα το απόγευμα που πήγα ενώ είχε άθικτη τη κονσέρβα που της είχαν βάλει,με το που κάθησα λίγο μαζί της και τη χάιδεψα άρχισε να τρώει,πως μπορώ να παρω μια τέτοια απόφαση για ενα τοσο γλυκο πλάσμα? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Τετ Απρ 09, 2014 11:43 pm

Α, ρε Μαράκι, τι τραβάς...  Sad Τι να πω, οι καλοί άνθρωποι και τα καλά πλάσματα ώρες ώρες τραβάνε τα πιο μεγάλα ζόρια...  Sad Μη σκέφτεσαι όμως το χειρότερο ενδεχόμενο. Πάμε ένα βήμα τη φορά και θα δεις ανάλογα με την ανάρρωσή της τι θα είναι καλύτερο για κείνη να κάνετε. Οι γάτες είναι θαυμάσια πλάσματα με μεγαλειώδεις δυνάμεις ανάρρωσης. Ποτέ δεν ξέρεις... gatoula gatoula gatoula Αφού τη βοηθάει το γεγονός ότι είσαι κοντά της, να είσαι κοντά της όποτε μπορείς. Η αγάπη κάνει θαύματα.  grouphug grouphug grouphug Περαστικά εύχομαι, καλή δύναμη και στις δυο και να συνέλθει πολύ πιο γρήγορα απ' ό,τι περιμένει ο οποιοσδήποτε!! grouphug mati mati mati 
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από kouix Πεμ Απρ 10, 2014 9:16 am

Θα ακουστώ σκληρή μ' αυτά που θα πω και θα τα πω και λακωνικά γιατι πρέπει να φύγω... πολυ πολύ βιαστικά απο το σπίτι....

Λαρογατουλα, η αποφαση αυτη, δεν ειναι αποφαση που θα παρεις εσυ. Στην τελική, αν δεν την εβρισκες εσυ χτυπημένη, θα υπεφερε μονη της μεχρι να καταλήξει....

Ειναι σκληρή η άποψή μου....
Αλλά θα την πω, ελπίζοντας να καταλαβετε οτι ειναι μεν σκληρή, αλλά δεν λέγεται με "ελαφράν την καρδίαν"....

Κατ' εμε λοιπόν, η "αποφαση" ειναι μονόδρομος.
Τα έξοδα που ΘΑ χρειαστει αν δεν παρεις την αποφαση, αντιστοιχούν στην ζωή άλλων 5-10 ζώων.
Και ο χρόνος που θα χρειαστει να της αφιερωσεις έπισης.
Και το αποτελεσμα ΑΒΕΒΑΙΟ.

Μερικες φορες πρεπει να γινόμαστε σκληροί με ΕΝΑ περιστατικό, για να σωθούν (αλλά να ΣΩΘΟΥΝ) άλλα 10.


Βλεπω καμια φορά στο f/b αναρτήσεις απο φιλοζωικές που αφορουν ζωάκια που πραγματικά, μου δημιουργείται η αίσθηση οτι οι προσπάθειες να τα κρατησουν καποιοι ζωντανά, ειναι βασανιστήριο για τα ίδια.....

Ο αντιλογος σε ΟΛΟ αυτο, ειναι, οτι ΝΑΙ αξίζει να σωσεις ΕΝΑ ζωάκι όσο κόπο και χρήμα κι αν χρειαστεί....

Αλλα και το επιχείρημά μου βασίζεται σχεδον πανω στην ίδια λογική, προσθέτοντας οτι: "αξίζει να θυσιαστεί ενα ζωάκι, με αβεβαιο μέλλον , για να σωθουν άλλα 10".




___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Απρ 10, 2014 11:45 am

Όλα αυτα τα ξέρω για το τι ειναι προτιμοτερο να γινει αν ενα ζωο δεν εχει πιθανοτητες ,οπως και πηρα την αποφαση να γινει ευθανασια σε μια αλλη γατουλα που ειχε χτυπηθει παλι απο αυτοκινητο και εκανε συνεχεια σπασμους.Αλλα εδω κανεις δεν μπορει να μου πει με σιγουρια την εξελιξη και με τους γιατρους της κλινικης που μιλησα και με τους Σιδεραδες μου ειπαν οτι πρεπει τουλαχιστον ενας μηνας να περασει και μετα να δουμε τι εξελιξη θα εχει ,γι'αυτο ειμαι σε μεγαλο διλλημα ,ολοι μου ειπαν οτι πολλες φορες τα νευρολογικα προβληματα εχουν εξελιξη που δεν την περιμενεις... No No 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από houlieta Πεμ Απρ 10, 2014 5:41 pm

Αχ, είναι τόσο λεπτες οι γραμμές παιδιά...
Δεν υπάρχει σωστη και λάθος απόφαση με βάση την λογική...
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Τζούλι το Κατσούλι Πεμ Απρ 10, 2014 5:46 pm

Και το πιο βασικό είναι να βλέπεις αν το ίδιο το ζωάκι θέλει να το παλέψει... Κι αυτό το βλέπεις πιο πολύ με την καρδιά, παρά με τη λογική...
Τζούλι το Κατσούλι
Τζούλι το Κατσούλι
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Θηλυκό
Ποντικός
Ηλικία : 39
Τόπος : Γατάγου
Αριθμός γατουνίων : Δυο λευκά θαύματα εντός σπιτιού, η μικρή μου πριγκίπισσα του ονείρου και οι νιαουριστοί μου θαμώνες στον κήπο!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Τρελλλλή ηλιοφάνεια και ζέστη!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ό,τι βγαίνει σε άσπρο, μαύρο, γκρι, πορτοκαλί, μπλε και όλες τις αποχρώσεις και τους συνδυασμούς τους...
Motto : Μια γάτα έχει εννιά ζωές. Στις τρεις πρώτες παίζει, στις τρεις επόμενες γυρίζει, στις τρεις τελευταίες μένει.
Ημερομηνία Εγγραφής : 03/11/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Alcione Πεμ Απρ 10, 2014 9:36 pm

LAROGATA, λυπάμαι πολύ που πρέπει να πάρεις μια τέτοια απόφαση... σκέφτομαι πως εγώ στην θέση σου θα αποφάσιζα αποκλειστικά με βάση την καρδιά μου και την κατάσταση του ζώου. Στην περίπτωση που δεν θα είχε καμιά ελπίδα να ζήσει και απλά θα υπέφερε για να πεθάνει, θα του έκανα ευθανασία. Αλλά αν είχε διαφύγει τον κίνδυνο και η εξέλιξη ήταν κάτι που μένει να δει κανείς ανάλογα με τον οργανισμό του ζώου και τη θέλησή του για ζωή, τότε δεν θα έπαιρνα εύκολα την απόφαση για ευθανασία... Συμφωνώ απόλυτα με τη Τζούλι το Κατσούλι!!! Βέβαια, από κει και πέρα μόνο εσύ ξέρεις αν αντέχεις (και πρακτικά και οικονομικά) να αναλάβεις ένα ακόμα γατάκι και μάλιστα με ειδικές ανάγκες και να δεσμευτείς στην φροντίδα του...και σε αυτή την περίπτωση κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτα... Αλλά σκέφτομαι πως εγώ απλά δεν θα άντεχα να κοιμίσω ένα πλάσμα που μου χουρχουρίζει και μου τρίβεται ακόμα κι αν είναι σε αυτή την κατάσταση και τρώει όταν είμαι μαζί του...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Απρ 11, 2014 12:15 am

η μικρη δεν εχει καποια αλλαγη στην κατασταση της,βρισκεται σε οριακη υποθερμια,επομενως εχει αναιμια,δεν ελεγχει την κυστη της και ποναει πολυ,δεν τρωει απλα οταν πηγαινω γλυφει λιγη κονσερβα και μου τριβεται.Πηγα σημερα τις ακτινογραφιες και στην κτηνιατρο μου,την οποια εμπιστευομαι και σαν γιατρο και περισσοτερο σαν ανθρωπο που ξερω οτι αγαπαει τα ζωα.Μου ειπε και εκεινη οτι το καταγμα της ουρας βρισκεται σε οριακο σημειο εκει οπου παιρνανε τα νευρα της ουρηθρας και του πρωκτου και η λεκανη της εχει μεγαλη μετατοπιση,της ειπα την κατασταση και μου ειπε οτι ειναι πολυ επωδυνο για το ζωο η κατασταση που βρισκεται,τωρα αν το προσπαθησουμε για καποιο διαστημα αδειαζοντας εμεις τη κυστη και βοηθωντας τη να ενεργηθει δεν ξερουμε τι αποτελεσμα θα'χουμε και αν θα εχουμε και αλλα προβληματα οπως ουρολοιμωξεις και νεφρικη ανεπαρκεια.Εχω ζητησει απ΄την κοπελα που την βρηκε και τον φιλο μας που την κρατησε για μια βραδια και που ενδιαφερονται για την μικρη να παρουν μια αποφαση και εγω θα ειμαι μαζι τους,παντως εγω μαλλον προς το να την "κοιμησουμε"κλεινω ,αν και με ποναει πολυ Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Alcione Παρ Απρ 11, 2014 12:33 am

αν είναι τόσο επώδυνο για το ζώο, ίσως όντως το καλύτερο να είναι να την "κοιμίσετε".. τι να πω.. κρίμα... αλλά απ' το να υποφέρει το κακόμοιρο..  Sad Sad Sad 

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από kouix Παρ Απρ 11, 2014 4:28 am

Λαρογατουλα, αν εισαι ΟΝ, και μπορεις να απαντησεις μεσα στα επομενα 2-3 λεπτα...

για πες μου.....

οταν λεμε ζαχαρονερο ... πως το φτιαχνουμε και ΠΩΣ το δινουμε στα μωρα...?

θα σου εξηγησω αλλη στιγμη γιατι το θελω....  Sad 


και όχι μονο λαρογατουλα, κι όποιος άλλος ξερει....



ΥΓ:
ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΑΜ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΓΑΤΟΥΛΑΣ............
αλλα ειναι επειγον.....


___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Απρ 11, 2014 8:32 am

kouix έγραψε:Λαρογατουλα, αν εισαι ΟΝ,  και μπορεις να απαντησεις μεσα στα επομενα 2-3 λεπτα...

για πες μου.....

οταν λεμε  ζαχαρονερο ... πως το φτιαχνουμε και ΠΩΣ το δινουμε  στα μωρα...?

θα  σου εξηγησω αλλη  στιγμη  γιατι  το θελω....  Sad 


και όχι μονο  λαρογατουλα,  κι όποιος άλλος ξερει....



ΥΓ:
ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΑΜ  ΣΤΟ ΘΕΜΑ  ΤΗΝ ΓΑΤΟΥΛΑΣ............
αλλα ειναι επειγον.....

ελα ρε γμτ τωρα μπηκα,τι εγινε καποιο απ΄τα μικρα?εγω εβραζα νερο με ζαχαρη ας πουμε 1κ.γ.ζαχαρη σε ενα φλυτζανακι του καφε νερο και μεσα εκει διελυα τη σκονη γαλαστην ουσια τους εδινα γαλα με ζαχαρονερο το οποιο το φυλαγα στο ψυγειο,η αναλογια εντελως στο φλου,αλλα μαλλον βοηθουσε γιατι απ΄τα πρωτα μωρα που ειχα το μαυρακι καθε μερα ηταν για να μ'αφησει και το παλευα ετσι.Ελπιζω να μην εχεις ασχημα νεα να μας πεις No 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από catsforever Παρ Απρ 11, 2014 4:39 pm

Πο πο!Λυπάμαι πολύ για την καημενη τη γατουλα!
 Sad Ευχομαι όμως να γινει συντομα καλα...
catsforever
catsforever
Junior Cat
Junior Cat

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 25
Τόπος : σπιτι μου,στο γατοσπιτο
Αριθμός γατουνίων : ολα τα γατακια της γειτονιας τα οποια ταϊζουμε!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : γαταχείμωνο ή γατακαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Μερλινα
Motto : Τα ομορφοτερα πραγματα στη ζωη δεν ειναι πραγματα.
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/03/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_dance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Alcione Παρ Απρ 11, 2014 11:43 pm

τελικά, τι έγινε με τη γατούλα; κανένα νεότερο;

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Κυρ Απρ 13, 2014 12:54 am

.Τα νέα μας απ΄τη γατούλα είναι οτι το μεσημέρι την πήραμε απ΄την κλινική και βρίσκεται στο σπίτ του φίλου μας,ο οποίος με την βοήθεια την δική μου και της φίλης μας που την βρήκε είπε να το προσπαθήσει και να δώσουμε λίγο χρόνο μπας και γίνει κάποιο θαύμα.Σήμερα το γατάκι είχε καλύτερη θερμοκρασία και έχει αρχίσει να τρώει ,όταν δέσει το κάταγμα στη λεκάνη  μας είπαν ότι θα περπατήσει με κάποια βέβαια αστάθεια και δεν πονά ,αλλά για το πρόβλημα της ούρησης κανείς δεν ξέρει.Μας έδειξαν πως ν'αδειάζουμε την κύστη και ο Θεός βοηθός,για ΄την αφόδευση μας είπαν οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα φτάνει να τρώει τροφή που να βοηθάει το έντερο.Πάντως όταν την πήραμε πλενόταν για πολύ ώρα και αυτό είναι καλό σημάδι.Τι να πω καμμιά φορά συμβαίνουν και τ'απίθανα.Τώρα υπάρχει και το πρακτικό θέμα τα έξοδα της μικρής μπήκαν στο λογαριασμό της φιλοζωικής ΖΩΣΥΠΕ Περάματος ,που είμαι εθελόντρια και που δεν παίρνει καμμια επιχορήγηση απ΄το κράτος ,μέχρι τώρα το κόστος για τη μικρή πήγε 300 ευρω ,απ΄τα οποία έχουμε δώσει τα 70,αν κάποιος θέλει να βοηθήσει ο λογαριασμός του ΖΩΣΥΠΕ στην Εθνική Τράπεζα είναι 070/964995-66,αν θέλετε να καταθέσετε εστω και ενα ευρω θα είναι μεγάλη βοηθεια και αν θέλετε βάλτε και σαν αιτιολογια για τη Ζωίτσα,έτσι την ονόμασε ο φίλος μας που την πήρε.Σας ευχαριστω εκ των προτέρων  thanks[img]Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της P4101512_zpsb918da7e[/img][img]Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της P4101516_zpsec040b68[/img]
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Witch girl Κυρ Απρ 13, 2014 8:25 am

Kαλή τύχη στην δυνατή πορτοκαλογατούλα.... mati  mati
Witch girl
Witch girl
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : Weird World
Αριθμός γατουνίων : 1 και catαγαπημένο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : To γατοχειμωνοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμίλιο γατοφιλόσοφο
Motto : Η λέξη studying βγαίνει από τις λέξεις students και dying
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_tour10

http://kantoliana.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Alcione Κυρ Απρ 13, 2014 4:14 pm

αυτά είναι καλά νέα νομίζω!!! εγώ φοβόμουν ότι θα διάβαζα ότι την κοιμίσατε τελικά... της εύχομαι να γίνει τελείως καλά!!! πραγματικά οι γάτες είναι θαυμαστά πλάσματα κι η ανάρρωσή τους δεν ακολουθεί πάντα τον ακριβώς αναμενόμενο δρόμο!.. το ότι άρχισε να τρώει και να πλένεται είναι σίγουρα καλά σημάδια!!! μόλις πληρωθώ, θα βάλω κάποια χρήματα στον λογαριασμό για την Ζωίτσα και της εύχομαι να είναι πάντα γεμάτη ζωή!!!

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από tsili Κυρ Απρ 13, 2014 5:59 pm

έχουμε IBAN?
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Κυρ Απρ 13, 2014 10:07 pm

tsili έγραψε:έχουμε IBAN?
Ειρηνη μου ξαναβαζω το λογ/σμο και το iban ΑΡ.ΛΟΓ.ΕΘΝΙΚΗ 070/964995-66IBAN GR 9201100700000007096499566SWIFT ΤΡΑΠΕΖΑ (BIC) ETHNGRAA
 Laughing 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Απρ 15, 2014 8:08 am

LAROGATA έγραψε:
tsili έγραψε:έχουμε IBAN?
Ειρηνη μου ξαναβαζω το λογ/σμο και το iban
 Laughing 
2000ΑΡ.ΛΟΓ.ΕΘΝΙΚΗ 070/964995-66IBAN GR 9201100700000007096499566SWIFT ΤΡΑΠΕΖΑ (BIC) ETHNGRAA
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Τετ Απρ 23, 2014 4:57 pm

Εχω μερες να γραψω νεα για τη γατουλα ,γιατι ακομη τα παντα ειναι σχετικα.Η Ζωιτσα λοιπον σιγουρα ειναι καλυτερα και δεν κινδυνευει η ζωη της.Κατα πως φαινεται το καταγμα στη λεκανη δεν την πονα ,μπορει και στηριζεται ορθια στα μπροστινα της ποδια,το ενα πισω ποδι της το κουναει κανονικα ,αλλα το αλλο καθολου,το προβλημα με την ουρηση παραμενει και το προβλημα με μας που δεν καταφερνουμε να της αδειαζουμε τη κυστη επισης.Καποια ποσοτητα ουρων βγαινει μονη της,ισως οταν υπαρχει υπερχειλιση σπρωχνει και εκεινη ελαφρως,αλλα την εξελιξη σ'αυτο το θεμα κανεις δεν την ξερει.Παιρνει βιταμινη β για την δυναμωση των νευρων,αντιβιωση,και αρχισαμε και κορτιζονη και βλεπουμε.Η Ζωιτσα κατα τ'αλλα ειναι κεφατη με μεγαλη ορεξη,ειναι τοσο ησυχη και δεν αντιδρα σε οτι και να της κανεις,χουρχουριζει ακαταπαυστα,κανει κουτουλιτσες και απλωνει χερακι να σε πιασει οταν τη χαιδευεις και γενικως κανει τα παντα για να με κανει λιωμα και να μην ξερω τι θα κανω στο μελλον αν δεν γινει το θαυμα που ελπιζουμε. Sad Ειναι ενα αξιολατρευτο πλασμα,εχει καθαριστει στην εντελεια και παρ'ολη την αναπηρια της δεν φαινεται οτι ειναι ενα ζωο με τοσα προβληματα,τα ουλα της και η μυτουλα της ειναι ροζ-ροζ δειγμα οτι δεν εχει πια αναιμια και ειναι μια πανεμορφη πορτοκαλενια γατουλα.Ηθελα να ευχαριστησω οσους με βοηθησαν οικονομικα με τα εξοδα της μικρης στην κλινικη,το ποσο που υπολειπεται ειναι γυρω στα 70ευρω,που ελπιζω να τα καλυψουμε συντομα.Οποιος εκτος απ'αυτους που ξερω εχει κανει καταθεση στο λογαριασμο του ζωσυπε,ας μ'ενημερωσει για να το πω και εγω στην υπευθυνη του συλλογου.Μολις την βγαλω φωτογραφια θα σας τη βαλω να δειτε τη διαφορα. Laughing thanks 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από kouix Πεμ Απρ 24, 2014 12:41 am

Μακαρι να τα καταφερει η Ζωιτσα...! Το ευχομαι ολοψυχα!  luck 
Γιατι το αξιζει ρε γμτ, τοσο που εχει παλεψει μεχρι τωρα....  gatoula 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από stefania1 Πεμ Απρ 24, 2014 12:44 pm

Καλησπέρα σε όλη τη γατοπαρέα. Εύχομαι από καρδιάς να τα πάει καλύτερα το γατάκι. Καταλαβαίνω τι περνάω και γι' αυτό απευθύνομαι εδώ γιατί πραγματικά είστε όλοι εδώ οι γατόφιλοι η τελευταία μου ελπίδα. Αντιμετωπίζω και εγώ μια παρεμφερή περίπτωση. Έχω στο σπίτι έναν γατούλη που λατρεύω και στην αυλή 3 γάτες που ταίζω και φροντίζω, αλλά είναι ελεύθερες να κάνουν βόλτες στη γειτονιά. Πριν από μια εβδομάδα ακριβώς βρήκα τη μία από τις 3 γάτες (τον αρσενικό) πραγματικά σε άθλια κατάσταση. Είχε δεχτεί επίθεση από άλλο γάτο, ήταν γεμάτος πληγές και τραύματα και τα 2 πίσω πόδια του τα έσερνε. Το πιο σοβαρό τραύμα ήταν στο τέλος της ραχοκοκκαλιάς του. Ο κτηνίατρος απολύμανε τις πληγές, μου έδωσε αντιβιώσεις και μου είπε να περιμένουμε να δούμε την εξέλιξη. Δυστυχώς τα πράγματα δεν πάνε καλά. Παρότι ο γάτος έχει αίσθηση των πίσω ποδιών του και τα κινεί απειροελάχιστα, δε φαίνεται να έχει όρεξη να περπατήσει. Μένει συνέχεια ξαπλωμένος στο ίδιο σημείο ακίνητος. Καθαρίζω καθημερινά τις ακαθαρσίες του, αλλά ειλικρινά με θλίβει η εικόνα να τον βλέπω ακίνητο μέσα σε αυτές να περιστοιχίζεται από μύγες. Δε βλέπω βελτίωση και φοβάμαι ότι τελικά θα τον "κοιμήσουμε". Τι με συμβουλεύετε? Ξέρετε κάποια φιλοζωική να απευθυνθώ για βοήθεια?

stefania1
Kitten
Kitten

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/04/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Πεμ Απρ 24, 2014 12:49 pm

stefania1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλη τη γατοπαρέα. Εύχομαι από καρδιάς να τα πάει καλύτερα το γατάκι. Καταλαβαίνω τι περνάω και γι' αυτό απευθύνομαι εδώ γιατί πραγματικά είστε όλοι εδώ οι γατόφιλοι η τελευταία μου ελπίδα. Αντιμετωπίζω και εγώ μια παρεμφερή περίπτωση. Έχω στο σπίτι έναν γατούλη που λατρεύω και στην αυλή 3 γάτες που ταίζω και φροντίζω, αλλά είναι ελεύθερες να κάνουν βόλτες στη γειτονιά. Πριν από μια εβδομάδα ακριβώς βρήκα τη μία από τις 3 γάτες (τον αρσενικό) πραγματικά σε άθλια κατάσταση. Είχε δεχτεί επίθεση από άλλο γάτο, ήταν γεμάτος πληγές και τραύματα και τα 2 πίσω πόδια του τα έσερνε. Το πιο σοβαρό τραύμα ήταν στο τέλος της ραχοκοκκαλιάς του. Ο κτηνίατρος απολύμανε τις πληγές, μου έδωσε αντιβιώσεις και μου είπε να περιμένουμε να δούμε την εξέλιξη. Δυστυχώς τα πράγματα δεν πάνε καλά. Παρότι ο γάτος έχει αίσθηση των πίσω ποδιών του και τα κινεί απειροελάχιστα, δε φαίνεται να έχει όρεξη να περπατήσει. Μένει συνέχεια ξαπλωμένος στο ίδιο σημείο ακίνητος. Καθαρίζω καθημερινά τις ακαθαρσίες του, αλλά ειλικρινά με θλίβει η εικόνα να τον βλέπω ακίνητο μέσα σε αυτές να περιστοιχίζεται από μύγες. Δε βλέπω βελτίωση και φοβάμαι ότι τελικά θα τον "κοιμήσουμε". Τι με συμβουλεύετε? Ξέρετε κάποια φιλοζωική να απευθυνθώ για βοήθεια?
φιλοζωικες δεν υπαρχουν που να μπορουν ν'αναλαβουν τετοιες περιπτωσεις,ασε που δεν υπαρχουν καταφυγια για γατες.Τι να πω ,ειναι δυσκολες αυτες οι περιπτωσεις,θελουν υπομονη με αμφιβολο αποτελεσμα luck 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Απρ 29, 2014 12:11 am

H μικρη μας Ζωη απο τοτε που αρχισαμε τη κορτιζονη εχει μια συγκρατημενη καλυτερευση.Σηκωνεται στα 4 ποδια της,το ενα το σερνει ελαφρως αλλα προσπαθει να κανει καποια βηματα ,λογω της τραυματισμενης λεκανης παει αρκετα μονοπαντα αλλα τ'οτι κινειται ειναι ενα μικρο θαυμα,το πιο ενθαρρυντικο ομως ειναι οτι υπαρχουν καποιες ενδειξεις οτι κατα ενα μερος ελεγχει τη κυστη,σημερα που πηγαμε στη γιατρος μας και πηγε να της την αδειασει μου ειπε οτι δεν την αφηνε να την αδειασει σαν να μπορει να την ελεγχει και το αλλο οτι σαν να επιασε μια μικρη κινηση στην ουρα της,που τη θεωρουσαμε νεκρη.Ολα αυτα ουτε στα πιο τρελλα μας ονειρα δεν τα περιμεναμε,συνεχιζουμε με κορτιζονη και μετα θα παρει μια αγωγη για ενδυναμωσει των νευρων.Τελικα οι γατες ειναι μαγικα πλασματα ,δεν ειναι μονο εφταψυχες αλλα οχταψυχες οπως ειπε και ο φιλος μου που την φιλοξενει.Σημερα πηρα μεγαλη χαρα Veryhappy Veryhappy 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από houlieta Τρι Απρ 29, 2014 12:13 am

kissss kissss kissss 
Mεγάλος μαχητής η γατούλα η Ζωη.. Smile
houlieta
houlieta
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Τόπος : Crazy Waters
Αριθμός γατουνίων : 3 (Ο.ο)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Χειμώνας
Motto : ...and I whispered to the horse: Trust no man in whose eyes you don't see yourself reflected as an equal...
Ημερομηνία Εγγραφής : 15/03/2012
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_skat10

http://www.dpgr.gr/usergalleries/index.php?cat=15102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από YNL Τρι Απρ 29, 2014 1:10 am

Στην Αγγλία λένε πως έχουν 9 ζωές.
Να μας την φιλήσετε και δώστε τα συγχαρητήρια μας στο ζευγάρι που την ανέλαβε
 gatoula gatoula gatoula gatoula 
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από Alcione Τρι Απρ 29, 2014 1:19 am

Πωπω δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι!!!!!
Πραγματικά οι γάτες είναι υπέροχα και θαυμαστά πλάσματα.. Γι' αυτό και πάντα σκέφτομαι ότι αξίζουν μια ευκαιρία!!!!
Όλα καλά θα πάνε στο τέλος με την Ζωίτσα!!!!!!
Να ρωτήσω και κάτι... Υπάρχει ακόμα οικονομικό υπόλοιπο με την κτηνίατρο; Είχα πει ότι θα έδινα ένα ποσό, αλλά δεν τα κατάφερα ως τώρα.. Αλλά αν υπάρχει ακόμα ανάγκη για χρήματα, ίσως τώρα να μπορώ να δώσω ένα ποσό...

Alcione
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Μαϊμου
Ηλικία : 43
Αριθμός γατουνίων : 6
Ημερομηνία Εγγραφής : 04/11/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Απρ 29, 2014 10:05 am

Αχ μπράβο. Πόσο χάρηκα που διάβασα ότι η γατούλα πάει καλυτερα.
Κάτι μου λέει ότι θα τα καταφέρει τελικά. Το ονομά της είναι συμβολικό ΖΩΗ !!! (και μοιάζει τόσο με τον ΖΙΖΙΚΟ μου στο θηλυκό του !!)
Χίλια μπράβο και σε σένα και στα παιδιά που την φιλοξενούν. Κάτι τόσο ευχάριστο μέσα σε όλα αυτά τα δυσάρεστα που συμβαίνουν κάθε μέρα στα ζωάκια.
Περιμένουμε ακόμα καλύτερα νέα και φωτο
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από tsili Τρι Απρ 29, 2014 10:06 am

Έχω χαρεί απίστευτα
tsili
tsili
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 54
Τόπος : Γατογλυφάδα
Αριθμός γατουνίων : 3 σπίτι, 2 αγαπημένα στον ουρανό και πολλά αδεσποτάκι
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ZENTA, ZENTA, ZENTA
Motto : keep walking
Ημερομηνία Εγγραφής : 09/03/2009
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_bye

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από kouix Τρι Απρ 29, 2014 10:21 am

LAROGATA έγραψε:H μικρη μας Ζωη απο τοτε που αρχισαμε τη κορτιζονη εχει μια συγκρατημενη καλυτερευση.Σηκωνεται στα 4 ποδια της,το ενα το σερνει ελαφρως αλλα προσπαθει να κανει καποια βηματα ,λογω της τραυματισμενης λεκανης παει αρκετα μονοπαντα αλλα τ'οτι κινειται ειναι ενα μικρο θαυμα,το πιο ενθαρρυντικο ομως ειναι οτι υπαρχουν καποιες ενδειξεις οτι κατα ενα μερος ελεγχει τη κυστη,σημερα που πηγαμε στη γιατρος μας και πηγε να της την αδειασει μου ειπε οτι δεν την αφηνε να την αδειασει σαν να μπορει να την ελεγχει και το αλλο οτι σαν να επιασε μια μικρη κινηση στην ουρα της,που τη θεωρουσαμε νεκρη.Ολα αυτα ουτε στα πιο τρελλα μας ονειρα δεν τα περιμεναμε,συνεχιζουμε με κορτιζονη και μετα θα παρει μια αγωγη για ενδυναμωσει των νευρων.Τελικα οι γατες ειναι μαγικα πλασματα ,δεν ειναι μονο εφταψυχες αλλα οχταψυχες οπως ειπε και ο φιλος μου που την φιλοξενει.Σημερα πηρα μεγαλη χαρα Veryhappy Veryhappy 

Να τα βλεπουν αυτα μερικοί μερικοί.... (εγω δηλαδη) που βιάστηκαν εξ αρχης να συνταχθούν με την "ευκολη λύση"....  Madd 
Ντροπή μου!
 angry2 

-Μπράβο ζωίτσα! χαίρομαι που με "ακυρωσες"....!!!! Ευχομαι να γινεις γρηγορα τελείως καλα και να σε βλεπουμε να σε καμαρώνουμε!!!!!
 cheers  cheers  cheers 

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από YNL Τρι Απρ 29, 2014 10:55 am

kouix έγραψε:
LAROGATA έγραψε:H μικρη μας Ζωη απο τοτε που αρχισαμε τη κορτιζονη εχει μια συγκρατημενη καλυτερευση.Σηκωνεται στα 4 ποδια της,το ενα το σερνει ελαφρως αλλα προσπαθει να κανει καποια βηματα ,λογω της τραυματισμενης λεκανης παει αρκετα μονοπαντα αλλα τ'οτι κινειται ειναι ενα μικρο θαυμα,το πιο ενθαρρυντικο ομως ειναι οτι υπαρχουν καποιες ενδειξεις οτι κατα ενα μερος ελεγχει τη κυστη,σημερα που πηγαμε στη γιατρος μας και πηγε να της την αδειασει μου ειπε οτι δεν την αφηνε να την αδειασει σαν να μπορει να την ελεγχει και το αλλο οτι σαν να επιασε μια μικρη κινηση στην ουρα της,που τη θεωρουσαμε νεκρη.Ολα αυτα ουτε στα πιο τρελλα μας ονειρα δεν τα περιμεναμε,συνεχιζουμε με κορτιζονη και μετα θα παρει μια αγωγη για ενδυναμωσει των νευρων.Τελικα οι γατες ειναι μαγικα πλασματα ,δεν ειναι μονο εφταψυχες αλλα οχταψυχες οπως ειπε και ο φιλος μου που την φιλοξενει.Σημερα πηρα μεγαλη χαρα Veryhappy Veryhappy 

Να  τα  βλεπουν  αυτα  μερικοί  μερικοί....  (εγω δηλαδη)  που βιάστηκαν εξ  αρχης να  συνταχθούν  με  την  "ευκολη λύση"....  Madd 
Ντροπή μου!
 angry2 
Και δικιά μου ντροπή γιατί το ίδιο είχα σκεφτεί κι εγώ. Embarassed  Embarassed  Το ζευγάρι που την ανέλαβε και η κα Μαρία απέδειξαν πως είναι αξιοθαύμαστοι ανθρώποι. luck luck
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Απρ 29, 2014 11:23 am

σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας,ελπιζω και εγω σε ακομη καλυτερα νεα.Το ποσο που εκκρεμει στην κλινικη ειναι γυρω στα 70ευρω Alcione,αν θες να συμβαλλεις εχω βαλει πιο πανω το λογ/σμο της φιλοζωικης απλα ενημερωσε με οτι εκανες καταθεση για να τους το πω,σ'ευχαριστω εκ των προτερων.Γιαννη και Αρτεμις μου και εγω την ευκολη λυση ειχα σκεφτει και ντροπη μου,μου διεφυγε οτι οι γατες ειναι ολο εκπληξεις,βγαζουν τη γλωσσα ακομη και στο θανατο.Το ζευγαρι που την φιλοξενει δεν θα ειναι για παντα ,ο φιλος μας εχει καποιες αποψεις για τα ζωα που με βρισκουν αντιθετη,την ανελαβε για καποιο διαστημα ,με την προυποθεση οτι η Ζωιτσα θα γινει καλα και θα μπορει να ζησει εξω στο χωριο του,αλλωστε η μικρη βρισκεται στο μπαλκονι του σ'ενα κλουβακι γιατι η γυναικα του με τα ζωα δεν το εχει,δεν ειναι η καλυτερη λυση ,αλλα ηταν οτι μπορουσα να βρω τη δεδομενη στιγμη.Εγω βεβαια ξερω,οτι η Ζωιτσα λογω του καταγματος της λεκανης δεν θα μπορεσει να ξαναζησει εξω,δεν θα μπορει να προστατευτει απ΄τους κινδυνους του εξω,ν'αντιμετωπισει τις αλλες γατες,επομενως θα πρεπει να μπει καποια αγγελια οταν θα εχει σταθεροποιηθει η κατασταση της και να κανουμε πολλες προσευχες ωστε να βρεθει ο ανθρωπος που θα την αγαπησει,ειδαλλως με βλεπω με 7 γατια και τον ανδρα μου στο νοσοκομειο απο αλλεργικο σοκ. Shocked 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από YNL Τρι Απρ 29, 2014 11:43 am

Πολύ λυπάμαι. Αναιρώ ότι είπα για το ζεύγος. Το δύστυχο στο μπαλκόνι κλεισμένο σε κλουβί και τραυματισμένο ολομόναχο τα βράδια  No No No 
YNL
YNL
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.
Επίλεκτος Ομάδος Γ.Α.Τ.

Άντρας
Τίγρης
Ηλικία : 73
Τόπος : Αμφιάλη Κερατσίνι
Αριθμός γατουνίων : 1. Την Χιονάτη Κερατσινίου
Motto : ΦΟΠΛΟΧΟ ΟΝΑΡ LORD ΧΟΥΛΙΟ
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/09/2011
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M-help

https://www.youtube.com/user/YNLAMP/videos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από kouix Τρι Απρ 29, 2014 12:10 pm

Στα πολυ δύσκολα, ότι μπορει ο καθένας κάνει... κι αυτο (το μπαλκονι, το κλουβακι και η στοιχείωδη φροντίδα) ειναι ΚΑΤΙ απο το τιποτα.... εγω τους το αναγνωρίζω πάντως....

Μακαρι να συνέλθει εντελως η Ζωίτσα, και να βρεθεί ενα σπιτάκι και γι' αυτήν, την τοσο ταλαιπορημένη γατουλα.....

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της Empty Απ: Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Απρ 29, 2014 12:10 pm

YNL έγραψε:Πολύ λυπάμαι. Αναιρώ ότι είπα για το ζεύγος. Το δύστυχο στο μπαλκόνι κλεισμένο σε κλουβί και τραυματισμένο ολομόναχο τα βράδια  No No No 
δυστυχως Γιαννη μου δεν ειχα αλλη επιλογη,εγω δεν μπορουσα να την κρατησω λογω ελλειψης κενου δωματιου και ο αντρας μου ειναι αλλεργικος στις γατες και εχει μεγαλο προβλημα,στο κλουβι παντως επρεπε να μεινει ετσι κι αλλιως ,γιατι επρεπε να βρισκεται σε ακινησια για να δεσει η λεκανη,το βραδυ της βαζει θερμοφορα και την σκεπαζουν,κι εγω στεναχωριεμαι αλλα δεν ειχα αλλη λυση No No 
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Γατούλα θύμα τροχαίου παλεύει για τη ζωή της M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης