gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

+8
nosyparker
aporw
houlieta
otz
alex..niaou
Τζούλι το Κατσούλι
gemofish
YNL
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από Zastina Πεμ Απρ 03, 2014 4:51 pm

Μπορεί να υπάρχουν ομάδες από εθελοντές που να φιλοξενούν γάτες στα σπίτια τους
Zastina
Zastina
Prime Cat
Prime Cat

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Αριθμός γατουνίων : 1 (Justin)
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : άνοιξη, καλοκαίρι
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2013
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_hug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Παρ Απρ 04, 2014 1:39 am

Καλό ακούγεται αυτό αν και δεν έχω ακούσει κάτι. Αν πάντως τη δεχτούν εκεί που θα μένω και δεν υπάρχει πρόβλημα θα την πάρω μαζί. Όσο περνάει ο καιρός δενόμαστε...
Πάντως είναι τόσο κοινωνική.. όταν έρθει ξένος άνθρωπος σπίτι δεν φοβάται καθόλου, έρχεται να τον καλωσορίσει. Αν υπάρχει εθελοντής - για να την φιλοξενήσει- για το πρώτο διάστημα πάντως θα βοηθούσε πολύ.
Έχω βρει κάποια φίλη που όμως έχει και κήπο και με προβληματίζει ότι θα βγαίνει, έχουν χάσει γάτα παλιότερα έτσι...
Η μόνη που προσφέρθηκε χωρίς δεύτερη κουβέντα και μάλιστα αυτή την εποχή δεν έχουν ζωάκι.
Να επικοινωνήσω με την κυρία που την είχα πάρει διστάζω γιατί έχει τον πατέρα, έναν αδελφό και τη μαμά της Λούσης και θα βγαίνει και πυλωτή, άρα επικίνδυνο πάλι. Είναι και αστείρωτη ακόμη , οπότε...δύσκολο.

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Παρ Απρ 11, 2014 4:31 pm

Ήδη αντιμετώπισα άρνηση στο άκουσμα ύπαρξης της γάτας, αν και κατά τ'άλλα αγαπούν τα ζώα ...αλλά όχι μέσα στο οίκημα τους.
Θα χαλάσει τα έπιπλα είπαν και δεν δέχτηκαν ούτε να πάρω ένα μεγάλο κλουβί που έχω δει για να είναι εκεί μέσα όσο θα λείπω.
Τελικά μόνο αν πας κάπου σε ιδιόκτητο σπίτι δεν θα έχεις πρόβλημα.
Ζήτησαν δε και ένα μεγάλο ποσό ενοικίου παρά την άρνηση. Αν μπορούσα να την αφήσω κάπου μέχρι τις εκλογές, για να πάω να ψάξω με την άνεσή μου χωρίς αυτή μαζί νομίζω κάτι θα έβρισκα.
Από το να την αφήσω όμως σε πανσιόν ( πολλά τα έξοδα και δεν θα είσαι και σίγουρος πως περνάει...) καλύτερα να της νοικιάσω μια αποθήκη εκεί , τι θα καταστρέψει πια μέσα σε μια αποθήκη... Δεν ξέρω τι να πω πια, πάντως εκεί που την αρνήθηκαν ακόμη και να βρω εδώ φιλοξενία δεν θα μείνω. Δεν θα τα δουν τα λεφτά μου αφού δεν δέχτηκαν ούτε τη λύση με το μεγάλο κλουβί που δεν θα ενοχλούσε σε τίποτε τα έπιπλα...

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Σαβ Μάης 31, 2014 5:27 pm

το θεμα τακτοποιηθηκε. Μπορει να αποσυρθει, ευχαριστω.



gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Ιουν 01, 2014 11:49 am

τι εκανες με τη γατουλα;
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από gemofish Κυρ Ιουν 01, 2014 5:56 pm

την πηρα μαζι μου, αν και τον πρωτο καιρο δεν μπορουσα να βρω σπιτι ευκολα, πολλοι δεν την ηθελαν. Ομως οκ , τελικα τακτοποιηθηκαν ολα. Οταν ταξιδευω την παιρνω μαζι, δεν της πολυαρεσει ομως δεν γινεται αλλιως, δεν εμπιστευομαι καποιον να την κρατησει. Εχω ενα ερωτημα, ειναι 9μιση μηνων και δεν την εχω στειρωσει ακομη, δεν εχω αντιληφθει ομωσ ακομη οιστρο, ειναι φυσιολογικο αυτο? Σαν χαρακτηρας παντος ειναι παρα πολυ καλοβολο και καλοψυχο ζωο μηπως δεν περναει εντονα τον οιστρο?

gemofish
Kitten
Kitten

Άντρας
Βουβάλι
Ηλικία : 51
Αριθμός γατουνίων : 1
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από otz Κυρ Ιουν 01, 2014 6:10 pm

gemofish έγραψε:την πηρα μαζι μου, αν και τον πρωτο καιρο δεν μπορουσα να βρω σπιτι ευκολα, πολλοι δεν την ηθελαν. Ομως οκ , τελικα τακτοποιηθηκαν ολα. Οταν ταξιδευω την παιρνω μαζι, δεν της πολυαρεσει ομως δεν γινεται αλλιως, δεν εμπιστευομαι καποιον να την κρατησει. Εχω ενα ερωτημα, ειναι 9μιση μηνων και δεν την εχω στειρωσει ακομη, δεν εχω αντιληφθει ομωσ ακομη οιστρο, ειναι φυσιολογικο αυτο? Σαν χαρακτηρας παντος ειναι παρα πολυ καλοβολο και καλοψυχο ζωο μηπως δεν περναει εντονα τον οιστρο?

Πολύ χαίρομαι που δεν αναγκάστηκες να την αποχωριστείς, θα ήταν πολύ δύσκολο για 'σένα.
Αν είχε οίστρο, θα το καταλάβαινες σίγουρα  happy2 , δεν είναι πολύ διακριτική κατάσταση.
Δεν είναι στάνταρ η ηλικία που ξεκινούν να έχουν οίστρο. Ο μέσος όρος είναι 6 μηνών, αλλά μπορεί να γίνει νωρίτερα, μπορεί και αργότερα.
otz
otz
Καλλιτεχνό-γατα
Καλλιτεχνό-γατα

Θηλυκό
Κόκκορας
Ηλικία : 42
Τόπος : Χίος
Αριθμός γατουνίων : 2
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Καλοκαίρι
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Dexter και Ninja
Motto : Καλύτερα να είσαι αισιόδοξος και να έχεις άδικο, παρά να είσαι απαισιόδοξος και να έχεις δίκιο.
Ημερομηνία Εγγραφής : 24/07/2011
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 M_love

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Empty Απ: Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται)

Δημοσίευση από psipsa Δευ Ιουν 02, 2014 1:58 pm

πολυ χαιρομαι που δεν την αποχωριστηκες τελικα!!!! πιστευω πως θα συνηθισει να ταξιδευει μαζι σου.
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Ζητείται φιλοξενία για γατούλα (ή χαρίζεται) - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης