gatospito
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

+14
Lina
ZIZIKOS
psipsa
spyroid
tsili
Witch girl
Kikiriki
Ηρακλένια
thanoschris1
gigi&nala
kouix
LAROGATA
otz
kat-cats
18 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από Witch girl Τετ Φεβ 12, 2014 7:10 am

Καλέ τι φουντωτός που είναιιιιιιιι..... lipothymia lipothymia 
Witch girl
Witch girl
Mature Cat
Mature Cat

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 24
Τόπος : Weird World
Αριθμός γατουνίων : 1 και catαγαπημένο
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : To γατοχειμωνοκαλόκαιρο
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Αιμίλιο γατοφιλόσοφο
Motto : Η λέξη studying βγαίνει από τις λέξεις students και dying
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/09/2013
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tour10

http://kantoliana.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Φεβ 12, 2014 9:36 am

kissss kissss kissss kissss δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα.... βλέπω όλα όσα βρίσκουν σπιτάκι και χαίρεται η καρδιά μου!!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Ιαν 30, 2015 10:16 am

Μετά από πολύ καιρό που ο γατούλης περνούσε τόσο όμορφα, καθʼότι μιλούσα συχνά με το παιδί που τον είχε πάρει και μάθαινα νέα του, χθες γύρισε ο κόσμος ανάποδα….ένα μήνυμα από το παιδί που θα ήθελε να τον δώσει γιατί δεν μπορεί να ασχοληθεί άλλο, με έκανε λιώμα…. Sad


Μιλήσαμε πολύ ώρα χθες το βράδυ και κατάλαβα πως ενώ τον αγαπάει πολύ, είναι ένας γάτος=σκύλος, τόσο καλός όπως μου είπε, τον έχει αγχώσει που δεν μπορεί να του αφιερώσει πολύ χρόνο, με αποτέλεσμα να κλαίει ο γατούλης όταν τον βλέπει και να θέλει πολύ τα χάδια του…. περισσότερο και από το φαγητό…. και αυτό τον αγχώνει πάρα πολύ!!!
Εργάζεται πολλές ώρες και ο Γκίζμο μένει αρκετές ώρες μόνος του,  οπότε όταν τον βλέπει έχει πολύ ανάγκη από τα χάδια και την αγάπη του…
 
Ήθελε να τον πάρω εγώ αλλά του εξήγησα πως, όσο κι αν το θέλω, είναι πολύ δύσκολο στην παρούσα φάση…. Πόσο στενοχωριέμαι δεν λέγεται...ήταν υπέροχο μωρό, φαντάζομαι τώρα πως θα έχει εξελιχθεί! αν και ο μικρούλης όπως μου είπε φοβάται τον κόσμο, ίσως γιατί μένει μόνος πάρα πολλές ώρες οπότε δεν είναι εξοικειωμένος, εν τούτοις όταν βρει αγκαλιά και χάδια τα απολαμβάνει τρελά!!



Του υποσχέθηκα να βρούμε ένα καλό σπιτάκι για το μικρούλη και μια αγκαλιά που θα τον κλείσει μέσα με πολύ πολύ φροντίδα και αγάπη….δεν είναι γατούλης για έξω ο Γκίζμο…είναι γατούλης που αναζητά πολύ τα χάδια και την αγάπη και αναζητούμε γονιό ο οποίος θα θέλει να του προσφέρει όσα έχει στερηθεί!
 
Παρακαλώ όσους ενδιαφέρονται σοβαρά για το Γκίζμο να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους εδώ! Και όσοι μπορούν ας το προωθήσουν όπου μπορούν… Ευχαριστούμε!
 
[Nine Lives Reg. No. 2157/08]


Ο μικρός έχει μεγαλώσει και έχει γίνει ακόμη πιο όμορφος…θαυμάστε τον!Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Image

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Image

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Image

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Image

 
 Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Image

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Image
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kouix Παρ Ιαν 30, 2015 10:24 am

Υπαρχει κι άλλη λύση...... idea idea
Να παρει εναν γατουλη ακόμη (το παιδι) για να κανουν παρεα και να εχει με κατι να ασχολειται τις ωρες που λείπει.... saint
Κατερινουλα? του το προτεινες..? devil3

___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___ ___^..^___

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Ce308a9f-5be4-45ef-b5d8-38fa33e9b315

Η ιστορία μας ξεκινάει  απο  εδω: http://www.gatospito.com/t10095-topic
kouix
kouix
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator
Εφτάψυχος-η M^o-o^derator

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 52
Αριθμός γατουνίων : 5 νιάου, 2 γαβ, 1 τσίου
Ημερομηνία Εγγραφής : 28/04/2013
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_yoohoo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Ιαν 30, 2015 10:31 am

Του το πρότεινα Αρτεμη, μου είπε όμως πως δεν μπορεί...ήταν κάθετος οπότε πως να επέμβω....;;; έχω στενοχωρηθεί τόσο πολύ....ειλικρινά όλη νύχτα γύριζα σαν σβούρα....

Αν δεν είχα τη Μιλού θα τον έπαιρνα....αλλά πως να πάρω τώρα κι άλλο ζώο...;;;

Του είπα όταν μπορεί ας τον χαιδεύει τόσο ώστε να μην στερείται και τα χάδια του για να μην γκρινιάζει....Μου είπε πως θα το σκεφθεί γιατί τον αγαπάει αλλά πιστεύει πως ο γατούλης δεν περνάει καλά και πως θα είναι καλύτερα να πάει σε ένα σπιτάκι που να τον φροντίζουν καλύτερα....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από ZIZIKOS Παρ Ιαν 30, 2015 11:30 am

Λυπάμαι που το διάβασα Sad Sad

Ο γατούλης φαίνεται και πρέπει να είναι πολύ καλό γατάκι.
Δύσκολο βέβαια να πείσεις κάποιον ν αλλάξει γνώμη όταν έχει πάρει τέτοιες αποφάσεις.

Μήπως βρε Κατερίνα να του εξηγούσες ότι δεν είναι το μόνο γατάκι που μένει πολλές ώρες μόνο του.
Κι εμείς λείπουμε πολλές ώρες απ το σπίτι και πριν πάρουμε το μικρό, ο Συλβεστρούλης έμενε πολλές ώρες μόνος του αλλά δεν φαινόταν καθόλου δυστυχισμένος.

Νομίζω ότι πιο μεγάλο σόκ θα είναι για το γατούλη να χάσει τον άνθρωπο του που επι ένα χρόνο σχεδόν είναι μαζί. (κι αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα)
Οι γάτες δένονται και με τους ανθρώπους και με το χώρο τους

Τι άλλο να πώ Sad Sad Sad Sad Sad Κρίμα Sad Sad Sad Sad Sad
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Ιαν 30, 2015 12:20 pm

Χαρά μου αυτός ο γάτος είναι απλά ένας υπέροχος γάτος....δεν μπορείς να φανταστείς...μέλι μόνο χάδια θέλει!!

Εχει αγχωθεί πάρα πολύ γιατί απ' ότι καταλαβαίνω λείπει, και όταν επιστρέφει, είναι για λίγο και ξαναφεύγει...οπότε ο γατούλης είναι σε ένα σπίτι ολομόναχος και μόλις τον δει τον έχει τόσο πολύ ανάγκη που "μιλάει" και σταματάει μόνο όταν τον χαιδεύει....

Μου υποσχέθηκε πως θα το προσπαθήσει τι να σου πω τώρα...έχω σκάσει ειλικρινά.... σκέφτομαι και εκείνον αλλά σκέφτομαι και το γατούλη...όλη μέρα μόνος του να παρακαλάει να δει άνθρωπο, να πάρει χάδια....θα έχει στρεσσαριστεί πολύ....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από LAROGATA Παρ Ιαν 30, 2015 12:45 pm

kat-cats έγραψε:Χαρά μου αυτός ο γάτος είναι απλά ένας υπέροχος γάτος....δεν μπορείς να φανταστείς...μέλι μόνο χάδια θέλει!!

Εχει αγχωθεί πάρα πολύ γιατί απ' ότι καταλαβαίνω λείπει, και όταν επιστρέφει, είναι για λίγο και ξαναφεύγει...οπότε ο γατούλης είναι σε ένα σπίτι ολομόναχος και μόλις τον δει τον έχει τόσο πολύ ανάγκη που "μιλάει" και σταματάει μόνο όταν τον χαιδεύει....

Μου υποσχέθηκε πως θα το προσπαθήσει τι να σου πω τώρα...έχω σκάσει ειλικρινά.... σκέφτομαι και εκείνον αλλά σκέφτομαι και το γατούλη...όλη μέρα μόνος του να παρακαλάει να δει άνθρωπο, να πάρει χάδια....θα έχει στρεσσαριστεί πολύ....
Aς δωσει λιγο χρονο ο νεαρος στον εαυτο του και στο γατουλη ,μηπως τελικα βρεθει μια φορμουλα,ειναι ενας πανεμορφος γατος πραγματι και ειναι κριμα να αλλαξει σπιτι και γονιο μετα απο τοσο καιρο,θα ειναι σοκ για τον μικρο.Μακαρι τελικα βρε Κατερινακι,να υπερνικησει η αγαπη και να πανε ολα καλα prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Παρ Ιαν 30, 2015 12:51 pm

LAROGATA έγραψε:
kat-cats έγραψε:Χαρά μου αυτός ο γάτος είναι απλά ένας υπέροχος γάτος....δεν μπορείς να φανταστείς...μέλι μόνο χάδια θέλει!!

Εχει αγχωθεί πάρα πολύ γιατί απ' ότι καταλαβαίνω λείπει, και όταν επιστρέφει, είναι για λίγο και ξαναφεύγει...οπότε ο γατούλης είναι σε ένα σπίτι ολομόναχος και μόλις τον δει τον έχει τόσο πολύ ανάγκη που "μιλάει" και σταματάει μόνο όταν τον χαιδεύει....

Μου υποσχέθηκε πως θα το προσπαθήσει τι να σου πω τώρα...έχω σκάσει ειλικρινά.... σκέφτομαι και εκείνον αλλά σκέφτομαι και το γατούλη...όλη μέρα μόνος του να παρακαλάει να δει άνθρωπο, να πάρει χάδια....θα έχει στρεσσαριστεί πολύ....
Aς δωσει λιγο χρονο ο νεαρος στον εαυτο του και στο γατουλη ,μηπως τελικα βρεθει μια φορμουλα,ειναι ενας πανεμορφος γατος πραγματι και ειναι κριμα να αλλαξει σπιτι και γονιο μετα απο τοσο καιρο,θα ειναι σοκ για τον μικρο.Μακαρι τελικα βρε Κατερινακι,να υπερνικησει η αγαπη και να πανε ολα καλα prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi prosefxi


Είπε πως θα το δει πάλι και θα μιλήσουμε.....μου είπε ότι ίσως συνηθίσει κι ο γατούλης καλύτερα...του είπα να προσπαθήσει να τον χαιδεύει και να τον παίζει λίγο να μη νοιώθει τόσο μόνος...μου είπε θα προσπαθήσει...τι να σας πω τώρα...είμαι πολύ στενοχωρημένη και ακόμα πιο πολύ γιατί δεν τον πήρα εγώ εξαρχής....και τώρα μου είναι αδύνατον.... Sad
Εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα, ελπίζω....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από Lina Παρ Ιαν 30, 2015 3:03 pm

Πόσο στενοχωριέμαι και νευριάζω πραγματικά angry2  όταν ακούω-διαβάζω τέτοια  Sad. Πόσο εύκολα μπορείς να αποχωριστείς ένα ζωάκι όταν έχεις ζήσει έστω και μια μέρα μαζί του παρ'όλ'αυτά λες και είναι ένα αντικείμενο που θες να το ξεφορτωθείς με την πρώτη δυσκολία?
luck luck luck υπέροχε γατούλη
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από Leviathan Παρ Ιαν 30, 2015 8:45 pm

Μακάρι να βρεθεί η καλύτερη λύση για τον πανέμορφο γατούλη. luck luck luck luck luck luck
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιαν 31, 2015 6:41 am

Ο γατος απο οτι φαινεται εχει αγχος αποχωρισμου γι' αυτο και φερεται ετσι. Ας δοκιμασει να τον αγνοει 15-30 λεπτα πριν φυγει απο το σπιτι και αλλα τοσα οταν επιστρεφει. Καθε φορα που θα φευγει μπορει να του αφηνει παιχνιδια να παιζει. Δεν πρεπει να δενομαστε πολυ μαζι τους για να μη φτανουμε σε τετοιο σημειο. Ειναι γατες και οχι μωρα για να τα νταντευουμε (ποιος μιλαει happy2 happy2 happy2 ). Τα λεω αυτα γιατι και ο δικος μου ειναι κακομαθημενος αλλα του εχω διορθωσει αρκετα πραγματα τα τελευταια 4 χρονια.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από marina289 Σαβ Ιαν 31, 2015 11:34 am

Συγνώμη βρε συ Κατερινιώ μου, για να καταλάβω...
ο λόγος που ο γατούλης επιστρέφεται είναι ότι το παιδί λείπει πολλές ώρες;;

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Σαβ Ιαν 31, 2015 3:00 pm

Ο λόγος είναι ότι νοιώθει πως δεν μπορεί να του προσφέρει άλλο χάδια και στενοχωριέται που τον βλέπει μόνο του να κλαίει και να ζητάει κάτι που δεν μπορεί να του δώσει....
Ετσι μου είπε τι να σας πω τώρα...προφανώς έρχεται μετά τη δουλειά, φεύγει ξανά και ο γατούλης μένει μόνος εντελώς σε ένα άδειο σπίτι...οπότε όταν επιστρέφει το βράδυ φαντάζομαι πως ο γάτος θέλει την προσοχή του... μου είπε πως του βάζει να φάει και αν κάνει να πάει στο άλλο δωμάτιο και τον χάσει από τα μάτια του, παρατάει το φαγητό και τρέχει από πίσω του... Είναι βλέπετε το μόνο φως στη ζωή του....και προφανώς ο γατούλης νοιώθει μόνος.
Απ' ότι κατάλαβα δεν είναι ότι δεν τον αγαπάει απλά νοιώθει πως δεν περνάει καλά και εκείνος δεν μπορεί να του προσφέρει άλλο την προσοχή που θέλει... Του είπα να πάρει ένα άλλο γατάκι ώστε να μην είναι και αυτός μόνος όλη μέρα...αλλά μου είπε πως παρόλο που μπήκε στον πειρασμό δεν μπορεί....

Συμφωνώ με την Ηρώ ότι μάλλον είναι στρες αποχωρισμού και προφανώς αυτό δεν μπορεί να το διαχειριστεί ο ίδιος γι αυτό θέλει να τον δώσει....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από koneko Σαβ Ιαν 31, 2015 7:59 pm

να κανω μια ερωτηση κρισεως; Ειναι στειρωμενος ο γατος; Μηπως ειναι αστειρωτος και νιαουριζει γι' αυτο το λογο; Οι γατες μπορουν να ζουν χαρουμενες με ελαχιστη αλληλεπιδραση με τον ιδιοκτητη τους αρκει να εχουν ερεθισματα στο περιβαλλον τους. Πχ προσβαση σε παραθυρο, παιχνιδια και ησυχα μερη. 30-60 λεπτα παιχνιδιου τη μερα με τον ιδιοκτητη τους αρκει. Παντως και ο δικος μου με ακολουθει για λιγα λεπτα οταν επιστρεφω σπιτι, γουργουριζει και κανει τουμπες. Δεν το κανει παντα βεβαια. Καποιες γατες εχουν μια ταση να ακολουθουν τον ιδιοκτητη τους στο σπιτι. Υποψιαζομαι οτι τον νταντευει πολυ και ο γατουλης εχει αποκτησει αυτη την συμπεριφορα. Μου θυμιζει τον εαυτο μου που κυνηγουσα με το πιατο τον γατο μου για να φαει. Καποιες φορες πρεπει να τα αγνοουμε για το δικο τους καλο. Προτεινε του να τον αγνοει οταν του βαζει να φαει και φευγει ή οταν παρουσιαζει ανεπιθυμητη συμπεριφορα. Πρεπει να μαθει ο γατος να τρωει μονος του. Το εκανε και ο δικος μου τον περασμενο μηνα αυτο οταν του αλλαξα δωματιο στα πιατα του. Του εβαζα το φαγητο στη νεα τοποθεσια και αντι να φαει ετρεχε απο πισω μου. Το εκανε 2-3 φορες, τον αγνοησα και εστρωσε. Αν δεν τον αγνοουσα και του εβαζα να φαει εκει που θελει αυτος θα ειχα χασει το παιχνιδι. Ειναι κριμα να μη το παλεψει να τον κρατησει γιατι το προβλημα που λεει οτι εχει αυτη την στιγμη για μενα ειναι αντιμετωπισιμο και ασημαντο.
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Κυρ Φεβ 01, 2015 9:10 pm

Ηρώ ναι είναι στειρωμένος ο γατούλης. Απ' ότι κατάλαβα δεν μπορεί να ασχοληθεί καθόλου...... τώρα τι να σου πω....είναι πολύ χαδιάρης γιατί τον έχω ζήσει μέχρι 6 μηνών και γνωρίζω. Μου το είπε όμως και ο ίδιος. Θέλει πολλά χάδια και προσοχή και προφανώς δεν μπορεί να τα δώσει (αυτό τουλάχιστον μου είπε και αυτό έγραψε και στο μήνυμά του) οπότε ο γατούλης μένει μόνος συνέχεια και έχει πάθει από την πολύ "απομόνωση". Αυτό τουλάχιστον κατάλαβα και αυτό είναι που τον έχει αγχώσει ότι δεν μπορεί να συμμετέχει πια στη σχέση τους.... Αυτό τουλάχιστον μου λέει τώρα αν υπάρχει κάτι άλλο, π.χ. να βαρέθηκε, να μην τον θέλει η κοπέλα του ή η μητέρα του...τι να σου πω...μου είπε πως όχι και ελπίζω να μου λέει την αλήθεια....

Είναι ένας γατούλης πολύ χαδιάρης και με πάρα πολύ ανάγκη για αγάπη....τον φρόντιζα και περίμενε να έρθω από τη δουλειά, να με δει, να πάρει χάδια...υπέροχος σου λέω!!! ούτε σκύλος.....

Θα του μεταφέρω όσα μου λες για το φαγητό....για να δούμε πως θα πάει... είπε πως θα το προσπαθήσει πάλι και ελπίζω να πάνε όλα καλύτερα αλλιώς θα πρέπει να του βρω σπιτάκι....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από Leviathan Κυρ Φεβ 01, 2015 9:14 pm

kat-cats έγραψε:Ηρώ ναι είναι στειρωμένος ο γατούλης. Απ' ότι κατάλαβα δεν μπορεί να ασχοληθεί καθόλου...... τώρα τι να σου πω....είναι πολύ χαδιάρης γιατί τον έχω ζήσει μέχρι 6 μηνών και γνωρίζω. Μου το είπε όμως και ο ίδιος. Θέλει πολλά χάδια και προσοχή και προφανώς δεν μπορεί να τα δώσει (αυτό τουλάχιστον μου είπε και αυτό έγραψε και στο μήνυμά του) οπότε ο γατούλης μένει μόνος συνέχεια και έχει πάθει από την πολύ "απομόνωση". Αυτό τουλάχιστον κατάλαβα και αυτό είναι που τον έχει αγχώσει ότι δεν μπορεί να συμμετέχει πια στη σχέση τους.... Αυτό τουλάχιστον μου λέει τώρα αν υπάρχει κάτι άλλο, π.χ. να βαρέθηκε, να μην τον θέλει η κοπέλα του ή η μητέρα του...τι να σου πω...μου είπε πως όχι και ελπίζω να μου λέει την αλήθεια....

Είναι ένας γατούλης πολύ χαδιάρης και με πάρα πολύ ανάγκη για αγάπη....τον φρόντιζα και περίμενε να έρθω από τη δουλειά, να με δει, να πάρει χάδια...υπέροχος σου λέω!!! ούτε σκύλος.....

Θα του μεταφέρω όσα μου λες για το φαγητό....για να δούμε πως θα πάει... είπε πως θα το προσπαθήσει πάλι και ελπίζω να πάνε όλα καλύτερα αλλιώς θα πρέπει να του βρω σπιτάκι....

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για τον γατούλη, τον είδα και 'έπαθα'... lipothymia
Κι όχι δεν το λέω επειδή έχω αδυναμία στα μπλεδάκια.. geek
Φαίνεται τόσο τρυφερός, τόσο υπέροχος...
Αχ, γιατί να μην έχω ένα μεγάλο σπίτι δικό μου και δουλειά? Sad Sad Sad Sad
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από psipsa Κυρ Φεβ 01, 2015 9:21 pm

με ολο το θαρρος αφου το συζηταμε εδω στο φορουμ το θεμα σιγουρα το παιδι εχει στο νου του το καλυτερο για το γατακι αλλα ας μου επιτραπει να πω πως περισσοτερο θα λυπηθει ο γατουλης που θα χασει το σπιτικο του γιατι τα γατια δενονται με το χωρο παρα πολυ... Προσφατα μετακομισε μια οικογενεια απο τη γειτονια μας και ενας γατος που ταιζοταν απο την οικογενεια αυτη πηγε και αυτοσυστηθηκε - αυτοπροσκληθηκε στους νεους ενοικους του σπιτιου... κι ειναι πανευτυχης στον ιδιο χωρο αλλα...υπο νεα διευθυνση!!!
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από koneko Δευ Φεβ 02, 2015 3:53 am

Βασικα πιστευω οτι απο την υπερβολικη αγαπη εχει "χαλασει" τον γατο. Αν τον αγαπαει τοσο πολυ αξιζει να προσπαθησει να τον αγνοησει. Ειναι μια πολυ απλη και καλη μεθοδος για να επαναφερει τον γατο στον σωστο δρομο. Οπως και με τα παιδια, ετσι και με τα γατια και με τους σκυλους, δεν πρεπει να ικανοποιουμε ολα τους τα θελω. Αυτη την στιγμη ο γατος επιβαλλεται σε αυτον ενω θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο. Ισως φανω αγενης και ζητω προκαταβολικα συγγνωμη, αλλα ο λογος που θελει να τον δωσει ειναι αστειος. Εδω εγω εχω αντεξει τοσα χρονια λερωματος εκτος λεκανης και δεν μπορει το παιδι να διορθωσει ενα τοσο απλο προβλημα;
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από psipsa Δευ Φεβ 02, 2015 8:50 am

εγω τι να πω που αναγκαστηκα να κανω ολοκληρη ρυθμιση στο μπαλκονι μου για να στεγασω εκει τις 8 γατες που κυκλοφορουσαν μεσα στα δωματια των παιδιων μετα το προβλημα υγειας που προεκυψε στο γιο μου; προσπαθησα τοτε και για υιοθεσια αλλα τιποτα.. μου προτειναν τοτε να τις δωσω σε καποιον που ειχε ταβερνα να τρωνε εκει αλλα εννοειται δε μπορουσα να τις παω καπου που να μην ειναι εντος σπιτιου... Τελικα οταν υπαρχει θεληση κι αγαπη βρισκονται λυσεις... Αν λοιπον ο μονος λογος για να τον δωσει ειναι οτι ο γατος επιζητα πιο πολλα χαδια ας το ξανασκεφτει... Αλλωστε ο μεσος σημερινος ανθρωπος (εκτος αν μιλαμε για συνταξιουχο)δεν διαθετει και πολυ περισσοτερο χρονο παρα λιγο στο τελος της ημερας...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Δευ Φεβ 02, 2015 9:37 am

Καλημέρα σας!!
Συμφωνώ σε όλα μαζί σας....ή κάτι δεν μου λέει ή απλά βαρέθηκε τι να πω....δεν ξέρω ειλικρινά.....θα επικοινωνήσω σήμερα μαζί του να δω τι γίνεται, πως πάνε.....
Ο γατούλης είναι πολύ καλός αυτό το ξέρω αλλα σίγουρα μια γάτα μπορεί να σε "τρελάνει" αν δεν βάλεις όρια....ίσως να έχει βαρεθεί και να θέλει να τον δώσει γιατί δεν μπορεί να ασχοληθεί άλλο, ή απλά να μην μπορεί να διορθώσει κάτι μη έχοντας εμπειρία και μη θέλοντας να ασχοληθεί...ειλικρινά δεν ξέρω...

Αυτό που θα ήθελα όμως είναι να μην είναι φόρτωμα ο γατούλης...γιατί αν αυτό συμβαίνει για όποιο λόγο, τότε έχει ημερομηνία λήξεως αυτή η συμβίωση και δεν θα θελα να γίνει κάτι άσχημο....γι αυτό προσπαθώ να του βρω ένα σπιτάκι καλό που πραγματικά να τον θέλουν συνειδητοποιημένα....αν δεν του βρω τότε θα μείνει με το παιδί, έτσι μου είπε τουλάχιστον αλλά δεν το έλεγε με σιγουριά και με ζώνουν τα φίδια....
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από Leviathan Δευ Φεβ 02, 2015 1:30 pm

Πόσο με στεναχωρούν τέτοιες αγγελίες...
Αλλά ναι έχει δίκιο η Κατερίνα, αν ο γατούλης είναι 'βάρος' πλέον, καλύτερα να βρεθεί ένα άλλο σπιτάκι...

Σπόιλερ:
Leviathan
Leviathan
Γατόπληκτη
Γατόπληκτη

Άλλο / Γράψτε κατάσταση
Κόκκορας
Ηλικία : 30
Τόπος : Κάπου στον κόσμο μου.
Αριθμός γατουνίων : x + 2 που είναι πλέον μακρυά μου ...
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Κανένας.
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Είμαι υπερπλήρης.
Motto : ...
Ημερομηνία Εγγραφής : 07/11/2014
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tears

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από koneko Δευ Φεβ 02, 2015 6:53 pm

και εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερα να βρει αλλο σπιτι δυστυχως. Του αξιζει σιγουρα κατι καλυτερο και πιστευω οτι θα βρεθει ατομο να τον υιοθετησει γιατι ειναι πραγματικα υπεροχος! Ειδικα τα καταπρασινα ματια του σε μαγευουν!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από psipsa Δευ Φεβ 02, 2015 10:12 pm

Α, αν τον βαρεθηκε τοτε αλλαζει... εμεις λεγαμε οτι λεγαμε με τα δεδομενα που μας δοθηκαν... καλη του τυχη του γατουλη...
psipsa
psipsa
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Άλογο
Ηλικία : 57
Τόπος : δροσια
Αριθμός γατουνίων : 14
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαιιρακι!!!
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : θα τα ηθελα ολα!!! και επειδη το συμπαν ακουει, ερχονται ολοενα και περισσοτερα..
Motto : keep purring...
Ημερομηνία Εγγραφής : 01/06/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Φεβ 03, 2015 11:40 am

Καλημέρα σε όλους!! χθες μιλήσαμε με το παιδί και ήταν πιο καλά! Μου είπε πως νοιώθει καλύτερα μετά την συνομιλία μας, έχει λίγο ανακουφιστεί και νοιώθει πως είναι καλύτερα με το μικρό! Του είπα όποτε θέλει να μιλάμε για να βοηθάω όσο μπορώ.

Ελπίζω να είμαστε σε σωστό δρόμο....θα δούμε!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από ZIZIKOS Τρι Φεβ 03, 2015 12:13 pm

Μακάρι να πάνε όλα καλά τελικά mati mati mati

Φαίνεται τόσο γλυκός και χαλβαδένιος γατούλης flower flower flower
ZIZIKOS
ZIZIKOS
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Τίγρης
Ηλικία : 61
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αριθμός γατουνίων : 1 ΓΑΤΟΑΓΓΕΛΟΥΔΙ, 2 γουργουρόνια και 4 αδεσποτάκια
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ
Motto : Η ΓΑΤΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/11/2013
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Welcome

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από Lina Τρι Φεβ 03, 2015 12:19 pm

kat-cats έγραψε:Καλημέρα σε όλους!! χθες μιλήσαμε με το παιδί και ήταν πιο καλά! Μου είπε πως νοιώθει καλύτερα μετά την συνομιλία μας, έχει λίγο ανακουφιστεί και νοιώθει πως είναι καλύτερα με το μικρό! Του είπα όποτε θέλει να μιλάμε για να βοηθάω όσο μπορώ.

Ελπίζω να είμαστε σε σωστό δρόμο....θα δούμε!
Μακάρι όλα να πάνε καλά και για τους δύο είναι κρίμα να ταλαιπωρείται ο γατούλης. Η ιδέα για δεύτερο γατούλη λες να ήταν συζητήσιμη? confused Αν και εφ'όσον θάθελε το παιδί να το παλέψει και να μην τον αποχωριστεί.Δεν ξέρω ίσως να λέω βλακείες.
Lina
Lina
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 60
Τόπος : Πειραιάς
Αριθμός γατουνίων : 4
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : καλοκαίρι για πάντα
Ημερομηνία Εγγραφής : 29/10/2009
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_peristeria

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Τρι Φεβ 03, 2015 3:20 pm

Lina έγραψε:
kat-cats έγραψε:Καλημέρα σε όλους!! χθες μιλήσαμε με το παιδί και ήταν πιο καλά! Μου είπε πως νοιώθει καλύτερα μετά την συνομιλία μας, έχει λίγο ανακουφιστεί και νοιώθει πως είναι καλύτερα με το μικρό! Του είπα όποτε θέλει να μιλάμε για να βοηθάω όσο μπορώ.

Ελπίζω να είμαστε σε σωστό δρόμο....θα δούμε!
Μακάρι όλα να πάνε καλά και για τους δύο είναι κρίμα να ταλαιπωρείται ο γατούλης. Η ιδέα για δεύτερο γατούλη λες να ήταν συζητήσιμη? confused Αν και εφ'όσον θάθελε το παιδί να το παλέψει και να μην τον αποχωριστεί.Δεν ξέρω ίσως να λέω βλακείες.

Καθόλου βλακείες δεν λες!! ίσα-ίσα που το είπα και εγώ...αλλά μου δήλωσε πως δεν μπορεί οπότε δεν επέμενα....για να δούμε πως θα πάνε...θα είμαστε σε επικοινωνία οπως και να χει και εγώ θα προσπαθώ να έχω το νου μου....και ελπίζουμε πως όλα θα πάνε καλά για όλους!! Smile
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από marina289 Τρι Φεβ 03, 2015 3:57 pm

μακάρι βρε Κατερινιώ μου!

marina289
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού
Σχολιάστρια επί παντός γατηστιτού

Θηλυκό
Δράκος
Ηλικία : 47
Αριθμός γατουνίων : άστατος!
Motto : For every dark night,there's a brighter day
Ημερομηνία Εγγραφής : 14/03/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_violi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από LAROGATA Τρι Φεβ 03, 2015 4:10 pm

kat-cats έγραψε:Καλημέρα σε όλους!! χθες μιλήσαμε με το παιδί και ήταν πιο καλά! Μου είπε πως νοιώθει καλύτερα μετά την συνομιλία μας, έχει λίγο ανακουφιστεί και νοιώθει πως είναι καλύτερα με το μικρό! Του είπα όποτε θέλει να μιλάμε για να βοηθάω όσο μπορώ.

Ελπίζω να είμαστε σε σωστό δρόμο....θα δούμε!
Aχ μακάρι να πάνε όλα καλά!! prosefxi prosefxi
LAROGATA
LAROGATA
Γατοκαβατζώστρα
Γατοκαβατζώστρα

Θηλυκό
Σκύλος
Ηλικία : 54
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αριθμός γατουνίων : Δώδεκα τη φτιάξαμε την ομάδα!!
Προτιμώμενος (γατό)καιρος : Παντός καιρού,φτάνει να μην ξεπερνά τους 32 βαθμούς
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Ότι μαύρο και λιλά κυκλοφορεί!
Motto : Πότε θα κάνει ξαστεριά?
Ημερομηνία Εγγραφής : 21/07/2010
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_thunder

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από koneko Τρι Φεβ 03, 2015 7:02 pm

πραγματικα ειναι κριμα να αλλαξει σπιτι ο γατουλης για ενα τοσο ασημαντο προβλημα που διορθωνεται ευκολα! Ευχομαι τελικα να τα βρει με τον γατο!
koneko
koneko
Γατο-gourmeδιά
Γατο-gourmeδιά

Θηλυκό
Γάτα
Ηλικία : 36
Τόπος : Β. Αμερικη
Αριθμός γατουνίων : 2
Γατοσπιτόγατα που θα βουτάγατε : Όλες!!!
Ημερομηνία Εγγραφής : 26/03/2012
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 M_tour10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από Zaxy Τρι Φεβ 03, 2015 11:09 pm

Θεωρώ πως είναι λίγο σχετικά όλα. Υπάρχουν γατάκια που αναζητούν την ανθρώπινη παρουσία σε βαθμό που συχνά μας ξενίζει για το είδος. Άλλωστε παρατηρήσεις με κρυφές κάμερες έδειξαν μια τελείως διαφορετική συμπεριφορά γατών απουσία των ανθρώπων τους από αυτή που στερεοτυπικά θα περιμέναμε. Άρα, αν πρόκειται για μια τέτοια περίπτωση ίσως θα ήταν όντως καλύτερο να αναζητήσει μια άλλη οικογένεια.

Είμαι με τη Νάγια για 8 ώρες ανά 24ωρο μόνο (μάξιμουμ), και κάποιες μέρες πολύ λιγότερο. Από τότε που αναρρωσε και ήταν ετοιμη για υιοθεσία έπρεπε πια να πάρω μια απόφαση. Ξεκίνησα λοιπόν τις διαδικασίες αγγελιών γιατί θεώρησα πως αυτό ήταν το καλύτερο για έκεινην.

Στην αρχή ήρθαν κάποια τηλεφωνήματα που ήταν για γέλια και για κλάμματα. Στην πορεία όμως εμφανίζονταν καλοί υποψήφιοι που θεωρητικά πληρούσαν όλες τις προϋποθέσεις. Ενώ όμως το μυαλό έλεγε πως αυτός είναι ο σωστός δρόμος, το ένστικτο (και το διαφοροποιώ από το συναίσθημά μου) έλεγε πως άλλο μονοπάτι πρέπει να ακολουθήσουμε.

Έτσι άρχισα να παρατηρώ τη Νάγια στον χώρο και άρχισα να συνειδητοποιώ πως αυτός ο χώρος είναι το σπίτι της. Χαίρεται όταν με βλέπει αλλά λειτουργεί ανεξάρτητα από μένα. Η Νάγια είναι μια περίπτωση γάτας με πολυ ισχυρή προσωπικότητα που σου μεταδίδει την ψυχική της κατάσταση χωρίς δυσκολια. Βλέπω λοιπόν πως ακόμη και όταν έχει περάσει σχεδόν μια μέρα μόνη, είναι ήρεμη, τρυφερή και χαλαρή. Αντιθέτως αν πάμε στον γιατρό, ή στις γιορτές που την είχα στο πατρικό μου και μετά γυρίσουμε στο γραφείο θα μου δείξει πόσο τσαντισμένη είναι που την πήρα από το σπίτι της. Θα έρθει στην αγκαλιά μου αλλά δε θα με αφήσει να την χαιδέψω, δε θα έχει όρεξη, θα μου μιλάει με παράπονο (η μίρλα της Νάγιας!) και στο παιχνίδι θα με δαγκώσει. Προχτές κοιμήθηκα στο γραφείο μετά από πάρα πολύ καιρό για να δω πώς κινείται το βράδυ. Ενώ περίμενα πως δε θα έφευγε από την αγκαλιά μου, εκείνη κινήθηκε χωρίς άγχος ακολουθώντας τις ορέξεις της για παιχνίδι, φαγητό, χάζι από το παράθυρο και χάδια. Και τότε σιγουρεύτηκα πως πήραμε τη σωστή απόφαση.

Άρα, θα συμβούλευα τον φίλο να κάνει τον χώρο του σπιτιού πιο φιλικό για τον γατούλη, να έχει στοιχεία που μπορεί να τα ιδιοποιηθεί. Επίσης, επειδή ακούγεται λίγο αγχώδης, αναρωτιέμαι αν αυτό το κλαψούρισμα και η ένταση του μικρού είναι ένα καθρέφτισμα της δικής του διάθεσης εκείνη τη στιγμή που γυρνάει στο σπίτι γεμάτος ενοχές και άγχος που πρέπει να ξαναφύγει. Εδώ λοιπόν, απλώς αποδέχεται πως αυτό είναι το ωράριό του και αφιερώνεται ολοκληρωτικά στις στιγμές που μοιράζεται με το γατούνι του (το οποίο είναι ίσως από τα ομορφότερα πλάσματα που έχω δει στο Γατόσπιτο!!) έτσι ώστε να το χαίρεται εκείνος πρώτα, και αυτό θα το εισπράξει και ο μικρός μετά.  Η Ηρώ τα είπε πολύ ωραία και συμφωνώ μαζί της. Ας κάνουν αυτές τις ωρες δικές τους, με τελετουργικά που θα φτιάξουν παρεούλα και θα δει πως με τον καιρό θα ανυπομονεί ο ίδιος για αυτή την ώρα της ημέρας...
Εγώ πάντως έτσι νιώθω κάθε φορά που ξεκινάω να την συναντήσω...

Εύχομαι το καλύτερο gatoula gatoula
Zaxy
Zaxy
Senior Cat
Senior Cat

Θηλυκό
Χοίρος
Ηλικία : 40
Τόπος : Κοντά στο νεράκι...
Αριθμός γατουνίων : 2 νιάου + 1 γαβ
Ημερομηνία Εγγραφής : 20/06/2014
Mood : Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Lick

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης - Σελίδα 2 Empty Απ: Χαρίζεται πανέμορφος γκριζούλης

Δημοσίευση από kat-cats Τετ Φεβ 04, 2015 10:04 am

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το χρόνο και τα όμορφα λόγια σας! θεωρώ πως ο γατούλης έχει ανάγκη την ενασχόληση μαζί του και προφανώς το παιδί αγχώθηκε γιατί δεν μπορούσε να τα δώσει. Οπως μου εξήγησε μετά τη συζήτησή μας ένοιωθε καλύτερα, χωρίς τόσες ενοχές όπως πριν, και νοιώθει πως τα πράγματα είναι καλύτερα!

Θα μιλάμε μαζί συχνά, εξάλλου είχαμε πάντα επαφές, μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση γιατί είναι σοβαρό και λιγόλογο παιδί....και θεωρώ πως δεν μπόρεσε να διαχειριστεί κάποια πράγματα, οπότε θα μιλάμε και θα μαθαίνω νέα από το μικρό...είναι όντως πολύ όμορφος και δεν ήθελα η ομορφιά του, η οποία βοήθησε τόσο στο να βρει σπιτάκι (μου τηλεφωνούσαν καιρό μετά και τον ήθελαν...) να είναι μόνο αυτό που χαρακτηρίζει τη ζωή του...ο γατούλης έχει πολύ χαρακτήρα, μου το επιβεβαίωσε και το παιδί που τον έχει, το είχα διαπιστώσει και εγώ...ελπίζω λοιπόν πως όλα θα πάνε καλύτερα...αλλιώς θα είμαι εδώ...τριγύρω...και θα προσπαθήσω μαζί με το παιδί να του βρούμε ένα άλλο σπιτάκι!! Θα σας ενημερώνω!!
kat-cats
kat-cats
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος
Γατοσπιτό-γατα/Γατοσπιτό-γατος

Θηλυκό
Κατσίκα
Ηλικία : 56
Τόπος : Αγ. Παρασκευή, Αθήνα
Αριθμός γατουνίων : 2 & 1 αγγελάκι
Ημερομηνία Εγγραφής : 27/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης